Page 351

haber

Uğur Antik’ten Bahar Müzayedesi Düzenlediği müzayedelerle birçok dernek ve vakfa katkıda bulunan Uğur Batur sahibi olduğu Uğur Antik’in bahar müzayedesini düzenlediği brunch davetiyle gerçekleștirdi. Fairmont Quasar Istanbul’da gerçekleşen davete sosyal yaşam dünyasının ünlü isimleri katılırken geçtiğimiz aylarda hizmete giren otelin birbirinden özel lezzetleri de konukların beğenisine sunuldu. Brunch öncesinde konuklarıyla sohbet eden Batur, müzayedeye çıkacak ürünleri anlatırken, tüm detaylarla da bizzat ilgilenerek örnek bir ev sahipliği sergiledi. Müzayede saatinin gelmesiyle birlikte konuklar masalarına geçti. Müzayedeye sunulan ürünler konuklar tarafından yoğun ilgi görürken bazı ürünlerde de büyük çekişme yaşandı. Müzayede sırasında İliria Mücevher’in sahibi Elif Erdem ise birbirinden özel tasarımlarını satışa sunarken, tasarımcı kimliğinin yanı sıra ressam kimliğini de kanıtladığı tablosu da müzayedede satışa çıkarak yeni sahibini buldu. Kare Anaokulu’nun Sahibi Aydan Gömügen ise müzayede de aktif olarak arttırmaya katılırken, birçok antika eşyanın sahibi oldu. Gömügen ayrıca dünyanın en küçük kalemi olarak satışa sunulan kalemi ve birde yüzük satın aldı. Müzayede sonunda ise konuklar ürünleri teslim alırken, Uğur Batur’a teşekkür ederek davetten ayrıldılar.

Doruk Peyzaj Doruk peyzaj her yıl olduğu gibi 2017 yılına da sanatsal bitkilerin ve anıt ağaçların hakim olduğu çok zengin bir showroomla giriș yaptı. Doruk peyzaj proje ofisi yine çok özel tasarımlar hazırlayarak hayatınıza renk katmaya devam ediyor. İğne yapraklılar, yapraklı fidanlar, süs bitkileri, ağaçcık ve çalılar, meyve fidanları, çok yıllıklar, mevsimlik çiçekler, sarmaşıklar ve ahşap bahçe aksesuarlarından oluşan geniş ürün gamına sahip olan firma sanatsal bitki ve anıt ağaçların baskın olduğu zengin showrooumunda sezona damga vuracak bir giriş yaptı.

Minikler Duygulandırdı Büyük Kolej, “23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı”nı coșkuyla kutladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından açılış konuşması ile devam eden törende koronun seslendirdiği yerli ve yabancı şarkılara okul bandosu ve ritim grubu da eşlik etti. Rengarenk kıyafetleri ile sergiledikleri danslar, jimnastik ve bale gösterileri, halk oyunları, günün anlam ve önemini belirten oratoryoları ile izleyenleri büyüleyen minikler ayakta alkışlandı. Ata’mızın emanetlerine sonuna kadar sahip çıkacaklarına dair söz veren Büyük Kolej öğrencilerinin söylevleri ve bayrak dansları ile tören sona erdi.

MAG Mayıs 2017  
MAG Mayıs 2017