Page 349

insanlarla kucaklaşıyoruz ve korkuyu aşabilmek, sürecimize farklı yönlerden bakabilmek, başımıza gelenlerin bize mesajlarını fark edip niyetlerimizde ilerleyebilmek üzerine çalışıyoruz. ELMA ismini verdiğimiz, yıl içinde belirli zamanlarda sürdürdüğümüz kamplarımız var. İnsanlar hayatının değişik alanlarında mucizelere ihtiyaç duyuyorlar. Kampta öncelikli amacımız, kişilerin kendi mucizelerini yaratabilmeleri, engel ve kaynaklarını görüp hedeflerine ulaşabilmeleri için öncelikle bizim hayatımızda yol aldırmış ve mucize diye adlandırdıklarımızı bizim yaşayabilmemize yardım etmiş olan bilgi ve metotları insanlarla paylaşıp, hayatlarında bunları kullanabilir hale gelmelerine destek sunmak. ELMA’nın açılımı şu şekilde.. E: Engel (Hayatta şu anda olduğum ve içinden çıkamadığımı düşündüğüm yer) L: Lütuf (Kendi acının, içinden çıkamadığını düşündüğün durumun armağanını görebilmek) M: Mükafat (Acının mükafatını alıp, kabul ederek, fark etmeden sürdürdüğümüz oyundan çıkabilmek) A: Adanış (Kabul ettiklerini iradeli bir duruş ile yaşam becerisi haline getirebilmek) ELMA +1 BEDEN: (Sağlıklı beden, sağlıklı karar prensibiyle, bedenimize bakım yapıyoruz) Bireysel çalışmalarımda ağırlıklı olarak somatik deneyimleme ve aile köklerinden gelen sistemik aktarımların devam eden süreçlerini kişinin dönüştürmesine ve kendi istedikleri hayatı yaşayabilmelerine destek veriyorum. Şirket bazında yürüttüğümüz Avrupa Birliği projeleri son zamanlarda engelli ailelere ve dezavantajlı gruplara kişisel gelişim eğitimleri vermek üzerine yönlendi. Bundan mutluluk duyuyorum, maddi gücü olamayıp bu eğitimlere katılamayan insanlara projeler kapsamıyla yeni bir soluk getirmiş, farklı bir yerden hayata bakabilmelerine yardım etmiş oluyoruz. Tekrar dünyaya gelsem sanırım yine ve sadece bu mesleği yapardım. İnsanları ve insana dokunabilmeyi, bende olanı paylaşmayı çok seviyorum.

Hoopono’pono size neler kattı?

Ne katmadı ki... Benim dünya üzerinde en sevdiğim sistemdir. Uyuduğum zamanlar hariç tüm vakitlerimde kullanırım onu. Oğlumun ilk mucizesi Dr.Hew Len ile oldu. Oğlumun kafatası kemikleri tamamen iç içe geçmişti ve Dr.Hev Len Türkiye’ye geldiğinde anne oğul bu eğitime katılmıştık. Oğlumun bıngıldağı neredeyse hiç yoktu ve biz o gece kafatası kemiklerinin ayrıldığını, bıngıldağının ortaya çıktığını gördük.. Hoopono’pono sistem olarak bana, insan olmanın en güzel boyutunu hissettiriyor. Önüme çıkan herkesi kendimde bir parça olarak görmeme sebep oluyor, birine yardım etmek isterken veya kızarken kendimde olanı görebilmeme, temizlememe destek veriyor. Şükürler olsun ki, hepimizin bir olduğunun ve kendimde görmek istemediğim taraflarımı görüp

onlarla kucaklaşabilmemin erdemini yaşatıyor. Oğlum için sürekli kullanıyorum, onda gördüğüm bedensel engellerin, zihinsel olanın benim içimde bir yerde olduğunu düşünüp kendi üzerimden Hoopono’pono ile arınma yapıyorum.

John of God deyince neler söylemek istersiniz?

Siz beni hiç tanımadan en zayıf karnımdan yakalamışsınız sorularınızla, çok teşekkür ediyorum. Soruları kendim de hazırlasam çok benzerlerini sorardım. Bizim hayatımızın John of God’dan önceki ve sonraki kısmı var. Hayatın kaça ayrılıyor deseniz, ikiye ayrılıyor derim. Oğlumun gözleri doğuştan kördü, 1.5 yaşına kadar bu şekilde var oldu dünyada, John of God gözlerine yaklaşıp 1 dakikada açtı ve şu anda oğlum çok güzel görüyor. Bizim ardımızdan binlerce kişi ülkemizden John of God’a gitti ve birçok insanda çok güzel gelişimler oldu. Benim hayatım kökten değişti, bugün bulunduğum yerde yüzde yüz onun varlığının, kanallığının gücü vardır. Hayatımdaki duygusal alanlarda da sürekli ona çalışma yaptırırım, oğlumun tüm gelişmesinde varlığının su götürmez gücünü yaşıyoruz. Oğlumun hastalığından sonra intihar etmeyi düşündüğüm günler bile olmuştu, eğer onun varlığı yanımızda olmasaydı aile olarak belki de dağılır giderdik. Başımıza gelenleri kabullenişlerimiz, insanlarla sürecimizi paylaşabilmemiz onunla yaptığımız çalışmalarla gerçekleşmiştir, John of God ve Casa’nın desteği ile Allah’a yakınlaşmamızla, şu anda hayata mutlu bir aile olarak devam edebildiğimize inanıyorum..

Düzenlediğiniz turlardan bahseder misiniz?

John of God buluşmaları için Brezilya’ya ve Dr.Gunvant Oswal için Hindistan’a yıl içinde belirli zamanlarda organizasyonlar düzenliyoruz. Benim de Casa John of God rehberliğim var, John of God gruplarında rehberlik görevi yapıyorum. Dr.Gunvant Oswal Hindistan Puna’da G Terapinin kurucusu, bir homeopat ve kendi kurduğu kliniğin yöneticisidir. Dr.Oswal ve ekibi G Terapi yöntemi ile; otizm, cerebral palsi, Down sendromu, ADHD, zeka geriliği, konuşma bozuklukları, bilişsel bozukluklar, hareket bozuklukları, depresyon ve duygu durumu bozuklukları dahil olmak üzere pek çok nörolojik hastalığın ve gelişim bozukluğunun tedavisinde kullanılan öncü bir tıbbi tedavi uygular.

Mucizenin Doğumu kitabınızdan bahseder misin?

Mucizenin Doğumu bizim hayat hikayemiz, oğlumuzun doğumundan itibaren yaşadığımız süreçleri ve uygulayıp sonuç aldığımız dünya üzerinde bilinen veya az bilinen, çözüm yaratan, ruhsal, zihinsel, bedensel yöntemleri anlattığımız, acıyı bal eyleme dediğimiz farkındalıklarımızı, süreçte çıkardığımız ders ve gelişmelerimizi anlatan bir kitap. Sadece hastalar için değil, değişim ve dönüşüm isteyen herkes için yazılmış bir kitap. Kitabın geliri ile hasta ve hasta yakınlarına bir travma terapi grubu kurmak ve geliştirmek istiyoruz. 

MAG Mayıs 2017  
MAG Mayıs 2017