Page 348

röportaj

YELDA KEMİKSİZ

SABA DENİZ UZUN

Yaşamın Mucizesi

S

“Mucizenin Doğumu” kitabı ile mucizelerin her en gerçekleșebileceğini bizlere bir kez daha hatırlatan Saba Deniz Uzun, umut, inanç, sevgi ve șifa dolu bir yolculuğun rehberliğini yapıyor. izi tanıyabilir miyiz? Çağatay’ı tanıyabilir miyiz?

Öncelikle evli, iki çocuklu bir anneyim. 10 yıldır Edirne’de Carpe Diem Gelişim adında bir merkezin kurucusu ve yöneticisi olarak çalışıyorum. Bireysel alanda somatik deneyimleme ve sistem dizimi çalışmaları yapıyorum, kurumsal alanda ise, Avrupa Birliği sosyal sorumluluk projeleri yürütüyorum, Türkiye’nin değişik illerinde John of God meditasyonları düzenliyorum. Aynı zamanda da Mucizenin Doğumu adlı kitabın yazarıyım. Çağatay ise, bizim kıymetli oğlumuz ve şu an 5 yaşında. Anne karnında oldukça konforlu bir şekilde yaşarken, doğum esnasında oksijensiz kalarak beyninin yüzde doksanı ağır hasar aldı. O günden beri iyileşme ve ilerleme çabası veren bizim yakışıklımız...

Kişisel gelişim yolculuğunuz nasıl başladı? Eşiniz doktor, nasıl karşıladı bu yolculuğu?

Benim yolculuğum eşimden çok önce başlamıştı. Kendi iç dünyamda

344 magdergi.com.tr

çözemediğim problemlerim, aklıma yatmayan bize öğretilmiş olan devam ettirmek zorunluluğu hissettiğim mutsuz bir hayatım vardı. Yolculuğum, bu sorulara cevap ararken ve “bu düzen hep böyle mi gidecek?” derken, önüme çıkan kitaplarla ve burada yazılanları hayatımda uygulama merakımla başladı. Eşim hayatıma girdikten sonra bu yolculuğu çok sevdi ve her daim bu konuda yanımda oldu. Kişisel gelişim yöntemlerini kendi dünyasında ve çalıştığı hastalarında da yardımcı kaynak olarak kullanıyor.

Bu alanda aldığınız eğitimler, katıldığınız seminerler neler? Nasıl etkileri oldu? Siz ne gibi eğitimler / seminerler veriyorsunuz?

Dr. Mehmet ZARARSIZOĞLU liderliğindeki Sistem Dizimleri Enstitüsü ve Peter Levin Akademi Somatik Deneyimleme (Beden Travma Terapi) eğitiminden mezun oldum. Sistem Dizimi ve Somatik Deneyimleme Uzman Uygulayıcısı olarak çalışmaktayım. Şu anda yaptığım çalışmaları sorarsanız, benim için en zevkli olan ve en iyi yapabildiğime inandığım kısım; Mucizenin Doğumu konseptiyle değişik illerde hazırlayıp sunduğumuz John of God meditasyonları. Bu konseptte değişik sıkıntıları olan

MAG Mayıs 2017  
MAG Mayıs 2017