Page 252

anneler günü

Fatoş Sarıgül Çocuklarınızı kucağınıza aldığınızda nasıl bir duygu yaşadınız? Anne olmak hayatımda yaşadığım en güzel duygu diyebilirim. Heyecan, korku, endişe, kaygı, mutluluk, aşk tüm duyguları bir arada yaşadığım bir andı...

Annelikle birlikte hayatınızda neler değişti?

yaptıkları resimler oldu. Benim için en değerlisi onlardı.

Çocuklarınızın isimlerinin anlamları nedir?

Ayşenaz’ımın adını eşimin rahmetli babannesinin hatırasına koyduk, Naz ismini ise ben beğendiğim için ekledim. Azra ise Kuran-ı Kerim’de geçen bir isim ve “doğrucu, dürüst kadın” anlamına geliyor.

Anne olmak, büyük sorumlulukları beraberinde getiriyor. Hayat bir anda, bir daha geriye dönüş olmayacak şekilde değişiyor. Anne olduktan sonra nereye giderseniz gidin, kalbiniz her zaman evladınızın yanında atıyor. Benim de hayatım her anlamda değişti diyebilirim.

Çocuklarınızla birlikte yapmaktan en çok keyif aldığınız şeyler neler?

Gelecek hedeflerinde, meslek tercihlerinde çocuklarınız için çizdiğiniz bir yol var mı? Yoksa seçimlerini kendilerine mi bırakıyorsunuz?

Annenizin sizi yetiştirirken yaptığı davranışlarla, sizin çocuklarınızı yetiştirirken sergilediğiniz tutumlar benzer mi?

Bugüne kadar Anneler Günü’nde aldığınız en güzel hediye neydi?

Çocuklarınızın sizinle meslektaş olmalarını ister misiniz?

Çocuklarımı yeteneklerine göre yönlendiriyorum, fakat meslek seçimlerinde en mutlu olacakları işi yapmalarını isterim. Dolayısıyla meslekleri kendi seçimleri olmalı.

Aldığım en güzel hediye çocuklarımın benim için kendi elleriyle

248 magdergi.com.tr

Beraber seyahat etmekten ve yeni yerler görmekten çok keyif alıyoruz. Bu bize heyecan veriyor ve sonrasında anılarımızı konuşmak bizi çok mutlu ediyor.

Annemle davranışlarımız ana hatlarında benzemekle birlikte değişen çağın koşullarına uyum sağlamak adına farklı tutumlar sergilediğimiz de oluyor.

Elbette isterim, çok da hoş olur. 

MAG Mayıs 2017  
MAG Mayıs 2017