Page 251

Elisabeth Mass Bebeğinizi ilk kez kucağınıza aldığınızda neler hissettiniz?

Bebeğimi kucağıma aldığım ilk an gerçekten yaşadığım en kıymetli andı. Mia’nın karnımda geçirdiği 10 ay süren yolculuğundan sonra, gerçek ve bana ait olduğunu görmek olağanüstü sihirli bir durumdu.

Anne olmak hayatınızı nasıl değiştirdi?

Çocuğu olan herkesin de söylediği gibi, Mia doğduktan sonra benim de hayatım değişti. Yaşamımdaki yeni yolculuğum, çocuğumun hayatıma girmesiyle başladı. Hayat görüşüm, karşıma çıkan zorluklara verdiğim tepkiler, hislerimin nasıl geliştiği... Her şey onun gelmesiyle birlikte değişti...

Mia’ya verdiğiniz ismin anlamını öğrenebilir miyiz?

Türkçe isimlerin hepsinin bir anlamı var fakat Mia’nın Türk isimlerindeki gibi bir anlamı yok aslında. Mia İspanyolca’da “benim” anlamına geliyor. Ancak isim vermemiz kolay olmadı, çünkü Caner Türk, ben İspanyol. Caner, iki dilde de rahat telaffuz edilen bir isim olmasını istiyordu. O nedenle kısa ve kolay olması açısından Mia’yı tercih ettik.

Mia ile birlikte yapmaktan en çok keyif aldığınız aktiviteler neler?

Ona banyo yaptırmayı ve onunla suda oyunlar oynamayı çok seviyorum. Mia bence ileride bir deniz kızı olacak. Son zamanlarda

da kendimize yeni bir eğlence daha bulduk! Koşu bandı aldım ve Mia koşu rutinlerimde bana eşlik ederek spor yapmayı da benim için daha eğlenceli hale getiriyor.

Şimdiye kadar Mia’dan aldığınız en güzel Anneler Günü hediyesi neydi?

Henüz beş aylık olduğu için bana somut bir hediye vermedi, fakat bu dünyaya geldiğinden beri her gün mutluluk ve sevgi veriyor. Daha ne isteyeyim!

Çocuğunuzun gelecekteki hedefleri veya mesleki tercihleri konusunda değinmek istediğiniz bir nokta var mı? Ona nasıl bir yol çizmek istersiniz?

Aslında doğumdan önce Caner ile kariyer planlarını konuşuyorduk. Caner onun şirkette çalışmasını istiyordu fakat zamanla bu istekleri değişti. Ben tercihlerinde tamamen özgür olmasından yanayım. Ailemin de bana öğrettiği gibi, kendi yolunu kendi çizmesi taraftarıyım. Bence zamanı geldiğinde o da tercihlerini kendi istediği şekilde deneyimleyecek.

Peki Mia ileride kariyerinde sizin izinizden gitse ve modellik yapsa neler hissedersiniz? Ona seve seve yol gösterir rehberlik ederim, fakat isteklerine müdahale etmem. Onun kendi geleceğini kendinin kurması gerekiyor. 

MAG Mayıs 2017  
MAG Mayıs 2017