Page 248

anneler günü

Aslıhan Bezcier Çocuğunuzu kucağınıza aldığınızda nasıl bir duygu yaşadınız?

Neslihan’ı kucağıma ilk aldığımda: “Nasıl yani bu benim çocuğum mu? Ne kadar güzel!” dediğimi hatırlıyorum. Gerçekten tarif edilmesi çok zor bir duygu. Mutluluk, heyecan, sevgi gibi birçok duyguyu aynı anda yaşadım.

Annelikle birlikte hayatınızda neler değişti?

Çocuk olunca insanın hayatı neredeyse tümüyle değişiyor. Bir kere artık sorumlu olduğunuz biri var, her adımınızda ilk önce onu düşünüyorsunuz. Önceden kaygıları olmayan biriydim ama kızımla birlikte her şeyi iki kez düşünen bir insan haline geldim.

Gelecek hedeflerinde, meslek tercihlerinde kızınız için çizdiğiniz bir yol var mı? Bunu hiç düşünmemiştim, çünkü kızım henüz 17 aylık. Ama kendi seçimini yapacak yaşa geldiğinde kendisine bırakırım, herhangi bir yönlendirmem olmaz.

Bugüne kadar Anneler Günü’nde aldığınız en güzel hediye neydi?

Henüz kızım küçük olduğu için hediyelerimizi babamız alıyor. İlk hediyesi eminim, en güzel ve özel hediye olacaktır.

244 magdergi.com.tr

Kızınızın adının anlamı nedir?

Kızımın adı “Neslihan”; en sevdiğim kız ismidir, “Han soyundan gelen” anlamını taşır.

Çocuğunuzla birlikte yapmaktan en çok keyif aldığınız şeyler neler? Beraber uyumak, yemek yemek, oyun oynamak, kısacası onunla geçirdiğim her an benim için keyifli...

Annenizin sizi yetiştirirken yaptığı davranışlarla, sizin kızınızı yetiştirirken sergilediğiniz tutumlar benzer mi? Evet neticede belirli bir aile kültüründen geliyoruz; anne babamızın bizi büyütürken yaptıklarını ister istemez uyguluyorum. Çocuk yetiştirirken herhangi bir metodu takip etmemize gerek yok, yıllar önce sevgiyle büyütmekle bugün sevgiyle büyütmek arasında fark olmadığını düşünüyorum.

Sizinle meslektaş olmasını ister misiniz?

Benim mesleğim baba mesleği, gayet severek yaptığım bir iş. Babam beni buna zorlamadı, tamamen kendi tercihimdi. Üçüncü kuşak olarak kızımın da saatçilik mesleğine devam etmesini isterim ama tabii büyüdüğünde buna kendisi karar verecektir. 

MAG Mayıs 2017  
MAG Mayıs 2017