Page 182

Nedir Bu Detoks?

TUBA GÜNEBAK

Nedir Bu Detoks?

G

ün içinde çeşitli toksinlere maruz kalıyoruz; çevre kirliliği, egzoz dumanı, sentetik kimyasallar, ağır metaller, işlenmiş besinler, bilinçsiz ilaç kullanımı, alerjenler, enfeksiyon kaynakları... “Detoks” veya tam tanımıyla “detoksifikasyon”, vücudumuzun toksinleri, metabolizma sonucu açığa çıkan istenmeyen

maddeleri etkisiz hale getirmek, dönüştürmek ve vücuttan atmak için kendi kendine gerçekleştirebildiği bir süreçtir. Diyet veya beslenme uygulamalarında adı geçen “detoks diyetler” vücudunuzda zaten var olan bu süreci destekler, iyileştirir. Yani, aslında var olmayan muhteşem bir detoks sistemi yaratmaz. Anlayacağınız, sağlıklı ve doğal beslendiğimiz takdirde vücudumuzda zaten aktif çalışan bir detoks sistemi var. Bizim yapmamız gereken bu sistemi daha iyi çalışır hale getirmektir.

advertorial

Yine bir mevsim dönümü geldi… Tazeleniyoruz, yenileniyoruz. Her yerde bir detoks furyası bașladı șimdi... Peki, nedir bu detoks, nasıl yapılır? Acaba bugüne kadar yanlıș anlamıș, yanlıș uygulamıș olabilir miyiz?

MAG Mayıs 2017  
MAG Mayıs 2017