Page 165

B

ölgesel yağlanma, günümüzde her yaştan kadın ve erkeğin ortak problemlerinden biri. Genetik yatkınlıkla birlikte, yanlış beslenme alışkanlıkları, hareketsiz yaşam tarzı, stres gibi çok sayıda faktöre bağlı olarak ortaya çıkan fazla kilolar, sadece fiziki değil ruhsal problemleri de beraberinde getirerek öz güven eksikliğine yol açabilmektedir. Vücuttaki bölgesel fazlalıklardan kurtulup, kişinin daha sağlıklı, fit ve iyi görünmesini sağlamak, işin hekim olarak bize düşen kısmını oluşturmaktadır.

gerektirmeyen ve tamamen ağrısız olan bu yöntem sonrası işlem yapılan bölgede kısa süreli kızarıklık, hafif morarma oluşabilir ancak bunlar da çok kısa bir süre sonra ortadan kalkar. Yani bu rahat ve konforlu uygulama sonrası kişi aynı gün normal yaşamına dönebilmektedir. Bir saat süren tek bir seans şeklinde uygulanan bu yöntemle, işlemi takip eden 3. haftadan itibaren gözle görülür etkiler ortaya çıkmaya başlar ve 4 ila 6 ay gibi bir süre içinde, işlem yapılan bölgede %20 ile %26 oranında bir incelme meydana gelmesi beklenir. Seans sayısının az, uygulama süresinin kısa olması, işlemin ağrısız olması en önemli avantajıdır.

“Ne yaparsam yapayım bölgesel kilo fazlalıklarımdan kurtulamıyorum” mu diyorsunuz?

Bölgesel incelme yöntemleri, özellikle inatçı ve kalıcı bölgesel yağlanma sorunu olan, diyet ve egzersizle kilo vermekte zorlanan, ilaç ya da bitkisel tedavi kullanmayı tercih etmeyen, cerrahi prosedür düşünmeyen ve işlem sonrası günlerce iyileşmeyi beklemeden hemen günlük yaşama dönmek isteyen kişilerde rahatlıkla uygulanabilen bölgesel yöntemler”dir. Diyet veya egzersiz ile kilo verildiğinde, kişilerin yağ hücrelerinin sayılarında azalma olmaksızın sadece boyutları küçülmektedir. Bu nedenle diyeti bozma veya egzersiz programlarını bırakma sonrası tekrar aynı bölgelerden kilo alımı meydana gelmektedir. Oysa yağ hücrelerinin yıkımı veya yok edilmesine dayanan tedavi yöntemleri yağ hücrelerini geri dönüşümsüz ortadan kaldırdığı için, ilerleyen yıllar içinde kişi yeniden kilo alsa bile, işlem uygulanan bölgelerde yeniden yağ birikimi gözlenmez. Bölgesel incelmede kullanılan yöntemler arasında soğuk lipoliz, mezolipoliz, radyofrekans, fokus ultrason en sık tercih edilenlerdir. Bu yöntemler, göbek, bel, bacak, basen, kollar gibi bölgesel yağ birikiminin olduğu tüm bölgelere uygulanabilmektedir.

Yeni teknoloji cihazlar ile daha pürüzsüz, ince ve selülitsiz bir görünüm…

Vücut yapısı nasıl olursa olsun, her yaştan kadının ortak problemlerinden biri olan selülit tedavisinde, radyofrekans, lazer, masaj ve vakumlama yöntemlerinin her biri ayrı ayrı etkilidir. Günümüzde, bu teknolojilerin aynı makinede toplandığı cihazlar mevcuttur ve daha genç, pürüzsüz, daha ince ve selülitsiz bir görünüm yaratmakta etkili bir şekilde kullanılmaktadır.

Fokus Ultrason ile sıkılaşma…

Fokus ultrason yönteminde ise, deri altı dokuya yüksek şiddette ultrason enerjisi verilerek, üretilen ısı ile yağ hücresi hasarı ve kollajen dokuda yeniden yapılanma hedeflenir. Tek seans şeklinde yapılan bu uygulama sonrası vücut bölgesinde sıkılaşma ve incelme elde edilir..

Mezolipoliz yöntemi… Tek seansta bölgesel incelme…

Soğuk lipoliz işlemi, soğuk lipoliz cihazı tarafından kontrollü bir şekilde uygulanan soğutma ile cilt altındaki yağ tabakasını oluşturan yağ hücrelerinin hasarlandırılması esasına dayanır. Soğuğa maruz kalan yağ hücreleri sistematik bir şekilde kendi kendini yok eder. Ölü yağ hücreleri zaman içinde vücuttan atılarak, yağ tabakasında incelme meydana gelir. İşlem öncesi soğuk lipolizin uygulanacağı bölge, cildinizin korunması için koruyucu özel bir malzeme ile kaplanır. Soğuk lipoliz cihazı hafif bir vakum ile bu bölgeyi haznesinin içine çeker ve yaklaşık bir saat sürecek tedavi boyunca cihaz yağ tabakasının bulunduğu alanı soğutur. Anestezi

Mezolipoliz, bölgesel yağ birikimi olan bölgelere, yağ hücrelerinde yıkıma yol açan hazır ürünlerin enjekte edilmesi esasına dayanır. Mezolipoliz uygulaması, basen, bacaklar, diz kapakları, karın ve kollarda meydana gelen yağlanmaların giderilmesinde ve gıdı bölgesinin eritilmesinde etkili bir şekilde kullanılmaktadır. Bölgesel artmış yağ dokusunu hedef alan kozmetik prosedürlere olan ihtiyacın arttığı günümüzde, soğuk lipoliz, mezolipoliz, radyofrekans, fokus ultrason gibi invaziv olmayan tedaviler, cerrahi prosedür düşünmeyen, günlük aktivitede kısıtlama ve iş gücü kaybı yaşamak istemeyen hastalar için uygulanabilecek etkili tedavi seçenekleridir. 

Mutlukent mah. 1927. Sok. Ümitköy/Ankara

(0312) 236 62 72 • 0546 236 6272

MAG Mayıs 2017  
MAG Mayıs 2017