Page 163

G

erekli ipuçlarını aynadaki görüntümüz veriyor...

Sosyal yaşantıda karşılıklı en çok temas kurduğumuz ve odaklandığımız bölge doğal olarak yüzümüz oluyor. Her gün aynada birebir gördüğümüz görüntümüz bize bu noktada en vurgulayıcı ipuçlarını veriyor ve kişinin hekim olarak bize başvurma sebebini oluşturuyor.

Sağlıklı cilt yaşla orantılı değil...

Günümüz yaşam şartlarında cildin daha kuru, nemsiz, mat, lekeli ve sağlıksız görünmesi hemen hemen her yaş grubunun ortak problemi olabilmektedir. Tabii ki ilerleyen yaşla bunlara elastikiyetin azalması ile düşme, sarkma ve çizgiler eklenebilmektedir.

uygulanması gereken noktalara destek, yerine koyma ve koruma dozlarında küçük dokunuşlar şeklinde uygulandığında başarılı ve kişiyi memnun eden doğal sonuçlar alınmaktadır.

Cildin desteklenmesinde yeni farklı uygulamalar...

Yüz ile birlikte boyun dekolte bölgesinde yine yeni bir uygulama olan gençlik iksiri kombinasyonu ile, kollajenin de yenilenmesini sağlayarak yoğun hyaluronik asit, vitamin ve mezobotox karışımları ile daha sağlıklı aydınlık, sıkılığı artmış cilt, göz çevresi, boyun, dekolte elde edebilmekteyiz.

Daha genç ve sağlıklı bir cilt için neler yapıyoruz?

Bu noktada bir hekim olarak sağlıklı beslenmeden, sağlıklı yaşam alışkanlıklarına kadar geniş bir yelpazeden bahsedebiliriz. Ancak bir dermatolog olarak bu noktada cilde dışarıdan ve içeriden yapabileceğimiz destekler ön plana çıkmaktadır. Kişilerin kendi cilt tiplerini tanıyıp ne tip ürünler kullanacakları, neleri yapmaları ya da yapmamaları gerektiğini bilmeleri önemlidir. Dışarıdan kullandığımız dermokozmetik ürünler bir nevi eksik olanı yerine koyma ve koruma noktasında devreye girer. Bu konudaki doğru tespit ve yönlendirmeleri de tabii ki bu işin uzmanı olarak biz dermatologlar üstleniyoruz.

Güneşten koruma ve ürün kullanımı önemli...

Her yaş grubunda cilt tipine uygun temel bakım ürünlerinin, yani en azından temizleme, nemlendirme ve özellikle de güneşten koruma noktasında doğru ürünlerin kullanımı önemlidir. Yaş grubuna, mevsime, kişinin yaşadığı coğrafya ya da bölgesel problemine göre lokalize göz çevresi, yaşlanma karşıtı, yoğun nem ya da antioksidan serumlar da bu ürünlere kişiye özel olarak eklenebilmektedir.

Enjeksiyon yöntemlerinin dermokozmetik ürünlere artısı nedir?

Tabii ki kişisel bakım ürünlerini kullanmak önemli, ancak sağlıklı cilt için tedavi ve destek noktasında ek uygulamalara da ihtiyaç duyuyoruz. Bu uygulamalar arasında, özellikli cilt bakımlarından, gençlik iksiri, somon DNA, vitamin kokteyllerinden oluşan mezoterapi uygulamalarına, hızlı ve hemen sonuç aldığımız dolgu botoksa, yeni teknolojilerle üretilen cilde yoğun ve uzun süreli nem veren tek seanslık hyaluronik asit uygulamalarına kadar geniş yelpazede işlem seçenekleri bulunmaktadır. Bunları gerekliliğe göre fazla zaman ayırmadan kısa sürede sonuç alabileceğimiz küçük dokunuşlar şeklinde uygulayabiliyoruz ve tabii ki bunların hepsi daha sağlıklı, güzel ve doğal görünümü sağlayabilmek için yaptığımız uygulamalar.

Botoks ve dolgu işlemleri doğaldan uzaklaştırır mı?

Her zaman için hızlı ve hemen sonuç almayı sağlayan dolgu yani hyaluronik asit uygulamaları, bu tür yüz gençleştirme, mimik çizgileri ve yüzdeki düşme sarkmalarda öncelikli seçenek olabilmektedir. Güzel olan şey ise, kişinin sonuçları uygulama esnasında hemen aynada görebilmesidir. Dolgu yani hyaluronik asit ve botoks uygulamalarında;

Aynı şekilde somon DNA ve mezokokteyller ile de ciltteki yorgunluğu matlığı alarak ve cilt tonlamasını eşitleyerek, ciltteki gergin genç görünümü ortaya çıkarabiliyoruz. Son zamanlarda dinamik dolgular ile mimik kaybına neden olmadan başarılı doğal sonuçlar alabilmekteyiz. Yine tek seanslık nem ağırlıklı yeni teknolojilerle üretilen hyaluronik asit uygulamaları ile de cildimizin yapıtaşı olan hyaluronik asiti cilt altı dokuya vererek uzun süreli cilt nemini sağladığımız gibi kollageni de yenileyerek ciltte isteğimiz canlılığı ve yenilenmeyi sağlayabilmekteyiz.

Doğal yaş alma sürecimizi yaşayalım...

Tüm bu işlemlerin amacı, kişinin cilt kalitesini bozmadan, tam tersine iyileşme yönünde artırarak doğal yaş alma sürecini sağlamaktır. Güzel olan nokta ise kişinin mevcut problemi ve beklentisine yönelik kişiye özel tedavi seçeneklerinin sunulabilmesidir. Unutmayalım ki, insanın cilt sağlığı ve genel görünümünün iyi olmasının etkileri tüm yaşantısına yansımaktadır.

Mutlukent mah. 1927. Sok. Ümitköy/Ankara

(0312) 236 62 72 0546 236 6272

MAG Mayıs 2017  
MAG Mayıs 2017