Page 156

DR. ÖZGÜR KOLDAȘ

İkinci Bahar Estetiği

G

eçen yıllar sadece anılarda kalmaz, yüz ve vücudumuzda da izler bırakır. Yılların izleri, yüzümüze yansıyan yaş alma görüntüsü ile ortaya çıkar. Bunu bir benzetmeyle anlatmak gerekirse, baş bölgesindeki kemik, kas ve diğer yapılarımızı “masaya”, cildimizi ise “masa örtüsüne” benzetelim. Bu yapılardaki volüm kayıpları yüzde çökme ve sarkma olarak kendini gösterecektir, bu da masa küçüldükçe masa örtüsünün daha büyük, bol ve sarkmış görünmesine neden olacaktır. Bu durumu düzeltmek için, masaya küçük dokunuşlarla ilaveler yapmak gerekir, böylece masa örtüsü eski hali gibi görünecektir.

Kişinin görünümü yıllara meydan okurcasına, değişmeden kalır. Başrolde Şener Şen ve Türkan Şoray’ın oynadığı “İkinci Bahar” dizisini hatırlarız hepimiz. Filmde ikinci baharını yaşayan kebapçı Ali Haydar Usta ile hayata tutunmaya çalışan Hanım’ın aşk hikayesi anlatılıyordu. Kişi aşk yaşarken ruhen ve bedenen çok güzel hisseder kendini. Kişiye özel ve küçük estetik dokunuşlar günümüzde artık kolaylıkla ve başarıyla uygulanmaktadır. Abartısız ve doğal görünüm sağlayan bu uygulamalar ile özellikle hanımların tercih ettiği dolgu ve botoks enjeksiyonları, kırışıklık ve sarkmaların giderilmesi ile bölgesel zayıflama gibi tedaviler yeni teknolojiler sayesinde artık daha hızlı ve kolay gerçekleştirilmektedir.

advertorial

İkinci baharını yașayan ancak görünümleri zamana yenik düștüğü için hayallerine kavușamayan kadın, erkek herkesin tercihi “İkinci Bahar Estetiği” olarak gündemde yerini aldı. İște yazılı ve görsel medyada son zamanlarda sıkça yer alan “İkinci Bahar Estetiği”ni Özgür Koldaș anlatıyor...

MAG Mayıs 2017  
MAG Mayıs 2017