Page 146

Bodrum’un Güneşi Casa Costa Boutique Hotel denize sıfır konumuyla Bodrum’un en yeni ve lüks yașam alanı olarak misafirlerine ayrıcalıklı hizmetler sunuyor... 2017 yazına yenilikleriyle hazır olan otelin sahibi Gültekin Güvensoy düğün organizasyonlarıyla da sezona damga vuracaklarının altını çiziyor...

Casa Costa Boutique Hotel hakkında kısaca bilgi verir misiniz?

Otelimiz, Bodrum Mavibayrak’ın en güzel koylarından Gündoğan koyunda. Denize sıfır konumuyla özel tasarımlı, tümü deniz manzaralı 23 Deluxe odası, 1 Private Suite, 1 Residence Suite ve 1 Penthouse Suite, toplantı salonları, açık kapalı restoranları, çocukların denize girebileceği kumsal alanı, SPA ve Kuaför salonu ile görülmeye değer bir cennet Otelimizin hemen yanı başından başlayıp tüm Gündoğan koyunu çevreleyen yürüyüş parkuru spor imkanı veriyor. Tekne turu ile bütün koyları gezme imkanı sunulan otelimizde, Akdeniz’in muazzam bitki örtüsüyle donatılmış geniş bir iskele üzerinde hem iskele bar hem de güneşlenme imkanını bir arada yaşıyorsunuz. Gündüz profesyonel DJ eşliğinde misafirlere eğlence imkanı sunan otelimizde akşamları da canlı müzik eşliğinde müzik ziyafeti veriliyor.

Güvensoy Group turizmin yatırımlarında başı çeken Casa Costa Boutique Hotel, yeni sezona nasıl hazırlandı?

Casa Costa yeni sezona, müşterilerinin memnuniyetini düşünerek önce geçmişteki ve şimdiki müşterilerin önerilerinden ihtiyaç ve dileklerinden, en iyilerini seçerek yine en özenli şekilde hazırlandı.

2017 yaz sezonunu açtınız mı? Bu yaz sezonunda

otelde ne gibi yenilikler olacak?

Evet, açtık. Bu sezonda da otelde her zaman karşılaşabileceğiniz samimiyeti ve müşteriye önem verdiğimizi gösteren her anın yanında, müşterilerimizi, kulaklarını ve ruhlarını doyuracak çok iyi müzisyenler, yeni lezzet ve tatlar, birçok su oyunları, animasyonlar, birçok spor ve sanatsal aktivitelerle karşılayacağız. Tüm sezon da misafirlerimize sürprizlerimiz olacak.

Erken rezervasyonlar başladı mı? Yaz sezonunda doluluk oranınızı şu anda öngörebiliyor musunuz? Yazın tadını erkenden çıkarmak isteyen, tatil heyecanını erkenden yaşamak isteyen onlarca kişi arıyor her gün... Telefonumuz sürekli çalıyor... Doluluk oranlarımızın, enerjisi, kalitesi ve keyfiyle doğru orantılı olan otelimizle aynı seviyede olacağını düşünüyorum.

Otelinizi rakiplerinizden farklı kılan en büyük özelliğiniz ve sosyal olanaklarınız ile hizmetleriniz nelerdir? Enerjimiz... Otelimizi rakiplerimizden ayıran özelliğimiz, insanları her yönden besleyebilmemiz sanırım. Fiziksel aktivitelerin yanında, ruhsal olarak da beslemek bizim amacımız. Kültür ve sanat organizasyonlarımız, her sene konuklarımız için getirdiğimiz sanatçılar, yoga, tracking,

su oyunları, aktivitelerimiz ile sosyal ve fiziksel açıdan misafirlerimize muhteşem bir tatil yaşatıyor ve tatil dönüşü, güçlü bir enerjiyle onları bir sonraki sene karşılaşmak üzere veda ediyoruz.

Özellikle çocuklu ailelerin tercih ettiği bir otel olduğunuzu geçtiğimiz sezonlarda gözlemledik. Bunun için özel bir çalışma yapıyor musunuz?

En büyük kurallarımızdan biri, herkese karşı saygı ve sevgi ile yaklaşmak, bireyden çıkıp geneli sevmek ve mutlu etmek düşüncesiyle ilerlemektir. Herkesin, yaşadığı tatili hak ettiği, ailelerin huzur içinde geçirdiği bir tatilde elbette çocuklar biraz daha eğlenmeye meyilli. Bu yüzden, onları eğlendirmek, mutlu etmek ve bizden memnun kalmaları en büyük görevimiz.

Bu sene ne türde organizasyonlara ev sahipliği yapacaksınız?

Toplantılara, düğünlere, özel etkinliklere, kimono partilerine, yurt dışı ve yurt içinden katılacak ünlü DJ’ler eşliğinde yapılacak partilere, canlı sanatçı performansları eşliğinde akşam aktivitelerine, doğum günü partilerine, lansmanlara ve daha birçok organizasyona ev sahipliği yapacağız.

Casa Costa düğünlere de ev sahipliği yapıyor mu?

Evet, Casa Costa düğünler ve düğünlerin yanında birçok organizasyona da ev sahipliği yapıyor. Düğünlerimiz gelin ve damadın isteklerini karşılayacak şekilde düzenleniyor. Koyun ve denizin romantizminin, tadının doyasıya çıkarılabileceği düğün organizasyonlarına ev sahipliği yapıyoruz. Her zaman çiftlerin mutluluğunu önemsiyor ve mutluluklarında bir pay sahibi olabildiysek bundan oldukça mutluluk duyuyoruz.

Turizm sektöründe kısa sürede kazandığınız başarıyı sizce neye borçlusunuz?

Açıldığımız zamandan beri vizyonumuz ve misyonumuz insanların mutluluğu olmuştur. Bizim asıl başarımız, bizi onlarla bir arada tutan enerjimiz. Çünkü farklılıklarımız , benzerliklerimiz halini aldığında çok eğlenceli ve kaliteli zamanlar geçirebiliyoruz. Böyle bir başarı kazandıysak bunu, işini hakkıyla yapan profesyonel ekip arkadaşlarımıza ve enerjimizi daima yüksek tutan misafirlerimize borçluyuz.

Casa Costa hakkında konuklarınızdan nasıl geri dönüş alıyorsunuz?

7’den 70'e müşterilerimizin birçoğundan öneri aldık. Bu işi biraz iyi yaptığımızdan sanırım, şikayet kutumuz bomboş. Bu durum işi pozitif yapmak ve sağlam adımlar atarken etrafımızdakileri görmekle alakalı. Aldığımız öneriler, keyifli mesajlar, kendimize daha fazla inanmamızı ve gelecek senelere daha güçlü hazırlanmamızı sağlıyor. 

MAG Mayıs 2017  
MAG Mayıs 2017