Page 105

H

em bir organizasyon firması kurucusu hem de anne olarak, Anneler Günü gibi özel bir günde annelerine sürpriz hazırlamak isteyen çocuklar için nasıl bir organizasyon planlamalarını önerirsiniz?

Annelerimiz için aslında her gün küçük sürprizler hazırlamalıyız. Hayat maalesef çok çabuk geçiyor. İş temposundan, kendi aile yaşantımızdan, sosyal yaşantımızdan fırsat bulamadığımız için şikayet edip annelerimizle çok vakit geçirememek hepimizin yaşadığı bir sorun... Yoğun iş yaşantısı arasında belli günlerde annemize ve diğer aile fertlerimize zaman ayırmalı ve bunu rutinleştirerek ne olursa olsun bu anlardan ödün verememeliyiz. Anneler Günü’nde birçok kişi annesine en özel hediyeyi vermek ve en etkileyici sürprizi yapmak ister. Bu özel günde mesela, sabah kalktığınızda diğer günlere göre bir değişiklik yapıp kahvaltıyı siz hazırlayabilirsiniz. Annenizin en sevdiği yiyecekleri özenli bir dizilimle ve en güzel çiçek aranjmanıyla sunabilirsiniz. Bu kahvaltı sürprizini, gitmekten çok hoşlandığı bir mekanda da hazırlatabilir ve annenizi sevindirebilirsiniz. Diğer taraftan herkesin annesinin muhakkak görmek istediği bir yer vardır. İşte o çok gitmek istediği yere iki kişilik bilet alarak birlikte gidebilirsiniz. Böylece annenizle olan hayatınızda çok güzel ve özel bir anı daha biriktirmiş olacaksınız. Bu küçücük gezintiyi vaktinizi ve işinizi ayarlamaya çalışarak uzun bir tatile de çevirebilirsiniz. Bu yelpaze fazlasıyla genişletilebilir. Annenizle bir akşam yemeğine çıkabilirsiniz. En sevdiği dostları ve ailesiyle birlikte olabileceği bir ev partisi organize edebilirsiniz. Tüm aile fertleriyle müzikli bir mekanda doyasıya eğlenebilirsiniz. En sevdiği sanatçının konserine iki bilet alıp annenizle gidebilirsiniz. Muhteşem detaylarla hazırlanmış bir piknik organize edebilirsiniz. Gitmek isteyip gidemediği, almak isteyip alamadığı şeyleri düşünüp bu detayları sürpriz hediyelerle birlikte sunabilirsiniz. Ancak şu unutulmamalıdır ki, anneler için sürprizlerin ve hediyelerin küçüğü büyüğü yoktur. Tüm anlamı veren onun için özel olarak düşünülmüş olmasıdır.

Nasıl bir konsept oluşturulmalı? Hangi renk ve dekoratif detaylar öne çıkartılmalı? Nasıl bir organizasyon planlayacak olursanız olun öncelikle sizden annenizi dinlemek isteriz. Buna göre, ev partilerinde annenizin sevdiği yiyeceklerden oluşan ikramlık düzenlemesi ve sağlanması, yemek masasının dizaynı ve süslenmesi, evin çeşitli yerlerinin annenizin en sevdiği çiçeklerle dekore edilmesi, güzel bir pasta, verilebilecek hediyeler gibi her konuda size yardımcı olmamız ve bu özel günü organize etmemiz mümkün. Aynı şekilde dışarıda başka bir mekanda gerçekleştireceğiniz etkinliklerde de bu tür süslemeler yapabiliriz. Bu organizasyonları yaparken var olan trendler, moda renkler gibi detaylarla birlikte annenizin sevdiği renkleri, çiçekleri ve hoşuna

gidebilecek dekoru tercih ederek onu mutlu edecek bir ambiyans yaratmayı tercih ediyoruz. Bu uygulamaları yaparken mekanla ya da evle uyum içerisinde bir organizasyon gerçekleştirmek, böylesine önemli bir gün için daha doğru olacaktır.

Sizin çocuğunuzun size nasıl bir gün hazırlamasını isterdiniz?Çocuğunuzla birlikte yapmaktan en çok keyif aldığınız şeyler neler?

Cantürk ile birlikte yapmaktan en çok hoşlandığımız şey sohbet etmek. Yoğun iş temposundan çıkıp eve döndüğüm zaman Cantürk okuldan çoktan dönmüş oluyor. Ailece yediğimiz akşam yemeği sırasında gün içerisinde yaşadıklarımız üzerine konuşmak bize çok keyif veriyor. Beraberce alışveriş yapmaktan, film izlemekten, köpeğimiz Rush ile ilgilenip oynayarak vakit geçirmekten mutlu oluyoruz. Ayrıca oğlumla uzun Pazar kahvaltılarımız olmazsa olmazımızdır. İşimiz de olsa bundan ödün vermemeye dikkat ediyoruz. Cantürk her zaman uyumlu bir çocuk oldu. Girdiği her ortama adapte olabilmesi, derslerinde gösterdiği başarı, hem evde hem dışarıda her türlü konuda sorumluluk sahibi olmasından ve sorumluklarını yerine getirmesinden dolayı beni hiç üzmedi. Bundan dolayı babası ve ben onunla gurur duyuyoruz. Oğlumun hazırlayacağı her türlü sürpriz beni mutlu eder. Onun mutlu, huzurlu ve başarılı olması benim için yeterli. Biz anneler, çocuklarımız mutlu olduğunda kendimizi mutlu hissederiz. Geriye kalan küçük sürprizler, organizasyonlar sadece var olan huzur dünyamızın içine küçük sevinçler ve anılar katacaktır.

Kına, Nişan ve düğün sezonu da açıldı malum, bahsetmemek olmaz...Bu tip organizasyonlar için bu sene en dikkat çekici detaylar neler olacak?

Ekipçe tatlı bir koşturma içerisindeyiz. Bu sene daha önce de bahsettiğimiz gibi, nişan, düğün ve kına organizasyonlarımızın yanı sıra 777 butik organizasyon bölümümüzü genişleterek doğum günleri, ev nişanları, hastane odası süslemeleri gibi organizasyonlarımızı da çoğalttık. Bundan dolayı bizim açımızdan bu yaz daha da yoğun geçecek gibi görünüyor. Organizasyonlar bu sene çok farklı. Artık klasik organizasyon konseptlerinden, renklerinden yavaş yavaş daha farklı renklerde, farklı düzenlemelerle sağlanan dekorlara yer verilmeye başlandı. Masa biçim ve renklerinde, çiçek renklerinde, her masaya farklı dekor şeklinde düzenlemeler yapılıyor. Çiftlerimiz daha önce görülmemiş düğün konseptlerini daha çok seviyorlar ve istiyorlar. 777 Organizasyon olarak, bu tür isteklerle gelen misafirlerimiz bizi çok fazla heyecanlandırıyor. Firma olarak, daha farklı dekorlarla, hiç yapılmamış organizasyon konseptleriyle bu yaz da konuşulacak izler bırakmaya devam edeceğiz... 

Arjantin Caddesi No: 15/8 G.O.P. / ANKARA - Tel: +90 312 441 77 07 Gsm: +90 532 223 00 77 - 90 532 707 81 67 www.777organizasyon.com.tr www.777organizasyonblogu.com.tr

tulaykaya777 @777organizasyon

777 Organizasyon, Ajans Ve Menajerlik

MAG Mayıs 2017  
MAG Mayıs 2017