Page 40

Ile można zarobić, ucząc języka przez Skype’a? Dostęp do internetu ma już prawie 80% Polaków. Otwiera to wiele nowych możliwości komunikacyjnych, ale i zawodowych. Coraz bardziej popularne stają się kursy i korepetycje online. Ile można zarobić, ucząc języków przez Skype’a? Preply.com, platforma do wyszukiwania korepetytorów na całym świecie, ogłosiła właśnie wyniki mini-raportu, odpowiadającego na pytanie, ile kosztuje nauka języków obcych za pośrednictwem komunikatora Skype. Wnikliwie przeanalizowano ponad półtora tysiąca profili użytkowników serwisu.

40

Z przeprowadzonej analizy wynika, że połowa spośród wszystkich zarejestrowanych na platformie korepetytorów proponuje lekcje w zakresie cenowym od 22 do 55 złotych za godzinę, ale najpopularniejsze stawki w tej grupie oscylują w okolicach 35-37 złotych za godzinę nauki.

Kolejną dużą kategorię cenową stanowią nauczyciele, udzielający korepetycji w cenie od 59 do 110 złotych za godzinę. Stanowią oni 25% zarejestrowanych tutorów i  choć nie zawsze są to profesjonalni pedagodzy, to najczęściej są native speakerami, pochodzącymi ze Stanów Zjednoczonych i kra-

Profile for Czasopismo Nauczyciel

N@uczyciel 5/2015  

N@uczyciel – czasopismo edukacyjne dla nauczycieli z pasją!

N@uczyciel 5/2015  

N@uczyciel – czasopismo edukacyjne dla nauczycieli z pasją!

Advertisement