{' '} {' '}
Limited time offer
SAVE % on your upgrade.

Page 36

Głos mądrych pań jest coraz bardziej słyszalny

Zgłębiając temat psychologii pozytywnej, przekonamy się, że istnieje poczucie przypływu, stan pomiędzy euforią a satysfakcją, który sprawia, że na fali super mocy plany i marzenia stają się rzeczywistością. Ten Flow jest na wyciągnięcie kobiecej ręki, przekonuje Dominika Rossa, przedsiębiorczyni i naukowczyni, szefowa O4 Flow – jedynego w Polsce coworkingu dedykowanego kobietom, który właśnie się otwiera w Olivia Business Centre w Gdańsku. WYWIAD: Dagmara Rybicka ZDJĘCIA: Maciej Roszkowski

Coworking z kobiecą twarzą?

Na to liczę. Raport przeprowadzony przez O4 Coworking wskazuje, że w większości coworkingów w Polsce ponad 70 procent użytkowników stanowią mężczyźni. O4 Flow jest pierwszym w kraju miejscem stworzonym przez kobiety i z myślą o kobietach. Z myślą o kobietach i dla kobiet – na czym polegają różnice?

Przede wszystkim na potrzebach: dla pań ważna jest wspólnotowość, dlatego w O4 Flow kładziemy nacisk na budowanie relacji. Różnica w strukturze przestrzennej bazuje na takim układzie, by wspierać kooperację między rezydentkami. Ponadto przeprowadziliśmy badania potencjalnych Klientek, określiły one styl, który odpowiada im najbardziej. Zatem prawdopodobnie każdy, kto odwiedzi O4 Flow, zobaczy też różnice w aranżacji wnętrza, ale główne różnice znajdą się w ofercie. Nie obawiasz się „damskiej wojny”? Badania dotyczące miejsc pracy dowodzą, że mężczyźni mają znaczący wpływ na równowagę w takim rozkładzie sił.

Nie mylmy pojęć. O4 Flow jest przestrzenią stworzoną z myślą o kobietach, a nie wyłącznie miejscem dla nich. Pomysłowi nie przyświecała „Seksmisja” (śmiech)! Nam zależy na wspieraniu potrzeb rozwoju damskiego biznesu. Staty-

36

styki wskazują, że co trzecia firma w Polsce została założona przez kobietę. W ten sposób patrzymy na nasz coworking, który zaprasza do współpracy damskie biznesy. W firmach zatrudniamy mężczyzn, panowie nam doradzają, są klientami, kontrahentami i nie zamierzamy stawiać muru. Mądre kobiety i mądrzy mężczyźni, współpracując na równych zasadach, mogą osiągać bardzo dużo. Otrzymuję też liczne sygnały od panów, którzy chcą tej idei służyć w O4 Flow. Chociaż razem, to jednak osobno?

Nie. Celem jest stworzenie możliwości, dzięki którym głos tych mądrych pań będzie dużo bardziej słyszalny. Kto to wymyślił?

Sama idea coworkingu dedykowanego kobietom jest odpowiedzią na trend, który kilka lat temu pojawił się na świecie. Pomysł zaczął więc kiełkować w głowach zarządzających O4 Coworking. Ty z tą misją przyjechałaś nad morze?

Znalazłam się w odpowiednim miejscu we właściwym czasie (śmiech), a dodatkowo z wielką miłością do Trójmiasta. Projekt w pełni odpowiada moim zainteresowaniom w pracy badawczej z kobietami. Kiedy pierwszy raz usłyszałam o pomyśle kobiecego coworkingu, pomyślałam,

MADEMOISELLE / LISTOPAD 2019

Profile for MADEMOISELLE

MADEMOISELLE 11/2019  

MADEMOISELLE 11/2019  

Advertisement