Page 1

przykładowy .magazyngminny.pl

współredaguje:

społeczność LOKALNA

nr 1


www.

magazyngminny.pl

Co zawierają MagazynyGMINNE? Każdy Lokalny MagazynGMINNY redagowany jest przez redaktorów silnie związanych z regionem opisywanym w Magazynie. Sprawia to, że wszystkie Magazyny cechuje duża różnorodność tematyczna.

Przykładowe działy lokalne:

gmina w obiektywie aktualności pytanie do...

- galeria zdjęć z komentarzem, - opis bieżących wydarzeń z regionu, - publikacje istotnych pytań do regionalnych polityków, urzędników i nie tylko...

wydarzenia kulturalne

- relacje z wydarzeń kulturalnych oraz zapowiedzi najbliższych,

sport oferty pracy kronika kryminalna

- wszystko o lokalnych drużynach i sportowcach, - lokalne oferty pracy, - opisy, przestrogi, informacje.

foto: sxc.hu


www.

magazyngminny.pl

Część wspólna

MagazynówGMINNYCH Wszystkie MagazynyGMINNE wzbogacone są o część wspólną treści, identyczną dla każdego ukazującego się MagazynuGMINNEGO.

Część wspólna to m.in.:

przepisy kulinarne, horoskop, krzyżówki i konkursy z nagrodami, spora dawka humoru.

foto: sxc.hu

Zobacz kolejne strony z przykładami tych artykułów.


www.

magazyngminny.pl

Masz pomysł na swój MagazynGMINNY? Chcesz wykazać się i osiągnąć wiele?

Napisz do nas i zacznij już dziś.

biuro@magazyngminny.pl 4

przykładowy.magazyngminny.pl


www.

magazyngminny.pl

MagazynyGMINNE dają Ci idealne narzędzie dotarcia do mieszkańców Twojej okolicy.

Taka e-gazeta jest ciekawa i czytana regularnie, ponieważ... jest za darmo, wystarczy kliknąć. Tworzenie jest bardzo proste. Piszesz o tym co najważniejsze. O tym, o czym chcą dowiedzieć się wszyscy. Znasz takie tematy, które przemilczały inne media? Znasz, prawda.

Czytałeś gdziekolwiek wywiady z Twoimi radnymi?, z wójtem?, burmistrzem? Rzadko można przeczytać takie wywiady, a jeszcze rzadziej je publicznie skomentować. Nawet nie wiesz jak bardzo będą chcieli z Tobą porozmawiać. A jeśli nie zechcą... to wystarczy, że to opiszesz, a artykuł będzie hitem!

Nie wiesz jak przeprowadzić wywiad, o czym rozmawiać, jak to robić? Poinstruujemy Cię. Będziesz wiedział jak, krok po kroku: wybrać, dotrzeć, zdobyć, stworzyć.

Myślisz, że samodzielnie nie podołasz. Zaproś znajomych. Razem stworzycie niezależną redakcję. Dotychczasowe plotki i rozmowy o problemach przeniesiecie na łamy Magazynu i dowiedzą się o niech inni. Wspólnie możecie wiele zmienić.

Milczenie o problemach jedynie podtrzymuje. Mówienie o nich może przynieść ulgę. Ale jedynie opisanie i nagłośnienie jest pierwszym krokiem do likwidacji ich i przywrócenia normalności.

Wystarczy napisać i wysłać do nas teksty, a my zrobimy wszystko za Ciebie. Przeznaczając kilka minut dziennie staniesz się kreatorem lokalnych informacji.

MagazynGMINNY pozwoli Ci zyskać prestiż, ale i realnie zarobić. Wpływy z reklam pozostaną w Twojej kieszeni nawet w 90% uzyskanej kwoty.

Napisz do nas: biuro@magazyngminny.pl przykładowy.magazyngminny.pl

5


www.

kulinarny.magazyngminny.pl

Pierogi zaczynamy od przygotowania ciasta Mąkę przesiać do miski, dodać sól.

Składniki na około 40 pierogów:

foto: sxc.hu

• 300 g mąki pszennej, • szczypta soli, • 250 ml gorącej wody, • 30 g masła. 6

przykładowy.magazyngminny.pl

Do gorącej wody włożyć masło i roztopić, stopniowo wlewać do mąki, mieszając wszystko. Połączyć składniki i wyłożyć je na podsypaną mąką stolnicę. Wygniatać ciasto przez około 7 - 8 minut, podsypując w razie konieczności mąką, tak aby ciasto nie kleiło się. Włożyć do miseczki i przykryć wilgotną ściereczką, odstawić na 30 minut. Wyłożyć ciasto na stolnicę i powygniatać przez około 2 minuty, następnie podzielić na 3 - 4 części i kolejno rozwałkowywać każdą na cienki placek (około 2 - 3 mm), obsypując stolnicę i wałek mąką.


www.

Pierożki

kulinarny.magazyngminny.pl

Ciasto: mąkę posiekaj z masłem, dodaj twaróg, żółtko, śmietanę i sól. Całość dokładnie wyrób. Rozwałkuj na grubość 4-5 mm i wytnij koła o średnicy 3-4 cm. Nakłóż farsz i sklej jak pierogi.

drobiowe

w cieście serowym

I DNIK SKŁA ego : ąki łtłust Ciasto zkl. m lub pó bate s dego u u z h c c -2 arogu ka tw - kost sła a m ietany ka ej ś m - kost kwaśn i k ż y -2ł ółtko -1ż oli. czka s ż - ły e zaka, z kurc , Farsz: pierś , jajko a ł jn s ó a rki, m a podw piecza łyżki e 3 ż , u e d ul 4 b ra, e i, c le k e 2 os buł dnieg tartej ół śre zki, s p łyżka u i, r t k ie rchew atka p 2 ma łowa any, n zkata s śmiet u a m k ż a k ły ł a g ieprz, sól, p

Farsz: mięso ugotuj w osolonej wodzie razem z marchewką i selerem. Cebulę i pieczarki podduś na maśle. Gdy ostygnie przemieli dwa razy z mięsem i warzywami. Do farszu dodaj posiekaną natkę, bułkę oraz śmietanę. Dopraw do smaku solą, pieprzem i gałką muszkatułową. Pierożki upiecz na złoty kolor w piekarniku w temp. 180-185 st. z termoobiegiem .

SKŁADNIKI

Ciasto cienko rozwałkuj, wykrawaj krążki, nakładaj na każdy porcję farszu, zlep brzegi.

- 250 ml gorące j wody, - 30 g masła. Farsz: - szklanka kaszy gryczanej, - 2 cebule, - jajko, - 25 dag twaro gu, - łyżka masła,

Pierogi z kaszą gryczaną i serem

- sól, pieprz, cyn amon.

foto: sxc.hu

Kaszę ugotuj na sypko. Cebule obierz, posiekaj i zeszklij na maśle. Wkrusz twaróg, dodaj kaszę, jajko, przypraw solą, pieprzem, cynamonem i wymieszaj.

Ciasto: - 300 g mąki psz ennej, - szczypta soli,

Gotuj do wypłynięcia w osolonym wrzątku. Podawaj gorące, z masłem i cebulką albo skwareczkami. przykładowy.magazyngminny.pl

7


www.

kulinarny.magazyngminny.pl

Pierogi

Grzyby (namoczone poprzedniego dnia) ugotuj w tej samej wodzie, następnie posiekaj. Cebulę obierz, pokrój w kostkę, zeszklij na smalcu. Dodaj grzyby. Duś razem kilka minut, przypraw solą i pieprzem. Fasolkę odcedź, wymieszaj z grzybami i cebulą.

z fasolą

ADN SKŁ

Ciasto rozwałkuj na cienki placek, wykrawaj okrągle placuszki, na każdym ułóż porcję farszu, dobrze zlep brzegi.

i grzybami

IKI

j, nne psze to: ąki Cias m g 00 dy, soli, -3 pta j wo y z c rące o g - sz ml 50 ła. -2 mas g 0 3 -

Gotuj w osolonej wodzie. Podawaj z masłem.

ów rzyb soli, ch g a fa y k z n s uszo - pu ag s 0d 1 , bula lcu, - ce sma i k ż ły -2 l, ó -s . eprz - pi

z: Fars

,

Panierowane

z Brazylii Ciasto. Zagotuj mleko. Rozpuścić w nim masło. Na gotujące mleka z masłem wsyp mąkę, cały czas mieszając. Mąki syp tyle ile weźmie płyn. Całość gotuj około 2 minut.

Ciasto: - 2 szklanki mle ka, - 2 łyżki masła, - mąka pszenna, - szczypta soli. Farsz: - 2 ząbki czosnk u, - cebula, - natka pietruszk i, - 2 piersi kurczak a, - tarta bułka, - tłuszcz do sma żenia.

Odstaw do przestygnięcia i wyrób ręcznie. Mięso uduś do miękkości i bardzo drobno pokruj. Natkę pietruszki i cebulę drobno posiekaj . Wszystko dobrze wymieszaj, dodaj drobno posiekany lub przeciśnięty przez praskę czosnek. Z wyrobionego ciasta formuj pierogi. Po zlepieniu panieruj w bułce tartej. Usmaż je w rondlu z rozgrzanym tłuszczem. 8

przykładowy.magazyngminny.pl

foto: sxc.hu

pierogi

SKŁADNIKI


www.

kulinarny.magazyngminny.pl

...i jeszcze coś na słodko Pierożki

Ciasto przygotuj według przepisu z pierwszej strony dodatku kulinarnego.

z powidłami KI DNI A Ł SK j, n ne psze to: ąki Cias m g 00 dy, soli, -3 pta j wo y z c rące o g - sz ml 50 ła. -2 mas g 0 3 -

Do powideł dodaj rum i cynamon. Ciasto rozwałkuj, wytnij krążki i na każdy ułóż łyżeczkę powideł. Brzegi ciasta sklejaj smarując je żółtkiem.

eł, wid h po c y w z: wko Fars , g śli u, umu 50 r 2 k e mon z s i l yna ie c k i k cz -1 łyże /2 , -1 o k żółt ła, -1 i, mas g bułk 0 0 rtej a -1 t g 00 der. -2 r pu e i k - cu

Gotuj 8 minut. Ugotowane pierożki obtocz w zarumienionej na maśle bułce tartej i ułożone na talerzu obsyp pudrem.

Czekoladowe

pierożki z bakaliami

Ciasto przygotuj według przepisu z pierwszej strony dodatku kulinarnego.

SKŁ A

DNI K

I C i as to: -3 00 gm - sz ąki czyp psze ta s n ne -2 oli, j, 50 ml -3 gorą 0g cej mas wod ła. y, Far sz: -4 0d ag m -7 asła pełn czek ych olad mie ł yżek szan owe ki b go, (rod aka zyn l i o k w ej i, p pok osie rojo kan ne ś e or liwk zech iit y, o co lubi sz... ).

Masło czekoladowe połcz z bakaliami i nakładaj porcyjki farszu na ciasto w takiej ilości, aby dokładnie skleić krawędzie.

foto: sxc.hu

Zagotuj w dużym garnku wodę z 2 łyżkami oleju. Do wrządku włóż pierożki i gotuj około 2 minuty od wypłynięcia. Podawaj lekko przestygnięte, polane słodką lub kwaśną śmietaną. przykładowy.magazyngminny.pl

9


www.

horoskopy.magazyngminny.pl

czerwiec przygotowała:

Ella Selena www.ellaselena.pl

10

HOROSKOP przykładowy.magazyngminny.pl


www.

horoskopy.magazyngminny.pl

Ella Selena wyrosła w świecie magii i świecie wróżb. Ella uczyła się wróżenia kartami klasycznymi, dopiero później zgłębiała magię Tarota oraz wnikliwie studiowała astrologię. Ella zajmuje się zawodowym wróżeniem już od wielu lat i sesje z Tarotem traktuje jako lekcje mądrości i cierpliwości. Uważa, że każdy problem ma swoje drugie dno, swoją głębię. Życie doświadcza nas, a jednocześnie uczy pokory. Ella od lat tworzy horoskopy partnerskie, miesięczne, roczne i codzienne, można je przeczytać w prasie i internecie. Pilnie przy tym uczestniczy w medialnym świecie, udzielając wywiadów oraz tworząc programy telewizyjne i radiowe. Napisała książkę, stworzyła cztery talie kart oraz wiele artykułów ezoterycznych oraz remediów pomocnych w sztuce wróżenia. Przekonaj się, że czasem warto utwierdzić się w swoich nadziejach i znaleźć przysłowiowe światełko w tunelu.

foto: sxc.hu

Kontakt z Ellą Seleną www.ellaselena.pl. tel. 604 057 651

przykładowy.magazyngminny.pl

11


www.

horoskopy.magazyngminny.pl

Przypuszczalnie czerwiec zaliczycie do tych dobrych, wiążących się nawet ze spektakularnym sukcesem. Niewykluczone, że ten czas umożliwi Wam realizację pewnych planów, które dojrzewały dość długo i nie miały szans na spełnienie. Jednak byk niespodziewany uśmiech losu, pozytywne zbiegi okoliczności, 20.04 - 20.05 spowodują rozwiązanie sprawy lub problemu finansowego. Należy jednak zachować ostrożność w wydatkach. Pomimo dobrej passy nie na wszystko będziecie sobie mogli pozwolić. Wskazana będzie cierpliwość i zdystansowanie się do swoich pragnień. Dobre wiadomości w kontekście do partnerstwa. Wasze podejrzenia, że kilkudniowe wyjazdy służbowe i przeciągające się zebrania w pracy Waszych ukochanych połówek, są przykrywką dla romansu, okażą się niesłuszne. Pewne przypadkowe spotkanie wyjaśni Wasze wątpliwości i wszystko wróci do normy. Dobre wiadomości napłyną ze strony Waszych dzieci, możecie się spodziewać ich sukcesu i spełnienia marzeń.

Słynne Byki: William Szekpir, Katarzyna II, Henryk Sienkiewicz, Jan Kiepura, Zygmunt Freud, Włodzimierz Lenin, Karol Marks.

Prawdopodobnie dla sporej grupy zodiakalnych Bliźniąt, czerwiec będzie okresem interesującym i ekscytującym, na tyle, że stanie się impulsem do niezależności. Wkrótce mogą pojawić się nieoczekiwane okoliczności związane z realizacją Waszych bliźnięta celów zawodowych. To co dotąd było niemożliwe, w czerwcu 21.05 - 21.06 stanie się możliwe. Niewykluczone, ze pewne osoby usuną się w cień, wyjadą, znikną z Waszego pola widzenia. Za to Wy w pracy będziecie się cieszyć wielką popularnością. Możecie przez to sporo załatwić. Niewykluczone, że w czerwcowym czasie korzystne będą dla Was wszelkie transakcje finansowe lub rozpoczęcie jakiejś nowej działalności, czy też rozszerzenie dotychczasowej. Stosunkowo łatwo znajdziecie poparcie lub osobę, która umożliwi przeforsowanie wszelakich trudności. Na pewno na sukcesy zawodowe mogą liczyć te zodiakalne Bliźnięta, które dzięki błyskawicznym decyzjom, oryginalnym pomysłom, oraz dużej intuicji nie zmarnują swojej szansy i podejmą wyzwania stawiane im przez los.

Słynne Bliźnięta:

Prawdopodobnie dla sporej grupy zodiakalnych Raków czerwiec przyniesie dobre finanse. Możecie liczyć na pieniądze za dodatkową pracę, premię lub inne formy gratyfikacji. Do tego fortuna będzie łaskawa dla graczy giełdowych, dla Raków rak uczestniczących w grach losowych, obstawiających wyścigi lub 22.06 - 22.07 chodzących do kasyna. Niestety, na płaszczyźnie spraw uczuciowych trochę chmur, czasem deszcz lub nawet mała burza z piorunami. W pierwszej połowie miesiąca prawdopodobne staną się przejściowe nieporozumienia w Waszych związkach. Na szczęście załagodzeniu sporu sprzyjać będzie uroczystość rodzinna lub miłe spotkanie w licznym gronie, gdzie chcąc nie chcąc nawiążecie ze sobą kontakt i to nie tylko wzrokowy....W końcu wszelkie wątpliwości zostaną szczęśliwie wyjaśnione i zapanuje zgoda i miłość. Dobrze wiadomości dla raków mających problemy zdrowotne. W czerwcu możecie spodziewać się poprawy, a nawet całkowitego wyzdrowienia.

Słynne Raki:

12

przykładowy.magazyngminny.pl

Platon, Piotr I Wielki, Aleksander Fredro, Aleksander Puszkin, Ryszard Wagner, Maria Konopnicka, Marylin Monroe, John Kennedy, Krzysztof Zanussi.

Marcel Proust, Jean Paul Sartre, Jan Matejko, Czesław Miłosz, George Sand, Jan Machulski, Gina Lollobigida, Wojciech Jaruzelski, Janusz Korczak.


www.

Przypuszczalnie gorący czerwiec będzie czasem dość wzmożonych kontaktów, spotkań i przepływu informacji. Zapowiada się dobry czas do załatwienia trudnych spraw, w których liczyć się będzie wyczucie sytuacji i odrobina lew determinacji. Tym razem zodiakalne Lwy staną się dyplomatami. 23.07 - 22.08 Okaże się, że z wielkim wyczuciem znajdziecie moment, gdy trzeba będzie użyć nacisku lub nawet presji, by innym razem odpuścić, spasować i poczekać na lepszy czas. Szykuje się też okres intensywnych kontaktów z bliskimi Wam osobami. Spotkacie się z ludźmi, których dawno nie widzieliście, odnowicie i odświeżycie trochę przywiędłe lub całkiem obumarłe kontakty towarzyskie. Zapewne początkowo nie docenicie sprzyjających impulsów losu, ale już za parę dni okaże się, ze niektóre osoby będą Wam bardzo pomocne. Dlatego zachowajcie czujność i bądźcie uważni na pozytywne impulsy i dobre zbiegi okoliczności...

Przypuszczalnie czerwiec przyniesie Wam sporo niespodzianek. Przygotujcie się zatem, że zmienią się Wasze wcześniejsze plany. To co było dotąd priorytetem stanie się nieważne, a to za sprawą nowych dróg i nowych okoliczności. Nawiążecie panna znajomości, które zaważą na Waszym dalszym życiu. W czerwcu 23.08 - 22.09 ważna będzie miłość, uczucia, emocje...Dobry czas dla samotnych zodiakalnych Panien, miłość, niczym dobra wróżka, uczyni Wasz świat dużo piękniejszym. Zawirujecie w tańcu z życiem, pokochacie je i docenicie. Ktoś tak daleki, teraz stanie się bliski i powoli zaczniecie snuć swoje plany na przyszłość. Niewykluczone, że czerwcowa miłość zodiakalnych Panien będzie układem trwałym i zdecydowanym. Do tego czerwcowa aura pozytywnie wpłynie na Wasze zdrowie. Cechować Was będzie witalność, entuzjazm i chęć brania się z życiem za bary. Jednym słowem śmiało działając w każdej dziedzinie życia, łatwo pokonacie wszystkie przeszkody.

Prawdopodobnie czerwiec pomimo swojej urlopowej aury nie będzie dla Was czasem wakacyjnym. Niewykluczone, ze w tym właśnie czasie czeka Was wytężona praca, która przyniesie profity, ale pod warunkiem, że zaufacie nie tylko swojej waga inteligencji, lecz również intuicji. To dobry czas dla wszystkich 23.09 - 22.10 którzy zechcą się dokształcać, doszkolić i pragnących poszerzyć swoją dotychczasową wiedzę. Wiedza łatwo się przyswoi, a to wróży pomyślnie zdane egzaminy i uzyskanie odpowiednich dokumentów. Zatem miłe Wagi w czerwcowym czasie spoczywanie na laurach raczej Wam nie grozi. Do tego dobry czas na sukcesy zawodowe, możliwe podjęcie korzystnej współpracy, pracy lub zdobycie pracy dodatkowej, co w efekcie zamanifestuje się odpowiednim przyrostem konta. Do tego dobrze w uczuciach. Wasze życie rodzinne powinno się wspaniale układać. Rozładujecie wszystkie napięcia, a spełnienie w miłości doda Wam energii i siły psychicznej.

horoskopy.magazyngminny.pl

Słynne Lwy: Napoleon, Otto von Bismarck, Benito Mussolini, Ludwik XIV (Król Słońce), Pablo Picasso, Jennifer Lopez, Sandra Bullock, Marta Żmuda Trzebiatowska, Anna Korcz, Kuba Wojewódzki, Andy Warhol, Whitney Houston, Natasza Urbańska, Robert De Niro, Cezary Żak.

Słynne Panny: Henryk III Walezy, Kardynał Richelieu, Georg Hegel, Greta Garbo, Joann Wolfgang Goethe, Richard Wagner, Ingrid Bergman, Sophie Loren, Marilyn Monroe, Robert Gawliński, Richard Gere, Hugh Grant.

Słynne Wagi: Giuseppe Verdi, Stanisław Wyspiański, Alfred Nobel, Brigitte Bardot, Lech Wałęsa, Mahatma Gandhi, John Lennon.

przykładowy.magazyngminny.pl

13


www.

horoskopy.magazyngminny.pl

Dla zodiakalnych Skorpionów zapowiada się dobry czas, szczególnie dla samotnych nadejdą dobre dni, idealne na przypadkowe spotkanie. Warto zatem mieć oczy szeroko otwarte. Czerwiec będzie sprzyjał częstemu wychodzeniu z skorpion domu i spotkaniom z jak największą ilością osób. 23.10 - 21.11 Niewykluczone, ze pewne siebie i zarozumiałe Skorpiony mogą dostać prztyczka w nos, gdyż ktoś bardzo niepozorny może zawrócić Wam w głowie i zająć miejsce w sercu. W sprawach zawodowych tez dobrze. Niewykluczone, że teraz praca sprawi Wam mnóstwo satysfakcji. Nawet jeśli nie jest to czas na awans, to z pewnością na spełnienie zawodowych aspiracji. Również osoby, które owej pracy poszukują mają szansę na szybkie jej znalezienie. I nie martwicie się, że pracy nie ma, dla Was jest już przygotowane solidne miejsce, wystarczy tylko uwierzyć i rozpocząć działania. Czerwiec okaże się także dobrym, energetycznym miesiącem, który uwolni Was od dotychczasowej huśtawki nastrojów.

Słynne Skropiony:

Niewykluczone, ze czerwiec przyniesie dobre wiadomości dla zodiakalnych Strzelców poszukujących pracy. Możliwe, że już na początku miesiąca coś znajdziecie i zostaniecie umówieni na rozmowę wstępną , przy czym możecie liczyć na zatrudnienie. strzelec O sprawy uczuciowe również nie musicie się martwić. O ile 21.11 - 21.12 jesteście już w związkach to czerwiec nastroi Was romantycznie i kochliwe. Wieczorami znajdziecie więcej czasu dla siebie, a w sypialni będzie na tyle ciekawie, że postanowicie odwiedzać ja jak najczęściej. Wspólne zakupy lub krótki spacer z dziećmi sprawią Wam sporo radości. Jednym słowem życie rodzinne zakwitnie i rozpromieni Wasz świat. Samotne Skorpiony raczej nie spotkają miłości swojego życia, ale na pewno cieszyć się będą dobrym towarzystwem. Rozmowy mogą przerodzić się w radosny, niezobowiązujący flirt, do tego czerwcowe słońce i zapach grillowanych potraw, wiatr, odblask słońca w wodzie....Dóz dodać, cóż ująć...

Słynne Strzelce:

Prawdopodobnie czerwiec nie przyniesie specjalnych rewelacji, ale też i nie spowoduje dodatkowych problemów. Możliwe, że na płaszczyźnie spraw finansowych raczej normalnie. Ludzie, którzy coś obiecali nie zawiodą, wrócą pożyczone pieniądze, zwolnienie koziorożec z pracy, raczej Wam nie grozi. Niewykluczone, ze czerwiec 22.12 - 19.01 przyniesie Wam inne wyzwania. Tym razem trzeba będzie się zastanowić nad sobą i swoim stosunkiem do własnej osoby. Pamiętajcie, że potrzeby innych wcale nie są ważniejsze od Waszych. Nie musicie być na każde zawołanie, zwłaszcza teraz gdy pracy w domu i w ogrodzie lub w gospodarstwie coraz więcej. Najważniejsze, aby większość zodiakalnych Koziorożców zachowała równowagę wewnętrzną i nabrała chęci na robienie, tego, na co ma ochotę. Nauka asertywności i umiejętność mówienia ,,nie” nas pewno bardzo się przyda i pozbędziecie się wreszcie poczucia winy. Zapewne skonstatujecie, że i tak nie spełnicie oczekiwań wszystkich, ale spełnienie swoich potrzeb przyniesie Wam radość i szczęście wewnętrzne, a o to przecież w tym życiu chodzi...

Słynne Koziorożce:

14

przykładowy.magazyngminny.pl

Pablo Picasso, Iwan Miczurin, Erazm z Rotterdamu, Stefan Żeromski, Maria Skłodowska, Emilia Plater, Margaret Thatcher.

Horacy, Charles de Gaulle, Fryderyk Engels, Winston Churchill, Józef Piłsudski, Frank Sinatra, Józef Glemp.

Isaak Newton, Adam Mickiewicz, Paule Cezanne, Marlena Dietrich, Józef Stalin, Mieczysława Ćwiklińska.


www.

Miłe wodniki, niestety, ale czerwiec zapowiada się dość nieciekawie. Możliwe kłopoty finansowe, wynikające z nadmiernej rozrzutności lub niefrasobliwego podejścia do zaciągania kredytów. Niewykluczone, że dotychczasowy wodnik pracodawca zechce ograniczyć Wasze dochody lub znalezienie 20.01 - 18.02 nowej pracy, wiązać się będzie z ograniczonymi dochodami lub wręcz poddaniu się poddaństwu i wykorzystaniu przez pracodawcę. Możliwe, że ten scenariusz jest pisany, dla tych Wodników, które mają się wykazać wolą walki i nie poddawać się chwilowym trudnościom. Zatem karty radzą, aby słuchać swojego wewnętrznego głosu i jeśli w sferze finansowej następują niekorzystne zmiany, to należałoby się im przeciwstawić i zawalczyć o siebie. Niestety, tym razem nikt Wam nie pomoże i będziecie musieli liczyć na siebie, ale bez obaw, poradzicie sobie bez problemów. Za chwilę siła Waszej podświadomości zamanifestuje się na planie materialnym. Możliwe, ze koniec cokolwiek burzliwego czerwca przyniesie uspokojenie sytuacji i nadzieje na lepsza przyszłość.

horoskopy.magazyngminny.pl

Słynne Wodniki: Wolfgang Mozart, Tadeusz Kościuszko, Juliusz Verne, Federico Fellini, Humprey Bogart, Kalina Jędrusik, Ronald Regan.

Przypuszczalnie czerwcowy czas przyniesie zodiakalnym Rybom sporo zmian. Jednak nie obawiajcie się niczego, ponieważ mogą to być dobre zmiany, wszystko zależy teraz od Was. Problemem może być tylko podjęcie decyzji, jeśli w danym momencie ryby zdecydujecie się na pójście do przodu, to stanie się to bez 19.02 - 20.03 wielkiego wysiłku z Waszej strony. Nie możecie jednak tkwić w przeszłości, przeszłość należałoby zamknąć, po to by dać możliwość zaistnienia pozytywnych zbiegów okoliczności. Stąd zapewne ważne będzie mentalne podejście do problemu, przemyślenie i znalezienie nowych dróg, niestety uparte trwanie przy starych, utartych ścieżkach może doprowadzić do stanu zawieszenia i niemożności ruszenia do przodu. Zatem, jeśli w danym momencie macie problem z podjęciem nowej pracy, otworzeniem nowej firmy, wyjazdem, zmianą miejsca zamieszkania lub wejście w związek, nic nie stoi na przeszkodzie. Ta karta podpowiada, że czas na decyzje i decyzja będzie miarą Waszego sukcesu. Ponadto możecie spodziewać się wysłania w podróż służbową, na kursy dokształcające, kursokonferencje, zjazdy i spotkania.

Słynne Ryby:

Przypuszczalnie gorący, pachnący trawami i ziołami czerwiec może okazać się trudny w kwestiach materialnych. Zatem miłe Barany uważajcie na swoje finanse, gdyż przy poważnych sprawach finansowych możecie popełnić błąd, który sporo Was baran może kosztować. Przede wszystkim należy wystrzegać się 21.03 - 19.04 błędnych decyzji związanych z nadmiernym zaufaniem do osób, które mogą Was oszukać lub wprowadzić w niewygodne spółki. Najlepiej, aby interesy przeprowadzać samodzielnie, bez żadnych pośredników lub wspólników. Natomiast zodiakalnym Baranom, będącym na etacie polecam wstrzemięźliwość i panowanie nad emocjami. Należy zachować ostrożność w stosunku do przełożonych czy innych decyzyjnych dla Was osób. Występowanie z pozycji siły i autorytetu skazane jest na niepowodzenie. Jeśli jednak pomimo wszystko pójdzie coś nie tak, to porażek na polu zawodowym nie rozpatrujcie w kategoriach życiowej klęski. Raczej wyciągnijcie wnioski i róbcie dobra minę do zlej gry.

Słynne Barany:

Michał Anioł, Mikołaj Kopernik, Fryderyk Chopin, Wiktor Hugo, Liz Taylor, Albert Einstein.

Leonardo da Vinci, Karteziusz, Jan Sebastian Bach, Giacomo Casanowa, Gabriela Zapolska, Wilhelm Roentgen, Vincent van Gogh, Marlon Brando, Charles Chaplin, Tadeusz Kantor, Billie Holliday, Wojciech Młynarski.

przykładowy.magazyngminny.pl

15


www.

szarady.magazyngminny.pl 1

2

3

4

5

6

7

8

17

9

10

11

18

12 13

14 15

16

19

20

17

18

19

21

21

22

23

24

25

26 25

27

28 1

29

30

31

32

33 16

34

35

36

37 42

38

43

44

11

45

39

40

41

46

23

47

48

49 22

50 5

51

52

2

53

54

55

56

57

58

13

59

60

61

62

63

64 3

65 10

4

7

66

67 68

69

70

71 6

72

73

74

75

76

77

78

79

80 81

82 24

83

84

85

86

87 20

88

89

90

91

92

93

94

95

14

96

97 15

98

99

100 9

101 103

104

102

105

106 110

111

112

113

107

108

109

114

115

116 8

12

117 118

1

16

119

2

3

4

5

6

przykładowy.magazyngminny.pl

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25


www.

szarady.magazyngminny.pl

megaKRZYŻÓWKA

z hasłem na czerwiec poziomo: 1. Bawidamek 8. Miasto nad Nogatem 12. Czcza gadanina 13. Na spodzie buta 14. Człowiek odważny 15. Pełnoletność 20. Szyderca 24. Niewielki statek do prac portowych 27. Filmowy adorator 28. Zakładka na spódnicy 29. Przyrząd gimnastyczny 30. Aparat fotograficzny 31. Najdłuższy równoleżnik 32. Postać w pozie modlitewnej 33. Rdzeń do nawijania nici 34. Lekceważenie wszystkiego 37. Miasto i rzeka na Mazurach 38. Napój bogów 42. Leśna świnia 44. Państwo w Azji 47. Do dźwigania ciężarów 49. Kobieciarz 50. Albinizm 51. Mydłodrzew 55. Mit. postać o ciele konia i głowie mężczyzny 59. Ma pod opieką owce 63. Krzew ogrodowo-parkowy 64. Dział medycyny ukł. moczowego 65. Pracuje na budowie 66. Kaloryfer 67. Do przechowywania zmarłych 68. Napaść, atakowanie 72. Pomaga przy porodzie 76. Eunuch 80. Kierownik na oddziale szpitalnym 81. Silnik spalinowy dwusuwowy 82. Otwór wiertniczy 83. Obchodzi imieniny 24 grudnia 86. “Wróg” skina 88. Zając 92. Odmiana esperanto 93. Przejście na stronę wroga 96. Lecą w pończosze

97. Miasto w Belgii 98. Na nim jajecznica 99. Narty dziadka 100. W religii złamanie zakazu 101. Statek morski 102. Mniejsza od powiatu 103. Konkretna data 106. Element skrzydła okiennego 110. Mieszkanki haremu 115. Rozpiera dzieci 116. Prysznic 117. Obchodzi 50-te urodziny 118. Chustka na szyi 119. Auto z NRD pionowo: 1. Cukierek na patyku 2. Tworzą watachę 3. Podnośnik 4. Nachylona powierzchnia 5. Zatarg, zwada 6. Czerwona planeta 7. Podawane w lampce 8. Bywa rozgrzewająca 9. Mama lwiątek 10. Chmura 11. Owoc palmy 16. Niezbędny na plaży 17. Resztka 18. Andrzej, aktor 19. Piosenka ludowa 21. Zbierane z pola 22. Niezbędne podejrzanej 23. Zagięcie czegoś 24. Beczy na hali 25. Bruzda 26. Siostra Balladyny 34. Lekceważy ludzi 35. Czubki butów 36. Drzazga 39. Śląskie imię męskie 40. Zestaw kart 41. Niezbędny w samochodzie 42. Dzień i noc 43. Pani Santor 45. Dobry mówcałaszcza

46. Kłoda 48. Układ między państwami 52. Drewniany młyn 53. Surowiec do wyrobu celulozy 54. Na rykowisku 56. Samolub 57. Bohater dramatu J. Słowackiego 58. Ubaw po pachy 59. Paseczek z tyłu płaszcza 60. Przyrząd do badań pod wodą 61. Wielkanocna zabawa ludowa 62. Mała Zuzanna 69. Rozmowa 70. Europejski wulkan 71. Sklep mięsny 72. Władca Indii 73. Przywidzenie 74. Skaza moralna dawniej 75. Pieśń patriotyczna 76. Stąpnięcie 77. Sąsiad zza morza 78. Roślina warzywna 79. Materiał na pieluszki 84. Gospodarz domu 85. Miasto nad Studnicą 86. Tam szkoli się wojsko 87. Nasz zachodni sąsiad 89. Owies i żyto 90. Umysł 91. Oplot poczwarki 93. Wskazuje czas 94. Mądrość 95. Domek za miastem 103. Przed występem 104. Odra 105. Rzeka w Kazachstanie 107. Dychawica 108. Egipska bogini 109. Po obcięciu nogi 110. Żmija 111. Rzeka na Kaszubach 112. Uczucia smutku 113. Przesmyk koryncki 114.Krewny ze strony mamy

Każde prawidłowe hasło wygrywa !! Hasło wpisz do formularza na stronie: www.magazyngminny.pl/szarady.html Oprócz nagrody gwarantowanej, weźmiesz udział w losowaniu nagrody głównej - szczegóły Wersja do druku przykładowy.magazyngminny.pl

17


Cenzura to reklama na koszt cenzora

o fot

:s

.hu xc

Kliknij i dowiedz siÄ™ jak wielu chce nas...

MagazynGMINNY - przykład  
MagazynGMINNY - przykład  

MagazynGMINNY - przykład

Advertisement