Page 1

12. kolejka Ekstraligi GKS Górnik

KKP Max-Sprint

Łęczna

Bydgoszcz

VS 04.04 Godz. 15.30 Górniczki rozpoczęły od remisu 1:1 z Pogonią Szczecin

a

w

poprzednim

meczu

wygrały

2:1

z Medykiem Konin - można pokusić się o stwierdzenie, że Górnik ma patent na Medyka Konin (w rundzie jesiennej wygrał 3:1). KKP rozgrywki rundy wiosennej zaczął dopiero w poprzedniej kolejce od porażki Pogonią Szczecin 0:3. Dla gospodyń spotkania mecz z Bydgoszczą powinien

być

zdecydowanie

łatwiejszy

niż

dwa

poprzednie. Jednak jak przed startem rozgrywek zapowiadał

trener

Bydgoszczanek

Remigiusz

Kuś

(wypowiedź na oficjalnej stronie KKP) „nie ma takiego

POJEDYNEK SNAJPERSKI

przeciwnika w lidze, przed którym pochylimy głowy

VS

i będziemy czekać aż nas zbije. W każdym meczu, nawet z zespołami z ligowej elity, będziemy grali o to, by zwyciężyć”. W meczu z Pogonią Bydgoszczanki grały z kontrataku, w Łęcznej zapewne również wyjdą ustawione bardzo defensywnie i będą liczyć na kontrataki. W rundzie jesiennej pewnie, 3:0, wygrał Górnik i to vice-lider jest zdecydowanym faworytem spotkania.

Anna Sznyrowska

Magda Rosińska


Magazyn Futbolóowka Pogon Women

MUKS

Szczecin

Tomaszów Maz.

VS

24.03 Godz. 13.00

Spotkanie dwóch zwycięzców z poprzedniej kolejki. Pogoń pewnie wygrała na wyjeździe z KKP Max-Sprint Bydgoszcz i awansowała na czwartą pozycję w tabeli, a Tomaszów po zaciętym boju pokonał TS Mitech Żywiec i tym samym przedłużył sobie szanse na walkę o pozostanie w Ekstralidze. Wyjazdowy mecz z Pogonią nie będzie jednak tym samy dla Tomaszowianek czym był mecz z Mitechem. Chociaż wynik spotkania z rundy wiosennej (2:1 dla Pogoni) może sugerować zbliżony poziom obu drużyn, to jednak zdecydowanym faworytem spotkania będą gospodynie, które jednak na łatwą przeprawę z ostatnią drużyną tabelki nie mogą się nastawiać. Czy doświadczenie i atut własnego boiska po stronie zawodniczek trenera Misiury wystarczą by pokonać zawodniczki z Tomaszowa?

W pierwszą środę kwietnia wygląda na to, że ten bilans

TS Mitech

RTP Unia

zostanie poprawiony. Zapewne w głowach wielu osób

Żywiec

Racibórz

znowu

VS 24.03 Godz. 15.00

Po bolesnej porażce w ostatniej kolejce, drużynie z Żywca przyjdzie przygotować się na kolejną, gdyż niestety, ale regularnie przegrywa z Raciborzankami. Liczby mówią same za siebie. W siedmiu dotychczasowych spotkaniach Ekstraligowych obu drużyn, siedem razy wygrały podopieczne Remigiusza Trawińskiego strzelając Góralkom 35 bramek tracąc tylko jedną.

zrodzi

się

argument

przemawiający

za

ograniczeniem Ekstraligi do najsilniejszych drużyn, tak aby poziom spotkań był wyrównany, tylko czy wtedy Ekstraliga to nie byłyby jedynie zespoły zajmujące aktualnie trzy pierwsze miejsca. Być może należy się zastanowić nad podziałem rozgrywek na tzw. "każdy z każdym w rundzie jesiennej" i podziału na dwie grupy "mocniejszą i słabszą" w rundzie wiosennej. Pomysłów jest za pewne wiele, nam pozostaje jedynie kibicować i zagrzewać swoje drużyny do walki, bo dopóki piłka w grze, wszystko może się zdarzyć. Po wygranej 7:0 z AZSem Wrocław, trener Trawiński powiedział, że „przeciwnik pozwolił nam na wszystko”, na ile pozwoli Raciborzankom ekipa z Żywca?


Magazyn Futbolóowka Zespół AZS Biała Podlaska rozgrywki rozpoczął tydzień później, gdyż mecz X kolejki z Mitechem Żywiec został przełożony ze względu na zły stan murawy w Żywcu. Pierwszym meczem Akademiczek był więc pojedynek ze znacznie wyżej notowanym zespołem z Raciborza, który zakończył się porażką na własnym stadionie 1:5. Należy dodać, że szeregi AZS PSW zasiliła Elżbieta Edel (pozyskana z II ligowej Kingi Krasnystaw), która w poprzedniej kolejce rozegrała mecz w pełnym wymiarze czasowym a debiut w ekstraklasie miała nie łatwy. Katowice w ostatniej kolejce pauzowały bowiem ze względu na plagę kontuzji w ekipie z Wrocławia mecz z tamtejszym AZSem został przełożony. Zatem oba zespoły w rundzie wiosennej rozegrały po jednym spotkaniu w lidze. Stawką meczu są cenne trzy punkty, które mogą przybliżyć jeden z zespołów do utrzymania w ekstralidze. W rundzie jesiennej o jedną bramkę lepsze (1:0 po bramce Karoliny Bochry) były Akademiczki z Katowic i to one zainkasowały 3 punkty.

KKPK

KS AZS

Medyk Konin

Wrocław

AZS PWS Biała

1. FC AZS AWF

Podlaska

Katowice

VS 22.04 Godz. 15.00 W poprzedniej kolejce zespół z Tomaszowa Mazowieckiego wygrał 1:0 z Mitechem Żywiec czego konsekwencją jest mały tłok w dolnej części tabeli. Ostatni Tomaszów od VI w tabeli Katowic dzielą 4 punkty. Katowice zaś mają 3 punkty przewagi na zespołem z Białej – zatem w Białej Podlaskiej zapowiada się „mecz o 6 punktów”. Czy piłkarki AZS PSW wykorzystają atut swojego boiska? Być może, niektórzy powiedzą, że Medyk i tak poradziłby sobie z drużyną z Wrocławia, mylą się jednak Ci, którzy uważaliby, że przyszłoby im to

VS

gładko. Chociaż we Wrocławiu popełniono pewne błędy mocno ograniczając kadrę meczową, co za pewne było spowodowane ograniczeniem kadry zespołu w ogóle, to złego słowa nie można powiedzieć o tym co trener Mariusz Kowalski

Mecz przełożony Wszystkim nam, znane są problemy drużyny z Wrocławia (brak 7 podstawowych zawodniczek), jednakże tym razem o przełożenie spotkania wystąpiła ekipa z Konina, gdyż swoje zawodniczki traci z powodu powołań do reprezentacji. Jakie jednak byłyby szanse zespołu pozbawionego 7 zawodniczek podstawowego składu, kiedy to na ławce rezerwowych, trener nie posiada wartościowych zmienniczek.

zaszczepił wśród swoich piłkarek, które mimo problemów nieraz z silniejszymi walczyły jak równy z równym. Nie udało się również zatrzymać dwóch filarów

drużyny,

obrończyni

N.Górnickiej

oraz

najskuteczniejszej napastniczki E.Bezdzieckiej, co mocno osłabiło zespół. Miejmy nadzieję, że dla dobra kobiecej piłki nożnej, mecz zostanie rozegrany, kiedy większość problemów uda się zażegnać, a obie ekipy stworzą widowisko na miarę swoich sił.


Statystyki po 11. Kolejce

Klasyfikacja Fair play

Punktacja: 1 pkt za zółtą kartkę, 3 za czerwoną. W kartkach czerwonych nie uwzględnia się tych otrzymanych w wyniku dwóch żółtych.


Klasyfikacja Strzelczyn Najlepsza Zawodniczka

Najlepsza Zawodniczka Zagraniczna

Najlepsza bramkarka

Klasyfikacja „Najlepsza Zawodniczka”, „Zawodniczka Zagraniczna” oraz „Bramkarka” powstaje na podstawie liczby zebranych nominacji do poszczególnych 11-tek kolejki w danym sezonie.


11 -– tka 11. Kolejki

K. Kiedrzynek (GKS Górnik Łęczna) –R. Kudyte (GKS Górnik Łęczna), J. Pałaszewska (Pogoń Women Szczecin), M. Hajduk (GKS Górnik Łęczna) – P. Pożerska (RTP Unia Racibórz), J. Sokolova (GKS Górnik Łęczna), A. Ciupińska (AZS PSW Biała Podlaska), M. Woźniak (Medyk Konin)– O. Chinasa (RTP Unia Racibórz), M. Kamocka (MUKS Tomaszów Maz.), E. Zdunek (Pogoń Women Szczecin)

Zapowiedź 12 kolejki Ekstraligi 2011/2012  
Zapowiedź 12 kolejki Ekstraligi 2011/2012  

Piłka nożna kobiet w Polsce

Advertisement