__MAIN_TEXT__

Page 11

GALA BIZNESU 2009

21 to również możliwość spotkania aktywnych studentów z całego kraju (a następnie ze świata), świetna okazja do zawiązania nowych znajomości i wymiany doświadczeń. To szansa, aby na własne oczy zobaczyć jak liczna jest społeczność SIFE i, co za tym idzie, jak duży wpływ mamy wszyscy na życie innych ludzi. Należy zgodzić się z opinią wiceprezes banku HSBC w Indiach, która stwierdziła, że: „SIFE jest wspaniałym sposobem na to, żeby skierować energię studentów we właściwą stronę. Ja jedynie żałuję, że nie miałam czegoś takiego kiedy jeszcze byłam studentką”. My na szczęście taką możliwość mamy i osobiście postanowiłam ją wykorzystać dołączając do Drużyny SIFE UŁ. Zgodnie ze słowami Kartezjusza: „Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a może zapamiętam, zaangażuj mnie, a zrozumiem” - już na drugim spotkaniu nowe osoby albo dostały do poprowadzenia swoje projekty, albo dołączyły do istniejących grup projektowych. Ja awansowałam na współ-koordynatorkę projektu, który razem z koleżanką wymyśliłyśmy i przygotowałyśmy. Dzięki niemu odkryłam bardzo ciekawą zależność. Mianowicie im więcej obowiązków na mnie spoczywało, tym byłam lepiej zorganizowana i dużo łatwiej było mi posegregować sprawy na ważne i ważniejsze. I kiedy, po czterech miesiącach, nastąpił finał projektu oraz jego podsumowanie uświadomiłam sobie, że jestem już inną osobą – lepiej zorganizowaną, samodzielną i kreatywną. Dzięki doświadczeniu, jakie zdobyłam, lepiej radzę sobie z problemami i łatwiej znajduję wyjście z trudnych sytuacji. Nadszedł październik, zaczyna się kolejny rok naszej działalności, a wraz z nim pierwsze spotkania, nowe pomysły na projekty. Jeżeli, tak jak ja, uważasz, że studiowanie to nie tylko ćwiczenia i wykłady, chcesz spełnić swoje marzenia i masz ciekawy pomysł na projekt - napisz do nas maila lub przyjdź na nasze spotkanie, a my zarazimy Cię naszą pasją i zaangażowaniem. Dorota Anszpergier dorota.anszpergier@skninwestor.com Wiktoria Mosińska wiktoria.mosinska@skninwestor.com

maja 2009 w Pałacu Poznańskiego w Łodzi, Łódzkie Studenckie Forum Business Centre Club oraz Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości w Łodzi przy współpracy z SKN Inwestor zorganizowały Galę Biznesu 2009. Celem organizowanego wydarzenia była promocja przedsiębiorczości wśród młodych osób, nagrodzenie wybitnych przedstawicieli swoich kategorii, a także stworzenie sprzyjającego klimatu dla podejmowania nowych inicjatyw. Patronat nad wydarzeniem objęli: Wojewoda Łódzki - Pani Jolanta Chełmińska, Marszałek Województwa Łódzkiego – Włodzimierz Fisiak, Prezydent Miasta Łodzi – Jerzy Kropiwnicki, Kanclerz Łódzkiej Loży BCC - Krzysztof Borkowski oraz Kanclerz Wyższej Szkoły Informatyki w Łodzi – Aniela Bednarek.

Laureaci 2009 Uczelnia roku Uniwersytet Medyczny Dziennikarz roku Marzanna Zielińska Młoda firma Klub Frame Firma wspierająca młodych przedsiębiorców Infosys Firma roku Varitex SA Instytucja promująca przedsiębiorczość Projekt Łódź Zasługi dla rozwoju miasta Grupa Pewnych Osób Najważniejsza inwestycja roku St. Paul`s Developments Polska za realizację projektu Textorial Park

W przedsięwzięciu udział wzięli młodzi liderzy ze wszystkich kluczowych dziedzin życia społecznego i gospodarczego oraz znakomici goście, reprezentujący największe organizacje biznesowe, świat nauki, a także stowarzyszenia studenckie z całej Polski. Nad częścią konkursową czuwała kapituła złożona z przedstawicieli organizacji studenckich, działających w regionie łódzkim (samorządy studenckie wyższych uczelni, koła naukowe, biura karier).

Osobowość środowiska naukowego prof. Wojciech Katner Nagrody honorowe Marian Krygier, Jerzy Czubak - Amcor

Radosław Szwugier radoslaw.szwugier@inkubatory.pl

Profile for Magazyn Deal

Magazyn Deal VIII  

VIII numer magazynu Deal wydawanego przez SKN Inwestor działające przy Wydziale Ekonomiczno- Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego.

Magazyn Deal VIII  

VIII numer magazynu Deal wydawanego przez SKN Inwestor działające przy Wydziale Ekonomiczno- Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego.

Advertisement