__MAIN_TEXT__

Page 22

stu zbyt duży. Budowa wieżowca nie zawsze jest uzasadniona ekonomicznie, lecz ma pewien charakter prestiżowy, który przyciąga potencjalnych najemców. Kreatywność, to “nowa” produktywność Jeżeli jesteśmy już przy prestiżu, to możemy zgrabnie przejść do tematu motywacji, które kierują najemcami podczas wyboru nowej siedziby firmy. Pod koniec roku na największych rynkach regionalnych pozostawało blisko 400 tys. mkw. powierzchni dostępnej do wynajęcia od zaraz. Aby wypełnić tę przestrzeń ludźmi, deweloperzy wraz z architektami głowią się nad uatrakcyjnieniem swoich przedsięwzięć. Ostatnio popularne staje się projektowanie budynków nieemisyjnych, energetycznie samowystarczalnych. Wynajęcie powierzchni w tego typu inwestycji, ze względu na zaistniałą sytuację w Polsce, z pewnością ma wpływ na pozytywny wizerunek najemcy. Zastosowanie takiej technologii potwierdza certyfikat BREEAM przyznawany przez Building Research Establishment, czy LEED nadawany przez Green Building Certification Institute. Przykładem tego typu inwestycji może być oddane niedawno Osiedle Mickiewicza w Warszawie (BREEAM) lub przebudowane Sterlinga Business Center w Łodzi (LEED). Praca kreatywna potrzebuje pomysłowych rozwiązań. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę firma Deloitte, która do zaprojektowania wnętrz swojej nowej siedziby w warszawskim wieżowcu Q22 zaprosiła własnych pracowników. Mieli oni możliwość wypróbowania i podzielenia się swoją opinią na temat różnych elementów wyposażenia oraz wzięcia udziału w dyskusji o udogodnieniach dla cyklistów. Biuro składa się ze sporego open space, które ma za zadanie aktywizować pracowników. Założeniem jest stworzenie przestrzeni do wykonywania zadań, a nie siedzenia za biurkiem. Co to oznacza dla nas? Nasi pracodawcy coraz częściej rozumieją, że na dobrą atmosferę składa się wiele czynników. To z kolei ma wpływ na pozytywne wyniki całego zespołu. Nieskrępowana wolność myśli może się rozwijać tylko w odpowiednich warunkach, których zapewnienie powinno być szczególnie ważne, dla każdego prawdziwego lidera. Pozostaje mieć nadzieję, że podejście takich firm jak Deloitte nie jest odosobnione i każdy z nas będzie miał możliwość pracy w jak najlepszych warunkach. Arkadiusz Haupt arek.haupt@skninwestor.com

20

Profile for Magazyn Deal

Magazyn Deal XXII  

XXII numer Magazynu Deal wydawanego przez SKN Inwestor działające przy Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego.

Magazyn Deal XXII  

XXII numer Magazynu Deal wydawanego przez SKN Inwestor działające przy Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego.

Advertisement