__MAIN_TEXT__

Page 2

www.skninwestor.com

Zespół redakcyjny: Marta Zaręba Borys Pastusiak Marek Raczko Michał Kędzia Tomasz Marciniak Tomasz Bursa Marcin Jaszczuk Michał Puchałowicz Aneta Kubiak Adam Mazur Łukasz Szymak Mariusz Gierałt Bartosz Zieliński Maciej Majchrowicz Łukasz Rorat Łukasz Wieczorek WSPÓŁPRACA Agencja Reklamowa Hensel ADRES INTERNETOWY www.deal.magazine.er.pl www.skninwestor.com ADRES E-MAIL skninwestor@skninwestor.com Wszystkie materiały chronione są prawem autorskim. Przedruk lub rozpowszechnianie w jakiejkolwiek formie i jakimkolwiek języku bez pisemnej zgody wydawcy jest zabronione.

4

PRAKTYKI mKariera, realne praktyki w wirtualnym banku

5-6

WYZWANIA Ernst & Young Financial Challenger

WYDARZENIA W SKN 7-8

PRZEGLĄD Wspólnie tworzymy SKN Inwestor

W CZTERY OCZY 9-11 13 29-30

WYWIADY Sławomir Lachowski Krzysztof Spyra Dariusz Rosati

BADANIA NAUKOWE 14-15 16-17

GIEŁDA Zarządzanie majątkiem GPW vs. Giełdy światowe

TWOJE INWESTYCJE 19-20

EDUKACJA Istota oszczędzania i rynek finansowy

MAKROEKONOMIA angażowanie zdecyduje o późniejszym jej kształcie. Twórcami pierwszego wydania są Wasi rówieśnicy bez doświadczenia dziennikarskiego, co dowodzi, że każdy z Was może spróbować swoich sił. Prawdą jest, że aby do czegoś dojść należy najpierw wyruszyć w drogę, a skoro właśnie czytacie Deal, oznacza to, że pierwszy krok macie już za sobą. Dominik Garczyński dominik.garczynski@skninwestor.com

PODZIĘKOWANIA Szczególne wyrazy podziękowania chciałbym skierować do Wojtka Mantusza, Jurka Kaczorowskiego, Marty Zaręby, Borysa Pastusiaka i jego taty Przemysława, oraz Marcina Odbierzałka. Bez pomocy tych osób pierwsze wydanie magazynu Deal prawdopodobnie nie ujrzałoby światła dziennego.

WSPÓŁPRACA Kolejne wydanie magazynu Deal już po wakacjach. Jeżeli chcesz zostać współautorem drugiego numeru, napisz już dziś e-mail o treści „WCHODZĘ W DEAL” na adres skninwestor@skninwestor.com i podaj swoje imię i nazwisko. Skontaktujemy się z tobą w październiku.

21-23

RYNEK Analiza makroekonomicznych wskaźników agregatowych w pierwszym kwartale 2005

POLITYKA 27-29

POLEMIKA Popisy przydwyborcze

FELIETON 12 18

WPROST Wszystkiego można się nauczyć Cała władza w ręce... Samoobrony?!!

PORTRET TWÓRCY 25-26

AUTORYTET Warren Buffett - historia wielkiego finansisty

PONADTO 31

URBAN FLAVOUR

32

NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH

32

RECENZJE

33

NOTOWANIA

informacja: dominik.garczynski@skninwestor.com

REDAKCJA Redaktor naczelny I wydania: Dominik Garczyński

STYPENDIA Stypendium MENiS

Jedna kolumna + margines/3 - strona prawa/nr2

WYDAWCA Studenckie Koło Naukowe Inwestor Uniwersytet Łódzki Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny P.O.W. 3/5 90-255 Łódź

Z

aczęło się jak w „Ziemi Obiecanej”: „Ja nie mam nic, ty nie masz nic, on nie ma nic. To razem właśnie mamy tyle, w sam raz tyle, żeby założyć wielką fabrykę”. Deal może wielką fabryką nie jest, ale zawsze od czegoś trzeba zacząć. „Słynna dziś firma Apple Computer rozpoczęła swą działalność w garażu, jako dwuosobowa spółka. Rozwijała się w szybkim tempie i w 1985 r. była już dużą, notowaną na giełdzie spółką akcyjną z 60 milionami udziałów akcyjnych oraz ogólną wartością rynkową przekraczającą 1 mld USD”. Chociaż jest to przykład wielkiej amerykańskiej korporacji, to w dosadny sposób pokazuje, że czasami rzeczy odległe i nieosiągalne stają się bliskie i namacalne. Może więc pójdźmy o jeden krok za daleko, stawiając sobie za cel stworzenie najlepszego magazynu studenckiego w Polsce. Utopia? Niekoniecznie. Wszystko ma przecież swój początek, a początkiem realizacji naszego celu może stać się pierwsze wydanie magazynu Deal. W istocie, to Wy jesteście autorami, wydawcami oraz kreatorami gazety, którą macie przed oczami, a Wasze za-

3

MIEJSCE REKLAMOWE

MAGAZYN NR 1 (1) CZERWIEC 2005

DOPISZCIE SCENARIUSZ

spis treści

Deal

STUDENT POTRAFI

OD REDAKCJI

Profile for Magazyn Deal

Magazyn Deal I  

Pierwszy numer magazyny Deal wydawanego przez SKN Inwestor działające przy Wydziale Ekonomiczno- Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego.

Magazyn Deal I  

Pierwszy numer magazyny Deal wydawanego przez SKN Inwestor działające przy Wydziale Ekonomiczno- Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego.

Advertisement