Page 1

NR 1 STYCZEŃ 2019 Magazyn miłośników morza oraz branży morskiej


SPIS TREŚCI


4

MAEM Produkcja – W świecie mikrometrów

6

Cała naprzód

8

MAEM – Przede wszystkim zaufanie

10

Nasza oferta

12

MAEM – Biegamy i wspieramy!

14

Zadbaj o środowisko – Weź ster na rower!

16

Gdy budzi się w nas magia świąt

18

Ten cudowny stan nieważkości...

22

Jak głęboko zanurkujesz na jednym oddechu?

24

Torby skrywające morskie opowieści


MAEM PRODUKCJA W ŚWIECIE MIKROMETRÓW

4 | Styczeń 2019 | Made in MAEM


Mikrometr w codziennym świecie, który nas otacza znaczy prawie tyle, co nic. Ludzkie oko nawet nie jest w stanie zobaczyć takiego dystansu… W świecie wydziału produkcji MAEM, każda z 16 osób biorących odpowiedzialność za proces wytwarzania, doskonale wie jak wiele on znaczy dla precyzyjnej produkcji naszych produktów. Efektem właściwego pojmowania pojęcia precyzyjnej produkcji są setki najbardziej skomplikowanych elementów wysyłanych codziennie na najróżniejsze statki naszych Klientów. Precyzyjna produkcja jest jednym z kluczowych etapów w procesie Reverse Engineering PLUS. To tu, podczas testowej serii produkcyjnej weryfikowana jest poprawność pracy wykonanej przez inżynierów MAEM z działu rozwojowego. To najwyższej klasy specjaliści pracujący

na najnowocześniejszych maszynach budują przewagę technologiczną MAEM nad naszymi konkurentami. Posiadając zarówno dział badawczy, jak i produkcyjny, a także centrum testowe, wdrożyliśmy formułę reverse engineering PLUS. W MAEM nie skupiamy się tylko na odtwarzaniu detali w stosunku 1:1. Korzystając z najnowszej technologii, niejednokrotnie uzyskujemy produkty o lepszych własnościach niż ich oryginalne odpowiedniki. Najnowsza technologia to także optymalizacja procesów produkcyjnych a co za tym idzie – produkty w konkurencyjnych cenach bez żadnego kompromisu, jeśli chodzi o jakość.

Na naszej stronie internetowej możesz zobaczyć krótki film, w którym pokazujemy nasze podejście do reverse engineering. Również zapraszamy do oglądania. Już wkrótce opowiemy Wam o kolejnych ciekawostkach i szczegółach naszej pasjonującej pracy.

W MAEM cenimy sobie otwartość oraz szacunek dla naszych partnerów, dlatego nie mamy nic do ukrycia. Jeśli chciałbyś zobaczyć, jak i gdzie powstają produkty MAEM, zapraszamy do Zatora, gdzie mieści się nasz zakład.

Made in MAEM | Styczeń 2019 | 5


CAŁA NAPRZÓD

Gdy w 2016 roku otwieraliśmy nowy zakład produkcyjny, z dumą patrzyliśmy jak MAEM staje się największym producentem alternatywnych części zamiennych dla przemysłu morskiego w Europie. Od zawsze było dla nas jasne, że inwestycja w jakość a co za tym idzie – zaufanie Klientów to najlepsza z możliwych dróg do międzynarodowego sukcesu. Po przeniesieniu maszyn do nowego, w pełni zautomatyzowanego budynku, mogliśmy w pełni rozwinąć skrzydła, jeszcze bardziej skupiając się na dbałości o najmniejsze szczegóły procesów produkcyjnych oraz jakości. Wierzyliśmy, że nowy zakład w obecnym kształcie i rozmiarze będzie nam służył przez długie lata… Nie przewidzieliśmy, że ambicja i pasja przerośnie nasze najśmielsze oczekiwania. Skokowy wzrost zamówień, a także nowe linie produktów wdrożonych do oferty, to dla nas nie tylko powód do dumy, ale także olbrzymia motywacja do dalszej, owocnej pracy nad ciągłym rozwojem. W tym roku rozpoczęliśmy budowę kolejnego modułu hali produkcyjnej. Moduł ten to dodatkowe 332 m2 powierzchni roboczej, na której będziemy prowadzić prace badawczo-rozwojowe nad nowymi produktami oraz nowymi technologiami. Planowane ukończenie inwestycji to początek 2019 roku.

6 | Styczeń 2019 | Cała naprzód


Cała naprzód | Styczeń 2019 | 7


MAEM – PRZEDE WSZYSTKIM ZAUFANIE Zaufanie jest dla nas niczym powietrze. Nie widać go, ale bez niego trudno przetrwać na rynku. Stąd budowanie zaufania jest dla nas fundamentem wszelkich podejmowanych przez nas działań. Jest to wartość sama w sobie. Ponadto jest dla nas tak naturalne, że trudno o nim opowiadać. Czy na świecie istnieją dobrze prosperujące firmy, które oszukują swoich klientów? Zdecydowanie nie! Szczerość oraz prawdomówność są dla nas esencją szacunku oraz zaufania, które są dla nas priorytetowe, zarówno w życiu prywatnym jak i w relacjach z naszymi partnerami biznesowymi.

8 | Styczeń 2019 | Wartości MAEM

Niemal każdy z nas wie, czym jest zaufanie. Wielu ludzi bardzo je sobie ceni na co dzień. Zaufanie jest główną cechą, którą chcemy obdarzać bliskie naszym sercom marki. Co właściwie oznacza to pojęcie? Zgodnie z definicją, zaufanie, to przekonanie, że marce lub instytucji można zawierzyć, że jej słowa i informacje są prawdziwe, że ma umiejętności i potrafi je odpowiednio wykorzystać. W MAEM jesteśmy dumni z tego, że informacje, które codziennie przekazujemy naszym Klientom, zawsze mają odzwierciedlenie w rzeczywistości. Przykładamy wielką wagę do transparentności wszelkich podejmowanych przez nas działań, dążąc do bycia namacalnym przykładem

na to, że biznes trzeba budować na bazie zaufania i szacunku. Budowanie zaufania do naszej marki jest i zawsze było dla nas najważniejsze. Zawsze staramy się dotrzymywać składanych obietnic i za wszelką cenę walczyć z przeciwnościami losu. A kiedy z powodu niezależnych od nas czynników to nie wychodzi, potrafimy przyznać się do błędu. Ponieważ to zadowolony klient stoi w centrum naszego zainteresowania, a nie sprzedaż masowa naszych produktów, czy usług.


NOWE POMPY W OFERCIE MAEM

Mamy przyjemność ogłosić, że projekt wdrożenia nowych pomp do oferty MAEM, rozpoczęty w 2017 roku ma się świetnie i już rozpoczynamy pracę nad kolejnymi modelami! Zaawansowane prac dla poszczególnych modeli pomp przedstawia się następująco:

POMPY ALP

› zakończyliśmy pracę nad rozmiarami 15-85

POMPY KRAL

› zakończyliśmy pracę nad serią K › rozpoczęliśmy pracę nad serią L

POMPY DESMI

POMPY ALLWEILER

› zakończyliśmy pracę nad serią NSL i Modular S

› zakończyliśmy pracę nad serią BAS, ZAS, ZASV, SPF, SPZ, TRE, TRD i TRF

› rozpoczęliśmy pracę nad serią SA i Rotan

› rozpoczęliśmy pracę nad serią NB i NI › rozpoczniemy pracę nad modelami SN (SNF, SNS, SNH)

Czy na Twoim statku znajdują się powyższe modele pomp? Już wkrótce nasza oferta poszerzy się o nowe modele pomp.

O NAS Jesteśmy niezależnym producentem wysokiej jakości alternatywnych części zamiennych oraz kompletnych rozwiązań morskich służących do oczyszczania wody, oleju i paliwa. Naszym głównym celem jest być bliżej klienta, pomagać mu znaleźć odpowiedni produkt, którego potrzebuje w dowolnym miejscu na ziemi: szybko, łatwo i po przystępnej cenie. MAEM Sp. z o.o., ul. Bociana 22A, 31-231 Kraków, Polska, www.maem.com, info@maem.com, +48 12 415 08 16

Styczeń 2019 | 9


NASZA OFERTA

NOWE PRODUKTY Części zamienne do pomp Kral (K) Części zamienne do pomp Desmi (NSL, MODULAR S) Części zamienne do pomp Allweiler (BAS, SPF, SPZ, TRD, TRF, TRE, ZAS, ZASV) Części zamienne do pomp Alfa Laval (ALP – rozmiary od 15 do 85)

W MAEM, zawsze staramy się dostarczać naszym klientom najwyższej jakości rozwiązania morskie. To motywuje nas do ciągłego rozwoju, a tym samym przyczynia się do ciągłego ulepszenia każdego produkowanego przez nas produktu. Wszystkie oferowane przez nas rozwiązania morskie wytwarzamy w oparciu o unikatową metodę inżynierii odwrotnej (ang. reverse engineering), która polega na dokładnym odwzorowaniu w skali 1:1 trwalszego komponentu maszyny, działającego w taki sam sposób jak oryginał. Obecnie nasz zakład produkcyjny zlokalizowany w Zatorze, produkuje 10 tysięcy różnych części zamiennych i urządzeń wysyłanych na cały świat. Jesteśmy przekonani o ich wysokiej jakości, jednakże mając na uwadze komfort naszych klientów, każde z nich jest objęte gwarancją. Wybierając produkty MAEM, z pewnością przekonasz się czym jest The Smart Value.

10 | Styczeń 2019 | Nasza oferta


STANDARDOWE PRODUKTY Części zamienne do wirówek Alfa Laval i Westfalia

Części zamienne do odsalaczy wody Nirex (JWP 16/26/36)

Regenerowane wirówki montowane na ramie Regenerowane bębny Systemy i karty kontrolnosterujące (nowe i regenerowane)

Części zamienne do separatorów wody zęzowej Jowa Części zamienne do sterylizatorów wody Aquafine

Kompletne wymienniki ciepła (CBM)

Części zamienne do filtrów Moatti

Uszczelki do systemów wymiany ciepła

Części zamienne do pomp IMO (ACD, ACE, ACP, ACG, LPD, LPE, ACF)

Dysze scrubber-ów

Nasza oferta | Styczeń 2019 | 11


W niedzielę 11 listopada w dzień odzyskania przez Polskę niepodległości. Nasza zielona drużyna, składająca się z 8 pracowników MAEM, wzięła udział w biegu na rzecz fundacji Wspierania Kardiochirurgii Dziecięcej Schola Cordis profesora Janusza Skalskiego. Jedenastego listopada 2018 roku przypadała setna rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. Tego dnia po 123 latach zaborów ziem polskich niezależne państwo Polskie powróciło na mapę świata. Jest to wyjątkowa data, stąd tym bardziej jesteśmy dumni, że nasi pracownicy nie tylko przebiegli wspólnie 88 km, lecz także uczcili tak ważny dla nas dzień. Dla naszych pracowników wspólna aktywność fizyczna to nie tylko forma integracji i dbania o zdrowie, ale także chęć pomagania społeczności lokalnej. Stąd pomysł wzięcia udział w biegu charytatywnym na rzecz krakowskiej fundacji Kardiochirurgii Dziecięcej Schola Cordis. Cieszymy się, że wraz z trzema tysiącami uczestników biegu mogliśmy w tak niecodzienny sposób uczcić 100 rocznicę odzyskania niepodległości, jednocześnie przyczyniając się do pomocy dzieciom. Głównym celem działalności fundacji jest zwiększenie liczby leczonych dzieci z wadami wrodzonymi serca. Ponadto zakup specjalistycznego sprzętu i aparatury medycznej oraz podnoszenie jakości metod leczenia na oddziałach kardiochirurgicznych, kardiologicznych i transplantacyjnych.

12 | Styczeń 2019 | Uwielbiamy pomagać


MAEM – BIEGAMY I WSPIERAMY!

Uwielbiamy pomagać | Styczeń 2019 | 13


ZADBAJ O ŚRODOWISKO WEŹ STER NA ROWER!

Łącznie pokonaliśmy 5,5 tysiąca kilometrów, które zostały przeliczone na gratyfikację pieniężną dla każdego zaangażowanego w akcję pracownika. 5,5 tysiąca kilometrów to odległość równa prawie dwukrotnej długości rzeki Dunaj, ponad dwudziestokrotnej długości trasy zawodów Ironman oraz obwodowi księżyca. Właśnie taki dystans podczas chodzenia oraz jazdy rowerem pokonaliśmy podczas półrocznej akcji „Weź ster na rower!”. Zasady akcji były proste, jeśli pracownik wybrał aktywność fizyczną w drodze do i z pracy to zyskał nie tylko zdrowie, ale również dodatek miesięczny do wynagrodzenia. A oprócz tego mógł korzystać z monitorowanych standów rowerowych, pelerynek przeciwdeszczowych, zestawów naprawczych oraz pomieszczenia socjalnego wyposażonego w zamykane szafki i prysznic. W akcji „Weź ster na rower!” wzięła udział jedna czwarta osób zatrudnionych w naszej firmie. Jest to o wiele lepszy wynik niż się tego spodziewaliśmy — przekonuje Katarzyna Brodecka, koordynatorka i pomysłodawczyni projektu. Nasza inicjatywa nie pozostała bez echa dla środowiska. Oprócz zdobycia tytułu „Miejsca przyjaznego rowerzystom”, pomogliśmy również naszej planecie. Przesiadając się z samochodu na rower udało nam się obniżyć o przeszło tonę emisje dwutlenku węgla do atmosfery. Jest to wartość, którą hektar lasu jest zdolny zasymilować w ciągu pięciu dni, produkując przy tym ok. 727 kg życiodajnego tlenu.

14 | Styczeń 2019 | MAEM. Lubię to!


MAEM. Lubię to! | Styczeń 2019 | 15


Oh! You better watch out, you better not cry, you better not pout, I’m telling you why: Santa Claus is coming to town! John Frederick Coots and Haven Gillespie „Santa Claus Is Coming To Town”

Jingle bell, jingle bell, jingle bell rock Jingle bells swing and jingle bells ring Snowing and blowing up bushels of fun Now the jingle hop has begun. Bobby Helms „Jingle Bell Rock”

GDY BUDZI SIĘ W NAS MAGIA ŚWIĄT Wśród niesamowitej atmosfery i mnóstwa różnego rodzaju piosenek świątecznych upłynęła kolejna edycja akcji pakowania prezentów świątecznych dla naszych pracowników oraz partnerów biznesowych. Jak co roku zespół naszych nieustraszonych pracowników dowodzonych przez niezastąpioną śnieżynkę Dagmarę przystąpił do własnoręcznego przygotowywania, a następnie pakowania prezentów 16 | Styczeń 2019 | MAEM. Lubię to!

świątecznych. Nie obyło się bez świątecznych nakryć głów, muzyki i wygłupów – co w końcu jest dość naturalne w zgranym zespole współpracujących ze sobą ludzi. Efekt końcowy jaki powstał w zakamarkach Naszej wyobraźni dodawał Nam energii i zapału do pracy. Cieszyliśmy się z pakowania najmniejszych detali nawet kiedy były ich tysiące - mówi Dagmara Sobczak, koordynatorka akcji. Święta to radość, czas spędzony z bliskimi, więc

jak tu się nie cieszyć pracując w takim zespole! Takie projekty rodzą się z serca, dlatego z reguły wszystko się udaje. Uhonorowaniem akcji nie był sam moment jej zakończenia – okrzyknięty mianem jednego z najbardziej wymagających przedsięwzięć świątecznych w dziejach naszej firmy, a uśmiechy goszczące na twarzach obdarowanych osób. To w końcu one są celem naszej corocznej akcji.


MAEM. Lubię to! | Styczeń 2019 | 17


TEN CUDOWNY STAN NIEWAŻKOŚCI… Ten piękny świat przybiera różne barwy. W ciągu dnia, kiedy mocno świeci słońce jest błękitny, turkusowy lub szmaragdowy. W dni pochmurne granatowy, szary lub wręcz czarny. Nurkowanie jest już przeżyciem samym w sobie. Doskonale wycisza, relaksuje, daje możliwość innego spojrzenia na życie i otaczające nas środowisko oraz bardzo korzystnie wpływa na samopoczucie. Likwiduje nasze leki, strachy i uprzedzenia, pozwala uwierzyć w siebie, a jednocześnie uczy dyscypliny i pokory. Można zachwycać się ciszą, wsłuchując się w bicie własnego serca, w rytm oddechu, poczuć życie każdym skrawkiem swojego ciała i zapomnieć o wszystkim, co zostało na powierzchni. Zawieszeni w toni, w stanie nieważkości nie musimy się nigdzie spieszyć. Odkrywamy w sobie nowe możliwości, a nasze zmysły mają okazję poszaleć. Nie każdy będzie płetwonurkiem, ale każdy może spróbować. Od czego zacząć? Oczywiście możemy od razu zacząć od zrobienia kursu podstawowego. Jednakże najlepszym sposobem, aby spróbować, jest „Introduction dive” (nurkowanie wprowadzające), które posiada w swoim programie każda organizacja nurkowa. Powinno ono w maksymalnie bezpieczny i przyjazny sposób wprowadzić i zachęcić do nurkowania. Ponieważ istnieją bezwzględne przeciwwskazania do nurkowania, niezbędna jest wizyta u lekarza nurkowego, który jest upoważniony do wystawienia zaświadczenia, o braku przeciwwskazań do odbycia 18 | January 2019 | Lifestyle

kursu nurkowego. Jeżeli chodzi o nurkowanie dzieci, przyjmuje się, ze min. wiek do rozpoczęcia nurkowań rekreacyjnych, to co najmniej 8 lat (w płytkiej wodzie i w towarzystwie instruktora), przy założeniu, ze w badaniu przedmiotowym stwierdzi się sprawność i siłę fizyczną, dojrzałość emocjonalna do znalezienia się w środowisku podwodnym oraz brak przeciwwskazań zdrowotnych. Żeby zdobyć pierwszy stopień nurkowy trzeba mieć ukończone 10 lat. U zdrowych kobiet jedynym przeciwwskazaniem do nurkowania jest ciąża. W każdej istniejącej organizacji nurkowej istnieją odpowiednie standardy oraz programy szkolenia dostosowane do każdej grupy wiekowej i każdego stopnia nurkowego. Jeśli zdecydowaliśmy się zrobić podstawowy kurs nurkowy, pozostaje nam jeszcze wybrać, jak i kiedy to zrealizować. Wszystko w sumie zależy od nas. Jeśli mamy w okolicy Klub lub Centrum nurkowe, warto się do niego wybrać i na miejscu zorientować się co nam proponuje. Wiele osób decyduje się na zrobienie kursu w trakcie wakacyjnego wypoczynku z rodziną. Taką możliwość oferuje wiele Centrów nurkowych za granicą. Jednym z nich jest nasze Centrum Nurkowe Amber, znajdujące się w Dalmacji Środkowej, na pięknej wyspie Brač. W trakcie urlopu możemy połączyć wypoczynek ze spełnieniem swoich marzeń. Dobrze jest wtedy zaplanować taki wyjazd na okres dłuższy niż tydzień.


Lifestyle | January 2019 | 19


20 | Styczeń 2019 | Lifestyle


Program szkolenia jest ułożony tak, aby uczestnik ucząc się nie nudził bez końca powtarzanymi ćwiczeniami. Uczestnicząc w zajęciach praktycznych w morzu, mamy od początku możliwość adaptowania się do nowego środowiska. Przy okazji zajęć teoretycznych w Centrum nurkowym, mamy możliwość obserwowania wszystkich czynności związanych z przygotowywaniem do nurkowania, z którymi też „kiedyś” będziemy mieli do czynienia. Po doprowadzenia do perfekcji wszystkich ćwiczeń na małej głębokości, przyswojeniu sobie zagadnień teoretycznych, wypływamy na pełne morze! Zajęcia omówione, sprzęt spakowany, wszystko zapięte na ostatni guzik. Rano wypływamy wraz z grupa nurkową. Podczas płynięcia mamy czas, aby oswoić się z łódką i nauczyć się procedur związanych z przygotowaniem do nurkowania z łodzi. Stres nieunikniony, szczególnie dla tych, którzy nigdy wcześniej na łodzi nurkowej nie byli. Dla zminimalizowania stresu, kursanci zawsze wchodzą do wody ostatni, wtedy gdy już nikt z tych „prawdziwych” nie patrzy, nie śmieje się i nie komentuje. Następnego dnia, wszyscy są już „prawdziwymi” nurkami, na łodzi panuje luźna atmosfera, nikt się nie stresuje, można się opalać. Ćwiczenia zaliczone, uśmiech na twarzy i wyraźne zadowolenie z siebie, to najlepsza nagroda za naukę w wakacje. Pozostał już tylko test z teorii i uścisk dłoni instruktorów, przypieczętowany rozpaloną do czerwoności płetwą. Czysta przyjemność.

A potem wszystko będzie już inaczej. Tak jak setki naszych przyjaciół płetwonurków na całym świecie, nie wyobrażamy sobie już życia bez nurkowania. Przed nami nowe wspaniałe nurkowania i niezapomniane chwile spędzone z przyjaciółmi, z którymi łączy nas wspólna pasja. Serdecznie zapraszam.

Grażyna Maciejewska Zaczynała w końcu lat 70-tych, kiedy nurkowanie było jeszcze w powijakach, a sprzętu jak na lekarstwo. Pierwszy skafander nurkowy skleiła własnoręcznie wraz z mężem. Od tamtego czasu wciąż nurkują razem, a od 17 lat prowadzą Centrum Nurkowe Amber na chorwackiej wyspie Brač, w której się kiedyś zakochali i tak już im zostało. www.amber-divecenter.com www.psai.pl www.psai.com www.diveralertnetwork.org www.uhms.org

Lifestyle | Styczeń 2019 | 21


22 | Styczeń 2019 | Lifestyle


JAK GŁĘBOKO ZANURKUJESZ NA JEDNYM ODDECHU? „Człowiek delfin” to film dokumentalny opowiadający historie Jacques Mayol, jednego z najwybitniejszych nurków na wstrzymanym oddechu w historii, którego to życie stało się inspiracją filmu Luca Bessona „Wielki błękit”. Mayol był pierwszym nurkiem we freedivingu, który w roku 1976 zszedł na głębokość 100 metrów dzięki praktykowaniu jogi i Zen (ćwiczeń fizycznych i uważnościowych). Jego koncepcja jedności człowieka z oceanem, w tym z delfinami została przedstawiona w jego autobiograficznej książce Homo delphinus, która po dziś dzień jest podstawową lekturą nurków głębinowych.

Historia Jacques Mayol została opowiedziana przez Jean-Marc Barr, który zagrał tytułową rolę w filmie „Wielki błękit”. Jean-Marc zabiera nas w fascynującą podróż do podwodnego świata ukazanego z perspektywy zmysłowego i jedynego w swoim rodzaju doświadczenia swobodnego nurkowania. Podróżujemy przez Japonię, Mami, Marsylię, wyspy Caicos, Kalymnos i Elbę, które w sposób znaczący wpłynęły na życie Mayola. By poznać historię charyzmatycznego człowieka, rozdartego między lądem a wodą, który zaryzykował swoje życie nie dla sławy, lecz dla wyższego celu – dotrcia do granic ludzkiego ciała i umysłu.

Film łączy w sobie materiały z lat 50 z zapierającą dech w piersiach współczesną fotografią podwodną w wykonaniu najlepszych na świecie nurków, na którą dodatkowo zostały naniesione intymne komentarze najbliższych przyjaciół Mayola, rodziny oraz mistrzów świata w nurkowaniu: Williama Trubridge’a, Umberto Pelizzariego oraz Mehgan Heaney-Grier. „Człowiek delfin” otrzymał Nagrodę Czytelników „Co Jest Grane 24” na 15. Festiwalu Filmowym Millennium Docs Against Gravity.

Lifestyle | Styczeń 2019 | 23


24 | Styczeń 2019 | Lifestyle


Torba wykonana w 100% z niepotrzebnego żagla. Każda z toreb jest unikatowa, została zaprojektowana i uszyta ręcznie w Poznaniu. Wewnątrz każdej torby umieszczany jest stempel z pozycją geograficzną, która wskazuje gdzie żagiel spędził większość swojego życia.

TORBY SKRYWAJĄCE MORSKIE OPOWIEŚCI Argentum Yacht Tuning to marka stworzona z miłości do żeglarstwa, dobrego designu i środowiska naturalnego. Dlatego poszukujemy żagli, które przeżyły na morzach wiele przygód. Wybieramy odpowiednie, czyścimy je i nadajemy im drugie życie w formie toreb. Otrzymujemy także żagle od żaglarzy, z których szyjemy w zamian torbę pełną ich własnych wspomnień.

Wewnątrz każdej torby umieszczamy stempel z pozycją geograficzną, która wskazuje gdzie żagiel spędził większość swojego życia. Na niektórych jej fragmentach można nawet znaleźć ślady po przeżytych przygodach. Wszystkie nasze torby są z miłością szyte ręcznie w Polsce z komponentów produkowanych wyłącznie w Europie. Dzięki temu możemy tworzyć unikatowe torby. Jest nam niezmiernie miło wraz

z torbami przekazywać Wam część morskich wspomnień. Torby Argentum Yacht Tuning można zobaczyć w naszym sklepie internetowym, kameralnym showroomie w Poznaniu, a w sezonie letnim w licznych butikach w Europie. www.argentumyacht.com

Lifestyle | Styczeń 2019 | 25


NASTĘPNY NUMER NEWSLETTERA UKAŻE SIĘ JUŻ W KWIETNIU


Zeskanuj mnie*

*Ten QR kod, po zeskanowaniu za pomocą aplikacji mobilnej, pozwoli Ci obejrzeć krótki film o MAEM.


Czy jesteś zadowolony z dotychczasowej współpracy z MAEM? Czy nasze produkty spełniły Twoje oczekiwania? Jeśli tak, to poleć nas swoim partnerom biznesowym.

Twoja rekomendacja jest dla nas bardzo ważna

Obserwuj MAEM na:

www.maem.com

MAEM nie ma żadnych powiązań ani nie jest dystrybutorem produktów marki: Alfa Laval, Westfalia, Nirex, Colfax IMO, Moatti, Jowa oraz Aquafine. Wszelkie domniemane skojarzenia z powyższymi markami są całkowicie przypadkowe i niezamierzone. MAEM zgodnie z prawem, jest dostawcą w pełni wymiennych nieoryginalnych części zamiennych (części alternatywnych, zamienników) do urządzeń produkowanych przez: Alfa Laval, Westfalia, Nirex, Colfax IMO, Moatti, Jowa, Aquafine. Części zamienne produkowane przez MAEM są wytwarzane według własnej dokumentacji technologicznej opracowanej przy użyciu reverse engineering.

Copyright by MAEM. Wszelkie prawa zastrzeżone. Styczeń 2019

Profile for MAEM

MAEM NEWSLETTER 1 PL  

Serdecznie zapraszamy do lektury najnowszego wydania kwartalnego newslettera MAEM. Jeśli chciałbyś go otrzymać bezpośrednio na swój e-mail...

MAEM NEWSLETTER 1 PL  

Serdecznie zapraszamy do lektury najnowszego wydania kwartalnego newslettera MAEM. Jeśli chciałbyś go otrzymać bezpośrednio na swój e-mail...