Page 1

Maciej Zembrzucki & Patryk Krzysztofek

Muzyka Ĺšwiata

1

2012


2


M

uzyka (gr. mousike, cz. hudba, staropol. gędźba) – sztuka organizacji struktur dźwiękowych w czasie. Jedna z dziedzin sztuk pięknych, która wpływa na psychikę człowieka przez dźwięki.

Struktury dźwiękowe składają się z zestawów fal akustycznych o odpowiednio dobranych częstotliwościach i amplitudach oraz ciszy pomiędzy nimi. Celem muzyki jest oddziaływanie na świadomość słuchacza. Jest zjawiskiem odbieranym subiektywnie, zależnym od indywidualnych skłonności, wcześniejszych doświadczeń, społecznych kryteriów wartości, aktualnego nastroju i wielu innych czynników w tym tzw. słuchu muzycznego. Od mowy ludzkiej różni się znacznie większą abstrakcyjnością przekazywanych treści oraz wykorzystaniem oprócz głosu ludzkiego również instrumentów muzycznych.

Muzykę możemy zakupić na wiele sposobów m.in.:  Na dyskach CD/DVD  Za pośrednictwem sklepów internetowych z muzyką np. iTunes Store iTunes Store jest sklepem online utworzonym przez Apple Inc., sprzedającym pliki, które są dostępne przez aplikację iTunes. Otwarty jako iTunes Music Store 28 kwietnia 2003 roku, potwierdził skuteczność internetowych sklepów muzycznych. Przez iTunes Store można obecnie nabyć teledyski, programy telewizyjne, filmy, gry wideo (iPod nano oraz iPod Classic) oraz aplikacje dla iPhone i iPoda touch, jako dodatki do muzyki.

Kiedyś:  Na kasetach magnetofonowych  Płytach gramofonowych / winylowych

Muzykę dzielimy na wiele gatunków . Najbardziej znanymi są m.in.:

-Rock -Pop -Hip hop -Rap -Reggae 3


4

Muzyka  

Krótka praca o muzyce

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you