Page 1

3

НУК презентуєВЕЧІРКА ДО ST. VALENTINE’S DAY!

Дізнайся подробиці на сторінці 4

НУКІНФО ВИДАННЯ СТУДЕНТСЬКОГО ПАРЛАМЕНТУ НУК

лютий 2013

ТЕМА ВИПУСКУ: ДЕНЬ ВСІХ ЗАКОХАНИХ Новини Університету: останні події та досягнення ст. 2

Як святкують День Топ 10 «антиподарунВсіх Закоханих в інших ків» до свята країнах ? ст. 4

Інтерактив: Університет і студент

ст. 5

ст. 8

Шукайте електронну версію нового номеру газети на сайті Національного університету кораблебудування www.student.nuos.edu.ua

НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ КОРАБЛЕБУДУВАННЯ ІМЕНІ АДМІРАЛА МАКАРОВА


№3-14 лютого 2013

www.student.nuos.edu.ua 2

Слово редакції Лютий - місяць романтики та очікування жаданої весни. Після зимового холоду теплі сонячні промені саме те, що

Ростислав Рижов голова Студентського парламенту НУК

потрібно кожному з нас. Неповторна атмосфера закоханості відчувається в повітрі, ненароком нагадуючи нам, що незабаром Свято Всіх Закоханних. 14 лютого - день, коли

Марина Кирницька головний редактор студентської газети НУКІНФО, студентка 1-го курсу

любов панує над усім світом. Можливо саме це свято подарує тобі хвилю незабутніх емоцій та буревій почуттів. Усе в твоїх руках!

Тетяна Осипова заступник голови студентського телебачення НУК ТВ

Голову студентського парламенту обрано керівником секретаріату ВСР молодіжних та студентських питань, який був заснований в 2005 році. Новообраний керівник Cекретаріату ВСР Ростислав Рижков виступив із презентацією стратегічного плану діяльності роботи ВСР та наголосив на необхідності створення методичних рекомендацій щодо діяльності оргаНовий склад Президії сформовано нів студентського самоврядування. за результатами звітно-виборчих засідань республіканської (в Автономній В процесі обговорення члени ПреРеспубліці Крим), обласних та міських зидії підняли питання необхідності (у містах Києві та Севастополі) Коле- налагодження механізму фінансувангій Всеукраїнської студентської ради, ня органів студентського самоврядупроведених у жовтні-грудні 2012 вання, з можливим внесенням змін року. Нагадаємо ВСР є консультатив- до бюджетної класифікації та питанно-дорадчим органом Міністерства з ня пільгового проїзду для студентів в

громадському транспорті. Завершуючи засідання, в.о. голови ВСР Олександр Тур подякував присутнім за плідну роботу та відзначив необхідність проведення наступного засідання Президії вже в середині лютого.

Інформаційні дні програми Темпус в Україні 24-25 січня в Національному університеті кораблебудування імені адмірала Макарова проходили Інформаційні дні програми Темпус в Україні. Організатором заходу виступив Національний Темпус-офіс в Україні в співпраці з Представництвом Європейського Союзу в Україні за підтримки Міністерства освіти і науки, моло-

ді та спорту України спільно з НУК. На відкритті заходу були присутні представники адміністрації Університету, керівництво Студентської республіки НУК, керівництво Національного Темпус-офісу в Україні, заступник начальника управління освіти і науки миколаївської облдержадміністрації Ганна Каськова, а також представники вищих навчальних закладів, науково-дослідних установ та інших організацій, зацікавлених у міжнародних освітніх проектах, навчанні та стажуванні в Європі. Ректор НУК Сергій Рижков привітав присутніх та побажав плідної праці протягом двох днів роботи.

Голова Студентського парламенту НУК, Ростислав Рижков зазначив: «Дуже приємно, що на даному заході присутні студенти, зокрема, керівництво Всеукраїнської студентської ради. Це свідчить про те, що студентство приймає активну участь у процесах покращення якості вищої освіти в Україні.»

НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ КОРАБЛЕБУДУВАННЯ ІМЕНІ АДМІРАЛА МАКАРОВА


№3-14 лютого 2013

www.student.nuos.edu.ua 3

14 ЛЮТОГО: ДЕНЬ УСІХ ЗАКОХАНИХ . ЛЕГЕНДИ ЖИТТЯ ВАЛЕНТИНА.

Існує багато легенд, пов’язаних з ім’ям Святого Валентина, - «винуватця» свята всіх закоханих, що наближається. Одна з них свідчить: християнський священик Валентин жив в III столітті і прославився тим, що таємно поєднував шлюбом усіх закоханих, не дивлячись на заборону римського імператора Юлія Клавдія II. Коли таємниця розкрилася, він представ перед префектом Риму і був засуджений до мученицької смерті, що і відбулося 14 лютого 269 (270) року. Святий Валентин за іншою легендою - тюремник Римського Імператора попрохав християнина Валентина зцілити його дочку на ім’я Юлія від сліпоти. Паралельно, Валентин учив дитину історії, природним наукам і основам християнського вчення. Лікування перервав арешт і смертний вирок. Напередодні страти, Валентин пише учениці лист з проханням залишатися вірній християнській вірі і вкладає жовтий крокус (за іншою версією - порошок шафрану), підписавши послання словами «Твій Валентин». Дівчинка настільки сильно захотіла побачити квітку і дізнатися, про що написав її друг, що... прозріла. Пізніше, вона посадила на могилі Валентина мигдалеве дерево - символ щирої та вірної любові. В результаті, через 200 років, у 496 р. н.е. римський папа Гелесій визнав дивом випадок із священиком і сліпою ді-

вчиною, і Валентин був канонізований церквою, а його останки - перезахоронені в церкві Св. Пракседіуса в Римі. Деякі відомості вказують на те, що людей на ім’я Валентин було двоє: обидва жили в III столітті, в період переслідувань християн. Один був священиком в Римі, другий - єпископом в місті Терні. Все ж таки, церковні джерела схильні більше вважати обох Валентинів однією і тією ж особою в сані єпископа. Єпископ Тернійський був відносно молодий, освічений, приємної зовнішності і мав знання в галузі медицини. Після того, як йому вдалося вилікувати від сліпоти дочку багатого сановника Астеріуса,

а вся її сім’я перейшла в християнство, єпископ був схоплений і засуджений до смерті, яка відбулася 14 лютого 269 року. Можливо, був ще і лист, який Валентин написав з в’язниці в ніч своєї смерті 14 лютого 269 року і підписав його словами, що стали синонімом слова «коханий», - «Твій Валентин». Але, чи було воно насправді, і кому адресовано - ми вже напевно не дізнаємося. Ну, а саме свято має язичницьке коріння, оскільки саме в середині лютого птахи починають шукати собі пару, а в Римській імперії наголошувалося свято покровительки жінок і домівки верховної богині Юнони і свято бога Луперка. Страта Валентина співпала з цими святкуваннями. Можливо, це і послужило причиною появи дня Святого Валентина, щоб назавжди замінити язичницькі традиції християнськими.

НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ КОРАБЛЕБУДУВАННЯ ІМЕНІ АДМІРАЛА МАКАРОВА


№3-14 лютого 2013

СВЯТКУВАННЯ ДНЯ ЗАКОХАННИХ В РІЗНИХ КРАЇНАХ

США В США День закоханих є одним з найпопулярніших свят. Американці в цей день вшановують пам’ять Святого Валентина і висловлюють свою любов дорогим їм людям. Сучасні традиції святкування можуть відрізнятися, залежно від штату. Наприклад, якщо закохана дівчина опинилися зі своїм коханим в Атланті або Нью-Йорку, вона може сама зробити йому пропозицію. Від цієї пропозиції чоловік не має права відмовитися. Але якщо це все ж сталося, то він зобов’язаний подарувати дівчині шовкове червоне плаття, а собі — шнурок, з нанизаним на нього серцем.

www.student.nuos.edu.ua 4 Історія виникнення цього свята оповита таємницею, адже точних відомостей про те, ким же насправді був святий Валентин досі немає. У різних країнах світу вже склалися певні традиції святкування Дня святого Валентина.

Саудівська Аравія Свято Всіх Закоханих поширене по всьому світу, проте є і країни, в яких відзначати День Святого Валентина не прийнято або навіть заборонено. Це, перш за все, мусульманські країни, наприклад,Саудівська Аравія. Це єдина країна, де День святого Валентина заборонений на законодавчому рівні. На тих, хто не дотримується цієї заборони, накладають великі штрафи. У першу чергу, заборона відноситься до торгової мережі країни. Заборонено торгувати плюшевими іграшками, валентинками та іншими атрибутами Дня закоханих. Для квіткових магазинів є постанова не торгувати червоними трояндами в День святого Валентина. Заборона влади Саудівської Аравії пояснюють це тим, що згубні традиції Заходу бентежать розум підростаючого покоління, а такого роду свята культивують гріх.

НУК презентує St. Valentine`s day! Дружній колектив Студентського парламенту НУК чекає тебе і твоїх друзів!

Франція

Великобританія

У Франції традиційним подарунком у цей день є коштовності. І це свято тут не лише для закоханих, а для всіх тих, кого люблять. Тому подарунки дарують бабусям, дідусям, друзям та просто знайомим. В середині минулого століття тут популярними були не традиційні валентинки, а любовні послання-чотиривірші.

шали серцями. Кожна ложка мала ключ та замкову щілину, ніби говорячи «ти знайшов ключ до мого серця». Хлопці та дівчата в ворожіння на День Святого Валентина вірять особливо сильно. Наприклад, незаміжні дівчата 14 лютого прокидаються до сходу сонця, стають до вікна і дивляться на чоловіків, що проходять повз вікна. Згідно повір’я, перший чоловік, якого вони побачать, і є їх майбутній коханий.

Тільки 15 лютого в НК «Ілюзіон» у тебе буде унікальна можливість довести своїй другій половині наскільки сильною є твоє кохання! Якщо ти самотній, можливо, цей вечір змінить твою долю! Ця ніч буде наповнена драйвом і позитивом !

В Англії з цим днем пов’язано безліч традицій. Діти тут ходять по хатах, співаючи пісні накшталт наших колядок. За це їх пригощають солодощами та дають дрібні монети. Окрім того, в Англії прийнято вітати ще й братів наших менших. Тут, як і у Франції, зі святом вітають всіх близьких, друзів чи домашніх улюбленців. А в Уельсі традиційно виготовляли дерев’яні «ложки любові» та дарували їх своїм коханим. Ложки прикра-

НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ КОРАБЛЕБУДУВАННЯ ІМЕНІ АДМІРАЛА МАКАРОВА


№3-14 лютого 2013

ЯК

www.student.nuos.edu.ua 5

ЗРОБИТИ ВІРНИЙ ВИБІР ?

Готуючись що-небудь подарувати коханому або коханій, пам’ятайте, що існують ще й «антиподарунки»! Пам’ятайте: подарунки можуть бути не лише милими та бажаними, а й безтактними, двозначними, просто образливими.

Топ 10 Що НЕ дарувати Топ 10 Що НЕ дарувати дівчині: хлопцю: 1. Нічого

1. Тест на 2 полоски

2. Антицелюлітний крем

2. Футболку зі своїм зображенням

3. Психотерапевтичний посібник

3. Шкарпетки

4. Набір каструль

4. Слово “ні “ на відверту пропозицію

5. Зубну щітку 6. Крем від зморшок 7. Особисте фото в рамці 8. Дешеві парфуми 9. Куховарську книгу 10. Канцелярське приладдя

5. Спідню білизну 6. Книгу 7. Кроватку 8. Рубашку 9. Мягку іграшку 10. Квіти

ЦІКАВІ ФАКТИ

В День святого Валентина всі закохані прагнуть бути поруч і дарувати один одному радість, тепло і кохання. - За даними асоціації вітальних листівок, сьогодні валентинки поступаються популярністю лише різдвяним листівкам. - Англійці вважають, що з 14 лютого природа робить поворот до весни і у птахів починається сезон шлюбних ігор. Навіть стара англійська мудрість стверджує, що в День святого Валентина всі птахи в повітрі з’єднуються парами. - Перша коробка шоколаду до Дня Святого Валентина у формі серця була виготовлена Річардом Кедбері в 1868 році. - Щороку в День святого Валентина в усьому світі відправляють близько 1 мільярда листівок, з яких 73% надсилаються чоловіками. - Щороку на День святого Валентина продається більше 50 мільйонів троянд по всьому світові. - В деяких країнах існує звичай в День святого Валентина визначати ім’я свого судженого. Юнаки та дівчата пишуть будьякі імена на папірцях і складають їх у посудину. Потім кожен дістає собі листок і дізнається ім’я своєї половинки. - В Англії, люди дарують подарунки та любовні послання не тільки коханим, але й домашнім улюбленцям – собакам, кішкам і навіть коням. - На Ямайці існує традиція яка може шокувати скромних туристів – в День святого Валентина тут проходять “голі весілля” – з одягу на наречених лише їхні обручки.

НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ КОРАБЛЕБУДУВАННЯ ІМЕНІ АДМІРАЛА МАКАРОВА


№3-14 лютого 2013

www.student.nuos.edu.ua 6

ФІЛЬМИ ПРО ЩИРЕ КОХАННЯ “Кохання живе три роки” (2011) Дуже романтична і досить реалістична комедія. Це гарний фільм про кохання. Головний герой Марк - зневірений чоловік середніх років - переконаний, що любов живе всього лише три роки. Після закінчення цього терміну колишнім

пристрасно закоханим стає нудно. Можливо причина криється в тому, що всі відносини в житті Марка тривали рівно три роки ...

“День святого Валентина” (2010) Романтичний фільм з відмінним героєм виступає саме кохання, зірковим складом. Режисер Гері просто обов’язкова до перегляду Маршалл просто зібрав під одним ввечері 14 лютого. дахом більшість молодих голлівудських талантів, переплівши їхні долі Днем Святого Валентина. Історія, в якій головним

“Брудні танці” (1987) Ця стрічка по праву вважається однією з найбільш пристрасних і романтичних мелодрам сучасності. Кінохіт 80-х розповідає про кохання і чуттєві танці сімнадцятирічної Френсіс (Дженніфер Грей) і професійного танцюриста Джонні (Патрік

Суейзі). А романтична пісня «The time of my life», під яку танцюють герої, отримала премію «Оскар» в номінації «краща пісня».

“Красуня” (1990) З цієї стрічки і почалася карколомна кар’єра Джулії Робертс. Сучасна казка про Попелюшку - це любов фінансового магната Едварда і дівчини легкої поведінки Вівіан. Чудесне перетворення Вівіан в дівчину з вищого суспільства, в яку

закохується Едвард. Блискучий дует Річарда Гіра і Джулії Робертс, а також саундтрек групи «Roxette» робить цей фільм по-справжньому романтичним.

“Привид” (1990) Щаслива парочка повертається додому. На темній алеї на них нападає грабіжник. Захищаючись, Сем гине. Тепер він тільки примара, але все ще може допомогти своїй коханій! Сем-привид дізнається, що його смерть не була випадковою, а на

Моллі чатує смертельна небезпека! Але для Моллі він тепер «людинаневидимка», якого вона не бачить і не чує.

НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ КОРАБЛЕБУДУВАННЯ ІМЕНІ АДМІРАЛА МАКАРОВА


№3-14 лютого 2013

www.student.nuos.edu.ua 7

“Щоденник пам’яті” (2004) Зворушлива історія стосунків юнака та дівчини з різних соціальних прошарків, які жили в Північній Кароліні. Ной і Еллі провели разом незабутнє літо, поки їх не розділили спочатку батьки, а потім Друга світова війна. Після війни все зміни-

лося: Ной жив наодинці зі своїми спогадами в старовинному будинку, який йому вдалося відреставрувати. Коли Еллі прочитала про це в місцевій газеті, вона зрозуміла: їй потрібно знайти його і вирішити нарешті долю їхнього кохання.

“Вічне сяйво чистого розуму” (2004) Цікавий фільм із філософським змістом, доволі оригінальний у своєму жанрі. Головні герої Джоел і Клементина стирають собі пам’ять, за допомогою нової технології, щоб позбутись спогадів про свої стосунки. Проте у Джоела залишаються

кілька спогадів, які повертають його до розуміння, що він кохає Клементину і тому він відправляється на порятунок коханої від забуття…

“Титанік” (1997) Молоді закоханні Джек та Роуз Антантики, та їх палке кохання пезнаходять один одного в першо- ретвориться на сутичку зі смертю… му та останньому плаванні «непотоплюваного» Титаніка. Вони не мали змоги дізнатися, що дивовижний лайнер зіткнеться з айсбергом у холодних водах Північної

“Віднесені вітром” (1939) Колись існувала країна вправних вершників та бавовняних полів, її називали Старим Півднем. Там, в маленьких кутках, завмерла в уклоні сама галантність, там жили останні лицарі, та прекрасні дами, останні хазяї та їхні раби. Тепер про це

можна прочитати лише в книгах, тепер це не більше ніж сон, який складно забути. Це цілий світ, віднесений вітром...

“Амелі ” (2001) Чи знаєте ви, що всі події, що відбуваються в нашому світі, навіть самі незначні, взаємопов’язані найдивовижнішим чином? Як політ крихітної мухи може викликати десь далеко могутній ураган, так і дивні і, на перший погляд,

незрозумілі вчинки дівчини, що живе в світі своїх фантазій, можуть назавжди змінити життя абсолютно різних людей, подарувавши їм щастя і розфарбувавши навколишній світ яскравими, запаморочливими фарбами.

НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ КОРАБЛЕБУДУВАННЯ ІМЕНІ АДМІРАЛА МАКАРОВА


№3-14 лютого 2013

СТОРІНКА ІНТЕРАКТИВУ УНІВЕРСИТЕТ І СТУДЕНТ

www.student.nuos.edu.ua 8

Найромантичніша пара - це... На цій сторінці щомісячно публікуються результати опитування студентів НУК відносно теми номера.

Символ дня закоханих – це… - кохання - валентинки - червона троянда - дешева листівка за 2 гривні - білі голуби - обручка - цукерки - неправильно намальоване серце - Купідон - пара закоханних - янголята - Амур - червоний колір - серце - Святий Валентин, та взагалі-то будьякий Валентин чи Валентина:)

Фільм про кохання – це… - Титанік - Робокоп 4 - День Св. Валентина - Римські канікули - Любов та голуби - Щоденник пам’яті - Яблуневий сад - такі фільми не люблю - Один день - Сім’янин - Клятва - Привид - Брудні танці - 500 днів літа - Освідчення - Амелі

- Ромео і Джульєтта - Джек і Роуз - Алладін та Жасмін - я та мій хлопець - Попелюшка та Принц - Алла Пугачова та Максим Галкін - Руслан та Людмила - Адам та Єва - Бред Пітт та Анджеліна Джолі - Тристан та Ізольда - Северус Снейп та Лілі Поттер - мама та тато - Клеопатра та Марк Антоній - Владимир Висоцький та Марина Влади

Який подарунок Ви чекаєте на День всіх закоханних? - музичного ведмедика та кульку - гроші - молочну шоколадку - іграшку у вигляді серця - відпочинок - 100 блакитних троянд - Porsche Cayen - каблучку - ніякий, внаслідок того, що це католицьке свято - валентинку, бо в ній вкладені найщиріщіпочуття людини, яка її дарує - ніякий, бо я forever alone - кошеня

НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ КОРАБЛЕБУДУВАННЯ ІМЕНІ АДМІРАЛА МАКАРОВА

Випуск НУКINFO #3  
Випуск НУКINFO #3  

Студентська газета

Advertisement