Page 6

KRONIKA ZDARZEŃ / WIELBARK ­ ijany kierowca o mało nie zabił kobiety P i jej rocznego dziecka

POŻARY NA ANDERSA I W SPYCHOWIE

W

niedzielę 16 września po godzinie 13.00 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze w piwnicy opuszczonego pomieszczenia biurowego na ul. Andersa. Wewnątrz paliły się pozostawione tam śmieci. Ogień ugaszono, nie spowodował on poważniejszych szkód. Z kolei dzień wcześniej, w sobotę 15 września późnym wieczorem wybuchł pożar dwóch drewnianych budynków gospodarczych na ul. Myśliwskiej w Spychowie. Z żywiołem uporali się przybyli na miejsce strażacy. Nie wiadomo, co było przyczyną pojawienia się ognia.

UDERZYŁ W MATKĘ Z WÓZKIEM

RENAULT W ROWIE

W

sobotę 15 września około godziny 8.00 w Spychowie renault 19 wpadło do rowu. Autem podróżowały cztery osoby. W chwili przybycia na miejsce służb ratunkowych w pojeździe na tylnym siedzeniu pozostała 17-letnia pasażerka. Dziewczyna uskarżała się na ból kręgosłupa. Poszkodowaną udało się wydobyć z samochodu bez użycia narzędzi hydraulicznych. Nastolatka została przewieziona do szpitala w Olsztynie. Pozostali uczestnicy zdarzenia nie odnieśli obrażeń.

Do bulwersującego wypadku doszło w niedzielę w Długim Borku. Kierujący volkswagenem golfem młody mężczyzna, będąc pod wpływem alkoholu, potrącił kobietę prowadzącą wózek. Matka i jej roczne dziecko trafili do szpitali w Biskupcu i Olsztynie.

PECHOWY TRZYNASTY

W

fot. KPP w Szczytnie

czwartek 13 września na drogach powiatu doszło do kilku wypadków. Przed południem na trasie Pasym – Olsztyn na skutek niedostosowania prędkości do panujących warunków zderzyły się osobowy volkswagen z MANem z naczepą. Na skutek tego auto osobowe dachowało w rowie. Podróżował nim tylko 25-letni kierowca. Mężczyzna został przewieziony przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala w Olsztynie. Kierujący tirem nie odniósł obrażeń. Tego samego dnia w Nowinach do rowu wpadła honda civic. Kierowca jechał sam, nic mu się nie stało. Również w czwartek w Marksewie czołowo zderzyły się Man z naczepą oraz mercedes vito. Kierujący nim mężczyzna doznał złamania kości przedramienia. Do wydobycia poszkodowanego z pojazdu konieczna okazała się pomoc straży pożarnej. Oprac. (ew)

POTRĄCIŁ PIESZĄ

Niewiele brakowało, by wyczyn pijanego, młodego kierowcy, skończył się tragicznie. W niedzielę 16 września około godziny 19.00 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym w Długim Borku, gmina Świętajno. Na miejsce przyjechała policja oraz zespół ratownictwa medycznego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący volkswagenem golfem na łuku drogi nie dostosował prędkości do panujących warunków i najechał na kobietę prowadzącą wózek z rocznym synkiem. Matka z dzieckiem w wyniku potrącenia przewróciła się, a sprawca odjechał. Pokrzywdzona

ze złamaniem kości udowej została przewieziona do szpitala w Biskupcu. Jej synek z urazem głowy oraz złamaniem nogi trafił do szpitala w Olsztynie. Kilka godzin po zdarzeniu policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn jadących golfem. 22-latek oraz jego o rok młodszy kolega byli pijani. Każdy z nich miał prawie dwa promile alkoholu w organizmie. Teraz śledczy ustalają, który z młodzieńców kierował samochodem. Sprawca wypadku usłyszy zarzuty prowadzenia auta w stanie nietrzeźwości, ucieczki z miejsca zdarzenia orz nieudzielenia pierwszej pomocy pokrzywdzonym. (ew)

fot. E. Kułakwoska

Policja ustala, który z dwóch młodych mężczyzn kierował po pijanemu golfem i potrącił kobietę z dzieckiem

Kierujący volkswagenem nie zdążył wyhamować i potrącił pieszą na pasach

W czwartek 13 września na przejściu dla pieszych na ul. Polskiej kierujący volkswagenem polo potrącił kobietę. Z ustaleń policji wynika, że kierowca dojeżdżając do pasów zauważył pieszą pod parasolem stojącą na wysepce.

Według relacji mężczyzny, kobieta nagle weszła na przejście, a on nie zdążył wyhamować, w wyniku czego doszło do potrącenia. Pokrzywdzona mieszkanka Szczytna została przewieziona do szpitala w Olsztynie.

Pomoc potrzebującym mają we krwi – i to dosłownie!

Rekordowo wielu, bo aż 73 krwiodawców wzięło udział w sobotnim poborze krwi zorganizowanym przez wielbarski klub HDK, obchodzący w tym roku pięciolecie działalności. Zebrano prawie 31 litrów życiodajnego płynu. Klub HDK PCK przy OSP w Wielbarku należy do najaktywniejszych w powiecie szczycieńskim. Można się było o tym przekonać podczas zbiórki zorganizowanej w GOK-u w minioną sobotę. Zgłosiło się aż 73 chętnych do oddania krwi potrzebującym. Honorowi dawcy przybyli nie tylko z Wielbarka, lecz również innych miejscowości na terenie gminy, m.in.

6

Lesin, Przeździęku, Łatanej, Kipar, Kucborka, Piwnic. W ich gronie wyróżniały się panie licznie uczestniczące w akcji. Do klubu dawców krwi dołączyły cztery z nich – Jolanta Jabłonowska, Dżesika Nożykowska, Aneta i Katarzyna Roman. Przyszły również całe rodziny, a także grupy przyjaciół. Podczas sobotniej akcji zbierano też plastikowe nakrętki

Kurek Mazurski nr 38 (939) 19.09.2012 r.

fot. M Rutkowska/ M. Tubis

REKORD KRWIODAWCÓW

W Wielbarku chętnych do oddawania krwi nigdy nie brakuje

przeznaczone na zakup wózka inwalidzkiego dla Wiktorii z Wielbarka. Mieszkańcy gminy, w tym uczniowie SP w Zabielach przekazali kilkadziesiąt kilogramów korków. Dzięki licznemu udziałowi

krwiodawców zebrano prawie 31 litrów krwi. Kolejna okazja do poprawienia tego wyniku nadarzy się 24 listopada. Wtedy zaplanowano następną akcję poboru. (kee)

jhwqgsdjbhbkl  

bksdhsbhksabkasbhksa, whwhssx