Page 28

SPORT

Patryk Chodubski był najszybszym z zawodników z ziemi szczycieńskiej startujących w I Półmaratonie Jakubowym w Olsztynie. Biegacz z z Rum zajął w stawce blisko 500 osób, które dobiegły do mety, 63. miejsce.

Żaden z naszych weteranów judo nie wrócił z Sobótki z pustymi rękami

Szczycieńscy judocy wystartowali w MP Masters

TRZY MEDALE W SOBÓTCE

Dwa złote medale, jeden krążek brązowy i... pewien niedosyt – tak można podsumować występ naszych judoków w MP Masters, które odbyły się w podwrocławskiej Sobótce. fot. archiwum

Patryk, uczący się obecnie w Olsztynie, uzyskał w minioną niedzielę czas 1:32:12, co dało mu 63. pozycję w open i 7. w kategorii wiekowej. Nasz zawodnik poprawił swój rekord życiowy na tym dystansie o niemal 10 minut. W Olsztynie uczestniczyła spora grupka biegaczy z naszego powiatu. Oto ich wyniki: 68. Artur Ładewski (1:34:19), 115. Marcin Darmofał (1:39:08), 160. Mariusz Mokarski (1:42:29), 161. Kazimierz Czarnota (1:42:29), 166. Tomasz Grudkowski (1:42:49), 285. Robert Łachacz (1:52:41), 352. Artur Trochimowicz (1:59:18), 359. Zygmunt Zapadka (2:00:17), 361. Halina Biziuk (2:00:37), 471. Barbara Świerczyńska (2:19:34). Zwycięzca, Dariusz Malich z Gronit, uzyskał czas 1:12:23. SZACHY

Patryk Chodubski zajął w swojej kategorii wiekowej 7. miejsce

Drugi był zwycięzca niedawnego Biegu do Ula Paweł Pszczółkowski. (gp)

MŁODZI SZACHIŚCI NA START

KS Odrodzenie Szczytno organizuje kwalifikacyjny turniej szachowy dla uczniów szkół podstawowych. Stawką jest przyjęcie do przyszłej drużyny juniorskiej szczycieńskiego klubu. Spotkanie organizacyjne zaplanowano na czwartek 20 września na godz. 16.00 w budynku SM Odrodzenie przy ul. Solidarności 9. Uczestnicy turnieju otrzymają legitymacje szachowe i – w zależności od uzyskanych wyników - kategorie sportowe. Przewidziane są

KOLARSTWO

równie nagrody rzeczowe. Zawodnicy wyróżniający się i wyrażający chęć kontynuowania gry w szachy zostaną przyjęci do kadry Odrodzenia jako przyszła drużyna juniorów. Bliższe informacje: tel. 698 244 250. (orz)

JASTRZĘBSKI DRUGI W TOWARZYSTWIE Janusz Jastrzębski zajął drugie miejsce w IX Otwartych Mistrzostwach Lubelskiego Towarzystwa Cyklistów w Jeździe Indywidualnej na Czas. Uczestnicy mistrzostw, które odbyły się w podlubelskiej wsi Dys, mieli do przejechania 10 km. Jak relacjonuje nam Janusz Jastrzębski, trasa była dość łatwa, nawierzchnia – idealna, a jedynym utrudnieniem okazał się silnie wiejący wiatr. Szczycieńskiemu kolarzowi przeszkadzał on mniej niż innym zawodnikom, bo zajął on w swojej kategorii 2. miejsce. - Zależało mi bardzo na udziale w tym wyścigu, ponieważ lubelscy kolarze są najlepsi w tej konkurencji. - tłumaczy Jastrzębski. - Chciałem się sprawdzić, a jazda na czas sprawia mi największą radość. (orz)

28

SPRAWDZILI SIĘ W PÓŁMARATONIE

Kurek Mazurski nr 38 (939) 19.09.2012 r.

Weterani mat uczestniczyli w swoich mistrzostwach już po raz dwunasty. Do Sobótki zawitało blisko 100 judoków nie tylko z Polski, ale także Czech i Słowacji. Z całej szczycieńskiej ekipy największe powody do satysfakcji ma Michał Dymerski, który w M 1 (100 kg) wygrał dwie walki przed czasem i był bezapelacyjnie najlepszy. Na najwyższym stopniu podium stanął także jego ojciec – Tadeusz,

ale.. - Jestem niepocieszony – przyznaje starszy z rodu Dymerskich. - Mój jedyny przeciwnik tuż przed walką przyszedł i powiedział, że się nie najlepiej czuje i wygrałem walkowerem. Z brązowym medalem w M3 (81 kg) wrócił do Szczytna Mariusz Wierzchołowski, dla którego występ w Sobótce był powrotem na matę po 20 latach przerwy. (gp)

KOLEJNE SUKCESY KONRADA

Konrad Bukowiecki został podwójnym złotym medalistą Mistrzostw Makroregionu Młodzików w LA, które odbyły się w Płocku. Konrad, będący w tym roku w doskonałej formie, wygrał zarówno pchnięcie kulą 5 kg, jak i rzut dyskiem 1 kg. W pierwszej z konkurencji uzyskał 17,70 m, w drugiej zaś – 62.23. Blisko podium był Łukasz Łukszo, który w kuli zajął 4. miejsce (13,26), natomiast w dysku uplasował się na 5. pozycji (43,

76). Na piątym miejscu swój występ w pchnięciu kulą zakończyła Katarzyna Burakiewicz. Wynik 10,46 to jej nowy rekord życiowy. Warto dodać, że obecna uczennica szczycieńskiego Gimnazjum nr 2 startowała w Płocku po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzją. (orz)

Dźwierzucka liga sołecka

NOWE KIEJKUTY WCIĄŻ NA CZELE Po rozegraniu czwartej kolejki rundy jesiennej na czele pozostał zespół z Nowych Kiejkut, który o 3 punkty wyprzedza Rogale. W meczach 4. kolejki padły wyniki: 96-25), przed Rogalami (40, 120-31). OCB Dźwierzuty – Chłopi 5:7, Zale- Kolejne miejsca zajmują OCB Dźwiesie – Linowo 7:1, Rudy 102 – Miętkie rzuty i Chłopi. 9:5, Rumy – Nowe Kiejkuty 3:7, WKS W klasyfikacji króla strzelców prowaMałszewko – Rogale 2:4. W tabeli dzi nadal Wojciech Włoch (50 braprowadzą Nowe Kiejkuty (43 p., br. mek, Rogale). (orz)