Page 1

EDUKACIJOS / EKSKURSIJOS / VIRTUALIOS PAMOKOS


Pritaikyta šeimoms

Suaugusiesiems

Virtualios pamokos / Edukacijos

Kultūros paso edukacija

Pritaikyta žmonėms su negalia ir specialiais poreikiais *

Bendruomenių platforma „Mažosios istorijos“

Išvykstamosios edukacijos

* Visos edukacijos gali būti pritaikytos pagal įvairius vaikų ir suaugusiųjų poreikius bei negalias.

UŽSIĖMIMŲ KAINOS EDUKACIJOS Suaugusiesiems

5 Eur

Ikimokyklinio, mokyklinio amžiaus vaikams, senjorams

3 Eur

Žmonėms su negalia

lankymas nemokamas

Lydintiems grupę

lankymas nemokamas

Suaugusiesiems

5 Eur + 10 Eur grupei

Moksleiviams, studentams, senjorams

2,5 Eur + 10 Eur grupei

Virtualios pamokos / edukacijos kaina grupei

30 Eur

Išvykstamosios edukacijos * ikimokyklinio, mokyklinio amžiaus vaikams, senjorams

3 Eur

Suaugusiesiems

5 Eur

* Kaina nurodyta be transporto išlaidų.

Anglų kalba muziejaus bilietas + 15 Eur grupei

EKSKURSIJOS


IŠVYKSTAMOSIOS EDUKACIJOS

KELIONĖ Į EGIPTĄ 3–7 klasės, Kultūros pasas

45 min.

iki 30 dalyvių

Taip, taip! – kviečiame jus į archajišką piramidžių ir didingų faraonų šalį. Plauksite Nilu, statysite šventyklas, žaisite „Krokodilų ir laivų mūšį“, mokysitės hieroglifų rašto, o tada išvysite tikrą mumiją.

LINKSMYBĖS PAGAL GRAIKUS 5–10 klasės, Kultūros pasas

45 min.

iki 30 dalyvių

Susipažinsite ne tik su antikinio pasaulio eksponatais, bet ir su vėlesnių amžių meno kūriniais, kuriems įtaką darė graikai. Spręsite galvosūkius, kuriuos jums parengė sfinksė. Puošitės graikišku apdaru ir kilsite į Olimpą. Šoksime sirtakį ir vaidinsime tikrą tragediją pagal antikinio graikų teatro kanonus.

Išankstinė registracija: +370 684 843 88


ARCHAIKA 5–10 klasės, šeimos

45 min.

iki 30 dalyvių

Edukacinio užsiėmimo metu matysite seniausius, tikriausius daiktus, kurių nepaveikė aplinka, kuriems nepadarė įtakos kitos, kartu su lietuviais gyvenančios tautos bei tuometinis miesto gyvenimas. Visi kartu bandysime atsakyti į klausimą „Kas mes tokie esam?“

FLUX-KIT 5–8, 9–12 klasės, šeimos

45 min.

iki 30 dalyvių

Flux-Kit – edukacinių priemonių rinkinys, skirtas susipažinti su Fluxus judėjimu. Flux-Kit – lagaminas su 6 skirtingomis veiklomis vaikams ir ne tik. Flux-Kit – galimybė sužinoti, kurti, patirti, paliesti, užuosti meną. Flux-Kit – kitoks būdas pažinti galerijoje esantį Fluxus kabinetą. Flux-Kit – aktyvi patirtis, ne pasyvus stebėjimas. Flux-Kit – nesibaigiantis žaidimas ir raktas į smagų potyrį.

Išankstinė registracija: +370 684 843 88


VIRTUALIOS PAMOKOS/ EDUKACIJOS SENOVĖS EGIPTO LOBIAI 3–7 klasės, Kultūros pasas

45 min.

Šioje pamokoje glaustai apžvelgsime Senovės Egipto palikimą. Aptarsime žymiausius religijos, literatūros bei architektūros objektus bei susipažinsime su Senovės Egipto eksponatais, saugomais Nacionaliniame M. K. Čiurlionio muziejuje Kaune.

SENOVĖS GRAIKIJOS KULTŪRINIS PALIKIMAS 5–10 klasės, Kultūros pasas

45 min.

Šioje pamokoje sužinosite apie Senovės Graikijos laikais gyvenusio žmogaus buities daiktus, architektūrą ir meną. Daugiau dėmesio skirsime keramikos meno aptarimui bei pamatysite iki šių dienų išlikusius eksponatus, saugomus Nacionaliniame M. K. Čiurlionio muziejuje Kaune.

AUKSINIS DRAKONAS 5–8 klasės, Kultūros pasas

45 min.

Šioje pamokoje susipažinsime su populiariausiu Kinijos simboliu – drakonu, atrasime jo kilmės istorijas, sužinosime, kuo skiriasi Rytų ir Vakarų pasaulio drakonai, bandysime juos atpažinti populiarioje kultūroje, atrasti juos eksponatuose, saugomuose Nacionaliniame M. K. Čiurlionio muziejuje Kaune.

Edukacijų pritaikymas žmonėms, turintiems specialių poreikių: +370 610 136 63; ruta.klevaite@ciurlionis.lt


SENOJI LIETUVA. NUOTYKIAI PRASIDEDA 1–5 klasės, Kultūros pasas

45 min.

Šis virtualus užsiėmimas mokiniams atvers dar nežinomus meno istorijos puslapius. Filmuotoje medžiagoje pristatoma Lietuvos viduramžių bei naujųjų laikų kultūra. Akcentuojamos svarbios senosios Lietuvos istorijos asmenybės – LDK kunigaikštis Vytautas, M. K. Radvila Našlaitėlis, didikai Pacai, kovotojas Tadas Kosciuška, grafas Mykolas Tiškevičius. Pateiktose kūrybinėse užduotyse su unikaliais eksponatais dalyviai atsakinės į klausimus apie Lietuvos krikštą, tyrinės senovinius žemėlapius, susipažins su pirmaisiais lietuviškais pinigais, gilins istorijos žinias apie diduomenę.

M. K. ČIURLIONIO KŪRYBINIS KELIAS 5–9 klasės, Kultūros pasas

45 min.

Visi drauge sėsime į virtualų autobusą ir važiuosime į Druskininkus bei Kauną. Lankydamiesi Druskininkuose esančiuose menininko namuose, klaidžiodami istorijos naratyvuose, sužinosime apie Kastuko vaikystę ir namus, kuriuose nuo ryto iki vakaro skambėjo muzika. Antrojoje dalyje kelsimės į Kauną. Tai yra vienintelė vieta pasaulyje, kur sukauptas beveik visas įžymiausio lietuvių dailininko, kompozitoriaus, literato ir visuomenės veikėjo M. K. Čiurlionio (1875–1911) kūrybinis palikimas.

LIETUVOS KRYŽDIRBYSTĖS FENOMENAS: GELEŽINĖS PAMINKLŲ VIRŠŪNĖS 9–12 klasės, Kultūros pasas

45 min.

Šioje pamokoje aptarsime kryždirbystės amatą, įtrauktą į UNESCO pasaulinį nematerialaus kultūrinio paveldo sąrašą. Apžvelgsime tik lietuviams būdingas geležines paminklų viršūnes – „saulutes“, jų istoriją, paskirtį bei patyrinėsime kryžius, saugomus Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje.

Išankstinė registracija: +370 684 843 88


NUO VIDURAMŽIŲ CECHŲ IKI FABRIKŲ 2–5 klasės

45 min.

Šioje pamokoje apžvelgsime XVIII a. įvykusio Pramonės perversmo aplinkybes, plėtrą, išradimus ir rezultatus. Aptarsime, kuo skiriasi cechas, manufaktūra ir fabrikas, atrasime tuo metu sukurtus meno kūrinius, saugomus Nacionaliniame M. K. Čiurlionio muziejuje Kaune. Pasakojimą užbaigsime aptarę užfiksuotas akimirkas keliuose anksčiau veikusiuose fabrikuose Kaune.

ARCHAIKA 7–12 klasės, Kultūros pasas

45 min.

Šioje pamokoje sužinosite apie baltiškuosius simbolius, nepakitusius nuo seniausių laikų, paprastų žmonių kasdienybėje ir buityje. Susipažinsite su eksponatais, atrinktais iš 12 000 turimų etnokultūrinių palikimo liudytojų, saugomų Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje.

ABIEJŲ TAUTŲ RESPUBLIKOS SAULĖLYDIS. 1794 M. SUKILIMAS IR DIDVYRIAI 11–12 klasės

45 min.

Teorinėje dalyje pristatoma Lietuvos istorijai aktuali tema – ATR ir jos žlugimas. Kalbama apie vieną pirmųjų ir paskutinį ATR valdovus – Steponą Batorą ir Stanislovą Augustą Poniatovskį. Dėmesį skirsime dviem istorinėms asmenybėms – 1794 m. sukilimo vadams ir dalyviams Tadui Kosciuškai ir Mykolui Kleopui Oginskiui. Praktinė dalis susideda iš trijų užduočių. Pirmoji – skirta T. Kosciuškos ir M. K. Oginskio asmenybių palyginimui. Antrojoje – dalyviai (grupėse) turės ištirti, aptarti ir atsakyti į klausimus apie muziejaus saugomą paveldo objektą – Tado Kosciuškos tapytą autoportretinę miniatiūrą (vėduoklę). Trečiojoje – diskusijos, ar paminklai leidžia „teisingai“ suvokti istoriją.


DIDŽIOJI PRAMONĖ. INKARAS 9–12 klasės, Kultūros pasas

45 min.

Edukacijoje susipažinsite su didžiąja Kauno pramonės istorija bei legendiniu fabriku „Inkaras“. Sužinosite, kaip veikia fabrikas, kas yra konvejeris ir kokiomis sąlygomis buvo gaminama „Inkaro“ produkcija. Edukacija peržengs fabriko ribas ir žengs į painią, bet įdomią Lietuvos istoriją: valstybės klestėjimą simbolizuojantį tarpukarį, nykų sovietmetį ir ne ką mažiau iššūkių keliančią Nepriklausomybę.

LIETUVOS PINIGŲ ISTORIJA. NUO KAPOS IKI LITO 5–8 klasės

45 min.

Norite sužinoti, kaip atrodė pirmieji lietuviški pinigai, ką mums pasakoja Lietuvos žemėse rasti lobiai? Kviečiame sudalyvauti virtualioje pamokoje, kurios metu ne tik atsakysite į šiuos klausimus ir susipažinsite su Lietuvos pinigų istorija, bet ir bandysime išsiaiškinti, kas buvo pirmųjų nepriklausomybės laikų pinigų kūrėjai ir kaip tie pinigai atrodė.

J. ZIKARAS. PASKUI LAISVĖS ANGELĄ 9–12 klasės, šeimos, Kultūros pasas

45 min.

Virtualaus užsiėmimo metu grupė apsilankys autentiškuose menininko J. Zikaro namuose Žaliakalnio rajone, kuris siejasi su daugeliu Lietuvai svarbių istorijos faktų ir asmenybių. „Laisvės“ skulptūra, stovinti Vienybės aikštėje Kaune, yra visiems gerai žinoma, tačiau retas kuris žino apie žymų skulptorių, pirmų Nepriklausomos Lietuvos pinigų autorių. Nuotolinio užsiėmimo metu susipažinsite ir su Lietuvos istorija, ir su skulptoriaus gyvenimu bei kūryba.   Užsiėmimas interaktyvus, moksleiviai sprendžia įvairias užduotis, diskutuoja, lavina atmintį ir, žinoma, reflektuoja.

Išankstinė registracija: +370 684 843 88


GELTONO TAŠKELIO KELIONĖ Ikimokyklinukai, šeimos

45 min.

Susipažinsime su taškeliu ir padėsime jam keliauti į muziejų, kur gyvena vertingi meno kūriniai ir neįprasti daiktai. Kelionės pabaigoje sužinosime, kas gi iš tiesų yra pats didžiausias lobis. Užsiėmimo metu būtina turėti plaukų džiovintuvą arba LABAI daug jėgos pučiant.

Į KELIONĘ LAIKO RATU... 1–4 klasės, šeimos

45 min.

Laikas yra paslaptingas, nes, norint jį pažinti, mums reikalingi įdomūs mechanizmai – laikrodžiai, o jis pats yra visagalis, nes, jam bėgant, keičiasi ir metų laikai. Šioje programoje susipažinsite su laikrodžiais, sužinosite jų istorijas, išmoksite atskirti jų rūšis. Įgavę laiko valdovo galių, improvizacijų ritmu galėsite nukeliauti į bet kurį metų laiką – čia ir dabar. Skubėkite registruotis, nes laikas bėga.

LIUDAS TRUIKYS IR MARIJONA RAKAUSKAITĖ VIRTUALIAI * 9–12 klasės, šeimos, Kultūros pasas

45 min.

Jūs turite galimybę susipažinti su išskirtinėmis tautinį sąmoningumą puoselėjančių menininkų asmenybėmis. Scenografas L. Truikys ir operos solistė M. Rakauskaitė – žmonės, gyvenę kūryba, garso bei formos, dvasingumo bei materijos vienovės pažinimu. Žiūrėdami skaidres, filmukus ir komiksus, lydimi gido pasakojimo, gilinsitės į ritmo gamtoje sukeliamus jausmus ir atliksite interaktyvią kūrybinę užduotį. Turėsite galimybę suprasti ir pajusti, kaip, L. Truikio žodžiais tariant, „svarbu pažinti savo tautos šaknis, jei norime suvokti visa, kas mus supa“.

*

Išankstinė registracija: +370 372 299 67; truikionamai@ciurlionis.lt


NUO DANTIRAŠČIO IKI KINDLE 6–12 klasės

45 min.

Šioje pamokoje aptarsime visą pasaulio istoriją per rašto prizmę, susipažinsime su seniausiais Nacionaliniame M. K. Čiurlionio muziejuje Kaune saugomais rašytiniais šaltiniais, žinomiausiomis ir seniausiomis knygomis, raštu, naudotu M. K. Čiurlionio meno kūriniuose.

JAUNOJO PILIEČIO PAMOKA 1–4 klasės, Kultūros pasas

45 min.

iki 25 dalyvių

Specialiai pradinukams sukurta nuotolinė kultūrinės edukacijos programa, skirta supažindinti su pagrindiniais Lietuvos valstybės simboliais – herbu, himnu ir tautine vėliava, jų atsiradimo istorija, reikšme bei naudojimu artimoje aplinkoje ir viešoje erdvėje. Edukacijos dalyviai įgyja praktinių įgūdžių: kaip dera elgtis skambant Lietuvos valstybės himnui, kaip pagerbti vėliavą, kaip ją laikyti, sužino, ką pasakoja vėliavos spalvos. Edukacijos dalyvių laukia ir įdomi praktinė užduotis – sudėlioti virtualią Tautiškos giesmės dėlionę, kurios metu ne tik įsimenami himno žodžiai, bet ir diskutuojama apie tokias abstrakčias sąvokas kaip „Tėvynė“, „dorybė“, „nauda“ ir kt. Edukacijos metu ugdoma jaunųjų edukacijos dalyvių pagarba Lietuvos valstybės simboliams, puoselėjama Tėvynės meilė, tautinė savigarba bei atsakomybė už tautą ir valstybę.

Išankstinė registracija: +370 684 843 88


ŠI KNYGA YRA MANO * 4–10 klasės, šeimos, suaugusieji

45 min.

Virtualiai nusikelsite į autentišką erdvę – Lietuvos dailės istoriko ir kritiko, grafiko, lietuvių profesionaliosios muziejininkystės pradininko, kolekcininko Pauliaus Galaunės (1890–1988) biblioteką. Čia susipažinsite su viena didžiausių namo šeimininko aistrų – meile knygai. Praktinėje užsiėmimo dalyje kviesime įvairiomis technikomis susikurti asmeninį knygos ženklą, mažiausią meno kūrinį ekslibrisą, kuris taps jūsų išskirtiniu ir autentišku simboliu. Kaligrafiškai papuošę pirmąsias vardo ir pavardės raides bei papildę piešiniu, galėsite sukurtą kūrinį įklijuoti į savo mėgstamiausią knygą, kuri taps unikali.

PRAEITIS – ISTORIJA – ATMINTIS * 9–12 klasės, Kultūros pasas

45 min.

Istorijos filosofijos šviesa apgaubtas nuotolinis kultūrinės edukacijos užsiėmimas iš Istorinės Prezidentūros Kaune kviečia vyresniųjų klasių mokinius kartu su edukatoriumi leistis į intriguojantį sąvokų detektyvą, aiškinantis skirtumus tarp praeities, istorijos ir atminties. Ar praeities patirtys gali būti mums naudingos? O gal XXI amžiuje istorijos mokslas prarado savo reikšmę ir žmonijai neįmanoma pasimokyti iš istorijos? Diskutuodami apie individualią ir kolektyvinę atmintį mokiniai kartu su edukatoriumi patyrinės keletą aktualių ideologizuotos atminties atvejų, taip pat pažvelgs į abi Lietuvos Respublikas (Vasario 16-osios ir Kovo 11-osios) ir bandys iššifruoti, ką mums bendrai reiškia valstybinės šventės ir atmintinos dienos. Kiek iš jų minime ir švenčiame? Edukacijos metu ugdomi mokinių analitiniai gebėjimai, kritinis mąstymas, gebėjimas argumentuoti savo nuomonę, pilietiškumas bei įgyjamos istorinės žinios.

*

Išankstinė registracija: +370 372 017 78


VIRTUALIŲ UŽSIĖMIMŲ CIKLAS „VILKYŠIAUS DIRBTUVĖS“

GRAFIKA Smalsu, kaip žingsnis po žingsnio gimsta paveikslas, atliktas grafikos technika. Stebėsime trumpą filmą, kaip dailininkas savo dirbtuvėse kuria grafikos darbą. Patyrinėsime, kokie grafikos kūriniai kantriai lankytojų laukia muziejaus fonduose bei parodose. Išmėginsime jėgas, sukurdami savo spaudą muziejuje, namuose ar mokykloje.

Dėl užsiėmimų laiko būtina išankstinė registracija: +370 610 136 63


KERAMIKA Žiūrėsime filmuką apie meistro ir kūrybinės grupės rankose gimstantį molinį indą, dailiai ant jo nutupiančius raštus – simbolius. Ir lipdysime patys! Molį lipdyti smagu, jis šiltas ir minkštas. O dar smagiau, kad ne tik mokysimės, bet ir žaisime smagų žaidimą „Jei puodynė būtų...“

SIMBOLIS Pažintį pradėsime nuo pradžių – taško. Vertikalės, horizonto ir jų susikirtimo taško. Apsidairysime, kur juos sutinkame kasdien. Akmenyje, žirnyje, medyje. Kaip šie simboliai mene padeda perskaityti gamtos, žmogaus gyvenimo ir viso pasaulio ritmą, kokie ženklai paslėpti buities rakanduose ir kodėl jie lydi mus iš kartos į kartą. Stebėsime trumpą filmuką apie simbolius muziejaus eksponatuose. Piešime arba iš įvairių daiktų dėliosime išsirinktą simbolį.

ČIURLIONIO NAMAI DRUSKININKUOSE Sėsime į virtualų autobusą ir važiuosime į svečius. Lankysimės kompozitoriaus Kastuko šeimos namuose Druskininkuose. Namuose, kur slyvos byra pro aukšto langą, kur pasitinka visų numylėtas šuo Lemoriukas ir kur visada, nuo ryto iki vakaro, skamba muzika. O vėlus metas baigiamas visos šeimos improvizacijomis.

SVEČIUOSE PAS PETRĄ. ŽAISLAI Petras Rimša – grafikas ir skulptorius, kūręs ir žaislus. Tai buvo labai kūrybingas ir kruopštus menininkas. Ar galime nuvykti į Petro namus-muziejų ir patys sukurti skulptūrą ar net žaisliuką iš metalo folijos? Kviečiame į pažintį su kūrėju Petru.

OP! ERA NAMUOSE Kol buvome namuose, visi įpratome sėdėti ant sofutės. Gana! OP! ERA namuose prasideda! Edukacinės programos metu pasmalsausime, kas yra opera, susipažinsime su ypatingomis scenos asmenybėmis – Liudu Truikiu ir Marijona Rakauskaite. Ir sudalyvausime scenos gamybos dirbtuvėse, kad vėliau galėtume patys vaidinti namuose!


NACIONALINIS M. K. ČIURLIONIO DAILĖS MUZIEJUS V. Putvinskio g. 55, Kaunas


EDUKACIJOS SENOJI LIETUVA. NUOTYKIAI PRASIDEDA 1–5 klasės, šeimos

45 min.

iki 30 dalyvių

Ar esate pasirengę nepaprastiems nuotykiams su netikėtais vingiais, su nenumatytų atomazgų ir įtampos kupina veikla? Kviečiame jus į edukacinį užsiėmimą, kurio metu sužinosite daug įdomybių apie didingą Lietuvos praeitį. Keliausime po senovinius žemėlapius, pamatysime pinigus-pagaliukus, lobius, neįprastą aprangą ir elnio ragus. Visa tai pažinsime žaisdami, spręsdami galvosūkius, klausydami paslaptingų legendų. Taip geriau pažinsime savo kraštą ir galėsime didžiuodamiesi pasakyti: „Aš esu lietuvis“.

PAUKŠČIAI SENOJOJE DAILĖJE Ikimokyklinukai, spec. poreikiai, šeimos

45 min.

iki 30 dalyvių

Ateikite į edukacinį užsiėmimą šeimai ir patyrinėkime senosios dailės eksponatus, kuriuose gyvena paukščiai. Sužinosite ne tik apie paukščius, bet ir apie kūrinius, kuriuose giesmininkai įamžinti. Praktinėje dalyje bandysime ištapyti pačią gražiausią plunksną.

DARBELĮ DIRBAU, GRAŽIAI DAINAVAU Ikimokyklinukai, 1–4 klasės, spec. poreikiai, šeimos

45 min.

iki 30 dalyvių

Užsiėmimo metu pakviesime prisiliesti prie mūsų tautos kultūros: pajusti lietuvių tautosakos grožį, ratelių skambesį ir tautodailės žavesį. Po užsiėmimo namuose rastos dovanotos močiutės staltiesės, puodynės ar senove dvelkiantys širdžiai brangūs daiktai įgaus visai kitą prasmę.

Išankstinė registracija: +370 684 843 88


SIMBOLINIS KOLIAŽAS 1–5 klasės, šeimos, virtuali

45 min.

iki 30 dalyvių

Šis edukacinis užsiėmimas kviečia įsižiūrėti ir pajusti M. K. Čiurlionio kūrybos procesą renkant spalvas ir kuriant kompoziciją. Praktinėje jo dalyje pagal pateiktą komandinę užduotį kuriamas pasakojimas-koliažas naudojant pasirinktas vaizdines priemones. Darbas kolektyvinis – tad tai puiki galimybė mokytis kurti ir dirbti grupėje bei džiaugtis bendru rezultatu.

ČIURLIONIO KOSMOSAS 1–5 klasės, šeimos, išvykstamoji

45 min.

iki 30 dalyvių

Ši edukacinė programa kviečia patyrinėti M. K. Čiurlionio kosmosą – jo fantazijos sukurtas ir paveiksluose įamžintas žvaigždes, planetas, kitus dangaus kūnus. Susipažinę su M. K. Čiurlionio visatos paslaptimis, dalyviai kviečiami sukurti savo įsivaizduojamą kosmoso paveikslą pastelės technika, kuria pats dailininkas sukūrė daugybę savo šedevrų.

SLAPTAS ČIURLIONIŲ RAŠTAS 3–8 klasės, Kultūros pasas

45 min.

iki 30 dalyvių

Specialūs šifruoti užrašai, randami tik M. K. Čiurlionio paveiksluose, eskizuose, laiškuose, – tai viena didžiausių paslapčių šio menininko biografijoje. Dėl ko buvo sukurtas ir ką reiškė šis slaptų simbolių raštas, niekam iki galo nėra pavykę išsiaiškinti. Tačiau viename iš M. K. Čiurlionio laiškų broliui buvo atrastas visas šių simbolių alfabetas su paaiškinimais. Atėję į muziejų ir pamatę slaptuosius dailininko simbolius gyvai, kiekvienas gausite šio šifro alfabetą. Jį turėdami, galėsite net ir didžiausias paslaptis užkoduoti savo sukurtame laiške, o jį galės perskaityti tik tas, su kuriuo pasidalinsite slaptojo rašto šifruota abėcėle.

Išankstinė registracija: +370 684 843 88


ČIURLIONIO KARŪNOS ikimokyklinukai, šeimos

45 min.

iki 30 dalyvių

Pasakiškuose M. K. Čiurlionio paveikslų pasauliuose galima sutikti begales valdovų, pasipuošusių nuostabiomis karūnomis. Karalius – vienas reikšmingiausių dailininko kūryboje sutinkamų simbolių. Edukacinio užsiėmimo metu mažieji muziejaus lankytojai susipažins su pasakiškuoju M. K. Čiurlionio pasauliu, o, pasigaminę puošnias karūnas, galės pasijusti jo dalimi.

ČIURLIONIES TECHNIKA 9–12 klasės, suaugusieji, Kultūros pasas

45 min.

iki 30 dalyvių

Kodėl dauguma Čiurlionio paveikslų šiandien yra pakeitę spalvas? Kodėl jie tokie trapūs? Apžiūrėję originalius paveikslus ir sužinoję, kaip jie yra saugomi, užsiėmimo dalyviai visus atsakymus suras patys. Praktinėje užsiėmimo dalyje galėsite išbandyti tokias kreideles ar dažus, kokius naudojo Čiurlionis, ir sužinoti, kaip šis žymus dailininkas komponuodavo ir dėliodavo formas popieriaus lape – pagal išsitrauktą atsitiktinę užuominą kiekvienas galės pats pabandyti sudėlioti čiurlionišką siužetą.

SIMBOLIS M. K. ČIURLIONIO KŪRYBOJE * Specialūs poreikiai

45 min.

iki 30 dalyvių

Programa parengta vaikams ir jaunuoliams su autizmo sindromu. Jau prieš atvykdami pas mus turėsite galimybę susipažinti su pačiu muziejumi, edukatoriais ir programa. Tam mes parengėme iliustruotą gidą, kurį galėsite peržiūrėti prieš atkeliaudami pas mus. O muziejuje kiekvienas pasirinks sau patikusį simbolį – figūrėlę, kuri taps patikimu draugu tyrinėjant M. K. Čiurlionio kūrybą.

* Dėl užsiėmimų laiko būtina išankstinė registracija: +370 610 136 63


EKSKURSIJOS STEBĖTOJAS – ŽMOGUS SU SAVYBĖMIS 60 min.

iki 30 dalyvių

Kas gi yra stebėtojas šioje M. K. Čiurlionio paveikslų ekspozicijoje? Tai visų pirma pats kūrėjas, savo darbuose atskleidžiantis, ką jo akis ir širdis fiksavo, kas jam buvo svarbu. Stebėtojai esate ir jūs – žiūrovai, taip pat tokiais galime pavadinti ir mokslininkus, menotyrininkus, kitus menininkus, kurie, matydami fantastišką Čiurlionio kūrybinį palikimą, kiekvienas savaip, iš skirtingų pusių žvelgė, aprašė, išryškino tas savybes, tuos motyvus, kurie kiekvienam skirtingai buvo svarbūs. Ekskursijos metu pažvelgsime į paveikslus per skirtingų tyrinėtojų prizmę, kiekvienas atrasite, kas jums yra savita ir artima.

IŠGIRSTI PROTĖVIŲ RAŠTĄ 45 min.

iki 30 dalyvių

Ekspozicijoje „Archaika“ yra surinkti per amžius nepakitusias formas išlaikę kūriniai, kurie stebina tiek savo technikų sudėtingumu, tiek dekoru, siekiančiu pirmykščių laikų paprastumą. Šios parodos kodas – tai taškas ir brūkšnelis – ženklai, iš kurių kilo rombai, kryžiukai, bangelės. Ekskursijos metu aptarsime XVIII–XX a. gyvenusio valstiečio rankomis pagamintų ritualinių ir buities daiktų funkcijas, jų kūrimo technikų, ornamentų raštų sąsajas su kitų senųjų kultūrų palikimu ir pabandysime pajusti artumą senovės ir dabarties žmogaus pasaulėžiūroje.

Išankstinė registracija: +370 684 843 88


NUO DRAGELIŠKIŲ LOBIO IKI LITO KŪRĖJŲ 45 min.

iki 30 dalyvių

Norite sužinoti, kaip atrodė pirmieji lietuviški pinigai, ką mums pasakoja Lietuvos žemėse rasti lobiai? Kviečiame sudalyvauti teminėje ekskursijoje, kurios metu ne tik atsakysime į šiuos klausimus ir susipažinsite su Lietuvos pinigų istorija, bet ir bandysime išsiaiškinti, kas buvo pirmųjų Nepriklausomybės laikų pinigų kūrėjai ir kaip tie pinigai atrodė.

NAUJO ŽVILGSNIO METODAS (angl. SLOW LOOKING) 60 min.

iki 30 dalyvių

Teminės ekskursijos metu naujo žvilgsnio (angl. slow-looking) metodu tyrinėsime Senosios dailės ir Lietuvos dailės parodose eksponuojamus portretus bei autoportretus. Bandysime atrasti požiūrio panašumus ir skirtumus, žvelgdami ir nagrinėdami paveikslus be išankstinio nusistatymo, žinojimo, etikečių skaitymo, be pristatymo istorijos ir ją išgirdę.


KAUNO PAVEIKSLŲ GALERIJA K. Donelaičio g. 16, Kaunas


EDUKACIJOS FLUXUS, ARBA JURGIS MAČIŪNAS 9–12 klasės, Kultūros pasas

45 min.

iki 30 dalyvių

Jūsų laukia įdomi pažintis su vingiuotu J. Mačiūno gyvenimo keliu, Fluxus meno ir žaidimo principais, Fluxus kabineto turtais ir „žaislais“. Praktinio užsiėmimo metu kursime, kaip ir J. Mačiūnas, linksmas dėžutes – dovanėles.

FLUXUS BIČIULIAI. AY-O. JUODOJI SKYLĖ 5–12 klasės, šeimos

45 min.

iki 30 dalyvių

Vaivorykštės žmogus AY-O prieš 20 metų sukūrė ir dovanojo Kaunui Juodąją skylę – tai labirintas tamsoje. Meno kūrinys, kuris neturi vizualumo, bet į kurį jūs įeinate, tampate jo dalimi; veriasi jausmai, pasąmonė, instinktai. „Išlindę iš skylės“, aptarsime ir piešime patirtus pojūčius ir pratęsime žaidimą su tamsa poromis, šįkart pasitelkdami pasitikėjimą ir savitarpio pagalbą. Tai aktyvi, veiksmo edukacinė programa.

TAKAKO SAITO „MANOMANO TEATRAS“ IR KIOSKELIS „YOU+ ME SHOP“ Ikimokyklinukai, 1–5 klasės, šeimos

45 min.

iki 30 dalyvių

Ekspozicijoje „Manomano teatras“ Takako Saito sukuria mums scenografiją, o mes tampame ir aktoriais, ir žiūrovais. Veidrodžių sistemoje ieškosime savęs – kaip gyvename, ir patirsime ypatingą teatrinę akustiką. Praktinio užsiėmimo metu kursime smagų lėlių teatrą iš popieriaus ir jį filmuosime „Warner Fluxus Bross, Muzeum Production“.   „You me shop“ – tai smagios saviraiškos dirbtuvėlės. Kursime ekologišką meną iš natūralių gamtos elementų.

Išankstinė registracija: +370 684 843 88


TAPYBOS ABC Ikimokyklinukai, 1–5 klasės, šeimos

45 min.

iki 30 dalyvių

Pastelė – seniausia tapybos technika, naudota dar pirmykštėje bendruomenėje, naudojama ir šiandien mažų ir didelių. Ja dirbti lengva ir patogu. Aptarsime pastelės ir kitų dažų cheminę sudėtį, įvairovę, istorinę kaitą, tapybos žanrus. Edukacinės programos metu esamose ekspozicijose ieškosime pastelės technika sukurtų darbų.   Užsiėmimo metu tapysime pastele, įsigilindami į kai kuriuos technikos įvairovės elementus. Kursime pasirinktinai paveikslėlius, atvirutes ar autorinę knygelę. O sukurti darbai gali būti nepakartojamos dovanėlės mylimiems žmonėms.

JURGIS MAČIŪNAS IR MUZIKA. AR ŽINOJOTE, KAD...? 5–8; 9–12 klasės, suaugusieji

45 min.

iki 30 dalyvių

J. Mačiūnas studijavo keturias specialybes – greta architektūros, grafikos, meno istorijos ir muzikologiją. Jis puikiai išmanė muzikos istoriją, o mėgstamiausias jo kompozitorius buvo ankstyvojo Renesanso operų kūrėjas Monteverdis. Suradę ir aptarę muzikinius eksponatus Jurgio Mačiūno kabinete, mes linksmai apžvelgsime muzikos istorijos įdomybes ir keistenybes, pakeliausim muzikos istorijos puslapiais, ieškodami atsakymo į klausimą: AR ŽINOJOTE, KAD? Praktinio užsiėmimo metu, užsijuosę Fluxus prijuostes, tapysime muziką, penklines ir natas... pirštais. Kodėl – sužinosite atvykę. Ypač kviečiami muzikos besimokantieji ir ja besidomintieji, bet tikime, kad ši pažintis su muzikos istorija praturtins kiekvieną.

Išankstinė registracija: +370 684 843 88


STATYTI TILTUS. NE SIENAS. MAŽOSIOS ISTORIJOS 5–10 klasės, suaugusieji

45 min.

iki 30 dalyvių

Kviečiame drauge statyti tikrą tiltą parodoje „Banga: žmonių balsų kanalas“! Tiltas – tai jungtis ne tik tarp skirtingų vietų, upės krantų, bet ir tarp skirtingų žmonių, jų balsų. Smagiai praleisite laiką kartu dirbdami komandose bei išbandydami savo bendrystės, įsiklausymo ir vienas kito supratimo gebėjimus.   Edukacinio žaidimo metu tilto statytojai pasidalija į dvi komandas ir, naudodami jiems pateiktas vienodas priemones, turi pastatyti dvi identiškas tilto dalis, pabaigoje tapsiančias vienu tiltu. Žaidimo metu statytojai yra atskirti laikina ir pabaigoje „griūnančia“ siena, tad negali matyti kitos komandos darbo proceso. Sėkminga vieno bendro tilto statyba remiasi žodine komunikacija, dialogu.

IŠRADIMO ANATOMIJA: LIETUVIŠKAS TELEVIZORIUS „ŠILELIS“. MAŽOSIOS ISTORIJOS 7–12 klasės, suaugusieji, šeimos

45 min.

iki 30 dalyvių

Kaip sukuriamas originalus gaminys? Kokios aplinkybės reikalingos išradimui? Kiek žmonių turi susiburti ir kiek laiko reikia, kad ore sklandanti idėja taptų masinės gamybos produkcija?   Paprastai išradimo priešistorę slepia paslaptis. Tačiau paroda „Banga: žmonių balsų kanalas“ gali atskleisti lietuviškos pramonės legendos – televizoriaus „Šilelis“ – sukūrimo istoriją. Šis Kauno radijo gamykloje pagamintas mažylis – tik 16 cm įstrižainės nešiojamasis televizorius, galintis veikti automobilyje, prieš penkiasdešimt metų buvo tikras svajonės išsipildymas. Žiūrėti televizijos programas sodo namelyje ar miške, žvejyboje ar turistiniame žygyje buvo tikra revoliucija.   Televizoriaus „Šilelis“ vardo kilmės, sėkmingų ir nelabai eksperimentų istorijas parodos rengėjams papasakojo patys šio išradimo liudininkai – buvę Kauno radijo gamyklos darbuotojai. Jų pasakojimuose: svajonės ir sovietmečio suvaržymai, išradingumo ir patriotizmo pergalės, didžiulio susivienijimo „Banga“ kolektyvo gyvenimas – klestėjimo laikais gamykloje dirbo 17 tūkstančių darbuotojų.   Šiuolaikiniam išmaniųjų technologijų vartotojui ši edukacinė programa atskleis ne tik radijo technikos ir televizorių evoliuciją, bet ir esminius visuomenės pokyčius – kur mes judame žaibišku greičiu, ką privalome šioje kelionėje pasiimti iš praeities ir kokias istorijos pamokas turime išmokti.


A. IR P. GALAUNIŲ NAMAI-MUZIEJUS Vydūno al. 2, Kaunas


EDUKACIJOS PAULIAUS GALAUNĖS SKAITYMAI MAŽIESIEMS 1–5 klasės, šeimos, Kultūros pasas

45 min.

iki 15 dalyvių

Lankydamiesi tarpukario laikotarpio modernistinės architektūros pastate, pateksite į autentišką erdvę – Lietuvos dailės istoriko ir kritiko, grafiko, lietuvių profesionaliosios muziejininkystės pradininko ir kolekcininko Pauliaus Galaunės (1890–1988) biblioteką. Čia būsite supažindinami su viena didžiausių namo šeimininko aistrų – jo meile knygai. Išskirtinis dėmesys skiriamas paties P. Galaunės literatūriniams bandymams. Užsiėmimo praktinėje dalyje pakviesime skaityti jo apybraižą „Paveikslėlis“ (1910) su knygnešius menančiu siužetu, iliustruoti pasirinktą kūrinį. Bus pasakojama apie šį Lietuvos istorijos tarpsnį, knygnešių judėjimą, supažindinama su apsakyme aprašytais knygnešio dėvimais liaudiškais drabužiais.

JAUSMŲ MANDALA 5–10 klasės, šeimos, suaugusieji, Kultūros pasas

45 min.

iki 15 dalyvių

Edukacijos metu bus rodomas filmas „Tibeto vienuolių mandalos kūrimas M. Žilinsko dailės galerijoje“ (režisierius A. Jegorovas, 1996 m.). Praktinio užsiėmimo metu nagrinėsite 4 rūšių mandalas. Mokysitės pastebėti, suprasti jų kompozicinius skirtumus ir prasmę. Sužinosite mandalų atsiradimo istoriją, simboliką, pritaikymo būdus, meditacinį poveikį, kurį savo gyvenime ir gydymo praktikoje naudojo ir psichoanalitikas Karlas Gustavas Jungas. Muziejaus ekspozicijose ieškosite skirtinguose kūriniuose atsikartojančių bruožų, patys kursite, piešite ir spalvinsite savo unikalias mandalas. Užsiėmimas priderintas prie Socialinio ugdymo disciplinos, dėstomos Bendrosiose mokyklų pagrindinio ugdymo programose.

SUKURK SAVO KNYGAI EKSLIBRISĄ 4–10 klasės, šeimos, suaugusieji, Kultūros pasas

45 min.

iki 15 dalyvių

Pažinkite pasaulį per autorinę lietuvių rašytojų ir dailininkų sukurtą knygą. Ilgiausiai išsilaikiusi knygos ženklų rūšis, pasirodžiusi XV a. pabaigoje, – ekslibrisai. Tai – ne tik leidinio savininko ženklas, bet ir mažiausias meno kūrinys, atspindintis knygos savininko asmenybę. Edukacijos metu sužinosite esminius knygos reikšmės mūsų gyvenime aspektus, įdomiausius ekslibriso atsiradimo istorijos faktus. Jeigu norėsite būti originalūs ir nepakartojami, sukursite savo asmeninį fantazijos ekslibrisą, kurį parsinešę į namus galėsite įklijuoti į savo mėgstamiausią knygą. Išankstinė registracija: +370 377 989 95


BALTŲ ŽENKLAI IR SIMBOLIAI 1–8 klasės, šeimos, suaugusieji

45 min.

iki 15 dalyvių

Kviečiame nusikelti į mitologinius baltų laikus, kur gausu skirtingas reikšmes turinčių ženklų, simbolių, aukštinama gamta ir jos teikiamos dovanos. Edukacijos metu bus kalbama apie Gyvybės medį. Tai – abstraktus simbolis, apibūdinantis pasaulio modelį, turintį tris sferas. Kaip medis turi šaknis, kamieną ir šakas, taip ir baltų bei daugelio kitų tautų įsivaizduojamas pasaulio modelis turi požemį (mirusiųjų pasaulį; gyvųjų pasaulį ir dievų buveinę. Taip pat trys sferos siejamos su laiku: praeitimi, dabartimi ir ateitimi.   Praktinio užsiėmimo metu ne tik klausysitės įstabių istorijų ir legendų, išmoksite atpažinti liaudies meno dirbinių ornamentuose paslėptas simbolines prasmes, bet ir patys kursite Gyvybės medį įvairiomis technikomis.

AUTOPORTRETAS ŠEŠĖLYJE 1–8 klasės, šeimos

45 min.

iki 15 dalyvių

Kviečiame iš arčiau pažinti Pauliaus Galaunės asmenybę, pasigilinti į jo darbus ir pomėgius, kurių vienas buvo grafika. P. Galaunė grafikos darbus kolekcionavo, tyrinėjo, o jaunystėje ir pats mėgino jėgas šioje srityje. Jo paties kurtų darbų kolekcijoje dėmesį traukia siluetinis autoportretas, sukurtas apie 1924 metus. Kitoks savo stilistika, jis nukelia mus net į XVIII a. vidurį, kada buvo pradėti kurti siluetiniai portretai. Lankydamiesi pas Galaunius, sužinosite dar kitaip, šešėliniais, vadinamų portretų atsiradimo istoriją ir jų kūrimo aplinkybes bei būdus. Taip pat turėsite galimybę eksperimentuoti, kurdami savo ar draugo siluetinį portretą, kuris galės tapti autentišku meno kūriniu.

JAUNOJO ARCHITEKTO DIRBTUVĖS 1–5 klasės, 6–10 klasės, šeimos

90 min.

iki 15 dalyvių

Adelės ir Pauliaus Galaunių namuose veikiančioje parodoje „ARNO FUNK[CIONALIZMAS]“ apžiūrėsite eksponatus, klausysitės pasakojimo apie talentingą tarpukario architektą, inžinierių ir interjerų meistrą Arną Funką ir, vaikščiodami po jo suprojektuotą pastatą, pažinsite modernizmo architektūros bruožus bei formas. Praktinėje užsiėmimo dalyje patys tapsite architektais: kursite, piešite, maketuosite, lipdysite, karpysite, ieškosite tinkamos spalvos ir formos interjerui ar pastatui. Veiklos skatins pažinti, atpažinti ir kurti modernizmo bei funkcionalizmo architektūrinės kalbos elementus. Išankstinė registracija: +370 377 989 95


EKSKURSIJOS ATVĖRĘ DVASIOS HORIZONTUS 90 min.

iki 15 dalyvių

Ekskursijoje bus pasakojama apie Adelės Nezabitauskaitės-Galaunienės (1895– 1962) indėlį organizuojant Operos vaidyklą, apie intensyvų darbą scenoje ir sukurtus vaidmenis, Pauliaus Galaunės (1890–1988) muziejinę, pedagoginę, menotyrinę veiklą, kolekcijas, laisvalaikio pomėgius, apie Kazimieros Galaunienės gyvenimą, muziejinę veiklą ir pastangas įkuriant A. ir P. Galaunių muziejų. Aplankysite 1918 m. vasario 16 d. Nepriklausomybės Akto signataro, visuomenės veikėjo, diplomato Kazio Bizausko (1892–1941; 1933–1940 m. gyvenusio su šeima A. ir P. Galaunių namo II aukšte) memorialinę ekspoziciją, o besidominčius tarpukario architektūra kviesime apžiūrėti parodą „ARNO FUNK[CIONALIZMAS]“, kurioje pristatoma architekto, inžinieriaus ir interjero meistro Arno Funko asmenybė ir projektai, tarp kurių ir Galaunių namas.


L. TRUIKIO IR M. RAKAUSKAITĖS NAMAI-MUZIEJUS Fryko g. 14, Kaunas


EDUKACIJOS SKAMBANTIS KOLIAŽAS 5–8 klasės, šeimos, Kultūros pasas

45 min.

iki 10 dalyvių

Skambant klasikinės operos muzikai, mokysimės ją vizualizuoti ir atkartosime melodijos harmoniją bei dinamiką, karpydami spalvoto popieriaus raštus bei jungdami juos į ornamentus, kurių gausu L. Truikio ir M. Rakauskaitės namuose esančiuose meno kūriniuose bei dailininko scenografijose. Pasakojimo vedami, prisiliesime prie iš kartos į kartą perduodamos žmonijos išminties, kalbėsimės, kaip pastebime ją šių laikų kasdienybėje.

POPIETĖ SU DAINOMIS IR ARBATA Šeimos, suaugusieji

45 min.

iki 10 dalyvių

Lankydamiesi L. Truikio ir M. Rakauskaitės namuose, turėsite unikalią progą išgirsti pasakojimus apie tarpukario Kauną stebinusias asmenybes, savitą jų pasaulėžiūrą, gyvenimo būdą bei kūrybos kelią. Apsupti smilkalų aromato, apžiūrėsite išskirtinę šių namų šeimininkų surinktą meno kolekciją ir pasinersite į tų laikų dvasią. Klausydamiesi kanklių muzikos, dainuosime senovines lietuvių liaudies dainas bei vaišinsimės arbata.

EKSKURSIJOS MENŲ IR KULTŪRŲ BUVEINĖ 60 min.

iki 10 dalyvių

Kviečiame pasiklausyti pasakojimų apie vidine elegancija Kauną stebinusią menininkų porą – scenografą Liudą Truikį ir operos solistę Marijoną Rakauskaitę. Lankydamiesi menininkų namuose, pajusite savitą jų pasaulėžiūrą bei gyvenimo būdą, apžiūrėsite rūpestingai sukauptą Rytų ir senosios Lietuvos meno kolekciją, asmeninius daiktus, autentiškas tarpukario interjero detales ir pro langus atsiveriančią miesto panoramą.

Išankstinė registracija: +370 372 299 67; truikionamai@ciurlionis.lt


A. ŽMUIDZINAVIČIAUS KŪRINIŲ IR RINKINIŲ MUZIEJUS/ VELNIŲ MUZIEJUS V. Putvinskio g. 64, Kaunas


EDUKACIJOS „LIETUVI, KELK!“ DAILININKO ANTANO ŽMUIDZINAVIČIAUS GYVENIMAS, KŪRYBA IR VISUOMENINĖ VEIKLA 5–12 klasės, šeimos

45 min.

iki 25 dalyvių

Autentiškoje tarpukariu statytų memorialinių namų aplinkoje išgirsite pasakojimus, kurie jus nukels į XX a. pradžią. Įvykių kaleidoskope keisis vietos ir datos: kalbėsime apie Lietuvos valstybės priešaušrį, Pirmąją lietuvių dailės parodą, keliones į JAV, Šaulių sąjungą, skautus. Sužinosime, kodėl daugelį darbų dailininkas pasirašinėjo Antano Žemaičio slapyvardžiu, kodėl jis yra laikomas vienu iš garsiausių Lietuvos peizažų virtuozų, kaip galima pavaizduoti Vytį peizaže, kodėl Antanas Smetona lankydavosi pas Žmuidzinavičius, išgirsite, kaip skamba A. Žmuidzinavičiaus sukurti patriotiniai eilėraščiai.

KELIAUKIME PO PASAULĮ KARTU SU ANTANU ŽMUIDZINAVIČIUMI 5–12 klasės, šeimos

45 min.

iki 25 dalyvių

Kviečiame susipažinti su dailininko Antano Žmuidzinavičiaus aistra kelionėms. Konstruosime dėlionę, kuri atskleis, kokie pasaulio kraštai įkvėpė dailininką kurti paveikslus, kokius nuotykius jis patyrė ir kuri vieta buvo pati mieliausia jo dzūkiškai širdžiai.

MALONU SUSIPAŽINTI: DAILININKAS ANTANAS ŽMUIDZINAVIČIUS! 8–12 klasės, suaugusieji, virtuali

45 min.

iki 25 dalyvių

Edukacijos metu kartu bandysime išsiaiškinti, kuo yra svarbi gatvė, kurioje įsikūręs dailininko namas, kas yra pirmoji Lietuvos Giedrė, ar Žmuidzinavičius buvo žemaitis ir kokia buvo pirmoji jo profesija. Viktorinos metu ieškosime atsakymų į šiuos ir kitus klausimus, kurie leis geriau pažinti vieną įdomiausių mūsų šalies asmenybių.

Išankstinė registracija: +370 675 133 72; mkc.velniai@ciurlionis.lt


DZYVŲ DZYVAI! 1–5 klasės, šeimos, žmonės su negalia, Kultūros pasas

45 min.

iki 25 dalyvių

Negirdėti neregėti dalykai dedasi Velnių muziejuje! Tikri dzyvų dzyvai! Užsukite ir pasiklausykite sakmių, pasakų, mitų, įvairiausių porinimų. Išsamiai susipažinę su garsiąja dailininko Antano Žmuidzinavičiaus velnių kolekcija, išsiaiškinsime daug įdomybių. Pavyzdžiui, kuo velnias gali pasiversti, kur jį galima sutikti, ko nelabasis bijo, kaip nuo jo apsiginti. Sužinosime, ar visame pasaulyje velniai vienodi. Jums atskleisime, kodėl iš velnio geriau dovanų neimti, ir pasistengsime visas mįsles ir minkles kartu įminti.

MITOLOGINIS MŪŠIS 5–12 klasės, suaugusieji, Kultūros pasas

45 min.

iki 25 dalyvių

Kviečiame į mūšį, tačiau kumščiais mojuoti ir ginklais žvanginti neteks, užtat reiks suremti savo protus, pasitelkti žinias, sumanumą ir žvalgybos įgūdžius. Susipažinsime su velniais, kurie neduoda mums ramybės nuo žilos senovės iki pat šių dienų, o tada keliausime ieškoti atsakymų nuo literatūros iki pop kultūros.

„VELNIO NEŠTA IR ... NEBAIGTA PASAKA“ 1–4 klasės, šeimos, 45 min. žmonės su negalia, Kultūros pasas, virtuali

iki 25 dalyvių

Paslapčių kupinos lietuvių liaudies pasakos. O kiek daug jose netikėčiausių istorijų, kurių pagrindinis veikėjas – velnias. Ar žinote, kas jis toks, šis nenuorama ponaitis? Kiek vardų jis turi, kur jam patinka gyventi, ką jis labiausiai mėgsta veikti? Tad, jeigu esate drąsūs ir smalsūs, būtinai ateikite pas mus. Nereikia bijoti ar abejoti, nes mūsų pasakėlės visuomet turi laimingą pabaigą!

Išankstinė registracija: +370 675 133 72; mkc.velniai@ciurlionis.lt


MITOLOGINĖS ĮDOMYBĖS 1–5 klasės, šeimos, Kultūros pasas, virtuali

45 min.

iki 25 dalyvių

Kviečiame pradinių klasių moksleivius susipažinti su Lietuvos ir pasaulio mitologine tautosaka. Sakmės, legendos atveria netikėčiausias patirtis. Jos leidžia keliauti po fantazijų ir įdomių personažų pasaulį, mokytis naujų patirčių ir sužinoti daug naujo. Edukacijoje jūsų lauks įkvepiančios istorijos ir smagios bei netikėtos užduotys.


J. ZIKARO NAMAI-MUZIEJUS J. Zikaro g. 3, Kaunas


EDUKACIJOS JUOZAS ZIKARAS – KŪRĖJAS, MOKYTOJAS, TĖVAS 4–10 klasės, šeimos

45 min.

iki 10 dalyvių

Ši edukacinė programa supažindins su skulptoriaus Juozo Zikaro, sukūrusio „Laisvės“ skulptūrą, gyvenimu ir kūryba. Apžiūrėdami gyvenamąsias patalpas ir dirbtuvę, per šio menininko kūrinius bandysite pažinti Lietuvos istoriją, Lietuvą mylėjusius žmones ir XX a. 2 deš. interjerų ypatumus. J. Zikaro vardas itin glaudžiai susijęs su Lietuvos nepriklausomybe ir profesionaliąja mūsų šalies daile, bet, lankydamiesi jo namuose, pažinsite šį menininką ir kaip savo studentams atsidavusį mokytoją, ir kaip rūpestingą šeimos žmogų. Skulptoriaus dirbtuvėje empiriškai patirsite, kuo skiriasi skulptūrų medžiagos: medis, marmuras, bronza, gipsas, plastilinas, kokius skirtingus dalykus galima pavaizduoti ta pačia forma.

EKSKURSIJOS J. ZIKARAS. VISKAS, MANO TĖVYNE, VARDAN TAVĘS 90 min.

iki 10 dalyvių

J. Zikaro namai kviečia į ypatingus susitikimus, kuriuose būsite supažindinami su žmogaus, spinduliavusio kūrybos šviesą, atsidavimą savo mokiniams ir meilę Tėvynei, gyvenimu. Išgirsite apie dvi ypatingas moteris – skulptoriaus žmoną Anelę Zikarienę bei dukrą Alytę Zikaraitę, be kurių nebūtų išlikęs šis vienas autentiškiausių Žaliakalnio namukų, tapusių pagarbos ženklu mūsų „Laisvės“ kūrėjui, Pirmosios Nepriklausomos Lietuvos monetų autoriui, ugdžiusiam savo vaikuose ir mokiniuose didelę pagarbą žmonėms, – Juozui Zikarui.

AUKSINIS ŽALIAKALNIO TRIKAMPIS 90 min.

iki 10 dalyvių

Lankysitės unikalioje Žaliakalnio vietoje – J. Zikaro namuose-muziejuje, kur būsite supažindinti su šio išskirtinio žmogaus kūryba, šeima, sudėtingais gyvenimo posūkiais, sužinosite įdomių faktų ir apie kitus Pelėdų kalno architektūrinius objektus (pirmąją M. K. Čiurlionio dailės galeriją, Meno mokyklą), kuriuose savo pėdsaką paliko ir skulptorius Juozas Zikaras. Pabuvoję prie šių objektų, dalinsitės kultūrinę atmintį menančiais prisiminimais bei pasakojimais, kurie trumpam nukels į istorinę praeitį.

Išankstinė registracija: +370 684 843 35


ISTORINĖ LIETUVOS RESPUBLIKOS PREZIDENTŪRA Vilniaus g. 33, Kaunas


EDUKACIJOS KOL NEBUVO INTERNETO: PAŠTAS, RADIJAS IR AVIACIJA TARPUKARIO LIETUVOJE * 5–12 klasės

45 min.

iki 25 dalyvių

Edukacinės programos metu sužinosite, kad tarpukariu žmonės turėjo ne mažiau pramogų ir atradimo džiaugsmo: pirmoji oro pašto siunta iš Jungtinių Amerikos valstijų į Lietuvą, rekordinis „Anbo IV” eskadrilės su Antanu Gustaičiu priešakyje skrydis aplink Europą, pirmosios radijo transliacijos, pirmieji lietuviški filmai, pirmieji Lietuvos pašto ženklai – tiek pirmųjų kartų kažin ar teko jums kada patirti! Edukacinės programos metu pakviesime pačius išbandyti tarpukario naujienas. Akimirkai tapsite oro uosto dispečeriu ir sužinosite įdomiausias „Lituanicos“, „Lituanicos II“ ir „Anbo IV“ eskadrilės skrydžių detales. Savo kailiu patirsite, koks atsakingas radijo diktoriaus darbas. Tapę Dingusių laiškų skyriaus paštininkais, padėsite prezidentams gauti jiems skirtus laiškus ir sužinosite, nuo kada Lietuvoje pradėjo veikti paštas ir per kiek laiko praeityje laiškai pasiekdavo adresatą.

AGENTO MAŽYLIO IŠŠŪKIS * 9–12 klasės, Kultūros pasas

45 min.

iki 25 dalyvių

Ar kada svajojote tapti slaptuoju agentu? Mes jums siūlome tokią galimybę! Programos metu leisitės į detektyvinę kelionę po muziejų. Galvosūkių apipintoje edukacijoje susipažinsite su reikšmingiausiais tarpukario Lietuvos įvykiais ir asmenybėmis. Pasukę ratą, sužinosite specialios slaptos operacijos, kurią teks įvykdyti, numerį ir pavadinimą. Interaktyvios užduotys ir azartinė žaidimo nuotaika smagioje ekspozicijoje leis išbandyti visus netradicinės istorijos pamokos privalumus, o atradimo džiaugsmas niekuo nenusileis profesoriaus Liudo Mažylio Nepriklausomybės Akto suradimo nuotaikoms.

MAŽYLIAMS APIE LIETUVĄ * 1–4 klasės

45 min.

iki 25 dalyvių

Jauniausi muziejaus lankytojai susipažins su reikšmingais tarpukario Lietuvos įvykiais: Lietuvos valstybės herbo ir vėliavos patvirtinimu, lito įvedimu, Prezidento institucijos įkūrimu, Vilniaus krašto praradimu ir Kauno tapimu laikinąja sostine, 1937 m. Lietuvos pergale Europos krepšinio čempionate ir 1938 m. Tautine olimpiada. Edukacijoje taip pat pristatomi tarpukario Lietuvos zoologijos, botanikos, ornitologijos pasiekimai, įžymusis Lietuvos gamtininkas profesorius Tadas Ivanauskas. Šias žinias jie įgauna dėliodami smagias edukacines dėliones, ieškodami su aptartais įvykiais susijusių eksponatų muziejaus parodoje ir klausydami intriguojančių edukatoriaus pasakojimų. Išankstinė registracija: +370 372 017 78 *Edukacijas galima užsisakyti iki 2021 11 12


PROPAGANDA PRIEŠ ŠIMTĄ METŲ IR DABAR: KAIP JĄ ATPAŽINTI? 10–12 klasės, virtuali suaugusieji, Kultūros pasas

45 min.

iki 25 dalyvių

Suintensyvėjusių informacinių karų akivaizdoje kiekvienas žmogus, ypač besiformuojantis jaunas žmogus, turi sugebėti identifikuoti pastangas manipuliuoti jo realybės suvokimu, atskirti melą nuo tiesos, atpažinti politinės ir kitokios propagandos elementus. Realių atvejų analizė ir praktinis darbas nagrinėjant olandų dailininko Luiso Ramakerso Pirmojo pasaulinio karo politines karikatūras padės užsiėmimo dalyviams susipažinti su įvairiomis propagandos technikomis, jų taikymo būdais ir identifikavimo instrumentais. Ramakerso darbai idealiai atliko savo propagandinį vaidmenį – jie taip stipriai motyvavo britų mobilizaciją ir amerikiečių apsisprendimą stoti į karą, kad Vokietijos valdžia už šio dailininko galvą buvo pažadėjusi 12 tūkst. markių premiją! Užsiėmimo dalyviai analizuos simbolines karikatūras, identifikuos juose vaizduojamus realius istorinius įvykius, kultūrinį kontekstą ir menines detales. Ši programa skirta ugdyti mokinių kritinį ir analitinį mąstymą.

ROMANTIKA TARPUKARIU: APIE MEILĘ, FLIRTĄ IR KITAS LINKSMYBES 9–12 klasės, virtuali suaugusieji, Kultūros pasas

45 min.

iki 25 dalyvių

Pažintis, meilė, vestuvės – labiausiai intriguojantys šeimos kūrimo etapai. O ar žinote, kokius meilės laiškus rašė įsimylėjėliai tarpukariu? Kokiais kreipiniais kreipėsi į savo mylimąsias ir mylimuosius? Kokia muzika skambėjo pasimatymų metu? Kada ir kaip damoms džentelmenai bučiavo rankas? Susipažinę su linksmosiomis romantikos „taisyklėmis“, patys galėsite „tarpukario stiliumi“ parašyti užšifruotą meilės laišką ar pažinčių skelbimą, kurį, jums pageidaujant, įdėsime į muziejaus feisbuko paskyrą.

LIETUVOS VALSTYBĖS KŪRĖJAI DAILĖJE Specialūs poreikiai

45 min.

iki 15 dalyvių

Specialus edukacinis užsiėmimas, skirtas lankytojams, turintiems demencijos sutrikimų. Autentiškoje Prezidento rūmų aplinkoje, pasitelkus muziejaus eksponatus – Antano Smetonos, Aleksandro Stulginskio, Kazio Griniaus ir Vytauto Didžiojo portretus, bus diskutuojama apie šių istorinių asmenybių svarbą kuriant Lietuvos valstybę. Užsiėmimo tikslas nėra perduoti kuo daugiau istorijos žinių apie šias asmenybes, bet įtraukti lankytojus į diskusiją, stimuliuoti lankytojų intelektinę veiklą, tyrinėti ir dalytis mintimis apie mene pavaizduotus Lietuvos valstybės kūrėjus. Išankstinė registracija: +370 372 017 78


NEBŪK ABEJINGAS! 5–10 klasės

45 min.

iki 25 dalyvių

Edukacijos dalyviai supažindinami su pamatinėmis pilietinės visuomenės vertybėmis bei svarbiausiomis tarpukario Lietuvos patriotinėmis, aplinkosaugos, švietimo ir labdaros akcijomis, kuriose matomi neabejingos visuomenės susiorganizavimo pavydžiai. Išryškinami šiandieninės ir tarpukario visuomenės požiūrių skirtumai į neatlygintiną veiklą, savanorišką darbą organizacijose bei draugijose. Pirmosios pagalbos suteikimas, aplinkos tausojimas, netgi šiukšlių rūšiavimas – edukacinės programos metu išmokstami maži dalykai, kurie daro didelę įtaką mūsų visuomenės savijautai ir gerovei!

VEIDAI IR VARDAI: AR PAŽĮSTI MŪSŲ VALSTYBĖS KŪRĖJUS? 8–12 klasės, Kultūros pasas

45 min.

iki 25 dalyvių

Vasario 16-osios akto signatarai, žymūs politikai, verslo, kultūros, švietimo, sporto atstovai paliko labai ryškius ženklus ateities kartoms. Edukacinės programos metu susipažinsite su šiais žmonėmis ir jų darbais Lietuvai. Dirbdami komandomis ir naudodamiesi turimomis informacinėmis technologijomis, identifikuosite pateiktas asmenybes ir kūrybiškai, pvz., repuodami, pristatysite jas kitiems edukacijos dalyviams.

KAS TAS PREZIDENTAS? „ŽALIEMS“ 5–8 klasės, Kultūros pasas

45 min.

iki 25 dalyvių

Istoriniuose Prezidento rūmuose, kuriuose dirbo ir gyveno visi tarpukario prezidentai, edukacinio užsiėmimo susipažinsite su šiomis unikaliomis, bet kartu labai žemiškomis asmenybėmis, pasirinkusiomis tarnystės visuomenei kelią. Interaktyvių komandinių žaidimų ir diskusijų metu išsiaiškinsite, kokie buvo mūsų valstybės pirmieji piliečiai, kuriems teko priimti ne vieną nelengvą sprendimą.


KAS TAS PREZIDENTAS? „PAŽENGUSIEMS“ 9–12 klasės, Kultūros pasas

45 min.

iki 25 dalyvių

Žengsite pro paradines duris, pro kurias šimtus kartų žengė prezidentai Kazys Grinius ir Aleksandras Stulginskis, o prezidento Antano Smetonos kojos mynė Prezidento rūmų slenkstį tūkstantį ir daugiau kartų. Sužinosite, kaip susiformavo Prezidento institucija ir kaip Lietuva pirmą sykį išgirdo apie „sėdinčio priešakyje“ pareigybę. Išgirsite istorijas apie pasiaukojančią tarnystę visuomenei, tačiau kartu ir ištikimybę savo įsitikinimams – juk net prezidentų priesaikos skyrėsi! Interaktyvaus komandinio žaidimo metu išsiaiškinsite, kokia buvo Prezidento rūmų kasdienybė, kokias pareigas prezidentai turėjo atlikti, kokius lemtingus sprendimus jiems teko priimti.

VIVAT RESPUBLIKA! 10–12 klasės, Kultūros pasas

45 min.

iki 25 dalyvių

Demokratinė, autoritarinė ar totalitarinė? O gal monarchija? Įsivaizduokite, kad jūs galite nulemti savo valstybės santvarką. Ką pasirinksite? Kaip manote, ar lengva buvo pasirinkti prieš šimtą metų Kaune susirinkusiems Steigiamojo Seimo nariams? Ar daug tarp jų buvo stiprios rankos šalininkų? Ir kaip vis dėlto buvo pasukta demokratijos keliu? Ar žinote, kaip gimė sprendimai, nulėmę mūsų gyvenimą šimtmečiui, o gal ir ne vienam? Komandinio žaidimo metu ieškosite sprendimų ir išaiškinsite, kiek jumyse demokrato. O gal esate „kietos rankos“ šalininkas ir norėtumėte gyventi Šiaurės Korėjoje?!

KODAS LIETUVA 1–4 klasės, Kultūros pasas

45 min.

10–25 dalyvių

Užsiėmimo metu autentiškoje Prezidento rūmų aplinkoje dalyviai susipažins su Lietuva, aptardami svarbiausius valstybės simbolius (herbą, himną ir tautinę vėliavą) jų ištakas mus supančioje aplinkoje ir aiškinsis, kaip visa tai atsispindi kasdienybėje. Edukatorius kartu su mokiniais bandys atsakyti į klausimus: kas mums kiekvienam yra Lietuva? ar galime ją apčiuopti ir išmatuoti? kaip mus supanti aplinka tampa ženklais ir simboliais? kas užkoduota svarbiausiuose Lietuvos simboliuose: vėliavos spalvose, herbe jojančiame raitelyje bei himno žodžiuose? Aiškinsimės, kaip mes suprantame svarbiausiuose valstybiniuose simboliuose užkoduotas vertybes, kaip tai veikia mūsų elgesį ir supančią aplinką. Antroje užsiėmimo dalyje diskutuosime apie gamtą ir jos pažinimo svarbą. Klausime, ar mokiniai yra susipažinę su tvarumo sąvoka, ką ji jiems reiškia ir kaip gyventi darniai bei tvariai. Per žaidimus ir smagius pokalbius edukacinės programos dalyviai ne tik atsakys į iškeltus klausimus, bet kartu bus ugdomas noras saugoti, puoselėti, prižiūrėti ir mylėti Lietuvą, bus formuojama jų savigarba bei atsakomybė už tautą ir valstybę.

Išankstinė registracija: +370 372 017 78


EKSKURSIJOS PREZIDENTO RŪMAI 45–60 min. Apžvalginė ekskursija, skirta pirmą sykį į Istorinę Prezidentūrą atėjusiems lankytojams. Trumpai apžvelgiamas istorinis kontekstas ir aplinkybės, kurios lėmė, kad Kaunas tapo laikinąja sostine, o gubernatoriaus rūmai – Prezidento rūmais. Ekskursijos metu susipažinsite su Prezidento rūmų istorija, trumpai bus pristatomos Pirmosios Lietuvos Respublikos Prezidentų šeimos. Autentiškoje aplinkoje susipažinsite su Prezidento institucijos istorija, pagrindiniais pirmųjų piliečių darbais. Istorinėje Prezidentūroje veikia ir laikinosios parodos, todėl į apžvalginę ekskursiją įeina ir trumpas tuo metu eksponuojamų parodų pristatymas.

MODERNIOSIOS VALSTYBĖS KŪRIMOSI ISTORIJA PIRMOSIOS LIETUVOS RESPUBLIKOS LAIKOTARPIU (1918–1940) 45–60 min. Ekskursija skirta norintiems geriau susipažinti su Lietuvos valstybingumo istorija. Trumpai pristatoma Prezidento rūmų istorija, Kauno tapimas laikinąja sostine, to meto politinis kontekstas, kalbama apie modernios valstybės kūrimąsi. Plačiau nagrinėjama Seimo bei Prezidento institucijų raida ir veikla, pristatomi įdomesni svarbiausių šalies institucijų rinkimų aspektai.

100 REIKŠMINGIAUSIŲ PIRMOSIOS LIETUVOS RESPUBLIKOS ĮVYKIŲ 45–60 min. Sužinosite apie kertinius valstybės sąrangos, diplomatijos, vidaus politikos, švietimo, socialinės apsaugos momentus. Ne mažiau svarbūs ir sporto, kultūros, finansų ir ekonomikos, komunikacijos ir susisiekimo pasiekimai. Taip pat išvysite didžiuosius Lietuvos krepšinio rinktinių trofėjus, „Lituanikos“ lėktuvo reliktus, įspūdingą kino kamerą, medicinos įrankius. Galėsite išmėginti ir interaktyvias parodos veiklas: tapsite radijo studijos diktoriais, pasiklydusių laiškų skyriaus paštininkais, oro uosto dispečeriais, slaptas operacijas vykdančiais Agentais Mažyliais.

LIETUVOS RESPUBLIKOS PREZIDENTAI 45–60 min. Ekskursijos metu trumpai pristatoma Prezidento rūmų istorija, Kauno tapimas laikinąja sostine, to meto politinis kontekstas. Kalbama apie Prezidento institucijos kūrimąsi ir raidą. Nagrinėjama, kaip kito Prezidento galių apibrėžimas Konstitucijose. Pristatomi Pirmosios Lietuvos Respublikos prezidentai, jų politinė ir visuomeninė veikla, šeimyninis gyvenimas, laisvalaikis, taip pat ekspozicijoje esantys asmeniniai prezidentų daiktai. Kalbama ir apie atgavusios nepriklausomybę Lietuvos (po 1990 m.) Prezidento instituciją, prezidentus nuo 1993 m. iki šiandien.


V. K. JONYNO GALERIJA Turistų g. 9, Druskininkai


EDUKACIJOS KŪRYBINĖS DIRBTUVĖS. KO NENUPIEŠĖ JONYNAS, NUPIEŠIU AŠ Ikimokyklinukai

50 min.

iki 25 dalyvių

Vytautas Kazimieras Jonynas buvo itin plataus profilio menininkas. Jo kūrybiniai ieškojimai ir nenuilstamas noras pažinti įvairias technikas atvedė jį nuo grafikos iki vitražų kūrimo. Būdamas jautrus jį supančiai gamtai ir jos spalvoms, itin mėgo lieti akvareles ir piešti pastele. Kviečiame vaikus susipažinti su V. K. Jonyno kūriniu, atliktu pastelės technika, „Mano sodas“. Kas vaizduojama šiame kraštovaizdyje? Kokia šio paveikslo nuotaika? Ko, jūsų manymu, trūksta šiame kūrinyje? Išlaisvinkite savyje slypintį dailininką ir papildykite V. K. Jonyno paveikslą savomis interpretacijomis.

KŪRYBINĖS DIRBTUVĖS. LANGAS Į SAULĘ 8–12 klasės, suaugusieji

100 min.

iki 8 dalyvių

Vitražo menas jau daug šimtmečių žengia greta architektūros. Senovėje vitražai dažniausiai puošdavo kultinės paskirties pastatus, bet jau nuo XVIII a. pab. jie vis dažniau sutinkami visuomeninės paskirties pastatuose. Tobulėjant technologijoms, vitražo etiudus sukurti tapo įmanoma gana nesudėtingomis priemonėmis. Žymaus lietuvių dailininko, vitražų kūrėjo V. K. Jonyno galerijoje jūsų laukia tapyba ant stiklo šaltais vitražo dažais. Sukurta nedidelio formato kompozicija, įkomponuota lange, saulės šviesos palytėta, padės sukurti džiugią, šventinę nuotaiką jūsų kambario interjere.

KŪRYBINĖS DIRBTUVĖS. MONOTIPIJA 5–12 klasės, suaugusieji

70 min.

iki 8 dalyvių

V. K. Jonyno galerija kviečia išbandyti grafikos techniką – monotipiją. Ji unikali tuo, kad leidžia sukurti tik vieną atspaudą, kuris yra vienintelis ir originalus, antro tokio paties sukurti neįmanoma. Šios technikos išraiškos priemonės – įvairaus sodrumo tonai ir linijos, o nupiešto vaizdo dešinė ir kairė atspaude bus susikeitusios vietomis.

Išankstinė registracija: +370 313 511 31; ciurlionis.jonynas@gmail.com


M. K. ČIURLIONIO NAMAI-MUZIEJUS M. K. Čiurlionio g. 35, Druskininkai


EDUKACIJOS GRAFIKOS KLODAI 5–12 klasės, suaugusieji

45 min.

iki 25 dalyvių

Jūsų laukia pažintis su žymiausio Lietuvos menininko M. K. Čiurlionio sukurtais ne tik tapybos, bet ir grafikos kūriniais. Sužinosite, ką reiškia paslaptingi ir daugeliui negirdėti meniniai terminai flourofortas ir vinjetė. Užsiėmimo metu, pasitelkę tušą, teptuką ir plunksną, kursite nedidelio formato grafikos meno kūrinėlius, semdamiesi įkvėpimo iš M. K. Čiurlionio kūriniuose vaizduojamų simbolių.

AŠ IR MANO ČIURLIONIS 1–5 klasės

45 min.

iki 25 dalyvių

Edukacinio užsiėmimo metu lavinsime vaikų vaizduotę, ieškodami dailininko paveiksluose „paslėptų“ simbolių, ir tyrinėsime, diskutuosime, ką jie galėtų reikšti. Išgirdę daugybę įdomių faktų apie dailininko meno kūrinius, moksleiviai savo įspūdžius perkels ant popieriaus lakštų. Piešime pastele, kurią taip mėgo ir savo paveikslams kurti naudojo M. K. Čiurlionis. Kūrybinės valandėlės metu taip pat išgirsime garsiausius menininko muzikinius kūrinius – simfonines poemas „Miške“ ir „Jūra“.

PLENERAS. SVEČIUOSE PAS KASTUKĄ* 7–12 klasės, suaugusieji

60 min.

iki 15 dalyvių

M. K. Čiurlionis, studijuodamas Varšuvos dailės mokykloje, ypač mėgo dalyvauti pleneruose. Edukacinio užsiėmimo senajame Čiurlionių obelų sode, šalia Čiurlionių šeimos namų, kaip tikri dailininkai piešite ant molbertų. Pasirinksite patinkančią vietą ir motyvą, tapysite naudodami mėgstamas dailininko priemones: pastelę ir popierių.

Išankstinė registracija: +370 313 511 31; ciurlioniomemorialinis@gmail.com *tik šiltuoju sezono metu


KARALIAUS KEPURĖ Ikimokyklinukai

45 min.

iki 25 dalyvių

M. K. Čiurlionio namų-muziejus ekspozicijose tyrinėsime pasakiškas valdovų kepures – karūnas, kurias taip mėgo vaizduoti M. K. Čiurlionis savo paveiksluose. Po pažinties su kūriniais „Pasaka (Karalių pasaka)“, „Bičiulystė, „Zodiakas“, „Fantazija“, „Rex“ edukacinio užsiėmimo dalyviai susikurs karališką kepurę, kuri primins viešnagę M. K. Čiurlionio namuose.

KARALIŲ PASAKA Ikimokyklinukai, šeimos

Mėgstamiausias vaikų paveikslas – M. K. Čiurlionio kūrinys „Pasaka (Karalių pasaka)“, sukurtas temperos dažais ant drobės. Kviečiame ikimokyklinio amžiaus vaikus nuspalvinti „Pasaką (Karalių pasaką)“ ir suteikti šiam kūriniui savitą spalvų gamą ir nuotaiką. Visų vaikučių nemokamas spalvinimo lapas lauks M. K. Čiurlionio namų-muziejaus paskutinėje ekspozicijos dalyje.

MISTINIS KRYŽIAŽODIS Šeimos

Aplankę M. K. Čiurlionio namus-muziejų, sudarytą iš keturių pastatų, pasitikrinkite savo asmenines ir / ar šeimos žinias, išspręsdami kryžiažodį. Kūrybiškumą ir mąstymą skatinantis edukacinis užsiėmimas padės atidžiau tyrinėti ne tik muziejaus ekspozicijas, bet ir M. K. Čiurlionio meno kūrinius parodų salėse. Nemokamas mistinis kryžiažodis jūsų lauks M. K. Čiurlionio namų-muziejaus paskutinėje ekspozicijos dalyje.

Išankstinė registracija: +370 313 511 31; ciurlioniomemorialinis@gmail.comĮ EDUKACINES PROGRAMAS IR EKSKURSIJAS PRAŠOME REGISTRUOTIS IŠ ANKSTO: I–V, NUO 9 IKI 17 VAL.

M. K. ČIURLIONIO DAILĖS MUZIEJUS

+370 684 843 88

PAVEIKSLŲ GALERIJA

+370 684 843 88

A. IR P. GALAUNIŲ NAMAI-MUZIEJUS

+370 377 989 95

L. TRUIKIO IR M. RAKAUSKAITĖS NAMAI-MUZIEJUS

+370 372 299 67 truikionamai@ciurlionis.lt

A. ŽMUIDZINAVIČIAUS KŪRINIŲ IR RINKINIŲ MUZIEJUS / VELNIŲ MUZIEJUS

+370 675 133 72 mkc.velniai@ciurlionis.lt

J. ZIKARO NAMAI-MUZIEJUS

+370 684 843 35

ISTORINĖ LR PREZIDENTŪRA

+370 372 017 78

M. K. ČIURLIONIO NAMAI-MUZIEJUS

(Druksininkai)

+370 313 511 31 ciurlioniomemorialinis@gmail.com +370 313 511 31 ciurlionis.jonynas@gmail.com

V. K. JONYNO GALERIJA

(Druksininkai)

EDUKACIJŲ PRITAIKYMAS PAGAL POREIKIUS IR NEGALIAS

+370 610 136 63 ruta.klevaite@ciurlionis.lt

www.ciurlionis.lt MKCiurlionis

CiurlionioDailesMuziejus

CiurlionisMus

ciurlionis.lt


Millions discover their favorite reads on issuu every month.

Give your content the digital home it deserves. Get it to any device in seconds.