Page 1

Lietuvos žinios

Kaina

2,49 Lt

2012 gruodžio 15 d. / Šeštadienis / Nr. 288 (13 416)

Režisierius nedirbs tik per Kalėdas

www.lzinios.lt ·iandien su dienra‰ãiu “Lietuvos Ïinios”

LŽ gidas

+ TV programos

Šiandien LŽ

3p.

Naujasis sveikatos apsaugos ministras V.P.Andriukaitis priverstas pripažinti, kad sveikatos politika buvo apleista sritis

3p.

Profesoriaus D.Pavalkio bendražygiai bei pirmtakai viliasi, kad organizuotumas jam neleis paslysti ir ministro poste

5p. Trumpam režisieriaus Raimundo Banionio poilsiui dažniausiai lieka tik pauzės. Šios Kalėdos režisieriui bus toks metas, kai jis galės pabūti su artimaisiais - per Kūčias Vilniuje, o Kalėdas sutiks sodyboje. Nuotraukoje - viena iš atokvėpio akimirkų namie sostinėje viešint rusų aktorei Natalijai Bondarčiuk. Filme “Soliaris” ji vaidino su tėvu Donatu Banioniu (centre). / Asmeninio albumo nuotrauka

•26, 27 p.

Išsamiau

Pilvui vergaukime lengvai

Ekonomikos krizė paskatino venecijiečius reikalauti nepriklausomybės

22p.

Vilniaus “Lietuvos rytas” Eurolygoje pasirodė prasčiausiai per klubo istoriją

UŽSIENIS

Kai pokštas virsta tragedija

GODA AMBRAZAS

Artėjančios Kūčios ir Kalėdos dažnam kelia ne tik džiugų stebuklo laukimą, bet ir nemenką galvasopę - ką skanaus, gražaus ir, pageidautina, sveiko patiekti ant šventinio stalo. Profesionalūs virtuvės šefai šia proga sutiko pasidalyti paprastų, skanių ir visai nesunkiai pagaminamų patiekalų receptais. Lietuviai nuo seno juokauja, kad per Kūčių vakarienę ir Kalėdų pietus vargti tenka visiems - šeimininkei plušant prie viryklės, gaminant įvairius patiekalus, o namiškiams ir susirinkusiems svečiams prie stalo, stengiantis suvalgyti daugybę priruoštų skanėstų. Advento laikotarpiu pasninkavę žmonės dažnai prikemša pilvus taip, kad vos įstengia pajudėti. Kad šventinė ruoša netaptų katorga, LŽ kreipėsi patarimo į maisto gaminimo profesionalus - žuvų restorano “Žuvinė” virtuvės šefą Algirdą Gečą ir “Harmonijos” restorano virėjus Angelę Vedeckienę bei Valerijų Vilkickį. A.Vedeckienė ir V.Vilkickis Kalėdų pietums rekomenduoja kalakuto filė kepsnį su ryžiais ir keptais vaisiais.

Išsamiau

24, 25 p.

BANKROTO ŠMĖKLA

Kai du australai laidos vedėjai paskambino į ligoninę apsimetę karaliene ir princu, kone visam pasauliui buvo labai juokinga. Kai nusižudė tuo patikėjusi slaugytoja, visi ėmė piktintis. Šis tragedija virtęs pokštas ne tik Jungtinėje Karalystėje ir Australijoje išprovokavo diskusijas, kur yra riba tarp humoro ir žiaurumo. Dabar karaliene ir princu prisistatę linksmieji australai Michaelas Christianas ir Mel Greig sako, kad įvykusi tragedija atėmė bet kokį norą taip juokauti.

Orai

Kredito unija dirbo ne smulkiajam verslui

Kauno ir Panevėžio miestų, kuriuose veikė Nacionalinės kredito unijos (NKU) atstovybės, smulkieji verslininkai teigia su šia kredito įstaiga nebendradarbiavę.

NKU, kurios veiklą ketvirtadienį apribojo Lietuvos banko (LB) valdyba, turi 3560 narių, jos skyriai veikia Vilniuje, Kaune ir Panevėžyje. LB jau perspėjo žmones, kad jiems gali tekti palaukti kelis mėnesius, kada galės disponuoti savo lėšomis, “įšaldytomis”

•6 p.

Išsamiau

Ritos Stankevičiūtės nuotrauka

NKU. Tačiau Panevėžio verslininkų asociacijos pirmininkas Kazys Grabys sakė, kad Panevėžio smulkieji ir vidutiniai verslininkai bendrauja tik su “savomis” kredito unijomis, kurių vadovybę gerai pažįsta. Penktadienį teismas leido suimti finansinėmis machinacijo-

mis įtariamus NKU vadovą Žilviną Putramentą - dviem, o valdybos pirmininką Arnoldą Žviką - vienam mėnesiui. Teisėsaugininkai įtaria, kad galėjo būti iššvaistyta apie 25 mln. litų.

•9 p.

Išsamiau

ŠIANDIEN Debesuota, kai kur pasnyguriuos. Temperatūra dieną 4-6 laipsniai šalčio.

•30 p.

Išsamiau


2

2012 12 15 Lietuvos žinios

Dienos temos

Mokykla imasi ir auklės vaidmens šimt vaikučių nuo vienų iki penkerių metų. Su vaikais dirbs viena auklėtoja ir jos padėjėja. Grupė kasdien dirbs šešias valandas pirmą dienos pusę, kai mokykloje vyksta pamokos. Ją lankantys vaikai nemokamai gaus daržovių ir pieno, o karštus pietus jiems turės parūpinti patys tėvai. Ši grupė bus Ukmergės lopšelio-darželio “Žiogelis” padalinys.

DAIVA BARONIENĖ

Ukmergės technologijų ir verslo mokykla (UTVM), kurioje šiuo metu galima įgyti pagrindinį bei vidurinį išsilavinimą ir išmokti amato, ėmėsi steigti darželinukų grupę. Tai pirmoji Lietuvoje valstybės biudžetinė mokymo įstaiga, ėmusi ugdyti mažylius, kurių tėvai mokosi šioje mokykloje. Taip tikimasi išlaikyti gausesnes studijuojančiųjų gretas ir padėti jauniems tėvams.

Pigi paslauga

Nusprendė padėti studentams UTVM direktoriaus pavaduotojas Rimantas Jankūnas LŽ pabrėžė, kad jų mokykla yra sudariusi sąlygas įgyti pagrindinį, vidurinį, aukštąjį neuniversitetinį ir aukštąjį universitetinį išsilavinimą. Šiuo metu UTVM suteikia patalpas Utenos kolegijai bei Kauno technologijos universiteto Panevėžio institutui, tad aukštojo mokslo siekiantys ukmergiškiai gali tai padaryti neišvykdami iš savo miesto. Mat dėstyti universitetinio ir neuniversitetinio aukštojo mokslo disciplinų suvažiuoja aukštųjų mokyklų dėstytojai. UTVM suteikus sąlygas gauti tokį įvairų išsilavinimą pradėta juokauti, kad trūksta tik ikimokyklinio

Tuo metu, kai tėvai sieks profesinių žinių, jų vaikai bus ugdomi darželyje. / LŽ archyvo nuotraukos ugdymo skyriaus. Tai iš tiesų labai aktualu, nes mokslus šioje mokykloje kasmet nutraukia apie 30 vaikų susilaukiančių moksleivių. “Pagalvojome, kodėl nepadėjus jauniems

žmonėms?” - prisiminė R.Jankūnas. Pasak jo, dažna jauna mama po akademinių atostogų nebetęsia mokslų tvirtindama, kad privalo prižiūrėti vaikus.

Sužibo kalėdinių premijų viltis

Anot R.Jankūno, ikimokyklinio ugdymo grupė įsteigta mokyklos bendrabutyje. Kitų metų pradžioje, jau pirmosiomis naujųjų metų dienomis, mažylių grupę turėtų lankyti de-

Tuo metu, kai daugelis šalies savivaldybių skaičiuoja, kaip surinkti pinigų gruodžio mėnesio valdininkų atlyginimams, Šakių rajono merija svarsto kalėdinių premijų dydį. Premijas netrukus gaus ne tik Šakių rajono savivaldybės valdininkai, bet ir kai kurie rajono kultūros bei socialiniai darbuotojai. Savivaldybei priklausančių biudžetinių įstaigų buhalteriai jau įnirtingai skaičiuoja darbo užmokesčio fondo likučius ir tikslina, kokio dydžio kalėdinės išmokos turėtų pasiekti vadovų ir darbuotojų sąskaitas.

Kalėdos bus dosnios Šakių rajono kultūros centro direktorė Irena Drazdauskienė LŽ tikino, kad kol kas tiksliai nesuskaičiuota, kiek šiemet darbo užmokesčio fonde turėtų likti lėšų išmokėjus atlyginimus, todėl negalinti pasakyti, kiek pavyko sutaupyti pinigų ir kiek jų bus skirta kalėdinėms premijoms. Tačiau neslėpė, jog visi 29 Kultūros centro darbuotojai bus pamaloninti - jiems numatytos nuo 20 iki 50 proc. mėnesio atlyginimo išmokos. “Tai bus nedidelės sumos. Mes nevadiname jų premijomis. Tai šventinės išmokos”, - tvirtino I.Drazdauskienė. Tiesa, jai pačiai Šakių rajono taryba yra numačiusi skirti didesnę 100 proc. tarnybinio atlyginimo dydžio - išmoką. Šventinę premiją gaus ir Šakių socialinių paslaugų centro vadovė Vilma Bielskienė. Direktorė aiškino, kad jei darbo užmokesčio fonde pakaks lėšų, išmokos bus skirtos visiems centro darbuotojams. Savivaldybės tarybos sprendimu premija žadama pamaloninti ir rajono mero pareigas einančią mero pavaduotoją Rimą Rauktienę. Jai numatyta išmokėti 70 proc. pagrindinės algos, kuri šiuo metu siekia 4331

J.Puodžiukaičio nuomone, reikia taupyti visus metus, tuomet pinigų užteks ir premijoms. litą, vienkartinę priemoką už neva “viršvalandinį darbą, darbą poilsio ir švenčių dienomis”.

Penktadalis milijono Premijų Kalėdų proga gali tikėtis ir Šakių rajono merijos valdininkai. Neoficialiai kalbama, kad jos turėtų sudaryti iki pusės mėnesio atlyginimo. Toms premijoms gali būti atseikėta net iki penktadalio milijono litų. Tačiau pasiteiravus apie tai savivaldybės administracijos direktoriaus Juozo Puodžiukaičio, šis muistėsi, esą apie išmokų dydį kalbėti dar anksti. Vis dėlto jis neneigė, jog premijos tikrai bus mokamos. “Mūsų savivaldybės administracijos darbuotojų atlyginimai nedideli, todėl darbo užmokesčio fonde sutaupome pinigų. Be to, nemokame komandiruotpinigių, išskyrus tuos atvejus, kai vykstama į užsienį. Pinigų lieka ir darbuotojui susirgus”, - taupymo būdus atskleidė J.Puodžiukaitis.

Gaus ne visi Vis dėlto toli gražu ne visų Šakių rajono biudžetinių įstaigų darbuotojai

gali tikėtis kalėdinių išmokų. Šakių ligoninės vyriausiasis gydytojas Algirdas Klimaitis LŽ tikino, kad medikams apie kalėdines premijas neverta net svajoti, nes jos nemokamos jau 14 metų. “Visus metus stengiamės darbo užmokesčio fondo lėšas paskirstyti taip, kad metų pabaigoje neliktų jokio rezervo”, - teigė A.Klimaitis. Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazijos direktorius Romas Eikevičius LŽ taip pat neslėpė, jog kalėdinių premijų jų mokytojams tikėtis neverta. “Džiaugiamės, kad sudursime galą su galu, užteks pinigų atlyginimams išmokėti. O apie kokias nors premijas nė nesvajojame”, - kalbėjo jis. Panaši situacija, anot R.Eikevičiaus, yra ir kitose rajono mokyklose.

Pirmadienį Kauno miesto savivaldybės personalo atrankos komisija paskelbs, kuris iš dviejų kandidatų bus paskirtas naujos biudžetinės įstaigos “Kauno santaka” direktoriumi. Vienas iš konkurso į naujos biudžetinės įstaigos “Kauno santaka” vadovus dalyvių, šios įstaigos vadovo pareigas laikinai einantis Arvydas Butas, netrukus gali tapti įtariamuoju Kauno apygardos prokuratūros tiriamoje byloje. Kauno miesto tarybos opozicijos politikų teigimu, būtent todėl buvo skubama skelbti konkursą.

Galėjo fiktyviai įdarbinti žmones Trūksta pinigų algoms Šakių rajono savivaldybės Kontrolės komiteto pirmininkas Edmundas Rinkevičius stebėjosi merijos valdininkų gebėjimu pamaloninti save kalėdinėmis premijomis, nes dar rudenį jie virkavo, kad savivaldybės biudžete trūksta milijono litų. “Man toks švaistymasis pinigais kelia susirūpinimą. Juk kitais metais finansinė situacija gali būti dar sudėtingesnė. Jau geriau pataupyti ir leisti lėšas tam, kam jų tikrai reikia”, - svarstė E.Rinkevičius. Politikas pabrėžė, kad didžiausia valdininkų problema - nesugebėjimas tinkamai planuoti pajamų ir išlaidų. O kol Šakių rajono valdininkai skaičiuoja pinigus, numatytus premijoms, kitų šalies savivaldybių vadovai suka galvas, kur rasti lėšų valdininkų ir biudžetinių įstaigų darbuotojų algoms. Kaip LŽ sakė Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos direktorius Audrius Balbierius, būtų didelis laimėjimas, jeigu pavyktų sukaupti pinigų atlyginimams už gruodį sumokėti. “Prieš keletą dienų mums trūko 3 mln. litų”, - pasiguodė A.Balbierius. Jis neslėpė, kad šiais metais didelė dalis savivaldybės tarnautojų savaitę turėjo eiti nemokamų atostogų.

Siekti karjerosnetrukdo net tyrimas KRISTINA KUČINSKAITĖ

KAZYS KAZAKEVIČIUS

“Žiogelio” direktorė Birutė Jucevičienė LŽ patikino, kad mokyklos lopšelio-darželio grupę lankantys mažieji nebus atskirti nuo bendraamžių, nes mokyklos vadovybė žadėjo savo transportu juos atvežti iš bendrabučio į įvairius darželio renginius. B.Jucevičienė teigė, kad Ukmergės lopšeliai-darželiai yra pilni, bet ne perpildyti, todėl UTVM moksleiviai savo vaikams būtų juose radę vietų. Anot direktorės, leisti vaiką į darželį tėvams per mėnesį turėtų kainuoti 150 litų ir daugiau. Tačiau šios grupės vaikų tėvai už tai, kad jų atžalos bus prižiūrimos pusę dienos, gers pieną ir valgys daržoves, temokės po 19,50 lito kas mėnesį. “Ši paslauga tikrai nebrangi, tad neabejoju, kad ji bus labai reikalinga”, - sakė B.Jucevičienė. Ji vylėsi, kad patenkinti bus ir darželinukai, ir mokslus kremtantys jų tėvai.

Instrumentų orkestras “Ąžuolynas”, Kauno bigbendas ir “Ainių” ansamblis viena biudžetine įstaiga tapo spalio mėnesį, tuomet jos laikinuoju direktoriumi paskirtas Kauno bigbendo vadovas A.Butas. Kaip LŽ jau rašė, prieš kelerius metus A.Butui ėmus vadovauti Kauno bigbendui, tarp naujojo vadovo ir pavaldinių kilo konfliktai, jie truko ilgiau kaip metus. Tačiau tik šį birželį buvo paviešinti, beveik visi bigbendo nariai pasirašė raštą miesto politikams. Juo prašyta A.Butą atleisti iš darbo. Tačiau vadovas liko, pakito kolektyvo sudėtis. Tris drausmines nuobaudas gavęs kolektyvo lyderis bigbendo dirigentas Tomas Botyrius turėjo palikti darbą. Tuo pat metu Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) darbuotojai susidomėjo Kauno bigbende galbūt vykdytomis machinacijomis. Imta aiškintis, ar tikrai įstaigoje fiktyviai buvo įdarbinti keturi asmenys. Surinkta medžiaga perduota Kauno miesto apygardos prokuratūrai. “FNTT kol kas atlieka reviziją. Įtarimai dar nepateikti niekam, nes negautos tyrimo išvados”, - sakė Kauno apy-

gardos prokuratūros atstovė spaudai Vaida Kibirkštytė.

Reikėjo sulaukti išvadų Kauno miesto tarybos nario Povilo Mačiulio teigimu, būtent tai gali būti priežastis, kad skubotai paskelbtas naujos biudžetinės įstaigos vadovo konkursas. “Mano manymu, reikėjo palaukti pareigūnų išvadų”, sakė P.Mačiulis. Anot jo, toks skubėjimas kelia įtarimų. Konkursas tapti “Kauno santakos” vadovu paskelbtas prieš dvi savaites ir dokumentų priėmimas jau baigtas. Varžytis dėl posto panoro tik du kandidatai. Kauno miesto savivaldybės administracijos direktorius Dainius Ratkelis teigė, kad nė vieno iš dalyvių kol kas nėra pagrindo pašalinti iš konkurso. Tuo atveju, kai bus išrinktas nugalėtojas, dėl jo nepriekaištingos reputacijos bus kreipiamasi į Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT). “Kai gausime STT pažymą, tada ir paaiškės, ar nugalėtoją galėsime skirti direktoriumi”, LŽ tvirtino D.Ratkelis. Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas, kuriam oponentai nuolat prikiša draugystę šeimomis su A.Butu, LŽ tvirtino nieko nežinantis apie pirmadienį vyksiantį konkursą. “Jis jau paskelbtas? Taip greitai? Juk nuo spalio įstaigai vadovaujantis laikinasis direktorius gali dirbti visus metus”, LŽ sakė miesto vadovas. Tuo metu iš darbo priverstas išeiti dirigentas T.Botyrius LŽ sakė, kad Kauno miesto apylinkės teisme jau panaikintos dvi iš trijų jam skirtų nuobaudų, dėl kurių jis neteko darbo. Trečiosios ir atleidimo iš darbo teisėtumas teisme bus nagrinėjamas sausį. “Esu įsitikinęs, kad teisybės ieškodamas teisme pasielgiau teisingai”, sakė T.Botyrius. Ir pridūrė neturėjęs kito kelio įrodyti, kad su juo buvo susidorota. Buvęs Kauno bigbendo dirigentas sakė dar nežinantis, kaip pasielgs, jei bus grąžintas į darbą. Šiuo metu jo darbo vieta užimta.


2012 12 15 Lietuvos žinios

Dienos temos

3

XVI Vyriausybė

V.P.Andriukaitis: “Svarbiau gydyti visuomenę” IEVA ALŠĖNAITĖ

V.P.Andriukaičio biografija V.P.Andriukaitis - gydytojas, istorikas, politikas, Kovo 11-osios Akto signataras. Gimė 1951 metais Jakutijoje, tremtinio šeimoje. Kauno medicinos institute įgijo medicinos gydytojo chirurgo, o Vilniaus universitete - istoriko, istorijos ir politikos mokslų dėstytojo specialybes. Dirbo chirurgu Kaune, Ignalinoje, Vilniuje. Nuo 1969-ųjų dalyvavo antisovietinio pogrindžio, pogrindinėje socialdemokratinio būrelio veikloje, taip pat studijavo pogrindiniame Antano Strazdelio humanitarinės minties ir savišvietos universitete. KGB buvo sulaikytas ir nubaustas 3 metų privaloma registracija Ignalinoje, kontroliuojant vietiniam KGB skyriui. Aktyviai rėmė LSDP atkūrimą, buvo Lietu-

Nacionalinę sveikatos koncepciją kūręs naujasis sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis dabar priverstas pripažinti, kad sveikatos politika mūsų valstybėje iki šiol buvo apleista sritis. Idėjiniu socialdemokratu vadinamas politikas sako mokantis gydyti žmones, tačiau siekiantis gydyti visuomenę. V.P.Andriukaitis vadina save nematomu nepriklausomybės kareiviu, o partijos kolegos - globalaus, strateginio mąstymo žmogumi. Imdamasis Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) vadovo vairo jis sveikatos apsaugos sistemoje žada nemažai reformų: restruktūrizuoti nacionalinę sveikatos įstaigų sistemą, reformuoti Nacionalinę sveikatos tarybą, keisti vaistų kainų politiką, perskirstyti sveikatos apsaugai tenkančias lėšas, daugiau pinigų nukreipti ligų prevencijai.

Įtarimai korupcija neprilipo V.P.Andriukaitis juokauja, kad ligoniams jau niekuo negalėsiantis padėti, nes gydytoju nebedirba nuo 1993-iųjų. Tačiau sau jis kelia ne menkesnes užduotis ir ketina prisiimti atsakomybę už sveikatos apsaugos valdymo sritį, nors puse lūpų prasitaria nežinantis, kiek turės laiko vadovauti SAM. “Ką gali žinoti, kiek gyvuos koalicija...” - pridūrė V.P.Andriukaitis. Sveikatos apsaugos ministras, paklaustas apie pertrauką jo, kaip Seimo nario, veikloje, patikino, kad jam tai anaiptol nėra nemaloni tema. Ir pri-

Svarbu išmokti nesirgti Ne vieną profesiją turintis V.P.Andriukaitis sako, kad politikoje jos labai praverčia. / Romo Jurgaičio nuotrauka minė, jog 2004 metais atsisakyti Seimo nario mandato nutarė pats, kai parlamentas nesutiko panaikinti jo teisinės neliečiamybės dėl įtarimų korupcija. Tąkart V.P.Andriukaitis nusprendė netrukdyti teisėsaugai atlikti ikiteisminio tyrimo, kad būtų nustatyta, ar įtarimai pagrįsti. Dar paragino ir kolegas Vytautą Kvietkauską bei Arvydą Vidžiūną pasielgti taip pat. Generalinė prokuratūra nutraukė ikiteisminį tyrimą, nes įtarimai nepasitvirtino.

Imasi sunkios užduoties V.P.Andriukaičio bendražygis Juozas Olekas akcentavo tvirtas kolegos nuostatas, įprotį gilintis į kiekvieną sritį, kurios imasi. Esą šį žmogų per ketvirtį amžiaus jis jau patikrino įvairiomis aplinkybėmis: ir politikoje, ir

baidarių žygiuose, ir net kalnuose. “Vytenis bus pirmas, kai reikės ieškoti kelio, taip pat tas, kuris pasakys: “Aš dar galiu”, kai kiti jau nebegalės”, - kalbėjo politikas. Tačiau sritis, kurios imasi V.P.Andriukaitis, anot J.Oleko, sudėtingiausia iš visų. Pirmiausia dėl to, kad joje susiduriama su mirtimi. “Nors gydytojai deda labai daug pastangų, Lietuvoje kasmet miršta apie 40 tūkst. žmonių. Jokioje kitoje srityje šiuo metu nekyla tokia moralinė, žmogiška įtampa. Ten susiklosto aplinkybės, kurių negalėtų pakeisti joks ministras”, - LŽ aiškino J.Olekas. Vis dėlto socialdemokratas pabrėžė, kad būtent V.P.Andriukaitis yra įsigilinęs į šią sritį ir geriausiai žino sveikatos apsaugos trūkumus.

Pats V.P.Andriukaitis sako dabar esąs priverstas pripažinti, kad per daugiau kaip 20 atkurtos nepriklausomybės metų buvo nevykdoma aktyvi sveikatos politika, taip pat nesukurta sisteminė sveikatos priežiūros įstaigų valdymo struktūra. Tad viena svarbiausių jo, kaip ministro, užduočių bus pirminės sveikatos priežiūros įstaigų tinklo valdymo pertvarkymas. “Pirminės sveikatos priežiūros įstaigos, ligoninės dar sveikatos apsaugos ministro Juozo Galdiko laikais buvo atiduotos savivaldybėms. Dabar jos visos priverstos konkuruoti tarpusavyje tarsi privačios įstaigos, o taip neturi būti. Valstybinės ligoninės - nacionalinis turtas, tačiau kaip jis naudojamas? Pripirkta begalė brangiausios įrangos, o jos pritaikymas tesiekia apie 30-40 procentų”, - LŽ dėstė V.P.Andriukaitis. Naujasis SAM vadovas pažymėjo, kad ligoninių priklausomybės keisti nebūtina, tik reikia jas sujungti į vieną sistemą.

vos Persitvarkymo Sąjūdžio narys, kūrė Lietuvos ekonominio savarankiškumo koncepciją. Tapęs Lietuvos Aukščiausiosios Tarybos deputatu, su darbo grupe rengė 1990 metų kovo 11-osios dokumentus. V.P.Andriukaitis taip pat kūrė Nacionalinę mokslo ir Nacionalinę sveikatos koncepcijas, yra vienas iš Lietuvos Konstitucijos autorių. Parengė daugiau kaip 150 teisės aktų projektų ir jų pakeitimų, buvo Konvento dėl Europos ateities kontribucijų autorius ir bendraautoris. 1997-aisiais ir 2002aisiais - kandidatas į prezidentus. Žmona Irena - lituanistė, sūnūs Šarūnas ir Gediminas - finansininkas ir teisininkas, duktė Rūta - medicinos studentė.

Ministras taip pat įsitikinęs, jog būtina perskirstyti sveikatos apsaugai skiriamą biudžetą, daugiau lėšų nukreipti profilaktikos programoms, ligų prevencijai ir jų nustatymui bei gydymui esant dar ankstyvai stadijai. “Žmonės patys turėtų būti atsakingi už savo sveikatą ir jos stiprinimą. Jie beviltiškai eikvoja sveikatos išteklius, o paskui yra priversti kreiptis į gydytojus. Akivaizdu, kad sveikatos sektorius (ne ligų gydymo, bet sveikatos) ne tik apleistas, jis nė nesukurtas”, - būsimo darbo gaires braižė ministras. Tokie V.P.Andriukaičio svarstymai ir būsimų reformų planai kai kuriems medikų bendruomenės atstovams primena “anuos laikus”. “Visi jo idėjų deklaravimai ir šūkiai sunkiai įgyvendinami. Tad, manau, ministras netrukus juos pamirš ir leis mums ramiai dirbti. Tačiau V.P.Andriukaitis - patyręs politikas ir medikas”, - LŽ sakė gydytojas Vytautas Jovaišas.

D.Pavalkio karjeros viršukalnė TADAS VALANČIUS

Alpinisto, didžiulę patirtį sukaupusio mediko ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) profesoriaus Dainiaus Pavalkio bendražygiai bei pirmtakai viliasi, kad patirtis ir organizuotumas šiam Darbo partijos (DP) atstovui neleis paslysti. Po kone desperatiškomis virtusių naujojo švietimo ir mokslo ministro paieškų valstybės vadovei Daliai Grybauskaitei atsisakius į šį postą skirti Virginiją Baltraitienę kiek netikėtai į šias pareigas pasiūlytas politikos padangėje iki šiol nežibėjęs žinomas chirurgas D.Pavalkis. Kaip naujajam ministrui seksis styguoti švietimo ir mokslo sistemą, drąsiai prognozuoti nesiryžta nei jo pirmtakai, nei kolegos. Tačiau suformavęs stiprią komandą ir įsigilinęs į darbo problemas jis gali tapti vienu stipriausių šios kadencijos ministrų.

Skuba sveikinti studentus Užvakar priesaiką davęs, tiesa, jos metu vienintelis iš viso ministrų kabineto Dievo pagalbos nepaprašęs, naujasis Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) vadovas kalbėdamas su LŽ akcentavo aukštojo mokslo kokybės stygių. “Kiekybės turime pakankamai, esame tarp Europos lyderių. Spręstina problema bus kokybė. Tad tiek studijų, tiek žinių vertinimo kokybei bus

skiriamas išskirtinis dėmesys”, - pažymėjo D.Pavalkis. Paklaustas, kaip rengiasi susidoroti su iššūkiais, “darbietis” atkakliai žadėjo nuosekliai vykdyti Vyriausybės programą. “Juk nesu absoliučiai laisvas savo sprendimuose. Be to, pasveikinkite nuo manęs visus studentus, palinkėkite jiems gero darbo”, - su šypsena sakė jis.

Prieš akis - iššūkiai Tačiau jo pirmtakas liberalas Gintaras Steponavičius naujojo ministro perspektyvų vien šviesiomis spalvomis nepiešė ir pabrėžė, kad artimiausiu metu jo laukia svarbiausias iššūkis - suburti stiprią komandą. Nuo to esą priklausys visas ministerijos darbas. “Vis dėlto gyvenimo ir profesinė patirtis bent jau aukštojo mokslo srityje yra nebloga. Tačiau aplinkybės, kuriomis jis buvo paskirtas, ne pačios palankiausios. Akivaizdu, kad naujajam ministrui teks daug laiko skirti įsigilinti į esamą padėtį”, - sakė G.Steponavičius. Ilgametis kolega akademinėje bendruomenėje LSMU rektorius ir Lietuvos universitetų rektorių konferencijos prezidentas prof. Remigijus Žaliūnas LŽ patikino galintis D.Pavalkį charakterizuoti ne tik kaip žinomą chirurgą, profesorių, klinicistą, bet ir kaip puikų mokslininką, studentų gerbiamą dėstytoją ir puikių organizacinių gebėjimų turintį specialistą. “Viliuosi, kad švietimo ir mokslo sistema pagaliau gavo potencialų lyderį. Vis dėlto reikia prisiminti, kad vienas žmogus gali nemažai, tačiau ir nepernelyg daug”, - svarstė jis.

R.Žaliūnas pažymėjo, kad stipri komanda ir komunikacija su studentais, universitetų vadovais bei kitais akademinės bendruomenės nariais taps ministerijos vadovo darbą labiausiai veikiančiais faktoriais. “Jau per pirmąjį rektorių konferencijos posėdį tikimės, kad D.Pavalkis galės atsiskleisti kaip ministras. Pirmiausia galbūt detaliau paaiškins Vyriausybės programą, nes kol kas apie ją žinome tik iš atgarsių viešojoje erdvėje”, - vylėsi LSMU rektorius.

Medikas susidoros? Neigiamų atsiliepimų apie D.Pavalkį tikino negirdėjęs ir ilgametis jo politinis bendražygis, buvęs Naujosios sąjungos pirmininkas Artūras Paulauskas. Jis apgailestavo negalintis daug pasakyti apie naujojo ministro asmenybę, tačiau pridūrė, kad aktyvumas ir organizuotumas - savybės, kuriomis naujasis ŠMM vadovas išsiskiria iš kitų politikų. “Į jį atkreipiau dėmesį, kai tik įstojo į partiją. Net po mums nesėkmingų 2008-ųjų parlamento rinkimų jis politikoje išliko aktyvus ir pastebimas”, teigė vienas DP lyderių. Vis dėlto paprašytas pasvarstyti, ar visą gyvenimą medicinos srityje dirbęs ir joje autoritetą išsikovojęs specialistas gebės būti geru švietimo lyderiu, A.Paulauskas neslėpė, kad ir jam buvo kilę abejonių. “Klausiau jo apie tai, bet jis mane įtikino. D.Pavalkis atsakė, kad sveikatos srityje jau turėtų išankstinę nuostatą, o dabar

D.Pavalkis žada dirbti be išankstinių nuostatų ir klausyti patarėjų bei specialistų nuomonių. / Martyno Ambrazo (ELTA) nuotrauka

D.Pavalkio biografija D.Pavalkis gimė 1960 metais Kaune. Mokėsi Saulės vidurinėje mokykloje, tuomečiame Kauno medicinos institute. 1984 metais įgijęs gydytojo specialybę mokėsi klinikinėje ordinatūroje, vėliau aspirantūroje Maskvos proktologijos mokslinių tyrimų institute. Nuo 1986-ųjų dirbo tuomečiame Kauno medicinos institute asistentu, vyr. asistentu, docentu ir profesoriumi, nuo 1993iųjų - chirurgo asistentu St. Mark’s ligoninėje Londone. Yra dirbęs Kauno akademi-

bus priverstas atidžiai įsiklausyti į patarėjų ir specialistų nuomonę. Šis žmogus į viską žvelgia realistiškai, o

jos klinikų vyresniuoju chirurgu, direktoriumi operacinei medicinai ir Koloproktologijos sektoriaus vadovu. Parašė per 280 mokslinių publikacijų. Nuo 1995 metų daugiau kaip 50 kartų stažavosi užsienio klinikose. Kaip aktyvus alpinistas yra įveikęs Kilimandžaro, Monblano, Elbruso ir kitas viršukalnes. Su žmona architekte Edita Pavalkiene augina sūnų Gintautą ir dukrą Dainorą. 2008 metais su Naująja sąjunga nesėkmingai dalyvavo Seimo rinkimuose, nuo 2011-ųjų - Darbo partijos narys.

vadovaudamasis vadybiniais sugebėjimais įstengs atsirinkti prioritetus”, pažymėjo politikas.


4

2012 12 15 Lietuvos žinios

Komentarai ir debatai

Jeigu susitiksime po Apokalipsės

POVILAS SIGITAS KRIVICKAS

Šiomis dienomis dažniausiai viešumoje mirga data 2012 12 21. Toks skaitmenų derinys traukia ne tik numerologijos mėgėjus. Numerologija tai mokslas apie žmogaus gimimo datos, vardo ir pavardės, įvairių įvykių skaičių vibracijų reikšmes. Numerologijos vakarinės krypties pradininkas Pitagoras, gyvenęs apie 500 metų prieš Kristų, teigė, jog pasaulį valdo skaičiai ir jie turi net didesnę galią negu dievai ar valdovai. Sudėjus aukščiau minimos datos skaitmenis, išeina vienuolika, o tai esą lemia ne tik ypatingas tokios sumos pagal gimimo datą turėtojo charakterio (nepaprastai valingo) savybes, bet ir visai žmonijai fatališkus įvykius. Kai skaitysite šias eilutes, gali būti likusi vos savaitė iki... pasaulio pabaigos, arba Apokalipsės. Tai, kai kurių tyrinėtojų manymu, pagal senovės majų genties žynių pranašystes turėtų įvykti 2012-ųjų gruodį, kai baigsis dar vienas - tryliktasis - Saulės penktosios eros baktunas (5125 metų ciklas). Jis prasi-

dėjęs 3114 metų rugpjūčio 11 ar 13 dieną prieš Kristaus gimimą. Vienas aukštas Tibeto dvasininkas įsakmiai kviečia pasirengti “tamsos dienoms”. Tas lama teigia, kad nuo šių metų gruodžio 21 dienos Žemė skriesianti per “nulinę juostą” - ypatingos būsenos erdvę, kur nėra jokios energijos. Stosianti visiška tamsa ir tyla. Dingsianti elektra ir ryšiai. Smarkiai žaibuosią, o žemė virpėsianti lyg nuo nedidelio drebėjimo. Lama pataria iš anksto pasidėti po ranka dokumentus ir, priartėjus lemtingam momentui, išvažiuoti į kaimą. Ten būsią saugiau praleisti sudėtingą mūsų planetai periodą, per kurį negalima eiti į lauką. Geriau medituoti ir melstis. Rusijos žiniasklaidoje pasirodė pranešimų, kad Sibire esančio Tomsko miesto parduotuvėse jau galima įsigyti “Apokalipsės rinkinį”. Jame esantys daiktai “padės paminėti pasaulio pabaigą”, taip teigiama jo reklamoje. Tokia prekė siūloma gruodžio 21 dieną laukiant Apokalipsės. Rinkinyje yra butelis “Gyvenimo degtinės” (kaipgi rusai be jos išgyventų), skardinė sardinių, degtukų dėžutė, keletas žvakių, gabalėlis muilo, gabalas virvės, įvairių vaistų bei tvarsčių ir bloknotas “Užrašams ateičiai”. Šie rinkiniai - Tomsko vestuvių salono darbuotojų sumanymas. Pirkėjų susidomėjimas jais gana didelis, todėl jau sulaukta prašymų atsiųsti šių prekių ir į kitus Rusijos miestus.

Kitokie pasirengimo “pasaulio pabaigai” mastai turtingiausioje pasaulio valstybėje. JAV Kanzaso valstijos prerijose statoma “pasaulio pabaigos slėptuvė”. Apleistoje raketų šachtoje įrengiami prabangūs apartamentai su atskirais baseinais, kino teatrais, bibliotekomis. Tokia slėptuvė galėtų apsaugoti nuo saulės žybsnių, teroristų atakų ar pandemijos. Jau keturi pirkėjai sumokėjo reikiamus įnašus, kad turėtų kur pasislėpti priartėjus Apokalipsei. Lietu-

voje panašią slėptuvę būtų galima įrengti buvusioje sovietinėje tolimojo nuotolio raketų bazėje netoli Platelių. Tačiau neteko girdėti, kad kokie nors vietiniai ar užsienio nuvorišai būtų ėmęsi įgyvendinti tokį projektą. Gal tam reikalui iš dalies tiktų ir Vilniaus barbakanas, bet jis negiliai įleistas į žemę. Tiesa, jį prieš daugelį metų vienas savaitraštis balandžio pirmosios proga buvo pavertęs povandeniniu restoranu akvariumu su šarvuotais riteriais. Atsirado naivuolių, patikėjusių pokštu ir atvykusių papramogauti, bet radusių tik tuščią apgriuvusią senovinę tvirtovę.

NASA mokslininkai paneigė daugybę “pasauliopabaigos” argumentų, tarp jų ir tai, kad gruodį į Žemę atsitrenks kita planeta ir įvyks majų numatyta pasaulio pabaiga. NASA specialistai internete paskelbė vaizdo įrašą, kuriame paaiškina daugelį išgalvotų teiginių apie Apokalipsę, kurią, sudarydama kalendorių, neva numatė majų civilizacija. Programos vadovas Donas Yeomansas aiškina, kad majų kalendoriaus pabaiga 2012 metų gruodį nereiškia, jog įvyks pasaulio galas. Jis teigia, kad tai tik vieno ciklo pabaiga, po kurio prasideda kitas ciklas. Taip pat sudaromi ir šiuolaikiniai kalendoriai, kurie baigia-

“Facebook”, “Twitter”, “YouTube”, Irane yra užblokuotos, nes, kaip teigia oficialūs Irano pareigūnai, per jas vykdomas “švelnus” karas prieš islamo respubliką.”

podiumų ir mados žurnalų viršelių ši mada plinta į parduotuves. Visi užsikrečia “pūkų mada” ir skuba pirkti, kad nuo kaimynų neatsiliktų. Jei dar tokios priklausomybės neturite - pasidomėkite, kaip tas šiltas pūkelis “įkrinta” į šilto palto vidų. Galima manyti, kad jis nupešamas nuo jau maisto pramonei paruoštų, t. y. papjautų, paukščių. Tačiau tiesa kitokia daugeliui žąsų plunksnos pešamos joms gyvoms. Pasekmės žiaurios kraujuojantys paukščių kūnai. O pasiskųsti jie negali. Laimingesnieji pirmiausia pjaunami maistui, tik vėliau nupešami, bet labiausiai vertinamas mados pramonės pirkinys - pūkai, kurie rankomis pešami nuo gyvų paukščių. Tokia prekė brangesnė, nes manoma, kad nuo skerdienos nupešti pūkai yra prastesnės kokybės. Žąsų augintojai nesnaudžia, nes plunksnos - brangi prekė: kilogramas švelniausių plunksnų, nupeštų nuo gyvų žąsų, kainuoja apie 94 litus. Nuo skerdienos nupeštos plunksnos - tik apie 4 litus. Gyvūnų organizacijos darbuotojas Markas Muelleris stebėjo Vengrijos pešėjų brigadų darbą - moterys ir vyrai uždarbiauja fermose pešdami plunksnas nuo gyvų žąsų. Atlikę darbą vienoje fermoje, jie keliasi į kitą. Tokių brigadų yra

daugelyje pasaulio šalių, vienos didžiausių yra Vengrijoje, Lenkijoje, Ukrainoje, Rusijoje ir Moldovoje. Dauguma tokiuose ūkiuose gyvenančių žąsų šią egzekuciją patyrė ne kartą. Pavyzdžiui, pilkosios žąsys pjaunamos sulaukusios 12 savaičių. Iki tol jos būna “nurengiamos” vieną arba du kartus. Baltosios žąsys, auginamos mėsai, pjaunamos 26 savaičių, iki tol jos nupešamos tris kartus. M.Muelleris pasakoja, kad pešėjų brigados dirba kaip konvejeris. Kai “nuplunksnavimas” būna baigtas ir žąsų kūnai kraujuoja, labiausiai sužalotoms “pasiseka” - joms be jokių skausmą malšinamųjų vaistų, tiesiog paėmus adatą su siūlu susiuvamos žaizdos. Kai plunksnos atauga, maždaug po penkių savaičių, vėl

Netrūksta naivuolių ir šiandien. Apokalipsės baimė buvo juntama visais istorijos etapais, tačiau dabar per žiniasklaidą ir internetą ji išplito po visą planetą. Pasaulio pabaigos tematika tebelaiko prikausčiusi daugelio žmonių dėmesį. Ne tik tų, kurie tiki Apokalipse ir todėl beveik nevalgo bei nemoka mokesčių, bet ir pritariančių prielaidai, kad majų kalendoriuje 2012 metų gruodžio 21 diena terodo ne pasaulio, o vieno labai ilgo ciklo pabaigą ir kito - pradžią.

Jei pergyvenom mažąją stipraus diržų veržimo “apokalipsę” po naktinės mokesčių reformos, tikėkimės, kad laimingai praeis ir didžioji “pasaulio pabaiga”.

si gruodžio 31 dieną, o sausio 1 dieną prasideda naujas kalendorius. D.Yeomansas taip pat paneigė keletą galimų pasaulio pabaigos scenarijų. Pavyzdžiui, yra teigiančiųjų, kad šių metų pabaigoje į Žemę atsitrenks mitinė Nibiru planeta. Mokslininkas teigia, kad tokia planeta neegzistuoja, nes ją jau seniai būtų pamatę tūkstančiai astronomų, kurie nuolat stebi dangų. Net jei ši planeta būtų nematoma, astronomai ją aptiktų dėl gravitacijos poveikio netoli jos esančioms planetoms. Beje, gruodžio 21-ąją tiesiąja linija Saulės linkui išsirikiuos planetos, esančios palyginti netoli nuo Žemės. Šitai irgi kelia paniką baikštuoliams, laukiantiems pasaulio pabaigos. Juos pašiepdami optimistai sako: “Kas tikite 2012 metų pasaulio pabaiga, savo turtą perrašykite man...” Po teisybei, iš gruodžio 21-osios į 22-ąją prasideda saulėgrįža, kai diena pamažu ima ilgėti. Nuo seno tas savaitę trunkantis gamtos virsmas siejamas su atgimimu, naujo gyvenimo pradžia. Geresnės jos tikimės ir mes, kai baigėsi penkioliktasis Lietuvos Vyriausybės “baktunas” ir, angliškai veblenant kandidatams į ministrus, linksmai prasidėjo šešioliktasis. Jei pergyvenom mažąją stipraus diržų veržimo “apokalipsę” po naktinės mokesčių reformos, tikėkimės, kad laimingai praeis ir didžioji “pasaulio pabaiga”, o po to, gražiai atšventę šv. Kalėdas, vėl visi sėkmingai susitiksime.

Kitų balsai IRANAS PALEIS SAVĄ “YOUTUBE”

Lietuvos žinios

Mignews.com pranešė apie Irano ketinimus paleisti naują interneto svetainę, skirtą vaizdo įrašų mainams, ir ji taptų visiems žinomo “YouTube” alternatyva. Tokio portalo sukūrimas buvo inicijuotas vyriausybės: “Irano valstybinės televizijos interneto puslapyje pranešama, kad naujas interneto portalas www.mehr.ir (“priklausomybė”, išvertus iš farsi kalbos) sieks prisidėti prie Irano islamo kultūros ir meno sklaidos. Tačiau neaišku, kiek šis portalas bus kontroliuojamas vyriausybės ir kiek jis bus cenzūruojamas. Vakarų interneto svetainės, tokios kaip

PALTAI SU ŽĄSŲ SKAUSMU Turbūt nežinojote, kad pūkiniai paltai, kurie šildo mus žvarbią žiemą, kažką nurengia? Ne tik nurengia, bet ir sukelia skausmą paukščiams, nuo kurių nuplėšiamos plunksnos. Apie tai rašo Dailymail.co.uk: “Šiuo metu labai madingi pūkiniai paltai. Žmonės kaip išprotėję ieško jų, ir būtinai su natūraliais pūkais. Garsiausi dizaineriai užkariauja podiumus “pūkų magija”. Nuo

Leidėja UAB „Lietuvos žinios“ Adresas Vykinto g. 14, 08117 Vilnius faksas 275 3131; el. p. red@lzinios.lt

Aktualijos R.Ramelienė R.Tracevičiūtė T.Valančius T.Bašarovas

(tel. 249 2206) (tel. 249 2241) (tel. 249 2247) (tel. 249 2204)

Ekonomika A.Jockus E.Kijauskienė K.Šliužas

(tel. 249 2205) (tel. 249 2237) (tel. 249 2240)

Vyr. redaktoriaus pavaduotojos B.Papartienė (tel. 249 2203) V.Danilevičiūtė (tel. 249 2202) R.Razmislevičiūtė (tel. 249 2201)

Užsienis P.Krupenkaitė V.Sudikienė

(tel. 249 2244) (tel. 249 2214)

Atsakingoji sekretorė E.Makselytė (tel. 249 2227)

Sportas J.Žemaitytė S.Ramoška V.Remeika

Generalinis direktorius ir vyriausiasis redaktorius R.Terleckas (tel. 249 2152) Generalinio direktoriaus padėjėja N.Jakučionienė (tel. 249 2152) Vyr. redaktoriaus pirmasis pavaduotojas M.Girša (tel. 249 2153)

Atsakingosios sekretorės pavaduotoja R.Jakucevičiūtė (tel. 249 2227)

(tel. 249 2217) (tel. 249 2219) (tel. 249 2218)

Kultūra ir mokslas M.Klusas (tel. 249 2215) M.Kniežaitė (tel. 249 2212) J.Mičiulienė (tel. 249 2210) A.Musteikis (tel. 249 2213) Šou ir pramogos V.Sinicaitė (tel. 249 2249) Tyrimai J.Tvaskienė V.Kvedaras

(tel. 249 2238) (tel. 249 2245)

Spec. korespondentai G.Mikšiūnas (tel. 249 2224) F.Žemulis (tel. 249 2248) „Sveikata ir vaistai“ A.Masionytė (tel. 249 2209) „Namų pasaulis“ N.Storyk (tel. (8 615) 53 105)

pešama. Nuo vienos žąsies vidutiniškai nupešama apie 150 gramų pūkų - pakankamas kiekis vidutinio dydžio pagalvei prikimšti. O dėl jūsų paltuko “nurengiamos” vidutiniškai trys žąsys. Europos pešėjų ir plunksnų asociacija, kuri atstovauja šiai pramonei, sako, jog planuoja paskubinti etišką sertifikavimo sistemą ūkiams. Jų atstovai teigia, kad tik 2 proc. plunksnų nupešama nuo gyvų žąsų, ir smerkia tokią praktiką, o visa kita, t. y. 98 proc. plunksnų, esą atkeliauja iš maisto pramonės. Tačiau gyvūnų organizacijos “Keturi povai” darbuotojas M.Muelleris netiki šia statistika: “Industrijos atstovų duomenys - apie visą paukščių pramonę. O šiuo atveju kalbama apie žąsis.” LŽ

„Trasa“ I.Staškutė (tel. 249 2225) V.Užusienis (tel. 249 2235) „LŽ gidas“ J.Čiulada (tel. 249 2234) „Žmonės“ R.Pakalkienė (tel. 249 2208) G.Ambrazas (tel. 249 2207) Fotografija R.Jurgaitis (tel. 249 2230) R.Stankevičiūtė (tel. 249 2230) E.Bartulis (tel. (8 37) 20 82 00) Interneto svetainė www.lzinios.lt

Korespondentai krašte Kaunas G.Čižinauskaitė (tel. (8 37) 20 82 00) K.Kučinskaitė tel. (8 37) 22 97 88 Klaipėda V.Bortelienė (tel. (8 46) 39 95 83) D.Nikitenka (tel. (8 46) 31 02 51) Panevėžys D.Baronienė (tel. (8 45) 57 23 41) Alytus R.Krušinskaitė (tel. (8 315) 51 080) Marijampolė K.Kazakevičius (tel. (8 343) 50 890)

A.Makauskas K.Jašinskas A.Praleika S.Vaičienė

Spausdino „Lietuvos ryto“ spaustuvė, Kauno g. 51, 21372 Vievis. ISSN 1822-1637 Leidžiamas nuo 1909 m. © Visos „Lietuvos žinių“ publikacijos – laikraščio nuosavybė. Kopijuoti ir platinti be UAB „Lietuvos žinios“ leidimo draudžiama.

(tel. 249 2231) (tel. 249 2232) (tel. 249 2231) (tel. 249 2232)

Reklamos skyriaus direktorė A.Jakeliūnienė (tel. 249 2165) Platinimo tarnybos direktorė E.Žvinytė (tel. 249 2154) bendras (tel. 249 2223) Informacija nemokamu telefonu (8 800) 77888 Buhalterija (tel. 249 2148) Už reklamos turinį ir joje pasitaikančias įvairaus pobūdžio klaidas redakcija neatsako.

Taip laikraštyje žymimi užsakomieji straipsniai


2012 12 15 Lietuvos žinios

Lietuva ir Europa

5

Venecijoje -nepriklausomybės šaukliai Venecijos separatistai nori atkurti regiono nepriklausomybę. Ekonomikos krizė paskatino venecijiečius išeiti į gatves ir skleisti laisvės idėjas. Venecija viduramžiais buvo viena turtingiausių Europos prekybos valstybių. Venecijos laivai skrosdavo Viduržemio jūrą, o šios respublikos pirkliai aktyviai prekiaudavo su valstybėmis kaimynėmis. Nors Venecijos šlovės dienos jau seniai praėjo, istorinio paveldo įkvėpti regiono nepriklausomybės šaukliai ragina Veneciją atsiskirti nuo Italijos. Nepriklausoma Venecijos Respublika egzistavo daugiau nei tūkstantį metų, tačiau 1797-aisiais žlugo, kai į ją įsiveržė Napoleono Bonaparto armija. Prancūzijos imperatorius nušalino paskutinįjį dožą - tradicinį Venecijos Respublikos lyderį. Šiuo metu Venecijos separatistai tiki, kad šis Italijos regionas nepriklausomybę pasieks greičiau nei Katalonija ar Škotija. Jie svajoja apie naują valstybę šiaurės rytų Italijoje, kuriai priklausytų Venecija, Veneto regionas, dalis Lombardijos, Trentino ir Friulio-Venecijos Džulijos. Šios Italijos sritys ribojasi su Austrija ir Slovėnija. Naujoje valstybėje gyventų apie 5 mln. žmonių. Ši jūrinė valstybė - “Reppublica Veneta” skirtųsi nuo likusios Italijos savo atskira tarme ir istorinėmis šaknimis. Venecijos separatizmą labiausiai paskatino ne tiek šlovinga istorinė praeitis, kiek per visą Europą nuvilnijusi ekonomikos krizė, kuri skaudžiai smogė Italijai. Didelius mokesčius į Italijos biudžetą mokančio

Plaukdami gondolomis venecijiečiai skelbė nepriklausomybės idėjas. / Reuters/Scanpix nuotrauka Venecijos regiono gyventojai pradėjo piktintis centrinės valdžios kontrole. Jiems apmaudu, kad savo 1,9 trln. eurų valstybės skolą Italija bando padengti venecijiečių pinigais. “Ekonomikos recesija stipriai paveikė mažas ir vidutines įmones, ekonominė situacija Venecijoje tikrai beviltiška”, - sako buvęs Pasaulio banko ekonomikos ekspertas Lodovico Pizzati. Jis vadovauja naujai susikūrusiai “Indipendenza Veneta” politinei partijai. “Iš 70 mlrd. eurų Romai sumokėtų mokesčių Venecijai tiesiogiai ir netiesiogiai grįžta tik apie 50 mlrd. eurų. Prarandame maždaug 20 mlrd. eurų per metus. Tai milžiniški pinigai penkiems mi-

“Venecijiečiai pavargę nuo Romos vergovės, nes centrinė valdžia nekreipia dėmesio į regiono bėdas.” lijonams gyventojų”, - paaiškino profesorius L.Pizzati. Sunki ekonominė padėtis - pagrindinis veiksnys, skatinantis venecijiečių separatizmą. Naujausios apklausos parodė, kad didžioji dalis Venecijos gyventojų remia regiono nepriklausomybę. Vietos laikraščio “Il Gazzettino” paskelbtoje apklausoje net 70 proc. venecijiečių norėtų atsiskirti nuo Italijos. Kitas Italijos dienraštis - “Corriere della Sera” -

“Ramybòs nerimas„ ‰e‰toji aktoròs Doloresos Kazragytòs autobiografini˜ esò knyga. Apie laukianãius Anapus ir esanãius ‰alia, apie gyvenimà teatre ir teatrà gyvenime, apie Dievà, meil´, mirt∞ - be patoso, nemoralizuojant, su ‰viesia i‰mintimi, leidÏianãia pro maÏà kaimo trobos langel∞ “Raudoni sandaliukai„ pamatyti visà septintoji Doloresos pasaul∞. Kazragytòs autobiografinòs eseistikos knyga. Tai atvirumu kerintis aktoròs Ïvilgsnis ∞ save, dviej˜ esybi˜ - senstanãio kno ir senatv´ neigianãios sielos, gyvenimo patirties ∞sitvòrusio proto ir vilties ie‰kanãios ‰irdies dialogas. Apie kà autorò kalba su savimi ir skaitytoju? Apie maÏus kasdienybòs stebuklus, susitikimus su Lietuvos miest˜ ir miesteli˜ Ïmonòmis, gr∞Ïimà ∞ teatrà - repeticijas naujame spektaklyje, vienatvòs lides∞ ir palaimà, abejones ir tikòjimà, padedant∞ nepalÏti pasirinkimo kryÏkelòje. Apie tai, kad susitaikyti nerei‰kia pasiduoti.

pateikė dar įspūdingesnę statistiką, pagal ją parama Venecijos nepriklausomybei siekia 80 procentų. “Indipendenza Veneta” centrinei Italijos valdžiai po truputį rodo dantis. 2012 metų gegužės mėnesį po judėjimo susiformavimo separatistai perdavė 20 tūkst. Venecijos gyventojų pasirašytą peticiją už nepriklausomybę Veneto regiono gubernatoriui Lucai Zaiai, kuris taip pat yra nepriklausomos Venecijos šalinin-

kas. L.Zaia priklauso kitam politiniam judėjimui “Liga Veneta”, kovojančiam dėl didesnio šiaurės Italijos regionų savarankiškumo nuo centrinės valdžios. L.Zaios teigimu, “venecijiečiai yra pavargę nuo Romos vergovės, kadangi Italijos centrinė valdžia ilgą laiką nekreipė dėmesio į regiono bėdas. Venecijos separatistai nepriklausomybės idėjas skelbia gatvėse. Judėjimo “Indipendenza Veneta” pradėtame masiniame mitinge Venecijoje buvo reikalaujama kuo skubiau surengti referendumą dėl regiono nepriklausomybės. Organizatorių teigimu, mitinge dalyvavo daugiau kaip 2000 žmonių, tačiau, policijos duomenimis, jų buvo tik apie 500. Minia mojavo raudonos ir aukso spalvos raiščiais, vaizduojančiais šv. Morkų ir liūtą, kuris Venecijos Respublikos egzistavimo laikotarpiu buvo svarbiausias valstybės simbolis. Per mitingą separatistai skelbdami laisvės idėjas gondolomis plaukė per Didįjį kanalą ir įteikė “nepriklausomybės deklaraciją” Veneto regiono valdžios institucijoms. Šis žingsnis buvo priešiškai sutiktas likusioje Italijoje, kurioje praėjusiais metais buvo švenčiamos 150 šalies suvienijimo metinės. Venecija prie Italijos prisijungė vėliau nei likusios žemės. Suverenios Italijos dalimi ji tapo tik 1866-aisiais, praėjus penkeriems metams po šalies suvienijimo. Venecijiečiai mano, kad šis sprendimas buvo priimtas per prievartą. Tokią nuomonę pareiškė vienas mitingo dalyvis.

Parengė SAULIUS ŠIMKEVIČIUS


6

2012 12 15 Lietuvos žinios

Pasaulis

Kai pokštas virsta tragedija

M.Christianas ir M.Greig sako esantys “priblokšti, sukrėsti ir palaužti”. Reuters/Scanpix nuotrauka

Indų studentės, besirengiančios tapti slaugytojomis, uždegė žvakutes pagerbdamos nusižudžiusią J.Saldanhą. PALMYRA KRUPENKAITĖ

Kai du australai laidos vedėjai paskambino į ligoninę apsimetę karaliene ir princu, kone visam pasauliui buvo labai juokinga. Kai nusižudė tuo patikėjusi slaugytoja, visi ėmė piktintis. Šis tragedija virtęs pokštas ne tik Jungtinėje Karalystėje bei Australijoje išprovokavo diskusijas, kur yra riba tarp humoro ir žiaurumo. Apsimetėlių skambučiai nėra naujas dalykas. Ne vienas yra apkvailinęs draugą ar kolegą, kai paskambinęs prisistatydavo jo viršininku ar kokiu svarbiu asmeniu. Taip daroma nuo tada, kai atsirado telefonas, o nuo 6-ojo dešimtmečio, kai du amerikiečių komikai Steve’as Allenas ir Johny Carsonas taip pasielgė radijo eteryje, tokie skambučiai tapo ir pramoginių radijo bei televizijos laidų dalimi.

Apgauti ir svarbūs asmenys Galima pateikti daugybę pavyzdžių, kai buvo apgauti ir šio pasaulio galingieji. 1995 metais karalienė Elžbieta II sklandžia prancūzų kalba 17 minučių dėstė savo nuomonę apie artėjantį referendumą dėl Kvebeko provincijos atsiskyrimo, manydama, kad kalbasi su Kanados premjeru, nors tai viso labo buvo Kanados radijo darbuotojas Pierre’as Brassard’as. Paaiškėjus apgavystei jis tikino nesiekęs ištraukti iš karalienės jokios slaptos informacijos, tiesiog norėjęs, kad būtų linksma. Tačiau žinia apie slaugytojos Jacinthos Saldanhos, kuri nusižudė sužinojusi, kad nėščios princesės Kate būklę atskleidė ne karalienei Elžbietai II ir sosto įpėdiniui princui Charlesui, mirtį jį pribloškė. “Ačiū Dievui, kad taip nepasielgė kiti žmonės, kuriems paskambino apsimetėliai”, - sakė P.Brassard’as ir neslėpė bandantis suvokti šios kraupios savižudybės priežastis. 1998 metais bandyta apgauti ir tuometį britų premjerą Tony Blairą. Jam

paskambinęs žmogus prisistatė esąs opozicijos lyderis Williamas Hague’as, nors iš tiesų tai buvo garsus britų parodijuotojas Rony Bremmeris. Tiesa, T.Blairas iš karto suprato, kad skambina apsimetėlis, ir nutarė tai paversti linksmu pokštu. Užtat Kubos lyderį Fidelį Castro apkvailinti pavyko. 2004

apsimetėlių skambučius staiga ėmė keistis. Mėgstantiesiems taip pokštauti dabar siūloma kelis kartus gerai pagalvoti prieš kam nors skambinant. Besipiktinantieji mano, kad tokie žaidimai jau baigti, nes pokštautojai priėjo liepto galą. Net karaliene ir princu apsimetę linksmieji australai Michaelas Christianas bei Mel Greig sako, kad įvykusi tragedija atėmė bet kokį norą taip juokauti. “Mes esame priblokšti, sukrėsti ir palaužti”, - kalbėjo jie per Australijos televiziją. “Tai žudo. Nustokite apgaudinėti žmones”, - patvirtino ir radijo stoties “Capital FM” laidų vedėjas britas Penkas, kuris pats šiais metais taip pasiel-

“Apgauti žmonės į apsimetėlių skambučius reaguoja labai piktai. Jie jaučiasi sutrikę, susigėdę ir mano, kad nuvylė kitus. Jei dirba atsakingą darbą, jiems kyla minčių jo atsisakyti. Ateityje jie niekada nebetikės žmonėmis.” metais jam paskambino Majamio radijo darbuotojas, prisistatė Venesuelos prezidentu Hugo Chavezu ir abu rimtai pasišnekėjo.

Ar tokių pokštų daugiau nebus? Iki šiol visuomenė iš tokių pokštų linksmai pasijuokdavo, tačiau pasikorus slaugytojai J.Saldanhai požiūris į

gė kone šimtą kartų. Tiesa, jis neslepia raginantis laidų vedėjus liautis taip juokauti, nes bijo, kad žiniasklaida gali tapti kontroliuojama. Daugybė radijo laidų vedėjų iš Jungtinės Karalystės, Australijos bei Jungtinių Valstijų nusiuntė užuojautą slaugytojos šeimai ir pažadėjo eteryje nebesveikinti savo klausytojų Kalėdų proga apsi-

V-3000

metę kitais žmonėmis. Australijos radijo stotis “2Day FM”, kurioje dirba M.Christianas ir M.Greig, slaugytojos šeimai skyrė pusę milijono dolerių. Patys laidos vedėjai išgyvena košmarą sužinoję, kuo baigėsi jų pokštas, ką kalbėti apie tai, kad sulaukė kone visuotinio pasmerkimo. Jie laikinai nušalinti nuo darbo, o Jungtinėje Karalystėje prieš juos pradėtas tyrimas, nors manoma, kad po Naujųjų metų M.Christianas ir M.Greig grįš į eterį, nes australai mėgsta šią porelę.

Nustoja tikėti žmonėmis “Apgauti žmonės į tokius apsimetėlių skambučius reaguoja labai piktai. Jie jaučiasi sutrikę, susigėdę ir mano, kad nuvylė kitus. Jei jie dirba atsakingą darbą, kyla minčių jo atsisakyti. Ateityje jie jau niekada nebetikės žmonėmis”, - kalbėdamas per BBC sakė psichologas Michaelas Berry. Tačiau ar yra riba, kurios negalima peržengti skambinant kuo nors apsimetus? Yra didelis skirtumas, ar skambinama kokiam nors žinomam viešam asmeniui, ar paprastam mirtingajam. J.Saldanha buvo paprasta, savo darbą nuoširdžiai dirbanti ligoninės slaugytoja, o T.Blairas ir F.Castro - vieši asmenys. Pramoginių laidų vedėjai aiškina daugiausia skambinantys paprastiems žmonėms. Radijo stotyje “Revoliution FM” dirbantis Penkas teigia, kad žmonės nevengia taip pajuokauti paskambindami kuriam nors savo šeimos nariui ar draugui, ir paprastai apgavystei paaiškėjus “auka” atsileidžia po 30 sekundžių. Tačiau kai tokiam pokštui pasirenkamas viešas asmuo, galima sulaukti ir pasmerkimo, ypač jei apgautasis nutaria baigti gyvenimą, kaip padarė slaugytoja. Britų konservatorių partijos parlamentaras Davidas Amessas, kurį kartą taip “išdūrė” parodijuotojas Chrisas Morrisas, po J.Saldanhos savižudybės pasakė: “Smerkiu iš visos širdies. Nematau nieko juokingo, jei žmogus dėl tokio pokšto nusižudo.” Net panašių juokų šalininkai sutinka, kad skambinti į ligoninę “labai delikatu”. Vienas paprastas australas tokiu laidos vedėjų poelgiu pasipiktino dar tuomet, kai slaugytoja buvo gyva. “Tai net nejuokinga. Argi juokinga teirautis apie žmogaus sveikatą, tuo labiau kad Kate jautėsi labai prastai?” - klausė jis. Tačiau patiems laidos vedėjams tuomet taip neatrodė. Jie net pasirūpino, kad kalbant telefonu su slaugytoja fone skambėtų korgių lojimas ir ligoninės darbuotoja nesuabejotų, jog skambina tikrai pati karalienė. Nors žmonės piktinasi M.Christiano ir M.Greig elgesiu, dėl slaugytojos mirties retas ryžtasi juos kaltinti, nes niekas nežino, kokios iš tiesų buvo to aplinkybės. Net psichologui M.Berry skambutis į ligoninę pasirodė labai juokingas. “Man tikrai buvo linksma. Tai puikus pokštas, kuris ilgai neturėjo būti pamirštas. Tik jį apkartino J.Saldanhos mirtis, ir žmonėms pasidarė nebejuokinga”, - sakė jis.


2012 12 15 Lietuvos žinios

Pasaulis

7

Savaitės fotokaleidoskopas

NETEKTIS. Maskvoje tūkstančiai žmonių, tarp jų ir Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, panoro atsisveikinti su šią savaitę mirusia operos legenda Galina Višnevskaja. Pastaruoju metu dainininkė sunkiai sirgo ir rengėsi pasitraukti iš gyvenimo. Jos dukterys Olga ir Jelena Rostropovič sakė, kad mama išėjo būdama laiminga, nes prieš mirtį nuolat klausėsi provoslaviškos muzikos, meldėsi ir priėmė komuniją. Prie G.Višnevskajos karsto buvo padėta pakalnučių, mėgstamiausių dainininkės gėlių, o salėje visą laiką skambėjo jos atliekamos dainos ir arijos. G.Višnevskaja palaidota Novodevičjės kapinėse šalia savo vyro Mstislavo Rostropovičiaus.

Į PARLAMENTĄ. Ekvadoro ambasadoje Londone besislapstantis “WikiLeaks” įkūrėjas Julianas Assange’as pareiškė, kad sieks tapti Australijos parlamento nariu. Jis taip pat ketina įkurti partiją, kuri vadinsis “WikiLeaks”, nes “labai daug garbingų žmonių, kuriais žavisi australai, ja domisi ir pasirengę palaikyti”. 41 metų australas teigia, kad jo partija kovos už atvirą valstybę ir privataus gyvenimo apsaugojimą. Rinkimai Australijoje vyks kitų metų lapkričio 30 dieną. Iki to J.Assange’ui gali tekti tūnoti ambasadoje, nes Jungtinės Valstijos nori jį teisti už tai, kad pakenkė šalies nacionaliniam saugumui. / AFP/Reuters/Scanpix nuotraukos

AUKSAS IR KRIZĖ. Apsilankiusi Anglijos banke, kur saugomas valstybės aukso rezervas, karalienė Elžbieta II juokais paklausė, kodėl jos šalis niekaip neišbrenda iš krizės, jei turi tokius turtus. Valdovei buvo paaiškinta, kodėl saugomi aukso luitai ir kyla finansų krizė. Vienas banko vadovų Sijitas Kapadia išvardijo tris priežastis. Pirmoji, krizė, kaip ir žemės drebėjimas, yra reta ir sunkiai nuspėjama. Antra, rinkai ilgai buvus stabiliai visi nusiramino ir manė, kad jos reguliuoti nereikia. Trečia, žmonės dar nesuvokia, kaip smarkiai pasaulyje susipynusi finansų sistema.

TURBANAS. Pirmą kartą Jungtinės Karalystės istorijoje karališkojoje Škotijos gvardijoje tarnaujančiam 25 metų indui Jatinderpalui Singhui Bhullarui padaryta išimtis ir vietoj gvardiečiams įprastos meškos kailio kepurės leista ryšėti turbaną. Kai šis sikhas pirmą kartą turėjo eiti sargybą prie Bakingamo rūmų, to pažiūrėti atvažiavo beveik 50 jo šeimos narių. J.S.Bhullaras sakė, kad jaučiasi “labai pagerbtas”, kai eidamas sargybą gali ryšėti turbaną. Iki jo gvardijoje tarnavę sikhai visuomet privalėjo užsidėti lokio kailio kepurę.

UŽSIENIO KALBOS. Pirmą kartą Nobelio fondui teko pažeisti protokolą. Kai Stokholmo filharmonijoje šių metų Nobelio premijų laureatams buvo įteiktos premijos, jie tradiciškai nuvyko į Stokholmo rotušėje surengtą banketą, kuriame dalyvauja karališkosios šeimos ir Nobelio komiteto nariai, svarbiausi Švedijos ministrai ir partijų lyderiai. Pagal protokolą premijų laureatai negali sėdėti prie stalo šalia savo žmonų, tačiau šiemet šią taisyklę teko pažeisti, nes nei literatūros premija įvertintas kinas Mo Yanas, nei jo žmona nekalba jokia užsienio kalba. Kad garbingi svečiai neliktų visiškai izoliuoti, šalia jų buvo pasodintas Kinijos ambasadorius su žmona.


8

2012 12 15 Lietuvos žinios

Verslas

Klaipėdos miestas kratosi šešėlio VIDA BORTELIENĖ

Valdžios pastangos įtikinti piliečius gyventi iš legalių pajamų ir nepirkti kontrabandinių prekių sulaukė pritarimo uostamiestyje. Čia mėginama skleisti etiško verslo iniciatyvą. Šiemet atliktas viešosios nuomonės tyrimas parodė, kad net 60 proc. apklaustų uostamiesčio gyventojų teigiamai vertina čia vykstančius pokyčius, o Lietuvos laisvosios rinkos instituto (LLRI) tyrimas atskleidė Klaipėdą esant geriausia vieta investuotojams. Tačiau mažosios įmonės to gerumo patiria nedaug, nes pasigenda dialogo su vietos valdžia ir gyventojais. Nuo jų pritarimo ar pasipriešinimo, sprendžiant pagal užsienio valstybių patirtį, labiausiai priklauso smulkiojo ir vidutinio verslo (SVV) gyvybingumas. Lietuvoje vertinant tokių įmonių veiklą matoma, kad savivaldybių įtaka apima tik verslo liudijimų, žemės ir nekilnojamojo turto bei rinkliavų sritis.

O bendrą socialinį foną nulemia centrinės valdžios leidžiami teisės aktai.

Siekia išsiskirti Klaipėdos apskrities darbdavių asociacijos vadovas Aras Mileška, jau trečią kartą surengęs Klaipėdos verslo dieną, kalbėjo, kad uostamiestis paskelbė aktyvią kovą su šešėline ekonomika. Kartu su teisėsaugininkais, muitininkais, pasieniečiais, mokesčių inspekcijos pareigūnais ir politikais į iniciatyvą “Klaipėda - miestas be šešėlio” įsiliejo uostamiesčio verslininkai. Tačiau tokį siekį vieni vertina kaip neįmanomą misiją, kiti - kaip galimybę pasireklamuoti. “Svarbu suprasti, kad šešėlis sumažės tik tada, kai žmonės matys prasmę dirbti ir galimybę užsidirbti legaliai, kuomet nelegali prekė bus ne tokia patraukli nei legali. Turi keistis ne tik darbo ir verslo sąlygos, mokestinė aplinka, bet ir gyventojų požiūris į šešėlį. Tačiau jeigu bedarbis perka kontrabandines cigaretes, jam sunku priekaištauti. Puiku, kad Klaipėda savo iniciatyva iškėlė sau aukštą kartelę, bet užduotis sunki”, - teigė LLRI vyresnysis ekspertas Vytautas Žukauskas. Savivaldybės galios kovoti su nele-

galiu verslu esą menkos, bet ir ji turi svertų. Vietos valdžiai rekomenduojama mažinti verslo liudijimų kainas taikant lengvatas, uostamiesčio savivaldybė tai ir daro, bei reguliuoti socialinės paramos

Pernai uostamiestyje buvę 6,4 tūkst. pašalpų gavėjų, kuriems išmokėta 65 mln. litų, arba 16 proc. biudžeto lėšų. sistemą. V.Žukausko žiniomis, pernai uostamiestyje buvę 6,4 tūkst. pašalpų gavėjų, kuriems išmokėta 65 mln. litų, arba 16 proc. biudžeto lėšų. Reikėtų esą atsisakyti ir veiklos ribojimų. Pavyzdžiui, Klaipėdos tarybos sprendimu draudžiamas kalėdinio vyno pardavimas viešose vietose, nes turistinis sezonas, kai lauko prekyba alkoholiu leistina, čia nustatytas nuo gegužės iki spalio. Antai Vilnius tokių apribojimų išvengė paskelbęs du turistinius sezonus - vasaros ir žiemos. “Kas norės prisigerti, tikrai gatvėje neieškos karšto vyno”, - šmaikštavo ekspertas.

Brangs verslo liudijimai Klaipėdos SVV būklės tyrimų, pasak A.Mileškos, iki šiol neatlikta, nes patiems verslininkams užsakyti tokią paslaugą per brangu. Tačiau jau sutarta su mokslo įstaigomis, kad į studentų diplominių darbų tematiką būtų įtrauktos verslo apklausos ir duomenų analizė, o tokie tyrimai turėtų tęstinumą. Matant skaičius bus galima lengviau ieškoti dialogo su valdžia, kuri nori girdėti ne abstrakčius skundus, o pagrįstus argumentus. Oficialūs šalies statistikos duomenys 2 metus vėluoja, iš jų esą mažai naudos. Nors šiuo metu pradėti verslą sąlygos Lietuvoje sudarytos, nesunku įkurti mažąją bendriją, tačiau jai išgyventi galimybių palikta mažai. “Smulkusis verslas prasideda nuo turgaus, čia prekybos aplinka labai svarbi. Mažos įmonės kuriasi greitai ir be didelių investicijų - tuo jos skiriasi nuo didžiųjų, kur investicijos svarstomos kelerius metus, bet nedaug mažųjų išlieka, nes smulkusis verslas labai jautrus aplinkos pasikeitimams. Jau įrodyta, kad nuosavas verslas - geras vaistas nuo emigracijos”, savo įžvalgas dėstė verslo diskusijų iniciatorius.

A.Mileška pranešė, kad uostamiestis paskelbė aktyvią kovą su šešėline ekonomika. / Vidos Bortelienės nuotrauka

Europos Komisija atidžiai stebi geležinkelio “Rail Baltica” tiesimą Lapkričio pabaigoje Briuselyje (Belgija) organizuotose TEN-T projektų dienose vienu didžiausių projektų tituluojamas geležinkelis “Rail Baltica” įvardytas kaip vienas svarbiausių visos Europos mastu. Geležinkelio tiesimo darbus atidžiai seka Europos Komisija (EK), 2004-aisiais suteikusi šiam projektui prioritetinio projekto statusą. Lietuvos Respublikos Seimas 2011-ųjų spalio 11 dieną patvirtino “Rail Balticos” svarbą ir suteikė šiam projektui ypatingos valstybinės reikšmės statusą. Kaip pasakojo projektą įgyvendinančios AB “Lietuvos geležinkeliai” atstovai, per TEN-T projektų parodą, vykusią šių metų lapkričio mėnesį, “Rail Balticos” stendą aplankė maždaug tūkstantis svečių iš visos Europos. “Sulaukėme daug aukščiausio rango pareigūnų dėmesio ir daugybės klausimų ne tik ekspozicijos vietoje, bet ir per pranešimų sesiją. Pristatėme jau nuveiktus svarbius darbus, kurie leis sklandžiau įgyvendinti ateities planus”, - įspūdžiais iš Briuselyje vykusios parodos dalijasi projekto “Rail Baltica” direkcijos vadovas Antanas Zenonas Kaminskas.

Didėja Lietuvos patrauklumas Šaliai toks dėmesys naudingas Lietuvoje jau baigta dauguma “Rail Balticos” linijos projektavimo darbų. “Projekto “Rail Baltica” koordinatorius EK Pavelas Telička dar pernai Vilniuje susitikęs su susisiekimo ministru pripažino, kad mūsų valstybė padarė didelę pažangą įgyvendindama projektą “Rail Baltica” Lietuvos teritorijoje. Tačiau negalima užmigti ant laurų. Norint išlaikyti projekto vykdymo tempą reikia mobilizuoti visas bendrovės, savivaldybių ir valstybės institucijų pastangas. Lenkijoje ši linija tiesiama jau Varšuvos-Balstogės

parko plėtra buvusioje Kauno industrinėje zonoje ir Kauno LEZ, kurioje sudarytos patrauklios sąlygos kurti naujas įmones. Tikimasi, kad šis transporto mazgas turės didelės naudos tiek visos Lietuvos, tiek Kauno miesto ir rajono gyventojams.

Dalis svarbių darbų jau nuveikta

TEN-T dienų parodoje: kairėje - Europos Komisijos transporto sektoriaus viceprezidentas Siimas Kallasas, dešinėje - projekto „Rail Baltica“ direkcijos vadovas A.Z.Kaminskas. kryptimi, tačiau vėluoja sprendimai dėl ruožo pasienyje su Lietuva, o kai kuriose gretimos šalies vietose galimas traukinių greitis siekia vos 40 kilometrų per valandą”, - pasakoja AB “Lietuvos geležinkeliai” generalinis direktorius Stasys Dailydka. A.Z.Kaminskas tvirtina, kad “Rail Balticos” svarbą ir reikšmę supranta visi aukščiausio lygio Europos vadovai. “Dalyvavome daugybėje susitikimų. Per juos buvo aptariamos tarptautinės bendradarbiavimo galimybės, verslo atstovai domėjosi krovinių gabenimo planais, logistikos parkų steigimo ir naudojimosi galimybėmis”, - sako jis. Ateityje “Rail Baltica” taps didžiulio transporto mazgo, kuris atvers Lietuvai platesnes galimybes, dalimi. Sukurta geležinkelio logistikos infrastruktū-

ra leis sujungti du koridorius - “Rail Balticą” ir “East-West”. Jau šiuo metu “Rail Baltica” yra krovinių vežimo geležinkelio koridoriaus Nr. 8 dalis. EK sprendimu taip pat kuriamas bendras transeuropinis transporto tinklas, kuriame “Rail Baltica” turėtų tapti neatsiejama transporto koridoriaus “Baltica-Adriatica” dalimi. Tinklo geležinkeliais kroviniai palankiomis sąlygomis galės judėti šiaurės-pietų ir rytų-vakarų kryptimis. Taip Lietuva įsitvirtins krovinių srautų koridoriuose kaip tranzito valstybė.

Daugiau vietinių investicijų Vis daugiau privačių investicijų “Rail Baltica” traukia ir Lietuvoje. “Šiuo metu Mockavoje privati įmonė planuoja statyti intermodalinį terminalą. Šeštokuose jau veikia AB

“Lietuvos geležinkeliai” terminalas, o dabar atliekami darbai nukreipti į jo pajėgumo didinimą. Pradėtas projektuoti birių medžiagų terminalas, Marijampolėje, šalia geležinkelio, planuojama plėtoti laisvąją ekonominę zoną (LEZ), Kaune projektuojamas ir bus statomas viešasis logistikos centras bei intermodalinis terminalas. Taip bus išplėtota infrastruktūra, būtina ne tik Lietuvai, bet ir Latvijai bei Estijai”, - aiškina A.Z.Kaminskas. Kauno viešasis logistikos centras (Kauno VLC) veiks Palemono ir Karmėlavos teritorijose. Jį ketinama steigti keliais etapais. Per pirmąjį bus pastatytas 1435 mm ir 1520 mm pločio geležinkelio vėžių intermodalinis terminalas bei jo darbui reikalinga susisiekimo infrastruktūra. Tolesni etapai bus susiję su logistikos

Dar pernai vasarą Lietuvoje visiškai baigtas pirmasis “Rail Balticos” ruožas Šeštokai-Mockava. Tačiau geležinkeliui, kuris per Lietuvą drieksis 335 kilometrus, nutiesti 7 kilometrai tik mažas žingsnelis finišo link. Vis dėlto praėjus daugiau kaip metams jau galima skaičiuoti reikšmingus žingsnius: atlikta ne viena galimybių studija, parengtos poveikio aplinkai vertinimo ir poveikio visuomenės sveikatai vertinimo ataskaitos. Marijampolėje, Kazlų Rūdoje ir Kalvarijoje įsteigti “Rail Balticos” priimamieji - tai precedento Lietuvoje neturinti iniciatyva, kuri rodo, kad valstybinės reikšmės projektų vykdytojai gali sėkmingai bendradarbiauti su vietos gyventojais, verslininkais ir valdžios institucijomis. Pasirašytos visos “Rail Balticos” projektavimo sutartys, o šiandien jau ieškoma rangovų. “Intensyviai dirbome, kad šis reikšmingas projektas judėtų pirmyn. Sugebėjome rasti abi šalis tenkinančius sprendimus bendraudami tiek su politikais, tiek su projektuotojais, tiek su gyventojais. Šiandien jau galime pareikšti, kad artimiausiu metu bus pradėti rangos darbai ir europinės vėžės tiesimas, o “Rail Baltica” greitai taps realiai veikiančia transporto arterija”, - pabrėžia projekto direkcijos vadovas. Numatoma projekto “Rail Baltica” vertė - apie 2 mlrd. litų. Iš Lietuvos Respublikos biudžeto projektui skiriama apie 639,4 mln. litų, kita dalis finansuojama Europos Sąjungos lėšomis. Planuojama, kad visa “Rail Balticos” linija Lietuvoje bus Užs. V-3646 baigta iki 2015-ųjų.


2012 12 15 Lietuvos žinios

9

Verslas

Kredito unija dirbo ne smulkiajamverslui ARVYDAS JOCKUS

Kauno ir Panevėžio miestų, kuriuose veikė Nacionalinės kredito unijos (NKU) atstovybės, smulkieji verslininkai teigia su šia kredito įstaiga nebendradarbiavę. Maža to, apie prastą jos reputaciją verslininkai tikina jau anksčiau turėję žinių. LŽ vakar rašė, kad ketvirtadienį Lietuvos banko (LB) valdyba apribojo NKU veiklą ir skyrė laikinąjį administratorių. LB teigimu, unija kreditavo rizikingus ir neskaidrius projektus. Apribojus veiklą NKU negali teikti finansinių paslaugų, įskaitant ir indėlių grąžinimą. Iki 100 tūkst. eurų (345 tūkst. litų) indėliai unijoje yra apdrausti. Tačiau LB atstovai jau perspėjo žmones, kad jiems gali tekti palaukti kelis mėnesius, kada galės disponuoti savo lėšomis, “įšaldytomis” NKU. LB duomenimis, spalio 1 dieną NKU turėjo 3560 narių. Kaip nurodyta Kredito unijų įstatyme, narys privalo turėti kredito unijoje ne mažesnį kaip 100 litų pajų. Imti indėlius ir teikti kreditus unija gali tik savo nariams. Nuo 1996 metų veikianti NKU turi savo skyrius Vilniuje, Kaune ir Panevėžyje. Vakar apie 11 val. NKU Panevėžio atstovybėje į klientų skambučius telefonu niekas neatsiliepė. Tuo metu NKU Kauno atstovybėje į klausimą, ar galima atsiimti indėlį,

SKAIČIAI

darbuotoja atsakė, kad unija šiuo metu jokių operacijų neatlieka, o dėl indėlio likimo patarė skambinti po 2013-ųjų sausio 31 dienos.

Lietuvoje veikiančios 76 kredito unijos susibūrusios į dvi organizacijas: 14 jų priklauso asociacijai “Lietuvos kreditas”, likusias 63 vienija LCKU. Pastaroji vykdo ir antrinę savo kredito unijų priežiūrą. Žmogus, įmonė ar įstaiga gali tapti kredito unijos nariu tik pagal gyvenamąją arba registracijos vietą. Pavyzdžiui, vilniečiui nepavyks padėti indėlio Klaipėdoje veikiančioje unijoje, o tik tose, kurios įsikūrusios Vilniuje ir su juo besiribojančiose savivaldybėse. Šiuo metu kreditų unijų pajininkų kas mėnesį padaugėja 1,5 tūkstančio. 2012-ųjų sausio 1 dieną Lietuvoje veikė 74 kredito unijos, jos vienijo per 128 tūkst. narių. 2012 metų spalio 1-ąją LB licenciją vykdyti veiklą turėjo 76 kredito unijos, vienijusios daugiau kaip 141 tūkst. narių. Per devynis šių metų mėnesius kredito unijų narių skaičius padidėjo 13 tūkst. narių.

Suėmė vadovus Penktadienį teismas leido suimti finansinėmis machinacijomis įtariamus NKU vadovus. Vienas unijos vadovų Žilvinas Putramentas areštuotas dviem, o valdybos pirmininkas Arnoldas Žvikas - vienam mėnesiui. Teismas nepatenkino prokuroro prašymo leisti dviem mėnesiams suimti NKU administracijos vadovą Artūrą Vasiliauską. Teisėsaugininkai įtaria, kad NKU galėjo būti iššvaistyta apie 25 mln. litų, o sykiu su dar 3 kredito unijomis daugiau kaip 60 mln. litų. Įtarimai pareikšti iš viso 30 asmenų.

Žmonėms gali tekti palaukti kelis mėnesius, kada jie galės disponuoti savo lėšomis, “įšaldytomis” NKU. / Ritos Stankevičiūtės nuotrauka

Pasitiki patikrintais Panevėžio verslininkų asociacijos pirmininkas Kazys Grabys vakar LŽ pasakojo jau praėjusį pavasarį iš kolegų verslininkų girdėjęs, kad Vilniuje veikia viena “labai silpna kredito unija”, turinti problemų. Apie NKU atstovybės veiklą Panevėžyje K.Grabiui anksčiau nebuvo tekę girdėti. Anot jo, Panevėžio verslininkų asociacijos nariai - smulkieji ir vidutiniai verslininkai - bendrauja tik su “savomis” kredito unijomis, kurių vadovybę gerai pažįsta. “Turime savo kredito unijas, tai - Aukštaitijos kredito unija ir Panevėžio kredito unija. Puikiai su jomis dirbame ir jokių problemų nejaučia-

Šaltinis: LB

Purtosi savo nario me”, - tikino pašnekovas. K.Grabys užsiminė, kad smulkieji ir vidutiniai verslininkai kredito unijose daugiausia laiko nedidelius indėlius, siekiančius 10-20 tūkst. litų. Kauno verslininkai taip pat negalėjo prisiminti, kad NKU atstovybė jų mieste būtų aktyviai veikusi. Kauno regiono smulkiųjų ir vidutinių verslininkų asociacijos narius paskolų ir santykių su kredito įstaigomis klausimais konsultuojanti viešoji įstaiga “Verslininkų namai” su šia unija nebendradarbiavo. Jos vadovas Donatas Žiogas prisiminė, kad NKU atstovai prieš kelerius metus lankėsi jų įmonėje ir ban-

dė užmegzti glaudesnius santykius, tačiau nesėkmingai. Smulkieji Kauno verslininkai, anot D.Žiogo, indėlius laiko ir paskolas ima tik iš tų kredito unijų, kurias vienija Lietuvos centrinė kredito unija, vykdanti antrinę jų priežiūrą. NKU šiai institucijai nepriklausė. “Nepažįstu nė vieno verslininko, kuris būtų padėjęs indėlį ar pasiskolinęs iš Nacionalinės kredito unijos. Kaune ji turbūt veikė neaktyviai”, svarstė D.Žiogas, paklaustas apie NKU galbūt įšaldytas verslininkų lėšas. Jo nuomone, rizikingai gali veikti tik tos kredito įstaigos, kurios yra menkai prižiūrimos.

Kitos unijų asociacijos “Lietuvos kreditas”, kuriai priklauso NKU, valdybos pirmininkas Kęstutis Olšauskas vakar LŽ teigė, jog NKU nuo 2000 metų aktyviai nedalyvavo asociacijos veikloje ir nemokėjo nario mokesčio. “Lietuvos kreditui” priklauso 14 unijų. “Mūsų asociacija orientuojasi į smulkųjį ir vidutinį verslą. NKU veiklos sustabdymas - gėdą mums darantis įvykis”, - LŽ sakė K.Olšauskas. Tačiau jis pažymėjo, kad “Lietuvos kreditas” ir po šio įvykio neketina imtis kokios nors savo narių veiklos antrinės priežiūros, kaip tai daro Lietuvos centrinė kredito unija (LCKU).

Tiesioginių išmokų fronte taškai bus sudėlioti kitąmet GINTARAS MIKŠIŪNAS

Iki šiol mūsų šalies, kaip ir Latvijos bei Estijos, ūkininkams buvo skiriamos mažiausios agrarinės išmokos visoje Europos Sąjungoje (ES). Todėl vienas svarbesnių klausimų, kuris šiandien ūkininkams kelia nerimą, - kaip planuoti gyvenimą po 2014 metų? Kokio dydžio europinės išmokos juos pasieks, kai Briuselyje bus galutinai apsispręsta dėl 2014-2020 metų bendrosios žemės ūkio politikos (BŽŪP) gairių? Per visą krizės laikotarpį Lietuvos ekonomikos lokomotyvu vadinto žemės ūkio konkurencingumo bei gyvenimo kaime perspektyvos kur kas pagerėtų atsiradus didesniam finansiniam stimului - bent jau ES vidutinio lygio žemės ūkio išmokoms. Pasak Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) Tiesioginių išmokų skyriaus vyriausiojo specialisto Aušriaus Kučinsko, Europos Komisija 2011 metų spalį pateikė reglamento projektą, kuriame numatomi tiesioginių išmokų finansiniai krepšeliai valstybėms narėms nuo 2014 metų.

Numatomos išmokų schemos Kol kas tiesioginių išmokų reglamento projekte yra numatyta, kad naujuoju 2014-2020 metų BŽŪP laikotarpiu keisis ūkininkams tiesioginių išmokų mokėjimo schemos. Vietoj dabartiniu laikotarpiu (2007-2013 m.) taikomų schemų bus taikomos privalomos valstybėms narėms bazinės išmokos, išmokos už klimatui ir aplinkai naudingą žemės ūkio veiklą (“Žalinimas”), jaunųjų ūkininkų ir

Lietuvos žemės ūkio konkurencingumas bei gyvenimo kaime perspektyvos itin pagerėtų atsiradus didesniam finansiniam stimului bent jau ES vidutinio lygio žemės ūkio išmokoms. / LŽ archyvo nuotrauka smulkiųjų ūkininkų schemos bei neprivalomos su gamyba susietos paramos ir paramos vietovėse, kuriose esama gamtinių kliūčių, schemos. ES valstybės narės gali savanoriškai pasirinkti, ar jas taikyti, ar ne. Pasak ŽŪM specialistų, bendrieji reikalavimai numatomi kol kas tokie. Nuo 2014 metų gauti tiesiogines išmokas galės tik vadinamieji aktyvūs ūkininkai ir tie, kurių deklaruojamas plotas ne mažesnis kaip 1 hektaras. Taip yra ir dabartiniu laikotarpiu. Taip pat numatytas ir laipsniškas išmokų mažinimas bei ribojimas. 2014 metais teisės į išmokas ūkininkams bus paskirtos visam 20142020 metų laikotarpiui. Vėlesniais metais ūkininkai galės gauti teises į išmokas iš vadinamojo nacionalinio rezervo arba pirkdami ar išsinuomodami iš kitų ūkininkų. Be to, pirkti ar parduoti teises į išmokas bus galima ir su žeme, ir be jos, tačiau išsinuomoti jas ūkininkas galės tik su atitinkamu žemės plotu.

Teisių į išmokas vertė kiekvienais atitinkamais metais bus apskaičiuojama bazinės išmokos schemos voką padalijant iš 2014 metų priskirtų teisių į išmokas, įskaitant ir teises į išmokas, skirtas iš nacionalinio rezervo. Kadangi ne visais būsimojo tiesioginių išmokų mokėjimo laikotarpio metais tiesioginių išmokų vokas bus vienodas, dėl to teisių į išmokas vertė skirsis. 2014 metais gautos teisės į išmokas bus automatiškai aktyvinamos, o vėlesniais paraiškų teikimo metais ūkininkai jas patys turės aktyvinti. Kitaip tariant, ūkininkas savo paraiškoje turės susieti su tam tikru tinkamų paramai hektarų skaičiumi. Svarbu paminėti, kad žemdirbiai negalės aktyvinti daugiau teisių į išmokas, negu turi tinkamų paramai hektarų, o dvejus metus iš eilės neaktyvintų teisių į išmokas suma grįžta į nacionalinį rezervą. Kiekviena valstybė narė privalės sudaryti nacionalinį rezervą ūkininkams gauti teises į išmokas.

Svarbu paminėti, kad šis nacionalinis rezervas bus sudarytas ne iš nacionalinių lėšų, o iš ES tiesioginėms išmokoms skiriamos voko dalies ir sudarys iki 3 proc. bazinės išmokos voko dalies. Teikti paraiškas ir gauti teises į išmokas iš nacionalinio rezervo galės jaunieji ir pradedantieji ūkininkai, taip pat tie žemdirbiai, kurie pradės vykdyti žemės ūkio veiklą apleistoje ir 2014 metais teisės į išmoką negavusioje žemėje. Be to, rezerve esančios lėšos būtų naudojamos padengiant metinius smulkiųjų ir jaunųjų ūkininkų poreikius, didinant einamųjų metų teisės į išmoką vertę. Nacionalinis rezervas būtų papildomas teisių į išmokas pinigais, kurie susidaro ūkininkui dvejus metus iš eilės neatitinkant “aktyvaus ūkininko” reikalavimo, 2 metus iš eilės nepanaudotomis teisėmis į išmokas, savanoriškai grąžintomis teisėmis į išmokas, nepanaudotomis lėšomis pagal jaunųjų ūkininkų schemą bei tais metais neaktyvintomis teisėmis į išmokas, įskaitant ir “žalinimo” išmoką.

“Žalinimo” ir jaunųjų ūkininkų išmokos Išmoka už “žalinimą” turėtų sudaryti 30 proc. viso tiesioginių išmokų voko. Pagrindiniai “žalinimo” reikalavimai ūkininkams numatyti tokie: ūkininkų ariamoje žemėje turi būti auginami bent trys skirtingi pasėliai, iš kurių pagrindinis negali sudaryti daugiau negu 70 proc., o du pagrindiniai pasėliai negali sudaryti daugiau 95 proc. ariamos žemės. Svarbu paminėti, kad, pavyzdžiui, žieminiai ir vasariniai kviečiai būtų laikomi skirtingais pasėliais. Kitas reikalavimas - turėti savo valdose ne mažiau kaip 7 proc. ekologiniu požiūriu svarbių vietovių. Tai

galėtų būti pūdymai, apsauginės juostos, kuriuose nenaudojamos trąšos ir pesticidai, kraštovaizdžio elementai bei kitos vietovės ar objektai, turintys didelę aplinkosauginę vertę. Dėl kitų elementų šiuo metu intensyviai diskutuojama įvairiuose posėdžiuose Briuselyje. Ir trečias reikalavimas - išlaikyti daugiametes ganyklas ir pievas, t. y. nebus galima jų arti, išskyrus atvejus, kai vėliau ganyklos ar pievos yra atsėjamos nauja žole. Šis reikalavimas taikomas ir dabartiniu laikotarpiu, todėl ūkininkams nebus sudėtinga jį įgyvendinti. Išmokos jauniesiems ūkininkams sudarys iki 2 proc. nuo tiesioginių išmokų voko, o išmoka už plotus, kuriuose esama gamtinių kliūčių, sudarys iki 5 procentų. Smulkiųjų ūkininkų schema yra privaloma taikyti visose ES valstybėse narėse, tačiau ūkininkai patys renkasi, dalyvauti joje ar ne. Tokių išmokų dydis sudarys iki 10 procentų. Norintieji dalyvauti tokioje schemoje turi turėti teises į išmokas ir išlaikyti turimų teisių į išmokas skaičių atitinkantį hektarų skaičių. Smulkiųjų ūkininkų schemoje norintys dalyvauti ūkininkai paraišką turės pateikti iki 2014 metų spalio 15 dienos. Vėliau ūkininkai prie šios schemos negalės prisijungti, tačiau galės bet kada pasitraukti, o išmoką nustatys valstybė narė, bet ji negalės viršyti 1000 eurų vienam ūkiui. “Sakyti, jog tikrai taip bus, kaip yra šiuo metu numačiusi Europos Komisija, kol kas dar anksti. Tikimasi, kad galutiniai Briuselio sprendimai dėl bendrosios žemės ūkio politikos bus pasiekti 2013 metais, kai ES pirmininkaus žemės ūkio šalys: Lietuva ir Airija”, - sakė ŽŪM specialistas A.Kučinskas. Parengta bendradarbiaujant su Žemės ūkio ministerija


2012 12 15 Lietuvos žinios

Požiūris

11

Gamta - ne tik privilegijuotųjų namai

Meškeriotojas siūlo revoliuciją Vienas garsiausių Lietuvos meškeriotojų jonavietis Ričardas Adamonis siūlo vandens telkinius kuo skubiau perduoti savivaldybėms. Kitaip šis valstybės turtas gali būti privatizuotas, o paprasti meškeriotojai prie jo neprieis arba ten žvejoti galės tik už didelius pinigus. FELIKSAS ŽEMULIS

Žvejyba skaičiais

Lietuvoje yra apie 250 tūkst. meškeriotojų, iš jų intensyviai žvejoja apie 50 tūkst., tad mėgėjiška žūklė - ne tik pramoga bei poilsis gamtoje, bet ir nemažas indėlis į valstybės biudžetą. Statistikos duomenimis, vien žūklės reikmenų apyvarta Lietuvoje yra apie 130 mln. litų. Šalyje yra apie 300 žūklės reikmenų parduotuvių, daugiau kaip 10 didmeninės prekybos tinklų. Žvejai mėgėjai per metus pagauna apie 1400 tonų žuvų, žūklei išleidžiama beveik 73 mln. litų, tad vien pridėtinės vertės mokesčio valstybei sumokama daugiau kaip 11 mln. litų.

“Į

takingi vyrai daug prakaito išliejo, pinigų kyšiams išleido, kol įteisino savo nelegaliai pastatytas vilas gražiausių ežerų pakrantėse, “laimėjo” žūklės plotų naudojimo aukcionus ir išsinuomojo ežerus. Dabar jie gali rinkti litus už kiekvieną “pašalinio meškeriotojo” meškerės įmerkimą, kiekvieną žingsnį savo valdose. Tiesa, kol kas nevisiškai savo. Tačiau netruks įsibėgėti naujojo Seimo kadencija ir jos pabaigoje bus “patobulinti” įstatymai taip, kad dabartiniai žūklės plotų naudotojai galės visiškai nusipirkti ežerus”, - LŽ pranašauja R.Adamonis. Jis yra Lietuvos sportinės žūklės čempionas, Sportinės žūklės asociacijos viceprezidentas ir Tarptautinės žuvų gaudytojų asociacijos komiteto narys. Žvejyba - didžiausia R.Adamonio aistra - atspindėta ir šio vyro parašytose knygose. “Meškeriotojo vadovas”, “Kur žūklauti”, “Plėšriųjų žuvų gaudymas”, “Poledinė žūklė”, “Žūklė plūdine meškere”, “Jaunojo žvejo ABC”, “Meškeriotojų išmonės”, “Su blizge ir kabliuku”, “Karpių ir karšių žūklė” - tai dar ne visos meškeriotojo R.Adamonio parašytos knygos.

Naudotojai nepritaria

R.Adamonis vandens telkinius siūlo perduoti savivaldybėms. Felikso Žemulio nuotraukos

Juokinga kaina “Meškeriotojai valstybei sumoka nemažai mokesčių, tad, atrodytų, ji turėtų jais rūpintis. Tačiau yra priešingai: ilgai stengtasi juos nustumti, daugelį teisių į vandens telkinius perduodant nuomininkams, vadinamiesiems žūklės plotų naudotojams”, - sakė R.Adamonis. Jis priminė, kad netrukus po nepriklausomybės atkūrimo tuometė Aplinkos apsaugos ministerija daug vandens telkinių išnuomojo po litą už hektarą per metus privatiems asmenims, klubams, Medžiotojų ir žvejų draugijos (MŽD) skyriams. Metai bėgo, o tokia vandenų kaina liko iki šių dienų. Daug kur tebėra ir tie patys savininkai, pakeistas tik to verslo pavadinimas: vandens telkinių nuoma dabar teisės aktuose vadinama žūklės plotų naudojimu. Vadinamieji naudotojai pardavinėja leidimus meškerioti “savo” vandenyse, o patys turi teisę ten gaudyti žuvis nemokamai, kai kur - net verslinės žvejybos įrankiais, gali gauti valstybės paramą žuvų ištekliams atkurti ir saugoti, mainais už tai pažadėję įveisti žuvų, saugoti jas. “MŽD skyriai bent šiek tiek žuvų veisia, o privatūs asmenys ir jų grupės tik stengiasi iš vandenų išpešti kuo daugiau naudos sau. Jie nori turėti “savo” ežerą, kur galioja tik jų tvarka su grėsmingais įspėjimais pašaliniams”, piktinosi R.Adamonis. Jis įsitikinęs, kad naujojo Seimo kadencijos pabaigoje įstatymai bus pakeisti taip, kad žūklės plotų naudotojai galėtų ežerus ir tvenkinius privatizuoti. “Kai kurie savininkai gal ir nedraus tose savo valdose kitiems žmonėms žvejoti, tačiau už tai reikės brangiai mokėti”, įspėjo pašnekovas. R.Adamonis sakė nenustebsiąs, jei prie daugelio ežerų atsiras užrašai “Privati valda”. “Abejoju, ar tuomet kas nors kreipsis į Konstitucinį Teismą dėl įstatymo neatitikties Konstitucijai, nors 47 jos straipsnis teigia, kad Lietuvos Respublikai išimtine nuosavybės teise priklau-

Gamtosaugininkas V.Graičiūnas atmeta būgštavimus. so valstybinės reikšmės vidaus vandenys”, - priminė R.Adamonis. Jis mano, jog ir meškeriojimo kainos neseniai buvo apie 5 kartus padidintos ne tam, kad būtų, kaip oficialiai teigta, surinkta daugiau lėšų į valstybės biudžetą, o todėl, kad to pareikalavo įtakingi žūklės plotų naudotojai.

žemes, turėtų būti savivaldybių žinioje. Suderinusios su mokslininkais, jos nustatytų, kiek ir kokių žuvų galima meškerioti kuriame vandens telkinyje, ir pardavinėtų leidimus. Gautos lėšos patektų į savivaldybės biudžetą ir būtų naudojamos konkretiems vandens telkiniams prižiūrėti, žuvų ištekliams gausinti, infrastruktūrai tobulinti.

tinas Mazuronis pateikė naują Mėgėjų žvejybos įstatymo projektą, kuriame siūlymo nenaudoti žūklės plotų... nebeliko. Patikslintas šis dokumentas priimtas 2012 metų rugsėjį, nors šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė jį buvo vetavusi. Meškeriojimą Lietuvoje kuruojantis Aplinkos ministerijos (AM) Gamtos apsaugos departamento Gamtos išteklių skyriaus vedėjas, ichtiologas Vilmantas Graičiūnas LŽ sakė matantis tik vieną esminę R.Adamonio naujovę - siūlymą perduoti meškeriojimo leidimų išdavimą savivaldybėms. “Iki šiol žvejai piktindavosi, kad, pavyzdžiui, meškerioti Nemune Šakių ir Jurbarko rajonuose reikia įsigyti du žūklės leidimus - vieną Šakių, o kitą Jurbarko MŽD. Tačiau pavedus visus meškeriojimo leidimus išduoti savivaldybėms, tokių atvejų būtų apstu. Juk daug upių ir ežerų yra ne vienos savivaldybės teritorijoje”, - sakė V.Graičiūnas.

Siūlo leidimų nepratęsti Vis dėlto vieną svarbią naujovę Seimas priėmė - šįmet rugsėjį priimtame naujame Mėgėjų žvejybos įstatyme uždrausta naudoti žvejybos plotus upėse. Tad upių nuomininkai jau po poros savaičių, kai pradės galioti šis įstatymas, nebeteks išskirtinių privilegijų upėse. Tačiau daug kitų vandens telkinių gali likti ankstesniųjų pavienių asmenų ir jų grupių rankose. Netrukus, 2013 metais, baigsis daugelio prieš dešimtmetį išduotų leidimų naudoti žūklės plotus valstybiniuose žuvininkystės vandens telkiniuose terminas, tačiau paskutinieji žvejybos ploto naudotojai turės teisę be aukciono naudotis “savo” vandenimis ir toliau, jei ligi šiol tai darė tinkamai. R.Adamonis siūlo nepraleisti šios progos ir leidimų naudoti žūklės plotus nepratęsti. “Jokios vandenų nuomos! Reikia uždrausti perduoti vandens telkinius fiziniams ir juridiniams asmenims, nesvarbu, kaip tai vadinasi - nuoma ar žvejybos plotų naudojimas”, sakė meškeriotojas. Jo nuomone, visi vandens telkiniai, esantys rajonų savivaldybių teritorijose, išskyrus privačias

“Tai interesų kova. Tačiau kol vandens telkiniai dar nėra galutinai privatizuoti, racionaliau būtų nebepratęsti leidimų naudoti žvejybos plotų.” Privatiems asmenims R.Adamonis patikėtų tik nuomoti valtis meškeriotojams, apgyvendinti juos ir panašias paslaugas.

Politikai blaškosi Pasiūlymas nutraukti vandens telkinių nuomą nėra naujas. Netrukus po 2008 metų Seimo rinkimų, laimėjus dešiniosioms politinėms jėgoms, aplinkos ministras Gediminas Kazlauskas parlamentarams pateikė svarstyti Mėgėjiškos žūklės įstatymo pakeitimo įstatymo projektą, kuriame buvo numatyta nebeišduoti leidimų naudoti žūklės plotus. Tačiau paaiškėjo, kad šį dokumentą rengė ir jam buvo pritarusi ankstesnioji Gedimino Kirkilo vadovaujama socialdemokratų Vyriausybė. Tuomet “tvarkietis” parlamentaras, dabartinis kandidatas į aplinkos ministrus Valen-

Šiuo metu meškeriojimo leidimus pardavinėja AM. Tvirtinama, kad gautos lėšos patenka į Aplinkos apsaugos rėmimo programą. AM išduoda ir leidimus naudotis žūklės plotais valstybiniuose vandens telkiniuose, nors šių plotų valdytoja yra Nacionalinė žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos. V.Graičiūnas atmeta būgštavimus, kad net dideli vandens telkiniai gali būti privatizuoti. “Vandens įstatyme parašyta, kad visi didesni kaip 50 ha vandens telkiniai yra įtraukiami į valstybinės reikšmės telkinių sąrašą, o tokius privatizuoti uždrausta”, - sakė gamtosaugininkas. Be to, uždrausta privatizuoti ir mažesnius kaip 50 ha telkinius, jeigu jie yra svarbūs biologinei įvairovei, rekreacijai ir pan. AM duomenimis, kol kas Lietuvoje privatizuota apie 300 mažyčių ežerėlių ir upelių ruožų.

“Absurdiška būtų grįžti prie socializmo”, - taip R.Adamonio siūlymus įvertino MŽD pirmininko pavaduotojas žvejybai, mokslų daktaras Egidijus Bukelskis. Jo nuomone, dabartinė žvejybos plotų naudojimo tvarka Lietuvoje yra tokia kaip Vakarų šalyse. “Daugiausia meškeriotojų plūsta į išnuomotus ežerus, nes juose žuvų yra daugiau ir geresnių, negu neišnuomotuose”, - sakė E.Bukelskis. Jis neneigė, kad R.Adamonio siūlomas modelis - savivaldybėms prižiūrėti vandens telkinius ir pardavinėti žvejybos leidimus - gerai veikia Latvijoje, tačiau, pasak E.Bukelskio, Lietuvoje tokiai tvarkai sukurti prireiktų ne vienų metų. R.Adamonio mintims nepritarė ir jo kolega, MŽD garbės žvejys Vacys Paulauskas. Jo nuomone, vandenų nuoma tai savotiška apsauga nuo privatizavimo. “Privatizuoti neišnuomotus telkinius būtų lengviau negu išnuomotus”, - svarstė V.Paulauskas. Jis netiki ir tuo, kad savivaldybės geriau prižiūrėtų ežerus. “Jos greičiau tik paskatintų privatizaciją, o valčių nuomos ir panašias paslaugas teikiantys privatūs asmenys mielai teiktų ir brakonieriškas paslaugas”, - nuogąstavo V.Paulauskas. Lietuvos savivaldybių asociacijos atstovė viešiesiems ryšiams Audronė Kosciuškienė LŽ informavo, kad jei savivaldybėms būtų patikėta tvarkyti vandens telkinius ir išduoti žvejybos leidimus, jos šios veiklos nesikratytų. “Tik gaila, kad ne visose savivaldybių teritorijose vandens telkinių yra daug”, - sakė A.Kosciuškienė. Seimo narė Aurelija Stancikienė taip pat pritarė R.Adamonio nuogąstavimui, kad eiliniai meškeriotojai vis sparčiau netenka priėjimo prie vandens telkinių. “Gamta jau dabar daug kur privatizuota. Antai šiandien Seimo Aplinkos apsaugos komitete aiškinomės, ką daryti, kad Nemuno, Kuršių marių, kai kurių ežerų ir kitų vandens telkinių pakrantės jau daug kur išnuomotos 5060 metų arba net privatizuotos neva uostams, prieplaukoms įrengti. Meškeriotojai ten nebegali prieiti. Aplinkos ministerija tik dabar susigriebė, kad taip atsitiko”, - sakė A.Stancikienė. R.Adamonis nesistebi, kad jo pasiūlyta reforma daug kam nepatinka. “Tai interesų kova. Tačiau kol vandens telkiniai dar nėra galutinai privatizuoti, racionaliau būtų nebepratęsti leidimų naudoti žvejybos plotų. Tai lengviau, nei valstybei teks šiuos telkinius nacionalizuoti ar išpirkti iš savininkų”, - perspėjo meškeriotojas.


2012 12 15 Lietuvos žinios

LŽ gidas

Eglė Daugėlaitė nemoka meluoti JAUNIUS ČIULADA

LRT televizijos “Labas rytas, Lietuva” vedėja Eglė Daugėlaitė retai duoda interviu, nes, kaip pati sako, nėra skandalinga, nesilanko renginiuose ir nedainuoja. Tačiau tyrimai rodo, kad daugiau nei pusė visų ryto žiūrovų renkasi jos vedamą laidą. - “Labas rytas, Lietuva”, kuris anksčiau vadinosi tiesiog “Labas rytas”, dienos šviesą išvydo 1987-ųjų lapkričio 30-ąją, kai tu dar nebuvai gimusi - į pasaulį atėjai 1988 metų sausio 4 dieną. Keista, kai pagalvoji... - “Labas rytas” vyresnis už mane. Nesakyčiau, kad tai keista. Nesijaučiu keistai. Ši laida turi gražią istoriją. - “Labą rytą” nesėkmingai mėgina įveikti kiti televizijos kanalai. TNS tyrimai rodo, kad daugiau nei pusė visų ryto žiūrovų renkasi tavo vedamą laidą. Tai reiškia, kad “Labas rytas, Lietuva” kokybiškesnis, ar tai, kad žmonės prie jo paprasčiausiai pripratę? - Populiarumą lemia tradicija ir įprastas formatas. Yra šeimų, kurios iš kartos į kartą renkasi “Labą rytą”. Mano tėvai žiūrėdavo šią laidą, ją žiūrėdavau ir aš. Ji tapo neatsiejama rutinos dalimi. - “Labo ryto” vedėja tapai kovo 1-ąją - pakeitei Guodą Pečiulytę, kuri išvyko į žurnalistinę stažuotę Strasbūre. Kas profesionaliau veda laidą - tu ar G.Pečiulytė? - Tai žino tik žiūrovas. Apie kolegas niekada nesakyčiau nieko blogo. Guoda labai gražiai perleido savo vietą. Iš jos gavau daug patarimų. Aišku, nebuvau naujokė. Rengdavau rytines spaudos apžvalgas, kolektyvas buvo pažįstamas. Jaučiau didžiulį kolegų palaikymą. - Tavo kolektyvas šaunus? - Tikiesi, kad pasakysiu “ne”?.. (Juokiasi.) Pasitaiko visko. Konfliktų nekyla, nėra niurzgų, bet kartais kuris nors kolektyvo narys ateina neišsimiegojęs, prastos nuotaikos. Tokiu atveju stengiuosi jo nejudinti, nes aš - kaip lakmuso popierėlis. Sugeriu visas emocijas. Bendradarbiai man - kaip šeima. Banalus, tradicinis palyginimas, bet taip yra. Kolektyve yra ir privalumų, ir trūkumų, bet jo nepakeisi. - Būna, kad į darbą ateini neišsimiegojusi ir pikta? - Kai įžengiu į studiją, miego trūkumą ir blogą nuotaiką stengiuosi pamiršti. Juokingiausia, kad miego perteklius mane veikia blogiau nei miego trūkumas. Kai dirbu ir mokausi, miegu vidutiniškai keturias valandas per parą. Stengiuosi pamiegoti dieną, bet ne visada pavyksta. Mažai miego negerai, per daug miego - taip pat. Persimiegojus išlieka mieguistumas, sunkiau atsibundu. Dienomis, kai nedirbu, keliuosi dešimtą ar vienuoliktą; miegoti einu dvyliktą arba pirmą nakties. - Gali būti, kad kada nors paliksi “Labą rytą”? - Aišku, kad gali būti. Beveik visos laidos vedėjos dirbo šį darbą trejus metus. Sakoma, kad praėjus tam tikram laikui reikia keisti automobilį ir darbą, kad kas septynerius metus keičiasi skonio receptoriai.

•21 p.

Nukelta į

Tiesioginį eterį E.Daugėlaitė lygina su važiavimu greitkeliu, kuriame pilna automobilių, 190 kilometrų per valandą greičiu. / Romo Jurgaičio nuotrauka

13


14

LŽ gidas

2012 12 15 Lietuvos žinios

ŠEŠTADIENIS 15 D.

2012 21.15, LNK

Nevaldomas traukinys 21.20, BTV

Kai mes susitikom 23.00, LRT televizija

Veiksmo filmas. JAV, 2009 m. Rež. Rolandas Emerichas. Vaidina: Johnas Cusackas, Thandie Newton, Amanda Peet, Oliveris Plattas. (N-7) 2012-ieji. Prasideda pasauliniai kataklizmai, kurie žmoniją nušluos nuo planetos paviršiaus. Nevykėlis rašytojas Džeksonas tampa tikru didvyriu, kai imasi gelbėti buvusią žmoną ir savo vaikus. Šie veikėjai mauna į Kiniją, kur paslapčia pastatytos šiuolaikinės Nojaus arkos - trys milžiniški povandeniniai laivai. Ar jiems pavyks į juos patekti?..

Veiksmo trileris. JAV, 2002 m. Rež. Bobas Misiorowskis. Vaidina: Jeanas-Claude’as Van Damme’as, Tomasas Arana, Laura Harring. (N-14) Žakas laikomas vienu geriausių specialiųjų agentų, todėl jam patikimos sudėtingiausios užduotys. Slovakijos sostinėje Bratislavoje jis seka ypač pavojingą vagilę - šnipė Galina pagrobė kapsulę su nauju mirtinos ligos virusu, galinčiu išguldyti pusę pasaulio gyventojų. Tačiau be saiko kietas Žakas veikia pagal ypatingą scenarijų.

Romantinė komedija. Indija, 2007 m. Rež. Imtiazas Ali. Vaidina: Shahidas Kapuras, Kareena Kapoor, Dara Singh, Pavanas Malhotra. (N-7) Aditija nelaimingas, nes jo mergina teka už kito. Jis nenori grįžti namo, tad sėda į pirmą pasitaikiusį traukinį. Čia herojus susipažįsta su Gita. Ji graži, bet baisi plepė. Bendrakeleivė tiek įkyri nelaimėliui, kad šis net išlipa iš traukinio. Bandydama jį susigrąžinti Gita irgi nespėja į traukinį. Taip jiedu atsiduria apleistoje stotelėje be bagažo ir pinigų...

LRT televizija 6.00 “Klausimėlis” 6.15 “Duokim garo!” (k.) 8.15 “Gimtoji žemė” 8.45 “Aivenhas” 9.20 “Džeronimas” 9.50 “Aviukas Šonas” 10.00 “Ryto suktinis” 11.00 “Durys atsidaro” 11.30 “Septynios Kauno dienos” 12.00 “Sąžinės balsas” 12.30 Dok. f. “Žmogaus sąmonės gelmėse”. 2 d. “Minčių valdymas” N-7 13.30 “Juokis” 15.30 Pasaulio panorama 16.00 Žinios (su vertimu į gestų kalbą) 16.10 Sveikinimų koncertas 19.00 Pasaulio plaukimo čempionatas trumpajame (25 m.) baseine. Pusfinaliai. Finalai. (Pastaba: gali dalyvauti R.Meilutytė, G.Titenis). Tiesioginė transliacija 20.25 Loterija “Perlas” 20.30 Panorama 21.00 “Eurovizijos” dainų konkurso nacionalinė atranka. Antrasis pusfinalis 23.00 Romantinė komedija “Kai mes susitikom” N-7

LNK 6.25 Dienos programa 6.30 “Didysis filmukų šou” 6.55 “Beprotiški mažųjų nuotykiai” 7.20 “Nenuorama Džiunė Ly” 7.45 “Antinas Gudruolis” 8.10 “Zigis ir Ryklys” 8.35 “Ogis ir tarakonai” 9.00 “Apie ūkį ir bites” 9.30 “Girių horizontai” 10.00 Romantinė komedija “Tokia jau mano dalia” N-7 12.20 Komedija “Operacija “Y” ir kiti Šuriko nuotykiai” (k.) 14.25 “KK2” (k.) N-7 14.55 “Talismanas” N-7 16.55 “Nuo... Iki...” (k.) 17.50 “Pasaulis X” (k.) N-7 18.45 Žinios. 19.00 “Radži ieško žmonos” 21.15 Veiksmo f. “2012” N-7 0.30 Fantastinis siaubo trileris “Ateiviai plėšikai” N-14

TV3 6.45 “Teleparduotuvė” 7.00 “Mažieji išdykėliai” 7.30 “Beibleidai. Metalo meistrai” 8.00 “Monsunas” 8.30 “Simpsonai” 9.00 “Gyvenimas yra gražus” 9.30 “Mamyčių klubas” 10.00 “Svajonių sodai” 11.00 Komedija “Keistuolis ir gražuolė” 13.05 Komedija “Ponia Dautfajė” 15.35 “Kobra 11” 16.40 “Choras” 17.40 “Beatos virtuvė” 18.45 TV3 žinios 19.00 “Išsipildymo akcija”. Paramos koncertas. Tiesioginė transliacija 22.30 “Kas? Kur? Kada?” 23.55 Trileris “Žmogžudystė pasienyje” 1.35 Veiksmo f. “Konanas barbaras”

BTV 6.29 Programa 6.30 “Televitrina” 7.00 “Lietuvos žinių” tyrimas (k.) N-7 8.00 “Brydės” 8.30 “Duok labas” 9.00 “Autofanai” 9.30 “Statybų TV” 10.00 “Šeštadienio rytas” 11.00 “Raudonas dangus” N-7 12.00 “Žmogus prieš gamtą. Kinijos džiunglėse” N-7 13.00 Europos galiūnų čempionatas Anglijoje 14.00 “Muzikinė kaukė” (k.) 16.00 “Prajuokink mane” (k.) N-7 17.00 “Pragaro virtuvė” (k.) N-7 18.00 “Ekstrasensai prieš nusikaltėlius” N-7 19.00 “Svotai” N-7

20.00 Žinios 20.20 “Jūrų velniai” N-7 21.20 Veiksmo trileris “Nevaldomas traukinys” N-14 23.05 Siaubo f. “Keliautojas” S 1.05-5.59 “Bamba” S

TV6 8.45 “Teleparduotuvė” 9.00 “Vienam gale kablys” 9.30 “Universitetai.lt” 10.00 “Aukščiausia pavara” 11.05 “Lūpdažių džiunglės” 12.00 “Adrenalinas” 12.30 “Jamie Oliverio Kalėdos” 13.00 “Jamie Oliverio kulinarinės kelionės” 14.00 “Jokių kliūčių!” 15.00 “Aukščiausia pavara” 16.00 “Naša Raša” 17.00 “Jokių kliūčių!” 18.10 “Ekspedicija į Arktį” 19.10 Komedija “Naktis “Roksberio” klube” 21.05 “Herojai” 22.00 “Krintantis dangus” 23.00 “Vartai” 23.55 “Žvaigždžių vartai. Visata” 0.50 “Herojai” 1.45 “Naša Raša”

TV1 7.10 Dienos programa 7.15 “Teleparduotuvė” 7.45 “Blogiau nebūna” 8.40 “Daktaras Ozas. Šeimos gydytojo patarimai” N-7 10.30 “Dirbantys gyvūnai” 11.30 “Gyvūnijos pasaulyje” 12.00 “Mano virtuvė” 13.00 Romantinė komedija “Jaunos ir karštos. Kovok iki galo” N-7 15.00 “Teleparduotuvė” 15.30 “Pasivaikščiojimai” 16.00 “Nuotakos siaubūnės” N-7 16.55 “Žodis - ne žvirblis” (k.) 17.00 “Sumažink mane” 18.00 “Marijos širdis” N-7 19.00 “Įvykis” N-7 20.00 “Užribis” N-7 21.00 Romantinė komedija “Mėlynakis Mikis” N-7 23.05 “Dešimčia metų jaunesni” N-7 0.05 “Daktaras Ozas. Šeimos gydytojo patarimai” 1.05 “Sumažink mane” (k.)

LRT kultūra 8.00 “Kultūrų kryžkelė”. Trembita 8.15 “Kultūrų kryžkelė”. Vilniaus albumas 8.30 “Kultūrų kryžkelė”. Rusų gatvė 8.45 “Kultūrų kryžkelė”. Menora 9.00 “Kultūrų kryžkelė”. Vilniaus sąsiuvinis 9.15 “Krikščionio žodis” 9.30 “Šventadienio mintys” 10.00 “Miesto kodas” 10.30 “Mokyklos langas” 10.50 “Nepažintas pasaulis”. Vikingai (k.) 11.20 “Prisiminkime”. Skambina Povilas Stravinskas (k.) 11.30 Tarptautinis dainuojamosios poezijos festivalis “Tai - aš”. 4 laida (k.) 12.30 “Etnokultūros ratas”. Smuikas Lietuvoje (k.) 13.00 “Keliaukim!” 13.30 Scenaristo, režisieriaus Vyto Jankevičiaus kūrybos retrospektyva. Dok. f. “Gamtoje. Ekspedicija į Australiją”. 2 d. “Tarp Australijos gyvūnų” 14.00 “Idiotas” (k.) N-7 14.55 “Negali būti” 15.20 “Kodėl egzistuoja skurdas?”. 3 d. “Apgautoji Afrika” (k.) 16.15 “Lietuvių dokumentikos meistrai”. Edmundas Zubavičius. “Partizanai” (k.) 17.15 Poetės Marijos Meilės Kudarauskaitės sukaktuvinis kūrybos vakaras 18.30 “Muzika gyvai”. Novosibirsko akademinio simfoninio orkestro koncertas. Solistas Lukas Geniušas (fortepijonas). Dirigentas Gintaras Rinkevičius

20.00 “Pranutė ir Gediminas (Jokimaičiai)” 21.00 “Veidai”. Lietuvių dokumentika. “Ateinu...”. Dok. f. apie aktorę Rūtą Staliliūnaitę (k.) 22.30 “Lietuvių kinas trumpai”. “Tėve mūsų” (k.) N-14 23.00 Panorama (k.) 23.30 Pramoginės muzikos koncertas “Tu ir aš”. Dainuoja Giulija ir draugai 0.50 “Iššūkis žvaigždėms”. Koncertas (k.)

Lietuvos ryto TV 7.30 Programa 7.34 TV parduotuvė 7.50 “Reporteris” 8.30 “Gimnazistai” 9.30 “Oskaro oazė” 9.40 “Mokausi gaminti” 10.00 “Padėkime augti” 10.35 “Pradėk nuo savęs” 11.10 “Skonio reikalas” 12.10 “Reporteris” 12.50 “Gyvenimo būdas” 13.50 Dok. f. “K-19. Nepagražinta versija” N-7 14.55 Dok. f. “SOS Beringo jūroje” N-7 16.00 Žinios 16.10 “Dangus atsiveria vienai nakčiai”. “Bel Canto” choro koncertas 17.00 Žinios 17.10 “Dangus atsiveria vienai nakčiai”. “Bel Canto” choro koncerto tęsinys 18.00 Žinios 18.20 “Griūk negyvas!” N-7 19.00 “Komisaras Megrė” N-7 21.00 “Reporteris” 21.30 Kriminalinė drama “Profas. Baltasis vaiduoklis” N-7 23.50 Mados ir grožio šėlsmas “Victoria’s Secret 2012” 0.55 Dok. f. “Pigių pirkinių era”

Balticum TV 8.45 “Ieškokime geriausio!” 9.00 “Balticum TV” žinios 9.15 “Likimo dovana” 10.15 “Gyvūnai - darbo pirmūnai!” 10.45 “Įspūdingiausių interjerų dešimtukas” 11.15 “Pavojingi Ostino Styvenso nuotykiai” 12.15 “Vienišų seselių klubas” 12.45 “Pražūtingas auksas” N-7 13.45 “Užtemimas: prisiminti pavojinga” N-7 14.45 “Mūsų augintiniai” 15.15 “Senas geras faras” N-7 16.15 “Vaiduokliškos istorijos” 16.45 “Kultūra+” (k.) 17.15 Trileris “Sandėris” N-7 19.15 “Maisto detektyvai” 19.45 “Ieškokime geriausio!” 20.00 “Klaipėdos savaitė” 20.30 “Biblijos kodas” N-7 22.15 Drama “Vienišas vyras” N-14 0.00 “Reidas” (k.) 0.30 “Misija: išteisinti!” N-7

Balticum Auksinis 7.00 Drama “Kalėdų namelis” 9.00 Melodrama “Tapti žvaigžde” 11.00 Nuotykių f. “Mažieji lakūnai” 13.00 Melodrama “Šokis hip hopo ritmu 3” 15.00 Drama “Babelis” N-7 17.20 Komedija “Meilė dideliame mieste 2” 19.00 Trileris “Vaiduoklis” N-7 21.05 Drama “Paskutinė naktis” N-7 23.00 Komedija “Nepageidaujami genai” 1.00 Trileris “Kvepalai. Vieno žudiko istorija” N-14

1 Baltijos Kanalas 7.05 Naujienos 7.30 Animacija 8.10 Gudručiai ir gudrutės 9.00 Naujienos 9.15 Ganytojo žodis 9.35 Skanėstas 10.25 Laikas pietauti! 11.00 Naujienos 11.25 “Jūrmala 2011” 12.00 Pirmojo kanalo ledo ritulio taurė. Rusija - Čekija

14.10 “Abrakadabra” 16.00 Vakaro naujienos 16.10 “Megapolis” 18.00 “Porcelianinės vestuvės” 20.00 Laikas 20.30 Ekstrasensų mūšis. Trečiasis pasaulinis 23.05 “Šiandien vakare” su Andrejumi Malachovu 1.50 Kas? Kur? Kada? 2.00 Pirmojo kanalo ledo ritulio taurė. Suomija - Švedija 3.40 Vaid. f. “1000 dolerių į vieną pusę”

Mezzo 5.20 Džiazas 10.30 C Šokis. C.Carlson baletas “Inanna” 12.00 C.Carlson baletas “Ženklai” 13.25 Šokis. C.Carlson baletas “Karma” 14.00 Divertismentas 14.30 G.Mahlerio Antroji simfonija 16.15 Koncertas “Taiki revoliucija” (1989 m.) 15.20 W.A.Mozarto didysis kūrinių koncertas Grenoblyje 18.00 Džiazas. Koncertuoja J.Gonzalezo kvartetas 19.30 G.Mahlerio Aštuntoji simfonija. Diriguoja R.Chailly 21.00 Divertismentas 21.30 Geriausių 2012 m. operų ištraukos 0.30 Džiazas. G.Barbieri koncertuoja Monrealio džiazo festivalyje 1.30 Nakties programa

NTV Mir 4.15 Vaid. f. “Meilė su užrašu “Visiškai slaptai” 6.00 Šiandien 6.20 Apžiūra 6.50 Pagrindinis kelias 7.25 Gaminame su A.Ziminu 8.00 Šiandien 8.25 Rusiškas įdaras 8.55 Kulinarinė dvikova 9.55 Būsto klausimas 11.00 Šiandien 11.25 Savas žaidimas 12.10 Mūsiškiai 13.00 “Muchtaro sugrįžimas” 14.00 Šiandien 14.25 Tyrimą atliko... 15.20 Akistata 16.20 A.Žurbinas. Melodijos atminimui 17.00 Šiandien 17.30 Profesija - reporteris 18.00 Maksimali programa 19.05 Rusijos sensacijos 20.00 Tu nepatikėsi 20.55 “Vasermano reakcija” 21.30 “Advokatas” 23.20 Šluota 0.15 “Šviesos spindulys” 0.50 Apžvalga. Neįtikėtini įvykiai 1.20 Muzikinis ringas

Naše Kino 6.00 “Čiukotkos viršininkas” 8.00 “Kerinčios laimės žvaigždė” 10.50 “Marica” 12.00 “Ne sezono metas”. 2 s. 13.30 “Sulūžusi pasaga” 15.00 “Du ilgi signalai rūke” 16.30 “Kadkiną visi pažįsta” 18.00 “Moterys juokauja rimtai” 20.00 “Ištekėti už kapitono” 22.00 “Kairys” 0.00 “Mokyklos direktoriaus dienoraštis” 1.30 “Dievo rykštė” 3.00 “Kapitono Blado odisėja”. 1, 2 s.

TV1000 2.00 Drama “Deganti lyguma” 4.00 Komedija “Adamsų šeimynėlė” 6.00 Komedija “Adamsų šeimos vertybės” 7.50 Drama “Meilė ir kiti dalykai” 10.00 Nuotykių f. “Penki vaikai ir burtai” 12.00 Drama “Keturi broliai” 14.00 Drama “Pasilik paskutinį šokį” 16.00 Siaubo f. “Raitelis be galvos”

18.00 Nuotykių f. “Neįtikėtinos Lemoni Sniketo istorijos” 20.00 Drama “Skiriamoji juosta” 22.00 Drama “Devyni” 0.10 Trileris “Kasandros sapnas”

TV1000 Kino 5.00 Biografinis f. “Trys Dostojevskio moterys” 7.00 Melodrama “Nuomininkė” 9.00 Melodrama “Ištikimas draugas” 11.00 Melodrama “Išsisukinėjimai” 13.00 Komedija “Vyras bendram gyvenimui” 15.00 Drama “Viskas gerai, mama!” 17.00 Melodrama “Aštuoni pirmi pasimatymai” 19.00 Melodrama “Sniegena” 21.00 Trileris “Mūsų nepavysi” 23.00 Melodrama “Švelnūs susitikimai” 0.50 Nuotykių f. “Dvido salos legenda” 3.00 Melodrama “Nustebink mane”

RTR Rossija 4.00 “Jūrmala” 5.35 Vaid. f. “Naktinis svečias” 6.00 Žinios 6.15 Vaid. f. “Naktinis svečias” tęsinys 7.45 Rytinis paštas 8.20 Šeštadienio talka 9.00 Žinios 9.15 DNR paslaptys 10.15 “Pavasaris gruodį” 12.00 Žinios 12.30 Visa Rusija 12.40 Sąžiningas detektyvas 13.10 “Miestelis” 13.40 “Sėkmės džentelmenai” 14.35 Vaid. f. “Su mylimaisiais nesiskirkite” 16.05 “Naujoji banga” 18.00 Žinios 18.45 Šokiai su žvaigždėmis 20.50 Vaid. f. “Gražuolė ir Pabaisa” 22.55 Vaid. f. “Angelo sparnai” 1.00 Vaid. f. “Nežemiškas”

TV Polonia 7.35 “Zlotopolskiai” 9.55 Polonia 24 10.40 “Žirafos ir raganosio viešbutis” 11.35 Ekologijos laida 12.05 “Keturi tankistai ir šuo” 13.10 Sveikinimų koncertas 13.30 Polonija užsienyje 13.40 “Tėvas Mateušas” 14.30 “Maklovičius keliauja”. Rumunija. Kulinarinė laida 15.00 “Ir gėriui, ir blogiui” 16.00 “Woodstock 2005”. Koncertas 16.55 Kultūringieji PL 18.00 “Lenkų@lenkų žodynas”. Pokalbių šou 18.30 TV ekspresas 18.55 “M, kaip meilė” 19.50 XVII kabaretų festivalis Košaline 2011 20.45 Labanaktukas 21.00 Žinios, sportas ir orų prognozė 21.45 “Garbės laikas” 22.40 Sveikinimų koncertas 23.00 Polonia 24 23.30 Vaid. f. “Revizitas” 1.15 “Lenkų@lenkų žodynas”. Pokalbių šou 1.50 Nakties programa

Viasat History 8.00 “Laiko komanda” 9.00 “Margato riteriai” 10.00 “Romą pastatė ne per dieną” 11.00 “Senovės pasauliai” 14.00 “Skulptūrų pasaulis” 15.00 “Tutanchamonas: karaliaus vaiko paslaptys” 16.00 “Senovės pasauliai” 17.00 “Romą pastatė ne per dieną” 18.00 “Nuskendusių laivų paslaptys” 19.00 “Karvedžiai” 20.00 “Filmuojame karą” 21.00 “Anos Frank dienoraštis” 23.00 “Niurnbergas - nacių teismas”

0.00 “Margato riteriai” 1.00 “Laiko komanda” 2.00 “Senovės pasauliai” 3.00 “Mikhailas Rudy: pianisto portretas” 4.00 “Filmuojame karą” 5.00 “Niurnbergas - nacių teismas” 6.00 “Filmuojame karą” 7.00 “Didvyriai, kultas ir virtuvė”

Animal Planet 7.00 Pakalbėkime su gyvūnais 7.25 Dž.Korvinas laisvėje: nežinoma Namibija 7.50 Laukinis šou 8.15 Paskutiniai Madagaskaro primatai 9.10 Mažylių planeta; motinos instinktas 10.05 Dikas ir Domis skuba į pagalbą 10.30 Viskas apie šunis 11.00 Felinologija 11.55, 21.05 - Didelės lenktynės savanoje 12.50 Blogas šuo: patalpų griovėjai 13.45 Krokodilų medžiotojai 18.20 Rūsčios damos. Savana Lein 20.10 Vertėjas iš šunų kalbos 22.00 Pragariška katė 22.55 Skunkų tramdytojas 23.50 Aš gyvas 0.45 Katinas su skyle kakle 1.35 Paskutinė Liuvos liūtė

Viasat Explorer 6.00 “Užkibo!” 9.00 “Stipriausi koziriai” 13.25 “Adrenalino ieškotojai” 16.05 “Juodasis auksas” 20.30 “Nevados trikampio paslaptis” 21.20 “Legendos apie Aliaskos pabaisas” 22.10 “Amerikietiškas okultizmas” 0.45 “FTB: kova su nusikalstamumu” 1.40 “Nevados trikampio paslaptis” 2.30 “Legendos apie Aliaskos pabaisas” 3.20 “Amerikietiškas okultizmas”

Travel 9.00 Ryto programa 9.30 Skaniausi makaronai 10.00 Povandeninio laivo virėjas 10.30 Maisto pjaustymo varžybos 11.00 Keliautojas. Puerto Rikas 12.00 Vestuvės Indonezijoje 12.30 Kelionės kruizu. Gruodis 13.00 Kryptis. Japonija 14.00 Be tabu. Niujorkas 15.00 Antikinės Kinijos paslaptys 16.00 Keliautojas. Aplink pasaulį 17.00 Skaniausi valgiai. Goa ir Manila 18.00 Vestuvės Indonezijoje 18.30 Kelionės kruizu. Gruodis 19.00 Keliautojas. Italija 20.00 Hedonizmas. Malta 21.00 Įkvėpimo sala 22.00 Tikrasis gyvenimas. Javanavų gentis 22.30 Pavojingi keliai 23.00 Keliautojas. Karibų salos 0.00 Laikas Amerikoje. Luiziana 1.00 Nakties programa

National Geographic 9.00 Ryto programa 10.00 Bėgliai 11.00 Greiti ir įsiutę 12.00 Didžiosios gamyklos 13.00 Tunų žvejyba 14.00 Plėšrūnai. Baltieji rykliai 15.00 Palikti Žemę 17.00 Pasaulio pabaiga 18.00 Mankšta smegenims 19.00 Katastrofa danguje. Nusileidimas 20.00 Keliaujantys kaliniai 21.00 Sukčių miestas. Las Vegasas 22.00 Draudimai. Grožis 23.00 Pasienis. Gaujos 0.00 Katastrofa danguje 1.00 Nakties programa

Discovery 8.15 Penktoji pavara 9.10 Nauja elektrinė Kanadoje 10.05 Galingi laivai. “Africa Nercy”

10.55 Didžiausių lėktuvų penketukas 11.50 Didžiausių traukinių penketukas 12.40 Didžiausių ekskavatorių penketukas 13.35 Didžiausių laivų penketukas 14.30 Inžinierių idėjos. Tankai 15.25 Azijos įtaka 16.20 Didžiosios statybos 17.15 Kaip tai veikia? 17.45 Kaip tai pagaminta? 18.10 Dž.Mėjaus laboratorija 19.05 Mitų griovėjai 20.00 Kaip tai veikia? 21.00 Senienų medžiotojai 22.00 Aukcionų karaliai 23.00 Pardavėjai 0.00 Britų iliuzionistas Dynamo 1.00 Išgyvenimo pamokos

Sport1 10.00 Televitrina 11.00 ŽINIOS+ 11.15 VTB Vieningoji krepšinio lyga. Klaipėdos “Neptūnas” Krasnojarsko “Enisey” 13.00 VTB Vieningoji krepšinio lyga. Maskvos srities “Chimki” - Vilniaus “Lietuvos rytas” 14.45 VTB Vieningoji krepšinio lyga. Talino “Kalev” - Samaros “Krasnyje Krylja” 16.30 VTB Vieningoji krepšinio lyga. Kauno “Žalgiris” - “Minsk” 18.15 VTB Vieningoji krepšinio lyga. Liubercų “Triumph” Klaipėdos “Neptūnas” 20.00 VTB Vieningoji krepšinio lyga. Vilniaus “Lietuvos rytas” - “Donetsk” 21.45 VTB Vieningoji krepšinio lyga. “Nymburk” Krasnojarsko “Enisey”

Viasat Sport Baltic 9.15 Krepšinis. Eurolyga. “Žalgiris” “Anadolu Efes” 11.05 Krepšinis. Eurolyga. “Besiktas” - “Lietuvos rytas” 12.55 Rankinis. Europos moterų čempionatas. Tiesioginė transliacija 14.40 Futbolas. Anglijos Premier lyga. “Newcastle” “Manchester City”. Tiesioginė transliacija 16.45 Rankinis. Europos moterų čempionato pusfinalis 19.45 Futbolas. Anglijos Premier lyga. “Newcastle” - “Manchester City” 21.35 Motosportas. WRC sezono apžvalga 22.05 Krepšinis. Eurolyga. “Barcelona” - CSKA 23.55 Boksas. Arthuras Abrahamas - Mehdi Bouadla. Tiesioginė transliacija 2.00 Rankinis. Europos moterų čempionato pusfinalis 3.20 Boksas. Manny Pacquiao Juanas Manuelis Marquezas 4.30 Boksas. Nonito Donaire - Jorge Arce. Tiesioginė transliacija

Eurosport 9.30 Pasaulio plaukimo čempionatas 25 m baseine 11.45 Kalnų slidinėjimas. Pasaulio taurė 13.15 Rogučių sportas. Pasaulio taurė 13.45 Biatlono pasaulio taurė 14.30 Šuoliai nuo tramplino su slidėmis 16.30 Šiaurės dvikovės varžybos Austrijoje 17.30 Biatlono pasaulio taurė 18.00 Europos akmenslydžio čempionatas 19.30 Biliardas. Europos turas Škotijoje 21.30 Slidinėjimas. Pasaulio taurė 23.00 Biliardas. Europos turas Škotijoje 23.45 Jojimo apžvalga 0.00 Europos akmenslydžio čempionatas 1.30 Biatlono pasaulio taurė 2.15 Šuoliai nuo tramplino su slidėmis


2012 12 15 Lietuvos žinios

SEKMADIENIS 16 D.

LŽ gidas

15

Amžina meilė 20.05, TV1000

Emilija Richards. Laikas atleisti 20.20, BTV

Žmonos ir meilužės 22.50, LNK

Drama. Prancūzija, Vokietija, 2008 m. Rež. Phillipe’as Claudelis. Vaidina: Kristin Scott Thomas, Elsa Zylberstein, Fredericas Pierrotas. Jausminga istorija. Po 15 metų Džiuljeta paleidžiama iš kalėjimo. Ji gyvena su seserimi Lėja. Ši turi dvi įdukras, o jos vyrui nauja viešnia nepatinka. Tačiau Džiuljeta greitai užmezga ryšį su jaunuolėmis. Lėja stengiasi, kad jos sesuo jaustųsi kaip namie. Seserys pamažu įpranta viena prie kitos ir prisimena, kaip smarkiai jos viena kitą myli.

Romantinė drama. Vokietija, 2010 m. Rež. Oliveris Dommengetas. Vaidina: Jana Klinge, Philippe Brenninkmeyeris, Gaby Dohm. (N-7) Prieš 10 metų Julijaną ištiko skaudus likimo smūgis. Moteris mylėjo Grėjų ir laukėsi jo vaikelio. Deja, patyrė persileidimą, kai nusižudė jos tėvas. Savižudybės priežastimi buvo Grėjaus tėvai. Jie nekentė Julijanos ir tyčia pražudė jos tėvą. Julijana išvyko į Ameriką, ten drauge su broliu sėkmingai įkūrė verslą. Ji prisiekė atkeršyti, tačiau planai keičiasi...

Komedija. JAV, 2001 m. Rež. Peteris Chelsomas. Vaidina: Andie MacDowell, Warrenas Beatty, Diane Keaton. (N-7) Komedija tiems, kam per 30. Apie kibirkštėles tarp vyrų ir moterų, ištikimybę ir melagystes, meilę ir seksą. Jau ilgą laiką artimai bendrauja dvi žavios poros. Vyrai - geriausi draugai, moterys - geriausios draugės. Abi porelės senokai susituokusios. Jų gyvenime nėra jokių sukrėtimų, kol vieną dieną užverda tikrų tikriausia košė...

LRT televizija 6.00 “Nacionalinė paieškų tarnyba” (k.) 7.15 “Ryto suktinis” (k.) 8.15 “Kaimo akademija” 8.45 “Odisėjo klajonės” 9.20 “Džeronimas” 9.50 “Aviukas Šonas” 10.00 “Gustavo enciklopedija” 10.30 “Brolių Grimų pasakos”. 12 s. “Erškėtrožė” 11.45 Cirkas. IX-asis tarptautinis cirko festivalis “Circo Massimo” 12.30 “Planeta Žemė”. 3 d. “Gėlas vanduo” 13.30 “Puaro” N-7 15.30 “Šventadienio mintys” 16.00 Žinios (su vertimu į gestų kalbą) 16.10 “Popietė su Algimantu Čekuoliu” 16.45 Atvira Lietuvos universitetų žinių lyga “Lyderiai”. Susitinka Stokholmo ekonomikos mokyklos, Kauno technologijų universiteto, Lietuvos kūno kultūros akademijos komandos 17.45 “Keliai. Mašinos. Žmonės” 18.15 “Klausimėlis” 18.30 “Stilius. Gyvenimas” 19.30 “Bėdų turgus” 20.30 Panorama 20.45 “Savaitė” 21.15 “Šerlokas. Baskervilių šuo” N-7 23.15 Dok. f. “Žmogaus sąmonės gelmėse”. 2 d. “Minčių valdymas” (k.) N-7 0.15 “Viena byla dviem” (k.) N-7

LNK 6.25 Dienos programa 6.30 “Didysis filmukų šou” 6.55 “Beprotiški mažųjų nuotykiai” 7.20 “Nenuorama Džiunė Ly” 7.45 “Antinas Gudruolis” 8.10 “Zigis ir Ryklys” 8.35 “Ogis ir tarakonai” 9.00 “Sveikatos ABC” 9.30 “Pasaulio virtuvė” 10.00 Muzikinis f. “Šokis hip hopo ritmu 3” N-7 12.20 Romantinė komedija “Įsimylėjusi keturiasdešimtmetė” N-7 14.15 “KK2” (k.) N-7 14.50 “Talismanas” N-7 17.00 “Ne vienas kelyje” 17.45 “Teleloto” 18.45 Žinios 19.00 “Alfa” savaitė 19.30 “Kviečiu šokti. Pažadinta aistra”. Tiesioginė transliacija 22.50 Komedija “Žmonos ir meilužės” N-7 0.55 “Farai” (k.) N-14

TV3 6.45 “Teleparduotuvė” 7.00 “Mažieji išdykėliai” 7.30 “Beibleidai. Metalo meistrai” 8.00 “Monsunas” 8.30 “Simpsonai” 9.00 “Sveikas žmogus” 10.00 “Keturkojis šou” 11.00 Animac. f. “Finas ir Ferbis paraleliniame pasaulyje” 12.40 Filmas “Pasiklydę girioje” 14.15 Komedija “Geri metai” 16.40 “Choras” 17.40 “Ką manai?” 18.45 TV3 žinios 19.00 “Savaitės komentarai” 19.30 “X faktorius”. Tiesioginė transliacija 22.15 Veiksmo f. “Atkeršyti bet kokia kaina” 0.10 Komedija “Buduarinis skaitalas” 1.50 “Įstatymas ir tvarka. Nusikalstami kėslai”

BTV 5.59 Programa 6.00 “Joyce Meyer. Gyvenimas kupinas džiaugsmo” 6.30 “Televitrina” 7.00 “Užkalnio 5” (k.) N-7 8.00 “Tauro ragas” N-7 8.30 “Sveikatos kodas”

9.30 “Autopilotas” 10.00 “Sekmadienio rytas” 11.00 “Raudonas dangus” N-7 12.00 “Plėšrūnai. Rykliai mieste” N-7 13.00 Nacionalinė loterija “10 milijonų” 14.00 Sveikinimai 16.00 “Milijonieriai” (k.) 16.30 “Komikų klubas” (k.) N-7 17.00 “Taip. Ne” (k.) 18.00 “Ekstrasensai detektyvai” N-7 19.00 “Gyvenimo spalvos” 20.00 Žinios 20.20 Romantinė drama “Emilija Richards. Laikas atleisti” N-7 22.20 Kriminalinis veiksmo f. “Vagių pasaulis” (k.) N-14 0.20 “Mentai” (k.) N-7 1.20-5.59 “Bamba” S

TV6 8.45 “Teleparduotuvė” 9.00 “Tavo augintinis” 9.30 “Vienam gale kablys” 10.00 “Ekspedicija į Arktį” 11.00 “Jamie Oliverio kulinarinės kelionės” 12.00 “Adrenalinas” 12.30 “Juokingiausi Amerikos namų vaizdeliai” 13.00 “Kulinarijos meistras” 14.00 “Jokių kliūčių!” 15.10 “Ledo kelias” 16.10 “Naša Raša” 17.00 “Jokių kliūčių!” 18.10 “Ekspedicija į Arktį” 19.10 Nuotykių f. “Bibliotekininkas 3. Judo taurės prakeiksmas” 21.00 “Klyvlendo šou” 22.00 “Krintantis dangus” 23.00 “Vartai” 23.55 “Žvaigždžių vartai. Visata” 0.50 “Herojai” 1.45 “Klyvlendo šou”

TV1 7.10 Dienos programa 7.15 “Teleparduotuvė” 7.45 “Blogiau nebūna” 8.40 “Daktaras Ozas. Šeimos gydytojo patarimai” N-7 10.30 “Dirbantys gyvūnai” 11.30 “Gyvūnijos pasaulyje” 12.00 “Mano virtuvė” 13.00 Nuotykių f. “Didysis Bethoveno šuolis” 15.00 “Teleparduotuvė” 15.30 “Auklė” (k.) 16.00 “Nuotakos siaubūnės” N-7 16.55 “Žodis - ne žvirblis” (k.) 17.00 “Sumažink mane” 18.00 “Marijos širdis” N-7 19.00 “Įvykis” N-7 20.00 “Užribis” N-7 21.00 Romantinis f. “Edelveisų vėrinys” N-7 22.50 “Pasivaikščiojimai” (k.) 23.20 “Daktaras Ozas. Šeimos gydytojo patarimai” N-7 0.22 “Sumažink mane” (k.)

LRT kultūra 8.00 “Žmonijos žodinio ir nematerialaus paveldo šedevrai”. Lietuvos dainų šventė. 2007 m. 1 laida 9.10 “Prisiminkime”. Dainuoja Nijolė Ščiukaitė (k.) 9.20 “Vilniaus knygų mugė 2012”. Knygos “Audrius Puipa. Gyvenimo ir meno virtuozas” (sud. Ramutė Rachlevičiūtė) pristatymas 10.10 “Grynas gyvenimas” 10.55 Sigitas Geda. “Ak, vija, pinavija” (Jono Biliūno kūrybos motyvais) 11.30 “Lietuvos tūkstantmečio vaikai” 12.45 “Būtovės slėpiniai” 13.30 “Mūsų miesteliai”. Valkininkai. 1 d. (k.) 14.20 “Laiko ženklai”. Saksų karaliavimo laikai Lietuvoje 15.10 “Amžininkai”. Neprarastoji karta (k.) 16.00 XVI Lietuvos muzikų šventė “Didysis muzikų paradas 2012”, skirta Europos vyresnių žmonių aktyvmo ir kartų solidarumo metams. Tiesioginė transliacija iš LRT didžiosios studijos

22.00 “Posūkiai” (k.) 22.30 Scenaristo, režisieriaus Vyto Jankevičiaus kūrybos retrospektyva. Dok. f. “Gamtoje. Ekspedicija į Australiją”. 2 d. “Tarp Australijos gyvūnų” (k.) 23.00 Panorama (k.) 23.15 Romantinė komedija “Kai mes susitikom” N-7

Lietuvos ryto TV 7.40 Programa 7.44 TV parduotuvė 8.00 “Reporteris” 8.30 “Dičkis šuo Klifordas” 9.00 “Padūkėlis Eliotas” 9.30 “Oskaro oazė” 9.40 “Mokausi gaminti” 10.00 “Namų daktaras” 10.30 “Teritorija” 11.00 “Šiandien kimba” 11.35 “Mūsų miškai” 12.10 “Reporteris” 12.40 “Super L.T.”” N-7 13.40 Dok. f. “Kaip gimsta žemės uraganai” N-7 14.55 Dok. f. “Čingischanas” N-7 15.55 Profesijos mokytojai mokosi 16.00 Žinios 16.05 “Gyvenimo būdas” 17.00 Žinios 17.05 “Negaliu tylėti” 18.00 VTB jungtinė lyga. Mariupolio “Azovmaš” (Ukraina) - Vilniaus “Lietuvos rytas”. Tiesioginė transliacija 20.00 “Profas” N-7 21.00 Žinios 21.20 “24/7” 22.20 Mados ir grožio šėlsmas “Victoria’s Secret 2012” 23.25 “Komisaras Megrė” N-7

Balticum TV 8.45 “Ieškokime geriausio!” 9.00 “Klaipėdos savaitė” (k.) 9.30 “Kultūra+” (k.) 10.00 “Mūsų augintiniai” 10.30 “Advokatė Lovinski” 11.30 “Maisto detektyvai” 12.00 “Karamelė” 13.00 “Reidas” (k.) 13.30 “Komanda Č” N-7 14.30 “Gyvūnai - darbo pirmūnai!” 15.00 “Fotografijos istorija arba istorija fotografijoje: sovietmečio fotografija” 15.30 “Kritinė riba” N-7 16.30 Nuotykių f. “Lobių sala” N-7 18.15 “Pavojingi Ostino Styvenso nuotykiai” 19.15 “Vienišų seselių klubas” N-7 19.45 “Ieškokime geriausio!” 20.00 “Užtemimas: prisiminti pavojinga” N-7 21.00 “Samdomų žudikų valdžia” N-14 22.55 “Klaipėdos savaitė” (k.) 23.25 “Įspūdingiausių interjerų dešimtukas” 23.55 “Maisto detektyvai” 0.35 “Vaiduokliškos istorijos”

Balticum Auksinis 7.00 Trileris “Tamsos pakraštys” N-7 9.00 Drama “P.S. Myliu tave” 11.05 Trileris “Kolumbiana” N-7 13.00 Animac. komedija “Planeta 51” 15.00 Drama “Kviečiame pas Railius” N-7 17.00 Drama “Meilė ir šokiai” 19.00 Melodrama “Šokis hip hopo ritmu” 21.00 Komedija “Rizikinga erzinti diedukus” N-7 23.00 Drama “Broliai” N-7 1.00 Drama “Kapitonas Alatriste” N-7

1 Baltijos Kanalas 7.10 Naujienos 7.45 Animacija. Vaikų klubas. “Nugalėtojas ir auksiukas” 8.10 Animacija. Vaikų klubas. “Linksmieji kamuoliukai”. PIN kodas 8.20 Armijos parduotuvė 9.00 Naujienos 9.20 Kol visi namie 10.10 Naujienos 10.30 Vasarnamis

11.15 Animac. f. “Naujametis “Madagaskaras” 11.35 Animac. f. “Kung fu panda”. Pašėlusio penketuko paslaptys 12.00 Pirmojo kanalo ledo ritulio taurė. Rusija - Suomija. Tiesioginė transliacija 14.30 Žmogus ir įstatymas 16.05 “Niekšybės aritmetika” 18.00 Didžiosios lenktynės. Žiedų brolija 20.00 Sekmadienio “Laikas” 21.15 “Minutė šlovės” žingsniuoja per šalį 23.20 Asmenybės animacijoje 23.55 “Yesterday Live” 0.55 Pirmojo kanalo ledo ritulio taurė. Rusija - Švedija 2.35 Komedija “Nepamirškite išjungti televizorių...”

Mezzo 5.25 Džiazas 10.30 N.Stutzmann ir ansamblis “Orfeo 55” atlieka J.S.Bacho kūrinius 12.05 Londono universiteto Karaliaus koledžo choras. “Angliškos Kalėdos” 13.15 Divertismentas 14.30 “Le Gewandhaus” ansamblio koncertas 16.00 Koncertuoja A.Jamalis ir Y.Lateefas 17.00 Divertismentas 17.30 R.Strausso opera “Moteris be šešėlio”. Diriguoja Ch.Thielemannas 21.10 Divertismentas 21.30 Koncertuoja L. de LA Salle (fortepijonas) 22.45 F.Say groja M.Musorgskio, L.Janačeko ir S.Prokofjevo kūrinius 0.00 Dok. f. “F.Say Grenoblyje” 0.45 Y.Lateefo koncertas Milane 2.20 Nakties programa

NTV Mir 6.00 Šiandien 6.20 Baženovo pasakos 6.50 Tiesiog cirkas 7.25 Pirmoji pavara 8.00 Šiandien 8.20 Valgome namie 8.55 Ir ko tik nebūna 9.25 Technikos stebuklas 9.55 Vasarvietės atsakymas 11.00 Šiandien 11.30 Savas žaidimas 12.20 Jų papročiai 13.00 “Muchtaro sugrįžimas” 14.00 Šiandien 14.25 Mulkinimas rusiškai 15.20 Ir vėl sveiki! 16.20 Aukso dulkės 17.00 Šiandien 18.00 Nuoširdus prisipažinimas 18.50 Centrinė televizija 21.15 “Advokatas” 23.10 Vaid. f. “Mano nuodėmė” 1.10 Neįtikėtini įvykiai. Savaitės apžvalga 1.40 “Kremliaus laidotuvės” 2.35 Sudainuota SSRS

Naše Kino 6.00 “Moterys juokauja rimtai” 8.00 “Ištekėti už kapitono” 10.00 “Kairys” 12.00 “Mokyklos direktoriaus dienoraštis” 13.30 “Dievo rykštė” 15.00 “Kapitono Blado odisėja”. 1, 2 s. 18.00 “Vestuvės Malinavkoje” 20.00 “Pas jus atėjo angelas” 22.00 “Nekaltumo prezumpcija” 0.00 “Kelialapis į gyvenimą” 1.30 “Lyderis” 3.00 “Laukiu ir tikiuosi”. 1, 2 s.

TV1000 2.00 Nuotykių f. “Penki vaikai ir burtai” 3.50 Drama “Meilė ir kiti dalykai” 6.00 Drama “Keturi broliai” 8.00 Komedija “Nuo turto prie skurdo” 10.00 Komedija “Elizabettaunas”

12.10 Siaubo f. “Raitelis be galvos” 14.10 Drama “Orų pranešėjas” 16.00 Nuotykių f. “Neįtikėtinos Lemoni Sniketo istorijos” 18.00 Drama “Devyni” 20.05 Drama “Amžina meilė” 22.10 Trileris “Kasandros sapnas” 0.10 Komedija “Kelyje”

TV1000 Kino 5.00 Komedija “Vyras bendram gyvenimui” 7.00 Melodrama “Švelnūs susitikimai” 9.00 Drama “Viskas gerai, mama!” 11.00 Melodrama “Aštuoni pirmi pasimatymai” 13.00 Melodrama “Sniegena” 15.00 Nuotykių f. “Dvido salos legenda” 17.00 Fantastinis f. “Mes iš ateities 2” 19.00 Melodrama “Mano vaikinas angelas” 20.45 Komedija “Pats geriausias filmas 2” 22.15 Melodrama “Derintojas” 1.00 Komedija “Į šipulius” 2.45 Drama “Į Paryžių!”

RTR Rossija 3.50 Vaid. f. “Vasilijaus sala” 7.00 Šunų planeta 7.35 Pats sau režisierius 8.20 Žinios. Maskva 9.00 Žinios 9.15 Humoro laida 9.45 Gyvūnijos pasaulyje 10.15 “Pavasaris gruodį” 12.00 Žinios 12.20 Žinios. Maskva. 12.30 Visa Rusija 12.40 Fakto valdžia 13.25 “Vienas vandenyne” 14.20 Vaid. f. “Karininkai” 16.15 Humoro laida 18.00 Žinios 19.30 Vaid. f. “Meilė beturčiams” 21.25 Sekmadienio vakaras 23.10 Vaid. f. “Aleksandra” 1.05 Humoro laida 3.20 “Miestelis”

TV Polonia 7.00 “Galerija” 7.55 “Viskas prieš mus” 8.50 “Dvi medalio pusės” 9.15 Polonija užsienyje 9.25 Polonia 24 10.00 “Trys pašėlę nuliai” 10.30 Grūdas 11.05 “Brangiau už gyvybę” 12.10 Spindesys ir skurdas 12.35 Sveikinimų koncertas 12.55 Dok. f. “Pėdsakai” 13.45 Prie Tatrų 14.00 Šv. Mišių transliacija 15.20 “Po Paryžiaus stogais”. Prancūziškų dainų vakaras. 3 d. 16.20 Okrasa laužo taisykles 16.50 “Laukinė Lenkija”. 17.20 “Neatrasti lobiai” 17.50 Polonijos salonas 18.30 TV ekspresas 18.50 “M, kaip meilė” 19.45 Videoteka - 60 hitų per 60 metų! 20.10 “Geriausia Lenkijoje”. Opolė 20.40 Labanaktukas 21.00 Žinios, sportas ir orų prognozė 21.45 “Aukštesnioji jėga” 22.40 Sveikinimų koncertas 23.00 Savaitraštis.pl 23.45 “Tour de Maryla. Viva Italia”. 2 d. 0.50 Polonijos salonas 1.25 Nakties programa

Viasat History 8.00 “Laiko komanda” 9.00 “Nuskendusių laivų paslaptys” 10.00 “Romą pastatė ne per dieną” 11.00 “Senovės pasauliai” 14.00 “Skulptūrų pasaulis” 15.00 “Susipažinkite: romėnai” 18.00 “Mitų medžiotojai” 19.00 “Londono ligoninė” 21.00 “Henriko VIII kūnas” 22.00 “Kroatijos karaliai” 23.00 “Niurnbergas - nacių teismas”

0.00 “Nuskendusių laivų paslaptys” 1.00 “Laiko komanda” 2.00 “Keltų palikimas” 3.00 “Anos Frank dienoraštis” 5.00 “Niurnbergas - nacių teismas” 6.00 “Filmuojame karą” 7.00 “Akmens amžiaus pamokos”

Animal Planet 7.00 Pakalbėkime su gyvūnais 7.25 Indija: didelės katės 7.50 Laukinis šou 8.15 Prarasto kontinento reptilijos 9.10 Mažylių planeta 10.05 Dikas ir Domis skuba į pagalbą 10.30 Viskas apie šunis 11.00 Felinologija 11.55 Didelės lenktynės savanoje 12.50 Kaip gyvūnams išgyventi? 13.45 Žudikai namuose 14.40, 22.00 - Šamvari: gyvenimas laisvėje 15.35 Veterinarai gelbėtojai 16.30 Simpatiškiausi kačiukai ir šunų jaunikliai 17.25 Pragariška katė 18.20 Tramdytojas pagal iškvietimą 19.15 Aligatorių tramdytojai. Aligatorius, arklių rijikas 20.10 Vertėjas iš šunų kalbos 21.05, 1.35 - Dideli ir baisūs 22.55 Blogas šuo 23.50 Aš gyvas 0.45 Pagalbos ranka

Viasat Explorer 6.00 “Užkibo!” 9.00 “Įmanoma - neįmanoma” 9.55 “Šiaurės jūra” 10.50 “Teleskopo “Hubble” peizažai” 11.50 “Juodasis auksas” 16.05 “Ekstremalioji Kanada” 20.30 “Įmanoma - neįmanoma” 21.20 “Šiaurės jūra” 22.10 “Teleskopo “Hubble” peizažai” 23.10 “Nevados trikampio paslaptis” 0.00 “Legendos apie Aliaskos pabaisas” 0.45 “Amerikietiškas okultizmas” 3.20 “Įmanoma - neįmanoma” 4.15 “Šiaurės jūra” 5.00 “Teleskopo “Hubble” peizažai”

Travel 9.00 Ryto programa 10.00 Kelionės kruizu. Gruodis 10.30 Naktis Las Vegase 11.00 Kruizu link šiaurės šviesų 12.00 Keliautojas. Aplink pasaulį 13.00 Keliautojas. Antrojo pasaulinio karo pėdsakais 15.00 Kelionės kruizu. Gruodis 15.30 Naktis Las Vegase 16.00 Keliautojas. Italija 17.00 Skaniausi valgiai. Provansas 18.00 Kruizu link šiaurės šviesų 19.00 Keliautojas. Karibų salos 20.00 Amerikos maistas. Naujasis Orleanas 21.00 Laikas Amerikoje. Teksasas 22.00 Kelionės motociklu 23.00 Keliautojas. Ledo kelias 0.00 Įkvėpimo sala 1.00 Nakties programa

National Geographic 9.00 Ryto programa 10.00 Didžiosios gamyklos 12.00 Greiti ir įsiutę 13.00 Tunų žvejyba 14.00 Išradimai 15.00 Sukčių miestas. Praha 16.00 Sukčių miestas. Bankokas 17.00 Išgyventi pasaulio pabaigą 18.00 Mistika. Ateiviai 19.00 Akimirka iki katastrofos. Išgąstis Tokijuje 20.00 Pasaulio pabaigos prognozės 22.00 Dingę Amerikos lobiai 23.00 Pasaulio pabaigos prognozės 1.00 Nakties programa

Discovery 8.15 Detroito automobiliai 9.10 Mitų griovėjai 10.05 Žaibiškos katastrofos 10.55 Niujorko metro

11.50 Amerikiečių medkirčiai 12.40 Nedėkingas darbas 13.35 Aukcionų karaliai 14.30 Senienų medžiotojai 15.25 Pardavėjai 16.20 Laukinės Aliaskos lakūnai 17.15 Milžiniškos jachtos 18.10 Privalau išgyventi 19.05 Išgyvenimo pamokos 20.00 Kaip tai pagaminta? 21.00 Aštuoniasdešimt būdų, kaip apkeliauti Žemę 22.00 Smalsuoliai 23.00 Ypatingasis policijos būrys 0.00 Upių pabaisos 1.00 Privalau išgyventi

Sport1 9.00 Televitrina 10.00 “Krepšinio pasaulyje” 10.30 VTB Vieningoji krepšinio lyga. Maskvos srities “Chimki” - Vilniaus “Lietuvos rytas” 12.15 Futbolo dievai: Batistuta 12.45 Sporto metraštis 12.55 VTB Vieningoji krepšinio lyga. “Astana” - Talino “Kalev”. Tiesioginė transliacija 14.45 “Sportas LT”. Žirgų konkūrai Rygoje 15.45 Sporto metraštis 15.55 VTB Vieningoji krepšinio lyga. “Nymburk” - “Minsk”. Tiesioginė transliacija 17.45 “Automoto” 18.15 VTB Vieningoji krepšinio lyga. Mariupolio “Azovmaš” Vilniaus “Lietuvos rytas”. Transliacija iš Mariupolio 20.05 VTB Vieningoji krepšinio lyga. Maskvos srities “Chimki” - Mariupolio “Azovmaš” 21.50 Sporto metraštis 22.00 “Krepšinio pasaulyje” 22.30 “Sportas LT”. “Ateities CUP 2012” 2002 m. vaikų futbolo turnyras

Viasat Sport Baltic 7.30 Futbolas. UEFA Čempionų lygos apžvalga 8.00 Boksas. Nonito Donaire Jorge Arce 11.15 “Futbol Mundial” žurnalas 11.45 “Sunderland” - “Reading” 13.35 Futbolas. Anglijos Premier lyga. “Newcastle” - “Manchester City” 15.25 Futbolas. Anglijos Premier lyga. “Tottenham” “Swansea”. Tiesioginė transliacija 17.30 “Premier League World” žurnalas 17.55 Rankinis. Europos moterų čempionato finalas. Tiesioginė transliacija 19.40 Rankinis. Europos moterų čempionato rungtynės dėl trečios vietos 21.10 Futbolas. Anglijos Premier lyga. “Tottenham” “Swansea” 23.00 Rankinis. Europos moterų čempionato finalas 0.40 Ledo ritulys. KHL. “Metallurg” Rygos “Dinamo”

Eurosport 9.15 Rogučių sportas. Pasaulio taurė 10.15 Kalnų slidinėjimas. Pasaulio taurė 12.15 Šuoliai nuo tramplino su slidėmis 12.45 Rogučių sportas. Pasaulio taurė 13.45 Biatlono pasaulio taurė 16.30 Šiaurės dvikovės varžybos Austrijoje 17.15 Biliardas. Europos turas Škotijoje 18.45 Biatlono pasaulio taurė 20.00 Slidinėjimas. Pasaulio taurė 20.45 Šuoliai nuo tramplino su slidėmis 21.15 Slidinėjimas. Pasaulio taurė 22.45 Biliardas. Europos turas Škotijoje 0.45 Pasaulio plaukimo čempionatas 25 m baseine 1.45 Šuoliai nuo tramplino su slidėmis


16

LŽ gidas

2012 12 15 Lietuvos žinios

PIRMADIENIS 17 D.

Cukrus 19.25, BTV

Vedybinis gyvenimas 20.30, TV1000

Konanas Barbaras 21.00, Balticum Auksinis

Pramoginė laida. (N-7) Nauja laida “Cukrus” į kasdieninius rūpesčius žvelgs su sveiko juoko doze. Žiūrovai išvys, kaip iš įvairiausių kurioziškų bei keblių situacijų išsikapanos pramogų pasaulio atstovai. Jų laukia nepatogūs klausimai, į kuriuos atsakant teks raudonuoti visiems - nuo aštrialiežuvio Arūno Valinsko iki humoristo Justino Jankevičiaus. Pirmosios laidos tema - porų konfliktai. Joje bus ir nesuvaidintų aistrų, kilusių dėl žvaigždėms parengtų situacijų.

Drama. JAV, Kanada, 2007 m. Rež. Ira Sachsas. Vaidina: Chrisas Cooperis, Patricia Clarkson, Rachel McAdams, Pierce’as Brosnanas. Haris susipažįsta su jauna našle Kėja ir užmezga su ja artimus santykius. Bėda ta, kad jis jau vedęs ir nenori skaudinti savo žmonos pranešdamas apie skyrybas. Hario žmona Pet irgi turi paslapčių, kurias saugo nuo vyro. Siekdamas išaugoti žmonos orumą Haris nusprendžia ją nunuodyti, tačiau jo planas nepavyksta. Tada ir prasideda...

Veiksmo filmas. JAV, 2011 m. Rež. Marcusas Nispelis. Vaidina: Jasonas Momoa, Ronas Perlmanas, Rachel Nichols. Keltų karys, barbaras Konanas pasiryžęs atkeršyti už savo tėvo kalvio Korino nužudymą. Kietuolis leidžiasi į žiauraus karvedžio Kalaro Zimo paieškas. Šis įkalino paslaptingą gražuolę Tamarą, kurios kraujas magiško ritualo metu gali iššaukti paralelinio pasaulio pabaisą, kurios padedamas karvedys mėgins užvaldyti pasaulį.

LRT televizija 6.00 “Labas rytas, Lietuva” 9.00 “Kobra 11” (k.) N-7 10.00 “Pinigų karta” (k.) 11.00 “LRT aktualijų studija”. Tiesioginė laida 12.00 “Laba diena, Lietuva”. Tiesioginė laida 12.20 Žinios 12.30 “Laba diena, Lietuva”. Tiesioginė laida 13.00 LRT radijo žinios 13.05 “Laba diena, Lietuva”. Tiesioginė laida 14.00 LRT radijo žinios 14.05 “Laba diena, Lietuva”. Tiesioginė laida 14.40 Žinios 15.00 “Hartlando užuovėja” 16.00 “Kobra 11” N-7 17.00 “Viena byla dviem” N-7 18.15 “Šiandien” 18.55 “Nacionalinė paieškų tarnyba” 20.25 Loterija “Perlas” 20.30 Panorama 21.15 “Stilius. Namai” 21.45 “Įžvalgos” 22.00 Loterija “Perlas” 22.05 “Įžvalgos”. Laidos tęsinys 22.45 “Kuklus šiuolaikinių technologijų žavesys” 23.25 Vakaro žinios 23.40 Dok. f. “Planeta Žemė”. 3 d. “Gėlas vanduo” (k.) 0.40 “Viena byla dviem” (k.) N-7

LNK 6.15 Dienos programa 6.20 “Smalsutė Dora” 6.50 “Mažieji Tomas ir Džeris” 7.20 “Keista šeimynėlė” (k.) 7.50 “Volkeris, Teksaso reindžeris” (k.) N-7 8.50 “24 valandos” (k.) N-7 9.45 “Būk mano meile!” (k.) 10.50 Romantinė komedija “Įsimylėjusi keturiasdešimtmetė” (k.) N-7 12.40 “Kitas!” N-7 13.10 “iKarli” 13.40 “Keista šeimynėlė” 14.15 “Tomas ir Džeris” 14.50 “Volkeris, Teksaso reindžeris” N-7 15.55 “Būk mano meile!” 17.00 “Labas vakaras, Lietuva” 17.45 “24 valandos” 18.45 Žinios 19.19 “KK2” N-7 19.55 “Nuo... Iki...” 20.55 “Karamelinės naujienos” N-7 21.30 “Dviračio šou” 22.00 Žinios 22.25 “Kriminalinė Lietuva” 22.35 “Specialioji Los Andželo policija” N-7 23.35 “Nikita” N-7 0.30 “Įstatymas ir tvarka” N-7 1.25 “V. Vizitas” N-7

TV3 6.30 “Teleparduotuvė” 6.45 “Simpsonai” 7.15 “Nauja diena”. Tiesioginė transliacija 8.00 “Nusivylusios namų šeimininkės” 9.00 “Meilės sūkuryje” 10.00 “Naisių vasara” 11.00 Komedija “Vienas namuose” 13.05 “Juokingiausi Amerikos namų vaizdeliai” 13.40 “Šeimos reikalai” 14.10 “Drakonų medžiotojai” 14.40 “Skunk Fu” 15.10 “Ančiukas Donaldas ir draugai” 15.40 “Simpsonai” 16.10 “Meilės prieglobstis” 17.10 “Drąsi meilė” 18.10 “Naisių vasara” 18.45 TV3 žinios 19.20 “Prieš srovę” 20.00 “Gyvenimas yra gražus” 20.30 “Be komentarų” 21.00 “Moterys meluoja geriau” 21.35 TV3 vakaro žinios 22.00 “Nusivylusios namų šeimininkės” 23.00 “CSI Majamis” 0.00 “Amerikietiška siaubo istorija” 1.10 “Anarchijos vaikai” 2.00 “Įstatymas ir tvarka. Nusikalstami kėslai”

BTV 6.29 Programa 6.30 “Televitrina” 7.00 “Muchtaro sugrįžimas” (k.) N-7 8.00 “Savaitės kriminalai” (k.) N-7 8.30 “Auksarankiai” (k.) N-7 9.00 “Ekstrasensai prieš nusikaltėlius” (k.) N-7 10.00 “Alibi. Byla iš praeities” N-7 11.00 “Raudonas dangus” (k.) N-7 12.00 “Svotai” (k.) N-7 13.00 “Muchtaro sugrįžimas” (k.) N-7 14.00 “Laukinis” (k.) N-7 15.00 “Raudonas dangus” N-7 16.00 “Kalbame ir rodome” N-7 17.00 “Muchtaro sugrįžimas” N-7 18.00 Žinios 18.25 “Laukinis” N-7 19.25 “Cukrus” N-7 20.00 Žinios 20.25 “Lietuvos žinių tyrimas” N-7 21.25 “Užkalnio 5” N-7 22.25 “Gyvi numirėliai” N-14 23.25 “Ekstrasensai detektyvai” (k.) N-7 0.25 “Laukinis” (k.) N-7 1.25-5.59 “Bamba” S

TV6 9.15 “Teleparduotuvė” 9.30 “Universitetai.lt” 10.00 “Išlikimas” 11.00 “112. Ekstremali pagalba” 12.00 “Aferistas” 13.00 “Vedęs ir turi vaikų” 14.00 “Jamie Oliverio Kalėdos” 14.30 “Teleparduotuvė” 15.00 “Išlikimas” 16.00 “Krokodilų gaudytojo dienoraštis” 17.00 “112. Ekstremali pagalba” 18.00 “Pagrindinis įkaltis” 19.00 “CSI Niujorkas” 20.00 “Vedęs ir turi vaikų” 21.00 “Rezidentai” 21.30 “6 kadrai” 23.00 Siaubo trileris “Kukurūzų vaikai” 0.50 “Klyvlendo šou” 1.20 “CSI Niujorkas” 2.15 “Išvaduotojas”

TV1 7.10 Dienos programa 7.15 “Teleparduotuvė” 7.50 “Sunkus vaikas” 8.15 “Betmeno nuotykiai” 8.40 “Džekio Čano nuotykiai” 9.05 “Supermeno nuotykiai” 9.30 “Didžiojo sprogimo teorija” N-7 10.00 “San Francisko raganos” 11.00 “Naujieji Robino Hudo nuotykiai” 12.00 “Keršto bučiniai” N-7 14.00 “Meilės miestas” 15.00 “Teleparduotuvė” 15.30 “Drakonų kova Z” N-7 16.30 “Juokas juokais” 17.00 “Auklė” 18.00 “Purpurinis deimantas” N-7 19.00 “Langai” N-7 20.00 “Specialioji Los Andželo policija” N-7 21.00 Drama “Žiaurus romansas” N-14 23.55 “Skaičiai” N-7 0.55 “Pabėgimas” N-7 1.55 “Sveikatos ABC” (k.)

LRT kultūra 8.00 “Gustavo enciklopedija” 8.30 “Keliaukim!” 9.00 “Labas rytas, Lietuva” (k.) 11.30 “Muzika gyvai”. Novosibirsko akademinio simfoninio orkestro koncertas. Solistas Lukas Geniušas (fortepijonas). Dirigentas Gintaras Rinkevičius (k.) 13.00 Vienas eilėraštis 13.10 “Puaro” N-7 14.45 “Arti toli” (k.) 15.30 “Laba diena, Lietuva (k.) 18.00 “Kultūrų kryžkelė”. Trembita 18.15 “Septynios Kauno dienos” 18.45 “Mūsų miesteliai”. Valkininkai. 2 d. 19.35 “Kine kaip kine” 20.00 “Lietuvių kino aukso fondas”. Melodrama “Anglų valsas” N-7 21.10 “Veidai”. Lietuvių dokumentika. “Amžinoji mergaitė” 21.50 “Renomė”. Pažintis su Savickų šeima 22.30 “Šerlokas. Baskervilių šuo” N-7

0.00 Panorama (k.) 0.45 “Pinigų karta” 1.30 “Muzikos pasaulio žvaigždės”. W.A.Mozarto koncertinę simfoniją atlieka orkestras “Maskvos virtuozai” ir dirigentas Jurijus Bašmetas

Lietuvos ryto TV 6.10 Programa 6.14 TV parduotuvė 6.30 “Ryto reporteris” 7.50 “Aš ir vanduo” 7.55 “Ryto reporterio” tęsinys 9.15 “Super L.T.” N-7 10.15 “Pradėk nuo savęs” 10.55 “24/7” 12.00 “Lietuvos diena” 13.00 “Mokausi gaminti” 13.20 TV parduotuvė 14.00 “Skonio reikalas” 15.00 Žinios 15.10 “Pašėlę TV pokštai” N-7 15.45 Dok. f. “Kaip kyla uraganai” N-7 16.00 Žinios 16.10 Dok. f. “Kaip kyla uraganai” tęsinys N-7 17.00 Žinios 17.25 VTB jungtinė lyga. Žemutinio Novgorodo “Nižnij Novgorod” (Rusija) - Kauno “Žalgiris”. Tiesioginė transliacija 19.25 “Griūk negyvas!” N-7 19.45 Dok. f. “Meksikos narkotikų karai” N-7 21.00 “Reporteris” 21.55 “Lietuva tiesiogiai” 22.30 “Gyvenimo būdas” 23.35 “Reporteris” 0.30 “Pašėlę TV pokštai” N-7 1.00 “Griūk negyvas!” N-7

Balticum TV 8.45 “Ieškokime geriausio!” 9.00 “Klaipėdos savaitė” (k.) 9.30 “Pavojingi Ostino Styvenso nuotykiai” 10.30 “Misija: išteisinti!” N-7 11.30 Komedija “Boitono pakrantės našlių klubas” N-7 13.25 “Įspūdingiausių interjerų dešimtukas” 13.55 “Pražūtingas auksas” N-7 14.55 Drama “Taip pat, bet kitaip” N-7 16.45 “Klaipėdos savaitė” (k.) 17.15 “Užtemimas: prisiminti pavojinga” N-7 18.15 “Maisto detektyvai” 18.45 “Kritinė riba” N-7 19.45 “Ieškokime geriausio!” 20.00 “Balticum TV” žinios 20.15 “Vaiduokliškos istorijos” 20.45 “Kinomano užrašai” 21.00 “Mums reikia pasikalbėti apie Keviną” N-14 23.00 “Balticum TV” žinios 23.15 “Senas geras faras” N-7 0.15 “Fotografijos istorija arba istorija fotografijoje: sovietmečio fotografija”

Balticum Auksinis 7.00 Trileris “Uždaras ratas” N-7 9.00 Drama “Barija” N-7 11.25 Animac. f. “Vėžliuko Semio nuotykiai” 13.00 Komedija “Atsiklauskite vaikų!” 15.00 Drama “Karalienė” 17.00 Komedija “Prancūziška apgaulė” 19.00 Komedija “Didysis Bakas Hovardas” 21.00 Veiksmo f. “Konanas Barbaras” N-7 23.00 Melodrama “Gatvės šokiai” 1.00 Drama “Elektriniame rūke” N-7

1 Baltijos Kanalas 6.00 “Labas rytas” 9.00 Gyvenk sveikai! 10.00 Naujienos 10.25 “Moterų gydytojas” 12.00 Kitos naujienos 12.25 Kontrolinis pirkimas 13.00 Naujienos 13.20 Laikas pietauti! 14.00 “Nelygiavertė santuoka” 14.55 Mados nuosprendis 16.00 Vakaro naujienos 16.55 Suprasti. Atleisti 17.35 Susituokime! 18.50 “Tegul kalba” 20.00 Laikas. Lietuvos “Laikas”

21.20 “Atspindys” 23.35 Lietuvos “Laikas” (lietuvių kalba) 23.55 “Vakarinis Urgantas” 0.40 Vakaro naujienos 0.55 Detektyvas “Gyvatgaudys” 2.25 Suprasti. Atleisti

Mezzo 5.20 Džiazas 10.30 F.Liszto ciklas “Klajonių metai”. Groja B.Chamayou 13.00 Divertismentas 14.30 M.Bejarto baletas “Kantata 51” 14.55 M.Bejarto baletas “Aplink pasaulį per 80 minučių” 16.25 Dok. f. “M.Bejartas! Koks Bejartas?” 18.00 I.Stravinskio opera “Plevėsos karjera” 20.25 Divertismentas 21.30 L. van Beethoveno Septintoji simfonija. Diriguoja C.Kleiberis 22.10 W.A.Mozarto 33 simfonija 22.35 L. van Beethoveno uvertiūra “Korolianas” 22.45 J.Brahmso Antroji simfonija 23.30 Diriguoja C.Kleiberas 0.30 Džiazas. Koncertuoja M.Parkeris 2.05 Nakties programa

NTV Mir 3.55 NTV rytas 6.40 “Muchtaro sugrįžimas” 7.35 Apžvalga. Neįtikėtini įvykiai 8.00 Šiandien 8.20 A.Žurbinas. Melodijos atminimui 9.00 Maksimali programa 10.05 Rusijos sensacijos 11.00 Šiandien 11.35 Iki teismo 12.35 Prisiekusiųjų teismas 13.35 Apžvalga. Neįtikėtini įvykiai 14.00 Šiandien 14.30 Prisiekusiųjų teismas. Galutinis sprendimas 15.35 “Išdavikas” 16.35 Apžvalga. Neįtikėtini įvykiai 17.00 Šiandien 17.30 Prokuroro patikrinimas 18.35 Kalbame ir rodome 19.25 “Laukinis” 21.15 Šiandien 21.40 “Narkotikų kelias” 23.35 “Šnipų žaidimai” 1.25 Prokuroro patikrimas 2.30 Prisiekusiųjų teismas

Naše Kino 6.00 “Vestuvės Malinavkoje” 8.00 “Pas jus atėjo angelas” 10.00 “Nekaltumo prezumpcija” 12.00 “Kelialapis į gyvenimą” 13.30 “Laukiu ir tikiuosi”. 1, 2 s. 16.30 “Lyderis” 18.00 “Šimtas kareivių ir dvi merginos” 20.00 “Pabėgimas į pasaulio kraštą” 22.00 “Mielas seniai pamirštų metų draugas...” 0.00 “Tėti, mirė Senis Šaltis” 1.30 “Šiandien arba niekada” 3.00 “Svetima”

TV1000 2.00 Komedija “Nuo turto prie skurdo” 4.00 Drama “Orų pranešėjas” 6.00 Drama “Universiteto dvasia” 7.50 Komedija “Elizabettaunas” 10.00 Drama “Amžina meilė” 12.05 Drama “Juodoji mirtis” 13.55 Komedija “Mano penkios buvusios merginos” 15.30 Veiksmo f. “Įspėjantis pranešimas” 18.00 Fantastinis f. “Dirbtinis intelektas” 20.30 Drama “Vedybinis gyvenimas” 22.10 Komedija “Kelyje” 0.10 Drama “Viki Kristina Barselona”

TV1000 Kino 5.00 Fantastinis f. “Mes iš ateities 2” 6.50 Melodrama “Derintojas” 9.40 Drama “Į Paryžių!” 12.00 Melodrama “Nuotaka” 13.35 Melodrama “Mano vaikinas - angelas” 15.25 Komedija “Pats geriausias filmas 2”

17.00 Melodrama “Likimo ironija, arba Laimingų Naujų!” 19.00 Komedija “Į šipulius” 21.00 Komedija “Vyras bendram gyvenimui” 23.00 Melodrama “Glamūrinė suknelė” 1.00 Trileris “Akmuo” 3.00 Trileris “Kovotojo naktis”

RTR Rossija 4.00 Rusijos rytas 8.05 Ieškotojai 9.00 Žinios 9.30 1000 smulkmenų 10.15 Apie tai, kas svarbiausia 11.00 “Jefrosinija” 12.00 Žinios 12.30 Žinios. Maskva 12.50 Žinios. Budėtojų dalis 13.00 “X byla” 13.55 “Kilmingų mergelių institutas” 14.50 Žinios. Sportas 15.00 Žinios 15.30 Žinios. Maskva 15.50 “Melžėja iš Chacapetovkos. Likimo iššūkis” 17.40 Žinios. Maskva 18.00 Žinios 18.30 Tiesioginis eteris 19.20 “Giulčatai” 21.05 “Tyrėjo Nikitino byla” 22.05 “Surasti ir nukenksminti”. Kurmiai 23.00 “Operatyvininkai” 23.50 Merginos 0.30 Žinios+ 0.50 Vaid. f. “Grybų lietus” 2.15 Vesti.ru

TV Polonia 7.10 “Woodstock 2005”. Koncertas 8.05 Iš nacionalinės filmotekos archyvų 8.25 “Žiedas ir rožė” 9.00 Klausimai per pusryčius 12.00 Savaitraštis.pl 12.35 “Galerija” 13.00 “Laimės spalvos” 13.25 Polonija užsienyje 13.35 Žinios 13.50 “Aukštesnioji jėga” 14.45 Polonijos salonas 15.25 Dok. serialas “Nelegalūs leidiniai” 15.55 Kaip tai veikia? 16.35 “Zlotopolskiai” 17.05 “Našaarmia.pl” 17.30 “Cafe Historia”. Publicistinė laida 17.50 “Galerija” 18.20 Polonija užsienyje 18.30 TV ekspresas 18.50 Iš nacionalinės filmotekos archyvų 19.10 “Laukinė Lenkija” 19.45 “Neatrasti lobiai” 20.15 “Laimės spalvos” 20.45 Labanaktukas 21.00 Žinios, sportas ir orų prognozė 21.50 “Londoniečiai” 22.45 Polonija užsienyje 23.00 Polonia 24 23.45 Ekonomikos savaitė 0.20 “T.Lisas gyvai”. Pokalbių šou 1.20 Nakties programa

Viasat History 8.00 “Laiko komanda” 9.00 “II Pasaulinis karas - spalvotai” 10.00 “Romą pastatė ne per dieną” 11.00 “Londono ligoninė” 13.00 “Nedėkingiausios profesijos Britanijos istorijoje” 14.00 “Ar žinai, kas esi?” 15.00 “Neprilygstamasis Tati” 16.00 “Atskleisti paslaptį” 17.00 “Ląstelė” 18.00 “Geografiniai atradimai” 19.00 “Viktorijos laikų vaistinė” 20.00 “Vikingų istorijos” 21.00 “Krakatau: paskutinės dienos” 22.00 “Kroatijos karaliai” 23.00 “II-asis Pasaulinis karas spalvotai” 0.00 “Geografiniai atradimai” 1.00 “Laiko komanda” 2.00 “Atskleisti paslaptį” 3.00 “Ar žinai, kas esi?” 4.00 “Žemės ūkio raida XX a. Britanijoje” 5.00 “II Pasaulinis karas - spalvotai”

6.00 “Neprilygstamasis Tati” 7.00 “Ar žinai, kas esi?”

Animal Planet 7.00, 16.00 - Laukinis šou 7.25 Žemės drebėjimas. Pandų gelbėjimas 8.15, 18.20 - Kinologija 9.10 Blogas šuo 10.05 , 14.40 - Lenktynės savanoje 11.00 Greitoji pagalba gyvūnams 11.55 Išgelbėti laukinę Afrikos gamtą 12.50 Laukinės gamtos SOS 13.15, 19.40 - Veterinaras Bondai Bičas 13.45 Filadelfijos policija. Gaudynės 15.35 Gepardų karalystė 16.30 Kačių neįmanoma nemylėti 17.25 Gyvūnų lenktynės 19.15 Beždžionių gyvenimas 20.10 Tramdytojas pagal iškvietimą: pavojus spirito gamykloje 20.35 Vertėjas iš šunų kalbos 21.05 Užduotis ne pagal jėgas 22.00 Skunkų tramdytojas: gyvatės, pelėdos ir bitės. Stormis pyksta 22.55 Pragariška katė: karo taku 23.50 Grandininiai šunys 0.45 Grobis - žmogus. Rykliai žudikai 1.35 Laukiniai ir pavojingi. Jūros dramblio užpuolimas

Viasat Explorer 6.00 “Reaktyviniai mokymai” 7.00 “Ekstremalioji Kanada” 8.00 “Juodasis auksas” 9.00 “Atsisukę varžtai” 9.55 “Ratai iš ano pasaulio” 10.50 “Akis į akį su gamta” 11.40 “Įspūdingoji Amazonė” 12.35 “Reaktyviniai mokymai” 13.25 “Ekstremalioji Kanada” 14.20 “Atsisukę varžtai” 15.10 “Ratai iš ano pasaulio” 16.05 “Akis į akį su gamta” 16.55 “Įspūdingoji Amazonė” 17.50 “Reaktyviniai mokymai” 18.45 “Ekstremalioji Kanada” 19.40 “Sunkiausi darbai” 20.30 “Žvejai ekstremalai” 21.20 “Statybų asai” 22.10 “Akis į akį su gamta” 23.05 “Ekstremalioji Kanada” 23.55 “Sunkiausi darbai” 0.45 “FTB: kova su nusikalstamumu” 1.40 “Žvejai ekstremalai” 2.30 “Statybų asai” 3.20 “Akis į akį su gamta” 4.15 “FTB: kova su nusikalstamumu” 5.05 “Atsisukę varžtai”

Travel 9.00 Ryto programa 10.00 Gyvenant kelionėmis. Milanas 10.30 Užkariautojas Bertas 11.00 Keliautojas. Italija 12.00 Suši meistrai 12.30 Kokosų gliaudymo varžybos 13.00 Hedonizmas. Portugalija 14.00 Aplink pasaulį. Kalėdos 15.00 Skaniausi valgiai. Karibai 16.00 Keliautojas. Karibų salos 17.00 Suši meistrai 17.30 Kokosų gliaudymo varžybos 18.00 Gyvenant kelionėmis. Milanas 18.30 Užkariautojas Bertas 19.00 Keliautojas. Indijos vandenyno salos 20.00 Vestuvės Malaizijoje 20.30 Kelionė į Mauricijų 21.00 Ramybės ieškotojai. Kyros sala 22.00 Įkvėpimo sala 23.00 Keliautojas. Gamtos stebuklai 0.00 Ekologiškos atostogos. Skandinavija 1.00 Nakties programa

National Geographic 9.00 Ryto programa 10.00 Pašėlę išradėjai 11.00 Iš arti: kalėjimai Rusijoje 12.00 Pasaulio pabaigos prognozės 13.00 Tunų žvejyba 14.00 Gyvatės, kurios neturėjo skraidyti 15.00 Šiaurinės gamtos stebuklai 16.00 Pasaulio pabaigos prognozės 18.00 Pasaulio pabaiga 19.00 Įkalintieji. Vaikai 20.00 Amerikos čigonai 21.00 Aliaskos kariai 22.00 Tunų žvejyba

23.00 Amerikos čigonai 0.00 Aliaskos kariai 1.00 Nakties programa

Discovery 7.25 Automobilių pardavėjai 8.15 Amerikietiškas motociklas 9.10 Nedėkingas darbas 10.05 Mirtinas laimikis 10.55 Privalau išgyventi 11.50 Kaip tai pagaminta? 12.40 Didžiosios statybos. Laivai 13.35 Kelių pabaisos 14.30 Automobilių pardavėjai 15.25 Amerikietiškas motociklas 16.20 Mitų griovėjai 17.15 Nedėkingas darbas 18.10 Mirtinas laimikis 19.05 Privalau išgyventi 20.00 Kaip tai veikia? 20.30 Kaip tai pagaminta? 21.00 Išgyvenimo meistrai 22.00 B.Grilsas La Palmos saloje 23.00 Australijos sunkvežimių vairuotojai 0.00 Upių pabaisos 1.00 R.Kempo komanda

Sport1 12.00 Televitrina 13.00 VTB Vieningoji krepšinio lyga. “Astana” - Talino “Kalev” 14.45 “Sportas LT”. Jaunimo ir veteranų kultūrizmo čempionatas 15.15 Sporto metraštis 15.35 VTB Vieningoji krepšinio lyga. “Nižnij Novgorod” - Kauno “Žalgiris”. Tiesioginė transliacija 17.25 VTB Vieningoji krepšinio lyga. Sankt Peterburgo “Spartak” “Donetsk”. Vaizdo įrašas (per pertrauką - ŽINIOS+) 19.15 Sporto metraštis 19.25 VTB Vieningoji krepšinio lyga. Rygos VEF - Krasnodaro “Lokomotiv-Kuban”. Vaizdo įrašas (per pertrauką ŽINIOS+) 21.15 “Sportas LT”. Atviros Lietuvos trikovės jėgos taurės varžybos 22.15 “Krepšinio pasaulyje” 22.45 Sporto metraštis 23.00 ŽINIOS+ 23.15 Futbolo dievai: Pele

Viasat Sport Baltic 11.00 “Trans World Sport” žurnalas 12.00 Ledo ritulys. KHL. Rygos “Dinamo” - “Neftehimik” 14.00 Motosportas. WRC sezono apžvalga 14.30 “Formulė-1”. Brazilijos GP lenktynių apžvalga 15.30 Rankinis. Europos moterų čempionato pusfinalis 18.25 Boksas. Manny Pacquiao Juanas Manuelis Marquezas 19.35 Boksas. Arthuras Abrahamas Mehdi Bouadla 20.45 Boksas. Nonito Donaire Jorge Arce 21.55 Futbolas. Anglijos Premier lyga. “Reading” - “Arsenal”. Tiesioginė transliacija 0.00 Pokeris. The Big Game turnyras 1.00 Futbolas. UEFA Čempionų lygos apžvalga

Eurosport 9.35 Pasaulio plaukimo čempionatas 25 m baseine 10.00 Jojimo apžvalga 11.15 Šuoliai nuo tramplino su slidėmis 11.30 Biatlono pasaulio taurė 13.00 Slidinėjimas. Pasaulio taurė 13.45 Biliardas. Europos turas Škotijoje 15.00 Biatlono pasaulio taurė 16.30 Šuoliai nuo tramplino su slidėmis 17.30 Slidinėjimas. Pasaulio taurė 18.30 Europos futbolo apžvalga 19.00 Biliardas. Europos turas Škotijoje 20.30 Šuoliai nuo tramplino su slidėmis 21.45 Visos sporto šakos 22.00 Amerikietiškos imtynės 23.30 Kovos sportas 0.30 Šuoliai nuo tramplino su slidėmis 1.15 Biatlono pasaulio taurė 2.00 Europos futbolo apžvalga


2012 12 15 Lietuvos žinios

ANTRADIENIS 18 D.

Misija: vestuvės 21.25, BTV

Sargybinis 21.30, TV6

Komedija. JAV, Vokietija, 2003 m. Rež. Andrew Flemingas. Vaidina: Albertas Brooksas, Michaelas Douglasas, Ryanas Reynoldsas. (N-7) Džeris yra gydytojas, kurio ramus gyvenimas pasikeitė, kai jo dukrelė nusprendė ištekėti už Stivo sūnaus. Mat Stivas yra CŽV agentas, kurį nuolat persekioja samdomi žudikai ir slaptieji pareigūnai. Kadangi Džeris visuomet yra šalia būsimo savo dukros šešuro, jam taip pat tenka veltis į muštynes, gaudynes ir susišaudymus.

Veiksmo filmas. JAV, 2006 m. Rež. Clarkas Johnsonas. Vaidina: Michaelas Douglasas, Kim Basinger, Kieferis Sutherlandas, Eva Longoria Parker. Slaptosios tarnybos veteranas Pitas Harisonas paskiriamas saugoti pirmąją ledi Sarą Balentain. Nors viešumoje ji sudaro mylinčios ir laimingos valstybės vadovo žmonos įspūdį, iš tikrųjų santuoką seniai ištikusi krizė. Prezidento žmona su savo asmens sargybiniu užmezga aistringą romaną. P.Harisonas suvokia žaidžiantis su ugnimi.

LRT televizija 6.00 “Labas rytas, Lietuva” 9.00 “Kobra 11” (k.) N-7 10.00 “Bėdų turgus” (k.) 11.00 “LRT aktualijų studija”. Tiesioginė laida 12.00 “Laba diena, Lietuva”. Tiesioginė laida 12.20 Žinios 12.30 “Laba diena, Lietuva”. Tiesioginė laida 13.00 LRT radijo žinios 13.05 “Laba diena, Lietuva”. Tiesioginė laida 14.00 LRT radijo žinios 14.05 “Laba diena, Lietuva”. Tiesioginė laida 14.40 Žinios 15.00 “Hartlando užuovėja” 16.00 “Kobra 11” N-7 17.00 “Viena byla dviem” N-7 18.15 “Šiandien” 18.50 “Prisikėlęs faras” N-7 19.45 “Rojus Lietuvoj” 20.25 Loterija “Perlas” 20.30 Panorama 21.15 “Stilius”. Jausmai 21.45 “Pinigų karta” 22.00 Loterija “Perlas” 22.05 “Pinigų karta”. Laidos tęsinys 22.45 “Kuklus šiuolaikinių technologijų žavesys” 23.25 Vakaro žinios 23.40 “Rojus Lietuvoj” (k.) 0.10 “Stilius”. Namai (k.) 0.40 “Viena byla dviem” (k.) N-7

LNK 6.15 Dienos programa 6.20 “Smalsutė Dora” 6.50 “Mažieji Tomas ir Džeris” 7.20 “Keista šeimynėlė” (k.) 7.50 “Volkeris, Teksaso reindžeris” (k.) N-7 8.50 “24 valandos” (k.) N-7 9.45 “Būk mano meile!” (k.) 10.40 Komedija “Žmonos ir meilužės” (k.) N-7 12.40 “Kitas!” N-7 13.10 “iKarli” 13.40 “Keista šeimynėlė” 14.15 “Tomas ir Džeris” 14.50 “Volkeris, Teksaso reindžeris” 15.55 “Būk mano meile!” 17.00 “Labas vakaras, Lietuva” 17.45 “24 valandos” 18.45 Žinios 19.19 “KK2” N-7 19.55 “Pasaulis X” N-7 20.55 “Karamelinės naujienos” N-7 21.30 “Dviračio šou” 22.00 Žinios 22.25 “Kriminalinė Lietuva” 22.35 Kriminalinė drama “Jusse Jameso nužudymas, kurį įvykdė bailys Robertas Fordas” N-14 1.50 “V. Vizitas” N-7

TV3 6.30 “Teleparduotuvė” 6.45 “Simpsonai” 7.15 “Nauja diena”. Tiesioginė transliacija 8.00 “Nusivylusios namų šeimininkės” 9.00 “Meilės sūkuryje” 10.00 “Naisių vasara” 11.00 “Motina ir sūnus” 11.30 “Pilis” 12.30 “Nuodėmių dešimtukas” 13.10 “Juokingiausi Amerikos namų vaizdeliai” 13.40 “Šeimos reikalai” 14.10 “Drakonų medžiotojai” 14.40 “Skunk Fu” 15.10 “Ančiukas Donaldas ir draugai” 15.40 “Simpsonai” 16.10 “Meilės prieglobstis” 17.10 “Drąsi meilė” 18.10 “Naisių vasara” 18.45 TV3 žinios 19.20 “Pilis” 20.30 “Be komentarų” 21.00 “Moterys meluoja geriau” 21.35 TV3 vakaro žinios 22.00 “Tėvynė” 23.05 “CSI kriminalistai” 0.05 “Tikrasis teisingumas” 1.00 “Anarchijos vaikai” 1.55 “Įstatymas ir tvarka. Nusikalstami kėslai”

BTV 6.29 Programa 6.30 “Televitrina” 7.00 “Muchtaro sugrįžimas” (k.) N-7

8.00 “Tauro ragas” (k.) N-7 8.30 “Cukrus” (k.) N-7 9.00 “Ekstrasensai detektyvai” (k.) N-7 10.00 “Alibi. Mirtini kėslai” N-7 11.00 “Raudonas dangus” (k.) N-7 12.00 “Mentai” (k.) N-7 13.00 “Muchtaro sugrįžimas” (k.) N-7 14.00 “Laukinis” (k.) N-7 15.00 “Raudonas dangus” N-7 16.00 “Kalbame ir rodome” N-7 17.00 “Muchtaro sugrįžimas” N-7 18.00 Žinios 18.25 “Laukinis” N-7 19.25 “Atsargiai - moterys!” 20.00 Žinios 20.25 “Prajuokink mane” N-7 21.25 Komedija “Misija: vestuvės” N-7 23.25 “Ekstrasensai prieš nusikaltėlius” (k.) N-7 0.15 “Laukinis” (k.) N-7 1.15-5.59 “Bamba” S

TV6 9.15 “Teleparduotuvė” 9.30 “Tavo augintinis” 10.00 “Išlikimas” 11.00 “112. Ekstremali pagalba” 12.00 “Krokodilų gaudytojo dienoraštis” 13.00 “Vedęs ir turi vaikų” 14.00 “Rezidentai” 14.30 “Teleparduotuvė” 15.00 “Išlikimas” 16.00 “Krokodilų gaudytojo dienoraštis” 17.00 “112. Ekstremali pagalba” 18.00 “Pagrindinis įkaltis” 19.00 “CSI Niujorkas” 20.00 “Vedęs ir turi vaikų” 21.00 “Rezidentai” 21.30 Veiksmo f. “Sargybinis” 23.45 “6 kadrai” 0.20 “CSI Niujorkas” 1.10 “Naša Raša”

TV1 7.10 Dienos programa 7.15 “Teleparduotuvė” 7.50 “Sunkus vaikas” 8.15 “Betmeno nuotykiai” 8.40 “Džekio Čano nuotykiai” 9.05 “Supermeno nuotykiai” 9.30 “Didžiojo sprogimo teorija” N-7 10.00 “San Francisko raganos” N-7 11.00 “Naujieji Robino Hudo nuotykiai” 12.00 “Keršto bučiniai” N-7 14.00 “Meilės miestas” 15.00 “Teleparduotuvė” 15.30 “Drakonų kova Z” N-7 16.30 “Juokas juokais” 17.00 “Auklė” 18.00 “Purpurinis deimantas” N-7 19.00 “Langai” N-7 20.00 “Specialioji Los Andželo policija” N-7 21.00 Veiksmo trileris “Patikima apsauga” N-7 22.45 “Skaičiai” N-7 23.45 “Pabėgimas” N-7 0.45 “Naujieji Robino Hudo nuotykiai” (k.)

LRT kultūra 8.00 “Tele bim-bam” 8.30 “Miesto kodas” (k.) 9.00 “Labas rytas, Lietuva” (k.) 11.30 Klaipėdos muzikinio teatro spektaklis. G.Bizet opera “Karmen” (k.) 14.00 “Prisiminkime”. V.Telksnio dainos 14.10 “Mūsų miesteliai”. Valkininkai. 2 d. (k.) 15.00 “Septynios Kauno dienos” 15.30 “Laba diena, Lietuva” (k.) 18.00 “Kultūrų kryžkelė”. Vilniaus albumas 18.15 “Gimtoji žemė” 18.45 Atvira Lietuvos universitetų žinių lyga “Lyderiai” 19.30 “Gintarinės batutos meistrai”. Gintaras Rinkevičius 21.00 “Tapatybės labirintai” 21.30 “Durys atsidaro” 22.00 “Lietuvos šokių dešimtukas” 23.00 Dok. serialas “2020-ieji” 0.00 Panorama (k.) 0.45 “Vilniaus knygų mugė 2012”. Knygos “Audrius Puipa. Gyvenimo ir meno virtuozas” (sud. Ramutė Rachlevičiūtė) pristatymas (k.) 1.35 “Muzikos pasaulio žvaigždės”. Griežia Lietuvos kvartetas

Lietuvos ryto TV 6.10 Programa 6.14 TV parduotuvė 6.30 “Ryto reporteris” 9.15 “Skonio reikalas” 10.15 “Šiandien kimba” 10.55 Dok. f. “Karalienė Elizabeth II” N-7 12.00 “Lietuvos diena” 13.00 “Mokausi gaminti” 13.20 TV parduotuvė 14.00 “Gyvenimo būdas” 15.00 Žinios 15.10 “Pašėlė TV pokštai” N-7 15.45 Dok. f. “Meksikos narkotikų karai” N-7 16.00 Žinios 16.10 Dok. f. “Meksikos narkotikų karai” tęsinys N-7 17.00 Žinios 17.20 “Lietuva tiesiogiai” 18.00 Žinios 18.45 “Negaliu tylėti” 19.45 Dok. f. “Ledo žemė. Žaidimas su ugnimi” N-7 21.00 “Reporteris” 21.55 “Lietuva tiesiogiai” 22.30 “Negaliu tylėti” 23.35 “Reporteris” 0.30 “Pašėlę TV pokštai” N-7 1.00 “Griūk negyvas!” N-7

Balticum TV 8.45 “Ieškokime geriausio!” 9.00 “Balticum TV” žinios 9.15 “Įspūdingiausių interjerų dešimtukas” 9.45 “Komanda Č” N-7 10.45 “Pražūtingas auksas” N-7 11.45 “Kinomano užrašai” (k.) 12.00 “Fotografijos istorija arba istorija fotografijoje: sovietmečio fotografija” 12.30 Dok. drama “Surikatos” 14.05 “Vaiduokliškos istorijos” 14.35 “Gyvūnai - darbo pirmūnai!” 15.05 Drama “Richardo Nixono nužudymas” N-7 16.45 “Vienišų seselių klubas” N-7 17.15 “Pavojingi Ostino Styvenso nuotykiai” N-7 18.15 “Likimo dovana” 19.15 “Kultūra+” 19.45 “Ieškokime geriausio!” 20.00 “Balticum TV” žinios 20.15 “Reidas” 20.45 “Senas geras faras” N-7 21.45 “Balticum TV” žinios 22.00 “Kritinė riba” N-7 23.00 “Advokatė Lovinski” 0.00 “Karamelė”

Balticum Auksinis 7.00 Komedija “Prancūziška apgaulė” 9.00 Komedija “Didysis Bakas Hovardas” 11.00 Komedija “Tarnybinis romanas. Dabartiniai laikai” 13.00 Drama “Popiežė Joana” N-7 15.25 Komedija “Poniutė kaime” 17.00 Drama “Geresnis gyvenimas” N-7 19.00 Veiksmo f. “Audros karys” 21.00 Melodrama “Paskutinis bučinys” N-7 23.00 Trileris “Nauja pradžia” N-7 1.00 Komedija “Gamtos keistenybės” N-14

1 Baltijos Kanalas 6.00 “Labas rytas” 9.00 Gyvenk sveikai! 10.00 Naujienos 10.25 “Moterų gydytojas” 12.00 Kitos naujienos 12.25 Kontrolinis pirkimas 13.00 Naujienos 13.20 Laikas pietauti! 14.00 “Nelygiavertė santuoka” 14.55 Mados nuosprendis 16.00 Vakaro naujienos 16.55 Suprasti. Atleisti 17.35 Susituokime! 18.50 Tegul kalba 20.00 Laikas. Lietuvos “Laikas” 21.20 “Atspindys” 23.35 Lietuvos “Laikas” (lietuvių kalba) 23.50 “Vakarinis Urgantas” 0.35 Vakaro naujienos 0.50 Detektyvas “Europietiška istorija” 2.15 Suprasti. Atleisti

Mezzo 5.10 Džiazas 10.30 C.Debussy, M.Ravelio ir L. van Beethoveno kūrinių koncertas 12.05 Koncertuoja Paryžiaus orkestras 13.30 Divertismentas 14.30 A.Brucknerio Septintoji simfonija. Diriguoja S.Celibidache 16.00 A.Brucknerio Penktoji simfonija 18.00 Ch.Gunoud opera “Faustas”. Pagrindinę partiją atlieka J.Kaufmanas 21.05 Divertismentas 21.30 Geriausių 2012 m. operų ištraukos (2 dalis) 0.30 Ch.Moses koncertuoja 2010 m. Vienos džiazo festivalyje 1.35 Džiazas. Koncertuoja M.Astatke 2.45 Nakties programa

NTV Mir 3.55 NTV rytas 6.40 “Muchtaro sugrįžimas” 7.35 Apžvalga. Neįtikėtini įvykiai 8.00 Šiandien 8.25 Kulinarinė dvikova 9.25 Važiuosime, ragausime 9.55 “Aš ne aš” 11.00 Šiandien 11.35 Iki teismo 12.35 Prisiekusiųjų teismas 13.35 Apžvalga. Neįtikėtini įvykiai 14.00 Šiandien 14.30 Prisiekusiųjų teismas. Galutinis sprendimas 15.35 “Išdavikas” 16.35 Apžvalga. Neįtikėtini įvykiai 17.00 Šiandien 17.30 Prokuroro patikrinimas 18.35 Kalbame ir rodome 19.25 “Laukinis” 21.15 Šiandien 21.40 “Narkotikų kelias” 23.35 “Šnipų žaidimai” 1.35 Prokuroro patikrinimas 2.45 Prisiekusiųjų teismas

Naše Kino 6.00 “Šimtas kareivių ir dvi merginos” 8.00 “Pabėgimas į pasaulio kraštą” 10.00 “Mielas seniai pamirštų metų draugas...” 12.00 “Tėti, mirė Senis Šaltis” 13.30 “Šiandien arba niekada” 15.00 “Svetima” 16.30 “Nėra to blogo...” 18.00 “Bela” 20.00 “Šuns metai” 22.20 “Paskutinis geimas” 0.00 “Ižoros batalionas” 1.30 “Jaroslavas Išmintingasis”. 1, 2 s. 4.30 “Kol stūkso kalnai”

TV1000 2.00 Drama “Universiteto dvasia” 4.00 Komedija “Mano penkios buvusios merginos” 5.50 Drama “Juodoji mirtis” 7.40 Veiksmo f. “Įspėjantis pranešimas” 10.10 Drama “Vedybinis gyvenimas” 11.50 Komedija “Bugi-vugi” 13.30 Fantastinis f. “Dirbtinis intelektas” 16.00 Komedija “Grynbergas” 18.00 Veiksmo f. “Pranašas” 20.00 Komedija “Pražūtingas svaigulys” 22.00 Drama “Viki Kristina Barselona” 0.00 Drama “Milkas”

TV1000 Kino 5.00 Drama “Klajūnas” 7.00 Komedija “Viskas sąžiningai” 9.00 Melodrama “Glamūrinė suknelė” 10:50 Melodrama “Likimo ironija, arba Laimingų Naujų!” 13.00 Melodrama “Svarbiausia - spėti” 15.00 Komedija “Vyras bendram gyvenimui” 17.00 Komedija “Ados šeimynėlė” 19.00 Trileris “Akmuo” 21.00 Trileris “Kovotojo naktis” 23.00 Drama “Vėjavaikis”

Rež. Andrew Dominikasas. Vaidina: Bradas Pittas, Casey Affleckas, Mary-Louise Parker, Brooklynnas Proulxas. (N-14) Filmas pasakoja apie realų asmenį - žymiausią XIX amžiaus Amerikos banditą ir tautos herojų Jesse Jamesą, plėšusį turtuolius ir dovanodavusį jų pinigus vargšams. Siekiama parodyti santykius tarp gaujos narių - draugystę, pagarbą, sumaišytą su baime, pavydu.

RTR Rossija 4.00 Rusijos rytas 8.05 “Operatyvininkai” 9.00 Žinios 9.30 1000 smulkmenų 10.15 Apie tai, kas svarbiausia 11.00 “Jefrosinija” 12.00 Žinios 12.30 Žinios. Maskva 12.50 Žinios. Budėtojų dalis 13.00 “X byla” 13.55 “Kilmingų mergelių institutas” 14.50 Žinios. Sportas 15.00 Žinios 15.30 Žinios. Maskva 15.50 “Melžėja iš Chacapetovkos. Likimo iššūkis” 17.40 Žinios. Maskva 18.00 Žinios 18.30 Tiesioginis eteris 19.20 “Giulčatai” 21.05 “Tyrėjo Nikitino byla” 22.05 Specialusis korespondentas 23.05 “Operatyvininkai” 0.00 Žinios+ 0.15 Sąžiningas detektyvas 0.45 Vaid. f. “Atleisk” 2.15 Vesti.ru

TV Polonia 7.05 Kultūros savaitraštis 7.55 “Lenkų@lenkų žodynas” 8.25 “Nenuorama Rozalytė” 9.00 Klausimai per pusryčius 12.00 Polonia 24 12.35 “Galerija” 13.00 “Laimės spalvos” 13.25 Polonija užsienyje 13.35 Žinios 13.50 “Garbės laikas” 14.45 XVII kabaretų festivalis Košaline 2011 15.45 “T.Lisas gyvai” 16.45 “Zlotopolskiai” 17.15 Ekonomikos savaitė 17.50 “Galerija” 18.20 Polonija užsienyje 18.30 TV ekspresas 18.50 “Po Paryžiaus stogais”. Prancūziškų dainų vakaras. 3 d. 19.55 “Į grožio pusę... ” Kašubų sakmė 20.15 “Laimės spalvos” 20.45 Labanaktukas 21.00 Žinios, sportas ir orų prognozė 21.50 “Tėvas Mateušas” 22.45 Polonija užsienyje 23.00 Polonia 24 23.45 “Hey” koncertas 0.50 “Pirmajame plane”. Publicistinė laida 1.25 Nakties programa

Viasat History 8.00 “Laiko komanda” 9.00 “II Pasaulinis karas spalvotai” 10.00 “Ląstelė” 11.00 “Vikingų istorijos” 12.00 “Atskleisti paslaptį” 13.00 “Viktorijos laikų vaistinė” 14.00 “Ar žinai, kas esi?” 15.00 “Krakatau: paskutinės dienos” 16.00 “Šventieji faraonų gyvūnai” 17.00 “Ląstelė” 18.00 “Geografiniai atradimai” 19.00 “Viktorijos laikų vaistinė” 20.00 “Senovės Sibiro karžygiai” 21.00 “Mitų medžiotojai” 22.00 “Karvedžiai” 23.00 “II Pasaulinis karas spalvotai” 0.00 “Geografiniai atradimai” 1.00 “Laiko komanda” 2.00 “Šventieji faraonų gyvūnai” 3.00 “Ar žinai, kas esi?” 4.00 “Žemės ūkio raida XX a. Britanijoje” 5.00 “II Pasaulinis karas - spalvotai” 6.00 “Mikhailas Rudy: pianisto portretas” 7.00 “Ar žinai, kas esi?”

Animal Planet

17

Jesse Jameso nužudymas, kurį įvykdė bailys Robertas Fordas 22.35, LNK

1.00 Komedija “Sudie, daktare Froidai” 3.00 Drama “Kosmosas kaip nuojauta”

7.00, 16.00 - Laukinis šou 7.25 Gyvūnų lenktynės

LŽ gidas

8.15, 18.20 - Kinologija 9.10 Kačių neįmanoma nemylėti 10.05, 14.40 - Lenktynės savanoje: užduotis ne pagal jėgas 11.00 Greitoji pagalba gyvūnams 11.55 Šamvari: gyvenimas laisvėje 12.50 Laukinės gamtos SOS 13.15, 19.40 - Veterinaras Bondai Bičas 13.45 Agentai stažuotojai 15.35 Gepardų karalystė 16.30 Pragariška katė 17.25 Medžiotojai iš prigimties 17.50 Raganosiai 19.15 Beždžionių gyvenimas 20.10 Tramdytojas pagal iškvietimą: spąstai 20.35 Vertėjas iš šunų kalbos 21.05 Slaptas pelių gyvenimas 22.00 Aligatorių tramdytojai. Aligatoriai pamišo 22.55 Grizliai 23.50 Bonė ir Klaidas 0.45 Milžiniškos anakondos ieškojimas 1.35 Laukiniai ir pavojingi: aistros bėgimo takelyje

Viasat Explorer 6.00 “Reaktyviniai mokymai” 7.00 “Ekstremalioji Kanada” 8.00 “Sunkiausi darbai” 9.00 “Atsisukę varžtai” 9.55 “Žvejai ekstremalai” 10.50 “Statybų asai” 11.40 “Akis į akį su gamta” 12.35 “Reaktyviniai mokymai” 13.25 “Ekstremalioji Kanada” 14.20 “Atsisukę varžtai” 15.10 “Žvejai ekstremalai” 16.05 “Statybų asai” 16.55 “Akis į akį su gamta” 17.50 “Reaktyviniai mokymai” 18.45 “Ekstremalioji Kanada” 19.40 “Sunkiausi darbai” 20.30 “Ratai iš ano pasaulio” 21.20 “Žvejai ekstremalai” 22.10 “Šiaurės jūra” 23.05 “Ekstremalioji Kanada” 23.55 “Sunkiausi darbai” 0.45 “FTB: kova su nusikalstamumu” 1.40 “Ratai iš ano pasaulio” 2.30 “Žvejai ekstremalai” 3.20 “Šiaurės jūra” 4.15 “FTB: kova su nusikalstamumu” 5.05 “Atsisukę varžtai”

Travel 9.00 Ryto programa 10.00 Gyvenant kelionėmis. Terksas ir Kaikosas 10.30 Užkariautojas Bertas 11.00 Keliautojas. Karibų salos 12.00 Šokolado mados 12.30 Valgomų automobilių varžybos 13.00 Įkvėpimo sala 14.00 Kelionė pirmos klasės vagonu 15.00 Skaniausi valgiai. Pietų Indija 16.00 Keliautojas. Indijos vandenyno salos 17.00 Šokolado mados 17.30 Valgomų automobilių varžybos 18.00 Gyvenant kelionėmis. Terksas ir Kaikosas 18.30 Užkariautojas Bertas 19.00 Keliautojas. Švedija ir Danija 20.00 Skaniausi valgiai. Skandinavija 21.00 Kelionė į Jukoną 21.30 Naktis Las Vegase 22.00 Pavojingi keliai 22.30 Tikrasis gyvenimas. Peru 23.00 Keliautojas. Ispanijos salos 0.00 Hedonizmas. Malta 1.00 Nakties programa

National Geographic 9.00 Ryto programa 10.00 Pašėlę išradėjai 11.00 Įkalintieji. Apsauga 12.00 Amerikos čigonai 13.00 Tunų žvejyba 14.00 Karalienė hiena 15.00 Šaurinės gamtos stebuklai 16.00 Amerikos čigonai 17.00 Aliaskos kariai 18.00 Pasaulio pabaiga 19.00 Įkalintieji. Aliaska 20.00 Didžiosios gamyklos 21.00 Greiti ir įsiutę 22.00 Tunų žvejyba 23.00 Didžiosios gamyklos

0.00 Greiti ir įsiutę 1.00 Nakties programa

Discovery 7.25 Automobilių pardavėjai 8.15 Amerikietiškas motociklas 9.10 Nedėkingas darbas 10.05 Mirtinas laimikis 10.55 Privalau išgyventi 11.50 Kaip tai pagaminta? 12.40 Didžiosios statybos. Reikjavikas 13.35 Automobilių meistrai 14.30 Automobilių pardavėjai 15.25 Amerikietiškas motociklas 16.20 Mitų griovėjai 17.15 Nedėkingas darbas 18.10 Mirtinas laimikis 19.05 Privalau išgyventi 20.00 Kaip tai veikia? 20.30 Kaip tai pagaminta? 21.05 Mitų griovėjai 22.00 Milžiniški lėktuvai. “Airbus 380” 23.00 Pavojingi skrydžiai 0.00 Lėktuvų katastrofų priežastys 1.00 Suremontuoti lėktuvai

Sport1 12.00 Televitrina 13.00 ŽINIOS+ 13.15 VTB Vieningoji krepšinio lyga. Sankt Peterburgo “Spartak” “Donetsk” 15.00 VTB Vieningoji krepšinio lyga. “Nymburk” - Minsk” 16.45 VTB Vieningoji krepšinio lyga. Rygos VEF - Krasnodaro “Lokomotiv-Kuban” 18.30 “Sportas LT”. Penktasis Lietuvos Kendo čempionatas 19.00 ŽINIOS+ 19.15 “Sportas LT”. Wing Tsun Kung Fu kovos meno seminaras Kaune 19.45 “Sportas LT”. Atviros Lietuvos trikovės jėgos taurės varžybos 20.45 Sporto metraštis 21.00 ŽINIOS+ 21.15 VTB Vieningoji krepšinio lyga. “Nižnij Novgorod” Kauno “Žalgiris” 23.00 ŽINIOS+ 23.15 “Krepšinio pasaulyje”

Viasat Sport Baltic 11.10 Ledo ritulys. KHL. Rygos “Dinamo” - Maskvos “Dinamo” 13.10 Krepšinis. Eurolyga. “Emporio Armani” - “Olympiacos” 15.00 Rankinis. Europos moterų čempionato rungtynės dėl trečios vietos 16.25 Rankinis. Europos moterų čempionato finalas 18.05 Futbolas. Anglijos Premier lyga. “Reading” - “Arsenal” 19.55 Futbolas. Vokietijos taurė. “Schalke 04” - “FSV Mainz 05”. Tiesioginė transliacija 21.55 Futbolas. Vokietijos taurė. “Augsburg” - “Bayern” 23.40 Krepšinis. Eurolyga. “Žalgiris” “Anadolu Efes”

Eurosport 9.30 Visos sporto šakos 9.45 Europos futbolo apžvalga 10.15 Biliardas. Europos turas Škotijoje 11.45 Šuoliai nuo tramplino su slidėmis 13.00 Biatlono pasaulio taurė 14.30 Europos futbolo apžvalga 15.00 Biliardas. Europos turas Škotijoje 16.30 Slidinėjimas. Pasaulio taurė 17.30 Šuoliai nuo tramplino su slidėmis 18.15 Žiemos sporto šakų apžvalga 18.30 Kalnų slidinėjimas. Pasaulio taurė 19.45 Biatlono pasaulio taurė 21.15 Žiemos sporto šakų apžvalga 21.30 Kalnų slidinėjimas. Pasaulio taurė 22.45 Profesionalų boksas 23.45 Automobilių sporto apžvalga 0.00 Biliardas. Europos turas Škotijoje 0.45 Žiemos sporto šakų apžvalga 2.00 Kalnų slidinėjimas. Pasaulio taurė


18

LŽ gidas

2012 12 15 Lietuvos žinios

TREČIADIENIS 19 D.

Skrydžio planas 21.30, TV6

Bekraštė istorija 22.15, LRT kultūra

Voratinklis 22.35, LNK

Veiksmo drama. JAV, 2005 m. Rež. Robertas Schwentke. Vaidina: Jodie Foster, Peteris Sarsgaardas, Sean Beanas, Kate Beahan. Po vyro mirties Kail Prat kartu su dukrele lėktuvu grįžta iš Berlyno į Niujorką. Skrydžio metu keistomis aplinkybėmis dingsta moters dukra. Kail tenka įrodinėti, kad duktė tikrai skrido su ja lėktuvu. Kol lėktuvo keleiviai bei įgula sumišę ir atsisako ja patikėti, moteriai pačiai tenka ieškoti būdų, kaip surasti dingusią dukterį.

Nuotykių drama. JAV, 2006 m. Rež. Tarsemas Singhas. Vaidina: Catinca Untaru, Justine’as Waddellis, Kim Uylenbroek, Seanas Gilderis. (N-14) 1915 metai, Los Andželas. Smalsi mergaitė Aleksandrija ligoninėje laukia dienos, kai jai nuo rankos nuims gipsą. Lakstydama koridoriais ji patenka į sunkiai sužeisto jauno vyriškio, buvusio kaskadininko Rojaus Volkerio palatą. Jis pažada jai papasakoti kvapą gniaužiančių istorijų apie meilę, jei ji atneš uždraustų tablečių.

Kriminalinis trileris. Vokietija, JAV, Kanada, 2001 m. Rež. Lee Tamahori. Vaidina: Morganas Freemanas, Monica Potter, Michaelas Wincottas. (N-7) Detektyvui Aleksui teks išspręsti sudėtingą bylą. Jis turi išlaisvinti netikėtai pagrobtą Jungtinių Tautų generalinio sekretoriaus dukterį ir išsiaiškinti nežinomo nusikaltėlio elgesio motyvus. Pasitelkęs jauną specialiųjų tarnybų agentę Džesi Aleksas greitai nustato pagrobėjo asmenybę. Tai - mokytojas Garis Sonedžis.

LRT televizija 6.00 “Labas rytas, Lietuva” 9.00 “Kobra 11” (k.) N-7 10.00 “Prisikėlęs faras” (k.) N-7 11.00 “LRT aktualijų studija”. Tiesioginė laida 12.00 “Laba diena, Lietuva”. Tiesioginė laida 12.20 Žinios 12.30 “Laba diena, Lietuva”. Tiesioginė laida 13.00 LRT radijo žinios 13.05 “Laba diena, Lietuva”. Tiesioginė laida 14.00 LRT radijo žinios 14.05 “Laba diena, Lietuva”. Tiesioginė laida 14.40 Žinios 15.00 “Hartlando užuovėja” 16.00 “Kobra 11” N-7 17.00 “Viena byla dviem” N-7 18.15 “Šiandien” (su vertimu į gestų kalbą) 18.50 “Prisikėlęs faras” N-7 19.45 “Rojus Lietuvoj” 20.25 Loterija “Perlas” 20.30 Panorama 21.15 “Teisė žinoti” 22.00 Loterija “Perlas” 22.05 “Teisė žinoti” tęsinys 22.15 “Stilius. Veidai” 22.45 “Kuklus šiuolaikinių technologijų žavesys” 23.25 Vakaro žinios 23.40 “Rojus Lietuvoj” (k.) 0.10 “Stilius. Jausmai” (k.) 0.40 “Viena byla dviem” (k.) N-7

LNK 6.15 Dienos programa 6.20 “Smalsutė Dora” 6.50 “Mažieji Tomas ir Džeris” 7.20 “Keista šeimynėlė” (k.) 7.50 “Volkeris, Teksaso reindžeris” (k.) N-7 8.50 “24 valandos” (k.) N-7 9.45 “Būk mano meile!” (k.) 10.40 “Specialioji Los Andželo policija” (k.) N-7 11.40 “Nikita” (k.) n-7 12.40 “Kitas!” N-7 13.10 “iKarli” 13.40 “Keista šeimynėlė” 14.15 “Tomas ir Džeris” 14.50 “Volkeris, Teksaso reindžeris” N-7 15.55 “Būk mano meile!” 17.00 “Labas vakaras, Lietuva” 17.45 “24 valandos” 18.45 Žinios 19.19 “KK2” N-7 19.55 “Diagnozė: valdžia” 20.55 “Karamelinės naujienos” N-7 21.30 “Dviračio šou” 22.00 Žinios 22.25 “Kriminalinė Lietuva” 22.35 Kriminalinis trileris “Voratinklis” N-7 0.45 “Įstatymas ir tvarka” N-7 1.40 “V. Vizitas” N-7

TV3 6.30 “Teleparduotuvė” 6.45 “Simpsonai” 7.15 “Nauja diena”. Tiesioginė transliacija 8.00 “Nusivylusios namų šeimininkės” 9.00 “Meilės sūkuryje” 10.00 “Naisių vasara” 11.00 “Beatos virtuvė” 12.00 “Ką manai?” 13.00 “Akistata” 13.40 “Šeimos reikalai” 14.10 “Drakonų medžiotojai” 14.40 “Baili voverytė” 15.10 “Ančiukas Donaldas ir draugai” 15.40 “Simpsonai” 16.10 “Meilės prieglobstis” 17.10 “Drąsi meilė” 18.10 “Naisių vasara” 18.45 TV3 žinios 19.20 “Akistata” 20.00 “Motina ir sūnus” 20.30 “Be komentarų” 21.00 “Moterys meluoja geriau” 21.35 TV3 vakaro žinios 22.00 “Vikingų loto” 22.05 “Daktaras Hausas” 23.05 “CSI Niujorkas” 0.05 “Tikrasis teisingumas” 1.05 “Anarchijos vaikai” 2.00 “Įstatymas ir tvarka. Nusikalstami kėslai”

BTV 6.29 Programa 6.30 “Televitrina” 7.00 “Muchtaro sugrįžimas” (k.) N-7 8.00 “Užkalnio 5” (k.) N-7 9.00 “Prajuokink mane” (k.) N-7 10.00 “Svotai” (k.) N-7 11.00 “Raudonas dangus” (k.) N-7 12.00 “Jūrų velniai” (k.) N-7 13.00 “Muchtaro sugrįžimas” (k.) N-7 14.00 “Laukinis” (k.) N-7 15.00 “Raudonas dangus” N-7 16.00 “Kalbame ir rodome” N-7 17.00 “Muchtaro sugrįžimas” N-7 18.00 Žinios 18.25 “Laukinis” N-7 19.25 “Auksarankiai” N-7 20.00 Žinios 20.25 “Taip. Ne” 21.25 “Sąmokslo teorija” N-7 22.25 “Mentai” N-7 23.25 “Jūrų velniai” (k.) N-7 0.25 “Laukinis” (k.) N-7 1.25-5.59 “Bamba” S

TV6 9.15 “Teleparduotuvė” 9.30 “Adrenalinas” 10.00 “Išlikimas” 11.00 “112. Ekstremali pagalba” 12.00 “Krokodilų gaudytojo dienoraštis” 13.00 “Vedęs ir turi vaikų” 14.00 “Rezidentai” 14.30 “Teleparduotuvė” 15.00 “Išlikimas” 16.00 “Krokodilų gaudytojo dienoraštis” 17.00 “112. Ekstremali pagalba” 18.00 “Pagrindinis įkaltis” 19.00 “CSI Niujorkas” 20.00 “Vedęs ir turi vaikų” 21.00 “Rezidentai” 21.30 Veiksmo drama “Skrydžio planas” 23.35 Europos pokerio turas 0.35 “6 kadrai” 1.05 “CSI Niujorkas” 2.00 “Išvaduotojas”

TV1 7.10 Dienos programa 7.15 “Teleparduotuvė” 7.50 “Sunkus vaikas” 8.15 “Betmeno nuotykiai” 8.40 “Džekio Čano nuotykiai” 9.05 “Supermeno nuotykiai” 9.30 “Didžiojo sprogimo teorija” N-7 10.00 “San Francisko raganos” N-7 11.00 “Naujieji Robino Hudo nuotykiai” 12.00 “Keršto bučiniai” N-7 14.00 “Meilės miestas” 15.00 “Teleparduotuvė” 15.30 “Drakonų kova Z” N-7 16.30 “Juokas juokais” 17.00 “Auklė” 18.00 “Purpurinis deimantas” N-7 19.00 “Langai” N-7 20.00 “Specialioji Los Andželo policija” N-7 21.00 Veiksmo trileris “Detoksikacija” N-14 22.50 “Skaičiai” N-7 23.50 “Pabėgimas” N-7 0.50 “Naujieji Robino Hudo nuotykiai” (k.)

LRT kultūra 8.00 “Odisėjo klajonės” 8.30 “Gimtoji žemė” 9.00 “Labas rytas, Lietuva” (k.) 11.30 “Gintarinės batutos meistrai”. Gintaras Rinkevičius (k.) 13.00 “Posūkiai” (k.) 13.30 “Muzikos pasaulio žvaigždės”. Griežia Lietuvos kvartetas (k.) 14.00 Vienas eilėraštis 14.10 Atvira Lietuvos universitetų žinių lyga “Lyderiai” (k.) 15.00 “Tapatybės labirintai” (k.) 15.30 “Laba diena, Lietuva” (k.) 18.00 “Kultūrų kryžkelė”. Rusų gatvė 18.15 “Etnokultūros ratas”. Sustojęs gyvenimas 18.45 “Pinigų karta” 19.30 Kompozitoriaus Osvaldo

Balakausko 75-mečiui. “Osvaldo Balakausko kūryba”. Simfonija Nr. 4. Simfoninė poema “Tetra”. Groja Nacionalinis simfoninis orkestras. Dirigentas Juozas Domarkas 20.50 Jono Meko filmų retrospektyva. “Tautos gimimas” 22.15 Nuotykių drama “Bekraštė istorija” N-14 0.10 Panorama (k.) 0.55 “Lietuvos šokių dešimtukas” (k.) 1.55 “Muzikos pasaulio žvaigždės”. Operinės muzikos perlai

Lietuvos ryto TV 6.10 Programa 6.14 TV parduotuvė 6.30 “Ryto reporteris” 9.15 “Gyvenimo būdas” 10.15 “Namų daktaras” 10.55 Dok. f. “Meksikos narkotikų karai” N-7 12.00 “Lietuvos diena” 13.00 “Padūkėlis Eliotas” 13.20 TV parduotuvė 14.00 “Negaliu tylėti” 15.00 Žinios 15.10 “Pašėlę TV pokštai” N-7 15.45 Dok. f. “Ledo žemė. Žaidimas su ugnimi” N-7 16.00 Žinios 16.10 Dok. f. “Ledo žemė. Žaidimas su ugnimi” tęsinys N-7 17.00 Žinios 17.20 “Lietuva tiesiogiai” 18.00 Žinios 18.45 “Negaliu tylėti” 19.45 Dok. f. “Paskutinė Geringo paslaptis” N-7 21.00 “Reporteris” 21.55 “Lietuva tiesiogiai” 22.30 “Negaliu tylėti” 23.35 “Reporteris” 0.30 “Pašėlę TV pokštai” N-7 1.00 “Griūk negyvas!” N-7

Balticum TV 8.45 “Ieškokime geriausio!” 9.00 “Balticum TV” žinios 9.15 “Vaiduokliškos istorijos” 9.45 “Užtemimas: prisiminti pavojinga” N-7 10.45 “Kultūra+” (k.) 11.15 “Kritinė riba” N-7 12.15 “Vienišų seselių klubas” N-7 12.45 “Komanda Č” N-7 13.45 “Reidas” (k.) 14.15 “Mūsų augintiniai” 14.45 Trileris “Sandėris” N-7 16.45 “Įspūdingiausių interjerų dešimtukas” 17.15 “Senas geras faras” N-7 18.15 “Gyvūnai - darbo pirmūnai!” 18.45 “Pražūtingas auksas” N-7 19.45 “Ieškokime geriausio!” 20.00 “Balticum TV” žinios 20.15 “Advokatė Lovinski” 21.15 “Karamelė” 22.15 “Balticum TV” žinios 22.30 “Kinomano užrašai” (k.) 22.45 “Likimo dovana” 23.45 “Misija: išteisinti!” N-7

Balticum Auksinis 7.00 Drama “Geresnis gyvenimas” N-7 9.00 Veiksmo f. “Audros karys” 11.00 Drama “1612: Tamsiųjų laikų kronikos” N-7 13.25 Veiksmo f. “Miražas” N-7 15.00 Komedija “Labas ir sudie!” N-7 17.00 Trileris “Šalutinis efektas” N-7 19.00 Drama “Kalėdų namelis” 21.00 Drama “Kelias” N-7 23.00 Komedija “Vyrai, kurie spokso į ožkas” N-7 1.00 Komedija “Skaistuolė amerikietė” N-14

1 Baltijos Kanalas 6.00 “Labas rytas” 9.00 Gyvenk sveikai! 10.00 Naujienos 10.25 “Moterų gydytojas” 12.00 Kitos naujienos 12.25 Kontrolinis pirkimas 13.00 Naujienos 13.20 Laikas pietauti! 14.00 “Nelygiavertė santuoka” 14.55 Mados nuosprendis

16.00 Vakaro naujienos 16.55 Suprasti. Atleisti 17.30 Susituokime! 18.50 Tegul kalba 20.00 Laikas. Lietuvos “Laikas” 21.20 “Atspindys” 22.25 “Gyvenamoji aplinka”. Viskas iki lemputės 23.35 Lietuvos “Laikas” (lietuvių kalba) 23.50 “Vakarinis Urgantas” 0.35 Vakaro naujienos 0.50 Muzikinė komedija “Jūreivis iš “Kometos” 2.20 Suprasti. Atleisti

Mezzo 4.45 Džiazas 10.30 H.Spoerli baletas “Gulbių ežeras” 12.45 H.Spoerli baletas “Nakties vėjuje” 13.55 Divertismentas 14.30 G.F.Haendelio oratorija “Mesijas” 16.50 J.S.Bacho kūrinių koncertas Ambronėjaus festivalyje 17.15 Divertismentas 18.00 G.Donizetti opera opera “Liučija di Lamermur”. Dainuoja N.Dessay 20.20 Divertismentas 21.30 J.Brahmso ir K.Szymanowskio kūrinių koncertą diriguoja V.Gergijevas 1.00 R.Randholpas koncertuoja Nicos džiazo festivalyje 2.05 Nakties programa

NTV Mir 3.55 NTV rytas 6.40 “Muchtaro sugrįžimas” 7.35 Apžvalga. Neįtikėtini įvykiai 8.00 Šiandien 8.20 Būsto klausimas 9.20 Aukso dulkės 9.55 “Aš ne aš” 11.00 Šiandien 11.35 Iki teismo 12.35 Prisiekusiųjų teismas 13.35 Apžvalga. Neįtikėtini įvykiai 14.00 Šiandien 14.30 Prisiekusiųjų teismas. Galutinis sprendimas 15.35 “Išdavikas” 16.35 Apžvalga. Neįtikėtini įvykiai 17.00 Šiandien 17.30 Prokuroro patikrinimas 18.35 Kalbame ir rodome 19.25 “Laukinis” 21.15 Šiandien 21.40 “Narkotikų kelias” 23.35 “Šnipų žaidimai” 1.25 Prokuroro patikrinimas 2.30 Prisiekusiųjų teismas 3.30 Neatpažinti gyvi objektai

Naše Kino 6.00 “Bela” 8.00 “Šuns metai” 10.20 “Paskutinis geimas” 12.00 “Ižoros batalionas” 13.30 “Jaroslavas Išmintingasis”. 1, 2 s. 16.30 “Kol stūkso kalnai” 18.00 “Sofija Kovalevskaja” 20.00 “Panelė milijonierė” 22.00 “Visada su manimi” 0.00 “Vėlyvas vaikas” 1.30 “Žinau tik aš” 3.00 “Karaliai ir kopūstai”. 1, 2 s.

TV1000 2.00 Komedija “Bugi-vugi” 4.00 Komedija “Provincialai Niujorke” 5.50 Komedija “Grynbergas” 7.50 Drama “Nuostabus protas” 10.10 Komedija “Nepastebimoji” 12.00 Veiksmo f. “Pranašas” 14.00 Drama “Tobulas jausmas” 16.00 Komedija “Nepageidaujami genai” 18.00 Komedija “Pražūtingas svaigulys” 20.00 Drama “Milkas” 22.10 Drama “Atsiskyrėlis” 0.00 Drama “Grafienė”

TV1000 Kino 5.00 Komedija “Viskas sąžiningai” 7.00 Komedija “Sudie, daktare Froidai” 9.00 Melodrama “Nustebink mane” 11.00 Komedija “Ados šeimynėlė” 13.00 Trileris “Mūsų nepavysi”

15.00 Drama “Vėjavaikis” 17.00 Komedija “Virtualus romanas” 19.00 Drama “Kosmosas kaip nuojauta” 21.00 Melodrama “Sniegena” 23.00 Melodrama “Prisikėlimo sekmadienis” 1.00 Komedija “Mulkiai: pirma serija” 3.00 Drama “Pamokos pavasario pabaigoj”

RTR Rossija 4.00 Rusijos rytas 8.05 “Operatyvininkai” 9.00 Žinios 9.30 1000 smulkmenų 10.15 Apie tai, kas svarbiausia 11.00 “Jefrosinija” 12.00 Žinios 12.30 Žinios. Maskva 12.50 Žinios. Budėtojų dalis 13.00 “X byla” 13.55 “Kilmingų mergelių institutas” 14.50 Žinios. Sportas 15.00 Žinios 15.30 Žinios. Maskva 15.50 “Melžėja iš Chacapetovkos” 17.40 Žinios. Maskva 18.00 Žinios 18.30 Tiesioginis eteris 19.20 “Giulčatai” 21.05 “Tyrėjo Nikitino byla” 22.00 Majų kalendorius. Dvi dienos iki pasaulio pabaigos 22.55 “Operatyvininkai” 23.50 Žinios+ 0.05 “Miestelis” 0.35 Vaid. f. “Svetima” 2.15 Vesti.ru

TV Polonia 7.05 Kultūros laida 7.45 Dok. serialas “Notacijos. Henrikas Samsonovičius. Profesoriaus pastangos” 8.05 “Vilnoteka” 8.25 “Šeši milijonai sekundžių” 9.00 Klausimai per pusryčius 12.00 Polonia 24 12.35 “Viskas prieš mus” 13.00 “Laimės spalvos” 13.25 Polonija užsienyje 13.35 Žinios 13.50 “Londoniečiai” 14.50 Kabaretų klubas 15.50 “Pirmajame plane”. Publicistinė laida 16.35 “Zlotopolskiai” 17.05 Kultūros laida 17.50 “Viskas prieš mus” 18.20 Polonija užsienyje 18.30 TV ekspresas 18.55 J.Miodeko benefisas 19.55 “Vilnoteka” 20.15 “Laimės spalvos” 20.45 Labanaktukas 21.00 Žinios, sportas ir orų prognozė 21.50 “Mylėti verta” 22.45 Polonija užsienyje 23.00 Polonia 24 23.45 Kabaretų klubas 0.45 “Š, kaip šnipas”. Žmogus šešėlis 1.15 Nakties programa

Viasat History 8.00 “Laiko komanda” 9.00 “II Pasaulinis karas spalvotai” 10.00 “Ląstelė” 11.00 “Šventieji faraonų gyvūnai” 12.00 “Senovės Sibiro karžygiai” 13.00 “Viktorijos laikų vaistinė” 14.00 “Ar žinai, kas esi?” 15.00 “Godardas: Pagaminta JAV” 16.00 “Inuitų odisėja: naujojo pasaulio užkariavimas” 17.00 “Ląstelė” 18.00 “Geografiniai atradimai” 19.00 “Viktorijos laikų vaistinė” 20.00 “Viduramžių monarchija: moterys valdžioje” 21.00 “Hanibalas” 22.30 “Gyvūnai, pakeitę istoriją” 23.00 “II-asis Pasaulinis karas spalvotai” 0.00 “Geografiniai atradimai” 1.00 “Laiko komanda” 2.00 “Inuitų odisėja: naujojo pasaulio užkariavimas” 3.00 “Ar žinai, kas esi?”

4.00 “Žemės ūkio raida XX a. Britanijoje” 5.00 “II Pasaulinis karas spalvotai” 6.00 “Godardas: Pagaminta JAV” 7.00 “Ar žinai, kas esi?”

Animal Planet 7.00, 16.00 - Laukinis šou 7.25 Medžiotojai iš prigimties 7.50 Raganosiai 8.15, 18.20 - Kinologija 9.10 Pragariška katė 10.05, 14.40 - Slaptas pelių gyvenimas 11.00 Greitoji pagalba gyvūnams 11.55 Gyvūnų apsaugos skyrius 12.50 Laukinės gamtos SOS 13.15, 19.40 - Veterinaras Bondai Bičas 13.45 Pietų Afrikos Gyvūnų apsaugos skyrius 15.35 Gepardų karalystė 16.30 Simpatiškiausi kačiukai ir šunų jaunikliai 17.25 N.Beikerio gyvūnai. Rožinis šarvuotis 19.15 Beždžionių gyvenimas 20.10 Tramdytojas pagal iškvietimą: grėsmė šachtoje 20.35 Vertėjas iš šunų kalbos 21.05 Pandos pirmieji gyvenimo metai 22.00 Neištirtos salos: Karibai 22.55 Dideli ir baisūs 23.50 Išgelbėjimas laiku 0.45 Rykliai žudikai: juodasis gruodis 1.35 Laukiniai ir pavojingi: juodojo delfino užpuolimas

Viasat Explorer 6.00 “Reaktyviniai mokymai” 7.00 “Ekstremalioji Kanada” 8.00 “Sunkiausi darbai” 9.00 “Atsisukę varžtai” 9.55 “Ratai iš ano pasaulio” 10.50 “Žvejai ekstremalai” 11.40 “Šiaurės jūra” 12.35 “Reaktyviniai mokymai” 13.25 “Ekstremalioji Kanada” 14.20 “Atsisukę varžtai” 15.10 “Ratai iš ano pasaulio” 16.05 “Žvejai ekstremalai” 16.55 “Šiaurės jūra” 17.50 “Reaktyviniai mokymai” 18.45 “Ekstremalioji Kanada” 19.40 “Sunkiausi darbai” 20.30 “Oho, šito nežinojau!” 21.20 “Gigantiški statiniai” 22.10 “Technikos stebuklai” 23.05 “Ekstremalioji Kanada” 23.55 “Sunkiausi darbai” 0.45 “FTB: kova su nusikalstamumu” 1.40 “Oho, šito nežinojau!” 2.30 “Gigantiški statiniai” 3.20 “Technikos stebuklai” 4.15 “FTB: kova su nusikalstamumu” 5.05 “Atsisukę varžtai”

Travel 9.00 Ryto programa 10.00 Gyvenant kelionėmis. Airija 10.30 Užkariautojas Bertas 11.00 Keliautojas. Indijos vandenyno salos 12.00 Aplink pasaulį. Kalėdos 13.00 Ramybės ieškotojai. Skyros sala 14.00 Vestuvės Malaizijoje 14.30 Kelionė į Mauricijų 15.00 Skanaus! Estija 16.00 Keliautojas. Švedija ir Danija 17.00 Kruizu link Islandijos 18.00 Gyvenant kelionėmis. Airija 18.30 Užkariautojas Bertas 19.00 Keliautojas. Ispanijos salos 20.00 Be tabu. Niujorkas 21.00 Amerikos maistas. Naujasis Orleanas 22.00 Laikas Amerikoje. Teksasas 23.00 Keliautojas. Vakarų Teksasas 0.00 Didmiestis. Seulas 1.00 Nakties programa

National Geographic 9.00 Ryto programa 10.00 Pašėlę išradėjai 11.00 Įkalintieji 12.00 Didžiosios gamyklos 13.00 Tunų žvejyba 14.00 Liūtų būrys 15.00 Šiaurinės gamtos stebuklai

16.00 Didžiosios gamyklos 17.00 Greiti ir įsiutę 18.00 Pasaulio pabaiga 19.00 Įkalintieji. Chaosas 20.00 Apokalipsės ženklai 21.00 Draudimai. Skausmas 22.00 Tunų žvejyba 23.00 Apokalipsės ženklai 0.00 Draudimai. Skausmas 1.00 Nakties programa

Discovery 7.25 Automobilių pardavėjai 8.15 Amerikietiškas motociklas 9.10 Nedėkingas darbas 10.05 Mirtinas laimikis 10.55 Privalau išgyventi 11.50 Kaip tai pagaminta? 12.40 Didžiosios statybos 13.35 Tai bent papročiai 14.30 Automobilių pardavėjai 15.25 Amerikietiškas motociklas 16.20 Mitų griovėjai 17.15 Nedėkingas darbas 18.10 Mirtinas laimikis 19.05 Privalau išgyventi 20.00 Kaip tai veikia? 20.30 Kaip tai pagaminta? 21.00 Išgyvenimo pamokos 22.00 Užgrobtas laivas Kolumbijoje 23.00 Svetimkūniai 0.00 Antžmogiai 1.00 Tiesa ir melas

Sport1 12.00 Televitrina 13.00 ŽINIOS+ 13.15 VTB Vieningoji krepšinio lyga. Rygos VEF - Krasnodaro “Lokomotiv-Kuban” 15.00 VTB Vieningoji krepšinio lyga. “Astana” - Talino “Kalev” 16.45 VTB Vieningoji krepšinio lyga. Kauno “Žalgiris” “Minsk” 18.30 Futbolo dievai: Zico 19.00 ŽINIOS+ 19.15 VTB Vieningoji krepšinio lyga. “Nižnij Novgorod” Kauno “Žalgiris” 21.00 ŽINIOS+ 21.15 “Automoto” 21.45 “Sportas LT”. “Ateitis CUP 2012” 2003 m. Vaikų futbolo turnyras 22.45 Sporto metraštis 23.00 ŽINIOS+ 23.15 “Sportas LT”. Wing Tsun Kung Fu kovos meno seminaras Kaune

Viasat Sport Baltic 11.15 Ledo ritulys. Rygos “Dinamo” - “Vityaz” 13.15 Futbolas. Vokietijos taurė. “Schalke 04” - “FSV Mainz 05” 15.05 Futbolas. Vokietijos taurė. “Augsburg” - “Bayern” 16.55 “Futbol Mundial” žurnalas 17.25 Ledo ritulys. KHL. “Atlant” “Metallurg”. Tiesioginė transliacija 19.55 Futbolas. Vokietijos taurė. “Wolfsburg” - “Bayer”. Tiesioginė transliacija 21.55 Futbolas. Vokietijos taurė. “Borussia” - “Hannover” 23.40 Ledo ritulys. KHL. Rygos “Dinamo” - “Barys”

Eurosport 9.30 Automobilių sporto apžvalga 9.45 Kalnų slidinėjimas. Pasaulio taurė 10.30 Biatlono pasaulio taurė 12.00 Visos sporto šakos 13.00 Biliardas. Europos turas Škotijoje 14.30 Biatlono pasaulio taurė 15.15 Šuoliai nuo tramplino su slidėmis 16.15 Kalnų slidinėjimas. Pasaulio taurė 18.00 Futbolas. “NextGen” turnyras 20.00 Kalnų slidinėjimas. Pasaulio taurė 21.00 Visos sporto šakos 21.10 Polo turnyras Argentinoje 22.15 Jojimo apžvalga 23.25 Golfo apžvalga 23.55 Buriavimo regatos 0.25 Visos sporto šakos 0.45 Automobilių lenktynių apžvalga 1.45 Futbolas


2012 12 15 Lietuvos žinios

KETVIRTADIENIS 20 D.

LŽ gidas

19

Smagus pasivažinėjimas 2. Mirtis kelyje 21.30, TV6

Įsibrovimas 22.25, BTV

Vertikali riba 22.35, LNK

Siaubo trileris. JAV, Kanada, 2008 m. Rež. Louis Morneau. Vaidina: Nicki Aycox, Nickas Zano, Kyle’as Schmidas, Laura Jordan. Siaubo dozė mėgstantiems šiurpuliukus. Keturi bičiuliai išsiruošia automobiliu į Las Vegasą. Pusiaukelėje sugenda jų mašina. Ketvertuką pastebi iškrypėlis vilkiko vairuotojas. Dykumoje užstrigę jaunuoliai suvokia neturintys galimybių grįžti į civilizaciją, todėl paklusniai vykdo kiekvieną iškrypėlišką maniako užgaidą.

Trileris. JAV, 2011 m. Rež. Joelis Schumacheris. Vaidina: Nicolasas Cage’as, Nicole Kidman, Camas Gigandetas, Liana Liberato. (N-14) Holivudo žvaigždės Nicolasas Cage’as ir Nicole Kidman vaidina sutuoktinius Kailą ir Sarą Milerius. Jų gyvenimas - beveik tobulas. Jie turi nuostabų namą, prabangius automobilius ir puikią dukrą. Kailo verslas - brangakmenių prekyba - klesti. Viskas pasikeičia, kai vieną vakarą į Milerių namus įsiveržia kaukėti nusikaltėliai.

Nuotykių filmas. JAV, Vokietija, 2000 m. Rež. Martinas Campbellas. Vaidina: Chrisas O’Donnellis, Robin Tunney, Stuartas Wilsonas. (N-7) Alpinistų ekspedicijai kelią pastoja pūga. Jos sukelta lavina priverčia slėptis ledo oloje. Likę tik trys dar gyvi žmonės - geriausi pasaulyje alpinistai Ana, Eliotas ir sunkiai sužeistas Tomas - atsiduria giliame sniego ir ledo kalėjime. Čia jie galės išgyventi ne ilgiau kaip parą. Išsikapstyti neįmanoma, o dėl didelio aukščio vis labiau stinga deguonies...

LRT televizija 6.00 “Labas rytas, Lietuva” 9.00 “Kobra 11” (k.) N-7 10.00 “Prisikėlęs faras” (k.) N-7 11.00 “LRT aktualijų studija”. Tiesioginė laida 12.00 “Laba diena, Lietuva”. Tiesioginė laida 12.20 Žinios 12.30 “Laba diena, Lietuva”. Tiesioginė laida 13.00 LRT radijo žinios 13.05 “Laba diena, Lietuva”. Tiesioginė laida 14.00 LRT radijo žinios 14.05 “Laba diena, Lietuva”. Tiesioginė laida 14.40 Žinios 15.00 “Hartlando užuovėja” 16.00 “Kobra 11” N-7 17.00 “Viena byla dviem” N-7 18.15 “Šiandien” (su vertimu į gestų kalbą) 18.50 “Prisikėlęs faras” N-7 19.45 “Rojus Lietuvoj” 20.25 Loterija “Perlas” 20.30 Panorama 21.15 “Eurovizijos” dainų konkurso nacionalinė atranka. Finalas 22.00 Loterija “Perlas” 22.05 “Eurovizijos” dainų konkurso nacionalinė atranka. Finalo tęsinys 23.25 Vakaro žinios 23.40 “Rojus Lietuvoj” (k.) 0.10 “Stilius. Veidai” (k.) 0.40 “Viena byla dviem” (k.) N-7

LNK 6.15 Dienos programa 6.20 “Smalsutė Dora” 6.50 “Mažieji Tomas ir Džeris” 7.20 “Keista šeimynėlė” (k.) 7.50 “Volkeris, Teksaso reindžeris” (k.) N-7 8.50 “24 valandos” (k.) N-7 9.45 “Būk mano meile!” (k.) 10.40 “Valanda su Rūta” (k.) 12.10 “Karamelinės naujienos” (k.) N-7 12.40 “Kitas!” N-7 13.10 “iKarli” 13.40 “Keista šeimynėlė” 14.15 “Tomas ir Džeris” 14.50 “Volkeris, Teksaso reindžeris” N-7 15.55 “Būk mano meile!” 17.00 “Labas vakaras, Lietuva” 17.45 “24 valandos” N-7 18.45 Žinios 19.19 “KK2” N-7 19.55 “Valanda su Rūta” 21.30 “Dviračio šou” 22.00 Žinios 22.25 “Kriminalinė Lietuva” N-7 22.35 Nuotykių f. “Vertikali riba” N-7 1.05 “Agentai” N-7 2.00 “Sveikatos ABC” (k.)

TV3 6.30 “Teleparduotuvė” 6.45 “Simpsonai” 7.15 “Nauja diena”. Tiesioginė transliacija 8.00 “Nusivylusios namų šeimininkės” 9.00 “Meilės sūkuryje” 10.00 “Naisių vasara” 11.00 “X faktorius” 13.40 “Šeimos reikalai” 14.10 “Drakonų medžiotojai” 14.40 “Baili voverytė” 15.10 “Ančiukas Donaldas ir draugai” 15.40 “Simpsonai” 16.10 “Meilės prieglobstis” 17.10 “Drąsi meilė” 18.10 “Naisių vasara” 18.45 TV3 žinios 19.20 “Nuodėmių dešimtukas” 20.00 “Patys pačiausi” 20.30 “Be komentarų” 21.00 “Moterys meluoja geriau” 21.35 TV3 vakaro žinios 22.00 “Kobra 11” 23.00 “Ieškotojas” 0.00 “Tikrasis teisingumas” 1.00 “Anarchijos vaikai”

BTV 6.29 Programa 6.30 “Televitrina” 7.00 “Muchtaro sugrįžimas” (k.) N-7 8.00 “Lietuvos žinių” tyrimas” (k.) N-7 9.00 “Taip. Ne” (k.) 10.00 “Žmogus prieš gamtą. Kinijos džiunglėse” (k.) N-7

11.00 “Raudonas dangus” (k.) N-7 12.00 “Ekstrasensai prieš nusikaltėlius” (k.) N-7 13.00 “Muchtaro sugrįžimas” (k.) N-7 14.00 “Laukinis” (k.) N-7 15.00 “Raudonas dangus” N-7 16.00 “Kalbame ir rodome” N-7 17.00 “Muchtaro sugrįžimas” N-7 18.00 Žinios 18.25 “Laukinis” N-7 19.25 “Karštas vakaras” N-7 20.00 Žinios 20.25 “Muzikinė kaukė” 22.25 Trileris “Įsibrovimas” N-14 0.05 Amerikietiškos imtynės N-14 1.05 “Brydės” (k.) 1.35 “Statybų TV” (k.) 2.05-5.59 “Bamba” S

TV6 9.15 “Teleparduotuvė” 9.30 “Vienam gale kablys” 10.00 “Išlikimas” 11.00 “112. Ekstremali pagalba” 12.00 “Krokodilų gaudytojo dienoraštis” 13.00 “Vedęs ir turi vaikų” 14.00 “Rezidentai” 14.30 “Teleparduotuvė” 15.00 “Išlikimas” 16.00 “Krokodilų gaudytojo dienoraštis” 17.00 “112. Ekstremali pagalba” 18.00 “Pagrindinis įkaltis” 19.00 “CSI Niujorkas” 20.00 “Vedęs ir turi vaikų” 21.00 “Rezidentai” 21.30 Siaubo trileris “Smagus pasivažinėjimas 2. Mirtis kelyje” 23.20 “6 kadrai” 0.00 “CSI Niujorkas” 0.50 “Pagrindinis įkaltis”

TV1 7.10 Dienos programa 7.15 “Teleparduotuvė” 7.50 “Sunkus vaikas” 8.15 “Betmeno nuotykiai” 8.40 “Kidas Padlis” 9.05 “Supermeno nuotykiai” 9.30 “Didžiojo sprogimo teorija” N-7 10.00 “San Francisko raganos” N-7 11.00 “Naujieji Robino Hudo nuotykiai” 12.00 “Keršto bučiniai” N-7 14.00 “Meilės miestas” 15.00 “Teleparduotuvė” 15.30 “Drakonų kova Z” N-7 16.30 “Juokas juokais” 17.00 “Auklė” 18.00 “Purpurinis deimantas” N-7 19.00 “Langai” N-7 20.00 “Specialioji Los Andželo policija” N-7 21.00 Detektyvas “Anika nusikaltimų reporterė”. 1 s. N-14 22.50 “Begėdis” 23.50 “Gynėjai” N-7 0.50 “Naujieji Robino Hudo nuotykiai” (k.)

LRT kultūra 8.00 “Gustavo enciklopedija” 8.30 “Etnokultūros ratas”. Sustojęs gyvenimas (k.) 9.00 “Labas rytas, Lietuva” (k.) 11.30 “Kine kaip kine” 11.55 “Lietuvių kino aukso fondas”. Melodrama “Anglų valsas” N-7 13.05 “Mokyklos langas” (k.) 13.25 “Muzikos pasaulio žvaigždės”. Operinės muzikos perlai (k.) 13.55 Laida apie Stasį Vainiūną 14.35 “Amžininkai”. Išsiveržę iš SSRS 15.30 “Laba diena, Lietuva” (k.) 17.00 Tapytojo Kosto Dereškevičiaus 75-mečiui. Parodos atidarymas. Tiesioginė transliacija iš VDA Dizaino inovacijų centro ekspozicijų salės “Titanikas” 17.45 Kompozitoriaus Osvaldo Balakausko 75-mečiui. “Kultūra”. Kompozitorius Osvalas Balakauskas 18.00 “Kultūrų kryžkelė”. Menora 18.15 “Kaimo akademija” 18.40 Skulptoriaus Vlado Vildžiūno 80-mečiui. “Galerija” 19.15 Skulptoriaus Vlado Vildžiūno 80-mečiui. “Kultūra”. Skulptorius ir fotografas Vladas Vildžiūnas

19.30 “Kodėl egzistuoja skurdas?”. 4 d. “Mokytis, mokytis” 20.25 “Nepažintas pasaulis”. Baltijos jūros piratai 20.50 “Posūkiai” 21.25 “Lietuvių kinas trumpai”. “Laikinai” 22.00 “Iššūkis žvaigždėms”. Koncertas 23.00 “Lietuvių dokumentikos meistrai”. Edmundas Zubavičius. “Partizanės” 0.00 Panorama (k.) 0.45 Jono Meko filmų retrospektyva. “Tautos gimimas” (k.)

Lietuvos ryto TV 6.10 Programa 6.14 TV parduotuvė 6.30 “Ryto reporteris” 9.15 “Gimnazistai” 10.15 “Mūsų miškai” 10.55 Dok. f. “Ledo žemė. Žaidimas su ugnimi” N-7 12.00 “Lietuvos diena” 13.00 TV parduotuvė 13.15 VTB jungtinė lyga. Krasnojarsko “Enisey” (Rusija) Kauno “Žalgiris”. Tiesioginė transliacija 15.15 “Griūk negyvas!” N-7 15.45 Dok. f. “Paskutinė Geringo paslaptis” N-7 16.00 Žinios 16.10 Dok. f. “Paskutinė Geringo paslaptis” tęsinys N-7 17.00 Žinios 17.20 “Lietuva tiesiogiai” 18.00 Žinios 18.45 “Super L.T.” N-7 19.45 Dok. f. “2012-ieji. Apokalipsė” N-7 21.00 “Reporteris” 21.55 “Lietuva tiesiogiai” 22.30 “Super L.T.” N-7 23.35 “Reporteris” 0.30 “Pašėlę TV pokštai” N-7 1.00 “Griūk negyvas!” N-7

Balticum TV 8.45 “Ieškokime geriausio!” 9.00 “Balticum TV” žinios 9.15 “Reidas” (k.) 9.45 “Senas geras faras” N-7 10.45 “Gyvūnai - darbo pirmūnai!” 11.15 “Likimo dovana” 12.15 “Maisto detektyvai” 12.45 “Pavojingi Ostino Styvenso nuotykiai” 13.45 “Kritinė riba” N-7 14.45 “Ieškokime geriausio!” 15.00 Drama “Gimęs lenktyniauti” 16.45 “Vaiduokliškos istorijos” 17.15 “Advokatė Lovinski” 18.15 “Mūsų augintiniai” 18.45 “Karamelė” 19.45 “Ieškokime geriausio!” 20.00 “Balticum TV” žinios 20.15 “Komanda Č” N-7 21.15 “Misija: išteisinti!” N-7 22.15 “Balticum TV” žinios 22.30 “Vienišų seselių klubas” N-7 23.00 “Užtemimas: prisiminti pavojinga” N-7 0.00 “Pražūtingas auksas” N-7

Balticum Auksinis 7.00 Trileris “Šalutinis efektas” N-7 9.00 Drama “Kalėdų namelis” 11.00 Komedija “Muzikinės kovos” 13.00 Trileris “Pietietiškos istorijos” N-7 15.20 Komedija “Žvėrelių maištas” 17.00 Komedija “Kur tas Fredas?” 19.00 Drama “Mielas draugas” N-7 21.00 Komedija “Romo dienoraštis” N-7 23.00 Drama “Mes iškeliaujame!” N-7 1.00 Trileris “Grįžimas namo” N-7

1 Baltijos Kanalas 6.00 “Labas rytas” 9.00 Gyvenk sveikai! 10.00 Rusijos Federacijos Prezidento Vladimiro Putino spaudos konferencija. Tiesioginė transliacija 13.00 Kitos naujienos 13.20 “Moterų gydytojas” 14.05 “Nelygiavertė santuoka” 15.00 Mados nuosprendis 16.00 Vakaro naujienos 16.55 “Jūrmala 2011” 17.35 Susituokime! 18.50 Tegul kalba 20.10 Laikas. Lietuvos “Laikas” 21.35 “Atspindys”

22.50 Kas? Kur? Kada? Metų finalas 0.50 Lietuvos “Laikas” (lietuvių kalba) 1.00 “Vakarinis Urgantas” 1.35 Vakaro naujienos 1.50 Žvaigždėlaivis 2.05 Vaid. f. “Nekviestas draugas”

Mezzo 5.20 Džiazas 10.30 N.Rimskio-Korsakovo simfoninė siuita “Šecherezada” 11.25 C.Debussy ir F.Mendelssohno kūrinių koncertas 12.15 A.Brucknerio Šeštoji simfonija 13.05 Divertismentas 14.15 L. van Beethoveno Pirmoji simfonija 14.45 L. van Beethoveno Koncertas smuikui ir orkestrui op. 61 15.35 L. van Beethoveno Penktoji simfonija 16.15 L. van Beethoveno Styginių kvartetas Nr. 9 op. 59 17.30 Divertismentas 17.30 G.F.Haendelio opera “Julius Cezaris”. Dainuoja N.Dessay 20.45 Divertismentas 21.30 C.Evoros ir draugų koncertas 22.35 Džiazo koncertas “Buena Vista Social Club” 23.45 Y.Ndouro koncertas Dakaro muzikos festivalyje 0.45 Džiazas. Koncertuoja B.Sissoko ir V.Segalis 2.00 Nakties programa

NTV Mir 3.55 NTV rytas 6.40 “Muchtaro sugrįžimas” 7.35 Apžvalga. Neįtikėtini įvykiai 8.00 Šiandien 8.25 Vasarvietės atsakymas 9.25 Medicinos paslaptys 9.55 “Aš ne aš” 11.00 Šiandien 11.35 Iki teismo 12.35 Prisiekusiųjų teismas 13.35 Apžvalga. Neįtikėtini įvykiai 14.00 Šiandien 14.30 Prisiekusiųjų teismas. Galutinis sprendimas 15.35 “Išdavikas” 16.35 Apžvalga. Neįtikėtini įvykiai 17.00 Šiandien 17.30 Prokuroro patikrinimas 18.35 Kalbame ir rodome 19.25 “Laukinis” 21.15 Šiandien 21.40 “Narkotikų kelias” 23.35 “Šnipų žaidimas” 1.25 Prokuroro patikrinimas 2.30 Prisiekusiųjų teismas 3.30 Neatpažinti gyvi objektai

Naše Kino 6.00 “Sofija Kovalevskaja” 8.00 “Panelė milijonierė” 10.00 “Visada su manimi” 12.00 “Vėlyvas vaikas” 13.30 “Žinau tik aš” 15.00 “Karaliai ir kopūstai”. 1, 2 s. 18.00 “Mokyklinis valsas” 20.00 “Šūvis karste” 22.00 “Gyvenimo kvapas” 0.00 “Dručkė” 1.30 “Taip ir bus”. 1, 2 s. 4.30 “Netekėkite, merginos”

TV1000 2.00 Komedija “Provincialai Niujorke” 3.40 Drama “Nuostabus protas” 6.00 Drama “Sugrįžimas į Braidshedą” 8.20 Komedija “Nepastebimoji” 10.00 Drama “Tobulas jausmas” 12.00 Komedija “Nepageidaujami genai” 14.00 Drama “Kitapus ringo” 16.00 Drama “Atsiskyrėlis” 18.00 Komedija “Tikra mėnesiena” 20.00 Trileris “Amerikietiški kalneliai” 22.10 Drama “Grafienė” 0.00 Trileris “Pakartota žmogžudystė”

TV1000 Kino 5.00 Trileris “Mūsų nepavysi” 7.00 Melodrama “Prisikėlimo sekmadienis” 9.00 Komedija “Mulkiai: pirma serija”

11.00 Komedija “Virtualus romanas” 12.50 Drama “Judėjimas aplinkkeliu” 15.00 Melodrama “Sniegena” 17.00 Melodrama “Mano vaikinas - angelas” 19.00 Tragikomedija “Euforija” 21.00 Drama “Gyventi” 23.00 Drama “Pamokos pavasario pabaigoj” 1.00 Fantastinis f. “Mes iš ateities 2” 3.00 Drama “Klajūnas”

RTR Rossija 4.00 Rusijos rytas 8.05 “Operatyvininkai” 9.00 Žinios 9.40 Žinios. Maskva 10.00 Rusijos Federacijos Prezidento Vladimiro Putino spaudos konferencija. Tiesioginė transliacija 13.00 “Faraonų cilindrai. Paskutinė paslaptis” 13.55 “Kilmingų mergelių institutas” 14.50 Žinios. Sportas 15.00 Žinios 15.15 Žinios. Maskva 15.40 Visa Rusija 15.50 “Melžėja iš Chacapetovkos” 17.40 Žinios. Maskva 18.00 Žinios 18.30 Tiesioginis eteris 19.20 “Giulčatai” 21.05 “Tyrėjo Nikitino byla” 21.55 “Muza ir generolas” 22.50 “Operatyvininkai” 23.45 Žinios+ 0.00 Vaid. f. “Brangus mano žmogus” 2.15 Vesti.ru

TV Polonia 7.05 “Laukinė Lenkija” 7.35 “Geriausia Lenkijoje”. Opolė 8.05 “Cafe Historia”. Publicistinė laida 8.25 TV serialas “Sagalio paslaptis” 9.00 Klausimai per pusryčius 12.00 Polonia 24 12.35 “Viskas prieš mus” 13.00 “Laimės spalvos” 13.25 Polonija užsienyje 13.35 Žinios 13.50 “M, kaip meilė” 14.40 “Hey” koncertas 15.50 “Š, kaip šnipas”. Žmogus šešėlis 16.20 “Okrasa laužo taisykles”. Kulinarinė laida 16.50 “Zlotopolskiai” 17.15 Myliu kiną 17.50 “Viskas prieš mus” 18.20 Polonija užsienyje 18.30 TV ekspresas 18.55 “Tour de Maryla. Viva Italia”. 2 d. 19.40 Dok. serialas “Notacijos. Barbara Kraftuvna. Filme ir kabarete “Starsze Pany” 20.00 Kažkas matė, kažkas žino... 20.15 “Laimės spalvos” 20.40 Labanaktukas 21.00 Žinios, sportas ir orų prognozė 21.55 “Karininkai” 23.00 Polonia 24 23.45 TV serialas “Naujokė” 0.40 Dok. f. “Ambasadorius Spasovskis” 1.45 Nakties programa

Viasat History 8.00 “Laiko komanda” 9.00 “42 pasikėsinimai į Hitlerį” 10.00 “Ląstelė” 11.00 “Karvedžiai” 12.00 “Viduramžių monarchija: moterys valdžioje” 13.00 “Viktorijos laikų vaistinė” 14.00 “Ar žinai, kas esi?” 15.00 “Balenciaga: vienadienio pasaulio iššūkiai” 16.00 “Velykų sala: grįžimas į praeitį” 17.00 “Ląstelė” 18.00 “Geografiniai atradimai” 19.00 “Viktorijos laikų vaistinė” 20.00 “Viduramžių monarchija: moterys valdžioje” 21.00 “Kroatijos karaliai” 22.00 “Mitų medžiotojai” 23.00 “42 pasikėsinimai į Hitlerį” 0.00 “Geografiniai atradimai” 1.00 “Laiko komanda” 2.00 “Velykų sala: grįžimas į praeitį” 3.00 “Ar žinai, kas esi?”

4.00 “Žemės ūkio raida XX a. Britanijoje” 5.00 “42 pasikėsinimai į Hitlerį” 6.00 “Balenciaga: vienadienio pasaulio iššūkiai” 7.00 “Ar žinai, kas esi?”

Animal Planet 7.00, 16.00 - Laukinis šou 7.25 N.Beikerio gyvūnai: rožinis šarvuotis 8.15 Kinologija 9.10 Simpatiškiausi kačiukai ir šunų jaunikliai 10.05, 14.40 - Pandos pirmieji gyvenimo metai 11.00 Greitoji pagalba gyvūnams 11.55 Aligatorių tramdytojai: aligatoriai pamišo 12.50 Laukinės gamtos SOS 13.15, 17.25, 19.40 - Veterinaras Bondai Bičas 13.45 Pietų Afrikos Gyvūnų apsaugos skyrius 15.35 Gepardų karalystė 16.30 Neįprasti šunys 18.20 Felinologija 19.15 Beždžionių gyvenimas 20.10 Tramdytojas pagal iškvietimą. Žudikai gyvenvietėje 20.35 Vertėjas iš šunų kalbos 21.05 Denielis ir mūsų katės 22.00 O.Stivenso nuotykiai: hienos naktis 22.55 Gyvenimas bandoje. Sugrįžimas namo 23.50 Aptiktas veislynas 0.45 Žmogėdros: aligatoriai/krokodilai 1.35 Laukiniai ir pavojingi: pavojingi žaidimai su aligatoriais

Viasat Explorer 6.00 “Reaktyviniai mokymai” 7.00 “Ekstremalioji Kanada” 8.00 “Sunkiausi darbai” 9.00 “Atsisukę varžtai” 9.55 “Oho, šito nežinojau!” 10.50 “Gigantiški statiniai” 11.40 “Technikos stebuklai” 12.35 “Reaktyviniai mokymai” 13.25 “Ekstremalioji Kanada” 14.20 “Atsisukę varžtai” 15.10 “Oho, šito nežinojau!” 16.05 “Gigantiški statiniai” 16.55 “Technikos stebuklai” 17.50 “Reaktyviniai mokymai” 18.45 “Ekstremalioji Kanada” 19.40 “Sunkiausi darbai” 20.30 “Iš vidaus” 22.10 “FTB: kova su nusikalstamumu” 23.00 “Iš Sidnėjaus į Tokiją bet kokia kaina” 0.00 “Sunkiausi darbai” 0.45 “FTB: kova su nusikalstamumu” 1.40 “Iš vidaus” 3.20 “FTB: kova su nusikalstamumu” 5.05 “Atsisukę varžtai”

Travel 9.00 Ryto programa 10.00 Gyvenant kelionėmis. Škotija 10.30 Užkariautojas Bertas 11.00 Keliautojas. Švedija ir Danija 12.00 Amerikos maistas. Naujasis Orleanas 13.00 Be tabu. Niujorkas 14.00 Kelionė pirmos klasės vagonu 15.00 Laikas Amerikoje. Teksasas 16.00 Keliautojas. Ispanijos salos 17.00 Aplink pasaulį. Kalėdos 18.00 Gyvenant kelionėmis. Škotija 18.30 Užkariautojas Bertas 19.00 Keliautojas. Vakarų Teksasas 20.00 Ramybės ieškotojai. Skyros sala 21.00 Kelionės motociklu 22.00 Kruizu link šiaurės šviesų 23.00 Keliautojas. Geriausi festivaliai 0.00 Kelionės motociklu 1.00 Nakties programa

National Geographic 9.00 Ryto programa 10.00 Pašėlę išradėjai 11.00 Gyvenimas kalėjime 12.00 Apokalipsės ženklai 13.00 Tunų žvejyba 14.00 Naujagimiai. Katės 15.00 Šiaurinės gamtos stebuklai 16.00 Apokalipsės ženklai 17.00 Draudimai. Skausmas

18.00 Pasaulio pabaiga 19.00 Šuns istorija 20.00 Ateiviai Europoje 21.00 Mistika. Ateiviai 22.00 Pasaulio pabaiga 23.00 Ateiviai Europoje 0.00 Mistika. Ateiviai 1.00 Nakties programa

Discovery 7.25 Automobilių pardavėjai 8.15 Amerikietiškas motociklas 9.10 Nedėkingas darbas 10.05 Mirtinas laimikis 10.55 Privalau išgyventi 11.50 Kaip tai pagaminta? 12.40 Didžiosios statybos. Tiltas Pietų Karolinoje 13.35 Bandytojai 14.30 Automobilių pardavėjai 15.25 Amerikietiškasis motociklas 16.20 Mitų griovėjai 17.15 Nedėkingas darbas 18.10 Mirtinas laimikis 19.05 Privalau išgyventi 20.00 Kaip tai veikia? 20.30 Kaip tai pagaminta? 21.00 R.Grinas žvejoja Peru 22.00 Upių pabaisos 23.00 Tikri žvejai 0.00 Gelbėjimo misija 1.00 Prasta situacija

Sport1 12.00 Televitrina 13.05 VTB Vieningoji krepšinio lyga. Krasnojarsko “Enisey” Kauno “Žalgiris”. Tiesioginė transliacija (per pertrauką ŽINIOS+) 14.55 VTB Vieningoji krepšinio lyga. Sankt Peterburgo “Spartak” - “Donetsk” 16.40 VTB Vieningoji krepšinio lyga. Rygos VEF - Krasnodaro “Lokomotiv-Kuban” 18.25 “Krepšinio pasaulyje” 19.00 ŽINIOS+ 19.10 LKL Lietuvos krepšinio lyga. Panevežio “Lietkabelis” Vilniaus “Lietuvos rytas”. Tiesioginė transliacija 21.00 ŽINIOS+ 21.15 “Sportas LT”. V-asis tarptautinis memorialinis dr. Pranciškaus Eigmino Sambo turnyras 22.15 “Krepšinio pasaulyje” 22.45 Sporto metraštis 23.00 ŽINIOS+ 23.15 Futbolo dievai: Bobby Charltonas

Viasat Sport Baltic 11.00 “Trans World Sport” žurnalas 12.00 Futbolas. UEFA Čempionų lygos apžvalga 12.30 Futbolas. Čempionų lygos taurė. Tiesioginė transliacija 13.15 “Premier League World” žurnalas 13.45 Futbolas. Vokietijos taurė. “Wolfsburg” - “Bayer” 15.35 Futbolas. Vokietijos taurė. “Borussia” - “Hannover” 17.25 Ledo ritulys. KHL. CSKA “Ak Bars”. Tiesioginė transliacija 20.00 Ledo ritulys. KHL. Rygos “Dinamo” - “Barys” 22.00 Futbolas. Vokietijos taurė. “Augsburg” - “Bayern” 23.50 Ledo ritulys. KHL. CSKA “Ak Bars”

Eurosport 9.30 Olimpinės žaidynės 10.00 Futbolas. “NextGen” turnyras 11.00 Visos sporto šakos 12.30 Futbolas. Čempionų lygos burtų traukimo ceremonija 13.00 Kalnų slidinėjimas. Pasaulio taurė 14.45 Futbolas. Europos lygos burtų traukimo ceremonija 15.30 Brazilijos futbolas 16.30 Kalnų slidinėjimas. Pasaulio taurė 18.00 Biatlono pasaulio taurė 18.45 Kalnų slidinėjimas. Pasaulio taurė 21.00 Galiūnų varžybos Islandijoje 22.00 Kovos sportas 0.00 Sportinis pokeris 1.00 Šokiai. “Kremliaus” taurė 2.00 Kalnų slidinėjimas. Pasaulio taurė


20

LŽ gidas

2012 12 15 Lietuvos žinios

PENKTADIENIS 21 D.

Džonsonų atostogos 21.45, TV3

Ypatinga užduotis 22.05, LNK

Apokalipto 1.00, BTV

Komedija. JAV, 2004 m. Rež. Christopheris Erskinas. Vaidina: Cedricas the Entertainer, Vanessa Williams, Bow Wow. Džonsonų šeima nutaria pakeliauti. Įsigiję naują mašiną jie išvyksta į 1500 mylių kelionę ketindami pailsėti visi drauge. Deja, tėvas sugeba patekti į areštinę, ištrūkęs iš jos užrūstina sunkvežimio vairuotoją ir netikėtai su naujutėlaičiu automobiliu patenka po cemento lavina. Tačiau šeimynėlės laukia dar daugiau nuotykių.

Veiksmo trileris. JAV, 2008 m. Rež. Isaacas Florentine. Vaidina: Stephenas Lordas, Natalie J.Robb, Jeanas-Claude’as Van Damme’as. (N-14) Veiksmo filmas, kuriame spjaudoma, šaudoma ir gaudoma. Buvę specialaus amerikiečių padalinio kariai ruošia planą, kaip į JAV teritoriją įvežti didžiulį kiekį narkotikų. Norėdami greit pasipelnyti, jie bando heroiną pergabenti per Meksikos sieną. Vienintelis, kuris stoja jiems skersai kelio, - buvęs pasienio patrulis Džekas...

Nuotykių drama. Rež. Melas Gibsonas. Vaidina: Gerardo Taracena, Dalia Hernandez, Rudy Youngbloodas, Jonathanas Breweris. (S) Istorija apie indėnų bendruomenę, kurios idilišką ir ramų gyvenimo būdą sugriauna žiaurūs svetimšaliai įsibrovėliai. Jie nusprendžia statyti šventyklas ir aukoti žmones Dievui. Jaguaro letena pabėga nuo gresiančios mirties. Tačiau visagalis likimas ir meilės galia savo moteriai, sūnui bei tėvui priverčia jį sugrįžti atgal ir stoti į kovą.

LRT televizija 6.00 “Labas rytas, Lietuva” 9.00 “Kobra 11” (k.) N-7 10.00 “Prisikėlęs faras” (k.) N-7 11.00 “LRT aktualijų studija”. Tiesioginė laida 12.00 “Laba diena, Lietuva”. Tiesioginė laida 12.20 Žinios 12.30 “Laba diena, Lietuva”. Tiesioginė laida 13.00 LRT radijo žinios 13.05 “Laba diena, Lietuva”. Tiesioginė laida 14.00 LRT radijo žinios 14.05 “Laba diena, Lietuva”. Tiesioginė laida 14.40 Žinios 15.00 “Hartlando užuovėja” 16.00 “Kobra 11” N-7 17.00 “Viena byla dviem” N-7 18.15 Šiandien (su vertimu į gestų kalbą) 18.45 “Lietuvos tūkstantmečio vaikai” 20.25 Loterija “Perlas” 20.30 Panorama 21.15 “Duokim garo!”. Per pertrauką - 22.00 Loterija “Perlas” 23.15 “Kine kaip kine” 23.45 Istorinė drama “Mėnulio pilnaties metas” N-7

LNK 6.15 Dienos programa 6.20 “Smalsutė Dora” 6.50 “Mažieji Tomas ir Džeris” 7.20 “Keista šeimynėlė” (k.) 7.50 “Volkeris, Teksaso reindžeris” (k.) N-7 8.50 “24 valandos” (k.) N-7 9.45 “Būk mano meile!” (k.) 10.45 “Radži ieško žmonos” (k.) 13.10 “iKarli” 13.40 “Keista šeimynėlė” 14.15 “Tomas ir Džeris” 14.50 “Volkeris, Teksaso reindžeris” N-7 15.55 “Būk mano meile!” 17.00 “Labas vakaras, Lietuva” 17.45 “24 valandos” 18.45 Žinios 19.19 Komedija “Kaukazo belaisvė, arba nauji Šuriko nuotykiai” 21.05 “Farai” N-14 22.05 Veiksmo trileris “Ypatinga užduotis” N-14 0.00 Trileris “Korumpuotasis” N-14

TV3 6.30 “Teleparduotuvė” 6.45 “Simpsonai” 7.15 “Nauja diena”. Tiesioginė transliacija 8.00 “Nusivylusios namų šeimininkės” 9.00 “Meilės sūkuryje” 10.00 “Naisių vasara” 11.00 “Išsipildymo akcija”. Paramos koncertas 14.40 “Baili voverytė” 15.10 “Ančiukas Donaldas ir draugai” 15.40 “Simpsonai” 16.10 “Meilės prieglobstis” 17.10 “Drąsi meilė” 18.10 “Naisių vasara” 18.45 TV3 žinios 19.20 Komedija “Vienas namuose 2. Pasiklydęs Niujorke” 21.45 Komedija “Džonsonų atostogos” 23.40 Siaubo drama “Motinos diena” 1.45 Veiksmo f. “Atkeršyti bet kokia kaina”

BTV 6.29 Programa 6.30 “Televitrina” 7.00 “Muchtaro sugrįžimas” (k.) N-7 8.00 “Prajuokink mane” (k.) N-7 9.00 “Gyvenimo spalvos” (k.) 10.00 “Amerikos talentai” 11.00 “Raudonas dangus” (k.) N-7 12.00 “Ekstrasensai detektyvai” (k.) N-7 13.00 “Muchtaro sugrįžimas” (k.) N-7 14.00 “Laukinis” (k.) N-7

15.00 Dok. f. “Pasaulio pabaiga: kas mūsų laukia?” N-7 17.00 “Muchtaro sugrįžimas” N-7 18.00 Žinios 18.25 Dok. f. “Pasaulio pabaiga pagal Majų kalendorių” N-7 19.25 “Komikų klubas” N-7 20.00 Žinios 20.25 Savaitės kriminalai N-7 21.00 “Pasaulio pabaigos belaukiant”. Pramoginė laida N-7 23.00 Trileris “Pasaulio pabaiga” N-14 1.00 Nuotykių drama “Apokalipto” S 3.35-5.59 “Bamba” S

TV6 9.15 “Teleparduotuvė” 9.30 “Juokingiausi Amerikos namų vaizdeliai” 10.00 “Išlikimas” 11.00 “112. Ekstremali pagalba” 12.00 “Krokodilų gaudytojo dienoraštis” 13.00 “Vedęs ir turi vaikų” 14.00 “Rezidentai” 14.30 “Teleparduotuvė” 15.00 “Išlikimas” 16.00 “Krokodilų gaudytojo dienoraštis” 17.00 “112. Ekstremali pagalba” 18.00 “Pagrindinis įkaltis” 19.00 “CSI Niujorkas” 20.00 “Vedęs ir turi vaikų” 21.00 “Herojai” 22.00 “Lyga” 23.00 “Vartai” 23.55 “Žvaigždžių vartai. Visata” 0.50 “CSI Niujorkas” 1.40 “Ledo kelias” 2.30 “Lyga”

TV1 7.10 Dienos programa 7.15 “Teleparduotuvė” 7.50 “Sunkus vaikas” 8.15 “Betmeno nuotykiai” 8.40 “Kidas Padlis” 9.05 “Supermeno nuotykiai” 9.30 “Didžiojo sprogimo teorija” N-7 10.00 “San Francisko raganos” N-7 11.00 “Naujieji Robino Hudo nuotykiai” 12.00 “Keršto bučiniai” N-7 14.00 “Meilės miestas” 15.00 Teleparduotuvė 15.30 “Drakonų kova Z” N-7 16.30 “Juokas juokais” 17.00 “Auklė” 18.00 “Purpurinis deimantas” N-7 19.00 “Langai” N-7 20.00 “Specialioji Los Andželo policija” N-7 21.00 Detektyvas “Inspektorius Džordžas Džentlis. Šiaurietiškas sodas” N-14 22.50 Komedija “Pasitikėk draugais” N-14 0.30 “Naujieji Robino Hudo nuotykiai” (k.)

LRT kultūra 8.00 “Aivenhas” 8.30 “Kaimo akademija” 9.00 “Labas rytas, Lietuva” (k.) 11.30 “Lietuvos šokių dešimtukas” (k.) 12.30 “Iššūkis žvaigždėms”. Koncertas (k.) 13.30 Skulptoriaus Vlado Vildžiūno 80-mečiui. “Galerija” (k.) 14.15 “Grynas gyvenimas” 15.00 “Durys atsidaro” 15.30 “Laba diena, Lietuva” (k.) 18.00 “Kultūrų kryžkelė”. Vilniaus sąsiuvinis 18.15 “Keliaukim!” 18.45 Klaipėdos muzikinio teatro spektaklis. Z.Liepinio opera “Paryžiaus katedra” 20.45 “Arti toli” 21.20 Aktoriaus Vladimiro Jefremovo 70-osioms gimimo metinėms. “Tai mano duona”. Aktoriaus V.Jefremovo kūrybinis portretas 22.15 Tapytojo Kosto Dereškevičiaus 75-mečiui. Parodos atidarymas (k.) 23.00 Džiazo vakaras. XVII tarptautinis džiazo festivalis “Birštonas 2012”. Dainiaus Pulausko grupė

23.50 “Prisiminkime”. V.Telksnio dainos (k.) 0.00 Panorama (k.) 0.45 Bardų festivalis Kulautuvoje “Akacijų alėja”. 1 laida

Lietuvos ryto TV 6.10 Programa 6.14 TV parduotuvė 6.30 “Ryto reporteris” 9.15 “Negaliu tylėti” 10.15 “Padėkime augti” 10.55 Dok. f. “Paskutinė Geringo paslaptis” N-7 12.00 “Lietuvos diena” 13.00 “Padūkėlis Eliotas” 13.20 TV parduotuvė 14.00 “Super L.T.” N-7 15.00 Žinios 15.10 “Pašėlę TV pokštai” N-7 15.45 Dok. f. “2012-ieji. Apokalipsė” N-7 16.00 Žinios 16.10 Dok. f. “2012-ieji. Apokalipsė” tęsinys N-7 17.00 Žinios 17.20 “Pašėlę TV pokštai” N-7 18.00 Žinios 18.35 “Pagrindinis įtariamasis” N-7 21.00 “Reporteris” 21.40 “Mis Visata 2012”. Grožio konkursas. Transliacija iš Las Vegaso 23.50 Dok. f. “Kaip kyla uraganai” N-7 0.50 “Teritorija”

Balticum TV 8.45 “Ieškokime geriausio!” 9.00 “Balticum TV” žinios 9.15 “Maisto detektyvai” 9.45 “Advokatė Lovinski” 10.45 “Mūsų augintiniai” 11.15 “Karamelė” 12.15 Drama “Nekaltųjų balsai” N-7 14.15 “Ieškokime geriausio!” 14.30 Komedija “Apvogti vagį” N-7 16.15 “Fotografijos istorija arba istorija fotografijoje: sovietmečio fotografija” 16.45 “Kultūra+” (k.) 17.15 “Komanda Č” N-7 18.15 “Reidas” (k.) 18.45 “Misija: išteisinti!” N-7 19.45 “Ieškokime geriausio!” 20.00 “Balticum TV” žinios 20.15 “Įspūdingiausių interjerų dešimtukas” 20.45 “Don Kichotas. Niekada nepasiduok!” 22.30 “Balticum TV” žinios 22.45 Drama “Amerikietis” N-14

Balticum Auksinis 7.00 Komedija “Žvėrelių maištas” 9.00 Komedija “Kur tas Fredas?” 11.00 Komedija “Nepageidaujami genai” 13.00 Drama “Kapitonas Alatriste” N-7 15.20 Drama “Broliai” N-7 17.00 Komedija “Rizikinga erzinti diedukus” N-7 19.00 Trileris “Tamsos pakraštys” N-7 21.00 Komedija “Ponas ir ponia gangsteriai” N-7 23.00 Drama “Lūšnynų milijonierius” N-7 1.00 Trileris “Kvepalai. Vieno žudiko istorija” N-14

1 Baltijos Kanalas 6.00 “Labas rytas” 9.00 Gyvenk sveikai! 10.00 Naujienos 10.25 “Moterų gydytojas” 12.00 Kitos naujienos 12.25 Kontrolinis pirkimas 13.00 Naujienos 13.20 Laikas pietauti! 14.00 “Igoris Ugolnikovas. Teiksitės juokauti?” 14.55 Mados nuosprendis 16.00 Vakaro naujienos 17.00 Suprasti. Atleisti 17.35 Lauk manęs 18.50 Tegul kalba 20.00 Laikas. Lietuvos “Laikas” 21.20 Stebuklų laukas 22.30 Komedija “Olimpinis kaimas” 0.25 “Vakarinis Urgantas” 1.10 Suprasti. Atleisti

2.05 Komedija “Šalin komerciją meilės fronte, arba Abipusės paslaugos”

Mezzo 4.00 Džiazas 9.30 Koncertuoja L. de La Salle (fortepijonas) 11.45 F.Say groja M.Musorgskio, L.Janačeko ir S.Prokofjevo kūrinius 13.00 F.Say koncertas Grenoblyje 13.15 Divertismentas 14.30 A.Jamalis ir Y.Lateefas koncertuoja “Olympia” koncertų salėje 15.40 Dok. f. “H.Chaurasia” 16.45 Džiazas. Koncertuoja S.Luco trio 16.50 Džiazas. Koncertuoja B.Sissoko ir V.Segalis 18.00 W.A.Mozarto opera “Visos jos tokios” 20.45 Divertismentas 21.30 M.Bejarto baletas “Spragtukas” 23.20 G.Romano baletas “Arija”. Šoka “Bejarto baleto trupė” 0.10 Dok. f. “Choreografo G.Romano portretas” 0.45 Antilų muzika Martinikos džiazo festivalyje 1.50 Nakties programa

NTV Mir 3.55 NTV rytas 6.40 “Muchtaro sugrįžimas” 7.35 Apžvalga. Neįtikėtini įvykiai 8.00 Šiandien 8.20 Moteriškas požiūris 9.10 Įžymybės 9.25 Gelbėtojai 9.55 “Aš ne aš” 11.00 Šiandien 11.35 Iki teismo 12.35 Prisiekusiųjų teismas 13.35 Apžvalga. Neįtikėtini įvykiai 14.00 Šiandien 14.30 Prisiekusiųjų teismas. Galutinis sprendimas 15.35 “Išdavikas” 16.35 Apžvalga. Neįtikėtini įvykiai 17.00 Šiandien 17.35 Prokuroro patikrinimas 18.45 Kalbame ir rodome 19.40 “Laukinis” 23.20 “Šnipų žaidimai” 1.05 Intrigų mokykla

Naše Kino 6.00 “Mokyklinis valsas” 8.00 “Šūvis karste” 10.20 “Gyvenimo kvapas” 12.00 “Dručkė” 13.30 “Taip ir bus”. 1, 2 s. 16.30 “Netekėkite, merginos” 18.00 “Dvidešimt dienų be karo” 20.00 “Seni ritmai” 22.00 “Pilis” 0.00 “Stebuklinga jėga” 1.30 “Mielas, brangus, mylimas, vienintelis” 3.00 “Klaidų komedija”. 1, 2 s.

TV1000 2.00 Drama “Kitapus ringo” 4.00 Drama “Sugrįžimas į Braidshedą” 6.20 Drama “Paprasti įtariamieji” 8.20 Veiksmo f. “Kongas” 10.20 Komedija “Tikra mėnesiena” 12.00 Drama “Šeris” 14.00 Komedija “Gamtos jėgos” 15.55 Trileris “Amerikietiški kalneliai” 18.00 Trileris “Traukinio užgrobimas” 20.00 Trileris “Pakartota žmogžudystė” 22.00 Trileris “Juodintas plienas” 0.00 Drama “Ugningos merginos”

TV1000 Kino 5.00 Drama “Judėjimas aplinkkeliu” 7.10 Drama “Klajūnas” 9.00 Tragikomedija “Euforija” 11.00 Melodrama “Mano vaikinas angelas” 13.00 Melodrama “Spalvingi saulėlydžiai” 15.00 Fantastinis f. “Mes iš ateities 2”

17.00 Melodrama “Sniego žmogus” 19.00 Drama “Rževskis prieš Napoleoną” 21.00 Komedija “Antras šansas” 23.00 Drama “Nekepkite biskvitų blogos nuotaikos” 1.00 Kovinis f. “Varžtas” 3.00 Kovinis f. “Kelio apeivis”

RTR Rossija 4.00 Rusijos rytas 8.05 “Operatyvininkai” 9.00 Žinios 9.30 Apie tai, kas svarbiausia 10.10 “Jefrosinija” 12.00 Žinios 12.30 Žinios. Maskva 12.50 Žinios. Budėtojų dalis 13.00 “X byla” 13.55 “Kilmingų mergelių institutas” 14.50 Žinios. Sportas 15.00 Žinios 15.30 Žinios. Maskva 15.50 “Melžėja iš Chacapetovkos” 17.40 Žinios. Maskva 18.00 Žinios 18.30 Tiesioginis eteris 19.20 Šventinis koncertas 21.05 Vaid. f. “Ką sako širdis” 23.00 Vaid. f. “Ketvirtoji grupė” 1.10 Juoko kambarys 2.05 Vesti.ru

TV Polonia 7.10 “Mylėti verta” 8.00 Reportažas “Ar Dievas išgydo” 8.30 Animacinis serialas 9.00 Klausimai per pusryčius 12.00 Polonia 24 12.35 “Dvi medalio pusės” 13.00 “Laimės spalvos” 13.25 Polonija užsienyje 13.35 Žinios 13.50 “M, kaip meilė” 14.45 Videoteka - 60 hitų per 60 metų! 15.20 Dok. f. “Ambasadorius Spasovskis” 16.20 “Zlotopolskiai” 16.55 “Laukimo salė”. Pokalbių šou 17.50 “Dvi medalio pusės” 18.20 Polonija užsienyje 18.30 TV ekspresas 18.55 Pramoginė laida 19.55 “Ex Libris” 20.15 “Laimės spalvos” 20.45 Labanaktukas 21.00 Žinios, sportas ir orų prognozė 21.50 “Ir gėriui, ir blogiui” 22.45 Polonija užsienyje 23.00 Polonia 24 23.50 Vaid. f. “Panelė Niekas” 1.45 Nakties programa

Viasat History 8.00 “Laiko komanda” 9.00 “Paskandinta Hitlerio paslaptis” 10.00 “Ląstelė” 11.00 “Velykų sala: grįžimas į praeitį” 12.00 “Viduramžių monarchija: moterys valdžioje” 13.00 “Viktorijos laikų vaistinė” 14.00 “Ar žinai, kas esi?” 15.00 “Ž.L.Davidas ir paveikslas “Marato mirtis” 16.00 “Karaliaus Saliamono kasyklų beieškant” 17.00 “Ląstelė” 18.00 “Geografiniai atradimai” 19.00 “Viktorijos laikų vaistinė” 20.00 “Viduramžių monarchija: moterys valdžioje” 21.00 “Londono ligoninė” 23.00 “Paskandinta Hitlerio paslaptis” 0.00 “Geografiniai atradimai” 1.00 “Laiko komanda” 2.00 “Karaliaus Saliamono kasyklų beieškant” 3.00 “Ar žinai, kas esi?” 4.00 “Kroatijos karaliai” 5.00 “Inuitų odisėja: naujojo pasaulio užkariavimas” 6.00 “Ž.L. Davidas ir paveikslas “Marato mirtis” 7.00 “Ar žinai, kas esi?”

Animal Planet 7.00, 16.00 - Laukinis šou 7.25, 13.15, 19.40 - Veterinaras Bondai Bičas 8.15, 18.20 - Felinologija 9.10 Neįprasti šunys 10.05, 14.40 - Denielis ir mūsų katės 11.00 Uoslė nusikaltimui 11.55 Mikaelos zooturas 12.50 Laukinės gamtos SOS 13.45 Pietų Afrikos Gyvūnų apsaugos skyrius 15.35 Gepardų karalystė 16.30 Blogas šuo 17.25 Mažylių planeta: motinos instinktas 19.15 Beždžionių gyvenimas 20.10 Tramdytojas pagal iškvietimą: Santa Nagas 20.35 Vertėjas iš šunų kalbos 21.05 Saba ir raganosio paslaptis 22.00 Kova dėl ryklių 22.55 Vabalų gigantų karai 23.50 Kačių žudikas 0.45 Rut ir jo vabalai. Amazonė 1.35 Laukiniai ir pavojingi

Viasat Explorer 6.00 “Reaktyviniai mokymai” 7.00 “Iš Sidnėjaus į Tokiją bet kokia kaina” 8.00 “Sunkiausi darbai” 9.00 “Atsisukę varžtai” 9.55 “Virusų medžiotojai” 10.50 “Seksomnija” 11.40 “Mirties angelas” 12.35 “Reaktyviniai mokymai” 13.20 “Iš Sidnėjaus į Tokiją bet kokia kaina” 14.20 “Atsisukę varžtai” 15.10 “Virusų medžiotojai” 16.05 “Seksomnija” 16.55 “Mirties angelas” 17.50 “Reaktyviniai mokymai” 18.45 “Iš Sidnėjaus į Tokiją bet kokia kaina” 19.45 “Sunkiausi darbai” 20.30 “Ratai iš ano pasaulio” 21.20 “Akis į akį su gamta” 22.10 “Įspūdingoji Amazonė” 23.00 “Iš Sidnėjaus į Tokiją bet kokia kaina” 0.00 “Sunkiausi darbai” 0.45 “FTB: kova su nusikalstamumu” 1.40 “Ratai iš ano pasaulio” 2.30 “Akis į akį su gamta” 3.20 “Įspūdingoji Amazonė” 4.15 “FTB: kova su nusikalstamumu” 5.05 “Atsisukę varžtai”

Travel 9.00 Ryto programa 10.00 Kryptis. Kuko salos 11.00 Keliautojas. Ispanijos salos 12.00 Be tabu. Niujorkas 13.00 Kruizu link šiaurės šviesų 14.00 Kelionė pirmos klasės vagonu 15.00 Keliautojas. Rytų Teksasas 16.00 Keliautojas. Vakarų Teksasas 17.00 Kryptis. Kuko salos 18.00 Be tabu. Niujorkas 19.00 Keliautojas. Panama ir Kolumbija 20.00 Kruizas Amazonės upe 21.00 Bebaimiai keliautojai. Peru 22.00 Kelionė į Jukoną 22.30 Naktis Las Vegase 23.00 Keliautojas. Indijos vandenyno salos 0.00 Ramybės ieškotojai. Kalifornija 1.00 Nakties programa

National Geographic 9.00 Ryto programa 10.00 Apokalipsės ženklai 11.00 Majų povandeninis pasaulis 12.00 Pasaulio pabaiga 13.00 Majų apokalipsė 14.00 Palikti Žemę 16.00 Majų povandeninis pasaulis 17.00 Pasaulio pabaiga 18.00 Majų apokalpisė 19.00 Išgyventi pasaulio pabaigą 20.00 Majų povandeninis pasaulis 21.00 Palikti Žemę 23.00 Paskutinio karo herojai

0.00 Apokalipsė: Hitlerio sugrįžimas 1.00 Nakties programa

Discovery 7.25 Automobilių pardavėjai 8.15 Amerikietiškas motociklas 9.10 Nedėkingas darbas 10.05 Mirtinas laimikis 10.55 Privalau išgyventi 11.50 Kaip tai pagaminta? 12.40 Didžiosios statybos. Prancūzija 13.35 Penktoji pavara 14.30 Automobilių pardavėjai 15.25 Amerikietiškas motociklas 16.20 Mitų griovėjai 17.15 Nedėkingas darbas 18.10 Mirtinas laimikis 19.05 Privalau išgyventi 20.00 Kaip tai veikia? 20.30 Kaip tai pagaminta? 21.00 Astronauto N.Amstrongo atminimui 22.00 Nutrūktgalviai 0.00 Nusikaltimų tyrimai 1.00 Specialiosios paskirties dalinys

Sport1 12.00 Televitrina 13.00 ŽINIOS+ 13.15 VTB Vieningoji krepšinio lyga. Sankt Peterburgo “Spartak” - “Donetsk” 15.00 VTB Vieningoji krepšinio lyga. Rygos VEF - Krasnodaro “Lokomotiv-Kuban” 16.45 VTB Vieningoji krepšinio lyga. “Nymburk” - Minsk” 18.30 Didžiosios Britanijos žiedinės lenktynės “Renault Cup 2012” (Snetterton) 19.00 ŽINIOS+ 19.15 VTB Vieningoji krepšinio lyga. Krasnojarsko “Enisey” Kauno “Žalgiris” 21.00 ŽINIOS+ 21.15 “Sporto metraštis” 21.25 LKL Lietuvos krepšinio lyga. Panevežio “Lietkabelis” Vilniaus “Lietuvos rytas” 23.00 ŽINIOS+ 23.15 Futbolo dievai: Diego Maradona

Viasat Sport Baltic 11.05 Golfas. Europos turo savaitės apžvalga 11.35 Ledo ritulys. KHL. “Atlant” “Metallurg” 13.35 Ledo ritulys. KHL. CSKA “Ak Bars” 15.35 Krepšinis. Eurolyga. “Caja Laboral” - “Žalgiris” 17.25 Ledo ritulys. KHL. “Atlant” “Traktor”. Tiesioginė transliacija 20.00 Krepšinis. Eurolyga. “Olympiacos” - “Žalgiris” 21.50 Ledo ritulys. KHL. “Atlant” “Traktor” 23.50 Rankinis. Europos moterų čempionato finalas

Eurosport 9.35 Rogučių sportas 10.00 Kalnų slidinėjimas. Pasaulio taurė 11.00 Teniso turnyras Australijoje 12.00 Visos sporto šakos 13.00 Kalnų slidinėjimas. Pasaulio taurė 14.00 Brazilijos futbolas 15.00 Biliardas. Europos turas Škotijoje 16.00 Teniso apžvalga 16.30 Atviro Prancūzijos teniso čempionato apžvalga 18.00 Biliardas. Europos turas Škotijoje 19.45 Jojimo apžvalga 20.45 Medkirčių varžybos 21.45 Galiūnų varžybos Ispanijoje 22.45 Boulingas. JAV turnyras 23.45 Jojimo apžvalga 0.00 Automobilių sporto apžvalga 0.15 Lotynų Amerikos šokių turnyras 1.15 Brazilijos futbolas 2.15 Visos sporto šakos


2012 12 15 Lietuvos žinios

LŽ gidas

21

BTV “Muzikinės kaukės” išbandymai

E.Daugėlaitė nemoka meluoti

JAUNIUS ČIULADA

Užvakar į BTV eterio vandenis išplaukė antrasis “Muzikinės kaukės” sezonas. Projekte mūsų žvaigždės įsikūnija į lietuviškas ir užsienietiškas muzikos garsenybes. Mergaičių numylėtinis Algimantas Minalga-Soliaris per pirmąją antro sezono laidą tapo rokenrolo legenda Elvisu Presley. “Atkartoti tokį atlikėją labai sunku. Ačiū Dievui, pasitaikė lėta daina - “Love Me Tender”. Man liko tik perteikti emociją, - sako Soliaris. - Vaikystėje su tėvais dažnai klausydavausi E.Presley, todėl neblogai sekėsi.” Vyrukas džiaugiasi dalyvaujantis “Muzikinėje kaukėje”. “Tai - pasilinksminimas ir muzikinių savo žinių bei aktorinių gabumų perteikimas. Savotiškas išbandymas, - sako dainininkas. - Buvo smagu nueiti ir pamėginti. Niekada nedariau nieko panašaus.”

Saldžiabalsis Ruslanas Kirilkinas BTV šou turėjo virsti kultiniu rusų dainininku Vitalijumi Gračiovu, kuris geriau žinomas kaip Vitas. “Kai man pasakė, kad reikės jį įkūnyti, žiauriai išsigandau, - juokiasi R.Kirilkinas. - Buvo daug nerimo. Abejojau, ar imtis tokio amplua. Tai - labai rizikinga. Šis vaidmuo kainavo man daug pastangų. Beprotiškai aukštos natos. Iki šiol neatgaunu balso.” Tačiau, nors ir abejodamas, atlikėjas ryžosi išbandyti save. “Į “Muzikinę kaukę” atėjome pasimokyti ir kartais susitaikyti su pralaimėjimais”, - filosofuoja Ruslanas. Buvusi seimūnė, į pramogų pasaulį grįžusi “popso” dainininkė Donalda Meiželytė krykštauja, nes laidoje ji virto legendiniu Stasiu Povilaičiu. “Tai - labai sudėtinga užduotis, nes turėjau tapti savo korifėjumi, su kurio plokštelėmis užaugau, - dėsto moteris. - “Muzikinėje kaukėje” niekada nežinai, ką turėsi įkūnyti. Šis projektas suteikia galimybę išbandyti save ir puikiai praleisti laiką.”

“Televizija gali paversti jus buduliu”

E.Daugėlaitė nesistebi, kad šventinį metą televizijas užplūsta labdaros projektai. “Reikia raginti žmones nepamiršti pirkti, pirkti, pirkti ne tik sau, bet ir paaukoti kitiems”, - sako mergina. / Romo Jurgaičio nuotrauka

•13 p.

Atkelta iš

Gali būti, kad ateityje keisiu amplua ar vesiu kitą laidą. Juk prieš metus nežinojau, kad vesiu “Labas rytas, Lietuva”. Nežinau, kas manęs laukia artėjančiais metais. - Su kuo galėtum palyginti jausmą, kai esi tiesioginiame eteryje? - Su važiavimu greitkeliu, kuriame pilna automobilių, 190 kilometrų per valandą greičiu. Daug adrenalino, ypač tada, kai negali valdyti situacijos - kai daug svečių, kai tave spaudžia laikas. Tiesioginiame eteryje nieko nesurepetuosi. Reikia, kad veiktų kameros, kad visi pasakytų ką nori. “Labas rytas, Lietuva” sukelia emocijų. Žinai, kad žmonės kartu su tavimi keliasi, kad turi ištikimų žiūrovų, kad turi palaikyti gerą nuotaiką. Pašnekovai teikia energijos. Ateini į darbą ir gauni dozę emocijų. Kai kurie svečiai labai jaudinasi. Tokiu atveju turi būti psichologu. Jeigu pašnekovas jaudinasi, aš taip pat pradedu jaudintis. Kol kas neteko susidurti su piktu, blogai nusiteikusiu svečiu. Kartais prisikvieti iš ryto į studiją užsukti “pelėdą”. Tokį žmogų vaišini kava ir arbata, paguodi, kad pokalbis truks septynias minutes, o po jo pašnekovas galės grįžti namo išsimiegoti. - Kas antrą savaitę, kai vedi “Labą rytą”, tavo žadintuvas skamba ketvirtą ryto. Juk tai - košmaras! - Ne. Iš lovos išlipu beveik pusę penkių. Tada viskas vyksta labai greitai. Anksčiau atsikėlusi iš ryto spėdavau pasidaryti kavos ir išgerti ją pakeliui į “teliką”. Pastaruoju metu taupau laiką miegui, todėl pirmąjį kavos puodelį geriu prasidėjus laidai. Esu visiška kofemanė. Kartais per dieną išgeriu 10 puodelių kavos. Nejaučiu neigiamo jos poveikio. - Trečiadienio vakarą su LRT televizijos “Panoramos” veidu Marijumi Žiedu vedei labdaros telemaratoną “Ištiesk gerumui ranką”, skirtą negalią turintiems vaikams paremti. Tau neatrodo, kad labdaringi TV projektai tapę mada?

- Kiekviena televizija turi tokį projektą; tai - tam tikra misija keisti visuomenės mąstymą. Natūralu, kad labdaros renginiai rodomi prieš Kalėdas. Reikia raginti žmones nepamiršti pirkti, pirkti, pirkti ne tik sau, bet ir paaukoti kitiems. Neįgalūs vaikai man ypač jautri tema. Labai norisi jiems padėti. Stengiausi dirbti savo darbą ir suvaldyti gausybę užplūdusių emocijų. Žmonės, kurie neatsisako neįgalių vaikučių, yra optimizmo pavyzdžiai kiekvienam. Tokių žmonių misija Žemėje daug didesnė. Tuos, kurie neįgaliesiems aukoja dideles pinigų sumas, pavadinčiau geradariais. Neįgalius vaikus auginančioms šeimoms jaučiu didelę pagarbą; ją, manau, jaučia kiekvienas. Kiekvienai mamai ir kiekvienam tėčiui kalčiau medalius. Keisčiausia tai, kad Lietuvoje neįgalių mažųjų šeimos dažniausiai nepilnos - tėčiai dažniau išsigąsta ir pabėga. Aišku, yra gražių pavyzdžių, kai tokios šeimos laikosi kaip kumštis.

“Labas rytas, Lietuva” suteikia emocijų. Žinai, kad žmonės kartu su tavimi keliasi, kad turi ištikimų žiūrovų. - Lietuviškose komercinėse televizijose daug tuštybės ir blizgučių. Tavęs tai neerzina? - Erzina ar neerzina - juk rankose yra TV pultas; gali perjungti arba išjungti. Komerciniai kanalai iš to gyvena - jie rodo tai, ko reikia žmonėms. LRT televizijos misija kitokia, todėl mes galime ne taip atsižvelgti į žiūrimumą, šviesti visuomenę, ją informuoti. - Įtariu, kad nežiūri visokių tirli pirli šou. - Kartais įsijungiu - man įdomu, kaip dirba vedėjai, ką jie kalba. Pa-

žįstu LNK, TV3 ir BTV žmonių, todėl stebiu, kaip jiems sekasi. - Dešimt metų praleidai Juozo Karoso muzikos mokykloje - griežei smuiku. Kodėl nepasukai į muziką? - Mokslai sekėsi gerai. Tai buvo mano saviraiška. Labai patiko smuikas. Po trejų metų norėjosi mesti, bet tėvai neleido. Paskui persilaužiau pirmieji konkursai... Kai baigiau muzikos mokyklą, žinojau, kad nestosiu studijuoti specialybės, susijusios su smuiku. Nenorėjau iš Klaipėdos važiuoti į Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų gimnaziją studijuoti toli nuo tėvų namų. - 2010-aisiais Vilniaus universitete (VU) baigei žurnalistikos bakalauro studijas. Šiemet įstojai į VU Tarptautinių santykių ir politikos instituto politikos ir medijų magistrantūrą. Kodėl pasirinkai tokias rimtas studijas? - Dvejus metus laukiau, kiurksojau, domėjausi, ką galiu studijuoti. Labai norėjau stoti į taikomąją muzikologiją, bet norint dalyvauti stojamuosiuose į Lietuvos muzikos ir teatro akademiją būtų reikėję ruoštis pusantrų metų. Be to, mokslų kaina žvėriška. Tarptautinių santykių ir politikos institute yra įdomių dalykų, kurių niekada nesužinotum, jei ne studijos. Susirinko marga studentų publika. Visi dalijasi literatūra, žiniomis ir konspektais. - Per egzaminus ir įskaitas naudosiesi “špargalkėmis”? - Ne. Bijau. Kam tas bereikalingas stresas? Nemoku meluoti. Jeigu nusirašinėčiau, parausčiau ir išsiduočiau. Todėl nė nemėginu. (Juokiasi.) - Apie tave “Google” randa labai mažai informacijos. Įspūdis toks, kad neduodi interviu arba iš tavęs jų neprašo. Kaip yra iš tikrųjų? - Neprašo. Kam aš įdomi? Nesu skandalinga, neturiu laiko, kurį galėčiau skirti renginiams, nesu atlikėja. Beje, įdomus faktas: “pa’google’inau” save ir radau kelias Egles Daugėlaites. Mąstau, kad reikėtų mums kada nors susitikti, nes visos turime skirtingas gyvenimo istorijas. Turėtų būti labai įdomu.

Budulį žmonės tapatina su vaidmens kūrėju R.Šapausku. Asmeninio archyvo nuotrauka JAUNIUS ČIULADA

Naujajame LNK “Dviračio šou” sezone atsirado Rimo Šapausko kuriamas Budulio personažas, kuris dėsto absurdiškas savo tiesas. Keista, bet šį nepraustaburnį TV žiūrovai painioja su realybe. “Jau seniai supratau, kad žmonės daug ko nesuvokia. Mane tapatina su Buduliu ir su Mauzeriu”, - atsidūsta R.Šapauskas. Bene septynerius metus “Dviračio šou” rodė peliuko politologo Mauzerio, kurį vaidino žinutės herojus, ir Algirdo Ramanausko-Greitai vaidinto peliuko Sūrskio dialogus. Budulio personažui dar daugiau metų. “TV realybė susipina su tikrove žiūrovai neskiria, kur personažas, o kur gyvas, realus, apčiuopiamas žmo-

gus, - stebisi Rimas. - Man nesmagu, nes tai - tam tikros visuomenės dalies kritinio mąstymo stoka.” Anot pašnekovo, skustagalviai nesupranta, kad Budulis yra jų šaržas. “Nemažai žmonių televiziją suvokia kaip realų gyvenimą. Kai personažą mato kaip realų asmenį, tai virsta didžiule problema, dėsto LNK žvaigždūnas. - Tai yra absurdas, bet tokia realybė. Kartais norisi žiūrovams pasakyti, kad jie mažiau žiūrėtų “teliką”. Netrukus Budulio kūrėjas rėžia dar griežčiau - anot jo, gyvenimo būdo ir bulvarinės laidos, šokių ir muzikos šou skirti Buduliui pralinksminti. “Kai neturi kitų pramogų, neskaitai knygų, nesidomi teatru, šias spragas savo smagumais užpildo televizija. Kiekvienas pramogauja kaip nori. Jeigu visą laisvalaikį skiri spoksoti į televizorių, jis gali tave pamažu paversti buduliu.”


22

2012 12 15 Lietuvos žinios

Sportas

Auksinė žuvelė nerimsta Taip praminta talentingoji Lietuvos plaukikė Rūta Meilutytė pasaulio čempionate Turkijoje pasiryžusi papildyti savo auksinę kolekciją. Ketvirtadienį Stambulo baseine 50 m plaukimo krūtine rungtyje nuskynusi pirmą Lietuvos plaukimo istorijoje pasaulio čempionato trumpajame baseine (25 m) auksą R.Meilutytė vakar vakare kovojo dar dviejuose nuotoliuose. Penkiolikmetė penktadienio vakarą varžėsi 100 m kompleksinio plaukimo finale ir bandė prasibrauti į 100 m krūtine plaukimo finalą. Kad šioje rungtyje lietuvė yra nepralenkiama, visas pasaulis įsitikino stebėdamas nepamirštamus jaunosios Rūtos grybšnius Londono olimpiadoje. Penktadienį kvalifikacinėse varžybose 100 m krūtine R.Meilutytė įveikė per 1 minutę 4,69 sekundės ir, aplenkusi visas varžoves, užėmė pirmąją vietą bei pateko į pusfinalį. Šis rezultatas 0,33 sekundės geresnis nei pačiai priklausęs šalies rekordas. Raminta Dvariškytė 100 m krūtine atrankoje sugaišo 1 minutę 7,97 sekundės ir, 1,42 sekundės pagerinusi asmeninį rekordą, tarp 59 dalyvių liko 25-a. Iki pusfinalio jai pritrūko 0,99 sekundės. Tuo metu Lietuvos vyrams Turkijoje nesiseka įveikti atrankos etapų. Kvalifikacinių varžybų barjeras 50 m nuga-

Auksą pelniusi 50 m plaukimo krūtine rungtyje R.Meilutytė (viduryje) medalį pasirengusi pelnyti ir dvigubai ilgesniame nuotolyje. / EPA-Eltos nuotrauka ra rungtyje nepakluso nei Mindaugui Sadauskui, nei Danui Rapšiui. Penktadienį rytinėse varžybose M.Sadauskas sugaišo 24,70 sekundės ir užėmė 28 vietą, o D.Rapšys distanciją įveikė per 25,32 sekundės ir, 0,41 sekundės pagerinęs asmeninį rekordą, tarp 76 dalyvių

liko 36-as. Iki išsvajoto šešioliktuko M.Sadauskui pritrūko 0,64 sekundės, o R.Rapšiui - 1,26 sekundės. M.Sadauskas penktadienį dar varžėsi ir 50 m peteliške nuotolyje, tačiau jo laikas (23,86 sek.) buvo tik 23-ias (startavo 122 plaukikai). Iki šešioliktu-

Prasčiausio sezono pabaiga

ko Mindaugui pritrūko 0,29 sekundės. Giedrius Titenis 200 m distanciją krūtine kvalifikacijoje įveikė per 2 minutes 9,95 sekundės ir 0,69 sekundės pagerino šio sezono asmeninį rezultatą. Iki finalinio aštuntuko G.Titeniui, galutinėje įskaitoje užėmusiam 17 vie-

STATISTIKA A grupė Maskvos srities “Chimki” - Atėnų “Panathinaikos” (Graikija) 78:77 (21:14, 25:25, 15:20, 17:18). Z.Planiničius 16, V.Fridzonas 13, K.Riversas 12; S.Lasme 19, J.Mačiulis (32,5 min., 2-3/4, 3-2/4, 1-3/5, 5 atk. kam.) ir M.Banksas po 15. Stambulo “Fenerbahce Ulker” - Kantu “Mapooro” 77:69 (18:22, 25:16, 17:17, 17:14). B.McCalebbas 19, O.Onanas ir O.Savašas po 12; M.Markoišvili 20, M.Cusinas 16, P.Aradori 12. Madrido “Real” - Liublianos “Union Olimpija” 91:60 (22:15, 26:12, 20:19, 23:14). J.Carrollas 17, S.Llullas 14, N.Mirotičius ir M.Begičius po 11; A.Baynesas 13, D.Muričius 11, J.Blažičius ir A.Omičius po 9.

LENTELĖ (pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis)

“Lietuvos ryto” vyriausiajam treneriui D.Maskoliūnui (dešinėje) nepavyksta žaidėjams įkalti į galvą, kad žaisti reikia ne 38, o 40 minučių. / Romo Jurgaičio nuotrauka SAULIUS RAMOŠKA

Paskutinėmis sekundėmis po krepšiu prasiveržęs Janis Blūmas netrukdomas metė į krepšį, tačiau kamuolys, galėjęs Vilniaus “Lietuvos rytui” padovanoti pergalę, pašokinėjo ant lanko ir į krepšį neįkrito. Šis metimas atspindi nesėkmių kupiną prasčiausią vilniečių sezoną Eurolygoje. Lietuvos vicečempionai pralaimėjimu atsisveikino su Eurolyga. Per paskutinį reguliariojo sezono turą dar turėję vilčių D grupėje kovoti dėl kelialapio į kitą etapą Dariaus Maskoliūno auklėtiniai savo galimybių

neišnaudojo. Ilgą laiką Stambule pirmavę “Lietuvos ryto” krepšininkai pabaigoje išleido iniciatyvą iš savo rankų ir turėjo pripažinti ketvirtąją vietą grupėje užėmusios “Besiktas” (Turkija) pranašumą - 65:66. Per dešimt rungtynių laimėję tik dukart vilniečiai Eurolygoje pasirodė prasčiausiai per klubo istoriją.

Trenerio priekaištai “Nuolat žaidėjams kalu į galvą, kad rungtynės vyksta 40 minučių, - po atsisveikinimo su Europos elitiniu turnyru sakė D.Maskoliūnas. - Jau ne pirmą kartą šį sezoną neblogai sužaidžiame 37 ar 38 minutės. Šįkart gerai kovojome 39 minutes, tačiau pabaigoje vėl pritrūko disciplinos.” “Lietuvos ryto” vyriausiasis trene-

ris auklėtiniams turėjo priekaištų dėl kai kurių neatkovotų kamuolių po savo krepšiu: “Neatitvėrėme dviejų itin svarbių kamuolių. Juos sugriebė turkų gynėjai. Visuomet aiškiname krepšininkams, kad dėl kamuolio turi kovoti visi penki žaidėjai ir tik tada bėgti į priekį.” Vilniečių strategui apmaudu ir dėl nepataikytų metimų iš patogių padėčių, ypač jį liūdina, kad žaidėjai neįmeta būdami laisvi. “Tų taškų mums visada pritrūksta. Galbūt krepšininkus surakino mačo svarba?” - svarstė D.Maskoliūnas. Kad ir kaip būtų, šaukštai jau po pietų. Pergalingai baigtas Eurolygos sezonas vilniečius būtų psichologiškai nuteikęs būsimoms kovoms VTB Vieningosios lygos ir Lietuvos krepši-

1. Real

7

3

2. Chimki

6

4

832:738 753:754

3. Panathinaikos

6

4

748:722

4. Fenerbahce Ulker 5

5

727:738

5. Union Olimpija

7

722:808

3

6. Mapooro 3 7 708:730 B grupė Tel Avivo “Maccabi” - Berlyno “Alba” 78:62 (23:13, 25:11, 12:25, 18:13). R.Hickmanas 17, D.Loganas 15, Y.Ohayonas 14; D.Thompsonas 16, N.Djedovičius 13, D.Byarsas 12. Malagos “Unicaja” - Šalono “Elan” 86:62 (24:11, 22:12, 21:20, 19:19). J.Gistas 11, S.Vidalis ir L.Zoričius po 10; C.Banksas 13, C.Capela ir B.Schilbas po 12. Sienos “Montepaschi” - Gdynės “Asseco Prokom” 88:95 (26:13, 25:15, 12:24, 13:24, 12:19). B.Brownas 23, M.Janningas 11, M.Carraretto 9; J.Blassingame’as 26, L.Koszarekas 20, R.Mahalbašičius 18.

nio lygos čempionatuose, tačiau kelio į TOP 16 etapą nebūtų atvėręs. Kovojant dėl kelialapio į kitą Eurolygos etapą vilniečiams reikėjo ne tik nugalėti Turkijos klubą, bet ir Bamberge sulaukti svečių iš Serbijos - Belgrado “Partizan” - pergalės. Tačiau tuo pat metu Vokietijoje vykusioje dvikovoje dramatišką pergalę po pratęsimo 92:90 iškovojo “Brose Baskets”. Tad D grupėje “Lietuvos rytas” aplenkė tik “Partizan” ekipą, o paskutinį kelialapį į TOP 16 sučiupo vokiečiai.

E ir F grupės Po ketvirtadienį pasibaigusių A, B ir D grupių varžybų tapo aišku, kad TOP

tą, pritrūko 3,90 sekundės. Vaidotas Blažys šią distanciją įveikė per 2 minutes 14,76 sekundės ir, 0,5 sekundės pagerinęs geriausią sezono asmeninį rezultatą, tarp 55 dalyvių liko 29-as.

1. Maccabi

8

2

810:708

2. Unicaja

8

2

762:715

3. Montepaschi

5

5

879:844

4. Alba

4

6

722:748

5. Elan

3

7

782:843

6. Asseco Prokom 2 8 704:801 D grupė Stambulo “Besiktas” - Vilniaus “Lietuvos rytas” 66:65 (15:19, 18:20, 18:15, 15:11). “Besiktas”: D.Ewingas 14, S.Četinas 12, C.Jerrellsas, G.Vidmaras ir P.Christopheris po 10, D.Markota 6, R.Falkeris ir F.Akunas po 2; “Lietuvos rytas”: D.Ivanovas 16, L.Radoševičius 11 (10 atk. kam.), N.Nedovičius (7 rez. perd., 6 atk. kam.), M.Katelynas ir S.Babrauskas po 8, R.Seibutis 7, P.Samardžiskis 4, J.Blūmas 3, S.Buterlevičius (3-0/5, -6 naud. bal.), D.Dulkys (2-0/3, -3 naud. bal.) ir D.Redikas po 0. Komandų rodikliai: dvitaškiai - 21/41 (51 proc.) ir 17/42 (41 proc.), tritaškiai - 3/16 (19) ir 6/22 (27), baudos - 15/27 (56) ir 13/18 (72), kamuolys atkovotas 42 ir 34 kartus, rezultatyviai perduotas 13 ir 11, perimtas 6 ir 12, prarastas 14 ir 17 kartų. Barselonos “Regal Barcelona” - Maskvos CSKA 75:78 (19:24, 28:17, 11:14, 17:23). J.C.Navarro 17, A.Tomičius 12, P.Mickaelas, E.Lorbekas ir M.Huertas po 11; N.Krstičius 15, A.Kaunas 14, M.Teodosičius 13. Bambergo “Brose Baskets” - Belgrado “Partizan” 92:90 (25:13, 22:22, 21:27, 12:18, 12:10). B.Nachbaras 23, A.Gavelas 16, S.Fordas 12; V.Lučičius 19, L.Westermannas 16, D.Milosavljevičius ir D.Gordonas po 14. 1. Barcelona

9

1

774:636

2. CSKA

9

1

783:709

3. Besiktas

5

5

699:749

4. Brose Baskets

3

7

740:807

5. Lietuvos rytas

2

8

670:724

6. Partizan

2

8

731:772

16 etapo E grupėje varžysis Madrido “Real” su Martynu Pociumi, Malagos “Unicaja”, Maskvos CSKA, Atėnų “Panathinaikos” su Jonu Mačiuliu”, Stambulo “Anadolu Efes”, Berlyno “Alba” ir “Brose Baskets”. F grupėje kovos Tel Avivo “Maccabi”, “Barcelona”, Rimo Kurtinaičio treniruojama Maskvos srities “Chimki”, Sienos “Montepaschi”, Stambulo “Fenerbahce Ulker” ir “Besiktas”. Vakar vakare buvo žaidžiamos C grupės rungtynės. Pergalės prieš “Anadolu Efes” ekipą atveju “Žalgiris” patektų į E grupę. Jei kauniečius C grupėje aplenktų “Olympiakos”, Lietuvos čempionai varžytųsi F grupėje.


24

2012 12 15 Lietuvos žinios

Žmonės

Šventėms artėjant

Pilvui vergaukime lengvai •1 p.

Atkelta iš

Skaitytojų teismui ilgamečiai virtuvės virtuozai pateikė du paprastus, lengvai pagaminamus, o svarbiausia sveikus Kūčių ir Kalėdų patiekalus, kurie papuoš šventinį stalą ir niekam neapsunkins skrandžio.

Istorikas, tapęs virėju Virtuvės šefas Algirdas Gečas prisipažino, kad per Kalėdas namiškiams ir svečiams tradiciškai kepa antį su obuoliais. Antrą dešimtmetį į maisto gaminimo subtilybes besigilinantis žuvų restorano virėjų vadas sakė, kad kulinarinius genus paveldėjo iš mamos. “Ji buvo gera virėja. Ir aš nuo pat vaikystės žaisdavau žaidimus, susijusius tik su virtuve, - norėdavau pamaitinti įsivaizduojamą būrį draugų, įrengti restoraną ar kavinę. Kai mama išeidavo į darbą, visa namų virtuvė likdavo man, berniūkščiui. Ten tvarkydavausi taip, kaip man reikėdavo”, - nuotaikingai pasakojo ponas Algirdas. Tačiau savo gyvenimą su profesionaliu maisto gaminimu jis susiejo ne iš karto. A.Gečas - istorijos mokytojas. Būtent šią specialybę vyras įgijo pirmiausia. Maisto gaminimas ir domėjimasis kulinarija kurį laiką jam buvo tik labai mėgstamas hobis. Tačiau aistra nenumaldomai stiprėjo ir vieną dieną A.Gečas ryžosi avantiūrai: bene prieš du dešimtmečius perskaitęs skelbimą, kad maitinimo verslą Lietuvoje pradėjusi Rita Dapkutė rengia konkursą savo restorano “Ritos smuklė” banketų ruošimo virtuvės šefo pareigoms eiti, nutarė jame dalyvauti. “Kadangi labai domėjausi šiuo dalyku, rizikavau, ir man pasisekė nurungiau 15 tuometinių kulinarijos asų, Rita pasirinko mane”, - su išdidumo gaidele balse prisiminė vyras. Vėliau buvo virtinė kitų restoranų, kurių virtuvėse savo gebėjimus rodė buvęs istorijos mokytojas. Maisto ga-

Virtuvės šefas A.Gečas Kūčių stalui siūlo sterko filė. / Ritos Stankevičiūtės nuotraukos minimo žinias jis tobulino Vokietijoje, Prancūzijoje, ir pamažu tai, kas ilgą laiką buvo tik hobis, tapo mėgstamu darbu. “Istorija nuėjo į istoriją, - žaismingai pokštavo virtuvės šefas. - Tačiau šio mokslo žinios man iki šiol praverčia. Juk žmonės visais

STERKO FILĖ SU KEPTAIS BUROKĖLIAIS IR ŠPINATAIS

laikais valgė ir gamino maistą, rengė banketus.” Nors A.Gečas jau beveik 10 metų yra vienas iš nedaugelio Lietuvoje žuvų patiekalų žinovų, jis prisipažino, kad labai mėgsta gaminti ir iš avienos bei ėrienos. Būtent šią mėsą virtuvės šefas renkasi asmeninių švenčių proga, kai susirengia pamaloninti draugus.

A.Gečas pasakojo apie patirtį Prancūzijoje - šalyje, kuri garsėja savo virtuve. “Teko lankytis viename Paryžiaus žuvų patiekalų restorane. Buvo įdomu. Ten žuvys patiekiamos be druskos, pipirų ir citrinų. Ant stalo irgi nėra nei druskinių, nei pipiri-

nių. Kai paragauji pirmą kąsnį, atrodo, kad patiekalui trūksta šiek tiek druskos, bet valgydamas toliau pajunti visą žuvies skonį. Šis restoranas visada pilnutėlis. Norint ten patekti, reikia rezervuoti staliuką prieš daug dienų, - pasakojo A.Gečas ir pusiau

Kaip nepagadinti žuvies? Patiekalų iš jūros gyvūnų gaminimo specialistas akcentavo vieną pagrindinių klaidų, daromų dažno lietuvio: mūsų žmonės žuvis perkepa ir užgožia prieskoniais. Viešėdamas šalyse, kuriose žuvys valgomos kasdien, jis kaskart stengiasi aplankyti nedidelius pajūrio restoranėlius, priklausančius ištisoms vienos

Sterko filė su keptais burokėliais ir špinatais - lengvai pagaminamas ir gardus Kūčių patiekalas. Patiekalo sudėtingumas: labai lengvas Gaminimo laikas: 15 minučių Produktai: • sterko filė - 150 g, • burokėliai - 1 vnt., • špinatai - 150 g, • sviestas - 1 valgomas šaukštas,

• rapsų aliejaus - kepti, • grietinės - papuošti, • druskos.

Gaminimas: sterko filė pabarstykite žiupsneliu druskos ir, įkaitinę keptuvėje šaukštą rapsų aliejaus, kiekvieną gabalėlio pusę kepkite po 5-6 minutes. Burokėlius supjaustykite plonais griežinėliais, sudėkite į kepimo skardą, išteptą aliejumi, šiek tiek pabarstykite druska. Kepkite iki 170 laipsnių įkaitintoje orkaitėje 8 minutes. Ant mažos ugnies prikaistuvyje ištirpdykite šaukštą sviesto. Kai sterko filė liks kepti maždaug minutė, smarkiai padidinkite ugnį po prikaistuviu ir į išlydytą sviestą suberkite 2 saujas (apie 150 g) nuplautų špinatų. Intensyviai maišydami suskaičiuokite iki trisdešimties ir nukelkite nuo ugnies. Iškepusią sterko filė dėkite į lėkštę, ant viršaus supilkite suminkštėjusius špinatus su sviestu. Šalia rožele sudėliokite keptus burokėlių griežinėlius, o į viduriuką įlašinkite pusę šaukštelio grietinės. Skanaus!

“Kai mama išeidavo į darbą, visa namų virtuvė likdavo man, berniūkščiui. Ten tvarkydavausi taip, kaip man reikėdavo.” šeimos kartoms ir turinčius senas tokių patiekalų gaminimo tradicijas. “Lietuviai daro esminę klaidą smarkiai perkepa žuvis ir šios pasidaro lyg medinės. Gal dėl to daug kas jų nemėgsta... - svarstė A.Gečas. - Antras mitas - žuvims paruošti reikia daugybės prieskonių. Nieko panašaus, prieskonių išvis beveik nereikia, nes jie užgožia skonį.” Vyras juokėsi, kad priėmęs dirbti naują virėją vargsta su juo tol, kol atpratina berti prieskonius. Kai šis barjeras įveikiamas, žuvų restorano virtuvėje įsivyrauja taika ir ramybė.

Špinatai su sviestu kepami vos pusę minutės.

Į keptų vaisių viduriuką įdėkite po šaukštelį bruknių padažo.


2012 12 15 Lietuvos žinios

Žmonės

25

Spalvota klasika

Virėjai per Kalėdas siūlo lengvesnį patiekalą. juokais metė tautiečiams šūkį: - Žmonės gerieji, gamindami žuvų patiekalą neberkite tiek daug prieskonių!” LŽ skaitytojams - A.Gečo siūlomas paprastas, lengvai pagaminamas, tačiau šventiškas Kūčių patiekalas.

Kulinarinis duetas Restorano “Harmonija” virtuvės šefų duetas Angelė Vedeckienė ir Valerijus Vilkickis kulinarinius šedevrus drauge kuria jau 12 metų. Abu virėjai turi didelę patiekalų gaminimo praktiką, yra dirbę daugelyje garsių restoranų, suruošę daugybę banketų. Kaip šmaikščiai pasakojo ponas Valerijus,

jis dar mokykloje pusiau juokais tvirtindavo, kad užaugęs norėtų būti ne kosmonautu, ne policininku, o tik - virėju. “Visi vaikai svajodavo apie kokią nors didvyrišką profesiją, o aš sakydavau, kad stosiu mokytis į kulinarijos technikumą, - kalbėjo įspūdingo stoto vyras. - Juokas tapo kūnu - įstojau mokytis būtent ten. Baigiau tą technikumą raudonu diplomu.” Abu virtuvės šefai prisipažino, kad antrą kartą susimąstytų, ar rinktis virėjo profesiją. Šis darbas labai sunkus, reikalauja nuolatinio tobulėjimo. Didžiausią pasitenkinimą virėjų duetui teikia banketų ruošimas. Tada kulina-

KALAKUTO KRŪTINĖLĖ SU RYŽIŲ KONFETI IR KEPTAIS VAISIAIS

Kalakuto krūtinėlę galima supjaustyti riekelėmis dar prieš dedant ant stalo. Patiekalo sudėtingumas: lengvas Gaminimo laikas: maždaug valanda Produktai: • kalakuto krūtinėlės filė su oda, • ryžiai - 1 stiklinė, • paprika, morka, cukinija,

• obuoliai, kriaušės, • gvazdikėliai, • bruknių padažas.

Kalakuto krūtinėlės filė marinatas: medus, tarkuotas imbieras, citrinos žievelė, druska, pipirai, sutrintas česnakas. Iš šių produktų pagamintu marinatu aptepkite kalakuto krūtinėlę ir palaikykite 4-5 valandas. Jeigu jūsų kalėdiniai pietūs bus ankstyvi, filė galite užmarinuoti iš vakaro. Svarbi detalė: marinatu apteptą krūtinėlę negiliai peiliu įpjaukite skersai ir išilgai, kad susidarytų rombų raštas. Į kiekvieną rombą įsmeikite po gvazdikėlį. Jie suteiks mėsai malonų ir pikantišką prieskonį. Gaminimas: kalakuto krūtinėlę kepkite 175 laipsnių orkaitėje 35-40 minučių. Prieš baigdami kepti aptepkite ją iš bruknių uogienės, vištienos prieskonių ir maltos paprikos pagamintu aptepu. Padidinkite temperatūrą, kad šiek tiek apskrustų. Ryžius išvirkite kaip paprastai. Smulkiai supjaustykite po gabalėlį morkos, cukinijos ir paprikos, apkepkite keptuvėje su aliejumi, sumaišykite su išvirtais ryžiais, pagardinkite druska, pipirais, kitais mėgstamais prieskoniais. Obuolius ir kriaušes perpjaukite per pusę, išimkite sėklalizdžius. Kepkite 170 laipsnių orkaitėje 8-10 minučių. Į iškepusių vaisių duobutę įdėkite po šaukštelį bruknių padažo. Patiekimas: ryžius su daržovėmis dėkite į didelę lėkštę, o ant viršaus guldykite iškeptą kalakuto krūtinėlę. Visą patiekalą aplink apdėkite keptais vaisiais. Krūtinėlę galite supjaustyti skiltelėmis ar gabaliukais prieš patiekdami arba galite pjaustyti jau padėję ant stalo. Gero apetito!

rai gali išskleisti fantaziją ir gaminti nekasdienius patiekalus. “Viena maisto pateikimo taisyklių - estetiškas vaizdas. Dabar valgių puošybai įvardyti vartojamas angliškas žodis “carving” - meninis pjaustinėjimas. Mes to nuolat mokomės, stengiamės sužinoti visas naujoves. Būna labai malonu, kai per pokylį, kuriam gaminome maistą, matome, kaip žmonės mėgaudamiesi šypsosi, nes jiems ne tik skanu, bet ir gražu”, - tvirtino V.Vilkickis.

Ir šefai valgo dešreles Virėjai juokėsi, kad po ilgos darbo dienos sugrįžę namo sudėtingų patiekalų savo šeimos nariams negamina. Kulinariniais šedevrais palepina namiškius tik per šventes. “Kai grįždamas iš parduotuvės sutinku pažįstamą žmogų, kuris mano pirkinių krepšyje pamato pakuotę pieniškų dešrelių, dažnai išgirstu nuostabos kupiną šūksnį: “Ką, jūs dešreles valgote?” Taip, valgome. Taigi gurmanišku maistu kasdien nesimaitinsi. Norisi paprastumo”, - su šypsena prisipažino ponas Valerijus. Tačiau kai ateina šventės, giminaičiai ir draugai, eidami į svečius pas Valerijų ar Angelę, žino, kad bus pavaišinti ypač skaniais patiekalais, apie kuriuos visi dar ilgai kalbės ir dalysis įspūdžiais. “Kai gera kompanija, gaminti jai - didelis malonumas”, - patikino ilgametis virtuvės šefas Valerijus. Jis teigė, jog nuolat sulaukia draugų ir šeimynykščių prašymų pasidalyti maisto ruošimo receptais, ir visada mielai visus konsultuoja. Vyras prisipažino, kad ir pats neretai kreipiasi į kolegas patarimo ar priminimo apie retai gaminamus gurmaniškus valgius. Virėjai savo darbe vadovaujasi šūkiu: “Kiek gyveni, tiek mokaisi.” Profesionalai minėjo, kad jiems malonus iššūkis yra gaminti kitų šalių virtuvių - dažniausiai egzotiškų lietuvio gomuriui - valgius. Tai ir profesinis iššūkis, ir naujų skonio derinių paieška. Ilgametė praktika, produktų derinimo išmanymas neretai praverčia eksperimentuojant ir bandant “iš klausos” pagaminti nežinomą patiekalą. Čia kaip muzikoje - tobulai natas mokantis atlikėjas puikiai sugroja nežinomą kūrinį iš klausos. “Valgydamas neragautą maistą bet kokiu atveju jauti jo sudedamąsias dalis. Kai jas “išsišifruoji”, gali nesunkiai pagaminti beveik tą patį”, - šyptelėjo virtuvės šefas Valerijus. Šventiniam Kalėdų stalui virėjų duetas pasiūlė nesunkiai paruošiamą ir itin sveiką kalakuto krūtinėlės kepsnį.

Pianistas L.Dužinskas šventiniams koncertams pasirinko mažiau formalią aprangą. / Romo Jurgaičio nuotrauka MONIKA STATKUTĖ

Įprasta manyti, kad klasikinės muzikos atlikėjai į sceną kyla vilkėdami konservatyvaus kirpimo ir spalvų kostiumą. Pianistas Linas Dužinskas šį mitą neigia - naujamečiams koncertams jis puošis mažiau formaliu mados namų “Cantas” sukurtu drabužiu. Pasaulyje pripažinimą pelniusios dainininkės Nomedos Kazlauskaitės-Kazlaus asistentas, pianino virtuozas L.Dužinskas LŽ sakė paisantis klasikos atlikėjui privalomo aprangos kodo. Frakas, griežtas juodas koncertinis kostiumas, smokingas - būtini atributai muziko spintoje. Tačiau šventinį metų pabaigos koncertų ciklą pianistas nutarė kiek pagyvinti savo apranga mados namų “Cantas” dizaineris Egidijus Sidaras įkalbėjo klasikos atlikėją pasirinkti kiek netradicinį scenos drabužį. L.Dužinskas LŽ pasakojo, kad kasdieniame gyvenime rengiasi ne taip formaliai, kaip koncertuodamas. “Man patinka džinsų ir klasikinio švarko derinys. Svarbiausia, kad jausčiausi patogiai”, - kalbėjo atlikėjas. Tačiau pianistas prisipažino koncertuodamas pirmenybę vi-

sada teikiantis griežtam klasikiniam stiliui. “Prieš kildami į sceną su Nomeda neaptariame ir nederiname savo aprangos. Kol kas neteko prašyti jos suknelės audinio skiautės, kurią galėčiau įsikišti į švarko kišenėlę kaip “fantaziją”, - linksmai pasakojo L.Dužinskas. - Esame klasikos atlikėjai, todėl iškilmingiems koncertams renkuosi fraką, kitiems klasikinį kostiumą ar smokingą. Tiesa, mano koncertinis frakas nėra labai konservatyvaus stiliaus. Pasirinkau šiek tiek šiuolaikiškesnį šio rūbo variantą. Tačiau visada spalvų gama būdavo juoda-balta.” Pianistas džiaugėsi, kad artėjantiems Naujųjų metų koncertams dizaineris E.Sidaras įkalbėjo jį kiek nutolti nuo formalumo ir pasirinkti elegantišką violetinės spalvos bei medžiagos tekstūros variantą. “Norėjosi kažko šventiško, gal kiek žaismingo. Kadangi mūsų su N.Kazlaus paruošta programa yra nuo operos iki miuziklo, įsivaizdavau, kad tam tiktų ir ne visai klasikinis kostiumas”, - prisipažino atlikėjas. Dizaineris pasiuvo jam originalų koncertinį kostiumą, puikiai tinkantį būtent šventiniam laikotarpiui. L.Dužinskas linksmai patikino, kad naujasis drabužis pagyvins jo griežtą atlikėjo koncertinių kostiumų spintos turinį ir puikiai derės prie joje jau kabančių frako bei smokingo.


26

2012 12 15 Lietuvos žinios

Žmonės

Be atostogų

R.Banionio kūrybos verpetai Filmų ir spektaklių režisierius Raimundas Banionis neturėjo atostogų gerą dešimtmetį. Dažniausiai trumpam poilsiui lieka tik pauzės tarp kūrybinių darbų. Toks ir pokalbis su R.Banioniu - nuo režisūros sūkurių iki šeimos užutėkio kaimo sodyboje. RASA PAKALKIENĖ

R

ežisierius R.Banionis toks užsiėmęs, kad net susitarti dėl interviu nelengva. Darbo dienomis į telefono skambučius jis dažniausiai atsako: “Negaliu kalbėti, filmuoju.” Su kūrybine televizijos serialo grupe režisierius praleido ir praėjusį savaitgalį. Ruošiamasi šeimos dramos “Pamiršk mane” pasirodymui per TV3 iškart po Naujųjų metų. Šią savaitę R.Banionis laiką skyrė repeticijoms Šiaulių dramos teatre. Jis stato spektaklį “Ledi Makbet iš Mcensko apskrities” pagal garsaus XIX amžiaus rusų rašytojo Nikolajaus Leskovo to paties pavadinimo apysaką. Premjera Šiaulių dramos teatre rodoma šiandien. “Toks dabar laikotarpis”, žurnalistei teigė R.Banionis, kai šią savaitę galiausiai pavyko susitikti ir susėsti pokalbio.

Scenoje - žudanti arba politinius įvykius lemianti meilė Pirmiausia norėjosi sužinoti apie teatrinį darbą. R.Banionis sakė, kad pagal pjesę “Ledi Makbet iš Mcensko apskrities” Rusijoje buvo sukurtas filmas, kuriame Natalija Andreičenko vaidino Kateriną Izmailovą. O garsus rusų kompozitorius Dmitrijus Šostakovičius šia tema yra parašęs operą. Anot R.Banionio, K.Izmailovos vardas tapęs bendriniu. Režisierius pasakojo, kad tai yra istorija apie aistringą meilę, nieko nepaisančią, viską šluojančią nuo kelio, kai vienas po kito žudomi žmonės, galiausiai iš gyvenimo pasitraukia ir pagrindinė herojė. R.Banionis apysaką perskaitė dar paauglystėje, nuo tada kirbėjo mintis pastatyti spektaklį. Ilgai brandintam sumanymui režisierius pasirinko Šiaulių dramos teatrą. R.Banionis teigė norėjęs statyti ten, kur yra aktorių, galinčių vaidinti tokiame spektaklyje. Atlikti K.Izmailovos vaidmenį jis pasirinko Ingą Norkutę. Susipažino su ja filmuodamas pirmojo sezono televizijos serialą “Moterys meluoja geriau”. Pasak R.Banionio, ši aktorė nėra paprastas žmogus, tekdavo ir pasiginčyti, bet režisieriaus nuomonės ji klausosi. “Šiaulių dramos teatre kitoks darbinis klimatas negu sostinėje, aktoriai kuklesni negu vilniečiai. Nėra televizijos, jie nelaksto uždarbiauti, kalbėjo režisierius. - O Vilniuje matai, kad žmogus yra repeticijoje, bet jo mintys - kitur. Aišku, ne visi sostinės aktoriai tokie, bet užtenka dviejų iš dešimties - ir darbas neina.” R.Banionis teigė net netikėjęs, kad Šiaulių dramos teatro trupė tokia puiki. Šiame mieste spektaklį jis stato pirmą kartą ir darbu patenkintas. Spektaklis “Ledi Makbet iš Mcensko apskrities” - antras šių metų režisieriaus darbas teatre. Gegužės mėnesį Kauno dramos teatras kūrybinio sezono pabaigą pažymėjo R.Banionio premjera. Spektaklis “Priežastys ir pasekmės” pastatytas remiantis XIX amžiaus dramos meistro Eugene Scribe komedija “Stiklinė vandens”. Siužetą režisierius pasakojo su šypsena: “Tai istorija apie Anglijos karalienę ir apie tai, kokios yra tikros didžiausių politinių įvykių priežastys. Tarkime, monarchės jausmai gražiam karininkui. Tokie da-

“Toks dabar laikotarpis”, - teigė R.Banionis, dirbantis net savaitgaliais. / Romo Jurgaičio nuotrauka dramaturgiją, auksinę ir laiko patikrintą, žmonių vertinamą, ją sunaikina arba sudirba. Nenoriu nieko kritikuoti, bet stebiuosi, kad galima taip elgtis su kūriniais, kuriais žmonija didžiuojasi.”

Serialų konvejeris

Su scenografu Sergejumi Bocullo Stalino bunkeryje Samaroje. Šiame Rusijos mieste lietuvis statė spektaklį. lykai gali nulemti tautų, valstybių likimus. Gerai ir šmaikščiai parašyta pjesė.” R.Banionis stato ne tik dramos spektaklius, bet ir operas - tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Pavasarį Norvegijoje, Trondheime, įvyko lietuvio režisuotos Giacomo Puccini operos “Turandot” premjera. Režisierius dar yra statęs Giuseppe Verdi, Wolfgango Amadeuso Mozarto ir kitų garsių kompozitorių operas. “Tokiu būdu prisilieti prie aukso klodų”, - tvirtino jis. Vienu mėgstamiausių spektaklių R.Banionis vadino savo režisuotą vokiečių dramaturgo Paulo Barzo “Su-

“Jau po režisieriaus J.Miltinio mirties, jei būdavo blogai, mano tėvas išeidavo į sceną ir “ištempdavo” visą spektaklį, - sakė R.Banionis. Todėl kad asmenybė turi svarbią reikšmę.” sitikimą”, pastatytą Nacionaliniame dramos teatre 1999 metais. Jame pasakojama išgalvota istorija apie dviejų kompozitorių George’o Friderico Handelio ir Johanno Sebastiano Bacho susitikimą, o vaidina garsūs lietuvių aktoriai Donatas Banionis, re-

žisieriaus tėvas, Regimantas Adomaitis ir Vytautas Tomkus. R.Banionį teatras traukia dėl geros dramaturgijos. Režisierius sakė: “Tai yra pagrindas, nuo kurio galiu atsistumti. Todėl man keista, kad yra režisierių, kurie spjauna į

Režisierius tvirtino, kad kine amžina problema būdavo scenarijai. “Išskyrus Vytautą Žalakevičių, kino dramaturgų, galima sakyti, neturėjome”, - sakė jis. R.Banionis filmus kuria jau tris dešimtmečius. Režisieriaus kūrybinėje biografijoje yra nemažai populiarių, gerai žinomų kino juostų, tokių kaip “Mano mažytė žmona” (1985), “Šešiolikmečiai” (1987), “Neatmenu tavo veido” (1988), “Vaikai iš Amerikos viešbučio (1990), “Džiazas” (1922). Tačiau nuo kino jis senokai pasitraukęs. Mat tai pernelyg brangus malonumas. Be to, kūrybinius sumanymus R.Banionis nori įgyvendinti televizijos serialuose. Tiesa, Lietuvoje jie finansuojami kukliai ir iš privačių lėšų. “Todėl negalime scenarijų rašyti “į dėžę”, o vėliau juos svarstyti, spręsti, kuriuos leisti į gamybą, - aiškino filmų režisierius. - Pradedame kurti geriausiu atveju turėdami 25 serijų scenarijų. Nežinome, kur vėliau nuvingiuos siužeto linija.” Televizijos serialų kūrimą R.Banionis vadino fabriku. Jis pasakojo, kad draugas ir bendramokslis maskvietis Andrejus Ešpajus, kurio režisūros darbai yra serialai “Arbato vaikai” ir “Ivan Groznyj”, filmuoja turėdamas baigtą scenarijų, paskui metus montuoja, tik tada baigtą kūrinį prodiuseris siūlo televizijos kanalams. “O mes tik filmuojame, montuoti nebeturime galimybės, tai daro kiti, nes konvejeris turi eiti ir nesustoti”, - lygino lietuvių režisierius.


2012 12 15 Lietuvos žinios

Žmonės

27

G.Butleris - skriejantis per bangas

R.Banionis su motina ir broliu. “Aš pats mažiausias. Deja, nei motinos, nei brolio jau nebėra”, - sakė režisierius. / Asmeninio albumo nuotraukos R.Banionis tvirtino, kad dabar televizijos serialai, turintys ne šimtą, bet 912 serijų per metus, jam įdomesni nei kino filmai. Kaip pavyzdį minėjo britų “The Tudors” apie Anglijos karalių Henriką VIII, kuriam valdant Anglijos bažnyčia buvo atskirta nuo Romos katalikų. Apie šį monarchą sukurta ir nemažai kino filmų. “Tačiau vargšas kinas gali atskleisti tik vieną aspektą, dalį istorijos, - tvirtino R.Banionis. - O serialas turi galimybę papasakoti ne tik per tam tikrą prizmę, bet parodyti visą vaizdą, išsamiai ir argumentuotai pagrįsti istoriniais įvykiais. Kinas šito nepadarys, juolab kad sukurti filmą kainuoja vis brangiau.” Pašnekovas teigė, kad žinomi pasauliniai kino režisieriai taip pat kuria televizijos serialus, nes tai patrauklu.

R.Banionis tvirtino, kad dabar televizijos serialai, turintys ne šimtą, bet 9-12 serijų per metus, jam įdomesni nei kino filmai.

joje buvo laikų, kai teatras apsieidavo be režisieriaus. Tačiau be aktoriaus negalėtų egzistuoti.” R.Banionis prisiminė ankstesnius Panevėžio dramos teatro laikus. “Jau po režisieriaus Juozo Miltinio mirties, jei būdavo blogai, mano tėvas išeidavo į sceną ir “ištempdavo” visą spektaklį, - sakė jis. - Todėl kad asmenybė turi svarbią reikšmę.” Režisierius ne kartą bendradarbiavo su tėvu - garsiu aktoriumi D.Banioniu. “Pirmą kartą su juo dirbau 1995 metais, tėvas atliko pagrindinį vaidmenį spektaklyje “Prie auksinio ežero” pagal amerikiečių dramaturgo Ernesto Tompsono pjesę. Repertuare spektaklis buvo labai ilgai. Jame vaidino ir mano vaikai, kartu su juo augo. “Prie auksinio ežero” turėjo didžiulį pasisekimą, - pasakojo R.Banionis. - Antrasis spektaklis su tėvu - “Ratas”, tada - “Meilės laiškai”. Vėliau - “Susitikimai” jau Nacionaliniame dramos teatre Vilniuje.” R. ir D.Banioniai, prie kurių prisidėjo ir R.Adomaitis, sukūrė dokumentinį videofilmą “Adomas Mickevičius. Realybės versijos”. Televizijos serialuose, kuriuos stato sūnus, tėvas nesifilmuoja, išskyrus nedidelį epizodą “Gedimino 11”. R.Banionis sakė: “Tėvas sveikas, bet atmintis su amžiumi silpsta. Jam jau 88 metai, o tai yra daug.”

Aktoriai - lygiaverčiai kūrėjai Kaip R.Banioniui sekasi dirbti su aktoriais, kai filmuoja serialus? Juk šiems tenka derinti po kelis kūrybinius darbus. “Daugelis aktorių nori filmuotis. Galbūt todėl, kad nepatenkinti teatru, tarkime, ten turi per mažai darbo, - svarstė režisierius. - Be to, televizija didina populiarumą. Tačiau kai kurie aktoriai, ypač vedantys laidas, save iššvaisto ir kitkam nebeturi laiko bei energijos.” R.Banionis vardijo aktorius, su kuriais dirba filmuodamas “Pamiršk mane”: Aldona Bendoriūtė, Algirdas Gradauskas, Andrius Bialobžeskis, Vidas Petkevičius... “Jie ieško, mąsto, kuria. Nebūna, kad atlekia, pavaidina ir greit išbėga. Ir tokių - atsakingų aktorių dauguma. Kaip sekasi dirbti su skirtingų kartų atstovais? Serialai yra “plepus” menas. Reikia išmokti daug teksto. Vyresniam žmogui sunkiau įsiminti prirašytas “paklodes”, o jaunesnių aktorių galvos tuštesnės, todėl jiems lengviau”, - su humoru sakė režisierius. Jis teigė, kad populiarumas artisto negadina, viskas priklauso nuo žmogaus, jo būdo savybių ir požiūrio. R.Banionis tvirtino, kad, tarkime, su Regimantu Adomaičiu dirbti visada lengva ir malonu. Su kitais aktoriais gali būti sunku, nesvarbu, kokio jie amžiaus ar kiek pasiekę, nes kelia įtampą. “Man svarbiausia - talentas, jei žmogus jį turi, dirbti smagu ir įdomu”, - šypsojosi režisierius. R.Banionis mano, kad apskritai su aktoriais jam labai sekasi, nes šie jokių kaprizų nerodo. Režisierius juos laiko lygiaverčiais kūrėjais, o ne tiesiog atlikėjais. “Pastaruoju metu aktoriai nuvertinti. Pasaulio bamba tapo režisierius, - teigė R.Banionis. - O istori-

Būna tik pauzės Abu Banioniai gyvena kartu sostinėje, sujungtuose butuose. “Tėvą matau kasdien, kai būnu Vilniuje”, šypsojosi garsaus aktoriaus sūnus. R.Banionis turi dar vieną vietą, kur gali ilsėtis nuo neramaus filmų ir spektaklių kūrėjo gyvenimo. Tai sodyba gražioje aplinkoje apie 50 km nuo Vilniaus. “Vieta fantastiška. Tyla, ramybė, - sakė pašnekovas. - Turime šunį, katiną. Daug erdvės. Ten galima atsipūsti dvi tris dienas.” Sodyboje, kurią labai mėgsta ir žmona Violeta, beje, kartu su vyru dirbanti prie televizijos serialų, apsistoja šeimynykščiai, atvažiuoja ir draugų. Mat vietos ten gana daug. R. ir V.Banionių dukra Inga bei sūnus Vytautas Donatas gyvena Vilniuje, o Ona Barbora šiuo metu dirba Airijoje. Todėl prie kalėdinio stalo šiais metais susirinks ne visa šeima. Tradiciškai Kūčias jie švenčia namie Vilniuje, o pirmą Kalėdų dieną važiuoja į sodybą. Režisierius patikino, kad bent šventinę savaitę jis tikrai nedirbs. R.Banionis teigė tokių atostogų, kad galėtų iš galvos išmesti visas mintis apie darbus, neturėjęs gal 10 metų. Režisierius sakė, kad būna nebent priverstinės atostogos. Tarkime, sutarta pradėti filmuoti tam tikrą dieną, bet scenarijus nebaigtas arba trūksta lėšų, todėl viskas atidedama dviem ar trims savaitėms. “Ar galima atostogomis vadinti laikotarpį, kai vis skambini ir klausi, kada pradėsime dirbti? - retoriškai klausė filmų kūrėjas. - Tai yra pauzės.” Vis dėlto kitais metais R.Banionis planuoja tikrą poilsį ir jau turi bilietus į JAV. “Jeigu niekas nesugrius, kelionė įvyks”, - nusišypsojo jis.

“Šypsausi ir einu užkariauti pasaulio”, - sako aktorius G.Butleris. AFP/Scanpix nuotraukos

Didelėje šeimoje užaugusiam Holivudo aktoriui Gerardui Butleriui patinka vienatvė. Jam netrūksta drąsos nei gyvenime, nei per ekstremalius filmavimus. Kino žvaigždė teigia, kad geriausias savybes jam išugdė tėvai. Dabar 43 metų aktorius G.Butleris yra pasaulinė garsenybė. O prieš 15 metų jis pirmą kartą filmavosi gimtojoje Škotijoje. Ten sukamoje kino juostoje “Mrs Brown” G.Butleris gavo epizodinį vaidmenį. Tačiau debiutantą, kuris turėjo nuogas plaukioti upėje, įsidėmėjo visa filmavimo grupė. Mat, nusifilmavęs keliuose dubliuose, jis persišaldė ir susirgo. Tačiau labiausiai jį įsiminė - dėl drąsaus poelgio. Vieną dieną grįždamas iš filmavimo, jaunas aktorius pamatė skęstantį vaikinuką ir, nė akimirką nesudvejojęs, puolė į ledinį vandenį ir jį išgelbėjo. Po šio įvykio G.Butleris atsidūrė pirmuosiuose laikraščių puslapiuose. Nuo tada vanduo ne kartą atsirasdavo aktoriaus kūrybinėje biografijoje. Tarkime, kino juostoje apie Džeimsą Bondą “Rytojus niekada nemiršta” jis vaidino jūreivį. O naujame, šiais metais pasirodžiusiame filme “Chasing Mavericks” G.Butleris įkūnijo garsiau-

garsėja milžiniškomis bangomis. Atvirai kalbant, labai abejojau, ar man pavyks įveikti būtiną treniruočių programą. Vidinis balsas kuždėjo: būtinai įvyks kas nors nenumatyto, nemalonaus. Taip ir nutiko. Gerai prisimenu, kaip banga staiga uždengė dangų, o aš atsidūriau po vandeniu. Nespėjau išnirti, kai mane užpylė kita vandens lavina. Bangos buvo 10 metrų aukščio! Galiausiai išplaukiau ir norėjau dirbti toliau, bet budintys gydytojai nusprendė mane paguldyti į ligoninę. Vieną parą praleidau prižiūrimas medikų. Per filmavimą panašių incidentų buvo trys ar keturi. Po vieno pradėjau manyti, kad daugiau niekada nenorėsiu čiuožti banglente. Tačiau kitą dieną vėl lipau į vandenį. Rizikuoti gyvybe, aišku, kvaila, bet mane banglenčių sportas vis dėlto užvedė ir jausmas, kai skrieji per bangas, patiko. Dabar džiaugiuosi, kad po tokių atvejų neatsisakiau filmuotis. - Žinoma, kad čiuožimo banglente gudrybių jus mokė pats Rickas Hessonas - jūsų herojaus prototipas. Kokių patarimų sulaukėte? - O, tai visa istorija! Atvažiavau pas jį ne vienas, o su prodiuserių ir scenaristų kompanija. Iš pradžių treniravomės tik dviese, bet netrukus prie

Gydytojai mane išmokė nesikoncentruoti į traumas ir skausmą, pasakojo, kaip svarbu nusiteikti pozityviai. sią Kalifornijos banglentininką Richardą Hessoną. Regis, ir aktoriui, ir jo herojui gebėjimas pažaboti milžiniškas bangas turi simbolinę reikšmę.

Ekstremalūs nuotykiai - Kada pirmą kartą atsistojote ant banglentės? - Būdamas 17 metų. Tada buvau labai drovus škotų jaunuolis, pirmą kartą atvykęs į Kaliforniją. Mano amerikiečiai pusbroliai ir jų draugai jautėsi kaip žuvys vandenyje. O aš buvau atsilikėlis ir nepritapėlis. Vėliau ilgą laiką buvau pamiršęs apie banglentes - iki šios kino juostos filmavimo. Iš viso treniruotėms prireikė ištisų metų. Devynis mėnesius be pertraukos mokiausi čiuožti banglente, o paskui treniruotės nutrūko vaidinau kitame filme, vėliau dalyvavau pristatymo ture. Tada vėl grįžau prie banglenčių sporto. Malibu pakrantės vieta “Half Moon Bay”

mūsų prisidėjo visa filmavimo grupė. Taip pirmą kartą pamačiau komandą, kuri visiškai įsijautė į procesą, visi suprato, kad kuriame filmą. O R.Hessonas man pasakojo, ką būtina prisiminti, kad nesutriktum atsidūręs po vandeniu ir išnertum į paviršių. Pasirodo, paslaptis paprasta svarbu nepamesti banglentės! Tiesa, kai bangos mane visiškai uždengė, praradau ir ją, ir orientaciją erdvėje gyvas likau per stebuklą. - Nuo to laiko turbūt nieko nebebijote? - Tada gerokai prisidirbau, bet iš tiesų dabar nieko nebebijau. Išskyrus bendravimą su žurnalistais. (Juokiasi.)

Auklėjimo “paketas” - Praėjusią žiemą netikėtai atsigulėte į kliniką gydytis nuo narkotikų priklausomybės. Kaip atsitiko, kad jums prireikė tokios medicinos pagalbos?

Per naujojo filmo apie banglenčių sportą premjerą šį rudenį Los Andžele. - Pastaruoju metu filmuodamasis keletą kartų traumavau nugarą. Pradėjau jausti priklausomybę nuo skausmo malšinamųjų vaistų, todėl nusprendžiau savanoriškai pasikonsultuoti su reabilitacijos centro specialistais. Maniau, kad ten mane pavers į gerai treniruotą vėžliuką, ir buvau netoli tiesos. Padėjo kasdieniai kung fu, jogos užsiėmimai, meditacija. Gydytojai mane išmokė nesikoncentruoti į traumas ir skausmą, pasakojo, kaip svarbu nusiteikti pozityviai. Dabar kiekvieną rytą sau sakau: “Esu sveikas, man viskas gerai!” Šypsausi ir einu užkariauti pasaulio. - Ar sutinkate, kad užkariauti pasaulį lengviau, jei turi dvasinį vadovą (mokytoją)? - Mano gyvenime buvo keletas mokytojų, bet svarbiausias - mama. (Šypsosi.) Turiu labai mylinčius tėvus, man dėl to tikrai pasisekė. Iš jų gavau visą auklėjimo “paketą”, kuris man padėjo tapti garbingu žmogumi. Visada jaučiau senelių ir brolių paramą. Mokykloje buvo pedagogai, su kuriais užmezgiau gerus, patikimus ryšius. Beje, vienas jų man dėstė religijos pagrindus, o po keleto metų paliko mokyklą, kad taptų dvasininku. - Svarbią reikšmę turi šeima. Filmo herojus turi žmoną ir du vaikus. Kodėl pats iki šiol nesate susituokęs? - (Juokiasi.) Bėgant metams, man vis artimesnė mintis, kad esu vienišius. Man patinka savarankiškai kurti savo gyvenimą. Mėgstu keliauti. Taip pat svarbu būti tarp žmonių: užaugau didelėje šeimoje ir įpratau jausti dvasinį ryšį su artimaisiais. Jei taip susiklostytų, kad vis dėlto susituoksiu ir tapsiu daugiavaikiu tėvu, būtinai išsiugdysiu visas reikiamas šeimos galvos savybes. Tačiau jei iki šiol tai neįvyko, vadinasi, dar neatėjo laikas.

Pagal užsienio spaudą parengė RASA PAKALKIENĖ


28

2012 12 15 Lietuvos žinios

Klasifikuoti skelbimai IŠNUOMOJAMOS ADMINISTRACINĖS PATALPOS Vilniuje, Žvėryne, Kęstučio g.: IV aukšte - 317,74 kv. m bendro ploto. Kabinetų plotai nuo 12 iki 51 kv. metrų. Galima naudoti atskirus kabinetus. Kaina: 20,00 Lt + PVM už 1 kv. metrą. Privalumai: • nemokamas automobilių parkavimas, • maži komunaliniai mokesčiai.

ios” os Ïin onòms v u t e i “L ainos ∞m a‰ãio Dienr meratos k 99 Lt 4 u pren esi˜ t n 250 L ò m 12 Lt 5 i˜ s 3 e 1 6 mòn si˜ e 3 mòn Lt ònesio

Teirautis: mob. tel. +370 686 85 253, Kęstutis.

45

SODYBOS, SKLYPAI PERKA

1m

Ïinios” ietuvos entojams L “ io ã ‰ Dienra s kainos gyv erato 319 Lt prenum si˜ 160 Lt 12 mòne ˜ 80 Lt 6 mònesi ˜ 3 mònesi Lt o 1 mònesi Dienra be pirm‰ãio “Lietuvo kainos adieni˜ pre s Ïinios” numer ∞monòm atos s 12 mòn es 6 mòne i˜ 399 Lt s 3 mòne i˜ 216 Lt si˜ 108 Lt 1 mòne sio Lt

27

36

Dienra‰ãio “Lietuvos Ïinios” be pirmadieni˜ prenumeratos kainos gyventojams 12 mònesi˜ 247 Lt 6 mònesi˜ 124 Lt 3 mònesi˜ 62 Lt 1 mònesio

Mišrų mišką visoje Lietuvoje. Už brangų moka brangiai. Tel. 8 640 39 920. Įvairų mišką (be tarpininkų). Gerai moka, atsiskaito iš karto. Tel. 8 627 66 063. AUTOMOBILIŲ REMONTAS

Kokybiškai iš odos ir veliūro siuvame automobilių sėdynių užvalkalus. Taisome, keičiame suplyšusius salonų, sėdynių apmušalus. Tel.: (8 5) 231 8014, 8 676 34 662. BALDAI, INTERJERAS PARDUODA

Neišpakuotą dvigulę tamsios rudos spalvos medinę lovą be grotelių (kaina - 300 Lt). Vilnius, tel. 8 600 67 022. IEŠKO DARBO

Ekonomiką studijuojanti trečiakursė ieško administracinio darbo, susijusio su ūkine komercine veikla, logistika. Tel. 8 651 62 085. MEDICINOS PASLAUGOS

V-2824

21 Lt

” ios Ïin rata s o tuv ume “Lie pren iena) o i s ‰ã o sd nra s dien vaitò e i a D no i s Lt 84 Lt vie t kur 2 t 4 (be i˜ L nes 21 mò esi˜ 2 1 òn Lt 6 m ònesi˜ 3m sio òne 1m

Teismo medicinos profesorius konsultuoja, atlieka tyrimus, nustato tėvystę, sveikatai padarytą žalą. Tel.: 8 674 91 550, 8 615 16 310, (8 5) 278 8403, www.garmausbiuras.lt STATYBOS PASLAUGOS

40 proc. pigiau ekologiški, draugiški aplinkai ir gamtai buitiniai vandens minkštinimo įrenginiai AntiCa. Apsauga nuo nuovirų, kalkių nuosėdų susidarymo katiluose, boileriuose, šilumokaičiuose, skalbimo ir indų plovimo mašinose. Montavimas, garantija. Vilnius, tel. 8 687 73 616. Kaminkrėtys. Kaminų valymo paslaugos. Tel. 8 600 58 833.

www.lzinios.lt

reklama@lzinios.lt

Taisau televizorius namuose. Konsultuoju, derinu ir t.t. Vilnius, tel.: (8 5) 241 2501, 8 605 72 219. Prijungia, taiso automatines skalbykles. Suteikia garantiją. Konsultuoja įsigyjant naują, su transportavimo defektais arba naudotą buitinę techniką. Tel.: (8 5) 230 0203, 8 610 21 588. ĮVAIRŪS

Parduodu naujus elektrošokus apsaugai (kaina - 150 Lt), naujus orinius pistoletus (kaina - 150 Lt). Tel. 8 670 99 923. Parduodu naujus elektrinius prietaisus “Pest Repler” pelėms, tarakonams, blakėms, skruzdėms naikinti (kaina - 40 Lt). Tel. 8 670 99 923. Parduodu naujus “Kosmodisk Clasik Aktiv” rinkinius (kaina - 120 Lt), masažuoklius “Relax” (kaina - 80 Lt). Tel. 8 670 99 923. PRANEŠIMAI

2012 12 28 d. 10.00 val. adresu: Kalvarijos g. 13, Kaunas, įvyks BUAB “Vectis” turto: 2278,84 kv. m administracinio pastato su sandėliavimo patalpomis ir 1,6315 ha žemės sklypo, bei visais nekilnojamojo turto priklausiniais, esančiais adresu: Kaunas, Armoniškių g. 37, VARŽYTINĖS. Pirkėjui AB DNB lizingas baldus, esančius įkeistose patalpose, parduoda už 25 000,00 Lt. Užs. LM-3650 Pranešame, jog UAB “GBMM Lithuania” (kodas 302668866; buveinė: Pilies g. 36-5, Vilnius; teisinė forma uždaroji akcinė bendrovė; PVM mokėtojo kodas LT100006676811; duomenys kaupiami ir saugomi LR juridinių asmenų registre) keičia savo pavadinimą į UAB “GBTIMES Lithuania”. Užs. LM-3649 Parduodamas BUAB “L’Dolcevita” priklausantis kilnojamasis turtas. Paraiškos priimamos 14 dienų nuo šio skelbimo išspausdinimo adresu: UAB “Adminas”, Vytauto g. 33, Vilnius, Detalesnė informacija tel. 8 614 44 810. Užs. R-706

Informacija apie poveikio aplinkai vertinimo atrankos išvadą 1. Planuojamos ūkinės veiklos (PŪV) užsakovas: kooperatinė bendrovė “Pašilės ūkis”, S.Daukanto g. 2-3A/Universiteto g. 10-3A, LT-01122 Vilnius, tel. 8 611 16 668. 2. PŪV pavadinimas: kailinių žvėrelių auginimo fermos statyba. 3. PŪV vieta: žemės sklypas Pašilės k., Ylakių sen., Skuodo rajone, kad. Nr. 7540/0006:0077. 4. Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamentas 2012 12 11 raštu Nr. (4)-LV4-3907 priėmė atrankos išvadą, kad kooperatinės bendrovės “Pašilės ūkis” planuojamai ūkinei veiklai poveikio aplinkai vertinimas neprivalomas. 5. Išsamiau su informacija apie PŪV galima susipažinti 20 darbo dienų nuo šio skelbimo paskelbimo UAB “Ekosistema” buveinėje, Taikos pr. 119, Klaipėda, 9.00-16.00 val., tel. (8 46) 43 04 63, kont. asmuo N.Nemirovienė. 6. Pasiūlymus persvarstyti atrankos išvadą teikti 20 darbo dienų nuo šio skelbimo paskelbimo Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamentui, Birutės g. 16, Klaipėda, 8-17 val., tel. (8 46) 46 64 66, kont. asmuo - G.Mačernis. 7. Su PŪV poveiklio aplinkai vertinimo atrankos išvada ir atrankos dokumentais galima susipažinti 20 darbo dienų nuo šio skelbimo paskelbimo Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamente, Birutės g. 16, Klaipėda, 8.00-17.00 val., ir UAB “Ekosistema” buveinėje, Taikos pr. 119, Klaipėda, 9.00-16.00 val. Užs. LM-3645

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2007 m. balandžio 5 d. įsakymu Nr. 3D-150 patvirtintomis projekto vykdytojo, pretenduojančio gauti paramą iš Europos Žemės ūkio fondo kaimo plėtrai pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 metų programos priemones, prekių, paslaugų ar darbo pirkimo taisyklėmis (įskaitant vėlesnius jų pakeitimus) bei siekiant tinkamai pasiruošti projekto “MIŠKO KIRTIMO, IŠTRAUKIMO IR TRANSPORTAVIMO GAMYBOS BAZĖS ĮKŪRIMAS IR PLĖTRA” įgyvendinimui UAB “MIŠKINSA” skelbia pirkimo konkursą Pirkimo objektas: specializuotos transporto priemonės medienos produktams transportuoti. Vokų su konkurso dokumentacija atplėšimo data: 2013 01 08, 13.00 val. Atsiliepimus raštu prašome pateikti per 14 dienų nuo konkurso paskelbimo spaudoje dienos adresu: UAB “MIŠKINSA” Kanapių g. 6, Panevėžio m., Panevėžio r. sav. Užs. LM-3651 Tel. 8 686 37 584, uab.miskinsa@gmail.com.

Vilniaus universitetas skelbia negyvenamųjų patalpų nuomos konkursą

PASLAUGOS

Lietuvos žinios

Veterinarijos gydytojas atvyksta į namus. Vilnius, tel. 8 689 16 300.

Valstybinis mokslinių tyrimų institutas Fizinių ir technologijos mokslų centras skelbia viešą negyvenamųjų patalpų nuomos konkursą - 188,61 kv. m ploto patalpos (4 kamb., pagalbinė patalpa) Lukiškių g. 9, Vilniuje, patalpos tinkamos biurams, kūrybinei-komercinei veiklai, pradinė nuomos kaina: 9,50 Lt/kv. m per mėnesį su PVM, patalpos išnuomojamas kompleksiškai (nuomininkams, kurių veiklos pobūdis artimas ir turintis sąryšių su FTMC veikla, tyrimų komerciniu ir verslo inkubavimu); pirmenybė teikiama nuomojant visą plotą. Nuomos trukmė - iki 2014 09 30 d. Į nuomos kainą neįskaičiuotas PVM mokestis bei mokestis už komunalines paslaugas ir eksploatacines išlaidas. Paraiškos dalyvauti nuomos konkurse priimamos darbo laiku iki 2012 m. gruodžio 27 d. adresu: Fizinių ir technologijos mokslų centras, A.Goštauto g. 11, 205 kab. Vilnius. Komisijos posėdis vyks 2012 m. gruodžio 28 d. 10 val. adresu:A.Goštauto g. 9, kab. 223, Vilnius. Papildoma informacija teikiama tel.: R.Baranauskas, tel. (8 5) 264 8883 arba 8 687 74 884, ir O.Milčius, tel. 8 675 04 990. Nuomos konkursas organizuojamas vadovaujantis Valstybės ir savivaldybių turto panaudojimo įstatymo tvarka. Paraiškos nuomai pateikiamos užklijuotame voke su užrašu “Turto nuomos konkursui, neatplėšti iki 2012 m. gruodžio 28 d. 10 val.” Paraiškoje turi būti: siūloma nuomos kaina, įmonės rekvizitai, juridinio asmens registracijos pažymėjimo ir įstatų patvirtintos kopijos ir patvirtinimas apie AB banke “Swedbank”, banko kodas 73000, sąskaitos Nr. LT47 7300 0101 2190 2796 sumokėtą 3 mėnesių nuompinigių dydžio avansinį įnašą. Užs. R-707

Ilgalaikio materialiojo Bendras Patalpų paskirtis turto buvimo vieta (adresas) plotas (kv. m)

8

Nacionalinis dienra‰tis

Didžėjaus ir renginių vedėjo paslaugos. Garso aparatūros nuoma. www.tavodj.lt, tel. 8 671 97 597.

REKLAMA Tel.:

249 2166, 249 2173 Faksas:278 4104

M.K.Čiurlionio g. 21, Vilnius

5,00

Ryšio priėmimo perdavimo retransliavimas

Universiteto g. 5, Vilnius Maironio g. 7, Vilnius

2,00 2,00

Geležinio Vilko g. 29A, Vilnius

2,00

M.K.Čiurlionio g. 21/27, Vilnius

3,00

Gėrimų, užkandžių pardavimo automatų įrengimas Gėrimų, užkandžių ir kavos pardavimo automatų įrengimas Gėrimų, užkandžių ir kavos pardavimo automatų įrengimas Spausdinimo, kopijavimo, skenavimo paslaugų teikimas

Didlaukio g. 47, Vilnius Naugarduko g. 24, Vilnius (Matematikos ir informatikos fakultetas) Šaltinių g. 1A, Vilnius M.K.Čiurlionio g. 110, Vilnius

2,00

2,00 2,00 9,75

Aplinkosauginė, edukacinė veikla

Pradinis 1 mėn. 1 kv. metro nuompinigių dydis be PVM (Lt) 200,00

Nuomos terminas metais sąlygos 5

50,00

2

30,00

2

40,00 25,00

2 2

6,20

2

Turto naudojimo ypatumai, Papildomos sąlygos

Papildomos sąlygos

Konkursas vykdomas vadovaujantis 2001 12 14 LRV Nutarimu Nr. 1524. Papildomos informacijos suteikimas ir paraiškų dalyvauti konkurse pateikimo vieta - Universiteto g. 3, Vilnius, 105 kab., tel. (8 5) 268 7058. Paraiškų dalyvauti konkurse pateikimo terminas - iki 2012 12 27 d. 12.00 val. Komisijos posėdžio vieta ir laikas - Universiteto g. 3, 353 kab. 2012 12 27 d. 14.00 val. Sąskaita, į kurią sumokamas pradinis įnašas, lygus paskelbtam 3 mėnesių pradiniam nuompinigių dydžiui su PVM - AB SEB bankas, a/s LT487044060000907542. Užs. LM-3644


30

2012 12 15 Lietuvos žinios

Orai ir gamtos ženklai

SAULĖ teka 8:35 leidžiasi 15:52 dienos ilgumas

7:17

MĖNULIS

+3 Oslas

Trečiąją jaunaties dieną Mėnulis teka 9:58, leidžiasi 18:53

Jaunatis XII 13

Priešpilnis XII 20

Pilnatis XII 28

Klaipėda

+7 Amsterdamas

+10 Paryžius

-9

Zarasai Utena

Panevėžys

+13

Bordo

-7

Ukmergė +15 -6

Kaunas

-9

VILNIUS

+16 Lisabona

+4 Praha

Druskininkai

+13 Roma

Madridas

Bratislava Viena Budapeštas +6 +5 0 Bukareštas Varna Dubrovnikas +8 Sofija +17

+17

Alytus

-6 -10

+12 Nica

Barselona

+11

Vilnius Minskas +2 -6 Varšuva -5 Kijevas

Berlynas

+6 Miunchenas

-14 Maskva

-7

+6

Kėdainiai -4

-7 Sankt Peterburgas

-4 Ryga

+8 Kopenhaga

-6 -10 -6

-7

Talinas

+9 Londonas

Šiauliai

Stokholmas

Delčia I 04

Dublinas +7

Palanga

-4 Helsinkis

+2

Stambulas +11

Malaga +11

-7 -10

Alžyras +20

ŠIANDIEN: debesuota, kai kur pasnyguriuos. Temperatūra dieną 4-6 laipsniai šalčio.

350-oji metų diena. Gruodžio penkioliktoji, šeštadienis, šeštoji 51-osios metų savaitės diena, iki Naujųjų metų lieka 16 dienų.

RYTOJ: debesuota, vietomis pasnigs. Naktį šaltukas spustels iki 8 laipsnių, dieną temperatūra 3-6 laipsniai šalčio.

Geros dienos! LŽ

Atėnai

Tunisas +19

+18 Larnaka

Vardadienį šiandien švenčia: Gaudenis, Gaudenė, Justas, Kristijonas; rytoj: Albina, Alina, Audronė, Vygaudas.

Senoliai sakydavo: Miške staklės, ant avių vilnos, o jau milą audžia.

Vilniaus centre - nameliai paukščiams RASA PAKALKIENĖ

Sostinės Lukiškių ir Kudirkos aikštėse, Užupio rajone ir prie Gedimino pilies šiomis dienomis keliami inkilai ir statomos didelės lesyklos paukščiams. Tokiu būdu į medžiais apaugusias miesto erdves siekiama sukviesti daugiau sparnuočių. Šiuo metu įvairiose Vilniaus vietose pradėti kelti inkilai paukščiams. Sostinėje atsiras ir didelių lesyklų mūsų krašte žiemojantiems sparnuočiams. Šią savaitę paukščių nameliai į medžius sukelti Užupio rajone ir Lukiškių aikštėje. “Gyvenamuoju būstu” ir “viešojo maitinimo vietomis” sparnuočiams pasirūpino ornitologas Darius Musteikis. Tai jis pagamino 120 inkilų ir tris dideles

iškelti inkilai bus prižiūrimi, - patikino D.Musteikis. - Rudenį jie bus valomi, kadangi smulkieji paukščiai patys to nedaro. Jei mes inkilų neprižiūrėtume, sparnuočiams nebebūtų, kur perėti.”

musinukių inkilai, mėlyna - didžiųjų dančiasnapių, klykuolių, naminių pelėdų inkilai. Juoda spalva pažymėti inkilai skirti uldukams, kuosoms ir lututėms. Raudonai pažymėtuose inkiluose įsikurs didžiosios zylės, karklažvirbliai, bukučiai, žaliai - mėlynosios zylės, margasparnės musinukės, geltonai pažymėtuose inkiluose apsigyvens varnėnai, čiurliai, paprastosios raudonuodegės. Šviesiai žalsvos spalvos inkilai skirti kukučiams, pelėdikei. Pasak G.Petkaus, Vilniuje ir miesto pakraščiuose iš viso yra apie šimtas paukščių rūšių.

Inkilai svarbūs ir žiemą Inkilų kėlimo sostinės Lukiškių ir Kudirkos aikštėse, Užupio rajone ir Vilniaus pilių valstybinio kultūrinio rezervato teritorijoje projektą parengė LOD ir Vilniaus miesto savivaldybė. LOD projektų koordinatorius Gediminas Petkus LŽ teigė: “Vilniaus parkuose ir skveruose trūksta gyvybės. Užsienyje miestų žaliose erdvėse įprasta kelti inkilus, siekiant pritraukti paukščių, padidinti jų populiaciją. Pastebėta, kad tada sparnuočių daugėja, parkai darosi gyvesni.” Pašnekovas sakė, kad LOD yra Tarptautinės paukščių apsaugos organizacijos

Lesinti reikia atsakingai

Tikimasi, kad sostinėje iškėlus daugiau kaip šimtą inkilų, mieste pastebimai padaugės sparnuočių. lesyklas. Lietuvos ornitologų draugijos (LOD) narys D.Musteikis visa tai sumeistravo per porą savaičių. “Inkilai skirti įvairiems paukščiams nuo zylių iki didžiųjų dančiasnapių, LŽ sakė ornitologas. - Per gyvenimą esu padaręs ir iškėlęs šimtus inkilų. Todėl žinau, kaip juos gaminti.” D.Musteikis, ekonomistas pagal profesiją, LOD narys nuo 1986 metų, tad apie paukščius išmano daug, ne tik rūpinasi, kad sparnuočiai turėtų kur įsikurti, bet ir juos žieduoja. “Miesto paukščiai nelabai turi kur perėti, tvirtino jis. - Įsivaizduokite, viename inkile didžioji zylė per vasarą išveda iki 20 vaikų. Galima suskaičiuoti: jei joms iškeliama 40 inkilų, gali būti apie 80 jauniklių. Tiek vien zylių, ką kalbėti apie kitus paukščius.” Šiuo metu ornitologas daugiausia dėmesio skiria sostinės paukščiams. “Visi

“BirdLife International”, teikiančios įvairias rekomendacijas, kaip miestuose rūpintis paukščiais, partnerė. Lietuviai atsižvelgė į patarimus ir parengė inkilų kėlimo projektą. “Vilniuje mažoka natūralių uoksų - landų medžiuose, kuriose gali apsigyventi paukščiai. Inkilai imituoja tokias perėjimo vietas, - tvirtino G.Petkus. Nuomonė, kad juos derėtų kelti pavasarį, kai paukščiai grįžta iš šiltų kraštų, klaidinga. Inkilai svarbūs ir žiemą. Didesni paukščiai, tarkime, pelėdiniai arba čia žiemojantys dančiasnapiai, galimas perėjimo vietas nusižiūri iš anksto. Kitas svarbus dalykas smulkesni sparnuočiai, ypač zylės, inkilus renkasi kaip nakvynės vietas, nes šaltu, žvarbiu metu daugiau neturi kur pasislėpti. O jei mieste šalia medžių, į kuriuos jie įkelti, pastatysime lesyklas, paukščiai inkiluose ne tik

Inkilus ir lesyklas meistravo ornitologas D.Musteikis. Ritos Stankevičiūtės nuotrauka

nakvos, bet gali pasilikti ir perėti.” LOD atstovas su šypsena sakė, kad pačiame miesto centre, Lukiškių aikštėje, vienas iškeltas inkilas skirtas pelėdai, nors tikimybė, kad čia įsikurtų naktinis paukštis, maža, greičiausiai jį okupuos kuosos. Inkilas labiau skirtas informacijai, kad miestiečiai pamatytų, kaip jis atrodo. Prie Vilnios upės Užupyje įrengti gyvenamieji nameliai dančiasnapiams, mat šie yra vandens paukščiai. Apskritai sostinėje bus inkilų įvairiems paukščiams. “Skirtingiems paukščiams reikia ati-

tinkamų inkilų. Vieni mėgsta tamsą, kitiems reikia daugiau šviesos. Pavyzdžiui, pilkajai musinukei skirtas inkilas yra pusiau atviras, panašus į lesyklėlę, - įdomias ir svarbias detales pasakojo G.Petkus. - Inkilai pažymėti 7 spalvomis, kiekviena jų reiškia atskirą paukščių grupę. Tarkime, tame, kuris pažymėtas geltona, gali apsigyventi varnėnas arba įsikurti čiurlys.” Šie ženklinimai yra informacija miesto žmonėms, norintiems daugiau sužinoti apie paukščius. Oranžine spalva pažymėti baltųjų kielių, pilkųjų

Aplinkosauginis projektas “Inkilų ir lesyklų muziejai paukščiams ir vilniečiams!” yra skirtas gamtai neabejingiems žmonėms. Siekiama skatinti vilniečius rūpintis paukščių globa svarbiausiais jų gyvenimo ciklais - perėjimo metu ir žiemos sezonu. Tikimasi, kad projektas padės labiau domėtis paukščiais. Klausiamas, ar vilniečiai rūpinasi mieste gyvenančiais sparnuočiais, ypač žiemą, G.Petkus sakė: “Vilniečių, norinčių globoti paukščius, vis daugėja. Būna, kad žmogus pastato lesyklėlę, nes pamato tai padariusį kaimyną. Tačiau ne visi žino, kaip teisingai lesinti paukščius. Svarbiausia, pradėjus tai daryti, reikia ir tęsti - kiekvieną dieną. Mat po kurio laiko nustojus lesinti, paukščiai gali net žūti. Jie pripranta prie tų vietų, kuriose yra lesyklos, ir kitur nebeskrenda. Todėl tokių dalykų negalima daryti tik dėl pramogos. Kai įrengsime tris lesyklas viešose vietose (Lukiškių aikštėje, prie Gedimino pilies ir Subačiaus gatvės apžvalgos aikštelėje), ten bus parašyta informacija, kuo galima lesinti paukščius ir kuo ne. Bus svetainės nuoroda ir kaip į ją patekti naudojantis išmaniuoju mobiliuoju telefonu.” Norintieji daugiau sužinoti, kaip teisingai lesinti paukščius žiemą, informacijos gali rasti LOD tinklalapio www.birdlife.lt rubrikoje “Pasirūpink paukščiais”.


2012 12 15 Lietuvos 탑inios

Laisvalaikis

31


32

2012 12 15 Lietuvos žinios

Margumynai

Vilniuje prisiminė senus laikus GINTARĖ ČIULADAITĖ

Smuiko virtuoze laikoma atlikėja Vanessa Mae styginį instrumentą valdo bene trisdešimt metų. Nors į vienintelį koncertą Vilniuje ji neatsivežė šešioliktojo savo albumo, pademonstravo savitą klasikos ir elektronikos sintezę. Singapūre gimusi atlikėja savo muzikinius ieškojimus nuo ketverių metų plėtojo Londone ir dabar turi dvigubą Didžiosios Britanijos bei Tailando pilietybę. “Ačiū ir labas vakaras, - trečią kartą į mūsų šalį atvykusi Vanessa sveikinosi lietuviškai ir toliau su susirinkusiais gerbėjais bendravo anglų kalba. - Praėjusį kartą Vilniuje lankėmės tuo pačiu metų laiku ir jis buvo magiškas. Šiandien matau susirinkusių šeimų su vaikais, nebijokite - pajudėkite!” Jaudinančios smuiko melodijos buvo gerai atpažįstamos klasikos mėgėjams. Antroji koncerto dalis nugriaudėjo visais elektronikos ritmais ir V.Mae pasirodė su jai būdinga energija. Atlikėja scenoje šypsojosi, tai prisėsdavo, tai vėl bėgdavo į kitą scenos galą po kiekvieno kūrinio vis nustebindama lietuvių kalbos žiniomis: “Aš myliu jus! Gero vakaro, Vilniau!” Renginį organizavusi įmonė “Makroconcert” šį sezoną atvežė ne vieną žvaigždę, ir nors dauguma jų nesurenka nuo melomanų lūžtančių arenų, tai tik byloja apie kviestinių atlikėjų nekomerciškumą. Būtent V.Mae pasirodymo neakino šviesos ir dėmesio neblaškė spalvoti ekranai. Scenografiją sudarė pati atlikė-

V.Mae publiką žavėjo ne tik muzika, bet ir lietuvių kalbos žiniomis. / Dainiaus Labučio (ELTA) nuotrauka ja ilga, spindinčia suknele, įvairių instrumentų orkestras, o butaforija ir efektai buvo išmesti.

Prieš atvykdama į Lietuvą Vanessa spaudai pasakojo, kad vien smuikas rankose - nuobodu, todėl ir šį

Mano katė - tikras deimantas

SV-11032

Atvirukai nusikaltėliams Kanados Britų Kolumbijos provincijos Abotsfordo miesto policija nusprendė išsiųsti kalėdinius atvirukus vietos nusikaltėliams.

Natalie Pilon mūvi žiedą su dviem žydrais briliantais, kurie pagaminti iš pernai nugaišusios jos katės, gyvenusios 20 metų, palaikų. Tokių sintetinių brangakmenių gamyba iš atsisveikinusių su šiuo pasauliu augintinių Jungtinėse Valstijose virto klestinčia verslo šaka. “Gal tai ir ekscentriška, ne kiekvienas taip pasielgtų, bet man pasidaro lengviau, nes pažvelgusi į žiedą prisimenu savo katę. Dabar ji visą laiką su manimi”, - sakė Bostone gyvenanti prekybos agentė N.Pilon, kuriai briliantai primena katės Meowy akis. Amerikiečiai myli ir lepina savo augintinius, taigi tuo nutarė pasinaudoti apsukrūs verslininkai. Technologija, kaip kremuotus gyvūno ar artimo žmogaus pelenus paversti brangakmeniu, atsirado prieš dešimtmetį ir jau spėjo virsti pelną ne-

pasirodymą ji paskanins naujais šou elementais. Smuikininkės dovanotos staigmenos buvo kartu pa-

sirodęs styginis orkestras, vėliau choras ir keli kūriniai, kurių Vilniuje ji dar nebuvo atlikusi. Tarp pusantros valandos pasirodymo kūrinių nuskambėjo Johanno Sebastiano Bacho kompozicija “Toccata and Fugue”, lyriškoji Vangelio “Roxane’s Veil”, elektronikos hitas “Destiny”. Koncertas baigėsi Antonio Vivaldi “Storm” interpretacija, kuri, kaip komentavo Vanessa, parodo, kiek daug galima sugriežti smuiku, ir kelia jai nostalgiškų prisiminimų. Į Vilnių atvykusi smuikininkė apsistojo viešbutyje, kuriame per savo vizitą yra gyvenęs JAV prezidentas George’as Bushas. Kiti jos prašymai buvo nelabai įnoringi: daug vandens per koncertą, gaiviųjų gėrimų ir vaisių užkulisiuose, taip pat kokybiško vietinio alaus ir visą parą veikianti repeticijų salė, mat koncertui buvo ruošiamasi nuo šešių ryto. Visame pasaulyje žinoma V.Mae save apibūdina kaip techno-akustinio smuiko atlikėją. Muzikė pradėjo skambinti pianinu būdama trejų, smuiką į rankas paėmė penkerių. Išsivadavusi iš konservatyvaus akademinio atlikimo ji išlavino unikalų stilių. Tačiau net grodama kartu su tokiomis pasaulinio masto žvaigždėmis kaip Janet Jackson (Vanessos solo galima išgirsti dainoje “Velvet Rope”) pati niekuomet netapo paviršutine bulvarinės spaudos įžymybe. Nuo ateinančių metų atlikėja ketina atidėti gastroles ir visą savo laiką skirti pasirengti 2014-ųjų Sočio žiemos olimpinėms žaidynėms. Vanessa atstovaus Tailandui kaip slidininkė.

Atviruke vaizduojamas neperšaunama liemene vilkintis Kalėdų Senelis. Jis rankoje laiko automatą ir dėvi kepuraitę su policijos užrašu. Ant atviruko išraityta: “Kuriame sąraše būsi kitais metais?” Šis klausimas turėtų priminti pažeidėjams, kad, pasak Kalėdų legendos, Kalėdų Senelis dovanėles neša tik geriems žmonėms. Išsiųsdama kalėdinius atvirukus policija tikėjosi sužadinti nusikaltėlių jausmus, kad jie prisimintų savo šeimos na-

rius, rastų širdyse kruopelytę gėrio ir ateityje daugiau nenusikalstų. Nors toks žingsnis iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti pernelyg naivus, pasak policijos atstovo Iano MacDonaldo, jis gali sumažinti nusikalstamumą Abotsfordo mieste. Nusikalstamumas Abotsforde prieš keletą metų pasiekė neregėtas aukštumas. 2008-2009 metais miestas dėl dažnų žmogžudysčių buvo vadinamas Kanados nusikaltėlių sostine. 2010-aisiais žmogžudysčių gerokai sumažėjo, o 2011-aisiais Abotsforde nebuvo nužudytas nei vienas žmogus. Šiais metais šiame Britų Kolumbijos mieste užregistruotos trys žmogžudystės, kurias įvykdė nusikaltėlių gaujos.

Katė Meowy ir iš jos palaikų pagamintas žiedas. / Užsienio spaudos nuotraukos šančiu verslu, nes pelenuose yra anglies. Tad amerikiečiai iš nugaišusių kačių, šunų, paukščių, triušių ir net žirgo prašo pagaminti deimantų, kurių praktiškai neįmanoma atskirti nuo tikrų. Vienas tai darančios firmos “LifeGem” įkūrėjų Deanas Vandenas Biesenas sako, kad per dešimtmetį taip pagamino daugiau kaip 1000 deimantų ir visi buvo skirtingi. Viena amerikietė paprašė savo nugaišusios Čihuahua kalytės palaikus paversti žydru cirkoniu, kita panoro, kad jos negyvą juodą katę primintų geltonas deimantas. Tokia procedūra kainuoja nuo 250 dolerių, jei norima spalvoto brangakmenio, ir ne

mažiau kaip 1400 dolerių, jei norima deimanto. Tam reikia maždaug puodelio gyvūno pelenų. Jei jų nepakanka, kartais pridedama anglies. “Kiekvienas toks deimantas unikalus, nes gyvūnų palaikai turi skirtingų cheminių elementų”, - sakė D.VandenasBiesenas. Kai kurie gyvūnų mylėtojai nori turėti brangakmenį, kai jų augintinis dar gyvas. Tam reikia jo kailio plaukų ir DNR. Būtent taip padarė Pensilvanijos valstijoje gyvenanti advokato padėjėja Megan OswaldHeld. Jos ranką puošia žiedas su briliantu, kuris pagamintas iš jos keturių šunų kailio plaukų. Tai jai kainavo 4700 dolerių.

Kalėdų Senelis ragina nusikaltėlius būti gerais žmonėmis. “The Wall Street Journal”,“The Canadian Press”, LŽ

2012 gruodžio 15 d. / Šeštadienis / Nr. 288 (13 416)  

Režisierius nedirbs tik per Kalėdas