Page 1

Cesta do

Himálaje Místo, kde se zrodila

energie

99 Kč

Julianne Moore: „Ucˇím deˇti rozeznávat, co je opravdové.“

Rozta ncˇené

módní, kosmetické

000_cover_DEF.indd 1

a designové novinky

5.9.17 16:59


00_dp_Fendi_IM_L_fall17.indd 1

8.8.17 9:33


00_dp_Fendi_IM_L_fall17.indd 2

8.8.17 9:33


00_dp_Tiffany_IM_L_fall17.indd 1

21.8.17 12:49


00_dp_Tiffany_IM_L_fall17.indd 2

21.8.17 12:49


We’re devoted to the classic. But reject the status quo. We keep the best of the past. The best watchmaking practices, the best designs. And push the boundaries of what’s new. Born for a purpose. Field-tested to the extreme. For those who are up for anything. Those who face their fears. Those who reinvent themselves every day. A TUDOR is #BornToDare

00_dp_Tudor_IM_L_fall17.indd 1

5.9.17 15:45


#BornToDare

BLACK BAY 41

00_dp_Tudor_IM_L_fall17.indd 2

5.9.17 15:45


00_dp_V_tower_IM.indd 1

18.8.17 9:27


18. 5. 2017, 8:26 PANKRÁC, PRAHA

POHLED KTERÝ NIKDY NEZEVŠEDNÍ Sto věží propichující ranní peřinu mraků. Za jasného počasí tepající město oslňující svou historickou krásou. V doprovodu milionu světel utichající metropole ukládající se ke spánku. Vždy s dominantou Pražského hradu na obzoru. Takový může být váš výhled z V TOWER, Prague, každý den, každou noc, na jedno z nejkrásnějších měst světa. Výhled, který nikde jinde nenajdete. I díky němu si můžete být jisti, že bydlení ve V TOWER, Prague snese srovnání s těmi nejlepšími. V kombinaci s použitými luxusními materiály, nadčasovými technologiemi a nadstandardními službami concierge přinášíme úroveň, která ve střední Evropě nemá konkurenci. V TOWER, Prague je domov pro ty nejnáročnější. Pro ty, kdo to opravdu ocení. Vítejte nahoře.

Domluvte si schůzku. vtower.cz

00_dp_V_tower_IM.indd 2

18.8.17 9:27


podzim 2017

44

48

JULIANNE MOORE Zdá se, že šestapadesátileté Julianne Moore nic nechybí: během kariéry už natočila kasovní trháky i provokativní nezávislé filmy a získala bezpočet ocenění, včetně Oscara za nejlepší ženský herecký výkon pro rok 2014 za film Pořád jsem to já. V rozhovoru se rozpovídala o svých dětech, Hollywoodu a úspěšné kariéře. PODZIM/ZIMA 2017 Konečně! Po nepříliš výrazných sezonách se do módy opět vrací glamour, okázalost a velkolepá návrhářská gesta.

54

BOTA JMÉNEM MANOLO Jak chodí lidé obutí, prý Manolo Blahnik, slavný návrhář bot, nesleduje nijak přehnaně – nejdřív se prý dívá člověku do očí a až potom na nohy. Jenže když si žena nebo muž obují jeho pár bot, stanou se ihned centrem pozornosti.

58

POSLEDNÍ GIVENCHY Italský návrhář Riccardo Tisci odchází od francouzského módního domu Givenchy, který se s ním loučí jeho nejzajímavějšími počiny, ovšem v červené barvě.

60

MALÁ EDIE Byla sestřenicí Jackie Kennedy, snažila se vyniknout jako herečka, zpěvačka a modelka, ale marně. Teprve dokument z roku 1975 udělal z Edith Bouvier Beale alias malé Edie ikonu, dokonce i tu módní, přestože ji zastihl v polorozpadlé vile.

68

PRADA ZOOM Jmenuje se Prada Velvet Cahier a vejde se do ní vše, co žena nutně potřebuje... Kabelka je zároveň šik a neuvěřitelně trendy.

70

VELKOLEPÉ DIOROVO DĚDICTVÍ Dior byl revolucionář krásy. Nikdo nedokázal zhmotnit sny v tak úchvatných podobách jako právě tento slavný francouzský couturiér.

78

JEANNE LANVIN Francouzská návrhářka a zakladatelka nejstaršího fungujícího módního domu by letos oslavila 150. narozeniny. Tak proč se neslaví?

Cover foto: LUCIE ROBINSON Modelka: KRISTINA KORNOVÁ Make-up: FILIP NOVÁK Náušnice: ALO DIAMONDS S DIAMANTY, AMETYSTY A ACHÁTY, WWW.ALO.CZ Šaty: TOM FORD, PAŘÍŽSKÁ 17, PRAHA 1, WWW.LBM.CZ

OBSAH

16-20_Obsah.indd 16

5.9.17 17:20


podzim 2017

80

ZAHRADA POZNÁNÍ V módním domě Fendi rozkvetla kolekce haute fourrure podzim/ /zima 2017‒18. Přenese nás do snové zahrady a zavede do míst, kde rostou exotické květiny.

120

SVĚT KRÁSY Kam zajít k dobrému kadeřníkovi? Kam za biokosmetikou? A kdo se stal tváří kolekce dekorativní kosmetiky Estée Lauder? Čtěte v Beauty news!

100

RAPSODIE V MODRÉM Modrá barva zaplavila pulty prodejen s hodinkami! Oceán i obloha mohou odstínům, s nimiž přicházejí světové manufaktury, jen závidět. Temně modrá, royal či azurová se objevují na klasických i sportovních časomírách.

126

NOVÍ POMOCNÍCI Jeden hydratuje po létě vyprahlou pleť, druhý jí dodá kolagen či kyselinu hyaluronovou, tedy ingredience, jež kůži napumpují a přidají jí na objemu. Zdá se, že potřebujeme všechny tyhle novinky, nebo alespoň jednu z nich.

106

LONGINES SLAVÍ 185! Takového věku by se obyčejný smrtelník asi dožít nechtěl, v případě hodinářské značky jde ale o velkou věc. Své 185. narozeniny oslavuje Longines třemi speciálními edicemi.

128

VOŇAVÉ NOVINKY Podmanivá růže je složkou, která letos na podzim vede v žebříčku nejpoužívanějších ingrediencí. Silné postavení si drží i výrazné dřevité tóny. Těm, kdo se bojí, že se svěžest vytratila, vzkazujeme: citrusové vůně nikdy nevyjdou z módy!

114

DOBA MOBILNÍ V dobách před rozmachem dotykových displejů vypadaly mobilní telefony opravdu velmi různě. Od doby, kdy svět ovládl iPhone, však nosíme v kapsách čím dál podobnější placky. To se ale teď začíná měnit...

130

AKTIVNÍ SPOLUHRÁČ – RETINOL Nemá smysl bojovat s časem, natož si myslet, že ovlivníme vnější negativní vlivy působící na pokožku, jako jsou gravitace, smog, UV záření či volné radikály. Můžeme však ovlivnit to, co pleti chceme dopřát v rámci denní péče.

136

CESTOVNÍ DENÍK Každý z nás má místa, na která se rád vrací, o nichž by dokonce řekl, že jsou jeho druhým domovem. Na světě ale existují ještě tisíce dalších krásných měst, údolí, hor, lesů, řek a moří, kde bychom mohli najít místo blízké našemu srdci.

118

POPULÁRNÍ AUDI A5 SPORTBACK Proč je Audi A5 Sportback u zákazníků tak oblíbené? A překonala druhá generace svého předchůdce? Známe odpovědi.

OBSAH

16-20_Obsah.indd 18

5.9.17 17:20


142

148

158

162

LUXUSNÍ ODPOČINEK Ne všechny problémy vyřeší prášky na uklidnění a ne každou krizi zažehná psycholog. Někdy je tím nejlepším řešením vydat se sám se sebou hodně daleko, pryč od každodenní rutiny, a pokud možno mimo civilizaci. My jsme takové místo našli v podhůří Himálaje. JEDINEČNÁ MÍSTA Láska prý prochází žaludkem... Když se k tomu ještě přidá umění, hudba a dobrá společnost, téměř každé místo může být jedinečné. V HLAVNÍ ROLI KUCHYNĚ Dřív bývaly místem, kde se jen uvařilo, snědlo, umylo a šlo se dál. Dnešní kuchyně jsou však spíše sociálním centrem, místem, kde se lidé baví, hrají si a pracují. Proto jsou kuchyně i v epicentru zájmu designérů. DOMY S DUŠÍ Nejsou jen moderními novostavbami, ale zároveň citlivě přivádějí život a nové obyvatele do budov s historií.

166

NOVÉ BYDLENÍ Člověk někdy potřebuje pořádnou změnu, aby byl zase šťastný. Hledáte-li nový domov nebo kanceláře pro svou firmu, inspirujte se třeba naším výběrem nových developerských projektů.

172

GURMET NEWS Představujeme to nejlepší z gurmet scény: nová menu, nové bary a nejnovější zajímavá místa pro degustaci kvalitního alkoholu.

176

STYLOVÝ DEER PRAGUE Málokdo v Praze umí servírovat zvěřinu s vytříbenou chutí a oku lahodícím foodstylingem. V nové restauraci Deer Prague jsme okusili to nejlepší.

178

POSEZENÍ V MIDTOWN GRILL Zběhlí gurmeti ji znají, ovšem na objevení širší českou klientelou stále ještě čeká. Restaurace Midtown Grill v hotelu Marriott se může pochlubit skvěle připravenými steaky a dary moře.

180

ITALSKÁ NEAPOL „Va' fa Napoli“ neboli „Jdi do Neapole“ je italský ekvivalent českého „Jdi do Prčic“. Navštívit Neapol se ale jistě vyplatí, je tu úchvatná architektura, krásné umění, a především výborné jídlo!

FOTO: ARCHIV FIREM

podzim 2017

OBSAH

16-20_Obsah.indd 20

5.9.17 17:20


Šéfredaktorka Editorka Art director Módní redaktor Redakce

KATEŘINA DAŇKOVÁ MARCELA KAŠPÁRKOVÁ BOHDANA LEEDEROVÁ JAN TOMEŠ KATEŘINA HORNÍČKOVÁ

Grafik KAMIL SOJKA Marketing IVETA PÍSAŘÍKOVÁ Produkce VERONIKA ŠIMŮNKOVÁ Spolupracovníci redakce MICHAEL MAY ALEŠ PROCHÁZKA LUDĚK VOKÁČ Korektura ČJ SOŇA BENEDIKTOVÁ Obchodní oddělení TANJA KOVAČ NIKOL KŘIVANOVÁ EVA POSNEROVÁ VERONIKA VICHTOVÁ Ekonomické oddělení JL ENTERPRISES, S. R. O. Vydavatelka MILENA ŽAMPOVÁ

DALŠÍ TITULY VYDAVATELSTVÍ

LUXURY EXCLUSIVELY FOR CZECH AIRLINES

FASHION PRAGUE

VYDAVATELSTVÍ LUXURY GUIDE, S. R. O. Na Maninách 14, 170 00 Praha 7, tel.: 257 312 867, fax: 257 312 248, info@luxuryguide.cz, IČO: 26212226, DIČ: CZ26212226 • Vychází Září 2017 • Příští vydání Listopad 2017 • Periodicita Čtvrtletně • Cena 99 Kč • Místo vydání Praha • Registrace MK ČR E-14806 • Distributor v ČR První novinová společnost a.s., Paceřická 1/2773, 193 00 Praha 9 • Tisk Akontext • Předplatné info@luxuryguide.cz Za obsah inzerce odpovídá inzerent. Přepočty cen odpovídají aktuálním kurzům měn ke dni uzávěrky čísla. Otištěné materiály nelze rozšiřovat bez souhlasu redakce.

WWW.LUXURYGUIDE.CZ WWW.LUXURYGUIDEINT.CZ

22_Redakce_L53.indd 22

5.9.17 18:52


BC_LUXURY_GUIDE_215x275_IST.indd 1

18/07/17 09:01


editorial K

onečně! Do módy se po mnoha sezonách vrací odvaha. Návrháři si uvědomili, že jednoduché uniformní oblečení je sice dobře prodejné, ale nevyjadřuje to, co pro módu vždy bylo a je tím nejdůležitějším posláním, tedy osobitost. Po střízlivosti minulých let se tento podzim budeme módou zase bavit. Pro všechny, kdo v oblékání nevidí jen společenskou nutnost, ale vyjádření vlastní osobnosti, přichází sezona stříbrné barvy a zvířecích motivů, kostek a puntíků. A také sezona, kdy budeme moci nahlédnout pod ruku známému návrháři bot Manolu Blahnikovi. Tenhle obuvnický mistr, který má po tatínkovi české kořeny, přijel do Prahy otevřít výstavu The Art of Shoes. Vybral pro ni to nejlepší ze své tvorby, z více než třiceti tisíc exemplářů, jež má v archivu, předvádí 212 nejzajímavějších kousků. Když jsme se Manola zeptali, co ho na navrhování bot baví nejvíc, odpověděl bez váhání: „Život dokáže být často dost fádní, takže cokoli, co do něj vrátí jiskru a radost, chápu jako dobrou věc.“ A oscarová herečka Julianne Moore, která si zakládá na tom, že na rozdíl od mnoha svých kolegů nepropadla povrchnímu hollywoodskému stylu života, v našem exkluzivním rozhovoru také přiznává: „Obléknout se na červený koberec do krásných šatů je náramná zábava, nemůžu se zbavit pocitu, jak nesmírně příjemné to je.“ Móda dokáže změnit šedivost běžných dní na barevné okamžiky, běžné události pozvednout na neopakovatelné chvíle. Umí zlepšit náladu a proměnit obyčejnost v neobyčejnost. Ať jsou vaše podzimní dny plné osobitého stylu a ať je vám LUXURY inspirací!

Kateřina Daňková šéfredaktorka

ÚVODNÍK

24_Edito_L53.indd 24

5.9.17 18:52


LIUJO_BLUE_LuxuryGuide_repceca_set17.indd 1

01/08/17 10:18


26 Chopard Caroline Scheufele, šéfdesignérka a spolumajitelka značky Chopard, zbožňuje módu, hlavně vysokou krejčovinu, na níž je vidět umělecký potenciál návrháře. Před dvěma lety se spřátelila s Guo Pei, čínskou tvůrkyní haute couture. Ta působí v Paříži a obléká celebrity napříč kontinenty, třeba asijské herečky či zpěvačku Rihannu, dostává zakázky na filmové kostýmy a její doménou je práce s krajkou a komplikovanými výšivkami. Tyto dvě ženy spojily své kreativní vize, jedna představila kolekci šatů haute couture pro nadcházející podzim/zimu, druhá ji doplnila kousky vysokého šperkařství – kolekcí s  názvem Silk Road. Obojí bylo k  vidění na přehlídce v rámci pařížského týdne vysoké krejčoviny. WWW.CHOPARD.COM, WWW.GUO-PEI.FR

AGENDA

26-40_Agenda.indd 26

5.9.17 18:56


H APPY SPORT


Luisa Spagnoli Šatní skříně pracovně vytížených žen mohou být konečně plné elegance! Svou pobočku v pražském obchodním centru Chodov totiž nově otevřela značka z italské Perugie – Luisa Spagnoli, která měla doposud u  nás butik jen v  Karlových Varech. Oblečení Luisa Spagnoli nosí ženy, jež budují kariéru, ale nechtějí opustit svou ženskost, ty, které jsou pokaždé hezky upravené, a  někdy dokonce i  romantické. Dvoudílné obleky byly vždy symbolem síly a  elegance. Zůstává tomu tak i  nadále, jen jsou nyní obohaceny drahými výšivkami nebo vyrobeny z  jemné damašské tkaniny, což z  nich dělá vlastně takovou každodenní pracovní uniformu ženy – superhrdinky. LUISA SPAGNOLI, CENTRUM CHODOV, ROZTYLSKÁ 19, PRAHA 11, WWW.LUISASPAGNOLI.COM

Fendi Oblíbily si ji světové celebrity, třeba topmodelky Bella a Gigi Hadid se do ní úplně zamilovaly. Řeč je o nové kabelce Back To School z dílny módního domu Fendi, která se díky praktickému dlouhému řetízku umí vmžiku proměnit v hravý batůžek. K dostání je ve dvou velikostech, přičemž provedení Mini je rozkošným doplňkem pro každou dívku a věčně mladou ženu. Pozornost si zaslouží speciální miniverze s kožešinovými bambulkami!

28

FENDI, PAŘÍŽSKÁ 12, PRAHA 1, TEL.: 226 216 571, WWW.FENDI.COM

AGENDA

26-40_Agenda.indd 28

5.9.17 18:56


30

Tudor Někdo ho zatracuje, jiný ho uctívá. Ať tak či tak, mnozí mu vlastně závidí. David Beckham sice udělal skvělou kariéru jako fotbalista, sportu se však už aktivně nevěnuje. Přesto vydělává miliony a jeho žena Victoria zrovna tak. Po princi Williamovi a jeho manželce Kate jsou nejoblíbenějším párem Británie, se svými čtyřmi dětmi jdou příkladem mladým rodinám. David se stal letos v květnu tváří značky Tudor, jejíž kořeny jsou jasně spjaty s  anglickou historií. Beckham je tak ideálním ambasadorem, který může masově ovlivnit svoji generaci. Jeho první kampaň nese název Born to dare, prezentuje v ní potápěčský model Black Bay S&G a sportovní hodinky Black Bay Chrono. ZNAČKU TUDOR PRODÁVÁ EXKLUZIVNĚ HODINÁŘSTVÍ BECHYNĚ, WWW.HODINARSTVIBECHYNE.CZ

Emotion Longchamp Dovolujeme si představit novou elegantní kabelku Mademoiselle Longchamp. Hrdě se hlásí ke svému původu a chic francouzskému stylu, je ztělesněním životního postoje Pařížanek a  také řemeslného know-how domu Longchamp. Je plná rafinovaných detailů a paleta odstínů se nese na vlně podzimní sezony: elegantní černá, delikátní šedá, hřejivě koňaková nebo hořčicová. Dvě varianty popruhu navíc umožňují nošení Mademoiselle Longchamp na různé způsoby!

Milovníkům mladé italské módy slouží od loňského podzimu v pražské Rytířské ulici butik s  názvem Emotion. Pouze tady je možné vybrat si kousky od zatím neokoukané italské značky Cycle, nabízející mimo jiné úžasný denim. K mání tu jsou i novinky od značky Armani, již netřeba představovat, a také od amerického brandu Blauer, který si na českém trhu získává čím dál více příznivců díky krásným a špičkově zpracovaným bundám. EMOTION STORE, RYTÍŘSKÁ 17, PRAHA 1, GSM: 739 658 610, WWW.GAMATA.CZ

LONGCHAMP, PAŘÍŽSKÁ 16, PRAHA 1, GSM: 775 707 160, WWW.LONGCHAMP.COM

AGENDA

26-40_Agenda.indd 30

5.9.17 18:56


U OBECNÍHO DOMU 2, PRAHA 1

TEL +420 222 002 350

STUARTWEITZMAN.COM


Prada Sneakersmanie pokračuje, italský módní dům Prada je toho jasným důkazem. Přichází s teniskami Cloudbust, které si zamilují všichni cestovatelé a požitkáři. V těchhle botách totiž nikoho nebudou bolet nohy, a to ani kdyby ušel maraton. Mají dynamickou podrážku, která příjemně pruží a kopíruje terén, navíc se do nich snadno a lehce vklouzne. Jediný suchý zip utáhne obuv kolem nártu a  perfektně profilovaná stélka dokonale drží klenbu nohy. Dámské modely jsou od srpna ke koupi v buticích Prada a pro ženy, které ctí styl a pohodlí, jsou připraveny ve třech barevných variantách. Muži si na své „cloudbusty“ musí ještě počkat, oficiální uvedení pánských modelů je totiž plánováno na listopad tohoto roku. PRADA, PAŘÍŽSKÁ 16, PRAHA 1, TEL.: 221 890 380, WWW.PRADA.COM

Coccinelle

32

Kabelky, peněženky, pásky, ale i spoustu dalších kvalitních italských doplňků přinesla do Česka značka Coccinelle. Její nová kolekce podzim/zima je právě v prodeji a žádnou milovnici módy nenechá v klidu. Mimo jiné nabízí úplně nové tvary kabelek a mini bags v jemných barvách, které se hodí i k letním outfitům. Je pozitivní, vášnivá a plná volnosti, praktická, dynamická, a především originální! COCCINELLE, U OBECNÍHO DOMU 2, PRAHA 1, TEL.: 222 002 340, WWW.COCCINELLE.CZ

AGENDA

26-40_Agenda.indd 32

5.9.17 18:57


00_MaxMara_IM_215x275_L_fall17.indd 1

21.7.17 16:13


34

Brunello Cucinelli Brunello Cucinelli, král kašmíru, otevírá v Praze první monobrandový butik. Jde o  italskou luxusní módní značku zaměřenou na oblečení pro ženy a muže, výrobky z  kašmíru a  doplňky. V  novém pražském butiku se můžeme těšit na kolekci podzim/zima 2017. Mistr Brunello Cucinelli, velký milovník filozofie a zakladatel rodinného impéria, byl letos v  létě oceněn prestižní cenou Global Economy Prize. Ekonomický institut v  německém Kielu uděluje každoročně tuto cenu významnému politikovi, podnikateli a ekonomovi, třem osobnostem, které se v  globálním ekonomickém rozměru zajímají o vývoj trhu, usilují o udržitelnost zdrojů a mají společenskou a morální odpovědnost. BRUNELLO CUCINELLI, PAŘÍŽSKÁ 19, PRAHA 1, WWW.BRUNELLOCUCINELLI.COM

Hermès Prada Proč neříct ostatním na rovinu, kdo je vašemu srdci nejbližší? Kabelka Etiquette prozradí svůj původ každému na potkání. Modrá etiketa, respektive nášivka Prada je totiž viditelným prvkem kabelky, která se nabízí v mnoha barevných provedeních a velikostech. Letos na podzim jsou hitem kožené varianty v  jednoduchém stylu a  menší messenger bags se zdobnými kulatými cvoky po obvodu. Do odstínu světle modré je obarvena i vnitřní kůže této nedbale elegantní tašky.

Všechny milovníky surrealismu zveme v listopadu do pařížského pavilonu Grand Palais. Proběhne zde výstava, která vypráví příběhy výloh pařížského butiku Hermès v ulici Faubourg Saint-Honoré. Návrhářka výkladů Leïla Menchari jim celých pětatřicet let dávala život, a  zhmotňovala tak své neuvěřitelné sny. Tohle její snění bude veřejnosti přístupné zcela zdarma. „HERMÈS À TIRE-D’AILE – LES MONDES DE LEÏLA MENCHARI“, OD 8. LISTOPADU DO 3. PROSINCE 2017, GRAND PALAIS – GALERIE SUD, PAŘÍŽ

PRADA, PAŘÍŽSKÁ 16, PRAHA 1, TEL.: 221 890 380, WWW.PRADA.COM

AGENDA

26-40_Agenda.indd 34

5.9.17 18:57


Baldinini Boty Baldinini se již dávno staly symbolem. Pro někoho jsou známkou luxusu, pro všechny pak znamenají symbol pohodlí a elegance. Špičkový design, nevšední materiály a šikovnost italských ševců předávaná z otců na syny celých sto let – tomu se říká tradice! Nezůstalo ale jen u bot: na řadu přišly také kabelky, pánské aktovky, pásky, dětská obuv, šperky, brýle a kosmetika. BALDININI, HAVÍŘSKÁ 5, PRAHA 1, TEL.: 272 142 242, WWW.BALDININI.CZ

PFB Dnes je možné objednat si až do domu opravdu cokoliv. Největší česko-slovenský řetězec s dostupnou luxusní módou Premium Fashion Brands na to reaguje programem Concierge. Módní požadavky a představy bude individuálně řešit VIP service manager. Ten doručí výběr outfitů vytvořených dle přání klienta domů či do kanceláře do 48 hodin od zadání poptávky.

36

PREMIUM FASHION BRANDS, GSM: 736 523 464, WWW.PFB.CZ

AGENDA

26-40_Agenda.indd 36

5.9.17 18:57


Tosca Blu Italská móda je jedinečná a charakteristická svým hravým, osobitým pojetím a  kvalitou zpracování. Jinak tomu není ani u  značky Tosca Blu, která má ve svých dvou pobočkách v  Praze bohatou nabídku kabelek, obuvi a  dalších doplňků inspirovaných pohodovým italským životním stylem. Kolekce se vyznačují mladistvým vzhledem a jinak tomu není ani u té aktuální, tedy na podzim a zimu. TOSCA BLU, KOSTEČNÁ 3, PRAHA 1, GSM: 727 807 867, WWW.TOSCABLU.CZ

Frey Wille Dílo Alfonse Muchy, rodáka z Ivančic u  Brna, oslovuje lidi po celém světě. Motivy a barevnost z jeho obrazů přenesla do smaltovaných šperků rakouská značka Frey Wille. Přívěsky, řetízky či náramky v růžovém zlatě se budou prodávat pouze v pěti zemích světa a Česká republika bude samozřejmě jednou z nich.

38

FREY WILLE, HAVÍŘSKÁ 1, PRAHA 1, SHOP.FREYWILLE.COM

AGENDA

26-40_Agenda.indd 38

5.9.17 18:57


www.luisaspagnoli.com

OC Chodov, Roztylskรก 19, Praha OC Eurovea, Pribinova 8, Bratislava

000_Luisa_Spagnoli_IM_215x275_L_fall17.indd 1

24.8.17 17:19


Hogan Pohodové boty, které nosí světové celebrity a modelky díky nim zvládnou přebíhat z  jedné přehlídky na druhou, mají geniálně řešenou klenbu a  jejich stélka příjemně souzní s chodidlem. Značka Hogan přichází s obuví pro muže a ženy konečně i do Prahy a rovnou do prestižní Pařížské ulice. Sneakersky, tenisky, baleríny, kozačky, ale i kabelky a doplňky této italské značky jsou vyrobeny z  nejlepší kůže a  textilních materiálů. Ikonický model H222 dostal letos funky vzhled, jeho verze Maxi se zvýšenou platformou podrážky vypadá víc než stylově. Hlavním synonymem pro tento brand je pohodlí, takže jehly good bye, tenisky hello.

Dancer

40

Jedinečnou podívanou nabídne filmová a taneční show Sergei Polunin Live. Hlavní roli zatančí jedna z  nejvýraznějších osobností současné baletní scény, ukrajinský mistr Sergej Polunin. „James Dean baletu“, jak ho označuje kritika, doprovodí svým vystoupením slovenskou filmovou premiéru snímku Dancer, která proběhne v bratislavském Slovenském národním divadle 26. a 27. září. LÍSTKY JSOU DOSTUPNÉ NA WWW.NAVSTEVNIK.SK

FOTO: ARCHIVY FIREM, PŘIPRAVILI K. DAŇKOVÁ, K. HORNÍČKOVÁ

HOGAN, PAŘÍŽSKÁ 19, PRAHA 1, WWW.HOGAN.COM

AGENDA

26-40_Agenda.indd 40

5.9.17 18:57


215x275_luxury_praga.indd 1

28/07/17 14:32


www.replaybluejeans.cz


44 Julianne

Moore

ZDÁ SE, ŽE ŠESTAPADESÁTILETÉ JULIANNE MOORE NIC NECHYBÍ: BĚHEM KARIÉRY UŽ NATOČILA KASOVNÍ TRHÁKY I PROVOKATIVNÍ NEZÁVISLÉ FILMY A ZÍSKALA BEZPOČET OCENĚNÍ, VČETNĚ OSCARA ZA NEJLEPŠÍ ŽENSKÝ HERECKÝ VÝKON PRO ROK 2014 ZA FILM POŘÁD JSEM TO JÁ. MÁ BÁJEČNÉ MANŽELSTVÍ S REŽISÉREM BARTEM FREUNDLICHEM, DEVATENÁCTILETÉHO SYNA CALEBA A PATNÁCTILETOU DCERU LIV. ZA VELKOU VÝHRU POVAŽUJE I TO, ŽE JAKO DÍVKA ZE SEVERNÍ KAROLÍNY DOKÁZALA ZŮSTAT STÁT NOHAMA PEVNĚ NA ZEMI, PŘESTOŽE DO HOLLYWOODU VKROČILA UŽ VE SVÝCH DVAADVACETI. Text MICHAEL MAY

Kdy vám někdo poprvé řekl, že jste krásná? To jsem zrovna hrála divadlo. Byla jsem tehdy v devátém ročníku. Hrála jsem hlavní roli a  rodiče mi řekli – víte, rodiče vám budou vždycky říkat, že vypadáte báječně – že vypadám opravdu nádherně. Zjevně to na mě zapůsobilo. A kdy to udělal někdo opačného pohlaví? To si nepamatuji. Není to zvláštní? Měla jsem v  páté třídě kluka a ten mi vždycky dával pocit, že jsem hezká. Psával mi vzkazy. Ale nemyslím, že někdy řekl, že jsem hezká. Zato mi řekl, že mě miluje. A to je důležitější. Je pro toho, kdo je zamilovaný, důležité říkat tomu druhému, že vypadá báječně? Jistě. Já si to aspoň myslím. Každý chce něco takového slyšet. Je zajímavé si všimnout, co si myslíte o svém partnerovi, o tom, do koho jste zamilovaní. Že si o něm myslíte, že je ten nejúžasnější člověk na světě. A že vám to přesvědčení vydrží. Tak tu milovanou osobu prostě vidíte. A je důležité to tomu druhému říkat. A vám to manžel neustále říká? Ano.

Kolik času trávíte oblečená v nádherných šatech? Docela málo. Když je například filmový festival v Cannes, tak jsem v róbách sto procent času celý ten týden. Ale v běžném životě je takových příležitostí málo. Žiju v  New Yorku, jezdím metrem, chodím na jednání, na jógu, setkávám se s  přáteli... Všechno to jsou velice běžné věci. Pokud právě netočím, vedu velmi poklidný život. Těší vás oblékat se na červený koberec? Jistěže mě to baví. Jen ta příležitost, kdy vám salony nachystají neskutečné věci na sebe! To je náramná zábava! Nemůžete se zbavit pocitu, jak nesmírně příjemné to je. Zároveň je to náročné, pořád jste v jednom kole. A co šperky? No jeje, šperky, ty můžu. Mám je ráda. Mám nádhernou věc od Anity Ko, s diamantem. Ona to měla napřed moje kamarádka, a tak jsem se zmínila manželovi a on mi jeden takový šperk pořídil k narozeninám. Moc se mi líbí. Nakupujete ráda? Pochopitelně. Ale nepřeháním to, neutratím třeba osmnáct tisíc dolarů za šaty, to jsem nikdy neudělala. A také hodně naku-

INTERVIEW

44-46_Rozhovor Moore.indd 44

5.9.17 17:22


44-46_Rozhovor Moore.indd 45

5.9.17 17:22


46 Radíte dceři, jak o sebe pečovat? Snažím se. Opravdu, opravdu se snažím. Ale s patnáctiletými je to těžké. Jedna věc, kterou jí pořád opakuji, je, aby si nevytrhávala obočí, protože má krásné obočí a nechci, aby si ho zničila. Také ji nabádám, aby každý den používala opalovací krém, ale ona po něm sáhne jen v létě. Obě moje děti opalovací krém v létě poctivě používají, ale v zimě je to o poznání slabší. A také dceři pořád říkám, že nepotřebuje make-up, že má fantastickou pleť. Jak s dětmi mluvíte o celebritách a o slávě? Ony mají docela dobrou představu, oč se jedná. Dobře si uvědomují, co dělám, co je moje práce a mé zájmy. Zároveň si ale myslím, že vědí, co je a co není opravdové. Všude jsou fotografie a  tak, ale ony vědí, že na tom být slavný není ve skutečnosti nic zásadního. Myslíte při výběru rolí na své děti? Říkáte si: „Tohle by bylo něco pěkného, co by moje děti mohly vidět.“? Ano, říkám si to, i když jejich vztah k mé práci je rozhodně méně podstatný než vztah ke mně jako jejich matce. Myslím, že pro ně je daleko nejdůležitější, aby mě měly doma. Jak daleko jste ochotná zajít kvůli roli? Některé herečky jsou schopné režiséra doslova pronásledovat. To jsem nikdy nedělala. Jen jednou, když šlo o Hranice lásky, s režisérem Neilem Jordanem. Chtěla jsem se účastnit castingu, ale slyšela jsem, že Neil nechtěl žádnou americkou herečku, nechtěl do té role Američanku. Jenže já jsem to prostě chtěla zkusit, chtěla jsem aspoň tu příležitost. Tak jsem mu napsala dopis. Byla jsem zrovna v Torontu, vlastně si pamatuji, že jsem tehdy točila jiný film, a poslala jsem mu dopis, kde jsem napsala, že sice vím, že nechce Američanky, ale kdyby mi jen dal příležitost to zkusit, byla bych za to moc vděčná. A on mi tu příležitost dal a pak i tu roli. Takže to je zrovna případ, kdy jsem ze svých zvyklostí trochu vybočila. Zároveň ale nechcete lidem něco přikazovat, tvůrčí proces je tvůrčí proces. Režiséři se s vámi mohou sejít, ale nejde je pronásledovat.

Stále ještě chodíte na castingy? Ne, nechodím. Teď už tak nějak všichni vědí, co je kdo zač. Také nezapomínejte, že jsme všichni lidé a lidé mezi sebou mají nějaké vztahy. Jsou režiséři, kteří budou vždycky chtít pracovat s někým konkrétním, protože mezi nimi funguje nějaký vztah. Takže vlastně nikdy nevíte, jak to nakonec bude. Alespoň ale máte představu, kdo je s kým kamarád. Změnil se během vaší kariéry Hollywood k horšímu, nebo k lepšímu? Rozhodně se nepovažuji za povolanou tohle hodnotit, nicméně myslím, že došlo ke změně zábavy, tedy toho, co představuje a jak ji konzumujeme. Na filmy se díváme na počítači, je daleko víc míst, kde lze filmy sledovat, jsou tu kabelové televize, online pořady, velké filmové události a  velké nezávislé filmy. Když jsem u filmu začínala, měla jsem pocit, že filmařská branže je jen jedna, zatímco teď mám pocit, že se to mnohem víc rozptýlilo. Jaký nejextrémnější případ šílenosti jste za svou kariéru v Hollywoodu zažila? To bude nejspíš nutnost sedět v  autě tři čtvrtě hodiny, nebo i  hodinu, než můžete přijet na předávání Oscarů. Myslím, že v tom je něco absurdního. Nebo Zlaté glóby… Tam je to hodně zlé. Když jedete na Zlaté glóby, zařadí se vaše auto do řady, máte na sobě nejlepší šaty a čekáte až hodinu, protože doprava je tak bídná. Takže si nemůžete pomoct a musíte si myslet, že je to šílenost! Na palici! Na Hollywoodu je zábavná vzájemná blízkost toho běžného, obyčejného, jako sedět v autě, a na druhé straně toho očekávaného kouzla, všichni se dívejte na mě, nejsem ani skutečná. Je to velice zvláštní, ale není to skutečné, to tedy není. Všichni jen sedíme v autech a čekáme, až na nás přijde řada. A co filmové ceny? Znamenají pro vás něco? Všichni máme rádi ocenění. Bylo skvělé odehrát si svou Sarah Palinovou v  Prezidentských volbách a  konečně dostat Zlatý glóbus. To bylo jedinečné. Vždycky je to příjemné, všichni jsme rádi takhle oceněni. Když se na to díváte jako na oslavu práce mnoha lidí a oslavu mnoha výkonů… A co to znamená pro vaši sebedůvěru jako herečky? Pro sebedůvěru je to veliká vzpruha. Je to, jako by vám někdo říkal, že vás má opravdu hodně rád. Jen slyšet něco hezkého automaticky vyvolá příjemný pocit. Ale nakonec stejně přijdete na to, že důležité je mít se čemu věnovat.

FOTO: PROFIMEDIA.CZ

puji online. Někdy se mi stane, že v internetovém obchodě naplním košík, ale nakonec nic z toho neobjednám, k uspokojení potřeby mi to ovšem stačí.

INTERVIEW

44-46_Rozhovor Moore.indd 46

5.9.17 17:22


Ne každý chce být středem pozornosti.

Arteon není pro každého. Nový fastback Arteon zaujme nezvykle protaženou siluetou a splývavou zádí ve stylu kupé. Mimořádným detailem, který oceníte při každém otevření dveří, jsou elegantní bezrámová okna. Aerodynamické boční linie přecházejí do výrazných předních a zadních partií, které dávají vozu sebevědomý a dominantní výraz.

Nečekáme na budoucnost. Tvoříme ji. www.volkswagen.cz/arteon Kombinovaná spotřeba a emise CO2: 4,4–7,3 l/100 km, 114–164 g/km. Vyobrazený model může obsahovat prvky příplatkové výbavy.

Autorizovaný prodejce Volkswagen Porsche Praha-Smíchov Vrchlického 31/18, 150 00 Praha 5, tel.: 257 107 111, www.porsche-smichov.cz , e-mail: vw.smichov@porsche.cz


48

podzim zima

2017 KONEČNĚ! PO NEPŘÍLIŠ VÝRAZNÝCH SEZONÁCH SE DO MÓDY OPĚT VRACÍ GLAMOUR, OKÁZALOST A VELKOLEPÁ NÁVRHÁŘSKÁ GESTA. Text JAN TOMEŠ

MÓDA

48-53_Trendy.indd 48

5.9.17 17:30


Fendi

48-53_Trendy.indd 49

5.9.17 17:31


50

Ř

íká se, že krása je subjektivní, jenže na konec letošního roku přišli návrháři s kolekcemi, jejichž podmanivost je prověřena historií módy. Střízlivost a  umírněnost předešlých sezon střídají na podzim a zimu textury, barvy a detaily atakující všechny smysly. Není všechno zlato, co se třpytí, a  tentokrát to platí dvojnásob – aktuální sezona se totiž blýská ve znamení stříbrné. Karl Lagerfeld u Chanel nebo Rei Kawakubo u Comme des Garçons ženy přímo obalují do stříbrné od hlavy až k patě. Nadměrné prošívané kabáty, široké sukně, ale i strukturované kozačky vypadají, jako by je návrháři zabalili do izolačních materiálů. Efektnosti se nebála ani Miuccia Prada, jejíž kolekce osciluje mezi sedmdesátými léty a kabaretními kostýmy ze začátku minulého století. Manšestrové kalhoty a  svetry s přírodními motivy se v její kolekci mísí se svršky pošitými korálky, grandiózními kožichy s  kontrastními vzory či večerními róbami s  detaily z  per vzácných ptáků. Pštrosí peří obecně slaví velký návrat na scénu, a to i díky značkám jako Alexander McQueen, Balenciaga či Sonia Rykiel. Zvířecí chlup je letos k dostání ve všech možných podobách: na obuvi, kabelkách, přívěscích a samozřejmě i na kabátech, jež kožešina pokrývá nejroztodivnějšími vzory a uměleckými výjevy – kupříkladu u značek Miu Miu nebo Fendi. In jsou znovu folklorní náměty ze slovanských krajů v patchworkovém provedení. Molu také stále dominují kostka, leopard, puntíky a potisky inspirované hedvábnými šátky. Zdálo by se, že celočerné modely, které do kolekcí zařadily například Bottega Veneta nebo Saint Laurent, jsou protiváhou veškeré té honosnosti, ale opak je pravdou! Černá se totiž tentokrát objevuje nejčastěji ve spojení s  lesklou kůží a odkazuje na doby undergroundových klubů osmdesátých let. S nimi do módy přicházejí také ramenní vycpávky, kancelářské komplety v moderní, oversize siluetě a barevné kamínky a perly, jež se skví především na nízkých a středně vysokých podpatcích semišových bot. Do této nabídky přimíchávají návrháři oblíbené kousky jako podzimní pršipláště a  hutné zimní svetry. Není ale důvod bát se extravagantnějších kousků přímo z mola: ačkoli v minulých dekádách se značky snažily co sezonu přicházet s novinkami, dnes je v módě kontinuita a navazování na oblíbené prvky z předchozích kolekcí.

MÓDA

48-53_Trendy.indd 50

5.9.17 17:31


Balenciaga

Bottega Veneta

Calvin Klein

Coach

Dolce&Gabbana

Dolce&Gabbana

Fendi

Ermenegildo Zegna

Prada

Maison Margiela

Marni

Moschino

48-53_Trendy.indd 51

5.9.17 17:31


Ann Demeulemeester

Bottega Veneta

Chanel

Escada

Chalayan

Haider Ackermann

Dior

Prada

Jil Sander

Fendi

Kenzo

FOTO ARCHIVY ZNAÄŒEK

Alexander McQueen

48-53_Trendy.indd 52

5.9.17 17:31


FOTO: ARCHIVY ZNAÄŒEK

Prada

48-53_Trendy.indd 53

5.9.17 17:31


54 Bota jménem

Manolo „MÁM POCIT, ŽE NA KAŽDÉM PÁRU BOT JE COSI MAGICKÉHO, AŤ UŽ JSOU TO STŘEVÍCE, NEBO SANDÁ LY,“ ŘEKL LUXURY SVĚTOZNÁMÝ NÁVRHÁŘ OBUVI MANOLO BLAHNIK, KTERÝ DO PRAHY PŘIVEZL NEJLEPŠÍ PÁRY BOT CELÉ SVÉ KARIÉRY. Text JAN TOMEŠ

MÓDA

54-56_Manolo Blahnik.indd 54

5.9.17 17:32


54-56_Manolo Blahnik.indd 55

5.9.17 17:32


56

„Život dokáže být často dosti fádní, takže cokoli, co do něj navrátí jiskru a radost, chápu jako dobrou věc.“ — Manolo Blahnik

Už v roce 1972 navrhoval boty pro přehlídky britského návrháře Ossieho Clarka a  později i  pro další, kteří tehdy hýbali britskou módní scénou. Nakonec si na Old Church Street otevřel vlastní obchod, jenž je dodnes středobodem jeho značky. V  roce 1977 se díky partnerství s  obchodním domem Bloomingdale’s začaly jeho kolekce prodávat i v USA a dál už šlo všechno svižným tempem. V osmdesátých letech mu tak svět ležel u nohou! Čím to, že zrovna po jeho modelech ženy tolik prahnou? „Každý jeden pár je dokonale pohodlný – má perfektní balanc, bezvadné proporce a je vyrobený z nejlepších materiálů, které osobně vybírám a samozřejmě tvaruji do konečné podoby,“ říká Manolo, jenž je pověstný tím, že každý prototyp dámské boty vyzkouší nejdřív na sobě. Jestli byl do poloviny devadesátých let Blahnik hvězdou, pak se z  něj v  roce 1997 stala ikona. Jeho boty si totiž oblíbila Candace Bushnell, americká spisovatelka a autorka knižní předlohy seriálu Sex ve městě, jež je zařadila do stejnojmenné sbírky esejů. Když si je pak na televizní obrazovce sexuchtivá seriálová Carrie Bradshaw obouvala v podstatě v každém díle – a nikomu nepřišlo divné, že si autorka týdenního sloupku v lokálních novinách může dovolit obutí za stovky dolarů! – staly se z bot s etiketou Manolo Blahnik zlaté grály každé úspěšné ženy na obou stranách oceánu. „Nerozuměl jsem tomu, sláva pro mě není nijak důležitá. Chci jen dělat krásné boty,“ říká Manolo. Poprask okolo jeho tvorby ho překvapil, ale rozhodně mu nijak nevadil. Díky seriálu se stal součástí popkultury. Celebrity, podnikatelky a  muži s  citem pro extravaganci si jeho střevíce obouvají s radostí dodnes. Vklouznout do Manolova světa je možné také v expozici The Art of Shoes, která je v Museu Kampa přístupná až do konce listopadu. Výstava přibližuje výběr z  celé Blahnikovy kariéry, seznamuje návštěvníky s  rozmanitostí jeho práce a poukazuje na zdroje, jimiž se Manolo inspiruje. Jedním z nich je i Praha: „Oba rodiče tohle město milovali, takže mě těší, že tu mohu otevřít výstavu. Vždy se sem rád vracím, Praha má pro mě zvláštní význam,“ říká návrhář, který na Kampu přivezl i  svoji nejoblíbenější kreaci, model The Ivy, což je jeden z prvních párů, který kdy navrhl. Celý projekt je ukázkou toho, proč je bota rodu ženského!

FOTO: DAVID HUGHES & ARCHIV MANOLO BLAHNIK A PRECIOSA

J

ak chodí lidé obutí, prý Manolo nesleduje nijak přehnaně – nejdřív se prý dívá člověku do očí a až potom na nohy. Jenže když si žena nebo muž obují jeho pár bot (Blahnikovy střevíce vyhledávají obě pohlaví!), stanou se ihned centrem pozornosti. „Boty si každý vybírá podle toho, co je mu blízké. V  jedněch se cítí sebevědomě, v  dalších elegantně… S  každým párem jako bychom měnili sami sebe,“ říká návrhář. Jeho cesta na vrchol módního nebe nebyla přímočará: rodiče chtěli mít z Manuela Blahnika Rodrígueze diplomata, on se však takové představě vzpouzel. Narodil se v roce 1942 na Kanárských ostrovech, jeho matka byla Španělka, otec rodák z Prahy, který před druhou světovou válkou emigroval z Československa. „Jsem za tento dar dvou kultur nesmírně vděčný, od každého z rodičů mi totiž bylo naděleno to nejlepší,“ přiznává Manolo. „Máma byla velmi umělecky nadaná a  táta měl zas velikého obchodního ducha.“ Jako malý chodil Manolo v padesátých letech do školy ve Švýcarsku, kde později na vysoké škole vystudoval literaturu a  architekturu. Druhý diplom, z teorie umění, získal v Paříži. Nakonec zakotvil v Londýně, odkud v šedesátých letech pracoval jako korespondent pro L’Uomo Vogue, pánské vydání italské edice časopisu Vogue. Ve výsledku se přece jen stal trochu velvyslancem – tedy alespoň ve světě bot. „Všechno to byla náhoda!“ poznamenává. Když totiž pracoval jako divadelní kostymér a  výtvarník kulis, setkával se s  mnoha důležitými lidmi z módní branže. Byly mezi nimi i fotografka Maurice Hogenboom a modelka Paloma Picasso, s nimiž jej dodnes pojí přátelské pouto. „Tyhle dvě mě na začátku sedmdesátých let představily Dianě Vreeland, bývalé šéfredaktorce Vogue. Když jsme se měli setkat, byl jsem hrozně nervózní a  vůbec jsem nedokázal mluvit!“ Nakonec toho ani moc říct nemusel: Diana Vreeland byla pověstná svojí grandiózní osobností, a tak hned jak se podívala na Blahnikovy skici, mu řekla: „Jdi navrhovat boty!“ A Manolo ji poslechl: „Jsem neskonale vděčný, že mě nasměrovala tímto směrem.“

MÓDA

54-56_Manolo Blahnik.indd 56

5.9.17 17:32


U Obecního domu 2, Praha 1 OC CHODOV, Roztylská 2321/19, Praha 4 ARKÁDY PANKRÁC, Na Pankráci 86, Praha 4 tel.: +420 222 002 340, e-mail: info@coccinelle.cz facebook.com/Coccinelle Czech Republic

U Obecního domu 2, Praha 1, facebook.com Cerruti 1881 Czech Republic

www.coccinelle.cz

www.cerruti1881.cz


58

Poslední Givenchy ITALSKÝ NÁVRHÁŘ RICCARDO TISCI ODCHÁZÍ OD FRANCOUZSKÉHO MÓDNÍHO DOMU GIVENCHY, KTERÝ SE S NÍM LOUČÍ JEHO NEJZAJÍMAVĚJŠÍMI POČINY, OVŠEM V ČERVENÉ BARVĚ. Text JAN TOMEŠ

FOTO: ARCHIV ZNAČKY

O

sobitým stylem, v němž se snoubí vytříbenost haute couture a cool faktor streetového oblečení, Tisci kdysi proměnil skomírající módní dům v trendsettera s obratem téměř miliardy eur. Jeho mikiny s potiskem zuřících rotvajlerů či podobiznou Panny Marie nosili muzikanti Beyoncé, Jay-Z, Kanye West, ale i umělecká celebrita Marina Abramović, Riccardovy kolekce haute couture si zákaznice objednávaly s příplatkem za exkluzivitu. Po dvanácti letech ale jeho rukopis působil přece jen už vyčpěle, a byl čas na změnu. Módní soukolí ovšem velí i „osiřelým“ značkám neustále chrlit nové kolekce, které bez silného kreativního dohledu končí většinou neslavně. Designérský tým Givenchy ale přišel s gestem, jemuž neschází důvtip: návrháři totiž vytvořili z Tisciho nejdráždivějších modelů celou novou kolekci, v níž všechny looky převlékli do celočerveného hábitu. Tato řada je odkazem, na nějž už letos navazuje Riccardova nástupkyně Clare Waight Keller – je otázkou, nakolik se mu bude schopna přiblížit, a nakolik zároveň úspěšně vzepřít.

HODINKY

58_Posledni Givenchy.indd 58

5.9.17 17:33


[colours]

TRUE ASIAN EXPERIENCE Colours of SaSaZu

www.sasazu.com


60

MALÁ EDIE NEBÝT DOKUMENTÁRNÍHO FILMU GREY GARDENS Z POLOVINY 70. LET, JMÉNO EDITH BOUVIER BEALE BY UPADLO V ZAPOMNĚNÍ. TAKHLE ALE „LITTLE EDIE“, KTERÁ BY LETOS OSLAVILA 100. NAROZENINY, DODNES INSPIRUJE SVĚT MÓDY. Text JAN TOMEŠ

B

yla chudou sestřenicí Jackie Kennedyové, přesto jejímu stylu podlehli John Galliano, Marc Jacobs, Miuccia Prada nebo Alessandro Michele u Gucci. Modely, které Edie, rodačka z  New Yorku, předvádí v  dokumentárním filmu Grey Gardens bratrů Alberta a  Davida Mayslesových z  roku 1975, jsou totiž skandální, romantické, žalostné, a přesto plné elánu jako celý její život. Na svět přišla v roce 1917 v New Yorku, její rodiče patřili mezi tamní elitu. Edie se snažila vyniknout jako zpěvačka, herečka a modelka, ale marně. Snímek amerických režisérů, kteří natočili ještě kupříkladu životopisné filmy o spisovateli Trumanu Capotem nebo „multi umělkyni“ a  manželce Johna Lennona Yoko Ono, zachycuje Edith Bouvier Beale a její matku v honosném rodinném sídle Gray Gardens v East Hamptonu, když už je ovšem lesk krásné vily a  rozlehlého pozemku dávno ten tam. Little Edie a  Big Edie, jak si dámy říkají, mají za sebou několik nepovedených pokusů o  kariéru v  showbyznysu a  pár excentrických rozvodů, jež je nakonec připravily o finanční příjem a možná

i o  dědictví. Žijí ve vlastním iluzorním světě, obklopené několika zbylými drahými kabáty z exotické kožešiny a kousky od známých návrhářů, zatímco ve zdemolovaných pokojích poletuje hmyz a kočky si tam pochutnávají na povalujících se zbytcích jídla a na otevřených konzervách. Little Edie ve filmu do detailů popisuje smyšlenou kariéru modelky, z níž je pravda jen to, že před válkou pracovala v New Yorku a na Floridě jako manekýnka pro fashion shop Macy’s. Během vyprávění přímo před kamerami na sebe přešívá staré kousky, vyrábí si sukně ze záclon a  prostěradel, punčochami zakrývá odřené nohy a hedvábnými šátky od Hermès plešatějící hlavu. Módní tipy a scény z uvadlého třpytu života Edie a její matky jsou přerušované bizarními až surrealistickými tanečními čísly, oslavami narozenin a čtením poezie. „Miluji vše, co se jen trochu dotýká showbyznysu. Bez něj nedokážu žít,“ hlásá Little Edie v  jedné scéně filmu. Ačkoli nakonec roku 2002 zemřela v zapomnění, udělal z ní dokument módní ikonu, podle níž vznikly televizní seriál, divadelní hra a nespočet kolekcí. Hle, jak lze také ovlivnit módu!

MÓDA

60-65_Grey Gardens.indd 60

5.9.17 17:33


Little Edie stojí před ruinou vily Grey Gardens v East Hamptonu.

Calla Lily, 1986

60-65_Grey Gardens.indd 61

5.9.17 17:34


62 NAHOŘE: Little Edie ještě jako movitá debutantka připravující se na svoji roli mezi americkou elitou. DOLE: Ve filmu nosí skoro ve všech scénách punčochy – luxusní krajkou zakrývá otoky, odřeniny a vyrážky.

MÓDA

60-65_Grey Gardens.indd 62

5.9.17 17:34


60-65_Grey Gardens.indd 63

5.9.17 17:34


Film se stal legendárním především díky módním tipům Little Edie. Její styl, spoléhající se na přešité kousky a zbytky luxusního šatníku, dodnes inspiruje návrháře.

FOTO: CRITERION COLLECTION

64

MÓDA

60-65_Grey Gardens.indd 64

5.9.17 17:34


Po premiéře filmu se Little Edie snažila v New Yorku neúspěšně nastartovat kariéru kabaretiérky. V roce 1977, dvě léta po smrti své matky zvané Big Edie, prodala vilu a sama dožila v zapomnění na Floridě, kde skonala roku 2002.

60-65_Grey Gardens.indd 65

5.9.17 17:34


00_dp_Stopka_L_fall17.indd 66

6.9.17 11:41


00_dp_Stopka_L_fall17.indd 67

6.9.17 11:41


68 VEJDE SE DO NÍ VŠECHNO, CO ŽENA NUTNĚ POTŘEBUJE, ZÁROVEŇ JE ŠIK A NEUVĚŘITELNĚ TRENDY. Text KATEŘINA DAŇKOVÁ

L

oni představená kabelka Cahier, připomínající svým tvarem menší knihu či deník, přichází letos na podzim do pražského butiku Prada ve vskutku originálním vzezření. Novinka Velvet Cahier je z jemného sametu, nyní se však prvky jako kování a spony proměnily ve vyšívanou „ilustraci“. Působí hravým dojmem, kterému nelze upřít osobitost a nekonvenčnost. Model je dostupný ve čtyřech barevných variantách a v rámci kolekce jsou k dispozici i stejně barevné peněženky. PRADA, PAŘÍŽSKÁ 16, PRAHA 1, TEL.: 221 890 380, WWW.PRADA.COM

FOTO: ARCHIV ZNAČKY

Prada Velvet Cahier

MÓDA

68_Zoom Prada.indd 68

5.9.17 17:35


000_Tatiana_IM_215x275_L_fall17.indd 1

17.8.17 12:19


Dior, revolucionárˇ krásy NIKDO NEDOKÁZAL ZHMOTNIT SNY V TAK ÚCHVATNÝCH PODOBÁCH JAKO FRANCOUZSKÝ COUTURIÉR CHRISTIAN DIOR. Text JAN TOMEŠ

U

plynulo už sedmdesát let od založení jeho módního domu, během nichž si Dior se svou značkou udrželi přízeň několika generací žen. Bylo to díky jedinečným kreacím vzešlým z průkopnických vizí a ze smyslu pro absolutní půvab. Toto velkolepé Diorovo dědictví je až do začátku ledna příštího roku vystaveno v Musée des arts décoratifs v Paříži. V expozici „Christian Dior: Couturier du rêve“ čeká na návštěvníky pouť po historii značky, již tvořil nejen Christian Dior, ale i jeho následovníci Yves Saint Laurent, Marc Bohan, Gianfranco Ferré, John Galliano, Raf Simons a  v  současné době i italská návrhářka Maria Grazia Chiuri. Více než tři sta oděvů haute couture a nespočet módních a dokumentárních fotografií, doplňků, skic, parfémových flakonů, ale i uměleckých děl z Diorovy sbírky a dalších předmětů tvoří barvitou mozaiku životních příběhů, inspirací a emocí, jež dokáže přivodit jen setkání tváří v tvář s ryzí krásou. Následující stránky jsou ochutnávkou z expozice, která se rozprostřela na neuvěřitelných třech tisících metrech čtverečních.

MÓDA

70-76_DIOR vystava1.indd 70

70 5.9.17 17:36


70-76_DIOR vystava1.indd 71

5.9.17 17:36


MÓDA

70-76_DIOR vystava1.indd 72

5.9.17 17:36


73 70-76_DIOR vystava1.indd 73

5.9.17 17:37


MÓDA

70-76_DIOR vystava1.indd 74

5.9.17 17:37


70-76_DIOR vystava1.indd 75

5.9.17 17:37


MÓDA

70-76_DIOR vystava1.indd 76

FOTO: LES ARTS DECORATIFS

76

5.9.17 17:37


Praha 1• Florentinum Na Florenci 15

Praha 1• Four Seasons Veleslavínova 2a

Praha 2 Masarykovo nábřeží 2

www.opticlab.cz

Opticlab_Store_LuxuryGuide_215x275mm_9_17_new.indd 1

Brno Poštovská 3

Bratislava Nám. SNP 19

Budapest Bajcsy-Zsilinszky út 19/A

Sleva 11% na dioptrickou zakázku (obruba+skla) heslo: Luxury Guide platnost do 30. 11. 2017

31/08/2017 15:09:17


78

Jeanne Lanvin FRANCOUZSKÁ NÁVRHÁŘKA A ZAKLADATELKA NEJSTARŠÍHO FUNGUJÍCÍHO MÓDNÍHO DOMU BY LETOS OSLAVILA 150. NAROZENINY. TAK PROČ SE NESLAVÍ? Text JAN TOMEŠ

FOTO: ARCHIV

J

eanne Lanvin byla legendární návrhářkou počátku dvacátého století. Ona sama přitom neměla žádné módní ambice: jako nejstarší z deseti dětí se vyučila kloboučnicí a v osmnácti si v Paříži otevřela první obchod. Oblečení začala šít až pro svoji dceru Marguerite a jejich blízký vztah je dodnes zvěčněn v logotypu domu. Jeanniny bohatě zdobené kreace se vymykaly dobovým trendům, jejich obliba vynesla návrhářku až k oficiálnímu titulu couturiérky, jímž se tehdy pyšnily kupříkladu Coco Chanel či Elsa Schiaparelli. Ani po smrti Lanvin v roce 1946 neutichl hlad po jejích modelech, renesancí však dům prošel až roku 2001, kdy se jej ujal izraelský návrhář Alber Elbaz a opět ho vynesl mezi nejžádanější módní jména. Letos – 150 let od Jeannina narození – ale její firma žádné oslavy nechystá: Elbaz po neshodách s vedením před dvěma lety odešel a majitelka značky, tchajwanská magnátka Shaw-Lan Wang, v  létě představila plán proměnit Lanvin v „nového Michaela Korse“.

MÓDA

78_Lanvin.indd 78

5.9.17 17:38


PROMOTION

Návšteˇva SaSaZu je zážitek! RESTAURACE SaSaZu V PRAŽSKÝCH HOLEŠOVICÍCH JE POZORUHODNÝM HVĚZDNÝM OBJEKTEM NA GASTRONOMICKÉM NEBI.

FOTO: MARCEL GONZALEZ-ORTIZ

P

79_promo_SaSaZu_L_fall17_CZ.indd 79

ropojení neuchopitelných vůní a chutí z  exotických asijských tržišť, tajemství rodinných receptů a skvělá atmosféra byly i letos oceněny porotci z michelinského průvodce, a to prestižním oceněním Bib Gourmand, které se uděluje podnikům nabízejícím dobré jídlo za dobrou cenu. Dá se říci, že nepsanou ochrannou známkou restaurace SaSaZu je její dokonale rozdělené menu, které je tvořeno pěti různými asijskými kulinářskými postupy: Sambal, Otak-Otak, Roti, Flame a  Tai-Tai Grill. Návštěva SaSaZu je zážitek! Ještě před pokrmem vám přinesou teplé vlhké ručníky na omytí rukou a  vloží do dlaní tajemný voňavý lístek, který rozvoní okolí stolu. Celkový vjem doplňuje nezbytná vizuální stránka, a to stylová výzdoba, do detailu dotažená příprava stolu, krásně servírované a  prezentované jídlo, které se servíruje způsobem „sharing style“, kdy máte možnost ochutnat opravdu mnoho, to vše je navíc podtrženo příjemnou hudbou. Čas strávený v tomto podniku se stane nejen jedinečným kulinářským zážitkem, ale také relaxací, kdy si nevzpomenete na to, co je za dveřmi podniku. Přitom stále zůstáváte připoutáni příjemnou a  nepřenosnou atmosférou v  tomto unikátním prostoru. Recepty i  celá filozofie kuchyně v SaSaZu je tvořena kombinací toho nejlepšího z asijské kuchyně a zkušeností jednoho z  nejrespektovanějších expertů na jihoasijskou kuchyni Andyho Tana, pocházejícího z indonéské Jávy. Protože rutina je nepřítelem každé výborné kuchyně, i  letos se v  menu restaurace SaSaZu objevily novinky, které vás přenesou například na nejvzdálenější ostrovy Indonésie a představí neuchopitelnou rozmanitost asijské kuchyně, můžete tedy nově ochutnat rolku, která v sobě skrývá veškerou energii, exotiku a  bohatství této nádherné země. TAN TAN ROLKA, patřící do kulinářského postupu Sambal, kde kromě klasických asijských koření ochutnáte piniové oříšky, chřest, carpaccio z  hovězího masa nebo tolik oblíbenou lanýžovou omáčku. Chuť tajemné hlubinné ryby mořský ďas s  kokosovým mlékem, galangalem a  zázvorem, doplněné tygřími krevetami v japonské strouhance Panko a arašídovými oříšky poznáte, když si z menu objednáte BALIJSKÉHO MOŘSKÉHO ĎASA. Do Thajska vás pro změnu přenese KARI S MOŘSKÝMI PLODY obsahující to nejlepší z moře, jako jsou tuňák, losos, treska, krevety a mušle vongole, které společně s hlívou ústřičnou, kokosovým mlékem a kari pastou vytváří jedinečnou chuť. Nelze opomenout ani sladké novinky, jimiž jsou JASMÍNOVÉ A SEZAMOVÉ CRÈME BRÛLÉE, nebo oblíbenou MANGO SLADKOU RÝŽI. V SaSaZu nenajdete jediné jídlo, které by vás na několik vteřin nedonutilo přemýšlet, co to je za zajímavou chuť, co vám to tam vzadu na jazyku vytváří ty malé erupce. www.sasazu.com

5.9.17 17:38


80-87_Fashion story.indd 80

5.9.17 17:39


Vlevo: Šaty s křídlovou pelerínou „Květ“‚ karmínová sametová krajka s aplikacemi květů z norka a kůže. Uprostřed: Křídlová pelerína „Tropická zahrada“, vícebarevná ručně malovaná organza s aplikacemi z norka, květů z lišky a peříček, minišaty „Tropická zahrada“– „Včela“, vícebarevný žakár připomínající kožešinu s aplikacemi květů z norka a lišky. Vpravo: Abstraktní květinový kabát „Včela“, vícebarevný ručně malovaný žakár s výšivkou z norkových vláken, abstraktní květinová sukně „Vážka“, vícebarevné ručně malované hedvábí s organzou s vlákny a květy z norka.

Zahrada

POZNÁNÍ JE JEDNÍM SLOVEM BOŽSKÁ! V MÓDNÍM DOMĚ FENDI ROZKVETLA KOLEKCE HAUTE FOURRURE PODZIM/ZIMA 2017‒18. PŘENESE NÁS DO SNOVÉ ZAHRADY, ZAVEDE DO MÍST, KDE ROSTOU EXOTICKÉ KVĚTINY. KOSATEC, SEDMIKRÁSKA ČI SVŮDNÝ VLČÍ MÁK OŽÍVAJÍ NA DLOUHÝCH ŠATECH, KABÁTECH A PELERÍNÁCH. KOŽEŠINOVÉ KVĚTY Z NORKA A SOBOLA DOPLŇUJÍ METALICKÝ ŽAKÁR NEBO PROPRACOVANÁ KOŽENÁ KRAJKA. Foto EMANUELE SCORCELLETTI

80-87_Fashion story.indd 81

5.9.17 17:39


80-87_Fashion story.indd 82

5.9.17 17:40


Na protější straně: Kožíšek z rysa červeného s límcem a manžetami z norkové krajky, bílá sukně s květinovou krajkou „Vážka“ s aplikacemi květin z organzy a norka. Kožich z rysa „Vlčí mák“, rys červený s intarzovaným sobolem a norkem s motivem vlčího máku. Na této straně: Sametové pelerínové šaty „Kosatec“, výšivky z modrého sametu a norka s motivem kosatce na lurexové síťovině, zdobený límec.

80-87_Fashion story.indd 83

5.9.17 17:41


80-87_Fashion story.indd 84

5.9.17 17:41


Vlevo: Pudrově růžový kožich „Včela“ ze sobola s manžetami z norkové síťoviny, sukně „Vážka“ z krajky point d’esprit, tělový vyšívaný norek, korálky a květy na vrstvené krajce. Uprostřed: Šaty „Beruška“ s krajkou se zvonky, tyrkysová krajka z organzy s aplikacemi květin z norka a rukávy z koženého macramé. Vpravo: Křídlová pelerína „Kytice“, celoplošné pestrobarevné norkové květy na organze, podšívka z krajky point d’esprit, šaty „Vážka“ z krajky point d’esprit, tělová vrstvená krajka s korálky, trojrozměrnými norkovými květy a ozdobami.

80-87_Fashion story.indd 85

5.9.17 17:41


80-87_Fashion story.indd 86

5.9.17 17:42


Na protější straně: Pixelové balonové šaty „Kouzelný výhled“, pestrobarevné kousky ze stříhaného norka, květy z norka a kůže. Šaty s křídlovou pelerínou „Kouzelný výhled“, pestrobarevné ručně malované hedvábné gaufré, tyl s trojrozměrnými aplikacemi z norka, hedvábných květů a peříček. Na této straně: Balonové šaty „Fialová louka“, macramé se sedmikráskami na fialové organze s aplikacemi květin z norka a organzy.

80-87_Fashion story.indd 87

5.9.17 17:42


88-95_Fashion story.indd 88

5.9.17 17:43


Nostalgická

KRÁSA

PAVEL BERKY, MLADÝ MÓDNÍ NÁVRHÁŘ A VÍTĚZ SOUTĚŽE THE WAY, PŘEDSTAVUJE MINIMALISTICKOU A ZÁROVEŇ NÁPADITOU KOLEKCI. INSPIRACI NAŠEL V DOBĚ, KTERÁ SE ZDÁ BÝT VZDÁLENÁ, PŘESTO JI MNOZÍ Z NÁS MAJÍ V ŽIVÉ PAMĚTI. DO JEHO TVORBY SE VKRÁDAJÍ PRVKY Z NEDÁVNÉ MINULOSTI, V JEHO POJETÍ ALE DOSTÁVAJÍ PIONÝRSKÝ ŠÁTEK, PANELÁKY NEBO UNIFORMY ÚPLNĚ JINÝ ROZMĚR. Foto LUCIE ROBINSON

88-95_Fashion story.indd 89

5.9.17 17:43


88-95_Fashion story.indd 90

5.9.17 17:43


88-95_Fashion story.indd 91

5.9.17 17:44


88-95_Fashion story.indd 92

5.9.17 17:44


88-95_Fashion story.indd 93

5.9.17 17:44


88-95_Fashion story.indd 94

5.9.17 17:44


Model: Diana Laluhová / My Model Agency, Make-up: Hristina Georgievska, Hair styling: Michal Zapoměl, Styling asistence: Daniel M. Šabata Kolekci Pavla Berkyho a dalších designérů koupíte od 11. října v Designers Gallery Centra Chodov.

88-95_Fashion story.indd 95

5.9.17 17:45


PROMOTION Tričko Horse Pilot, 1 300 Kč; rajtky Animo, 4 400 Kč; pásek Horse Pilot, 940 Kč; jezdecké boty Alberto Fasciani, 9 700 Kč

Bomber Makebe, 7 560 Kč; košile Makebe, 4 000 Kč; džíny Animo, 4 650 Kč; pásek Sergio Grasso, 2 110 Kč; sedlo ErrePlus, info o ceně v obchodě

Tričko Makebe, 2 400 Kč; sako Cavalleria Toscana, 11 180 Kč; rajtky Cavalleria Toscana, 5 570 Kč

EQUESTRIANS Helma Kask s kameny Swarovski, info o ceně v obchodě; rajtky Cavalleria Toscana, 5 570 Kč

Equestrians Store prodává jezdecké a volnočasové oblečení špičkové kvality. Pečlivě vybírá prvotřídní zboží, splňující nejvyšší standardy luxusu, elegance a funkčnosti. Těšit se můžete nejen na známé a oblíbené značky, jako jsou Cavalleria Toscana, Freejump, Horseware nebo Animo, ale také na novinky jako třeba Anna Scarpati, Alberto Fasciani, Sergio Grasso, Jin Stirrup, Horse Pilot, LeMieux a další. Profesionální služby a individuální přístup ke klientovi, to vše najdete v kamenném obchodě v Radotíně.

Bunda Animo, 6 370 Kč; helma Samshield s kameny Swarovski, info o ceně v obchodě

Kožená bunda Cavalleria Toscana, 11 290 Kč

FOTO: ARCHIV

Bunda Cavalleria Toscana, 7 290 Kč

EQUESTRIANS STORE, Výpadová 1676/4A, Praha 5 – Radotín, gsm: 702 138 254, www.equestrians.cz

96_Equestrians_fall17.indd 96

5.9.17 17:46


INZERCE Couture šaty, 30 990 Kč Blůza, 10 990 Kč Blůza, 11 990 Kč

Večerní šaty, 52 550 Kč

Sako, 26 550 Kč

Sako, 21 990 Kč

Kabátek, 21 990 Kč

ESCADA FOTO: ARCHIV

Kabát, 41 990 Kč

97_Escada_fall17.indd 97

Kolekce ESCADA podzim/zima 2017 pokračuje v odkazu na ikonické hitchcockovské hrdinky, s důrazem na svrchní a pletené kousky. Kombinace bohaté textury vytváří luxusní scénu; hedvábí se setkává s vlnou a kabáty se setkávají s kašmírem. Krejčovství má své poselství v látce, od živých barev po měkké pastely a neutrální barvy. Silueta má snadnost a chladnou jednoduchost. Měkká áčková silueta je k vidění ve spojení s tenkými nebo objemnými kusy a kožešinové detaily hrají velkou roli. ESCADA, Pařížská 21, Praha 1, tel.: 224 232 822

Couture šaty, 39 990 Kč

5.9.17 17:46


PROMOTION

Kabátek LIV, 10 590 Kč Kabát ROSALI, 21 990 Kč

Čepice VALENTA, 2 690 Kč

Mikina AZARAK, 4 090 Kč

Kabát DILRARA LEO, 9 990 Kč

Šaty ERIN, 8 090 Kč

SPORTALM

Sako ALLISON, 8 090 Kč

Je tu opět podzim a s ním i nová podzimní kolekce SPORTALM. Mix různých stylů a prvků s odkazy na 70. a 80. léta, materiály s potiskem květin, samet a pletené prvky najdete v kolekci „Birds of Passage”. Denim, kostičkované potisky, vojenské detaily naleznete zase v extravagantní kolekci „Checkmate”. Pokud jde o materiál, je dovolené vše, co dělá radost. Přijďte si udělat vlastní obrázek o tom, co se nosí, a ulovte ty nejlepší kousky z letošní kolekce Sportalm Kitzbühel v Praze.

Šaty RUTH LONG, 5 390 Kč

SPORTALM, Týn 2 – Ungelt, Praha 1, tel.: 224 895 813; OC Arkády Pankrác, Na Pankráci 86, Praha 4, tel.: 225 111 545; www.fggroup.cz

98-99_promo_Sportalm_fall171.indd 98

5.9.17 17:47


PROMOTION

Vesta HAYDEN, 6 690 Kč Pro NÁ xx

Bunda CHASE, 9 490 Kč

Kabát JAYDEN, 6 890 Kč

Kabát TRENCHI, 7 990 Kč

Kabát JESSIE, 9 Kč 10 590

Kabát CLIMATE, 13 490 Kč

Tričko SOMALIA, 4 890 Kč

Bunda LOON, 15 790 Kč

FOTO: ARCHIV

Tričko ABLI, 4 390 Kč; kalhoty RUBY, 4 890 Kč

98-99_promo_Sportalm_fall171.indd 99

Kabát STORMY, 22 590 Kč

5.9.17 17:48


Rapsodie v modrém MODRÁ BARVA ZAPLAVILA PULTY PRODEJEN S HODINKAMI! OCEÁN I OBLOHA MOHOU ODSTÍNŮM, S NIMIŽ PŘICHÁZEJÍ SVĚTOVÉ MANUFAKTURY, JEN ZÁVIDĚT. TEMNĚ MOD RÁ, ROYAL ČI AZUROVÁ SE OBJEVUJÍ NA KLASICKÝCH I SPORTOVNÍCH ČASOMÍRÁCH. Text KATEŘINA DAŇKOVÁ

HUBLOT Dovolená a pohoda v luxusních přímořských letoviscích lákají k nákupům, třeba v buticích značky Hublot. Ta má své prázdninové pobočky na Azurovém pobřeží, v Itálii, v Řecku a na Sardinii. Novinka Big Bang Blue v modré keramice je obdařena dvěma řemínky, jeden je z gumy, druhý má kaučukovou stélku, která je potažena kůží z aligátora. Model s chronografem, jehož řadič je vidět skrze skeletonový číselník, stojí 561 800 Kč. Bude k dostání i v buticích v Praze a Bratislavě. Značku má v portfoliu i karlovarská společnost Art de Suisse.

100-102_hodinky_blue.indd 100

5.9.17 17:50


101

BLANCPAIN

BREGUET

CARL F. BUCHERER

Hodinky v retro duchu Fifty Fathoms Bathyscaphe byly představeny před čtyřmi lety, ale patří do „starého dobrého rodu“. Modelovou kolekci Fifty Fathoms představila značka Blancpain poprvé už před více než šedesáti lety. Novinka má pouzdro o průměru 38 mm, při výrobě byla použita ocel a modrá keramika. Pohání ji kalibr 1150, který se může pochlubit 100hodinovou rezervou chodu. Tu zajišťují dva spřažené perovníky, práci strojku lze pozorovat skrze safírové dýnko. Hodinky stojí 332 200 Kč, prodává je Klenotnictví Dušák a Art de Suisse.

Časomíra Marine Équation Marchante 5887 by neměla uniknout žádnému sběrateli, a to i přes to, že není limitkou. Je vyvedena v platině (dostupná bude i v růžovém zlatě) a pyšní se jednou z nejzajímavějších komplikací ceněných v hodinářském světě. Jde o pravý sluneční čas, který se od toho běžného, tedy středního slunečního času, liší o zhruba patnáct minut do plusu a do minusu. Tento čas ukazuje ručka se sluncem. A co víc, tyto automaty mají tourbillon, věčný kalendář a cenu 5 460 000 Kč. Dostanete je v Klenotnictví Dušák a Art de Suisse.

Tihle krasavci vás na první pohled zaujmou svým zářivým číselníkem. Ten je světlejší ve středu a tmavší po okrajích, vypadá, jako by na něj svítil ostrý reflektor. Model Manero PowerReserve pohání automatický inhouse strojek s periferním rotorem, na číselníku je praktický ukazatel rezervy nátahu chodu, která je v tomto případě minimálně 55 hodin. Ukazatel dne v týdnu je v případě této novinky na pozici devět, datum na pozici jedenáct. Estetický dojem dotváří mimostředná sekundovka. Vyjdou na 237 600 Kč, prodává je Hodinářství Bechyně.

HODINKY / NOVINKY

100-102_hodinky_blue.indd 101

5.9.17 17:50


PAUL PICOT

ULYSSE NARDIN

ZENITH

Mezi klasiku a nadčasové záležitosti rozhodně patří i novinka Firshire Ronde Small Seconds s mimostřednou vteřinovou ručkou na pozici šest. Ocelové pouzdro o průměru 40 mm má ze spodní strany dýnka safírové sklo. To umožňuje nahlédnout do srdce hodinek, na automatický strojek s rezervou chodu 42 hodin. Model je dostupný i v dalších barevných variantách se stříbrným, krémovým či černým číselníkem a také v provedení bicolour. U náš však rozhodně vede barva z hlubin oceánu. Značku prodává Natka, info o ceně v prodejně.

Kotva v logu napovídá, že tahle švýcarská značka má blízko k vodě. Námořní chronometry Ulysse Nardin, především ty vintage mají dnes nesmírnou hodnotu, na moři platily vždy za nejpřesnější. Nový model Regatta vzdává hold jachtařskému světu a také pětatřicátému ročníku Amerického poháru, který se letos jede. Časomíra je vybavena až desetiminutovým odpočtem, chronografem a samonátahem. V chodu vydrží zhruba tři dny. Za 365 700 Kč prodává Klenotnictví Dušák, butik UN.

Série hodinek inspirovaných modelem ze šedesátých let nese jméno Heritage 146. Pod tímto názvem se skrývají jedny hodinky v celohnědém provedení a druhé v tmavě modrém. Jejich umírněná velikost 38 mm bude slušet štíhlému mužskému zápěstí a možná si je budou chtít půjčovat i ženy. V nitru hodinek tluče silný kalibr, automatický chronograf El Primero, jehož setrvačka maká rychlostí 36 000 kmitů za hodinu. Práci strojku lze pozorovat: hodinky mají safírové dýnko. Stojí 191 300 Kč, prodává je Klenotnictví Dušák, butik Zenith, Art de Suisse.

FOTO: ARCHIV, CENY SE MŮŽOU V JEDNOTLIVÝCH PRODEJNÁCH MĚNIT

102

HODINKY / NOVINKY

100-102_hodinky_blue.indd 102

5.9.17 17:50


104 Breitling V ROCE 1952 SE ZRODILA LEGENDA. PLÁN NA TO, JAK USNADNIT LETCŮM ORIENTACI VE VZDUCHU, ZÍSKAL JASNÉ KONTURY A DOSTAL NÁZEV NAVITIMER. Text KATEŘINA DAŇKOVÁ

FOTO: ARCHIV

K

dyž byl před pětašedesáti lety představen model Navitimer, šlo o přelomový okamžik. Piloti získali díky těmto hodinkám absolutní přehled o rychlosti, výšce či množství paliva svého letadla. Už se tedy nemuseli spoléhat jen na ukazatele v kokpitu a dvojí kontrola ve vzduchu byla samozřejmě vítaná. Hodinky měly navíc chronograf, který umožňuje měřit časové úseky, a staly se tak dokonalým společníkem každého letce. Ale nebrázdily jen nebe. Deset let poté, co byly navitimery uvedeny na trh, vyletěly tyhle hodinky také na oběžnou dráhu. Na svoji orbitální cestu si je vybral americký astronaut Scott Carpenter. Tyto hodinky se tak staly prvními chronografy, které se ocitly ve vesmíru. Navitimer patří desítky let mezi nejprodávanější model značky Breitling a svou popularitou se vyšvihl mezi ikony této švýcarské manufaktury. Letošní výroční model Navitimer 01 DC-3 „rozváží“ zákazníkům stejnojmenný letoun. Potenciální klienti se ale nemusí obávat toho, že jim na zahradě přistane dopravní letadlo Douglas DC-3! Tento historický dvoumotorový stroj v barvách Breitling odstartoval v březnu svou tour, při níž obletí celý svět. Na palubě nese pět set kusů nejnovější limitky. I když se v Praze „décétrojka“ nakonec nezastaví, bude model Navitimer 01 DC-3 dostupný na podzim v pražském butiku Breitling. Hodinky mají 46 mm velké ocelové pouzdro, na zadní straně dýnka je vygravírovaný letoun a logo World Tour. Pohání je in-house strojek 01 s chronografem a automatickým nátahem, jde o certifikovaný chronometr COSC. Modely Navitimer jsou dostupné v provedení GMT, Rattrapante, Cosmonaute a dalších, s pomocí aplikace My Breitling Made to measure si každý může sestavit hodinky podle svého vlastního vkusu. Navolí si typ pouzdra, barvu číselníku a zvolí tah či druh řemínku. Značku dále prodávají Klenotnictví Dušák, Altman, Art de Suisse nebo Carollinum.

HODINKY

104_Breitling.indd 104

5.9.17 17:53


724 772 248 • prodej@rezidencemodranka.cz • www.rezidencemodranka.cz

Developer: Horizon Modřany s.r.o., člen skupiny HORIZON HOLDING


LONGINES slaví 185! TAKOVÉHO VĚKU BY SE OBYČEJNÝ SMRTELNÍK ASI DOŽÍT NECHTĚL, V PŘÍPADĚ HODINÁŘSKÉ ZNAČKY JDE ALE O VELKOU VĚC. SVÉ 185. NAROZENINY OSLAVUJE LONGINES TŘEMI SPECIÁLNÍMI EDICEMI. Text KATEŘINA DAŇKOVÁ

106

N

ejvětší boom zažila značka Longines asi před sto lety. V roce 1911 měla manufaktura 1 100 zaměstnanců a prodávala hodinky po celém světě. Společnost založil v roce 1832 Auguste Agassiz a po něm se tehdy i jmenovala. Augustův synovec a zároveň nástupce Ernest Francillon pak hledal prostor pro výstavbu továrny. Našel ho v údolí Saint-Imier v severní části Švýcarska, jemuž se kdysi říkalo Les Longines. Tento zvučný název se Ernestovi zalíbil natolik, že si jej přivlastnil. Dnes má značka s okřídlenými přesýpacími hodinami v logu pověst elegána. Hodinky Longines jsou osazovány převážně strojky ETA, proč by ne, když značka také spadá do rodiny Swatch Group. Letos se máme na co těšit. Přichází nová kolekce Record, klasické hodinky určené ženám i mužům ve čtyřech velikostech pouzdra, ambasadorem této časomíry je tchajwansko-kanadský herec Eddie Peng (1). Jsou to první chronometry Longines certifikované COSC s automatickým nátahem. Ikonický model Lindbergh oslavuje 90. výročí přeletu Atlantiku Charlesem Lindberghem a s ním se pojí i uvedení pilotek Hour Angle Watch 90th Anniversary. Je vyrobeno jen 90 kusů této limitky s 47,5mm pouzdrem z titanu (2). Mezi skutečné retro kousky patří novinka Heritage 1945 s mimostřednou sekundovkou na pozici šest a modřenými ručkami (3). Značka Longines si zaslouží pozornost sběratelů, ale i těch, kdo dávají přednost klasice před extravagancí. WWW.HODINARSTVIBECHYNE.CZ

HODINKY

106-107_Vyroci Longines.indd 106

5.9.17 17:54


FOTO: ARCHIV

1

106-107_Vyroci Longines.indd 107

3

2

5.9.17 17:55


108 Výrocˇí Dušák ZA ČTVRT STOLETÍ SI KLENOTNICTVÍ DUŠÁK VYDOBYLO JEDNO Z NEJVYŠŠÍCH POSTAVENÍ NA TRHU S LUXUSNÍMI HODINKAMI. TEĎ SLAVÍ PĚTADVACÁTÉ NAROZENINY A MÁ ČÍM SE CHLUBIT. Text KATEŘINA DAŇKOVÁ

FOTO: ARCHIV

N

ež začal Miroslav Dušák podnikat, pracoval jako vedoucí hodinářského servisu ve státním podniku Klenoty. Tehdy měl pod sebou padesát lidí a svou pracovitostí a nadšením pro hodinářské řemeslo budil u svých kolegů respekt. Měl ty nejlepší předpoklady stát se dobrým byznysmenem, což se mu v květnu roku 1992 splnilo. Otevřel si prodejnu v pražské ulici Na Příkopě a jeho odkaz stále vnímáme v každém koutu tohoto designového obchodu. Poselství svého otce, tedy lásku k  hodinkám, převzala dcera Markéta Dušáková se svým mužem Zdeňkem Kverkou. Od roku 2000 jsou to právě oni, kdo určují budoucnost firmy Dušák. Přivážejí do České republiky značky Omega, Rado, Qlocktwo či SwissKubik a zastupují je velkoobchodně. V jejich prodejně Na Příkopě najdeme brandy jako Chopard, IWC, Zenith, Breguet, Blancpain a další, v OC Arkády Pankrác je prostor vyhrazen mimo jiné pro Rado, Breitling či Longines. Prodejna Na Příkopě prošla loni rozsáhlou rekonstrukcí, byla vybavena stylovým nábytkem, glamour jí dodávají světla od české značky Lasvit. Prodejna se stala domovem pro pětadvacet značek, devět z nich tu má své vlastní koutky, tedy shop-in-shopy. Je mezi nimi i Omega, ta je však oproti ostatním značkám privilegovaná ještě o něco víc. Monobrandový butik Omega otevřela společnost KVEDU (spadá pod stejné majitele jako Klenotnictví Dušák) před pěti lety, najdeme ho na Staroměstském náměstí. Klenotnictví Dušák má pro klienty i autorizovaný servis mnoha značek. Ten letos nově získal nejvyšší certifikaci World Wide Omega Service, jež umožňuje provádět kompletní servis hodinek této švýcarské manufaktury, včetně oprav složitějších komplikací. Novinek je hodně, jisté je ale jedno: Dušákovi letos slaví a dárků mají v prodejně nespočet.

HODINKY

108_Vyroci Dusak.indd 108

5.9.17 17:59


110

Samsung Korejský Samsung sází u svých špičkových televizorů na vlastní zobrazovací technologii, která se nazývá Quantum Dot. Tu pro letošek Samsung výrazně vylepšil a nové televizory tak nesou označení QLED. Samsung se chlubí, že jeho zobrazovací panely mají vyšší životnost než ty konkurenční a  oproti OLED technologii také až dvojnásobnou svítivost. To by mělo zlepšit například obraz při použití funkce HDR. Televizory řady Q mají plno chytrých funkcí, včetně například možnosti hraní her z  portálu Steam. A  také se snaží minimalizovat množství kabelů, ten hlavní, který propojuje obrazovku a základnu, je nově tenoučký a téměř průhledný. CENA: CCA 200 000 KČ, WWW.SAMSUNG.COM

TECHNOLOGIE

110-112_Techno tipy_L531.indd 110

5.9.17 17:59


Ring Domácí zvonky s integrovanou kamerou nejsou nic nového, ale společnost Ring nabízí ucelené portfolio přístrojů a  služeb. Její Video Doorbell Pro má velmi elegantní design, nevýhodou je nutnost instalace s připravenými rozvody elektřiny. Levnější a méně elegantní Video Doorbell 2 umí fungovat i  na baterie. Obraz z kamery zvonku lze sledovat na jakémkoli smartphonu a firma nabízí za měsíční nebo roční poplatek také možnost ukládat veškerý záznam do cloudu. Zvonky mají pokročilé bezpečnostní funkce. CENA: 249 $, WWW.RING.COM

Kuri Robot

Leica Tradiční výrobce fotoaparátů, německá Leica, představil před časem nový model TL2. Jde o kompakt s výměnnými objektivy neboli takzvanou „bezzrcadlovku“. Novinka navazuje na předchozí model, má elegantní design s  kovovým tělem a  ovládání přes dotykový displej. Rozlišení snímače je 24 megapixelů a nechybí tu ani moderní funkce jako třeba wifi připojení. Fotoaparát má také 32 GB vnitřní paměti, dále je tu slot na SDXC karty. Vylepšení oproti předchozímu modelu T se dočkalo i ostření a řada dalších zásadních funkcí.

Stojíme údajně na prahu věku inteligentních robotů. Společnosti Mayfield Robotics a Bosch proto přispěchaly s  jedním z  prvních takových robotů do domácnosti. Kuri, jak se stroj jmenuje, je malým společníkem, který nejen že domácnost za pomoci kamer pohlídá, ale je schopen interakce s  prostředím a  člověkem. Poslouchá hlasové příkazy, ale zpět reaguje světlem a zvuky, nikoli řečí. Naučí se některé zvyky svých uživatelů, může je například podle toho vhodně ráno vzbudit a  lze skrze něj ovládat prvky chytré domácnosti. CENA: 799 $, WWW.HEYKURI.COM

CENA: OD 50 990 KČ, WWW.LEICA-CAMERA.COM

110-112_Techno tipy_L531.indd 111

5.9.17 18:00


112

HTC HTC je tradiční výrobce špičkových smartphonů s prémiovým zpracováním a  jeho letošní model U11 znamená zajímavý obrat v  nabídce. Firma opustila letitý design s  celokovovým tělem a  přináší zrcadlové provedení v lákavých a často i velmi výrazných barvách. U11 se řadí k nejlepším smartphonům na trhu a zaujme jednou zvláštní funkcí v ovládání. Jeho kovový rámeček je totiž citlivý na tlak, a tak lze zmáčknutím telefonu v ruce spouštět různé funkce. Model se také chlubí kvalitním fotoaparátem. CENA: 19 990 KČ, WWW.HTC.COM

Bluesmart Společnost Bluesmart už úspěšně dodala zákazníkům zavazadla ze série One. Po úspěchu první série se firma rozhodla znovu se vydat na pole komunitního financování a na portálu Indiegogo začala nabízet zavazadla Series 2. V nové sérii najdeme kabinová zavazadla a  kufry k  odbavení, které disponují připojením k  internetu pomocí mobilních sítí, GPS a  velikou baterií, jež dobije mobilní telefony a další elektroniku. Zavazadla lze přes telefon na dálku odemykat a zamykat, lze nastavit varování při vzdálení se od něj a mají integrovanou váhu. CENA: OD 325 $, WWW.BLUESMART.COM

Německý výrobce špičkové audiotechniky Clearaudio opět posunul gramofony kousek k dokonalosti. Jeho nový model Master Reference má jedinečný pohon za pomoci jediného motoru a  řemene. Gramofon je osazen tangenciálním ramínkem TT1, které zaručuje dokonalou reprodukci desek. Použita je špičková přenoska Goldfinger, jejíž tělo je pozlaceno 24karátovým zlatem a osazeno diamantem. Kromě dokonalého zvuku láká Master Reference také na úchvatný design, který dává na odiv použitou špičkovou techniku i jedinečná řešení. CENA: 1 820 000 KČ, WWW.HIGHEND.CZ

FOTO: ARCHIVY FIREM, PŘIPRAVIL LUDĚK VOKÁČ

Clearaudio

TECHNOLOGIE

110-112_Techno tipy_L531.indd 112

5.9.17 18:00


PROMOTION

Milujete sportovní jízdu? V RENOCARU JDEME JEŠTĚ O KROK DÁL... NECHTE SE INSPIROVAT A PŘESVĚDČTE SE.

Následuj Meˇ OD ROKU 2015 SE RENOCAR PYŠNÍ NEJVĚTŠÍM PRODEJNÍM AUTOSALONEM PRO VOZY BMW ŘADY M V EVROPĚ  BMW M CENTREM. V ÚNORU 2017 JSME PRO FANOUŠKY VOZŮ BMW M SPUSTILI NOVÝ WEB NASLEDUJME.CZ, KDE NAJDOU VŠICHNI MILOVNÍCI SPORTOVNÍ JÍZDY INFORMACE O VOZECH ŘADY M, MOŽNOSTECH INDIVIDUÁLNÍCH ÚPRAV A CHYSTANÝCH AKCÍCH.

ORIGINÁL NA MÍRU Individuální přístup je přesně to, co můžete od Renocaru očekávat. Pro své BMW M si vyberete jedinečnou barevnou kombinaci, nabídneme vám úpravu motoru od firmy AC Schnitzer nebo podvozek na míru, v nabídce nechybí ani výfuky Akrapovič s unikátním zvukem. Úpravami a naladěním vozu podle svého přání získáte skutečný originál se sportovními geny.

S BMW M NA EVROPSKÝ OKRUH ČI K POLÁRNÍMU KRUHU Pokud již vůz BMW M vlastníte nebo o  jeho koupi uvažujete, bude pro vás vzrušujícím zážitkem některá z  akcí, které Renocar pro své fanoušky pořádá. Na stránkách www.nasledujMe.cz najdete v  sekci Akce a  zážitky nabídku řidičských kurzů, ať už jde o  letní kurzy na evropských okruzích, nebo o  zimní driftování na severu Evropy u polárního kruhu.

FOTO: ARCHIV FIRMY

VŽDY V OBRAZE

113_promo_Renocar_L_fall17.indd 113

Na webu nasledujMe.cz informujeme o všem podstatném, co se ve světě BMW M stalo nebo co se plánuje. Sledujeme dění okolo nové M5, která přichází na trh v letošním roce. Dozvíte se také zajímavé detaily o speciálních edicích BMW řady M, např. M4 DTM nebo M3 „30jahre“, která je oslavou třicátých narozenin ikonické BMW M3. Pokud vás web inspiruje a  dostanete chuť se v  BMW M svézt, stačí si domluvit schůzku přes online formulář. SLEDUJTE NÁS NA FACEBOOKU: @NASLEDUJME.CZ A ULOŽTE SI TAKÉ ADRESU SVÉ NOVÉ INSPIRACE: WWW.NASLEDUJME.CZ

5.9.17 18:00


114 Snaha jasneˇ se odlišit V DOBÁCH PŘED ROZMACHEM DOTYKOVÝCH DISPLEJŮ VYPADALY MOBILNÍ TELEFONY OPRAVDU VELMI RŮZNĚ. EXISTOVALO MNOHO MOŽNOSTÍ, JAK VYŘEŠIT NEJEN DESIGN, ALE I SAMOTNOU KONSTRUKCI, KROMĚ KLASICKÝCH TELEFONŮ TU BYLA RŮZNĚ ROZEVÍRACÍ ČI VÝSUVNÁ ŘEŠENÍ A PAK I PÁR ZÁLEŽITOSTÍ, KTERÉ SNAD MUSELY KONSTRUKTÉRY NAPADNOUT V NĚJAKÉM ŠÍLENÉM SNU. NÁSTUP „DOTYKÁČŮ“ TOHLE VŠECHNO OVŠEM ZÁSADNĚ ZMĚNIL. OD DOBY, KDY SVĚT OVLÁDL IPHONE, NOSÍME V KAPSÁCH ČÍM DÁL PODOBNĚJŠÍ PLACKY.

FOTO: ISTOCKPHOTO.COM

Text LUDĚK VOKÁČ

TECHNOLOGIE

114-115_Techno clanek_mobily.indd 114

5.9.17 18:03


J

istě, designéři jednotlivých značek se snaží a mají svůj určitý styl, ale spousta telefonů si je podobná jako vejce vejci. Snad to ani jinak nejde, obzvlášť při aktuálním tlaku na zmenšování okrajů a všech rámečků okolo displeje. S  trochou nadsázky to vypadalo, že už letos vlastně nic jiného než bezrámečkové smartphony neuvidíme. A ejhle, není tomu tak! To, co se jevilo jako jasný trend, narazilo na určitý odpor. Mobilní telefony s  minimálními rámečky kolem displeje přibývají a bude tomu tak i nadále, jenže konstruktéři a designéři se do tohoto trendu nevrhají tak bezhlavě, jak se mohlo zdát. Důvodem není jen technologická náročnost takového řešení, ale i určitá snaha odlišit se od konkurence. Bezrámečkový model je totiž fajn, ale udělat jeho design jiný není snadné. A tak výrobci přišli s jinými možnostmi – každý se soustředí na něco trochu jiného. Samsung u  Galaxy S8 pokračuje v  započatém trendu zahnutých displejů, které jsou jakýmsi odznakem jeho špičkových modelů. HTC oproti tomu vsadilo na na první pohled konzervativněji tvarovaný model U11, který ale láká na ovládání silou stisku v  ruce. Sony u  typu Xperia XZ Premium zase přináší schopnost natáčet extrémně zpomalená videa. A  Huawei vlastně zatím jako jediný z  této „androidí“ špičky ve větším vsadil na duální fotoaparáty, které nezaplavují špičkové přístroje tak rychle, jak se mohlo čekat. Ostatně jak ukazují třeba snímky ze zmíněných modelů Samsung a HTC, duální fotoaparát není podmínkou pro kvalitní obrazový výstup.

Chytré telefony nejvyšší třídy se tak překvapivě staly odlišnějšími než v minulých letech. Každý jde tak trochu jinou cestou, což může být dobré i z hlediska cílení na různé skupiny zákazníků. Výrobci jako by se rozhodli, že nemá smysl bojovat v otevřeném boji se všemi, ale že je výhodnější najít si svou určitou skupinu uživatelů a tu si hýčkat. Zdá se, že tato taktika individualizace docela vychází – alespoň podle dosavadních informací se totiž daří zvedat prodeje i takovým značkám jako HTC nebo Sony, které v minulých letech spíše upadaly. A přitom značky jako Samsung, Apple nebo Huawei rostou také! Tento trend má ovšem i  jednu oběť: tou je luxusní značka Vertu, která se ocitla v úpadku. Její potíže byly samozřejmě dlouhodobé, ale zdá se, že taktika prodávat relativně běžný hardware zabalený v  ultra-luxusních materiálech moc nevyšla. I  ti nejbohatší klienti jsou zatím docela spokojeni s  iPhony, Samsungy a  dalšími smartphony, které navíc mohou každý rok vyměnit za ten špičkovější model. To Vertu nikdy nabídnout nedovedla, a  i  proto nejspíš přišly potíže. Značka ovšem ještě neřekla své poslední slovo!

INZERCE

114-115_Techno clanek_mobily.indd 115

5.9.17 18:02


116 Arteon 2.0 BiTDI 4Motion VE VOLKSWAGENU SE NĚCO STALO, A AŤ UŽ TO BYLO COKOLIV, DÍKY ZA TO! PŘIJÍŽDÍ NOVÝ VW ARTEON A JE NESKUTEČNĚ SEXY. Text ALEŠ PROCHÁZKA

Technické údaje: motor 2.0 BiTDI, nejvyšší výkon 176 kW (240 koní) a 500 Nm, zrychlení z 0 na 100 km/h za 6,5 s, nejvyšší rychlost 245 km/h; 7stupňová automatická převodovka DSG, pohon všech kol, 19palcová kola z lehkých slitin „Chennai“, Paket Ambiente Plus, Soundsystem „Dynaudio Confidence“ Cena testovaného modelu: 1 551 700 Kč včetně DPH, více informací na www.volkswagen.cz

FOTO: ARCHIV

K

dyž jsem zjistil, že budeme testovat nový Arteon, přál jsem si, aby nám centrála Volkswagen půjčila vůz ve zlaté, respektive žluté barvě, kterou tak úspěšně předvedla na billboardech. Nakonec jsme na test dostali bílou verzi, ale i ta nám učarovala. Každé testování má své jedinečné okamžiky, u Arteonu přišly hned ze začátku a pokračovaly dál a dál. Již při prvním pohledu se vám vkrádá do hlavy otázka, zda tento vůz má opravdu ve znaku VW. Jeho neobvyklé rysy přitahovaly naše oči, stejně jako pohledy náhodných kolemjdoucích. Jak by ne, chromem silně mřížkovaná příď rozřezává světlomety, malý „kšilt“ v barvě karoserie zasahuje do masky. Připomíná velmi přitažlivého, možná až trochu vulgárního „predátora“. Design je jednou z dominant vozu a  pro spoustu zákazníků je také tou nejdůležitější. Inženýři z VW si zaslouží uznání, podařilo se jim odlišit Arteon od „bratříčka“ Passata. Zadní části vozu dominují dvě koncovky výfuku, moderní světla a odskoková hrana na víku kufru dodávají sportovní šmrnc. A když jsem u slova sportovní... Ano, testovaný model měl naftový motor 2.0 BiTDI s výkonem 176 kW (240 koní) a 500 Nm, ale troufám si říct, že kombinace s pohonem všech kol a automatickou převodovkou nabídne sportovní svezení. Výkon Arteonu rozhodně nechybí, což je patrné jak při svižné jízdě na dálnici, tak i  na otevřených okreskách. Po sešlápnutí plynu převodovka okamžitě najde správný převodový stupeň a auto svým výkonem kopne dopředu. Předjíždění tedy není problém, stejně jako jízda po „zakroucených“ cestách. Pohon všech kol skvěle pracuje, přenos sil mezi koly je dokonce i znatelný. Tím dodává autu stabilitu a řidiči pocit kontroly nad vozem. Co mě ale více překvapilo, byla jeho lehkost, přestože v rozměrech narostl, což ocení nejvíce cestující na zadních sedadlech. Samotný interiér je detailně vyladěnou symfonií, a  to i  přesto, že byl převzat z VW Passat. Proč ale měnit něco, co funguje? Sedadla nabízejí komfortní, nízký posed, přístrojová deska je designově krásná, ale protože je ovládání displeje dotykové, bude vás leštění stát dost času. Po technické stránce je tohle auto nadupané, část ovládání je na volantu, a i když se to může zdát zpočátku trochu nekomfortní, člověk si poměrně rychle zvykne. Vůz nabízí opravdu hodně bezpečnostních asistentů, stačí si je poladit a po dálnici můžete jezdit skoro „poslepu“, auto vás za pomoci automatického asistenta Lane Assist doveze až ke sjezdu. Arteon je velkým překvapením a přináší svěží vítr do segmentu velkých a  luxusních sportbacků. Za pět dní testování jsme si dosyta vychutnali opravdový požitek z jízdy, a přestože šlo o nadupanou verzi, model rozhodně není předražený.

AUTO

116-117_Test Arteon.indd 116

5.9.17 18:03


116-117_Test Arteon.indd 117

5.9.17 18:03


118 Audi A5 Sportback Sport 2.0 TDI quattro PROČ JE AUDI A5 SPORTBACK U ZÁKAZNÍKŮ TAK OBLÍBENÉ? A PŘEKONALA DRUHÁ GENERACE SVÉHO PŘEDCHŮDCE? ZNÁME ODPOVĚDI! Text ALEŠ PROCHÁZKA

Technické údaje: motor 2.0 TDI, nejvyšší výkon 140 kW (190 koní) a 400 Nm, zrychlení z 0 na 100 km/h za 7,9 s, nejvyšší rychlost 235 km/h, 7stupňová automatická převodovka S tronic, pohon všech kol, 19palcová litá kola – mnohapaprskový V design, zvýhodněný akční Paket Lifestyle, Bang & Olufsen Soudsystem, LED světlomety Audi Matrix, S Line sportovní paket, lak šedá Daytona Cena testovaného modelu: 1 794 200 Kč s DPH, více na www.audi.cz

FOTO: ARCHIV

A

utomobilka, která je často srovnávána s konkurenčními německými značkami, si vybojovala během posledních deseti let pevnou pozici na trhu. Vlastně se dostala až na vrchol „automobilového řetězce“. Kromě masové výroby vozů Audi vlastní i  luxusní automobilku Lamborghini či značku motocyklů Ducati. To mimo jiné pomohlo automobilce Audi k rozvoji, technologickému vývoji, a v konečném důsledku k produkci spotřebitelsky oblíbených vozů. Druhá generace A5 Sportback, i přes obrovský úspěch svého předchůdce, bude pro společnost Audi ještě větším kasovním trhákem. Velký posun totiž zaznamenal vůz v designovém pojetí, kde snad není jediný záhyb, hrana, světlo či klika, jež by designéři do detailu nepromysleli. Ne že by minulá generace byla v něčem ochuzená, ale chybělo jí (pro druhou generaci tak typické) velké množství emocí. Nový Sportback je celý sestaven z precizně navržených a vyrobených dílů, které tvoří dravý, a přitom velmi elegantní celek. Přístrojová deska, volant, displeje ve vysokém rozlišení i sedačka poskytují řidiči komfortní zázemí, každé důležité tlačítko najde majitel vozu právě tam, kde by ho hledal. Zároveň sedačka a volant s pádly naznačují, že vůz má sportovní ambice. Ještě před tím, než se budeme věnovat jízdním vlastnostem, musíme zmínit soundsystém od Bang & Olufsen s devatenácti reproduktory a zesilovačem o výkonu 755 wattů. Testovali jsme mnoho aut, samozřejmě i od stejné značky, ovšem v tomto voze je zvuk fenomenální. Ještě nikdy se nestalo, že bychom dojeli do garáže a seděli tam další půlhodinku a poslouchali hudbu. Možná je to i tím, že když vůz řídíte a chcete si ho užít, je lepší hudbu ztlumit, navolit si sportovní režim a  trochu si zablbnout. V„á pětce“ to znamená, že vůz řídíte, jako byste jeli po kolejích: kam otočíte přední kola, tam auto jede, je přesné, poslouchá na slovo. Berte na vědomí, že drifty a  podobné blázniviny se s  tímto modelem příliš neslučují. Námi testovaná dvoulitrová naftová pohonná jednotka, která má sice výkonu dostatek, 140 kW (190 koní), a krouťák 400 Nm, byla i tak ordinérní. S tímto vozem se nikdo z „řetězu neutrhne“, auto na to není stavěné. Co si ale budou pochvalovat i největší „závodníci“, je úchvatný podvozek. Druhá generace Audi A5 Sportback je o kilometry dál než jeho předchůdce jak po technické, tak i designové stránce. Námi testovaná verze bude rozhodně oblíbená u firemní klientely, která vyžaduje pohodlné, bezpečné, úsporné a svižné svezení. Pro víkendové řidiče má Audi připravené třílitrové motory s  výkonem 160 kW (218 koní) i  novou vrcholnou verzi o výkonu 210 kW (286 koní)… Audi tak nezklame v nastoleném trendu detailismu a rozhodně ne v očích nás, řidičů.

AUTO

118-119_Test Audi.indd 118

5.9.17 18:04


118-119_Test Audi.indd 119

5.9.17 18:04


120

Salon by Michal Zapomeˇl Kadeřník Michal Zapoměl otevřel nový salon v pražském Karlíně. Tento vlasový mág, který patří mezi mistry ve svém oboru, se rozhodl pro netradiční pojetí interiéru a oslovil španělské designové studio Azul-Tierra. To dodalo jedinečné kousky nábytku z různých koutů světa: ze Španělska, Francie, Holandska a  Tibetu. Lehce dekadentní a  zároveň útulný styl mění salon na místo, kde člověk zapomene na starosti běžných dní a uvolní se pod rukama profesionálních hair stylistů. Součástí salonu je i vzdělávací akademie pro kadeřníky i  klienty. Tematické semináře jim osvětlí, jak pečovat o vlasy a zevnějšek. WWW.MICHALZAPOMEL.CZ

KRÁSA / NOVINKY

120-122_Beauty news.indd 120

5.9.17 18:05


Dior Odstínem písku na pláži, za níž se smráká nad temnou mořskou hladinou, se inspirovali tvůrci kolekce líčení podzim/zima od Chanel. Ta připomíná chvíle, kdy slunce zapadá nad oceánem, ale nehřeje už tolik jako v létě, a  nese název Travel Diary. Zaujala nás tvářenka Essentielle, kombinuje v  sobě rozjasňovač, korektor a malinovou barvu pro sexy líčka, dále i paleta očních stínů v teplých tónech hnědé, zelené a tělové. Sympatická je také malá řasenka na obočí ve třech barevných variantách pro přirozený, a přitom naprosto smyslný pohled. K DOSTÁNÍ VE VYBRANÝCH PARFUMERIÍCH, WWW.DIOR.COM

Balmain Paris Vlasová péče módního domu Balmain Paris je konečně i u nás. Hlavními složkami většiny produktů, jež mají lehkou, vlasy nezatěžující texturu, jsou hedvábné proteiny a arganový elixír. V nabídce je nyní i limitovaná edice vhodná na cesty a balená v glamour taštičce s řetízkem a bílým hřebenem. EXKLUZIVNĚ V PARFUMERIÍCH DOUGLAS ZA 825 KČ: NA PŘÍKOPĚ, PALLADIUM, NOVÝ SMÍCHOV, CHODOV, VAŇKOVKA, NOVÁ KAROLINA

Cremorlab Na český trh přichází korejská značka Cremorlab, jejíž výrobky obsahují patentovanou termální vodu T.E.N. Ta se získává z hloubky 1 100 metrů pod zemí a obsahuje vzácné minerály. Jejich koncentrace je až třistakrát vyšší než u běžných pramenitých vod a ideální množství v kosmetických přípravcích působí blahodárně na pleť. Voda je totiž schopna vniknout až do nejhlubších vrstev pokožky, tu hydratuje, dodává jí energii a okysličuje ji. EXKLUZIVNĚ V PARFUMERIÍCH FANN, WWW.FANN.CZ

120-122_Beauty news.indd 121

5.9.17 18:05


La Prairie Jedna z nejoblíbenějších kolekcí Skin Caviar od švýcarské kosmetické značky La Prairie slaví letos třicáté výročí od uvedení na trh. Za tu dobu představila mnoho produktů, jež se staly bestsellery, a v linii tak zůstávají po dlouhá léta. Novinkou, která má předpoklady stát se evergreenem, je krém Skin Caviar Absolute Filler. Obsahuje vysokou koncentraci kaviárových olejů a bílkovin, které pleť regenerují, hydratují, vyživují a  podporují tvorbu kolagenu. Praktický dávkovač chrání krém proti styku se vzduchem a  bakteriemi, ideální porce velikosti lískového oříšku vyjde právě tak na jednu ranní či večerní aplikaci. K DOSTÁNÍ VE VYBRANÝCH PARFUMERICÍH ZA 14 590 KČ

122

Biosophy Pro ženy, které se zhlédly v trendu organické kosmetiky, se otevřela v  Praze nová stylová prodejna. Biosophy beauty concept store nabízí širokou škálu kosmetických produktů světových značek, jako jsou Juice Beauty, Sienna Byron Bay, Real Techniques a  mnoha dalších. Prostor tu kromě pečující kosmetiky dostala i ta dekorativní, zároveň tu najdeme plejádu produktů pro krásné a zdravé vlasy, k dispozici jsou služby make-up artisty a kosmetologa. Prodejnu v Karlíně doplňuje praktický e-shop.

Estée Lauder To, že rodina Davida a Victorie Beckham stále přitahuje pozornost a je zajímavá i pro zákazníky, dokazuje jak Davidův nový kontrakt s hodinářskou značkou Tudor, tak spolupráce jeho ženy Victorie s americkou značkou Estée Lauder. Bývalá Spice Girl se stala tváří kolekce dekorativní kosmetiky, po ní pojmenovaná linie měla již v minulosti velký ohlas. Značka se proto rozhodla pro opětovné uvedení této kolekce a zařadila do ní neokoukané odstíny bronzeru a rtěnky. EXKLUZIVNĚ V PRODEJNÁCH ESTÉE LAUDER

FOTO: ARCHIV, PŘIPRAVILA KATEŘINA DAŇKOVÁ

WWW.BIOSOPHY.CZ

KRÁSA / NOVINKY

120-122_Beauty news.indd 122

5.9.17 18:05


Edie Campbell

EAU DE PARFUM


MUDr. Věra Terzijská Vystudovala Fakultu všeobecného lékařství UK v Praze. Po ukončení studia nastoupila na kožní kliniku Fakultní nemocnice Bulovka, kde také absolvovala atestaci z dermatovenerologie. Dále má atestaci z korektivní dermatologie, věnuje se výuce lékařů v některých sekcích korektivní dermatologie a dlouhodobě také odborné publikační činnosti v oboru dermatovenerologie. V současnosti vede soukromou praxi dermatologie a korektivní dermatologie v Praze na klinice Veramedica. Pořádá a vede odborná školení na téma: kožní implantáty, liftující nitě, tekutý lifting.

Nejpopulárnější zákroky na klinice

Veramedica Máte při pohledu do zrcadla palčivý pocit, že se kvalita vaší pleti zhoršuje, že vlasy už nejsou tak husté a lesklé, jako byly dřív, a vy byste s tím měli něco dělat? Začněte okamžitě! Ať už vás trápí jakýkoli estetický problém, účinně vám pomohou odborníci na pražské klinice Veramedica.

124-125_Veramedica_L_17.indd 124

5.9.17 18:06


SPECIÁLNÍ INZERTNÍ PROJEKT

01

03

VLASOVÁ MEZOTERAPIE

CHEMICKÝ PEELING

Jsou vaše vlasy slabé, poničené nebo vám vypadávají? Přestaňte se tím trápit a dopřejte jim ozdravnou terapii v podobě mikrojehličkování. Jde o inovativní novou generaci mezoterapie, která pomáhá zamezit vypadávání vlasů, stimuluje jejich růst a současně je posiluje. Koncept mikrojehličkování je založen na přirozené samoobnovovací schopnosti pokožky. Na klinice Veramedica používáme během mikrojehličkování roztok určený pro výživu vlasových folikulů. Jde o vysoce účinný přírodní extrakt, který bojuje proti ztrátě vlasů, stimuluje jejich růst a regeneraci. Přípravek napomáhá obnovení mikrocirkulace ve vlasové části pokožky a podporuje revitalizaci vlasových folikulů. Tuto metodu využíváme nejen k posílení vlasů a zlepšení jejich kvality, ale rovněž k řešení ztráty vlasů a ke stimulaci růstu zdravých vlasů, je velmi vhodná pro ženy v menopauze. 

Chemický peeling je lékařský zákrok, který používá chemické sloučeniny – AHA kyseliny působící na tkáňovou a strukturální regeneraci kůže. Výsledkem je obnovení epidermis a přeměna mikroarchitektury kůže. AHA kyseliny pomáhají uvolnit a odstranit mrtvé povrchové vrstvy pokožky (formou olupování). Přirozeně tak dochází ke stimulaci obnovy buněk v různých vrstvách kůže. Výsledkem je zdravější a hladší pleť, s minimalizovanými projevy akné, pigmentací, vrásek a jiných nerovností. Vzhledem k různému portfoliu chemických peelingů (různé kombinace a koncentrace AHA kyselin) lze působit povrchově i do hloubky kůže, lékař vybere daný typ podle řešeného problému a stavu pleti.

FOTO: SHUTTERSTOCK.COM, ARCHIV

PŘED

PO

02

04

PLEŤOVÉ TERAPIE PRO ZKVALITNĚNÍ PLETI

MEZOTERAPIE OČNÍHO OKOLÍ

Přirozenou cestou ke zdravé, hladké a zářící pleti jsou omlazující pleťové terapie medical microneedling a chemický peeling. Výběr techniky záleží na druhu a stavu pleti. Jasnou indikací pro pleťovou terapii je aknotická pleť či pleť s nerovným reliéfem, s jizvičkami po akné, pleť s pigmentovými skvrnami či žilkami. Povadlá pleť bez jasu, ochablá pleť, počínající vrásky, rozšířené póry, hrubá pleť, to vše jsou znaky stárnutí, stresu, hormonální nerovnováhy, nevyhovujícího životního stylu... Pleťové terapie microneedling a chemický peeling účinně řeší jmenované problémy a jsou vhodné pro všechny typy pokožky.

Jde o velmi účinný anti-agingový zákrok, při němž se aplikuje speciální regenerační roztok s přídavkem kyseliny hyaluronové do citlivé pokožky v oblasti očí. K mezoterapii se používají omlazující roztoky obsahující vysoké koncentrace vitaminů, aminokyselin, enzymů a stopových prvků k podpoře metabolismu pokožky, regeneraci buněk a syntéze kolagenu. Mezoterapie s obsahem kyseliny hyaluronové vede k intenzivní hydrataci s následným vyhlazením a zpevněním pokožky. Kombinace s dalšími metodami, jako jsou botulotoxin a dermální výplně, podpoří efekt plánovaného zákroku k dosažení svěžího a mladistvého vzhledu. Tmavé kruhy pod očima, vaky i propadliny, vrásky či nejednotné zbarvení, to vše jsou časté problémy očního okolí, které mezoterapie v kombinaci s výplněmi umí dramaticky zlepšit.

otevírací doba: st–pá 10.00–20.00 (objednávky dle dohody) recepce: 723 002 072, ordinace: 608 994 949, email: vera.terzijska@seznam.cz, www.terzijska.cz

124-125_Veramedica_L_17.indd 125

5.9.17 18:06


126 Noví pomocníci JEDEN HYDRATUJE PO LÉTĚ VYPRAHLOU PLEŤ, DRUHÝ JÍ DODÁ KOLAGEN ČI KYSELINU HYALURONOVOU, INGREDIENCE, JEŽ KŮŽI NAPUMPUJÍ A PŘIDAJÍ JÍ NA OBJEMU. ZDÁ SE, ŽE POTŘEBUJEME VŠECHNY TYHLE NOVINKY, NEBO ALESPOŇ JEDNU Z NICH. Text KATEŘINA DAŇKOVÁ

CLARINS Nezůstávat na jednom místě a pořád se zlepšovat – tohle motto ctí Double Serum! Jeho nové složení obsahuje výtažek z kurkumy, která rozumí buňkám v pleti a umí je oživit. Není to ale jediná ingredience chránící pleť před stárnutím, sérum je obohaceno o osmnáct rostlinných složek, které dodají pokožce energii a mladistvost. 50 ml / 2 790 Kč DIOR Další přípravek, který se dočkal vylepšení, je One Essential Skin Boosting Super Serum. Bojuje proti vnějším vlivům prostředí: smogu, emisím, UV záření a toxinům. Dokáže pleť regenerovat, hydratovat a chrání ji, dodává jí energii a výživu. 50 ml / 3 390 Kč MATIS Třetím sérem v pořadí je Réponse Corrective Performance Correcting Serum, jež spojuje efekt botoxu se silou kyseliny hyaluronové a má i jemně exfoliační účinek. EdT 30 ml / 2 299 Kč CHANEL Maska Le Lift funguje přes noc, stačí ji před spaním nanášet na obličej, krk a dekolt. Po dobu spánku bude pokožka hydratovaná, vyživovaná a druhý den ráno jako znovuzrozená. 75 ml / 2 920 Kč SISLEY Oční okolí stárne nejrychleji, ne však s krémem Sisleÿa L’Intégral Anti-Âge Eye and Lip contour. Ten vyhlazuje vrásky kolem očí i rtů a bojuje proti tmavým skvrnám. Je za 4 590 Kč. LANCÔME Multifunkční pomocník proti hlubokým vráskám a pigmentovým skvrnám má název Rénergie Multi-Lift Ultra Full Spectrum Anti-ageing Fluid. Pleť je díky němu zářivější a omlazená, fluid stojí 2 720 Kč. ORLANE Nová linie Anagenèse obsahuje produkty, které s farmaceutickou přesností dávkují pokožce kyselinu hyaluronovou a kolagen. Nám se zalíbilo sérum, jež rozjasňuje a vyhlazuje pleť a zlepšuje její kvalitu už po několika aplikacích. EdT 30 ml / 1 375 Kč PHYRIS Nová řada Skin Control zmírňuje začervenání pleti, eliminuje suchá a šupinatá místa a redukuje pocit pnutí. Couperose krém „zmizíkuje“ žilky téměř do ztracena. Stojí 1 345 Kč.

KRÁSA / NOVINKY

126-127_Kremy.indd 126

5.9.17 18:07


FOTO: ARCHIV ZNAČEK

126-127_Kremy.indd 127

ESTÉE LAUDER Vyživující krém na noc Resilience Lift Night Lifting/Firming Face and Neck Creme lze používat denně nebo jednou týdně jako masku. Podporuje tvorbu kolagenu a pomocí aktivní složky Tri-Peptide Lift Complex obnovuje pevnost a  elasticitu pleti. Stojí 3 050 Kč. HELENA RUBINSTEIN Je jako lehký závoj, který přirozeně souzní s pokožkou, je světlem, jež dodá pleti jas a doslova ji rozzáří. Liquid Light navíc sjednocuje tón pleti. Exkluzivně v Sephora za 1 320 Kč. 3LAB Jak dodat pokožce ztracenou pružnost? Perfect "C" Treatment Serum je tím pravým pomocníkem. Postará se o to, aby se v pleti tvořil kolagen, rozjasní ji a vyživí pořádnou dávkou vitaminu C, ten totiž zabraňuje nadměrné tvorbě melaninu a omezuje vznik pigmentových skvrn. Exkluzivně v parfumeriích FAnn a vybraných salonech za 3 640 Kč. BIOLOGIQUE RECHERCHE Maska plná vody, to je omývatelná Masque Visolastine +, jež se používá jednou týdně na obličej, krk a dekolt, doporučená doba působení je patnáct minut. Maska hydratuje a chrání pokožku před vysušením. 100  ml / / 2 050 Kč CREMORLAB Další hydratační bombou je sněhové sérum Hydro Plus Snow Falls Water-Full Serum. Obsahuje kyselinu hyaluronovou, mořský kolagen a minerální vodu T.E.N., která okysličuje a energizuje kůži. Za 899 Kč exkluzivně ve FAnn. TATA HARPER Exfoliační maska Clarifying mask je ideálním řešením pro problematickou pleť, víc než desítka aktivních ingrediencí pročišťuje kůži, potlačuje zarudnutí a hojí záněty. Exkluzivně v Ingredients za 1 870 Kč. THALGO Z nové kolekce Prodige des Oceáns vybíráme multifunkční krém, jenž revitalizuje a vyhlazuje vrásky, hydratuje a minimalizuje pigmentové skvrny, navíc je určen pro všechny typy pleti a všechny věkové kategorie, za 3 921 Kč je k dostání ve vybraných salonech a v Marionnaud.

5.9.17 18:07


128 Nové vu˚neˇ PODMANIVÁ RŮŽE JE SLOŽKOU, KTERÁ LETOS NA POZDIM VEDE V ŽEBŘÍČKU NEJPOUŽÍVANĚJŠÍCH INGREDIENCÍ. SVÉ SILNÉ POSTAVENÍ SI DRŽÍ I VÝRAZNÉ DŘEVITÉ TÓNY. TĚM, KDO SE BOJÍ, ŽE SE SVĚŽEST VYTRATILA, VZKAZUJEME: CITRUSOVÉ VŮNĚ NIKDY NEVYJDOU Z MÓDY!

BVLGARI Světoznámá modelka Bella Hadid je tváří římské vůně, tedy esence, která voní jako město nikdy neztrácející svůj glanc. Novinka Goldea, The Roman Night zaujme morušemi a pivoňkou, rozkvétá v ní jasmín, svůdnost jí dodává pačuli, pižmo a vetiver. EdP 75 ml / 3 069 Kč TOM FORD Private Blend Oud Minérale je nadčasovou a delikátní kombinací slané mořské řasy, růžového pepře a dřeva. Exkluzivně v Douglas. EdP 100 ml / 7 880 Kč ABERCROMBIE & FITCH Kdo se v životě nikdy nezamiloval na první pohled, přišel o hodně. Ta energie, která elektrizuje mezi dvěma lidmi, a přitažlivost se nedají popsat slovy. Vůně nesoucí název First Instinct je květinová, svůdná i podmanivá a umí zážitek lásky na první pohled prostředkovat! Exkluzivně v Douglas. EdP 50 ml / 1 790 Kč MOSCHINO Další voňavý čistič na okna? Kdeže! Toaletka Fresh Couture Pink svým flakonem sice připomíná saponát, uvnitř se však ukrývá svěží vůně plná esence z  konvalinek, granátového jablka, rybízu, grapefruitu, cedru a pižma. Exkluzivně ve FAnn. EdT 50 ml / 1 599 Kč GUCCI Jaké entreé udělat vůni, která je malým uměleckým dílem? Přeci pozvat všechny celebrity do newyorském institutu moderního umění MoMA a ukázat jim vůni Bloom, v níž se snoubí tuberóza s jasmínem! EdP 50 ml / 2 439 Kč MICHAEL KORS Je sexy, má přitažlivou rubínovou barvu a voní po meruňkách a růžích. Co je to? Novinka Sexy Ruby, která se prodává za 2 250 Kč / EdP 50 ml. LANCÔME Opulentní vůně nás zavede do orientální tržnice. V Rôses Berberanza se pojí maliny s damašskou růží, vanilkou a kouřovým oudem. Parfém z luxusní kolekce Maison Lancôme stojí 5 540 Kč / EdP 100 ml, k dostání je exkluzivně v Lancôme Beauty Institutu. DIOR Vůně Miss Dior zažívá velký návrat s upgradem své parfémové verze. Ve svém nitru kombinuje podmanivost růže z Grasse a návykovost damašské růže, jiskrnost jí dodává kalabrijský bergamot. Tahle vůně je elegantní a smyslná zároveň. EdP 100 ml / 3 810 Kč

FOTO: ARCHIV ZNAČEK

Text KATEŘINA DAŇKOVÁ

KRÁSA / NOVINKY

128_Vune.indd 128

5.9.17 18:08


NEW BRAND SHOWROOM Dorint DG Centrum Otevřeli jsme pro vás novou exkluzivní vzorkovnu s nejnovějšími trendy od společnosti Dornbracht Group. Na 150 m2 zde jsou prezentovány vodovodní armatury a sprchové systémy předního německého výrobce Dornbracht, dále umyvadla z glazované oceli a koupelnový nábytek z manufaktury Alape.

Ř EM ES L N Á K VA L I TA | PRO G R ESIV I TA | MINIM A LISTICK Ý DESIGN KO M FO RT | PÉČ E O T ĚLO | P OŽIT EK Z VO DY Navštivte náš nový showroom Prokopova 2856/10 | Praha 3 | +420 774 221 009 | dornbracht@dorint.cz | www.dorint.cz

000_Dorint_IM_215x275_L_fall17.indd 1

23.8.17 14:25


KRÁSA / NOVINKY

130-132_Retinol.indd 130

5.9.17 18:08


131 Aktivní spoluhrácˇ – retinol NEMÁ SMYSL BOJOVAT S ČASEM, NATOŽ SI MYSLET, ŽE OVLIVNÍME VNĚJŠÍ NEGATIVNÍ VLIVY PŮSOBÍCÍ NA POKOŽKU, JAKO JSOU GRAVITACE, SMOG, UV ZÁŘENÍ ČI VOLNÉ RADIKÁLY. MŮŽEME VŠAK OVLIVNIT TO, CO PLETI CHCEME DOPŘÁT V RÁMCI DENNÍ PÉČE, A POSTARAT SE, ABY VYPADALA CO NEJDÉLE MLADISTVÁ A BEZ VRÁSEK. Text KATEŘINA DAŇKOVÁ

D

nes v kosmetice hojně využívaný retinol neboli vitamin A1 je látka, která pomáhá udržet mladistvý tonus pleti a stará se o její obnovu. Retinol zažívá ve třetím tisíciletí boom, představuje se v nových, stabilizovanějších formulích, které umožňují používat produkty kdykoli přes den a bez zásadnějšího omezení.

PRACOVITÝ OMLAZOVAČ

Retinol urychluje obnovu kožních buněk a má schopnost vychytávat takzvané volné radikály, čímž zabraňuje vzniku vrásek, akné či pigmentace. V naší kůži se vyskytuje přirozeně. Je-li ho dostatek, pleť vypadá mladistvě, když se však začnou tvořit na pokožce vrásky, je jasné, že retinolu v pleti rapidně ubývá. Spolupracuje také na tvorbě kolagenu, kyseliny hyaluronové a elastinu a působí na fibroblasty, tedy kožní buňky, které kolagen vytvářejí. Zároveň funguje také jako exfoliant, a to v závislosti na tom, v jaké koncentraci ho použijeme. Pleť se po jeho použití olupuje, odstraňují se staré poškozené buňky a na pokožce se objevují nové a zdravější. Při tomto procesu je potřeba pleť chránit před sluncem použitím vysokého ochranného faktoru.

SPRÁVNÁ DENNÍ DÁVKA Právě zmíněné olupování kůže je důvod, proč je retinol zatížen tolika negativními mýty. Hodně žen jej v minulosti používalo v  neúměrném množství a  nedbalo rad dermatologů. Dnes se v  kosmetice využívá retinol, potažmo jeho stabilnější verze retinyl palmitát – ester vitaminu A a kyseliny palmitové, v ideálním množství, tak aby

130-132_Retinol.indd 131

5.9.17 18:08


132

Overnight Retinol Repair, Dermalogica, 30 ml, 2 245 Kč, www.dermalogica.cz

Bamboo Age Corrective Masque, Éminence, 60 ml, 1 500 Kč, www.eminence.cz

Phyto Repairing serum, Gisele Delorme, 30 ml, 1 850 Kč, www.sensualsro.cz

nedošlo k „předávkování“ touto látkou. Pro porovnávání účinků se používá označení UI (mezinárodní jednotka aktivity), které udává obsah látky v  kosmetice. Platí, že jedna UI se rovná 0,33 miligramu retinolu. V  kosmetických produktech, které se nesmývají, se nedoporučuje překračovat 3 000 UI/g, což odpovídá koncentraci kolem desetiny procenta čistého retinolu. V médiích se objevily také zprávy, že retinol nelze kombinovat s vitaminem C nebo AHA či BHA hydroxykyselinami. To je však dost diskutabilní tvrzení, neboť žádný výzkum tyto informace nikdy nepotvrdil.

VÝSLEDEK ZA TŘI MĚSÍCE Ideální je aplikovat retinol nejprve v malém množství asi velikosti hrášku přes hydratační krém, a to každou třetí noc po dobu prvních dvou týdnů. Poté lze zvýšit frekvenci na každou druhou noc po dobu dvou týdnů. Teprve pak je kůže připravena na každodenní, respektive „každonoční“ účinek retinolu. „Pro skutečně dobrý výsledek je potřeba používat ho několik měsíců. Při denní aplikaci krémů s retinolem, retinalem či retinoidy se dostavuje účinek odstranění vrásek nejdříve za tři až čtyři měsíce,“ doplňuje MUDr. Slavomira Feix z Interklinik. Jen u velmi citlivé pleti či alergie na některou ze složek se užívání retinolu nedoporučuje, případně jen omezeně. Retinol se také nesmí užívat během těhotenství a kojení.

r-Retinoate, Medik8, 50 ml, 3 990 Kč, www.medaprex.cz

FOTO: ARCHIV ZNAČEK, SHUTTERSTOCK.COM

Cocktail d’Actifs Régénérants, Biologique Recherche, 10 × 5 ml, 15 020 Kč, v salonech BR

KRÁSA / NOVINKY

130-132_Retinol.indd 132

5.9.17 18:09


OBJEVTE OCENĚNÝ ALL INCLUSIVE RESORT NA MALEDIVÁCH. Luxusní koncept Platinum Plan zahrnuje kromě pokrmů a nápojů i celou řadu aktivit. Na hosty zde čeká dokonalá kombinace nedotčených pláží, svěží tropické vegetace a korálového útesu, který je jednou z nejkrásnějších potápěčských lokalit.

Speciální nabídka pro novomanžele a výročí svatby (každých 5 let) kdykoliv v termínu 01. 11. - 23. 12. 2017 a 05. 01. -31. 10. 2018 50 % sleva na ubytování včetně all inclusive pro nevěstu a další bonusy Chcete vědět více? Zavolejte nám na +420 777 114 465 nebo napište na katerina.rozehnalova@sguide.cz, rádi Vám vše představíme a vysvětlíme. Při objednávce s námi získáte ještě více, zdarma upgrade do vyšší kategorie pokoje, zážitek Ganga Arti, early checkin a late checkout.

www.Luxusni-Dovolena.cz


Umí Váš kávovar připravit ledovou kávu?

4PR Experience 4x215x275 LG 06.indd 1

02.06.17 16:30


Better Everyday

PrimaDonna Elite Experience ano. Dostupná v obchodech pod označením ECAM 650.85.MS

4PR Experience 4x215x275 LG 06.indd 2

02.06.17 16:30


136

CESTOVÁNÍ

136-140_Cestovni denik.indd 136

5.9.17 18:09


Cestovní deník KAŽDÝ Z NÁS MÁ MÍSTA, NA KTERÁ SE RÁD VRACÍ, O NICHŽ BY DOKONCE ŘEKL, ŽE JSOU JEHO DRUHÝM DOMOVEM. NA SVĚTĚ ALE EXISTUJÍ JEŠTĚ TISÍCE DALŠÍCH KRÁSNÝCH MĚST, ÚDOLÍ, HOR, LESŮ, ŘEK A MOŘÍ, KDE BYCHOM MOHLI NAJÍT MÍSTO BLÍZKÉ NAŠEMU SRDCI. Text KATEŘINA HORNÍČKOVÁ

Turecko Let horkovzdušným balonem nad oblastí Kappadokie neboli „zemí krásných koní“ ve střední Anatolii patří určitě mezi zážitky na celý život. Těm, kdo si přivstanou a  kolem páté nebo šesté hodiny vystoupají k  obloze společně s vycházejícím sluncem, se v  Turecku naskytne fascinující pohled na velkolepou krajinu, která zvolna mizí v hloubce pod košem balonu. Některá údolí připomínají povrch Měsíce, jinde je zase možné vidět skalní městečka či vinice. Skály tu nabývají neobvyklých tvarů a  rozměrů, někde připomínají velké komíny, jinde cukrové homole. WWW.HOTAIRBALLOONCAPPADOCIA.COM

136-140_Cestovni denik.indd 137

5.9.17 18:10


Cˇeská republika

Omán Vzácný klenot ležící v lůně skal – Hotel Anantara Al Jabal Al Akhdar – je nejvýše položeným pětihvězdičkovým střediskem Středního východu a i v celosvětovém měřítku patří k nejvyšším. Elegantní architektura reflektuje hornaté okolí a  uměleckou kulturu Ománu. Téměř nekonečný bazén s  panoramatickým výhledem nabízí nádherné prostředí pro odpočinek. V tureckých lázních hammam v Anantara Spa si mohou hosté dopřát arabský čisticí rituál a nebo pár lekcí náročnější hot jógy.

Je to česká rarita, a navíc i středoevropský unikát, který stojí za vidění, respektive za přespání! Pytloun Grand Hotel Imperial v  Liberci nabízí hostům  nejen šedesát sedm pokojů v  kategorii superior, ale i  devětadvacet autorských designových pokojů. V  každém z  nich se našel prostor pro originální počiny významných architektů. Vznikl tak třeba pokoj Na vlně od Ondřeje Kamenického, oblé tvary se projevují i na zvlněné podlaze. Místnost od Bořka Šípka nese název Naruby, v glamour stylu byl vyveden pokoj Vádí, jemuž vévodí samostatně stojící vana v  tyrkysové barvě. Hotel je svou polohou ideálním místem pro rekreaci i firemní setkání. WWW.IMPERIALLIBEREC.CZ

WWW.JABAL-AKHDAR.ANANTARA.COM

CESTOVÁNÍ

136-140_Cestovni denik.indd 138

138 5.9.17 18:10


Better Everyday

Vyzkoušejte její neomezené možnosti! Horké Marocchino Suroviny Kávová zrna 200 ml studeného mléka Kakaový prášek Drcené oříšky

Příprava 

Vybavení

(součástí kávovaru) Karafa MixCarafe s vrtulkou na čokoládu Mléčná karafa se systém LatteCrema

4PR Experience 4x215x275 LG 06.indd 3

Pro vytvoření první části receptu připravte šálek horké čokolády v karafě MixCarafe s použitím maximální úrovně hustoty a nalijte ji do šálku asi do 1/3 výšky. Postavte sklenici s horkou čokoládou přímo pod dávkovač kávy. S šálkem pod dávkovačem kávy připravte jednu dávku espressa s požadovanou intenzitou aroma. Naplňte mléčnou karafu 100 ml studeného mléka a připravte horkou mléčnou pěnu; vyberte maximální úroveň napěnění, aby pěna dosáhla k okraji sklenice. Pro dokončení receptu nápoj ozdobte kakaovým práškem (pomocí sítka) a hrstí drcených oříšků.

02.06.17 16:30


Island

Itálie Už jste někdy slyšeli o Cinque Terre, pěti italských rybářských vesnicích, které turisté často projíždějí lodí jednu po druhé? Mezi nejoblíbenější zastávku patří Riomaggiore a  je hned několik důvodů, proč právě tomuto místu věnovat největší pozornost. Nádherné západy slunce, fotogenický každý koutek města, chutné čerstvé mořské plody, útulné restaurace na skalních terasách a  v  neposlední řadě ta nejmodřejší modrá voda – to se prostě musí vidět! Vesnice leží přímo v  Janovském zálivu, v  horní části „italské holínky“, kde je voda nedotčená a klidná.

Pro mnoho lidí, kteří navštíví Island, jsou tím nejintenzivnějším zážitkem lázně Modrá laguna. Jezírka s mléčně modrou vodou a  obklopená černou lávou mají teplotu 37 až 39 stupňů Celsia. Ozdravná voda ale není jediným lákadlem. Hosté si mohou dopřát pleťovou bahenní masku nebo masáž a  saunu s výhledem na osvícenou lagunu. Voda v celém areálu je slaná mořská a  s  ohledem na její vysokou teplotu ji není potřeba chlorovat, protože v  ní bakterie nepřežijí. Jde o nejlepší a také nejznámější geotermální lázně na světě. WWW.BLUELAGOON.COM

FOTO: EFESENKO, CORTYN / SHUTTERSTOCK.COMFOTO: EFESENKO, CORTYN / SHUTTERSTOCK.COM

140 WWW.CINQUETERRE-TRAVEL.COM

CESTOVÁNÍ

136-140_Cestovni denik.indd 140

5.9.17 18:11


Vydejte se do jedné z nejromantictejších destinací na svete, uniknete od všedních starostí na Maledivy a znovu se do sebe zamilujte! Speciální nabídka platná při rezervaci do 30. 9. 2017 • 30% sleva na 5–10 nocí, 35% sleva na 11 a více nocí pri pobytu v termínu kdykoliv do 23. 12. 2017 • Speciální cena transferu letadlem a lodí • Upgrade pro stravování (snídane=polopenze, polopenze=plná penze, plná penze=all inclusive) • 1x plavba pri západu slunce • 15% sleva do Devarana Spa Rezervujte si nezapomenutelný pobyt v ráji už dnes u svého travel designera! Katerina Rozehnalová, email: katerina.rozehnalova@sguide.cz, tel.: +420 777 114 465

www.Luxusni-Dovolena.cz


142 Luxusní odpocˇinek na úpatí Himálaje NE VŠECHNY PROBLÉMY VYŘEŠÍ PRÁŠKY NA UKLIDNĚNÍ A NE KAŽDOU KRIZI ZAŽEHNÁ PSYCHOLOG. NĚKDY JE TÍM NEJLEPŠÍM ŘEŠENÍM VYDAT SE SÁM SE SEBOU HODNĚ DALEKO, PRYČ OD KAŽDODENNÍ RUTINY, A POKUD MOŽNO MIMO CIVILIZACI. MY JSME TAKOVÉ MÍSTO NAŠLI V PODHŮŘÍ HIMÁLAJE. Text KATEŘINA HORNÍČKOVÁ

R

esort Ananda in the Himalayas je ideálním místem pro tolik potřebné „vypnutí“. Samotné slovo Ananda pochází ze sanskrtu a znamená blaženost. A přesně tak – blaženě – jsme se cítili již při prvním vdechnutí horského vzduchu a  prvním pohledu na řeku Gangu. S  klidem můžeme tvrdit, že jsme v  indickém státě Uttarákhand našli mnohem víc, než jen další luxusní resort s  velkým výběrem procedur. Jako jedni z  mála totiž v Anandě praktikují unikátní komplexní přístup péče nejen o tělo, ale i mysl a ducha. Luxusní Ananda in the Himalayas se vznáší nad posvátným městem Rišikéš, samozvaným „hlavním městem jógy“, a je postavena kolem  bývalého Mahárádžova paláce, který tu stále vlastní část nemovitosti a  příležitostně tu tráví léto. A  tak se hosté Anandy mohou alespoň na několik dní cítit jako samotný panovník, kochat se výhledem na posvátnou řeku Gangu a celý den se nechat unášet kouzlem horské přírody! Je zbytečné vozit si sem dvacet různých outfitů a doporučujeme nechat doma i  knihy. Vůbec nejlepší je přijet sólo. Úspěšná regenerace totiž nějaký ten čas vyplní. A začíná se

CESTOVÁNÍ

142-147_Himalaje.indd 142

5.9.17 18:11


142-147_Himalaje.indd 143

5.9.17 18:12


s ní ihned po příjezdu do resortu! Odložili jsme běžné oblečení a nahradili je pohodlnou tunikou, jako welcome drink jsme dostali zázvorový čaj s medem. Od brzkého rána nás čekal nabitý program, který je pro nově příchozí naplánován na základě předem vyplněného dotazníku. V něm je nutné odpovědět na otázky týkající se běžného života: kouření, spánku, pití alkoholu, trávení, stresu... Právě takové informace pomohou určit, jaký je host typ dle ájurvédy, která vychází z teorie tří dóš, a na základě toho místní lékař sestaví procedury přímo klientům na tělo. Každé ráno v  tomto exotickém ráji začíná budíčkem v  6.30 hodin a  pokračuje denním „odpočinkovým maratonem“: skupinovou či soukromou lekcí jógy, kterou určitě doporučujeme zkusit, i když józe třeba zrovna nefandíte. Ona se zde totiž nejen cvičí, ale jde o to, pochopit i její smysl a podstatu. Následují procedury, které jsou každý den jiné a řídí se typem naší dóši – rituály zpívání ozdravných modliteb, klasické i „čtyřruční“ masáže, čištění olejem k aktivování lymfatického systému... Následuje pauza na lehký oběd, individuální sezení s  učením jógy či pránajámy neboli dechového cvičení a poté už program ovládnou zajímavé přednášky védánty – indického učení o životě, kdy máme dost času filozofovat nad otázkami jako „Proč jsou lidé nešťastni?“ a nebo „Jak opět najít smysl života“. Náš den končil soukromou lekcí s jogínem nebo večerní skupinovou jógou, vynikající a zaslouženou vegetariánskou večeří a relaxací například v místním spa, kde pravidelně hostují různí odborníci z celého světa. Celé zaměření pobytu je ovlivněno výběrem programu. K  dispozici je několik balíčků přizpůsobených individuálním cílům v  oblasti zdraví. Pod dohledem odborně řízeného týmu excelentních ájurvédských lékařů, kvalifikovaných terapeutů, výživových poradců, jogínů a kuchařů jde o to, dosáhnout co nejlepších výsledků. Je možné vybrat si z programů Detox, Yogic Detox, Dhyana Self Realisation, Ayurvedic Rejuvenation, Weight

Oheň, voda, vzduch Podle ájurvédy je dóša energetická charakteristika člověka a základem trvalého zdraví je právě rovnováha tří dóš (tridóša) –Vaty, Pitty a Kaphy.  Oheň je transformační energií v našem těle a propojuje se s dóšou, která je známá jako Pitta. Vzduch je energií, jež nám dává pohyb a mysl a spojuje se s dóšou známou jako Vata. Voda, která představuje stabilitu a sílu našeho těla, je spojena s dóšou s názvem Kapha. Naše zvyky a stárnutí těla způsobují nerovnováhu mezi ohněm, vzduchem a vodou, což má za důsledek různá onemocnění našeho těla. Ájurvéda pomáhá vyrovnávat tyto prvky a obnovit celkové zdraví.

CESTOVÁNÍ

142-147_Himalaje.indd 144

5.9.17 18:12


145

NA PRVNÍ DVOUSTRANĚ: Výhled z hotelu Martinhal Lisbon Chiado Family Suites, interiér a exteriér. NA TÉTO DVOUSTRANĚ: Úplně vlevo restaurace Terraço v Martinhal Sagres Beach Family Resort. Nahoře ubytování v tomto resortu, tzv. Pinewood House. Vlevo lobby v Martinhal Lisbon Cascais Family Hotel.

142-147_Himalaje.indd 145

5.9.17 18:12


146 Nejčastější otázky hostů Resortu Ananda Jaký zdravotní dopad na mě bude mít zdejší pobyt? Díky procedurám se zmírňují projevy nemocí, jako jsou artritida, vysoký krevní tlak, revmatismus a mnoho dalších. Zhubnu během pobytu? Nejspíš ano, v Anandě ovšem nejde v první řadě jen o hubnutí a úbytek na váze, ale o „vyčištění“ hlavy, získání nové energie, praktických vědomostí o zdravé výživě a zdraví a také návodů, jak si vařit, jak cvičit a aktivovat energii do nového dne. Regenerace tu probíhá i díky správnému stravování a jídlu. Nemám rád jógu. Nebudou mi ji tu nutit? Nebudou, pobyt je vhodný i pro ty, kteří nemají jógu úplně v oblibě. Jak je to v Anandě s léky? Neléčí se tu léky. V případě problémů je možné naordinovat bylinky. Jaké účinky mají procedury na chronické nemoci? Tyto léčebné postupy v rámci pančakarmy (detoxikace těla v rámci ájurvédy) zbaví rýmy, zlepší zrak i zklidní mysl. Mnoho lidí také zaznamenalo zmírnění příznaků u nemocí jako artritida, revmatismus nebo vysoký tlak.

Management, Renew, Yoga, Stress management nebo Active. My jsme zvolili Ayurvedic Rejuvenation, který nabízel omlazení a dobití organismu, a ještě dneska z pobytu čerpáme mnoho energie. Kuchyně v  hotelové restauraci se řídí klíčovými principy ájurvédy a  bere v  úvahu nejen chuť jídla, ale i typ těla. V nabídce je úprava pokrmů v indickém, asijském i západním stylu. Kuchař připravuje pouze vegetariánská jídla, která jsou však velmi chutně upravována, a jejich přípravu tu dokonce vyučují! Sám kuchař Narendra Sharma rád vaří třeba rizoto z řepy a ječmene s grilovaným artyčokem. Na své si tu přijdou i ti, kdo vyhledávají aktivní odpočinek, rádi vyplaví endorfiny a zároveň zklidní mysl meditací. Prostředí hor totiž nabízí celou řadu outdoorových aktivit, které zahrnují rafting na divoké řece, rybaření, fitness, golf programy a exkurze do národního parku Rajaji. Oblíbená mezi hosty je také návštěva města Rišikéše, kde se dají zakoupit suvenýry a každý večer při západu slunce probíhá na břehu řeky Gangy úchvatný rituál. V západním světě se toto město proslavilo mimo jiné i díky skupině Beatles. Ta se v roce 1968 rozhodla hledat odpovědi na zásadní životní otázky, což ji dovedlo až k meditaci, východní filozofii a nakonec do Rišikéše, kde členové skupiny složili i devátou desku White Album. Královskou péči si sem jezdí užívat slavné osobnosti i dnes, dokonce i taková jména jako moderátorka Oprah Winfrey, podnikatel Bill Gates s manželkou Melindou nebo princ Charles. V každém návštěvníkovi musí Ananda zanechat pocit, že je připraven čelit každodennímu životu. Unikátní komplexní péče pomůže najít cestu ke spokojenému životu – tělo projde silnou detoxikací s  pomocí pančakarmy a  mysl posílí učení védánty. A  své samozřejmě sehraje i neopakovatelná příroda nejvyššího pohoří světa. WWW.LUXUSNI-DOVOLENA.CZ, WWW.ANANDASPA.COM

FOTO: ARCHIV FIRMY

Je v resortu přístup k internetu? Ano, v celém resortu je signál wifi.

CESTOVÁNÍ

142-147_Himalaje.indd 146

5.9.17 18:14


142-147_Himalaje.indd 147

5.9.17 18:14


148

Jedinecˇná místa LÁSKA PRÝ PROCHÁZÍ ŽALUDKEM... KDYŽ SE K TOMU JEŠTĚ PŘIDÁ UMĚNÍ, HUDBA A DOBRÁ SPOLEČNOST, TÉMĚŘ KAŽDÉ MÍSTO MŮŽE BÝT JEDINEČNÉ. Text KATEŘINA HORNÍČKOVÁ

DESIGN

148-150_Jedinecna mista.indd 148

5.9.17 18:14


Sketch Do Londýna se už dávno nejezdí pouze na prohlídku Buckinghamského paláce nebo ochutnávku fish and chips. Lidé chtějí objevovat nová, originální a fotogenická místa. Přesně taková je restaurace Sketch, spojující dokonalé jídlo, umění a  hudbu. Za jejím zrodem stojí francouzský restauratér Mourad Mazouz a  kuchyni vládne michelinský kuchař Pierre Gagnaire. Sketch zabírá celý dům z  18. století, kde je každá místnost jedinečná a  může být hosty využita dle momentálního rozpoložení: od salonku, restaurace, baru až po knihovnu… Kuriózní jsou i zdejší toalety pojaté jako zámecký salonek z 21. století. SKETCH.LONDON

148-150_Jedinecna mista.indd 149

5.9.17 18:14


150 Signature

Ice cream Ať už je člověk fanoušek pistácie, vanilky nebo čokolády, Muzeum zmrzliny plní všechna dětská přání a tajné fantazie. Prohlídka je rozdělena do několika částí a  návštěvníci během ní mohou zapojit své smysly a  ochutnávat, čichat i  sahat. K  vidění a  focení jsou tu třeba obrovské nanuky, gumoví medvídci nebo bazének plný barevného posypu, ve kterém se lze koupat. Donedávna sídlila expozice v  Los Angeles, kam byla přestěhována z New Yorku, a do konce tohoto roku se na ni mohou těšit v  San Francisku. V  plánu je také trvalé, „neputovní“ muzeum v  New Yorku, dokonce i s restaurací a spa.

Každý asi bude souhlasit, že cesta po dálnici D1 je někdy nekonečná. Proč si ji tedy nezpříjemnit něčím dobrým? Koncem loňského roku dva Moraváci, Jiří Lešikar a Lumír Sendrei, otevřeli u sjezdu 182 v Popůvkách u Brna designovou restauraci Signature. Poctivá kuchyně, ale také champagne vinotéka čítající 160 etiket nebo snídaně s domácím pečivem i jogurty a coffee lounge poskytují útočiště byznysmenům cestujícím mezi dvěma velkoměsty. Interiér restaurace vznikl ve spolupráci s  architektem Pavlem Křížem a  nad zdejším menu má dozor kuchař hollywoodských hvězd Pavel Veltruský. WWW.RESTAURANTSIGNATURE.CZ

FOTO: ARCHIV FIREM

WWW.MUSEUMOFICECREAM.COM

DESIGN

148-150_Jedinecna mista.indd 150

5.9.17 18:15


Praha 2, Vinohradská 1200/50, WWW. PAVILON.CZ

T/

+420–286 017 701-6 WWW.STOCKIST.CZ

sofa LUNE™ design Jaime Hayon, 2017 FRITZHANSEN.COM

LGuide_215x275_Xxxxx.indd 1

03.08.17 16:08


GILI LANKANFUSHI MALDIVES Zapomeňte na všechno, co jste doposud zažili nebo slyšeli o Maledivách a objevte ráj jako žádný jiný, který se zaměřuje na luxusní služby světové úrovně šetrné k přírodě. Resort je vybudovaný v netradičním stylu z přírodních materiálů. Pokud přijedete na Maledivy do resortu Gili Lankanfushi, poznáte harmonii života na pevnině propojenou s vodním živlem. Prostorné vily nad hladinou vody, výjimečné služby a nezapomenutelné zážitky jsou do detailu propracované pro maximální spokojenost hostů. Tento luxusní soukromý ostrov je více než jen intimním zákoutím pro relaxaci. Resort přednostně používá materiály z obnovitelných zdrojů a tím zachovává krásu přírody i původní dědictví.

Poloha Gili Lankanfushi Maldives je vzdálený pouhých 20 minut jízdy lodí od mezinárodního letiště v Malé. Jedná se o ostrov umístěný v laguně, jejíž proudy se prodírají kolem prostorných vil. Kamkoliv se podíváte, čeká Vás nádherný pohled na průzračný Indický oceán. Ubytování Resort se skládá ze 45 vil nad hladinou moře, mezi které patří i 7 rezidencí Crusoe a rezidence Private Reserve, které jsou dosažitelné pouze lodí. Pobyt ve vilách nad vodou poskytují nejen dostatečné soukromí, ale také maximální pohodlí.

00_S_Guide_dp_Gili_IM_215x275_L_fall17.pdf 1

4.9.17 14:35


Komorník Mr. Friday Každá vila nabízí služby komorníka Mr. Friday (pan Pátek), pojmenovaného po věrném sluhovi a příteli Robinsona Crusoe, v jehož stylu je celý resort Gili Lankanfushi vytvořen. Zajistí vše co je třeba, ať už jsou to výlety, procedura ve SPA, plavby při západu slunce, rezervace v restauraci. Víno a večeře Vychutnejte si mořské plody na grilu v restauraci Main Restaurant nebo asijské speciality v By The Sea, popíjejte šampaňské v tradiční místní lodi zvané dhoni při západu slunce, nebo se vydejte do sklípku Underground Wine Cellar. Chcete vědět více? Zavolejte nám na +420 777 114 465 nebo napište na katerina.rozehnalova@sguide.cz, rádi Vám vše představíme a vysvětlíme. Při objednávce s námi získáte ještě více, zdarma upgrade do vyšší kategorie pokoje, zážitek Ganga Arti, early checkin a late checkout.

www.Luxusni-Dovolena.cz 00_S_Guide_dp_Gili_IM_215x275_L_fall17.pdf 2

4.9.17 14:35


154

Cartier Příběh vzniku interiérových doplňků značky Cartier se začal psát ve stejné době, kdy slavný francouzský dům začal vyrábět dnes již ikonické šperky. Luxusní doplňky jsou tak od počátku úzce spojeny s uměním šperkařů, zlatníků a stříbrotepců, kteří dokonale propojují vzácné materiály a motivy s řemeslnou zručností a kreativitou. Cartier znovu oživuje kouzlo každodenních luxusních objektů a  přináší novou barevnou kolekci moderních doplňků. CARTIER, PAŘÍŽSKÁ 2, PRAHA 1, WWW.CARTIER.COM

HOME / NOVINKY

154-156_Home news.indd 154

5.9.17 19:20


Tretter’s Home Doma by se měl člověk cítit co nejlépe. Jenže ne každý si ví rady s tím, jak vytvořit místo, které dobije energii, povzbudí inspiraci a vytvoří teplo domova. Koncept Tretter’s Home je spojení designérského studia s  prodejnou nábytku a  doplňků, jak od jednotlivých designérů, tak od světových značek, jako jsou Miho, Abhika nebo Thai Natura. Právě zde nabízejí mimo jiné také komplexní interiérové služby na klíč. Proč tedy nepřenechat navrhování profesionálům, kteří znají moderní trendy, a pouze si vychutnat finální výsledek? TRETTER’S HOME & DECORATION, KOZÍ 3, PRAHA 1, GSM: 601 168 220, WWW.TRETTERS-HOME.CZ

Qlocktwo Aktuální čas už nemusíme rozpoznávat pomocí ruček a indexů, informaci o tom, kolik je hodin, si přečteme. V  Klenotnictví Dušák mají na výběr německé hodiny Qlocktwo, které mluví česky. Slova na čtvercovém číselníku sdělí každých pět minut nový čas, extra minuty pak indikují tečky v rozích těchto designových hodin. K dostání jsou dvě velikosti: menší mají rozměr 45 × 45 cm, větší 90 × 90 cm. Na výběr jsou desítky barevných provedení. KLENOTNICTVÍ DUŠÁK, NA PŘÍKOPĚ 17, PRAHA 1, WWW.DUSAK.CZ

Debut shop Debut shop přináší hlavně radost: z nakupování a  obdarování, z  malých designových kousků. Obchod v Kaprově ulici navazuje na již zavedenou Debut Gallery, která sídlí na Malém náměstí a přináší originální nabídku šperků, svíček, interiérových doplňků či kosmetiky. Prodejnu, jejíž dominantou je svítidlo Phenomena od Bommy, navrhla Michaela Tomišková ze studia Dechem a  na míru vyrobený nábytek je od značky Master & Master. DEBUT SHOP, KAPROVA 13, PRAHA 1, TEL.: 222 316 990, WWW.DEBUTGALLERY.CZ

154-156_Home news.indd 155

5.9.17 19:20


USSPA Přijít tak po práci domů, otevřít si dobré šampaňské a ponořit se do bublající vířivky! Jedny z nejlepších vířivek u nás nabízí rodinná firma USSPA, která není pouze jejich prodejcem, ale také výrobcem a vývojářem. Vyrábí privátní spa, termální bazény i profesionální vířivky pro komerční použití. Za svou více než dvacetiletou historii přinesla řadu inovací, jež posouvají celý obor kupředu, a je držitelem několika vlastních patentů i certifikátu kvality Czech Made. Jako zatím jediná firma z Čech v oboru spa získala nejprestižnější mezinárodní ocenění Red Dot za vlastní originální design modelu LyraiN a její vířivky se vyvážejí do více než dvaceti zemí světa!

TechniStone Tradiční český výrobce tvrzeného kamene z Hradce Králové představuje novou kolekci Noble. Ta má vzhled blízký mramoru, který se v  posledních letech stal velmi žádaným, v interiérech totiž působí luxusně. Technistone nabízí celkem pět kolekcí výrobků s  širokou škálou barevných odstínů od úplně světlých až po tmavé. Výška desky, třeba té kuchyňské, může být 1,2  cm, 2 cm nebo 3 cm. Výhodou materiálu je mimo jiné jeho odolnost proti poškrábání, nenasákavost a jednoduchá údržba. VÍCE O ZNAČCE NA WWW.TECHNISTONE.CZ

HOME / NOVINKY

154-156_Home news.indd 156

156

FOTO: ARCHIV

USSPA, DOLNÍ DOBROUČ 384, TEL.: 465 543 114, WWW.USSPA.CZ

5.9.17 19:21


158

V hlavní roli KUCHYN KUCHYNĚ DŘÍV BÝVALY MÍSTEM, KDE SE JEN UVAŘILO, SNĚDLO, UMYLO A ŠLO SE DÁL. TY DNEŠNÍ JSOU VŠAK SPÍŠE SOCIÁLNÍM CENTREM, MÍSTEM, KDE SE LIDÉ BAVÍ, HRAJÍ SI A PRACUJÍ. PROTO JSOU KUCHYNĚ I V EPICENTRU ZÁJMU DESIGNÉRŮ. Text KATEŘINA HORNÍČKOVÁ

DESIGN

158-160_Design clanek1.indd 158

5.9.17 18:16


D

íky trendu využití otevřeného prostoru je kuchyně často součástí, či dokonce středobodem celého obytného prostoru. Tento trend přidává styl a funkčnost různým kuchyňským spotřebičům, a developeři tak při zařizování věnují kuchyňskému koutu o něco větší péči. Jaké jsou nejnovější trendy v kuchyních? Nákupní seznam, termín u doktora nebo obrázek od dětí... K tomu všemu už nebude třeba magnetů a papírků. Značka Miele přišla s hravou chladničkou s názvem Blackboard, která má popisovatelný povrch, takže na něj jde psát či kreslit běžnými i tekutými křídami nebo křídovými popisovači. Lednice tak může být zábavným komunikačním prostředkem v domácnosti. Mimo to má moderní design bez viditelných úchytů a další plusové body sbírá za úsporu energie: všechny volně stojící modely jsou totiž vybaveny energeticky úsporným LED osvětlením, které při otevírání dveří lehce ztmavne. V závislosti na modelu se různé systémy pro udržení čerstvosti starají o delší trvanlivost potravin. S novou funkcí DailyFresh může být vlhkost v boxu na zeleninu regulována odděleně, čímž se zlepší trvanlivost ovoce a zeleniny. U PerfectFresh nebo PerfectFresh Pro je teplota ještě víc snížena, což prodlužuje čerstvost ovoce, zeleniny, masa, ryb a mléčných výrobků. To však není jediné želízko v ohni, s nímž pro kuchyně přišla značka Miele. Pozornost si určitě zaslouží i myčky na nádobí, které disponují hned několika funkcemi usnadňujícími práci. Jednou z nich je patentovaná 3D příborová zásuvka. Lze ji nastavit libovolně do výšky, šířky i hloubky, a tak se dobře umyjí i hůře skladné kusy nádobí, třeba naběračky. Na konci mycího programu se navíc automaticky otevřou dvířka – pak už zbývá nádobí jen uklidit.

158-160_Design clanek1.indd 159

5.9.17 18:17


Zajímavou novinku nabízí značka Dornbracht. Jednoduché řešení v podobě baterie, filtru vody a nádrže na horkou vodu umožní v řádech sekund rychlou přípravu horké vody (93 °C) nebo přefiltrované studené vody. Horká voda je tak k dispozici kdykoliv, například k rychlé přípravě kávy či čaje, hygienickému vymývání kojeneckých láhví anebo očištění nádobí od zaschlých zbytků jídel. Ovládání Water Dispenser je navíc velmi jednoduché. Pohybem páky dozadu teče filtrovaná studená voda, pohybem vpřed zase ta horká. Většina novinek z řad spotřebičů v kuchyni se zaměřuje především na ulehčení práce a snadnou údržbu. Jinak tomu není ani u nové řady pečicí trouby od Teky. Značka dosáhla toho, co se zdálo nemožné: možnosti mít pyrolýzu i HydroClean ve stejné troubě. Pyrolýza neboli samočištění zahřeje troubu až na pět set stupňů Celsia a tímto žárem se přemění veškeré zbytky z pečení na popel, který je nakonec nutné pouze lehce setřít vlhkým hadříkem. Společně s funkcí Hydroclean se však trouba i umyje. Stačí nalít dovnitř trochu vody, zvolit správné tlačítko na displeji, a nakonec povrch pouze setřít hadříkem. Nová trouba má i několik dalších vychytávek, jako třeba asistenta při vaření, který si pamatuje až dvacet různých receptů. Dále nabízí více místa – až sedmdesát litrů, systém Multicook tray, díky němuž jde připravovat různé druhy jídla v jednom zásobníku, hliníkovou misku, která umožňuje vaření na indukci a v troubě, teleskopické vyjíždějící držáky na plech pro snadnější kontrolu jídla během pečení nebo pomalu se zavírající dvířka zaručující bezpečnost. Značka Küppersbusch také sází na různé požadavky a potřeby svých zákazníků. Nabízí individualizaci varné desky – ať už plynové, sklokeramické, nebo indukční, se zabudovanou digestoří. Vrcholem nabídky značky je řada Vario, která umožňuje konfiguraci jednotlivých varných desek přesně podle potřeb majitele. Ve varné zóně je tak možné mít plynový jedno- nebo dvojhořák, indukční wok a klasickou indukci, vestavný lávový gril, teppan yaki či fritézu.

FOTO: ARCHIV

160

DESIGN

158-160_Design clanek1.indd 160

5.9.17 18:17


PROMOTION

Krása tvrzeného kamene TVRZENÝ KÁMEN TECHNISTONE JE ČÍM DÁL OBLÍBENĚJŠÍM MATERIÁLEM V ČESKÝCH I ZAHRANIČNÍCH DOMÁCNOSTECH. A NENÍ SE ČEMU DIVIT: VYBÍRAT LZE Z MNOHA ODSTÍNŮ I POVRCHOVÝCH ÚPRAV, UNIKÁTNÍ TECHNOLOGIE ZPRACOVÁNÍ NAVÍC ZARUČUJE VYSOKOU PEVNOST A ODOLNOST.

BAREVNÁ ODOLNOST A PŘÍRODNÍ ZÁKLAD Tvrzený kámen TechniStone je z více než devadesáti procent tvořen přírodními materiály, především křemenem a  žulou. Ty doplňují barevné pigmenty, zrcadlové a  skleněné střepy s  efektem odlesků, vytvrzeny jsou kvalitní polyesterovou pryskyřicí. Tvrzený kámen je díky tomu pevný a vysoce odolný proti mechanickému i  chemickému poškození. Bonusem je nízká pórovitost a  nasákavost, kámen neabsorbuje tekutiny, neulpívají na něm skvrny a lze jej snadno vyčistit.

OD PŘÍRODNÍCH PO ZÁŘIVÉ ODSTÍNY

FOTO: ARCHIV FIRMY

Vybírat lze z několika kolekcí a mnoha barevných odstínů od přírodního vzhledu po zcela originální struktury. Milovníky mramoru nadchne řada Noble s materiály ve věrném mramorovém vzhledu a s typickým žilkováním. Pro ty, kdo sází na bílou, doporučujeme odstín Crystal Absolute White. Je tím nejbělejším, co v tomto segmentu seženete. Novinkou letošního roku jsou elegantní a ekologické odstíny Elegance Eco, jež jsou vyráběny převážně z českých surovin s vysokým obsahem recyklovaných složek, výroba je tak šetrná k životnímu prostředí. Popelavě šedý Elegance Eco Ash jde ruku v ruce se současným trendem stále populárnějších šedých barev, bílý Elegance Eco Nev je dobře kombinovatelný s dominantními prvky domácnosti, pískově béžový Elegance Eco Zen doplní všechny interiéry s prvky dřeva.

161_promo_Technistone.indd 161

KAM S NÍM? Využití najde v kuchyních jako pracovní deska, ale i jako obložení nebo barový pult. Ideální je jako obklad do koupelen, na dlažbu nebo odkládací desku pod umyvadlo, ale i na schodiště, krby, okenní parapety nebo jako zajímavě řešené provedení podlahových ploch. VÍCE NA WWW.TECHNISTONE.CZ

5.9.17 18:24


162

Domy

S DUSÍ

ČÍM JSOU TYTO TŘI DEVELOPERSKÉ PROJEKTY UNIKÁTNÍ? NEJSOU JEN MODERNÍMI NOVOSTAVBAMI, ALE ZÁROVEŇ CITLIVĚ PŘIVÁDĚJÍ ŽIVOT A NOVÉ OBYVATELE DO BUDOV S HISTORIÍ. DESIGN

162-164_Developer tema.indd 162

Text KATEŘINA HORNÍČKOVÁ

5.9.17 18:24


U

nikátní rezidenční projekt Chateau Troja Residence se nachází v blízkosti Trojského zámku ze 17. století. Celkem třináct budov, z  nichž šest jsou původní historické stavby a  všechny jsou památkově chráněné (jejich stáří dosahuje několik stovek let, jedna dokonce patří mezi nejstarší trojské stavby), stojí na rozloze přesahující devět tisíc metrů čtverečních. Projekt je situován v  jedné z nejvyhledávanějších pražských lokalit pro komfortní bydlení a jedná se o vůbec poslední volnou plochu určenou pro rezidenční výstavbu v  Troji, která je chráněná před povodněmi. Obyvatelé budou mít k dispozici soukromou zahradu, v níž naleznou nerušený klid vzdálený ruchu velkoměsta, a  v  blízkém okolí také malebné vinice, nábřeží Vltavy nebo nedaleký park Stromovka. Dokončení projektu je plánováno na jaro 2019. Obnova původní krásy historických budov je pro developera CCP specialitou i vášní. Právě on stojí za projekty Chateau Troja a dalším – Le Chateau. Rezidence Le Chateau je také historický projekt, tentokrát však v  srdci Prahy, poblíž Pražského hradu. Pochází z  doby slavného českého baroka a  původně sloužila jako majestátní venkovské sídlo. Díky probíhající rekonstrukci v  klasickém stylu splňuje projekt i  ty nejnáročnější představy o  moderním luxusním bydlení. Rezidenci tvoří dvě prostorná křídla a  centrální vyklenuté jádro o  třech podlažích, která nabízejí přibližně tisíc

162-164_Developer tema.indd 163

5.9.17 18:25


164

WWW.SVOBODA-WILLIAMS.COM, WWW.COASTCAPITAL.CZ

Na první dvoustraně: Chateau Troja Residence Na této straně nahoře: Le Chateau Na této straně dole: Obecní dvůr

FOTO: ARCHIV DEVELOPERŮ

metrů čtverečních obytné plochy. Tu doplňuje 1 400 čtverečních metrů soukromé zahrady a podzemní garáže pro sedm aut. Koncepce vychází z  čistě barokní formy a  zhlíží se i  v  tradičních prvcích slavných francouzských zámků – upoutá třeba majestátní centrální schodiště. Celé první podlaží se otevírá do francouzské zahrady, která nabízí soukromí a relaxaci uprostřed vzrostlé zeleně, plynule navazující na park. V  prvním podlaží se nachází kuchyně s  připojeným vinným sklípkem, z níž se vchází do jídelny a dále do hlavního salonu. Druhé křídlo ukrývá bar s  hernou, televizní místnost a bazén. Druhému podlaží vévodí hlavní ložnice s  prostornou šatnou a  dvěma koupelnami. Západní křídlo nabízí prostor pro pracovnu a knihovnu. Další ložnice jsou situovány ve třetím podlaží. V  centrální části se nachází soukromá posilovna a domácí lázně se saunou, vířivkou a prostorem pro relaxaci. Třetí projekt, v němž se historie setkává se současným bydlením, je Obecní dvůr. Architektonicky

velmi cenný areál je tvořen několika původními hospodářskými budovami ze 17. a 19. století, situovanými na Josefov na Starém Městě. Jedná se o  kombinaci budov různého stáří, vesměs barokních a  klasicistních, s  dochovanými gotickými prvky. Komplex je živoucím důkazem architektonického rozvoje centra Prahy, a představuje tak pomyslný mikrosvět v  centru města, který by měl být zachován a  renovován. Nabídne až třináct prémiových bytů rozprostřených do tří historických budov a jedné novostavby. Objekty obklopují soukromý areál zeleného dvora, jenž je určen výhradně pro potřeby rezidentů. Zachovány a  citlivě zrekonstruovány jsou původní historické prvky jako klenuté stropy, odhalené trámoví nebo okna. Luxusní, jednoaž třípatrové rezidence o  velikostech 131 m2 až 412 m2 jsou k prodeji ve stavu shell & core, a tudíž nabídnou budoucím obyvatelům možnost dispozičně si uspořádat prostory dle svých představ a přání.

DESIGN

162-164_Developer tema.indd 164

5.9.17 18:25


ZHLUBOKA SE NADECHNĚTE A NECHTE SE OKOUZLIT MÍSTEM,

KTERÉ VÁM DOSLOVA VYRAZÍ DECH

Luxusní SPA resort Ananda in the Himalayas je umístěný v prostorách Mahárádžova paláce v podhůří Himálájí. Toto místo s duchovní atmosférou je obklopeno lesy a poskytuje krásný výhled do údolí řeky Gangy a oblasti Rishikesh. Pro své služby získala Ananda již mnoho ocenění a řadí se mezi nejlepší SPA hotely na světě.Tým zkušených odborníků zde pro klienty vytváří wellness programy na míru, které využívají tradiční Ajuvérdu, jógu, meditaci a zdravou organickou kuchyni odstraňující toxiny z těla. Pobyt v hotelu Ananda bude mít blahodárné a léčivé účinky na vaše tělo i duši.

Chcete vědět více? Zavolejte nám na +420 777 114 465 nebo napište na katerina.rozehnalova@sguide.cz, rádi Vám vše představíme a vysvětlíme. Při objednávce s námi získáte ještě více, zdarma upgrade do vyšší kategorie pokoje, zážitek Ganga Arti, early checkin a late checkout.

www.Luxusni-Dovolena.cz


ČLOVĚK NĚKDY POTŘEBUJE POŘÁDNOU ZMĚNU, ABY BYL ZASE ŠŤASTNÝ. HLEDÁTELI NOVÝ DOMOV NEBO KANCELÁŘE PRO SVOU FIRMU, INSPIRUJTE SE NA NÁSLEDUJÍCÍCH ŘÁDCÍCH. Text KATEŘINA HORNÍČKOVÁ

SPÁLENÁ 5 Bývalá administrativní budova v centru Prahy byla kompletně přestavěna na multifunkční objekt s komerčními prostorami v  přízemí, třemi administrativními podlažími s  výhledem do ulice, nezávislými studii ve vnitrobloku a  exkluzivním rezidenčním penthousem na vrcholu, který má celkovou rozlohu devět set metrů čtverečních a úchvatný výhled na Hradčany a centrum Prahy. Budova s 24hodinovou recepcí a bezpečnostním systémem nabízí také klidnou zahradu ve vnitrobloku a pětatřicet podzemních parkovacích stání. WWW.SPALENA5.COM

Palác Dláždeˇná Ve spolupráci se studiem architekta Jakuba Ciglera připravila PSN projekt na kompletní rekonstrukci objektu v Dlážděné ulici. Citlivá obnova neorenesanční architektury bude doplněna o  elegantní mansardovou střechu s moderním detailem velkorysých oken. Uliční fasáda se dočká kompletní renovace, budovu budou zdobit špaletová okna i moderní výklady obchodních jednotek. Pro dvorní fasádu navrhli architekti francouzská okna, balkony a vyhlídkové terasy, velkým benefitem se pak stanou odpočinková zahrada a částečně podzemní garáže. WWW.PSN.CZ

DEVELOPER NEWS

166-168_Dveloper_news_L_fall17.indd 166

5.9.17 18:26


167 Rezidence Kobrova V jižním svahu pod Petřínem, pár kroků od centra Nový Smíchov, se nachází Rezidence Kobrova. Nabízí praktické a  funkční uspořádání bytů ve velikostech od 1 + kk až po 5 + kk s vysokým standardem, které jsou navržené tak, aby vyhovovaly životnímu stylu 21. století. Velkou předností této novostavby je zeleň situovaná ve vnitrobloku. Jde o střešní zahrady s  kombinací prostorných teras před vstupy do jednotlivých bytů, které vytváří klidné místo určené k odpočinku. Smíchov je jedno z nejlépe hodnocených čtvrtí pro bydlení a Kobrova je tak mimořádným místem pro život. WWW.SATPO.CZ

DOCK Marina Boulevard Marina Boulevard je poslední etapou jedinečného projektu, který již získal mnoho ocenění v rámci architektonických soutěží. Libeňské DOCKy nabízí moderní způsob života pro všechny, kdo hledají klidné bydlení kousek od centra metropole. Zájemci o nový domov mohou vybírat z bytů všech velikostí, včetně penthousů s krásnými výhledy na okolní krajinu, nebo z velkých bytů na špici poloostrova se soukromými bazény a prostornými zahradami. WWW.DOCK.CZ

166-168_Dveloper_news_L_fall17.indd 167

5.9.17 18:26


Truhlárna Uprostřed malebných uliček památkové zóny Tejnka, na místě dřívějšího zájezdního hostince a staré truhlárny, vzniká mimořádný projekt. Čtyři velkoryse řešené rodinné domy s architekturou dvou tváří a zeleným pokračováním obývacího pokoje volně navazují na atmosféru starého Břevnova, zároveň však přináší komfort, který dokáží poskytnout jen ty nejmodernější technologie. Pomyslnou třešničku na dortu vytváří střešní terasa, odkud je výhled na úchvatné panoráma Hradčan. WWW.ZASTRAHOVEM51.COM

168 Klidná, pohodlná a luxusní. Taková je nová rezidence Esprit. Dům o pěti patrech leží mezi ulicemi Lihovarská a  Drahobejlova v  klidné a  vyhledávané části pražské Libně, nedaleko nákupního centra Harfa a  O2 areny. Zájemci mohou vybírat z  devatenácti bytů v  rozměrech 1 + kk, 2 + kk a 4 + kk, ale k dispozici tu jsou i čtyři ateliéry a  dvě obchodní jednotky. Samotný dům je po rozsáhlé rekonstrukci a  nabízí mimo jiné skladovací prostory v podobě sklepních kójí. Kola, koloběžky a jiné věci, které nepatří do předsíně, tak zde budou mít svoje stálé místo. WWW.PSN.CZ

FOTO: ARCHIV

Rezidence Esprit

DEVELOPER NEWS

166-168_Dveloper_news_L_fall17.indd 168

5.9.17 18:27


PROMOTION

Sedm významných umeˇlcu ˚, sedm výjimecˇných medailí

FOTO: ARCHIV FIRMY

NADACE VIZE 97 A ČESKÁ MINCOVNA VYDALY SADU PAMĚTNÍCH MEDAILÍ PŘIPOMÍNAJÍCÍ ODKAZ VÁCLAVA HAVLA. VÝJIMEČNOST MEDAILÍ SPOČÍVÁ V JEJICH AUTORECH. VŠICHNI MĚLI BLÍZKO K PRVNÍMU PREZIDENTOVI ČESKÉ REPUBLIKY, VŠICHNI SE SPOJILI, ABY VYPLNILI JEHO VELKÉ PŘÁNÍ, ZÁCHRANU KOSTELA SV. ANNY.

169_promo_ceska_mincovna_L_fall17.indd 169

„Původně se manželé Havlovi rozhodli zrekonstruovat malou kapličku, nakonec to skončilo monumentálním prostorem kostela sv. Anny. Ceníme si toho, že všichni autoři bez váhání svolili ke spolupráci a vstoupili do projektu, který jsme nazvali Umění pro Václava Havla,“ uvádí Vangelis Zingopis, ředitel Nadace VIZE 97. Sérii odstartoval Bořek Šípek, následovali ho Olbram Zoubek, Jiří David, Kurt Gebauer, Aleš Lamr, Jaroslav Róna a David Černý. Každé dílo vzniklo v provedení z ryzího zlata a z ryzího stříbra. „Jsme pyšní na to, že jsme dali světu unikátní medaile vytvořené umělci, kteří se věnují zcela jinému oboru, než je medailérství. O  to zajímavější díla vznikla,“ dodává Radek Šulta, ředitel České mincovny. V  roce 2017 Mincovna tento projekt ukončila sběrateli vyhledávanou emisí. Všech sedm medailí umístila do luxusního rámu a doplnila brožurou se vzpomínkami autorů. Ve zlatě vznikl pouhý tucet rámů. To vše k dvacetinám Nadace VIZE 97. Bořek Šípek  rád vzpomínal na rozhovory o  demokracii, které s  Václavem Havlem vedl. Svou medaili pojmenoval  „Lupa na demokracii v  detailu“ a  do jejího středu umístil zvětšovací sklo s  červeným srdcem. Socha zlatovlasé hrdinky antické mytologie Ifigenie zdobí prezidentskou kancelář Václava Havla. Vyobrazena byla i  na medaili od Olbrama Zoubka. Jiří David  na své medaili ztvárnil střety, křižovatky, směry, východiska i  chaos, které určují naše bytí, nazval ji „Horizont paměti“. Kurt Gebauer proslul tvorbou obřích červených srdcí a  rozverných sádrových trpaslíků. Obojí se objevuje na medaili  „Láska a ironie“. Aleš Lamr zdobil domov i kancelář Václava Havla pestrobarevnými abstraktními obrazy. Převedl je na svou medaili, kterou nazval „Měňavka“. Medaile Jaroslava Róny se jmenuje „Conquistador“. Umělec do ní promítnul svou lásku k mexické kultuře, inspiroval se svou starší sochou. David Černý si pro medaili „Stále blbá nálada“ zvolil svou známou sochu, motiv svatého Václava sedícího na mrtvém koni. WWW.CESKAMINCOVNA.CZ

5.9.17 18:28


PROMOTION

palác dlážděná – PRÉMIOVÉ BYDLENÍ V SRDCI PRAHY V historickém centru Prahy, nedaleko Masarykova nádraží, vzniká luxusní bydlení vysokého standardu. Dvůr budovy se promění v zelenou oázu odpočinku, většina bytů bude mít svou vlastní garáž přímo v domě. WWW.PSN.CZ

170-171_promo_PSN_Dlazdena.indd 170

5.9.17 18:28


PROMOTION

projekt

lokalita

architektura

idea

Palác Dlážděná nabídne k prodeji byty o  dispozicích 1 + kk a ž 5 + kk. Objekt bude rozsáhle renovován, neorenesanční prvky zůstanou zachovány. Moderně bude pojata dvorní fasáda s francouzskými okny, prostornými balkony a vyhlídkovými terasami. Zahrada ve dvoře se stane oázou klidu.

Ulice Dlážděná přímo navazuje na Hybernskou, vedoucí k Prašné bráně, Obecnímu domu a nákupnímu bulváru Na Příkopě. Během pár minut se dostanete na Náměstí Republiky či Václavské náměstí nebo na Hlavní nádraží, v blízkosti domu jsou bary, restaurace, kina, divadla, muzea i obchody.

Architektura historické Prahy na nás dýchá noblesou, řádem a vnitřním klidem. V posledních letech jsme byli ale svědky vylidňování centra a snižování počtu rezidentů. Nyní je patrná tendence návratu rezidenčního bydlení zpět do centra a Palác Dlážděná je jedním z důkazů, že bydlení v centru je opět žádané.

Rekonstrukce historické budovy je pro architekta vždy výzvou a hledáním vztahu mezi novým a starým. Budovu je třeba přizpůsobit požadavkům současného života, zvažuje se, kde zachovat původní prvky a kde je upravit tak, aby vyhovovaly dnešnímu uživateli. Tím se řídíme i při obnově paláce Dlážděná.

170-171_promo_PSN_Dlazdena.indd 171

5.9.17 18:29


172 Hennessy Francouzská značka prémiových koňaků spolupracuje už mnoho let s významnými umělci, návrháři a  designéry. Ti dostanou strohé zadání vytvořit originální lahev pro limitovanou edici koňaku X.O, která se stane výjimečným obalem pro ještě výjimečnější obsah. Letos se tohoto prestižního úkolu zhostil australský designér Marc Newson. Navrhl zvlněnou karafu, která vychází z  jejího původního tvaru. Přímé pruhy tak opticky zvětšují lahev, v níž se tetelí sedm deci prvotřídního koňaku. Ten má příchuť kandovaného ovoce, sladkost pomerančů se v něm pojí s jemnou kyselostí meruněk. V  závěru jsou výrazné pepřovité podtóny zjemněné dochutí hořké čokolády. K DOSTÁNÍ VE VYBRANÝCH PRODEJNÁCH ZA 5 500 KČ, WWW.HENNESSY.COM

GURMET / NOVINKY

172-174_Gurmet news.indd 172

5.9.17 18:29


Wilder I když má šípkový likér z jižních Čech s názvem Wilder, což v překladu znamená Divočejší, ve znaku vlka, vlčí mlhu nikomu nezpůsobí. Naopak! Příjemně zahřeje a je lékem na špatnou náladu. Jde o obnovenou recepturu z roku 1952, již se ale kvůli zásahu totalitního režimu nikdy nepodařilo zrealizovat. Nyní ji vzkřísila Zámecká palírna v  Blatné, která vyrábí ovocné destiláty Baron Hildprandt nebo zavedený bylinný drink Altfernet. Wilder se vyrábí ze čtyřiceti dvou druhů bylin, plodů planých růží a obsahuje extrakt z šípků. Mistr destilatér Václav Šitner, stojící za vznikem všech novodobých produktů blatenské palírny, připravil drink o alkoholové síle pětatřicet procent a při výrobě použil jen sto gramů cukru na jeden litr likéru. Díky tomu je alkohol lahodný i při pokojové teplotě. K DOSTÁNÍ VE VYBRANÝCH BARECH A RESTAURACÍCH NEBO NA WWW.1ER.CZ ZA 399 KČ

By The Way Bistro Pražská náplavka je místem, kde se našinci i turisté míjejí, ale i seznamují, popíjejí a debužírují. To vše se dá provozovat v moderním bistru, které mimochodem sídlí u  cesty, takže ho nelze minout. Svou polohou poskytuje gurmánské útočiště těm, kdo přicházejí od vody. V místní kuchyni se mísí několik kultur: italská, francouzská i španělská. Hlavní ale je, že si tu ze všech kuchyní vybírají jen to nejlepší. Foodstyling je precizní, jídlo vynikající, vzduchem se vznáší pohoda. BY THE WAY BISTRO, RAŠÍNOVO NÁBŘEŽÍ 382/60, PRAHA 2, GSM: 725 849 484, WWW.BTWBISTRO.CZ

Kenwood Kuchyňský robot Kenwood Cooking Chef Gourmet používá většina profesionálních cukrářů. Oblíbili si jej i amatérští kuchaři, kteří svůj volný čas rádi tráví v kuchyni, ovšem zároveň zde chtějí být nadmíru efektivní. Druhá generace „kukingšéfa“ umí všechno, co klasický robot: hníst, šlehat, míchat, mixovat, sekat či strouhat, dokáže však i vařit v rozmezí teplot od 20 do 180 stupňů Celsia, což umožňuje vše od temperace čokolády přes vaření v páře až po smažení. K DOSTÁNÍ VE VYBRANÝCH PRODEJNÁCH VE DVOU VERZÍCH: KCC9040S ZA 33 990 KČ A KCC9040S ZA 36 990 KČ

172-174_Gurmet news.indd 173

5.9.17 18:30


Pohostinec Monarch Tohle místo v ulici Na Perštýně má specifického ducha. Možná právě on zapříčinil, že se tu koncept španělského tapas baru příliš neosvědčil. Proto se majitelé rozhodli, že vrátí místu českou atmosféru, a připravili koncept restaurace s místní a rakousko-uherskou kuchyní. V menu se však objevují i steaky ze stařeného masa, které rozhodně stojí za ochutnání. Šéfkuchařem Pohostince je Jan Volšička, který pracoval v  hotelu Savoy ve Špindlerově Mlýně či ve steak housu George Prime Steak a má za sebou i několikaletou zahraniční praxi ve Velké Británii. „Chceme ukázat, že máme v  naší české kuchyni mezníky, na něž lze navázat. Najdete u  nás kachní vývar, sledě s  kyselým zelím, kachnu se staročeskými lokšemi i telecí řízek s bramborovým salátem,“ nabízí Jan Volšička. POHOSTINEC MONARCH, NA PERŠTÝNĚ 15, PRAHA 1, TEL.: 224 239 602, WWW.MONARCH.CZ

Blondies Bar

174

V novém pražském baru obsluhují samé blondýny. Ale není třeba se bát, pro svůj obor jsou školené a dost jim to pálí. Navíc jsou neodolatelné, stejně jako místní drinky. Koktejlů je šestnáct a třeba taková piña colada je neuvěřitelná. Říkají jí real piña colada a  mixují ji mimo jiné z  čerstvého ananasu a zmrzliny.

V Zátiší Loni mělo jeho menu neuvěřitelný ohlas! Proto se michelinský šéfkuchař Richard Toix vrací na „místo činu“, aby ukázal další kulinářská kouzla a  očaroval svou gastronomií české gurmety. Vařit bude od 7. do 10. listopadu V  Zátiší, v  restauraci v  samém srdci Prahy. Francouz o  sobě s  oblibou tvrdí, že prodává prostřednictvím svých pokrmů štěstí. Není nic jednoduššího než se o  jeho kuchařském umění přesvědčit na vlastní chuťové buňky. V ZÁTIŠÍ, BETLÉMSKÉ NÁM. 1, PRAHA 1, TEL.: 222 221 155, WWW.VZATISI.CZ

FOTO: ARCHIV, PŘIPRAVILA KATEŘINA DAŇKOVÁ

BLONDIES BAR, JUNGMANNOVA 750/34, PRAHA 1, GSM: 777 525 693, WWW.BLONDIESBAR.CZ

GURMET / NOVINKY

172-174_Gurmet news.indd 174

5.9.17 18:30


Mumm_Mercedes_215x275_A_02_FINAL_2.indd 1

28.08.2017 17:19:13


176 Stylový Deer Prague

M

ÍSTO: Restaurace Deer Prague sídlí v Michalské ulici. Vstup je hostům umožněn i z Jilské, dům U Dvou jelenů o jedné hlavě má totiž průchozí pavlač. Ta se v létě mění na zahradu plnou rozkvetlých květů a nabízí venkovní posezení a relaxační zónu hotelovým hostům. Budova je totiž využívaná společností Bauer Hotel Group a sídlí zde butikový hotel Iron Gate Hotel & Suites. ŠÉFKUCHAŘ: V  kuchyni jsme zastihli šéfkuchaře Jiřího Eberla, který sbíral zkušenosti v  Německu. U  nás jsme se s  jeho originálním přístupem k  vaření mohli setkat třeba ve Flambee nebo v karlovarském Grandhotelu Pupp. ČÍM SE TADY RÁDI CHLUBÍ: Rozhodně jídly ze zvěřiny, jejichž podíl chtějí v jídelním lístku ještě navýšit. Vlastně jen čekají na sezonu, kdy se zvěřina začne lovit ve velkém. Mají tu na výběr předkrmy, hlavní jídla, ale i dezerty, v nichž je inspirace lesem naprosto zřetelná. SPECIALITY A  DELIKATESY: V  Deer Prague můžeme kromě jeleního, srnčího či kančího masa připravovaného většinou přírodně, aby vynikla jeho výrazná chuť, okusit i pestrý výběr ryb, plodů moře a  drůbeže. Kachnu servírují s  bílým zelím a haluškami, prso z farmářského kuřete s batáty a uzené kachní prsíčko přelívají nasládlým březovým sirupem. CO NÁM NEJVÍC CHUTNALO: Menu je pestré, favority jsme vybírali těžce. Vyřazovací metodou jsme zúžili výběr na předkrmy, speciality šéfkuchaře a  jídla z  hlavní nabídky. Polévky, saláty, těstoviny ani  rizota nedostaly tentokrát prostor. Famózním předkrmem se ukázal být tuňák. Původně

jsme si ho dát nechtěli, protože tatarák z této ryby je jídlem docela obvyklým, a my si přáli vyzkoušet něco výjimečného, ale nechali jsme se od obsluhy přesvědčit. Čekal nás nejlepší tuňák v Praze, neřkuli v Čechách. Na jedné straně talíře ležel nakrájený na tenké plátky, na druhé zas jemně nasekaný. Uprostřed byl salátek z  vařeného vaječného bílku a  hrášku, vévodil mu žloutek, který se perfektně propojil s chutí ryby. Měli jsme i jelení paštiku, jejíž chuť bychom ocenili výraznější, ovšem pak následoval hřeb večera. Pomalu pečený jelení hřbet zalil šéfkuchař perfektně dochucenou šťávou z výpeku, do níž jsme si namáčeli grilované hranolky z kořenové zeleniny a bramborové nočky. NÁPOJOVÝ LÍSTEK: Vína z  Francie a  Itálie jsou pečlivě vybírána, tak aby uspokojila požadavky i velmi náročných zákazníků. Nezapomínají tu ani na lokální bílá vína z Moravy. PRŮMĚRNÁ ÚTRATA NA OSOBU: Salát či předkrm vyjdou na 200 Kč, těstoviny a rizota se pohybují ve stejné cenové hladině, polévka stojí zhruba polovinu. Nejdražší hlavní chod vyjde na 499 Kč. SLABINY: Nedá se tu zaparkovat. CELKOVÉ HODNOCENÍ: Nejde o  klasickou hotelovou restauraci, byť k hotelu náleží. Mají tu vlastního cukráře, což se projevuje na kvalitě dezertů, a pekaře, který peče čerstvý chléb a housky každý všední den. Určitě by sem měli zamířit milovníci ryb a zvěřiny, pro ně tu bude ráj. DEER PRAGUE, IRON GATE HOTEL & SUITES, MICHALSKÁ 19, PRAHA 1, TEL.: 225 777 330, WWW.DEERPRAGUE.COM

FOTO: ARCHIV

MÁLOKDO V PRAZE UMÍ SERVÍROVAT ZVĚŘINU S VYTŘÍBENOU CHUTÍ A OKU LAHODÍCÍM FOODSTYLINGEM. V NOVÉ RESTAURACI DEER PRAGUE JSME OKUSILI TO NEJLEPŠÍ. Text KATEŘINA DAŇKOVÁ

GURMET AGENT

176_Gurmet agent DEER.indd 176

5.9.17 18:30


178 Posezení v Midtown Grill

M

ÍSTO: Restaurace Midtown Grill je součástí hotelu Marriott, ten sídlí v komplexu budov Millennium Plaza, kousek od OC Palladium a náměstí Republiky. Dá se tu pohodlně parkovat v  podzemních garážích, což je v centru Prahy výhodou. Restaurace je situována v přízemí, koncipována je v duchu amerického steakhousu. ŠÉFKUCHAŘ: Jan Wiesner byl dlouhá léta v zahraničí, začínal ve Švýcarsku, poté ho práce a osud zavedly do Frankfurtu nad Mohanem, v mnohém ho inspiroval i Londýn. ČÍM SE TADY RÁDI CHLUBÍ: Steaky a mořské plody jsou největší devízou Midtown Grillu. V menu se objevují samé hvězdy, tou nejzářivější je hovězí plemeno black angus z farmy Creekstone v USA, na lístku najdeme i maso z Argentiny nebo z Česka. SPECIALITY A DELIKATESY: Vliv amerického stolování je tu zřetelný. Hoteloví hosté, kteří přijedou ze Spojených států (a že jich tu je hodně), se zde rozhodně cítí jako doma. Maso, humři a  mořské plody dominují i  tematickým pátkům, jež se nesou v  duchu „hovězího a  humřího“. Hlavní roli v  rámci čtyřchodového menu hraje flákota hovězího. Obsluha doveze šrůtky masa přímo ke stolu a zákazník si může určit druh i původ hovězího. Tomu sekunduje půlka grilovaného humra, jako bonus k menu pro dva je sedmička vína. CO NÁM NEJVÍC CHUTNALO: Do Midtown Grillu jsme zavítali hned několikrát. Při „namátkové kontrole“, kdy o nás personál nevěděl, jsme si objednali polední menu. Výběr ze tří hlavních chodů nás navedl k  bravurně připraveným ho-

vězím medailonkům s hořčičným glazé a pečeným bramborem. Tematické nedělní brunche nabízejí různorodou směsici chutí, vůní i rozličných kulinářských kultur. Krevety a humři jsou bezkonkurenční, ať už jsou servírováni jako předkrm, nebo hlavní chod. Páteční menu nám chutnalo, studená polévka – mandlové gazpacho s plody moře – byla netradiční, o to však zajímavější. PRŮMĚRNÁ ÚTRATA NA OSOBU: Cena nedělního brunche startuje na 1 090 Kč za dospělou osobu, děti do šesti let neplatí nic. Páteční steakové a humrové menu vychází na 1 250 Kč, business lunch o třech chodech na 375 Kč. SLABINY: Restaurace je uvnitř hotelu. Upoutávku na dveřích u vstupu sice uvidíte, ale až ve chvíli, kdy do Marriottu vstupujete. Pro mnohé je tohle místo stále neviditelné. Našinec kolem něj chodí každý den, ale o jeho kvalitách se musí dozvědět jinde. A v létě se nekonají nedělní brunche! CELKOVÉ HODNOCENÍ: Kuchaři jsou profesionálové a není třeba se bát, že by něco pokazili. Proto jsou obědové, degustační, ale i  speciální menu či brunche sázkou na jistotu. Masa tu připravují na grilu Montague, který steakům zachová i  při vysokých teplotách grilování přirozenou chuť i šťávu. Na akce, jako jsou steakové a humrové pátky či nedělní brunch, je vhodné udělat si rezervaci. Gurmánské jídlo, příhodná cena a  perfektní servis totiž lákají k  posezení při rodinných oslavách, ale i výjimečných okamžicích ve dvou. MIDTOWN GRILL, MARRIOTT HOTEL PRAGUE, V CELNICI 8, PRAHA 1, TEL.: 222 881 212, WWW.MIDTOWNGRILL.CZ

FOTO: ARCHIV

ZBĚHLÍ GURMETI JI ZNAJÍ, OVŠEM NA OBJEVENÍ ŠIRŠÍ ČESKOU KLIENTELOU STÁLE JEŠTĚ ČEKÁ. RESTAURACE MIDTOWN GRILL V HOTELU MARRIOTT SE MŮŽE POCHLUBIT SKVĚLE PŘIPRAVENÝMI STEAKY A DARY MOŘE. Text KATEŘINA DAŇKOVÁ

GURMET AGENT

178_Agnent Midtown Grill.indd 178

5.9.17 18:32


000_Automycka_IM_215x275_L_fall17.indd 1

4.9.17 11:20


180 Jdeˇte do Neapole! „VA' FA NAPOLI“ NEBOLI „JDI DO NEAPOLE“ JE ITALSKÝ EKVIVALENT ČESKÉHO „JDI DO PRČIC“. NAVŠTÍVIT NEAPOL SE ALE JISTĚ VYPLATÍ, JE TU ÚCHVATNÁ ARCHITEKTURA, KRÁSNÉ UMĚNÍ, A PŘEDEVŠÍM VÝBORNÉ JÍDLO! Text JAN TOMEŠ

Ř

íká se ale také „Vidět Neapol a zemřít“ a  město ležící na pobřeží Tyrhénského moře, jen chvíli od neustále dýmajícího Vesuvu, k  tomu dává příležitost. Všechny odstrašující příběhy, které se o Neapoli vyprávějí, jsou totiž pravda: po ulicích se na motorkách projíždějí dvanáctileté děti, zapáchají tu odpadky a  v  noci, když uzoulinké uličky ozařují jen neony rámující ikony Panny Marie a dalších světců, není těžké narazit na členy místní zločinecké organizace. Turista v Neapoli nejdřív tápe, je-li vůbec ještě na evropském kontinentu. Jenže jakmile zajde do první restaurace, musí Neapoli všechno odpustit – a nakonec, zemřít se dá i na obžerství, jemuž se tu těžko vyhýbá.

RODIŠTĚ PIZZY Neapol je se svým ani ne milionem obyvatel třetím největším italským městem, její historické centrum, na němž se podepsalo sedmadvacet staletí architektury, umění, módy a designu, je však největší v Evropě. Kromě toho si Neapol drží ještě jedno prvenství: je tu nejvíc michelinských restaurací v celé Itálii, loni jich tu milovníci jídla mohli najít třicet sedm. Hvězdy tady ale nesbírají jen snobské podniky, v Neapoli je mají i pizzerie, kde se nejdražší varianty italského národního pokrmu prodávají za pět eur! Nakonec právě v Neapoli někdy na přelomu 18. a 19. století moderní pizza vznikla. Podle místních se ta nejlepší na světě připravuje v Pizzeria di Matteo na Via dei Tribunali, kde je ale pořád plno, a tak se pizza většinou jí na chodníku přímo z krabice. Salvatore di Matteo, majitel podniku, který pizzerii zdědil po svém dědovi, tu servíroval svoji vyhlášenou marinaru s rajčaty, oreganem a česnekem i Billu Clintonovi a dalším státníkům a celebritám. Matteův bratr má vlastní restauraci Pizzeria del Presidente jen o několik metrů dál, hned u neapolské katedrály.

JÍDLO JAKO PAMÁTKA Matteo i jeho bratr jsou mistry „základních“ pizz, a tak na tu bohatou s více ingrediencemi je třeba zajít si do Španělské čtvrti. (Nenechte se odradit tím, že tohle teritorium patří místní mafii.) Například do tamní Antica Pizzeria Prigiobbo na Via Portacarrese, která byla vyhlášena kulturní památkou, se chodí především na pizzy s mozzarellou a prosciuttem, které se tu podávají s mnoha variacemi koření.

GURMET

180-182_Gurmet v Neapoli1.indd 180

5.9.17 18:32


180-182_Gurmet v Neapoli1.indd 181

5.9.17 18:32


182 Takzvaný street food je základní složkou stravy celé populace v Neapoli. Kousky pizzy s mnoha různými oblohami lze koupit na každém rohu, stejně jako plody moře. Chobotničky, olihně, krevety a  malé rybky se tu smaží s  trochou koření a soli a podávají se v papírových kornoutech s kouskem citronu. Velké oblibě se tu těší i arancini, obalované rýžové koule plněné masem nebo zeleninou či sýrem a máslem.

NÁMOŘNÍ TRADICE Na Neapoli je nejsympatičtější to, že dobré jídlo se tu vždy pojí s krásným uměním a  výjimečnou architekturou. Například hned naproti Archeologickému muzeu a Galerii prince z Neapole se nachází podnik Vitto Pitagorico, kam se chodí na fantastickou pastu, především pak na spaghetti alla Nerano, které se připravují s máslem a cuketou. Hned z druhé strany bloku, vedle kostela Panny Marie, se zas nachází Re Lazzarone, jež se specializuje na těstoviny s  rybami a  mořskými plody. Nakonec pro Neapol typickými pokrmy jsou spaghetti alle vongole s mušlemi a petrželí a risotto alla pescatora, do něhož se kromě mlžů přidává ještě víno a šalotka. Obě jídla podávají v domácí formě v restauraci Valu’ na Vico Lungo del Gelso 80.

FOTO: ARCHIV

KDYŽ CUKR NENÍ JED Ačkoli pití cappuccina v odpoledních hodinách je ve zbytku Itálie považováno za smrtelný hřích, v  Neapoli si s  kávou nikdo hlavu neláme. Prvotřídní espreso připraví v každém zapadlém baru, v létě se tu ale pije crema di caffè, mražený nápoj, který se, jak je už z názvu patrné, dělá ze smetany a espresa, a navíc s trochou práškového cukru. Alternativou odpoledního nápoje může být caffè freddo, někde má podobu ledové tříště s kopcem šlehačky na vrchu. Něčeho sladkého ke kávě je tady – jako všude na jihu Evropy – k mání nepřeberné množství. Samozřejmostí je plněná sicilská trubička canolo ve všech možných příchutích. Místní specialitou jsou rumové buchtičky babá, které připravují asi nejlépe v cukrárně La Sfogliatella Mary, kde se servírují samotné nebo s vanilkovým krémem či panna cottou. Podnik má samozřejmě v nabídce i medové řezy zvané millefoglie, různé druhy plněných rohlíčků jménem sfogliatella nebo minikoblihy, jimž se tu říká graffe. Každého milovníka čokolády musí potěšit čokoládovna GayOdin, jejíž první pobočka se v Neapoli otevřela už před stoletím a půl.

GURMET

180-182_Gurmet v Neapoli1.indd 182

5.9.17 18:33


184 Schwarzkopf Elite Model Look 2017

1

6

2

3

4

5

7

8

9

10

11 1. Kateřina Sokolová, modelka; 2. Zuzana Stivínová, herečka a moderátorka finálového večera Schwarzkopf Elite Model Look 2017; 3. Saša Jány, ředitel soutěže Elite Model Look ČR/SR; 4. Zora Hejdová, moderátorka Evropa 2; 5. Pavlína Němcová, topmodelka; 6. Zleva: Linda Vojtová a Michaela Kociánová, topmodelky agentury Elite; 7. Hana Vagnerová, herečka; 8. Zleva: Jan Komínek a Vladimír Polívka, herci; 9. Tamara Kotvalová, majitelka butiků Carollinum, s partnerem podnikatelem Romanem Hajabáčem; 10. Tobiáš Fetterlein, syn Terezy Maxové, se svou babičkou Alenou Maxovou; 11. Topmodelky agentury Elite; 12. Zleva: Václav Chvojka (21 let), vítěz za ČR, Leontýna Šiřinová (16), vítězka za ČR, Nataša Košťová (15), vítězka za SR, Matúš Gašparík (16), vítěz za SR

12

FOTO: SCHWARZKOPF ELITE MODEL LOOK, TEXT KATEŘINA HORNÍČKOVÁ

VE ŠPANĚLSKÉM SÁLE PRAŽSKÉHO HRADU PROBĚHL 26. ROČNÍK FINÁLE SOUTĚŽE SCHWARZKOPF ELITE MODEL LOOK 2017 PRO ČESKOU A SLOVENSKOU REPUBLIKU. KRÁSNÉ ŽENY V DLOUHÝCH RÓBÁCH ROZZÁŘILY TUTO PRESTIŽNÍ AKCI, VŠICHNI HOSTÉ PAK POTLESKEM PODPOŘILI VÍTĚZE, KTEŘÍ BUDOU REPREZENTOVAT SVÉ ZEMĚ NA SVĚTOVÉM FINÁLE V MILÁNĚ.

SPOLEČNOST

184_spol_celostrana_elite.indd 184

5.9.17 18:33


Roberto Coin & Nobis Studio ŽE MÁ DESIGN MNOHO PODOB, O TOM SE MOHLY PŘESVĚDČIT KLIENTKY ŠPERKAŘSKÉ ZNAČKY ROBERTO COIN. TY SE POTKALY V PROSTORÁCH DESIGNOVÉHO STUDIA NOBIS A OBDIVOVALY ZDE MÓDNÍ TRENDY A KLENOTNICKÉ SKVOSTY.

1

2

3

4

5

1. Michaela Verbeek, butik Soline; 2. Zleva: Lenka Kurečková, Nobis Studio, Anna Rusnak, Roberto Coin; 3. Greta Slezáková, modelka; 4. Martina Šmuková, modelka; 5. Zleva: Kateřina Adámková, Terma Travel, Lenka Kurečková, Nobis Studio

FOTO: ARCHIV FIREM, TEXT KATEŘINA HORNÍČKOVÁ A KATEŘINA DAŇKOVÁ

Audemars Piguet v Rudolfinu

185_spol_RC_AP.indd 185

NA STŘEŠE RUDOLFINA SE V ČERVNU ODEHRÁLA EXKLUZIVNÍ LETNÍ PARTY POŘÁDANÁ SPOLEČNOSTÍ LBM S HODINÁŘSKOU IKONOU AUDEMARS PIGUET. HOSTÉ SE CELÝ VEČER KOCHALI POHLEDEM NA LUXUSNÍ HODINKY A NA PRAHU.

1

2

3

4

5

1. Kristýna Kociánová, herečka, s doprovodem; 2. Zleva: Jakub Čihák, Audemars Piguet, Petr Jindra, Marketing Director LBM, Vincent Richer, Regional Business Development Manager Audemars Piguet, Kirill Krjukov, Audemars Piguet; 3. Zleva: Linda Vojtová, modelka, Kamila Mortimer, obchodní ředitelka JCDecaux; 4. Victoria Velvet, zpěvačka; 5. Vincent Richer, Regional Business Development Manager Audemars Piguet, Zuzana Řezníčková, CEO LBM

5.9.17 18:34


186 Nový butik Art de Suisse V RÁMCI 52. ROČNÍKU MEZINÁRODNÍHO FILMOVÉHO FESTIVALU KARLOVY VARY BYL SLAVNOSTNĚ OTEVŘEN MULTIBRANDOVÝ BUTIK S LUXUSNÍMI ŠPERKY A HODINKAMI ART DE SUISSE. PÁSKU PŘESTŘIHLI MAJITELÉ AGON A SAMI SAHATÇIU SPOLEČNĚ S TOPMODELKOU PAVLÍNOU NĚMCOVOU.

2

5

8

3

6

4

7

9

10

1. Pavlína Němcová, topmodelka; 2. Natali Ruden, módní návrhářka; 3. Tonya Graves, zpěvačka; 4. Leoš Mareš, moderátor; 5. Zleva: Sami Sahatçiu, majitel butiku, Pavlína Němcová, topmodelka, Naim Sahatçiu, spolumajitel butiků Art de Suisse; 6. Zleva: Monika Koblížková, fashion & beauty editorka, Agon Sahatçiu, majitel butiku, Donika Sahatciu, Leoš Mareš, moderátor; 7. Zleva: Sami Sahatçiu, majitel butiku, Vera Sahatçiu, Giovanni Ferraris, Giovanni Ferraris Gioielli, Donika Sahatçiu, Agon Sahatçiu; 8. Zuzana Stráská, modelka, Monika Koblížková, fashion & beauty editorka; 9. Zleva: Naim Sahatçiu, spolumajitel butiků Art de Suisse, Sami Sahatçiu, Agon Sahatçiu; 10. Zleva: Leoš Mareš, moderátor, Eva Posnerová, vydavatelství Luxury Guide

FOTO: ARCHIV FIREM, TEXT KATEŘINA HORNÍČKOVÁ

1

SPOLEČNOST

186_spol_celostrana_AdS.indd 186

5.9.17 18:34


Carollinum Summer Party SPOLEČNOST CAROLLINUM POŘÁDÁ V HERGETOVĚ CIHELNĚ KAŽDOROČNĚ VELKOU LETNÍ PARTY. I LETOS JSME BYLI U TOHO A OBDIVOVALI MAJITELKU TAMARU KOTVALOVOU VE ŽLUTÝCH ŠATECH OD DIORA. I KDYŽ PRŠELO, NA DOBRÉ NÁLADĚ TO NEUBRALO.

1

2

3

4

5

1. Dagmar Havlová a Tamara Kotvalová; 2. Eliška Hašková Coolidge a Tamara Kotvalová; 3. Podnikatel Roman Hajabáč a Tamara Kotvalová; 4. Zleva: Docent MUDr. Jan Pirk, Tamara Kotvalová a Lubomír Šilhavík, Carollinum; 5. Tamara Kotvalová, módní kritička Františka Čížková, Roman Hajabáč

Diplomats Polo Cup

FOTO: ARCHIV FIREM, TEXT KATEŘINA HORNÍČKOVÁ

PŘI TŘETÍM ROČNÍKU DIPLOMATS POLO CUPU, KONANÉM POD ZÁŠTITOU VELVYSLANECTVÍ NIZOZEMSKÉHO KRÁLOVSTVÍ V PRAZE, SI ZAHRANIČNÍ HRÁČI I DIVÁCI VYCHUTNALI JEDINEČNÝ ZÁŽITEK Z TŘÍDENNÍHO TURNAJE V KOŇSKÉM PÓLU.

187_spol_CCarolinum_Diplomats_Polo_Cup.indd 187

1

2

3

1. + 2. Hosté akce Diplomats Polo Cup; 3. Zleva: Paul Schilling, Greg Gibb, Ken Kawamoto, Peter Keulers, Solveig Zoske, Ulrike Michel-Schneider, Runa Kawamoto, Joe Reinhardt, Stevie McCraith

5.9.17 18:35


188 Bazaar Charity & Manolo Blahnik NA CHARITATIVNÍ VEČEŘI POŘÁDANÉ NADAČNÍM FONDEM BAZAAR CHARITY A FOUR SEASONS HOTEL PRAGUE SE V TICHÉ DRAŽBĚ VYBRALO PŘES MILION KORUN. ČESTNÝM HOSTEM BYL MANOLO BLAHNIK, JEMUŽ V PRAZE ZAČALA VÝSTAVA „THE ART OF SHOES“.

1

2

3

4

5

1. Barbara Nesvadbová, zakladatelka Nadačního fondu Bazaar Charity; 2. Lenka Vejvalková, Dolce & Gabbana butik Prague; 3. Zleva: Milena Žampová, vydavatelství Luxury Guide, Olga Dvořák, DSC Gallery; 4. Jiří Pospíšil, předseda správní rady Nadace Jana a Medy Mládkových; 5. Manolo Blahnik, návrhář obuvi

Hublot v Kampa Parku

3

1

2

4

1. Gabriela Bendová, podnikatelka, Roman Kufa, Perfect Clinic; 2. Zleva: Pavla Činátlová, advokátka, Lucie Grygerová, Zdeněk Grygera, bývalý fotbalista, Yury Karchev, Hublot, Michaela Meisterová, Meister ski; 3. Zleva: Patrik Berger, bývalý fotbalista, Jean-Claude Biver, člen představenstva Hublot, šéf divize hodinek LVHM, Vladimír Šmicer, bývalý fotbalista; 4. Romana Škamlová, BCBGMAXAZRIA SK & ČR; 5. Zuzana Stivínová, herečka, Benoit Lecigne, regionální ředitel Hublot

5

FOTO: ARCHIV FIREM, TEXT KATEŘINA DAŇKOVÁ

POTKAJÍLI SE LIDÉ, KTEŘÍ MAJÍ STEJNÝ VKUS, NENÍ POCHYB O TOM, ŽE SI BUDOU MÍT CO ŘÍCT. TO SE STALO NA SETKÁNÍ SBĚRATELŮ A FANOUŠKŮ HODINEK HUBLOT PŘI VEČEŘI V RESTAURACI KAMPA PARK. POZDRAVIT JE PŘIJEL I JEANCLAUDE BIVER, PREZIDENT ZNAČKY HUBLOT.

SPOLEČNOST

188_spol_BlahnikHarpes_Hublot.indd 188

5.9.17 18:35


Opening Spálená 5 ÚSTŘEDNÍ ROLI PŘI OPENING PARTY DEVELOPERSKÉHO PROJEKTU SPÁLENÁ 5 SPOLEČNOSTI TORINOPRAGA INVEST SEHRÁL PENTHOUSE, KTERÝ BYL POSTAVEN V POSLEDNÍCH DVOU PODLAŽÍCH DOMU S ÚCHVATNÝM POHLEDEM NA HRADČANY A CENTRUM PRAHY.

1

2

3

4

1. Zleva: Jan Nedvěd, architekt projektu, s doprovodem, Markéta Mátlová, zpěvačka, Nino Altomonte, majitel společnosti Torino–Praga Invest, Tereza Kazan, Marketing&Sales Manager Torino–Praga Invest; 2. Danilo Iovieno, generální ředitel hotelu Royal Prague, s doprovodem; 3. Natali Ruden, návrhářka, s doprovodem; 4. Jadran Šetlík, fotograf

FOTO: ARCHIV FIREM, TEXT KATEŘINA HORNÍČKOVÁ A KATEŘINA DAŇKOVÁ

Breitling & Jet Team LETNÍ PARTY V DUCHU AVIATIKY PŘIPRAVILA PRO SVÉ KLIENTY ZNAČKA BREITLING A SPOLEČNOST LBM. DO BUTIKU V PAŘÍŽSKÉ ULICI POZVALA HVĚZDNÝ JET TEAM, SKUPINU LETECKÝCH AKROBATŮ, KTEŘÍ NA SVÝCH ALBATROSECH L39 BRÁZDÍ NEBE.

1

2

1. Breitling Jet Team a Peter Kellner (s mikrofonem), CEO Breitling Austria & Eastern Europe; 2. Breitling Jet Team s týmem prodejny Breitling, Pařížská 1, Praha.

189_spol_Spalena_Breitling.indd 189

5.9.17 18:35


190

Agent Provocateur, Pařížská 12, Praha 1, www.agentprovocateur.com ALO diamonds, OC Chodov, Roztylská 19, Praha 4; OC Smíchov, Plzeňská 8, Praha 5; OC Černý Most, Chlumecká 765/6, Praha 14, OC Palladium, Praha 1, www.alo.cz ALOve, NG Myslbek, Na Příkopě 21, Praha 1; OC Smíchov, Plzeňská 8, Praha 5, www.alove.cz Altman (Baume & Mercier, Breitling, Breitling for Bentley, Bell & Ross, Edox, Omega, Rado, Jaermann & Stübi, Longines, Montblanc, Tag Heuer, Carl F. Bucherer, Baraka), Václavské náměstí 28, Praha 1; Svobody 16 a Dragounská 6, Cheb; Prešovská 2, Plzeň, www.altman.cz Art de Suisse (Hublot, Chanel, Blancpain, Harry Winston, Jacob & Co., Pomellato, Mikimoto, Corum, Graff Diamonds, Hermès, Zenith, Breguet, Bovet, Chaumet, Anna Maria Cammilli, Bulgari, Raymond Weil, Tag Heuer, Parmigiani, H. Stern, Shamballa, Judith Ripka, Jaquet Droz, Giovanni Ferraris, De Suisse, Buben & Zorweg ) Stará Louka 48 & Lázeňská 9, Karlovy Vary, www.artdesuisse.com Audemars Piguet Boutique, Pařížská 5, Praha 1, www.lbm.cz Baldinini, Havířská 5, Praha 1, www.baldinini.cz Bally, Hotel Intercontinental, Pařížská 30, Praha 1, www.bally.com Bang & Olufsen, Jáchymova 4, Praha 1, www.smartspaces.cz BCBGMAXAZRIA, Pařížská 24, Praha 1, www.bcbg.com Beltissimo, U Prašné brány 1, Praha 1, Na Příkopě 22, Praha 1, OC Palladium, Praha 1, OC Chodov, Praha 4, OC Nový Smíchov, Plzeňská 8, Praha 5, www.beltissimo.cz Beny Luxury Watches & Jewellery (Arnold & Son, Parmigiani, Franck Muller, Corum, Perrelet, Longines, Graham, CVSTOS, Maurice Lacroix, Rado, Crivelli Gioielli, Verdi, Picchiotti, Magerit, Charade, Enrico Capra, YOKO London), Václavské nám. 52, Praha 1; OC Palladium, nám. Republiky 1; OC Nový Smíchov, Plzeňská 8, Praha 5; Karlova 18 & 14, Praha 1, Pařížská 8, Praha 1, www.beny.cz Bibloo Concept Store, OD Kotva, nám. Republiky 656/8, Praha 1, www.bibloo.cz Blackout, Kozí 3, Praha 1, www.blackoutfashion.cz Bogner, Malé nám. 4, Praha 1; Bogner Outlet, Michalská 15, Praha 1; Nová Louka 9, Karlovy Vary; Bedřichov 59, Špindlerův Mlýn; Golf Resort Karlštejn; Golf Park Plzeň, Dýšina, www.bogner-fashion.cz Bottega Veneta, Pařížská 14, Praha 1, www.lbm.cz Boucheron, Široká 15, Praha 1, www.boucheron.com Breitling, Pařížská 1, Praha 1, www.lbm.cz Bric’s, Jungmannovo náměstí 5, Praha 1, www.bricstore.cz Brioni, Pařížská 5, Praha 1, www.brioni.com Brunello Cucinelli, Pařížská 19, Praha 1, www.brunellocucinelli.com Burberry, Pařížská 11, Praha 1, www.burberry.com Bulgari Boutique, Pařížská 13, Praha 1, www.bulgari.com Carollinum (Baume & Mercier, Breitling, Breitling for Bentley, Tag Heuer, Cartier, Hamilton, Chanel, Chaumet, IWC, Jaeger-LeCoultre, Rolex, A. Lange & Söhne, Montblanc, Officine Panerai, Patek Philippe, Vacheron Constantin), Pařížská 11, Praha 1, www.carollinum.cz Cartier, Pařížská 2, Praha 1, www.cartier.com Cerruti 1881, Havířská 5, Praha 1, www.cerruti1881.cz Crystal Heritage Showroom, U Prašné brány 2, Praha 1, www.crystalheritage.cz Coccinelle, U Obecního domu 2, Praha 1; OC Chodov Roztylská 19, Praha 11, OC Arkády, Na Pankráci 86, Praha 4,, www.coccinelle.cz Corneliani, Široká 14, Praha 1, www.corneliani.com COS, Pařížská 23, Praha 1, www.cosstores.com Diesel Flagship Store, Pařížská 28, Praha 1, www.lbm.cz Dior, Pařížská 4, Praha 1, www.dior.com DKNY, OC Arkády Pankrác, Na Pankráci 86, Praha 4,, www.dkny.com Dolce & Gabbana, Pařížská 28, Praha 1, www.dolcegabbana.com DUSNI3, Dušní 3, Praha 1, www.dusni3.cz Egoist Fashion, Štupartská 11, Praha 1, www.egoistfashion.cz Ermenegildo Zegna, U Prašné brány 3, Praha 1; Pařížská 18, Praha 1, www.lbm.cz Escada, Pařížská 21, Praha 1, www.escada.com FANN parfumerie, OD Kotva, nám. Republiky 656/8, Praha 1; Atrium Flóra, Vinohradská 151, Praha 3, www.fann.cz Fashion Church, Železná 5, Praha 1, www.fashionchurch.cz Fendi, Pařížská 12, Praha 1, www.fendi.com Frey Wille, Havířská 3, Praha 1; www.freywille.com Gioia, Pařížská 7, Praha 1, www.gioia.cz Glamour Diamond Boutique (Febergé, Boucheron, Palmiero, Girard-Perregaux, Perrelet, Messika, Fope, Pasquale Bruni, Korloff, Utopia, Chimento, H. Moser & Cie., Graham, Frederique Constant, Zancan, Cuervo y Sorbinos, de Grisogono, Frederique Constant, Brumani, Crivelli), Stará Louka 50 & 72, Karlovy Vary, www.glamour-diamond.com Guess, OC Letňany, Veselská 663, Praha 18, NG Myslbek (Guess by Marciano) Na příkopě 21, Praha 1; OC Arkády Pankrác (Guess by Marciano) Na Pankráci 86, Praha 4; OC Nový Smíchov, Plzeňská 8, Praha 5; OC Palladium (Guess Jeans, Guess Accessories) nám. Republiky 1, Praha 1, www.guess.com Gucci, Pařížská 9, Praha 1, www.gucci.com Halada, Na Příkopě 16, Praha 1; Pařížská 7, Praha 1, www.halada.cz Hermès, Pařížská 12, Praha 1, www.hermes.com Hogan, Pařížská 19, Praha 1, www.hogan.com Home Style, Vinohradská 34/30, Praha 2, Šafránkova 1238/1, Praha 5, www.homestyle.cz Hodinářství Bechyně (Rolex, Longines, Tudor, Tissot, Eterna, Enrico Capra, Thomas Frieden, Carl F. Bucherer, Buben & Zorweg, Calvin Klein, Majorica, Rado, Tag Heuer), Štěpánská 57, Praha 1; Václavské nám. 10, Praha 1, www.hodinarstvibechyne.cz Hodinářství Schediwy & Syn (Armin Strom, Vulcain, Edox, Ingersoll, Bulova), V chaloupkách, Dobrovského 368, Rychnov nad Kněžnou, www.schediwy.cz Hublot Boutique, Široká 9, Praha 1, www.hublot.com Hugo Boss, Pařížská 6, Praha 1, www.sagatrade.cz; Na Příkopě 6, Praha 1; Letiště Václava Havla, Terminál 1, Praha 6; Letiště Václava Havla, Terminál 2, Praha 6, www.myfashion.cz Ingredients, Jáchymova 2, Praha 1, www.ingredients-store.cz Jimmy Choo, Pařížská 7, Praha 1, www.jimmychoo.com John Richmond (Richmond X), Široká 14, Praha 1, www.johnrichmond.com Karen Millen, Železná 18, Praha 1; OC Chodov, Roztylská 2321/19, Praha 4, www.karenmillen.com Karl Lagerfeld, NG Myslbek, Ovocný trh 8, Praha 1; OC Chodov, Roztylská 19, Praha 4, www.karl.com, www.vermont.eu

Nejlepší adresy Klenotnictví Dušák (Ball, Breguet, Blancpain, Bulgari, Omega, Breitling, Breitling for Bentley, IWC, Jaquet Droz, Jaeger-LeCoultre, Zenith, Ulysse Nardin, Rado, Chopard, Maurice Lacroix, Hamilton, Longines, U-boat, Tissot, Tag Heuer, Nomos Glashütte, Meister, Montblanc, Invicta, Tamara Comolli, Erwin Sattler, Underwood, Buben & Zorweg, Qlocktwo, SwissKubik), Na Příkopě 17, Praha 1; OC Arkády Pankrác, Na Pankráci 86, Praha 4, www.dusak.cz Klenotnictví Köttner (Damiani), Ovocný trh 6, Praha 1, www.kottner.cz Klinika ESThÉ, Na Příkopě 17, Praha 1; Grandhotel Pupp, Mírové náměstí 2, Karlovy Vary, www.esthe-plastika.cz Koscom Hodinky (Perrelet, Oris, Frederique Constant, Doxa, H. Moser & Cie., Hamilton, Junghans, Longines, Tag Heuer, Rado, Raymond Weil, Wenger), komplex Florentinum, Na Poříčí 30, Praha 1, www.hodinky-koscom.cz Kosta Boda, Karlova 19, Praha 1; Hotel Intercontinental, Pařížská 30, Praha 1; www.poseidonmyth.com La Perla, Široká 15, Praha 1, www.laperla.com L’Institut Guerlain kosmetický salon, Dlouhá 704, 705/16, Praha 1, www.guerlain-linstitut.cz Liu Jo, Rytířská 22, Praha 1, www.liujo.it Longchamp, Pařížská 16, Praha 1, www.longchamp.com Louis Vuitton, Pařížská 3, Praha 1, www.louisvuitton.com Loro Piana, Pařížská 26, Praha 1, www.loropiana.com Luisa Cerano, Maiselova 11, Praha 1, www.luisacerano.com Lusha, Vězeňská 4, Praha 1, www.lusha.info Marella, OC Nový Smíchov, Plzeňská 8, Praha 5, www.maxpraga.cz Marco Mirelli, Na Kuthetence 1, Praha 6, www.marcomirelli.com Mativans, Vězeňská 3, Praha 1, www.facebook.com/mativans.praha Max Mara, Havířská 1, Praha 1, www.maxpraga.cz May Dream Luxury Jewellery (Garavelli, Porsche Design, Autore, Montegrappa, Leo Pizzo, Chronoswiss, Giorgio Visconti, Edox, Gucci Fine Jewelry, Ponte Vecchio Gioielli), Lázeňská 3, Karlovy Vary; Petra Velikého 16, Karlovy Vary, www.maydream.cz Mercury Jewellery Boutique (H. Stern, Bovet, Carrera y Carrera, Bibigi, Stephen Webster, Pasquale Bruni, Franck Muller), Letiště Václava Havla, Terminal 1, Praha 6, www.mercury-jewellery.cz Moncler, Pařížská 20, Praha 1, www.moncler.com Montblanc Boutique, Pařížská 14, vchod z ul. Široká, Praha 1, www.carollinum.cz Moser, Staroměstské nám. 603, Praha 1; Na Příkopě 12, Praha 1, www.moser-glass.com Napapijri, OC Palladium, nám. Republiky 1, Praha 1; OC Chodov, Roztylská 19, Praha 4, OC Nový Smíchov, Plzeňská 8, Praha 5, www.napapijri.com Natka, Hotel Intercontinental, Pařížská 30, Praha 1, www.natka.cz Obsession (Elie Saab, Oscar de la Renta, Maison Martin Margiela, Marco Varni, Gianvito Rossi, Guiseppe Zanotti, Emilio Pucci, Jil Sander, Stella McCartney, Djula), Maiselova 16, Praha 1; Široká 7, Praha 1, www.obsession.cz Omega Boutique, Staroměstské nám. 6, Praha 1, www.omegabutik.cz, www.dusak.cz Onvi & Onavi, U Prašné brány 1, Praha 1, www.onvi.cz OpticLab, Masarykovo nábřeží 2014/2, Praha 2; Florentinum, Na Florenci 15, Praha 1, www.opticlab.cz Optika Polák, Dlouhá 11, Praha 1; Sokolovská 57, Praha 8, www.optika-polak.cz Pařížská No. 17 (Valentino, Givenchy, Balenciaga, Tom Ford, Marni, Saint Laurent, Alexander McQueen), Pařížská 17, Praha 1, www.lbm.cz Patek Philippe, Pařížská 9, Praha 1, www.carollinum.cz Petit Bateau, NG Myslbek, Na Příkopě 21, Praha 1, www.petit-bateau.com Pinko, Pařížská 24, Praha 1, www.pinko.com Prada, Pařížská 16, Praha 1, www.prada.com Preciosa, Rytířská 29, Praha 1, www.preciosa.com, www.preciosalighting.com Replay, Rytířská 23, Praha 1, OC Chodov, Roztylská 19, Praha 4, www.replaybluejeans.cz Replay & Sons, Rytířská 15, Praha 1, www.replay-and-sons.it Rimowa, Pařížská 26, Praha 1, www.rimowa.com Roberto Coin Boutique, Pařížská 1, Praha 1, www.robertocoin.com Rolex Boutique, Pařížská 14, Praha 1, www.rolex.com Salon Cardinal, Rohanské nábřeží 670/17, Praha 8, www.saloncardinal.com Salvatore Ferragamo, Pařížská 20, Praha 1, www.lbm.cz Show-room (Sahco, Studioart, Texam, Castello del Barro, Jim Thompson, Kupferoth, Prestigious Textiles, Alhambra, Rasch Textil), www.show-room.cz Silkwood, V Jámě 1, Praha 1, www.silkwood.cz Space, Rámová 1, Praha 1; Space love, Haštalská 1, Praha 1, www.facebook.com/pages/Space-Praga Sportalm, Týn 2-Ungelt, Praha 1, www.fggroup.cz Stefano Ricci, Hotel Four Seasons, Veleslavínova 1098, Praha 1, www.stefanoricci.com Stuart Weitzman, U Obecního domu 2, Praha 1, www.stuartweitzman.com Style Avenue, Národní 43, Praha 1; Karlova 22, Praha 1; Hlavní třída 56/133, Mariánské Lázně; Lázeňská 32, Karlovy Vary, www.style-avenue.cz Superdry, OC Chodov, Roztylská 19, Praha 11, Centrum Černý Most, OC Černý Most, Chlumecká 765/6, Praha 14, www.superdry.com The Brands (Givenchy, Balenciaga, Valentino, Vivienne Westwood, Emporio Armani, Blumarine, Ermanno Scervino, Brunello Cucinelli, Charlotte Olympia, Alexander McQueen), Široká 20, Praha 1, www.lbm.cz Tiffany & Co., Pařížská 10, Praha 1, www.tiffany.com Tod’s, Pařížská 13, Praha 1, www.lbm.cz Tommy Hilfiger, OC Chodov, Roztylská 19, Praha 11, Na Příkopě 23, Praha 1, OC Nový Smíchov, Plzeňská 8, Praha 5, www.tommy.com Tonak, Žatecká 14, Praha 1, www.tonak.cz Tory Burch, Pařížská 18, Praha 1, www.lbm.cz Tosca Blu Boutique, Kostečná 121/3, Praha 1, www.toscablu.cz Tous, OC Černý Most, Chlumecká 765/6, Praha 14, www.tous.com Twin Set, Železná 22, Praha 1, www.twinset.com Uomo Napoletano (Altea, Baronio, Boglioli, E. Formicola, Isaia, PT01), Truhlářská 27, Praha 1; Hotel Intercontinental, Pařížská 30, Praha 1, www.uomonapoletano.cz Versace, U Prašné brány 3, Praha 1, www.lbm.cz Victorinox, Jungmannovo nám. 5, Praha 1, www.victorinoxcz.cz Zenith Boutique, Pařížská 4, Praha 1, www.lbm.cz

ADRESÁŘ

190_adresar_LG_fall17.indd 190

5.9.17 18:36


Jíst Relaxovat Cestovat

Terminál 1

Terminál 2

5:30 - 23:30

5:00 - 22:00

MasterCard Lounge

Erste Premier Lounge

Navštivte naše letištní salonky a proměňte čekání v zábavu a odpočinek. ○ all inclusive občerstvení ○ komfortní zázemí ○ klid a soukromí ○ jednorázový vstup 720 Kč* *Uvedená cena platí pro 1 osobu na 2 hodiny pobytu. Dítě do 3 let v doprovodu dospělé osoby zdarma. Více informací na www.prg.aero


192 Nej design!

STOPKA, KLIMENTSKÁ 48, PRAHA 1, TEL.: 221 851 045, WWW.STOPKA.CZ

FOTO: ARCHIV

S

ofistikovaný italský design dostal v pražské Klimentské ulici větší prostor. Nový showroom značek Poliform a Varenna navazuje na již zavedený Minotti a na ploše 360 m² představuje poslední trendy v oblasti bydlení. Kolekce značky Poliform zahrnuje systémy a bytové doplňky pro celý dům: knihovny, vestavěné skříně, postele, sedací soupravy a křesla... Značka Varenna je zase expert na kvalitní kuchyně, které se vyznačují nadčasovým designem a špičkovou kvalitou, a to díky jejich nezaměnitelnému smyslu pro detail a bezvadně upraveným konstrukcím. S mnoha různými kuchyňskými systémy a možnostmi kombinací povrchových úprav splňují požadavky pro vysoký standard a komfort při vaření. V takové moderní kuchyni s osobitým stylem bude příprava jídel radostí i pro ty, kdo ji zatím odbývali!

ZLATÝ HŘEB PRO TY, KDO ČTOU ODZADU

192_Zlaty hreb1.indd 192

5.9.17 18:37


Dock_inzerce 215x275_srpen2017_cz_aj_v3.indd 1

10/08/17 16:45


Availa ble at

Praha 1, Na Prˇíkopeˇ 17 Praha 4, Arkády Pankrác Staromeˇstské námeˇstí 6, Praha 1

Luxury_215x275_ER13_X251.indd 1

EDDIE R E DM AY N E ’ S CHOICE SEAMASTER AQUA TERRA MASTER CHRONOMETER

13/08/17 15:15

Luxury 09/2017  
Luxury 09/2017  

Luxury 09/2017

Advertisement