LUXURIO

Page 1


LUXURIO

OBSAH 10 JAGUAR F-TYPE COUPÉ Nové sportovní kupé od Jaguaru.

14 SHANGRI-LA VILLING RESORT AND SPA Luxusní soukromý resort na Maledivách.

20 SUNSEEKER BLUSH 155 YACHT

6 BASELWORLD 2014 Nejnovější kolekce hodinek od světoznámých značek.

Třípatrový luxus na vodní hladině.

24 LAMBORGHINI HURACÁN

Italský plnokrevník je mnohem rychlejší než jeho předchůdce.

26 LUXUSNÍ NEMOVITOSTI

Luxusní nemovitosti zajímavé nejen svým řešením a cenou.

34 BEACHCOMBER DINAROBIN

HOTEL GOLF & SPA Luxusní ubytování v přírodě, na ostrově Mauricius.

39 ARNOLD&SON

Britsko-švýcarská hodinářská manufaktura představuje další model.

42 GOODWOOD FESTIVAL OF

28 TOP TEN MALEDIVY Seznam nejlepších resortů na maledivském souostroví.

SPEED Pojetí rychlosti všemi směry. Povinná akce pro všechny milovníky rychlých strojů.

48BENETTI OCEAN PARADISE

FB 263 Nejnovější počin od Benetti byl k vidění na festivalu v Cannes.

51 FREDERIQUE CONSTANT

Limitovaná edice hodinek na počest klubu Riva Historical Society.

LUXURIO · Říjen 2014 · ŠÉFREDAKTOR Luboš Novák. REDAKCE Lucie Bauerová, Lukáš Svoboda, Petra Brhelová, Tomáš Kadlec, Zuzana Hejduková. EXTERNÍ REDAKCE Barbora Aydin, David Kotyza, Markéta Vlková, Nikola Maršálková, Pavel Šašek. INZERCE Jakub Kliment KONTAKTY info@luxurio. cz, prijmeni@luxurio.cz WWW www.luxurio.cz ADRESA Luxurio.cz, Krosenská 532, 181 00 Praha 8.

2


LUXURIO EDITORIAL

VÍTEJTE, v novém čtvrtletním magazínu Luxurio. Budeme Vám přinášet nezávislý pohled na kvalitní produkty a služby, které jsou dostupné na zahraničním ale i českém trhu.

K

dyž jsme koncipovali náš magazín, zvažovali jsme, na kterou stranu se chceme dát. Jelikož si myslíme, že úspěšní lidé nepotřebují tolik motivačních článků a návodů typu „Jak být bohatý“ nebo „Co bohatí dělají a nedělají“, rozhodli jsme se představovat novinky ze světa luxusu. Naším cílem je poskytovat kvalitní a ucelené informace, které jsou srozumitelně vysvětlené. A právě proto jsou recenze psány přátelským tónem a v profesním slangu daného tématu.

LUBOŠ NOVÁK, LUXURIO.CZ Šéfredaktor

3


HODINKY LUXURIO

4


LUXURIO HODINKY

Felipe Massa a jeho oblíbený model RM 011.

RICHARD MILLE Caliber RM021 Carbon Fibre "Aerodyne"

J

estli Vám připadají limitovaná edice o počtu 50 až 100 kusů hodně, zaměřte svojí pozornost na tyto hodinky. RM 022 Carbon Limited Edition vzniká v počtu pouhých 5 kusů. A distribuovány jsou pouze do vybraných prodejen v USA, Evropě, Blízkém Východu, Africe a Rusku. Pouzdro modelu RM 022 Carbon je vyrobeno ze slitiny aluminidu titanu

a uhlíkových nano vláken. Obdélníkové pouzdro bylo vytvořeno vstřikováním uhlíkových nanotrubiček plných zmíněným aluminidem do černého polymeru. Díky tomuto procesu vznikl extrémně pevný kompozit (200x pevnější než ocel), který si zachoval lehkou váhu a odolnost vyšší než klasické uhlíkové výrobky. Vnitřní Caliber RM 022 s manuálním

nátahem tourbillonu je zakryt safírovým sklíčkem. Ačkoliv se může zdát konstrukce hodinek složitá, jejich čitelnost je paradoxně bezproblémová. Cena 11 200 000 Kč.

Sídlo společnosti Les Breuleux.

5


BUILT IN CONCRETE Louis Vuitton Escale Worldtime Cena 1 350 000 Kč.


LUXURIO BASELWORLD 2014

Tradiční posvátné místo každého milovníka šperků a hodinek, které historicky zasahuje do roku 1917, bylo otevřeno v Ženevě.

BASELWORLD 2014 N

ový Baselworld 2014 nabídnul přehlídku okázalého luxusu a skutečného Haute horlogerie na více než 140 000 metrech čtverečních a s více než 1 500 výrobci skvostných doplňků. Pokud pamatujete předchozí ročníky, určitě jste si nemohli nevšimnout zaměření spíše na dámskou část publika. Ovšem letošní Baselworld byl s překvapením všech, orientován více na část mužskou. A nemluvíme jen o nabídkách hodinek, ale také o různých variacích šperků, stylových náramků či diamantů k běžnému nošení. Zájem populace o pánské doplňky, reflektuje také návštěvnost letošního veletrhu, která přesáhla 150 000 návštěvníků z více než stovky zemí. S tolika mistry hodinářského a šperkařského umění na jednom místě, je zkrátka nemožné vybrat jediného vítěze. Proto Vám představíme výrobce, které

stojí za to sledovat v průběhu nadcházejících let. Není žádným velkým překvapením, že se jedná zpravidla o osvědčené a klasické značky. Ovšem i ty, dokáží překvapit neobvyklými variacemi hodinek. Futuristický design Bulova Alpha je příjemnou invencí mezi ostatními modely hodinek.

Bulova Accutron II Alpha Letošní rok byl pro značku Bulova rokem změn. Nejdříve došlo k úpravě loga a nakonec

také výměně generálního ředitele. Už jen proto se dalo očekávat něco nového, vzrušujícího. A výsledkem je představení kolekce Accutron II Alpha, které jsou inspirovány hodinkami „Alpha“ z řady Accutron Spaceview počátkem 60. let minulého století. V novém modelu naleznete inovovaný strojek Bulova Precisionist, který je známý svojí maximální

7


BASELWORLD 2014 LUXURIO

De Bethune DB29 Maxichrono Tourbillon

přesností. Cena 100 000 Kč.

Harry Winston Premier Lady Chronograph Nový model hodinek dokonale odkazuje na klenotnickou historii značky Harry Winston. Řada Premier je tak dokonalou symbiózou ženské jemnosti a schopnosti smyslného svádění. Pouzdro hodinek mírně zeštíhlilo a velikost 40 mm pouzdra z růžového zlata je příjemným elegantním doplňkem na zápěstí. Ciferník je vyroben z Tahitských perel v barevném odstínu teplé hnědé a šedé couture. Stejně jako celé hodinky, jsou i indexy z 18 karátového zlata. Aligátoří pásek, 236 briliantů (2,36 karátu), 18K zlato. Ceny od 1 300 000 Kč.

Společnost De Bethune šla vždy svojí cestou napříč konvencím. Nový model DB29 Maxichrono není proto v tomto případě žádnou výjimkou. Veškeré prvky chronografu

>> De Bethune DB29 Maxichrono Tourbillon

8

jsou centralizovány do jednoho bodu. Otevíratelné dýnko ukrývá safírovým sklem zakrytovaný vlastní strojek DB2039, který nabídne rezervu chodu až 5 dní. Hodinky vzniknou v limitované edici 20 kusů. Cena 5 500 000 Kč.


LUXURIO BASELWORLD 2014

Louis Vuitton Escale Worldtime

Jacob & Co Astronomia Tourbillon

Značka Louis Vuitton se nikdy nestyděla v navrhování odvážného oblečení, šperků nebo doplňků. Nové hodinky Escale Worldtime nabízí opravdu neobvyklý zážitek. Celý ciferník je ručně malovaný a inspirovaný vintage cestovními taškami s monogramy. Více než 50 hodin trvalo umělci, aby vykreslil všech 38 odstínů barvy. Hodinky jsou k dispozici pouze v pouzdře z bílého zlata o průměru 41 milimetrů a uvnitř nalezneme vlastní strojek LV 106 s 38 hodinovou rezervou chodu. Cena 1 350 000 Kč.

Tohle jsou přesně ty hodinky, které nadchnou nejen každého milovníka hodinek ale také širokou veřejnost.

Už při prvním pohledu Vám musí být jasné, že výraz „wow“, který jsme nejvíce slyšeli na veletrhu u této společnosti, je opodstatněný. Také první modely této značky byly ve stylu „šílených hodinek“ aby zapůsobili na co největší publikum. Možná právě proto je tato značka oblíbena u rapových hudebních hvězd. Nové Astronomia Tourbillon jsou navrženy ve stejném duchu a stylizují se do podoby „ultra-luxusních lifestyle“ hodinek pro lidi, kteří nakupují nové ohromné jachty, luxusní helikoptéry nebo majestátní rezidence. Pouzdro o velikosti 47 milimetrů z 18 karátového růžového zlata, mechanický kalibr JCEM01 s tří denní rezervou chodu, diamanty, safírové sklíčko z jednoho kusu a impozantní bi-axiální Tourbillon.

9


JAGUAR F-TYPE LUXURIO

JAGUAR F-TYPE COUPÉ Málokdo tušil, že značka, jejíž počátky se psali již v roce 1922 a skončila díky ne moc dobrému hospodaření v rukou Indických vlastníků, dokáže ještě překvapit.

10


LUXURIO JAGUAR F-TYPE

P

redikce rychlého úpadku společnosti, rozprodání firmy a konec jedné britské legendy. To byly nejčastější názory a předsudky nejednoho motoristického kritika. Všechny špatné předzvěsti naštěstí rozpustil příchod nového modelu Jaguar F-Type. Přeplňovaných 340 koní šestiválcového třílitrového motoru se ale může jevit leckomu málo. Ovšem zkušenému řidiči je jasné, že zábavné a výkonné auto nedělají jen koně. A nový F-Type k tomu nabízí ještě notnou dávku luxusu. Kožený interiér dle Vašich požadavků, zvukový systém od společnosti Meridian s 12 reproduktory, adaptivní světlomety, vyhřívané sedačky, parkovací kamery, paměť polohy sedadla a mnoho dalšího. To jsou všechno funkcionality, které naleznete spíše v limuzínách než ryze sportovních automobilech. A přesně takový je i F-Type, nabízí skvělý poměr sportovní jízdy a komfortu. Chcete-li se projet po okruhu, svižně protáhnout po

okreskách a na konec v poklidu zapadajícího slunce projíždět městem s dostatečnou výkonovou rezervou, je tento vůz přímo pro Vás. Ačkoliv jsme milovníky opravdu silných vozů, doporučujeme spíše prostřední variantu F-Type S, která nabídne oproti původním 340 hp, koní 380. Nejen že získáte větší výkon, ale také přibude zadní diferenciál, lepší brzdy a podvozek. To Vám pomůže v rychlejším průjezdu zatáčkami a bezpečnému zastavení v případě hrozícího nebezpečí. Oproti nejsilnější verzi FType R která nabídne 550 koní, je vůz pro běžného smrtelníka lehčeji řiditelný. Jet opravdu rychle s F-Type R požaduje nejlépe několik let s řízením silných vozů. A právě pokud zvolíte slabší variantu S, nebude na Vás kladen tak vysoký nárok a jízdu si užijete mnohem více. Ovšem jestli milujete zvuk osmiválce, správnou „dřinu“ na volantem a rychlost přes 300 km/h, je nový Jaguar F-Type R přímo pro Vás.

11


JACHTY LUXURIO Nerezové zábradlí skvěle doplňuje světlé lakování.

Pohodlné manželské lože velikosti „King Size“ je samozřejmostí.

AZIMUT ATLANTIS A50 Spojení silného ducha s přepychem v oblasti luxusních motorových člunů. Tak lze charakterizovat unikátní projekt z dílny známé loďařské společnosti Azimut.

P

rávě profesionální tým s označením Neo Design se postaral o dokonalou mořskou eleganci s názvem Azimut Atlantis 50. Sportovní provedení lodi, která je konstruována v modelových variantách Coupe a Open. Loď, která vás vezme za srdce nejenom svými parametry s délkou 16,19 m a šířkou 4,3 m, nýbrž celkovým zpracováním, včetně výkonné motorové časti.

12

Představení motorového člunu Azimut Atlantis 50 je vhodné započít od samotné fyzické stránky lodi, tedy od elegantního a působivého vzhledu. Od něho lze již na první pohled očekávat značnou koňskou sílu, která vám vnese vítr do vlasů. Toho si mimochodem můžete užívat plnými doušky, protože elektricky ovládané skleněné části na palubě vám ho zajistí v dostatečné míře. Popřípadě vás ochrání

před nežádoucím počasím. Dominantou motorového člunu je bezpochyby hlavní paluba, která nabízí spoustu životního prostoru až pro osm lidí. Dvouúrovňové provedení zadní části navíc umožňuje pohodlný sestup do vody. Očekávat lze teakovou podlahu, sklolaminátové skříňky, lakované překližky a vinyl esterovou pryskyřici, jež je využita hlavně na vnější části pláště. K dokonalosti jsou dotaženy i ty nejmenší detaily, včetně silných nerezových doplňků a zábradlí kolem celé lodi. Prostřednictvím skryté a prostorné pohovky na

Kvalitní materiály interiéru jsou rozpoznatelné pouhým pohledem.


LUXURIO JACHTY

palubě se lze oddávat ničím nerušenému výhledu ze zadní části lodi. Ani poté, co uděláte několik kroků dolů do podpalubí sportovního motorového člunu, nebudete ochuzeni o luxusní a nápaditou práci designérů. Pro spaní jsou primárně určeny dvě kajuty, z nichž jedna tvoří prostor VIP. Očekávat lze atraktivní ořechovou dýhu, která koresponduje s propracovaným obložením, krémovými koberci a dalšími prvky interiéru. Základem je manželská postel a nápaditě řešené úložné prostory. Stejného komfortu se vám dostane i v další kajutě. Rozhodnete-li se vyrazit ve více, jak čtyřech lidech, přechodné spací místo nabídne také vnitřní salonek. Podpalubí je skutečně impozantní a předkládá útulné prostředí, k němu přispívají i velké prosklené plochy, jež zajišťují dostatek světla. Okna jsou samozřejmě otevíratelná, tudíž máte bližší spojení s mořskou hladinou. O nadstandardní výbavě

v podobě výrobníku ledu, televizorech a plně vybavené kuchyni není třeba pochybovat. Příjemný je i vlastní sprchový kout pro obě kajuty. Pakliže načerpáte dostatek luxusní atmosféry na palubě a v obytné části motorového člunu, je třeba podívat se na zoubek strojovně, která hraje u moderních lodí tohoto typu velice důležitou roli. A nutno podotknout, že stydět se není za to. Jsou to dva šestiválcové motory Cummins QCS 8,3, které předkládají výkon 442kW, tedy úctyhodných 600 koní. S dieselovými agregáty se lze po moři prohánět příjemnou cestovní rychlostí kolem 28 uzlů, maximální rychlost však atakuje hranici 32 uzlů. Dostatečná dojezdová vzdálenost je podpořena palivovou nádrží na 1 700 litrů, nechybí ale ani potřebná nádrž na vodu, která má kapacitu 420 litrů. Přístup k technickým prostorám lodi je více, než znamenitý. Problém nebudete mít s kontrolou filtrů, měrek, separátorů paliva a dalších prvků. Součástí

strojovny jsou také klimatizační jednotky, jež přináší dokonalé životní prostředí v útrobách člunu. Azimut Atlantis 50 je zkrátka námořním klenotem, jenž uspokojí i ty nejnáročnější. Cena se pohybuje kolem 20 000 000 Kč v závislosti na modelu provedení.

13


ANONYMITA Maximálního soukromí užijete ve vilách posazených na dřevěných kůlech přímo v oceánu.

SHANGRI-LA VILLING RESORT AND SPA

Maledivy jsou jasným zosobněním luxusu a resort Shangri-La Villing Resort and Spa toto tvrzení jen podtrhuje.

14

D

íky službám a dokonalé péči, kterou svým návštěvníkům poskytuje, je právem řazen mezi nejkrásnější hotely na Maledivách. Každá drobnost je detailně promyšlena tak, aby plně uspokojila všechny smysly návštěvníků. Je správným místem pro ty, kteří touží po klidné romantické dovolené, procházky okolo resortu po nebesky čistých plážích s průzračným oceánem ve vás zanechají blažený pocit. Sami se můžete rozhodnout, které ubytování vám vyhovuje nejvíce, ať už vila ukrytá pod korunami stromů, poskytující maximální soukromí, nebo


LUXURIO SHANGRI-LA

VPRAVO Procházky po nádherné pláži, jsou balzámem na duši.

VPRAVO Soukromá vila se společenským prostorem, zasazena do bujné přírody.

posazená na dřevěných kůlech přímo v oceánu, lehce ovívaná svěžím vánkem. Každá z vil je moderně vybavena, prvky Blízkého východu a Indie celému pobytu dodávají nevšední zážitek. Výhled na oceán,

Exotická příroda je zde v dokonalém spojení s hosty.

který splývá s oblohou, ve vás zanechá pocit klidu a naprosté relaxace ještě dlouho po vašem odjezdu. Resort Shangri-La Villing Resort and Spa však nenabízí pouze relaxaci, ale i prožití spousty nevšedních zážitků. Tři kilometry dlouhý hotelový prostor poskytuje návštěvníkům 12 hektarů svěží zeleně k prozkoumání. Kokosové palmy, banánovníky a dalších 45 druhů rostlin nabízí skvělý zážitek při procházkách v panenské přírodě. Mount Villingili, nacházející se na osmém odpališti golfového hřiště, bylo úředně uznáno jako nejvyšší bod Malediv. Se

svými 5,1 metry jde o nejmenší horu na světě, kterou můžete prozkoumat během hry golfu nebo jako součást prohlídkové trasy. Aktivní sportovci jistě využijí tenisové kurty nebo čtyři kilometry dlouhou běžeckou trať. Cyklisté si mohou užít vyjížďku do pěti okolních ostrovů za doprovodu průvodce, který vám ukáže typická místa a kulturu domorodců, od kterých se, nad šálkem kávy v některé z místních kaváren, dozvíte více o životě na Maledivách. Hodiny jógy a meditace v těsné blízkosti oceánu pod vedením zkušeného instruktora

15


SHANGRI-LA LUXURIO

jsou skvělou volbou, jak zklidnit tělo i mysl po celodenních aktivitách. Resort je místem vhodným pro potápění a šnorchlování, vzhledem k průzračným vodám, které ho obklopují. Dalšími vodními atrakcemi jsou například jízda na katamaránu, rybaření, jízda na vodních lyžích, kite surfing, parasailing, soukromé jízdy na pronajaté lodi, surfování či windsurfing. Pro zájemce o hlubší poznání ostrovů mohou návštěvníci využít široké nabídky organizovaných exkurzí, aby objevili krásy místní přírody a tradice, úzce spjaté s Maledivami. Během několika hodin navštívíte místa spjatá s Britskou okupací ostrova či místní farmy produkující maledivské delikatesy. Užijte si romantický večer při jízdě na luxusní jachtě a se sklenkou šampaňského

16

Probuzení ranním sluncem patří na ostrově mezi nejkrásnější zážitky.

Meditovat můžete v relaxační části.

v ruce dosyta vnímejte krásu zapadajícího slunce a volně plovoucích delfínů, nebo si vychutnejte rybu, kterou jste sami chytili během nočního rybaření. Ne nadarmo amá tento luxusní hotelový resort v názvu Spa. Nabízí totiž širokou škálu relaxačních procesů pro zklidnění těla i mysli. Spa menu nabízí široký výběr asijských masáží, indických ájurvédských léčebných programů, protahovacích

cvičení, hydroterapii a procvičování mysli. Vezmete-li s sebou i děti, věřte, že na ně čeká přesně tolik zážitků, aby si pobyt na Maledivách maximálně užily a nezažily ani chvíli nudy. Na chvíli se promění v důležité objevitele při zkoumání podmořského světa či džungle, jako praví piráti budou pátrat po pokladu ukrytém na ostrově, nebo si ozdobí některou z mušlí, kterou vlastnoručně vyloví. Místní kuchyně v sobě ukrývá arabské, čínské a indické prvky. Je pouze na vás, zda se rozhodnete jídlo vychutnat na terase vaší vily nebo uprostřed bujné vegetace za zvuků noci, kdy jediným osvětlením je pochodeň, která celý zážitek podtrhuje a vykresluje již tak báječnou, tajemnou atmosféru. Sladkou tečkou na závěr už bude jen sklenička lahodného koktejlu v některém ze čtyř barů.


17


AUTA LUXURIO

SP

18


LUXURIO AUTA

FERRARI 458

PECIALE APERTA

A

utosalon v Paříži je každoročně místem, kde luxusní automobilky odhalí své nové nebo vylepšené modely. Automobilka Ferrari zvolila Paříž jako místo pro prezentaci nové verze svého super automobilu Ferrari 458 Speciale, tentokráte s přídomkem Aperta, což v italštině znamená "otevřený". To vůz přesně vystihuje, jde o verzi bez střechy, tedy karosářskou variantu spider. Ty se obvykle oproti uzavřeným verzím vyznačují zhoršenými jízdními vlastnostmi. Vlastníci nového Ferrari to ale vůbec nepocítí. Aperta je totiž stejně rychlá jako uzavřené 458 Speciale, což dokazuje i stejný zajetý čas na testovacím okruhu ve Fioranu. Ferrari se chlubí tím, že jde o nejrychlejší otevřené auto, které kdy vyrobili. Jak je to možné vám nejspíše dojde už při pohledu na vůz samotný. Tvarem vychází Aperta z již známého 458 Speciale. Kvůli absenci střechy ale návrháři Ferrari museli více zapracovat na aerodynamice vozu. A to se jim rozhodně povedlo, podle vlastních slov vytvořili "aerodynamicky nejefektivnější otevřený vůz Ferrari." Návrháři si dali záležet také na hmotnosti a Aperta

tak váží pouhých 1340 kilogramů. Jen na aerodynamice ale výkonnost nestojí. Srdcem každého automobilu je motor, a na ty si u Ferrari opravdu potrpí. Není tedy zarážející, že jde opět o špičkový kousek nabízející skvělé jízdní vlastnosti. Atmosférický vidlicový osmiválec nabízí výkon 445 kW (605 koní) a točivý moment 540 Nm. Ten dokáže rozhýbat Apertu z nuly na sto za neuvěřitelné tři vteřiny. Dvě stě kilometrů za hodinu pak na tachometru budete mít za 9,5 vteřiny. Nejvyšší rychlost, kterou s Apertou řidič dosáhne, je 320 kilometrů za hodinu. O řazení rychlostí se přitom nemusíte starat, to je úkolem dvouspojkové sedmistupňové automatické převodovky. Zájemci o tento automobil by ale neměli s koupí váhat. Vyrobeno bude pouhých 499 kusů, které budou jistě rozebrány stejně rychle jako 458 Speciale, kterých bylo vyrobeno stejně.

19


JACHTY LUXURIO

SUNSEEKER BLUSH 155 YACHT

Motorová jachta Sunseeker Blush 155 Yacht je dominantou britské společnosti Sunseeker International. Luxusní plavidlo pro náročné, které si svoji premiéru odbylo v letošním roce na prestižní akci Monaco Yacht Show 2014.


LUXURIO JACHTY

Jacuzzi na horní palubě, je večer se sklenkou šampaňského nezapomenutelný zážitek.

M

otorový gigant dlouhý 47,25 m, který je předzvěstí nezapomenutelné plavby, zábavy a noblesní elegance. Moderní design pojící se s dokonalou inženýrskou prací, jež je zpozorovatelná na každém detailu. Již samotné technické parametry vypovídají o této vlajkové lodi mnohé. Její robustnost je předurčena pro dvanáct osob. Kromě nich je loď vybavena také místem pro desetičlennou posádku. Mimo hlavního apartmánu je to dalších pět kajut, které přináší dostatek komfortu pro hosty a maximální pohodlí. Opomíjeno není na dva salonky nebo oddělenou kajutu pro kapitána lodi. VIP podpalubní prostor je samozřejmě opatřen řadou prosklených částí, včetně skleněných teras, které přináší jak vynikající výhled, tak dostatek přírodního osvětlení. Sunseeker Blush 155 Yacht je především o zábavě, pro kterou jsou vyčleněny dvě části uzavřené paluby, kde nechybí ani plnohodnotná výbava pro

Výběrové tkaniny v interiéru skvěle ladí se zvoleným nábytkem.

přípravu nejrůznějších pokrmů. Multifunkční sedadla v různých částech lodi, klimatizace, interiér v šedých, modrých a zelených barvách, elegantní zpracování každého prvku, whirpool vana a vířivka na palubě. Přesně tak vypadá luxus motorové jachty, která překypuje honosným designem a Wifi připojením.Užívat si mimochodem lze i vodního, potažmo mořského dobrodružství, protože na lodi

se nachází garáže pro vodní skútry, popřípadě je k ní možné upevnit další zábavní plavidlo. Nechybí ani rybářské potřeby nebo výbava pro bezpečné potápění. Inovativní řešení Sunseeker Blush 155 Yacht jev tomto případě posazeno na hodně vysokou úroveň. Plavba po moři je zajištěna prostřednictvím dvou silných motorů MTU 12V 4000 M73L, které přináší vysoký výkon

21


JACHTY LUXURIO

2 940 koní, s nímž lze uhánět rychlostí až 18 uzlů za hodinu. S motorovou jachtou se lze pohybovat na vzdálenosti až 4 000 námořních mil, k čemuž přispívá i objemná palivová nádrž čítající objem 60 000 litrů. Příjemná je také samotná plavba na jachtě, a zvláště vybavení kotevními stabilizátory, jež vám zaručí maximální komfort při stání v divoké vodě na jednom místě. Moderní konstrukce, která je ztělesněním sofistikovanosti a dokonalosti. Sunseeker Blush 155 Yacht zhmotňuje novou podobu slova „luxus“ motorového jachtingu. Loď, která vás díky svým úchvatným interiérovým a exteriérovým prvkům doslova pohltí.

22

MASTER ROOM Hlavní ložnice nabízí vysoký standard s okny přes celou stěnu.

Moderně vybavená společenská místnost je propojena luxusním kuchyňským koutem.LAMBORGHINI HURACÁN LUXURIO

LAMBORGHINI HURACÁN Dvacetipalcová kola z lehkých slitin a rozměry polozávodních pneumatik 305/30 Vás s lova přilepí k silnici.

Následovník nejprodávanějšího vozu firmy Lamborghini je tady. Dle aktuálních prodejů to zatím vypadá, že Huracán bude druhým nejúspěšněji prodávaným vozem automobilky. Při pohledu na technické specifikace se není čemu divit.

24

L

amborghini Huracán je přímým nástupcem modelu Gallardo, jenž si získal výraznou pozornost milovníků rychlých vozů. Nejinak tomu bude také u této sportovní novinky, která byla představa na letošním veletrhu v Ženevě. Rychlý klenot, který je vyráběn v provedení kupé nebo roadster. A proč právě Huracán? Jde o španělské slovo, které ztělesňuje bojovného býka, z něhož doslova prýští odvaha


LUXURIO LAMBORGHINI HURACÁN

Aerodynamický kryt motorového prostoru se výborně osvědčil u modelu Aventador.

a odhodlanost. A stejné je to i v tomto případě. V modelu Lamborghini Huracán tepe motor V10, který spojuje výhody vícebodového a přímého vstřikování. Objem 5,2 litru přináší zajímavý výkon 602 koní a krouticí moment 560 Nm, což je skutečně výrazná hrací síla. Díky lehčímu a tužšímu podvozku je řízení takového vozu balzámem na duši. Počítat můžete například s elektronickým systémem řízení pohonu všech čtyř kol nebo s řadou

gyroskopů a akcelerometrů, jež zpříjemní vaši sportovní jízdu. Lamborghini Huracán má zrychlení z 0 na 100 km/h za 3,2 sekundy. Čas, kterého docílíte také za přispění sedmistupňové duální převodovky. Zahledíte-li se na tento model luxusní značky, setkáte se s velkou lehkostí jednotlivých částí, které jsou tvořeny především hliníkem nebo karbonovými vlákny. Propracované linie, úzké světlomety a zakončení v podobě čtveřice

výfuků, jež opticky rozšiřují toto sportovní monstrum. Minimálně to lze očekávat od vozu, který má až o 50 % větší přítlak než Lamborghini Gallardo. Těšit se můžete také na vnitřní uspořádání jednotlivých řídících prvků, které ovládáte ze sportovních sedadel. Posed v nich je zárukou vynikající viditelnosti a pevného zázemí pro rychlou jízdu, u níž se ručička tachometru zastaví na hodnotě 325 km/h.

25


NEMOVITOSTI LUXURIO

LUXUSNÍ

NEMOVITOSTI Kdokoliv kdo dnes vlastní byt ve větším městě, nebo dům kousek od hlavního města je ve své podstatě milionářem.

U

ž jen z toho důvodu, že hodnota nemovitosti zpravidla překračuje částku několika miliónů korun a ačkoliv to není nezanedbatelná suma, spoustě lidí to nedochází. Schopnější lidé pořizují nemovitosti od developerů nebo naopak dle vlastního návrhu a při konzultaci s architektonickým studiem zohledňují současné technologie výstavby. Aktuálními trendy jsou domy s minimálním zatížením pro přírodu, univerzálními přístupy (žádné točité schodiště), prefabrikované domy, otevřené prostory s možností jednoduché úpravy dispozic a výroba domů ze

26

zdravotně nezávadného materiálu. I multimilionáři řeší stejné problémy jako ostatní a proto není divu, že ve svých domech využívají toho nejlepšího co je k dispozici. Následující seznam přináší rezidence, které vynikají technickým řešením, pompézností a samozřejmě také cenou.

Antilla, Mumbai

První místo nemůže patřit nikomu jinému než Mukeshi Ambani, pátému nejbohatšímu muži planety. Jeho 27 patrový mrakodrap na předměstí Mumbaie je nejen zajímavou architektonickou stavbou, ale zároveň také nejdražším soukromým domem na světě.

Celková obytná plocha činí těžko uvěřitelných 3 720 metrů čtverečních. A aby toho nebylo málo, každé patro mrakodrapu je stylizováno jinak. Manželka Nita Ambani byla unešená hotelem Mandarin Oriental v New Yorku a jeho asijským stylem, takže jedna část mrakodrapu je přesně ve stejném stylu jako hotel Mandarin. Stejně jako je impozantní celý dům, je impozantní i garáž Ambaniho, která zahrnuje více než 170 automobilů rozmístěných na 6 podlažích. Ptáte se, jak je možné takovýto dům udržet v chodu a neustále čistý? Odpovědí je 600 zaměstnanců, pracujících na plný úvazek. Suma za výstavbu se vyšplhala na 2 miliardy dolarů.


LUXURIO NEMOVITOSTI

Díky skvělým v lastnostem dnes získává alternativní materiál ve stavebnictví své čestné místo. Acqua Liana, Florida

Vytvořit ekologický dům není v dnešních podmínkách s použitím moderních technologií zase takový problém. Ovšem vytvořit luxusní ekologický dům s užitnou plochou přes 1 300 metrů čtverečních už je pořádný oříšek. Solární systémy, ultra-účinná klimatizace s dvojitou filtrací, obnovitelné dřevo (převážně bambus), automatický čistící systém dešťové vody a více než 150 tun recyklovaného odpadu. Za celým projektem nestojí nikdo jiný než Frank McKinney, který je již více než 25 let specialistou na pobřežní stavby s vysokým standardem. Rukopis procestovaných zemí jako je Bali, Fidži, Tahiti je zde více než patrný. Nádherná nemovitost s dispozicemi 7+kk a 11 koupelnami je obklopena bujnou florou, plovoucími slunečnými terasami, 7 500 litrovým akváriem s více než 100 druhy exotických ryb a soukromým rybníkem. Cena 22 miliónů dolarů.

Xanadu 2.0, Seattle, Washington

Technologicky nejvyspělejší sídlo naleznete u jezera Lake Washington kousek do Seattlu ve státě Washington. Rezidence o rozloze 6 100 metrů čtverečních skvěle zapadá do okolní krajiny. Může za to zejména dřevo, ze kterého je dům vyroben a tmavě šedá střecha. Dům je vybaven vlastní serverovnou, 18 metrovým bazénem s hudebním systémem, 230 m2 velkou posilovnou a více než 90 metrů velkou jídelnou. Vyhřívané podlahy i příjezdové cesty jsou samozřejmostí. Stejně tak jako napojení veškerého ovládání domu od teploty, hudby, osvětlení na mobilní zařízení. Aktuální hodnota domu činí 147,5 miliónu dolarů a vlastníkem není nikdo jiný než Bill Gates.

27


TOP TEN MALEDIVY 28

Indický oceán ukrývá symbol romantické v olené představovaný souostrovím Maledivy. Tato exotická destinace nabízí mnoho zákoutí a ostrůvků pro relaxaci. A proto Vám přinášíme následující seznam toho nejlepšího.


LUXURIO TOP TEN MALEDIVY

Pojďme si představit ty nejluxusnější resorty, které nám Maledivy nabízejí.

Cocoa Island by Como

Resort Cocoa Island Unikátní tropický ráj s přátelským personálem.

Resort Cocoa Island na ostrově Makunufushi ukrytém v atolu South Male nabízí návštěvníkům možnost romantické dovolené. Resort není uzpůsoben pro rodiny s dětmi, zaměřuje se spíše na dovolenou pro dospělé, kteří si zde mohou užít vytouženého klidu, komfortu a luxusu. Ubytovat se můžete v jedné z 33 vodních vil, které stojí nad mořskou hladinou a jsou ukotveny do mořského dna. Poskytují tak přímý vstup do vody.

A díky korálovému útes ležícímu v těsné blízkosti ostrova můžete využívat skvělé podmínky pro potápění a šnorchlování. Na ostrově jsou k dispozici i hotelové lázně, fitness centrum či parní sauna. V hotelové restauraci si pak můžete vychutnat báječné jídlo. Na ostrov se dopravíte do 40 minut pomocí člunu z letiště Male.

Gili Lankanfushi Maldives Resort Gili Lankanfushi Maldives je situován na soukromé pláži jednoho z ostrůvků v North Male Atoll, který leží 20 minut cesty lodí od mezinárodního letiště Male. Resort

R

esorty jsou rozmístěny po jednotlivých ostrovech a poskytují tak dostatek komfortu a prostoru pro váš odpočinek. Nesetkáte se tu s přeplněnými plážemi ani s hotely. I samy resorty totiž odpovídají podobě přírodního ráje na zemi. Soukromí, komfort a luxus totiž nenaleznete ve velkých hotelech, ale ve vilách a bungalovech přirozeně navazujících na okolní přírodu.

Soukromá vila Gili Lankanfushi.

29


TOP TEN MALEDIVY LUXURIO

nabízí ubytování v prostorných vodních vilách, které jsou ideálním místem pro romantickou dovolenou. Vybírat si můžete ze 45 vilek s vlastními minibary a espressovači. Ve volném čase se můžete věnovat šnorchlování, potápění a krásám oceánu a objevovat tak pestrý podmořský život v tyrkysové laguně. Stravovat se můžete v jedné ze dvou restaurací, které připravují vynikající pokrmy. První je umístěna na písčité pláži, druhá stojí na kůlech přímo nad hladinou oceánu. Těšit se můžete na kulinářský zážitek, romantiku a luxus.

Baros Maldives Soukromá pláž na ostrově Baros ukrývá resort Baros Maldives, který je od letiště Male vzdálený dvacet minut plavby. Resort zahrnuje 74 vodních vilek, které jsou vhodné hlavně pro romantický pobyt párů a které nabízejí nádherný výhled na oceán. Ve volném čase si můžete

vychutnávat to nejlepší jídlo v jedné ze tří restaurací, které disponují komfortními službami a vynikajícími pokrmy. Také si můžete odpočinout na písčitých plážích v příjemném stínu plážových slunečníků nebo se potápět do hlubin oceánu za jeho skrytými podmořskými krásami. Písčité pláže, tyrkysová laguna s korálovým útesem a luxusní resort představují perfektní obraz ideální dovolené. Tuto krásnou představu pk dokreslují komfortní lázeňské služby.

One&Only Reethi Rah Na jednom z největších maledivských ostrovů je umístěný jeden z nejluxusnějších maledivských

30

resortů, resort One & Only Reethi Rah. Ostrov je uměle upravený. Nenajdete zde tedy přírodní korály, namísto toho si můžete užívat komfort dvanácti luxusních pláží lemujících celý ostrov. Ubytovat se můžete v jedné ze 130 vilek. Vybírat můžete například podle kategorií, do kterých jsou vilky rozděleny a na základě kterých jsou rozmístěny po celém ostrově. Ostrov nenabízí jen romantickou dovolenou pro zamilované páry, nýbrž je upraven i pro rodiny s dětmi. Pro děti je zde připraven pestrý program v dětském klubu. Na sklonku dne si pak můžete vychutnat jídlo v jedné ze tří vyhlášených restaurací.


BAROS Soukromá terasa s nekonečným bazénem.

Four Seasons Resort Maldives Kuda Huraa Four Seasons Resort Maldives na Kuda Huraa představuje malý luxusní resort nacházející se na jednom z

ostrovů North Male Atoll. Resort je od letiště Male vzdálený přibližně 25 minut plavby. Kromě pláží si můžete užívat i šnorchlováni či potápění a obdivovat kouzlo tradiční

maledivské vesnice. Four Seasons Resort Maldives na Kuda Huraa nabízí skvělé místo pro romantickou dovolenou i pro relaxační dovolenou rodin s dětmi. Ostrov je dětem uzpůsoben ne té nejvyšší úrovni. Kromě toho, že zde naleznete dětské kluby, jim jsou uzpůsobeny i restaurace. Resort nabízí ubytování v plážových bungalovech nebo ve vodních vilkách tyčících se nad hladinou oceánu. Jídlo si můžete vychutnat v jedné ze čtyř restaurací nabízejících široký výběr pokrmů zahrnutých do polopenze.resortem Four Seasons.

31


TOP TEN MALEDIVY LUXURIO

protože zde naleznete jednu z nejlepších kuchyní na Maledivách. Na výběr máte ze tří hlavních restaurací, dvou stylových barů či vinného sklepa, o který se stará hlavní sommeliér ostrova.

Constance Moofushi, Ari Atoll Na jednom z ostrůvků v South Ari Atoll leží exkluzivní a luxusní resort Constance Moofushi, který je od letiště Male vzdálený 30 minut letu hydroplánem. Ubytovat se můžete v jedné ze 110 vilek, které jsou buď ukryty na pláži mezi tropickými palmami a chráněny stínem jejich listoví, nebo se tyčí na kůlech připevněných k mořskému dnu nad hladinou tyrkysové laguny. Constance Moofushi je symbolem romantické dovolené pro zamilované páry, které mohou z vodních vilek pozorovat západ slunce nad hladinou otevřeného oceánu. Jídlo si můžete vychutnat v jedné ze dvou restaurací s programem All Inclusive. Ve volném čase si kromě slunění na pláži můžete i zašnorchlovat.

Taj Exotica Resort and Spa Neočekávaný a úchvatný zážitek z pobytu na Maledivách,

32

Mirihi Island Resort

kde se mísí přírodní krása a moderní luxus, to je Taj Exotica Resort and Spa. Dlouhý úzký ostrov vám skýtá pohled na slavné laguny i vodu po obou stranách pobřeží, vyrazíte-li na procházku, ale hlavně jste pouhých 15 minut jízdy motorovým člunem od města Male. Pobyt v Lagoon Villas, což jsou doškové vily na kůlech s výhledem na lagunu, vám jistě zpříjemní i Váš osobní sluha, který je po dobu pobytu k dispozici. Vily samy jsou prostorné a s vlastním bazénem, omrzí-li Vás osvěžení v laguně. Jestliže vyhledáváte spíše gurmánský zážitek, jste tu velmi správně,

Luxusní resort Mirihi Island Resort se nachází na odlehlém tropickém ostrově v jižním Ari Atoll. Resort je od hlavního ostrova Male vzdálený 85 kilometrů. Z letiště Male se sem pomocí hydroplánu dopravíte TAJ EXOTICA do třiceti minut. Lagoon Villas se Jméno Mirihi je odvozeno službami concierge.


LUXURIO TOP TEN MALEDIVY od termínu Mihiri, kterým je označována nádherná žlutá květena kvetoucí okolo malebného ostrova. Pláže jsou chráněny stínem tropických palem a pokryty jemným pískem, po kterém se můžete procházet naboso. Volné chvíle můžete trávit v lázních či fitness centru. Věnovat se můžete i vodním sportům, například plachtění či windsurfingu. Kulinářský zážitek si můžete vychutnat v místní restauraci, která nabízí pokrmy z místí i mezinárodní kuchyně.

Veligandu Island Resort Ostrov Veligandu ukrývá luxusní stejnojmenný resort Veligandu Island Resort, který se nachází na soukromé pláži. Resort Veligandu vám poskytuje ceny All Inclusive, ale také oddělené ceny pouze za pokoje. Hotel má k dispozici lázně, ven-

kovní bazén i bazén pro děti. Letovisko je tedy vhodné nejen pro zamilované páry, ale také pro rodiny s dětmi. Na pláži si kromě slunce a oceánu můžete užívat i plážový bar a vynikající pití. Tento malebný ostrov pojmenovaný po slově znamenající „mělčina“ vám nabízí písečné pláže a křišťálově čistou lagunu. Ve volném čase se tak můžete opalovat, koupat či šnorchlovat. Stravovat se můžete v některé z místních restaurací, které

vám nabízejí široký výběr těch nejchutnějších pokrmů.

Cheval Blanc Randheli Cestovat do tohoto ráje se doporučuje hydroplánem, zpříjemní Vám to již tak úžasný dojem z celého resortu. Ve vilách, kde se mísí barevná alchymie s kreativitou Jean-Michel Gathyho, se budete cítit jako v jiném světě. Moderní design v kombinaci s monumentálními sedm metrů vysokými branami Vám napoví, že jste uprostřed uměleckého díla Vincenta Beaurina. Idylický zážitek dotváří procházka po soukromé pláži, výhled na korálové laguny nebo romantický pobyt ve stylu pustého ostrova. Gurmánské touhy uspokojí iberská, japonská a orientální kuchyně, kterou máte možnost ochutnat v jedné z pěti restaurací na ostrově.

Relaxovat se doporučuje při hodinách jógy, ranním ponorem do hlubin či masáží. Luxusní resort dokáže z vaší již tak báječné dovolené na tom nejromantičtějším místě světa vytvořit nezapomenutelný zážitek.

33


LUXUSNร DESTINACE LUXURIO

BEACHCOMBER DINAROBIN HOTEL GOLF & SPA Ostrov Mauricius je symbolem pro krรกsnou romantickou dovolenou plnou exotiky, luxusu a komfortu.


LUXURIO LUXUSNÍ DESTINACE

Vnitřní areál resortu, je navržen k ničím nerušenému odpočinku.

K

prohloubení zážitku z nádherné dovolené je Vám k dispozici resort BeachComber Dinarobin Hotel Golf & Spa, který vám poskytne soukromí, komfortní služby a hlavně nezapomenutelný luxusní zážitek. Na ostrově Mauricius, který leží devět kilometrů východně od ostrova Madagaskar, se ukrývá nádherný resort, který své klienty hýčká těmi nejluxusnějšími službami. Resort je situován na ostrově Mauricius, který se nachází v Indickém oceánu. Hotel byl vybudován na malebném poloostrově Le Morne ležícím na jihozápadě ostrova. Ukrývá se v květeně okolní tropické zahrady a od mezinárodního letiště je vzdálen 70 kilometrů. Resort zahrnuje celkem 174 vilek. Klientům je k dispozici půjčovna aut, směnárna, lékařské služby na zavolání, business centrum, butik, restaurace, masáže, kadeřnictví, kosmetický salon a mnohé další. Vynikající jídlo si můžete

Dobový nábytek umocňuje atmosféru celého ostrova.

vychutnat v jedné z pěti hotelových restaurací s různým zaměřením. Záleží jen na vás, na jaký typ kuchyně budete mít chuť a do které restaurace si zajdete. Po jídle si můžete dát sklenku v jednom ze dvou hotelových barů, kde si odpočinete po celém prosluněném dni a vynikajícím jídle. Na dovolenou sem mohou jet páry toužící po soukromí a romantice, ale také rodiny

s dětmi toužící po chvilce odpočinku a relaxaci. Hotel totiž myslí i na děti. Nabízí jim dětský klub (pro děti od 3 do 12 let) a jejich rodičům službu hlídání dětí. Vilky disponují balkony či terasami, z kterých si můžete vychutnat nádherný výhled na moře a zapadající slunce. Vaši dovolenou nenaruší ani velké horko, neboť je ve vilkách rozmístěna individuálně nastavitelná klimatizace. Po náročném dni si může užít

35


LUXUSNÍ DESTINACE LUXURIO

rychlé sprchy nebo plně napuštěné vany s voňavou pěnou. Využít můžete trezoru, připojení k internetu, satelitní televize, minibaru a mnoho dalšího. Ve volném čase se můžete opalovat na písčité pláži, odpočívat ve stínu plážových slunečníků, nebo se koupat v tyrkysovém moři. Pokud byste zatoužili trávit váš čas aktivně, můžete si půjčit kajak či šlapadlo, nebo si zahrát tenis, badminton, golf anebo volejbal. Milovníci potápění se mohou ponořit pod mořskou hladinu a objevovat krásy jejího pestrého života. Večer můžete zakončit u sklenky dobrého pití a ve společnosti živé hudby. BeachComber Dinarobin Hotel Golf & Spa je svatyní

36

Písčitá pláž s průzračnou vodou obepíná bujnou tropickou přírodu po celém obvodu ostrova.

Snídaně je směsicí místních a mezinárodních pochutin.

klidu, komfortu a romantiky. Najdete zde vytoužený odpočinek a ztracenou rovnováhu. Je to dovolená, která probudí všechny vaše smysly.


LUXURIO ŠPERKY

Thomas Sabo

Nadcházející trendy pro rok 2015

Kolekce Glam&Soul pro rok 2014 nepopírá inspiraci v moderních trendech a klasickém casual stylu. Stříbrný přívěšek „Polar Bear“ ozdoben čirým zirkonem a černým smaltem, je ideálním doplňkem jak na večerní příležitost, tak pro běžné nošení. Kód produktu: PE518-041-14 Cena: 13 100 Kč

Oden Wald

Gil Sousa

Německá preciznost v každém detailu, to jsou šperky Oden Wald. Bílé nebo růžové zlato, stejně tak jako diamanty, rubíny a jiné polodrahokamy jsou zde špičkově opracovány pro potěšení zákazníků.

Kombinace elegance a současných trendů jsou prací tohoto portugalského umělce. V jeho nabídce nalezneme moderní design ale zároveň také vysoký standard kvality. Díky nadčasovosti se špetkou emocí, je Gil Sousa oblíben po celém světě i mezi muži.

Panthère de Cartier

Mattioli Italský specialista na neobvyklé šperky splňuje poslední kolekcí African Queen očekávání fanoušků. Gagátový (tzv. černý jantar) náramek v kombinaci s bílým zlatem a diamanty je přesně to, co nás u Mattioliho baví. Neobvyklé kombinace, které nikde jinde neuvidíte.

První panter byl ve světě značky uveden v kolekci již v roce 1914. Od té doby je toto legendární stvoření ikonou nadčasových hodinek a módní doplňků. Brož z bílého 18K zlata, která je ozdobena 252 diamanty, 2 smaragdovými oči a jedním onyxový nosem. Kód produktu: N5022700 Cena: 630 000 Kč

Kód produktu: MBR10309

37


NOVINKY LUXURIO

ROGER DUBUIS

HOMMAGE DOUBLE FLYING TOURBILLON

D

va levitující tourbillony vídáme u Rogerse Dubuise už delší dobu. Nový model Hommage pro rok 2014 přináší ručně tvořené giloše, které ačkoliv se to zdá, nejsou na ciferníku. Ciferník je dokonale hladký a teprve horní deska je umělecky ztvárněna. Celý mechanismus

OCEANCO Y710 38

hodinek obsahuje 452 ručně opracovaných přesných dílků a jejich složení zabere 1 200 hodin. Následuje 6 týdnů kontrol a hodinky s 50 hodinovou rezervou chodu mohou být Vaše. K dispozici je varianta z bílého zlata, růžového zlata s rhodiovým pokovením strojku

a super luxusní varianta z růžového zlata a se zlatým strojkem (Calibre RD102), která je omezena na sérii 88 kusů. Pokud by se Vám zdálo 88 kusů limitované edice hodně, lze získat verzi osázenou diamanty - Botique Edition v omezené sérii 28 kusů.

Podpis špičky ve svém oboru - Azure Naval Architects je více než patrný.

H

olandský výrobce jachet OceAnco uvedl svůj nový model Y710. Interní studio ve spolupráci s designéry z Azure Naval Architects přeměnilo 88,5 metrů oceli a hliníku na plovoucí luxus. Y710 ubytuje 14

hostů v sedmi luxusních apartmánech a o pohon se postarají dva dieselové motory MTU 20V 4000M73L. Společný výkon motoru 9 656 koní zajistí maximální rychlost 18,5 uzlu.


LUXURIO HODINKY

Arnold & Son

TE8 Métiers d’Art I

V

ěrni svému britskému hodinářskému řemeslu, představuje Arnold & Son model TE8 Métiers d'Art I. Limitovanou edici 8 kusů hodinek na počest Krále Jiřího III. Zarazili jste se u slova britského? John Arnold byl skutečně legendární britský výrobce hodinek, ale nynější

modely jsou většinou vyrobeny ve Švýcarsku. Uvnitř nalezneme strojek vlastní produkce Caliber A&S8000 s 19 kameny a frekvencí 21 600 vibrací za hodinu. Pouzdro z 18 karátového růžového zlata překryté safírovým sklíčkem s antireflexní úpravou je samozřejmostí.

39


AUTA LUXURIO

MERCEDES BENZ

C 63 AMG 2015

A

ni Mercedes-Benz nepromarnil příležitost představit svou horkou novinku na autosalonu v Paříži. Automobilka ze Stuttgartu ukázala světu nejnovější model své třídy C, nazvaný Mercedes-Benz C63 AMG 2015. Ten se představuje ve dvou karosářských variantách. Samozřejmě je tu klasická verze sedan, která je standardem třídy. Poté je tu sportovněji vypadající kupé, a naposledy také verze kombi, která je už tradičně u Mercedesu nazvána Wagon. Třída C Mercedesu je přímým konkurentem srovnatelných modelů od BMW a Audi. V případě mnichovské automobilky je srovnatelným vozem BMW M3, Audi pak konkuruje svým vozem RS5. Pojďme se tedy podívat na to, čím chce

40

Mercedes u řidičů zabodovat. První, čeho si všimneme, je samozřejmě vnější design a vzhled vozu. Na první pohled vás jistě zaujme agresivně vypadající přední část vozu, které dominuje výrazná maska chladiče a sportovně laděný přední nárazník. Zadní části dominují čtyři koncovky výfuku. V porovnání s verzí 2014 zaujmou menší zadní světla vozu. Celkově působí design opravdu hezky a nijak nevybočuje z toho, na co jsme u Mercedesu zvyklí. Co ovšem překvapí je volba motoru. Mercedes totiž místo atmosférického motoru s objemem 6,3 litru vsadil na čtyřlitrový motor přeplňovaný dvojitým turbem. Počet válců samozřejmě zůstává, jde opět o motor V8. Ten nabídne skvělých 469 koní, tedy

Propracovaný elegantní interiér nalezneme i v nejvýkonnější variantě modelu.

o téměř 50 koní víc než BMW M3. Nedostatku výkonu se tedy zájemci o tento model rozhodně bát nemusí. Motor by měl vůz rozpohybovat z klidového stavu do rychlosti 100 km/h za pouhé čtyři vteřiny. Navíc se Mercedesu při vývoji tohoto motoru povedlo zvýšit jeho efektivitu - motor spotřebuje až o 32% méně paliva než jeho předchůdce. Celý vůz váží cca 1640 kilogramů, takže v kombinaci se silným motorem a s ohledem na dlouholetou praxi Mercedesu s navrhováním takových vozů půjde o skvělý jízdní zážitek.GOODWOOD FESTIVAL OF SPEED LUXURIO

GOODWOOD

FESTIVAL OF SPEED

K

oncem letošního června proběhl další ročník populárního automobilového festivalu konaného na území Velké Británie. Je to samozřejmě slavný Goodwood Festival of Speed, který je pravděpodobně nejvelkolepější akcí představující historické závodní vozy a novinky z aktuální doby. Vysoce sledovaná sešlost příznivců automobilového světa není pouze o výstavách, ale také o reálné podívané na závodní vozy v akci. V krátkosti o festivalu Jeho vznik se datuje na rok 1993, odkdy pravidelně probíhá jednoroční „repete“, v rámci něhož přibývá stále více fanoušků a obdivovatelů. Vše je realizováno v anglické části West Sussex, konkrétně v Goodwood house. Právě tam se nachází i pověstné závodní trasy do vrchu a lesní Rally Stage. První jmenovaná je dlouhá 1,86 km a obsahuje devět zatáčet. Traťový rekord zde vznikl v roce 1999 ve vozidle McLaren a jeho hodnota je 0:41:06s. Lesní scéna má délku 2,5 km. Součástí festivalu je samozřejmě bohatý dopro-

42

vodný program s automobilovou tematikou. Chybět nesmí ani slavná jména motorového světa, k nimž nyní patřil Petter Solberg, Lewis Hamilton nebo Jenson Button a Fernando Alonso. Goodwood Festival of Speed je také zajímavý tím, že diváci prožívají atmosféru závodů ukryti za balíky slámy, tedy v bezpečné vzdálenosti, avšak na dosah superrychlých vozů. Goodwood Festival of Speed 2014 přilákal do příjemného anglického prostředí více, jak 160 000 nadšenců, jež s maximální bedlivostí sledovali dech beroucí závody do vrchu. V letošním roce si ten nejlepší

čas odnesl Sebastien Loeb, který s vozem Peugeot 208 T16 „Pikes Peak“ zajel nejrychlejší kolo za 0:44:46s. Vozem, který se pyšní výkonem až 875 hp. To ale nebylo jediné, co přinášelo návštěvníkům radost téměř čtyři dlouhé dny. Součástí závodů a exhibicí moderních vozů byla možnost shlédnout Freestyle motocross, BMX závodníky nebo vozy rallye v akci, jimž sloužila trať Forest Rally Stage. Narazit jste mohli také na představení nejmodernější letecké techniky. Spousta obdivovatelů se však těšilo především na představení luxusních modelů automobilových značek, které možná spatří jen jednou v životě.


Z přemíry vozů ročníku 2014 se zaměříme na několik nezaměnitelných a výrazných značek, o nichž sní pravděpodobně každý nadšenec.

Aston Martin Aston Martin DP-100 Vision Gran Turismo Concept – Unikátní koncept vozu, který přináší prostřednictvím motoru V12 výkon 800 hp. Především

designová záležitost, jež bude pravděpodobně hudbou budoucnosti.

Audi Chybět nesměl ani sportovní počin od automobilky Audi. Model R8 LMX je silničním vozem s laserovým osvětlením a značně silným motorem, který představuje výkon 562 hp.

Bentley Pozadu nezůstal také Bentey s vozem Continental GT3-R, z něhož se stalo nejrychlejší vozidlo této značky. Může za to především tepající plnokrevný motor o objemu 4 litry. Provedení V8 přináší výkon 572 hp, což lze ve zlehčené verzi vozu jistě pociťovat.

43


GOODWOOD FESTIVAL OF SPEED LUXURIO

BMW Výrobce BMW se představil hned s dvěma zajímavými unikáty. Tím prvním byl BMW M4 Convertible s výkonem 425 hp s šestiválcovou palební silou. Daleko více pohledů mnohých zvědavců sklidil vůz BMW i8, jehož výjimečnost spočívala v hybridním pohonu. Elektromotor s výkonem 96 kW zaručoval zrychlení z 0 na 60mph za 4,4 sekundy.

Ford Vzhledem k tomu, že je Goodwood Festival of Speed o pořádném výkonu, nezahálel výrobce Ford a přispěchal s vozem o výkonu 275 hp. Ford Focus ST se zážehovým motorem nabídl nový a propracovanější facelift, v němž vykukovala hlavně přední maska se světlomety.

44

Rodinnější pojetí sportovního vozu.

o motor, který je využíván také v automobilu Nissan GT-R.

Infiniti

Jaguar

Značné pozornosti diváků se dostalo i modelu Infiniti Q50 Eau Rouge, jehož motor V6 o objemu 3,6 litru nabídl výkon 552 hp. Jde mimochodem

Jaguar patřil k těm, kteří mají na festivalu co nabídnout. Letos to byl například jeden z nejsilnější rodinných vozů XJ220, který má pro běžné


LUXURIO GOODWOOD FESTIVAL OF SPEED

modelu CLS, který se týkal jak pětidvéřové varianty, tak sportovního kupé. Příjemné a rychlé svezení zajišťuje buď motor V6 o objemu 2,2 litru nebo V6 s objemem 3,6 litru.

Nissan Zajímavým překvapením bylo odhalení konceptu Nissan Concept 2020 Vision Gran Turismo, jež se stal reálnou kopií virtuálního modelu známé hry na platformě Playstation, kterou je Gran Turismo 6. použití až nadstandardní výkon 542 hp. Za zmínku však stojí i Jaguar F-type Project 7, jenž zde měl svoji premiéru. V tomto případě jde o jednoho z nejrychlejších vozů této automobilky.

Koenigsegg Dech beroucí podívanou zajistil super výkonný model Koenigsegg One: 1, který má ryze sportovní ambice, o nichž mimochodem vypovídá výkon 1 322 hp. Pozoruhodná je i nízká hmotnost, která je díky uhlíkovým vláknům minimalizována na 1 340 Kg.

Mercedes Pokud jde v automobilovém světě o spojení dostatečného výkonu a elegance, nesmí chybět ani značka Mercedes. Ta na GoodWood Festival of Speed představila nový facelift

Range Rover O zvukovou, ale také vzhledovou kulisu automobilového klání se postaral model Range Rover SVR Sport, z něhož výkon doslova prýštil. Ostatně pětilitrový přeplňovaný motor V8 s výkonem 542 hp hovoří za vše.

Volkswagen I u této značky došlo k ukázce reálného modelu ze hry Gran Turismo 6, kterou je Volkswagen GTO Roadster. Unikátní vzhled, který přenesl virtuální podobu do skutečného světa. Famózní podívaná. Pakliže vás krátké představení novinek letošního ročníku zaujalo, neváhejte a již nyní si rezervujte vstupenky na prestižní anglický veletrh Goodwood Festival of Speed 2015.

45


JACHTY LUXURIO

ROSSINAVI POLARIS

Seznamte se s Polarisem, nejnovější tří-palubovou luxusní jachtou od italské společnosti Rossinavi s délkou přes 48 metrů.

L

oděnice Rossinavi byly založeny v 70. letech minulého století, původně za účelem vyrábění okrasného kování. Ovšem pozdější láska a vášeň pro navrhování lodí určili směr a budoucnost celé společnosti. Dnes patří Rossinavi status profesionálů ve svém oboru. A to hlavně díky know-how získanému pomocí vlastního vývoje. Hlavní specializací společnosti je opravdu dokonalá symbióza s klientovými požadavky. Upravit lze proto téměř cokoliv, od motoru až po barevné tónování venkovních skel. Právě takto vznikají skutečná umělecká díla plov-

46

oucí na vodě. A nejedním z nich je i nová Polaris. Enrico Gobbi a jeho tým ze společnosti Team 4 Designs, kteří měli návrh jachty na starosti, investovali nepřeberné množství času navrhování drobných prvků. Jak se říká „detaily tvoří celek“ a nejspíše proto je celý interiér tak impozantní. Zvlášť hlavní lobby, kde Vás přivítá kontrast mezi světlými a tmavými materiály spolu s kaskádovým křišťálovým lustrem od společnosti Swarovski. Exkluzivní styl doplňují tkaniny bavlny, hedvábí a sametu z módního domu Armani/Casa. Umělecká díla vyrobena v Benátkách ze skla Murano, jsou rozmístěny napříč

jachtou a vyniknou díky chytrému systému osvětlení. Pro doplnění příjemné atmosféry, naleznete v hlavním lobby obrazy z 18. století. Rossinavi Polaris pojme celkem 10 pasažérů a 2 hosty. Ubytování se skládá ze čtyř přepychových apartmánů a jednoho „master“ apartmá. Právě toto apartmá se pyšní luxusem v podobě vysokých oken po celé výšce pokoje a nabídkou panoramatického výhledu. Ubytování posádky je možné až do kapacity 9 osob. Jachta je poháněna dvěma MTU 12V4000 M93L motory s celkovým výkonem 6 920 koní, což jí dovoluje plout rychlostí až 24 uzlů. Cestovní rychlost při polovičním zatížení činí 19 uzlů.


LUXURIO JACHTY

SAN BOAT 705 CUDDY U

žívat si moře nemusíte jenom na super luxusních jachtách. Nový 705 Cuddy patří svojí délkou lehce přes 7 metrů mezi středně velké sportovní cruisery s možností ubytování pro 2 pasažéry. Navzdory své velikosti

pohodlně uveze až 7 hostů maximální rychlostí 41 uzlů (77 km/h). Loď lze vybavit závěsným motorem o výkonu mezi 115 až 175 koňmi. Příjemný dosah 150 mil postačuje na klasické cesty za zábavou i na prozkoumávání okolí.

Silné sportovní cruisery získávají na oblibě zejména mezi občasnými návštěvníky moří.

k odpočinku v zátoce a díky kotevním stabilizátorům také bezproblémovou možností pro potápění.

FEADSHIP COMO Über-luxusní design jachty Feadship Como zajistí rozruch v každém přístavu do kterého připlujete. O vnější linie se postaral tým designérů

ze známého studia Dubois Naval Architects a interiér je pro změnu dílem společnosti Redman Whiteley Dixon. Zadní část jachty

nabízí dok pro malý člun, sportovní náčiní a veškeré vymoženosti nezbytné pro koupání. Spodní platforma je ideálním místem

Moderní vybavení a mimořádně velká okna zabezpečují světlost interiéru i při mírném šeru. Díky této velikosti a hmotnosti skleněných tabulí, které měli dopad na

konstrukční provedení celé jachty, bylo nutné vést potrubí a elektroinstalaci bočními trubicemi a lištami. Jestli ve Vás něco evokuje kosení horní části můstku, pravděpodobně jste milovníkem sportovních automobilů. Protože odsud pochází inspirace celého kapitánského můstku.

47


BENETTI OCEAN PARADISE FB263

Největší luxusní jachta na veletrhu Cannes Yachting Festival 2014!

48

S

polečností, které se specializují na stavby luxusních jachet je opravdu mnoho. Ovšem Benetti patří mezi špičku ve svém oboru. To ostatně dokládá nejen svými předchozími modely, ale také novou vlajkovou lodí Benetti Ocean Paradise s interním označením FB 263 55MT. Jak už číslovka v názvu napovídá, jedná se o 55 metrů dlouhou luxusní jachtu. Ta je postavena na ověřené platformě Benetti a je kompletně z oceli a slitiny hliníku. Vnitřek je postaven s ohledem na sociální interakci mezi členy rodiny, přáteli a celou posádkou.


LUXURIO JACHTY

Samozřejmostí je ale možnost upravení vnitřku, dle přání budoucího majitele. V interiéru je kladen důraz na působivý design v kombinaci s materiály a funkčností. Proto zde naleznete souhru

průhledných a neprůhledných materiálů, dokonalého osvětlení paluby a elegantního nábytku. Nábytek můžete zvolit moderní nebo spíše tradiční, který bude více korespondovat s mořem a divokou přírodou. Vzhledem k velkým oknům, je zajištěna komunikace s okolními vjemy a to zejména mořem. Nádherné výhledy do okolní krajiny Vás proto čekají vždy, když vejdete na hlavní palubu. Horní kabina či zadní otevřená část Vám rozkryje romantický výhled na noční oblohu. Jachta je kompletně celá řízena systémem BEST (Benetti Exclusive Sea Technology)

DOMOTIC, systémem který se osvědčil na předchozích modelech a získal několik ocenění od vlastníků a posádky. Díky synchronizace s iPadem je ovládání prostoru lodi zase o něco pohodlnější. Pohon má na starosti motor CAT 3512C s výkonem 2 367 koní při 1 800 otáčkách za minutu. Zajímavostí je také dojezd 4 000 námořních mil a maximální rychlost 17 uzlů. Cestovní rychlost činí 15,5 uzlu.

49


HODINKY LUXURIO

ZENITH

ACADEMY

CHRISTOPHE COLOMB HURRICANE GRAND VOYAGE

V

letošním roce se manufaktura zaměřila na vzdání holdu Kryštofovi Kolumbovi. Využila proto veškeré svoje zdroje a řemeslné zpracování – od návrhu, gravírování, smaltování až po ruční mikro-malování. Tím dokazuje bezchybné ovládnutí řemeslné dovednosti, která doprovází společnost téměř 150 let. Stejně jako byl Kryštof Kolumbus hnán duchem průkopnictví, láskou k výzvám a žízní po zkoumání, se stejným zaujetím založil v roce 1865 Georges Favre-Jacot společnost Zenith. O století a půl, zůstala filozofie značky nezměněna a neustálou snahu o inovaci a objevování dokládá i počet podaných patentů, kterých je přes 300. Limitovaná edice hodinek Zenith Academy Christophe Colomb Hurricane Grand Voyage vznikne v sérii 10 kusů. Cena 7 400 000 Kč.

50


LUXURIO HODINKY

FREDERIQUE CONSTANT Runabout Chronograph F

irma vyrábějící přepychové náramkové hodinky Frederique Constant SA se rozrostla o nového člena své rodiny, a to o automatické hodinky FREDERIQUE CONSTANT RUNABOUT CHRONOGRAPH. Filozofie firmy se skládá ze tří zásad – design, kvalita a inovace. Firma znovu světu ukázala, že se těchto zásad drží za všech okolností a jen vzkvétá, stejně jako je tomu u hodinek Runabout Chronograph. Hodinky jsou vyráběny jako tzv. automaty. Fungují pouze, pokud jsou pravidelně nošeny. Majitelé se ale rozhodně nemusí obávat, že by se hodinky zastavily pokaždé, co je s těžkým srdcem odloží, mají totiž výbornou 46 hodinovou rezervu chodu. Spolu s frekvencí 28.800 kmitů za hodinu, navíc zaručují neobvykle vysokou úroveň přesnosti. Detaily hodinek

jsou ručně propracované a jistě potěší oko každého muže, co jej spatří. Číselník je stříbrný s ručně leštěnými arabskými indexy. Řemínek tmavě hnědé barvy vyráběný z telecí kůže dodává hodinkám na luxusu, stejně jako zadní kryt hodinek, který je vyráběn z masivní oceli. Milovníky vodní zábavy jistě potěší, že jsou voděodolné. Incablock systém dokonce ochraňuje hodinky proti nárazům, který výrazně zvyšuje odolnost hodinek. Nemusíte se tedy obávat, že by se vašemu klenotu něco stalo. Jelikož je hodinek pouze omezené množství (a to přesně 2 888 kusů), nerozmýšlejte se moc dlouho. Cenové ohodnocení hodinek se pohybuje kolem 51 000 Kč. Jako obvykle, Frederique Constant nabízí výbornou kvalitu za přijatelnou cenu. Tato limitovaná edice hodinek je k dispozici v dárkové

krabičce s miniaturní kopií motorového člunu, který vzdává hold klubu Riva Historical Society. Frederique Constant Runabout Chronograph je skvělý a originální dárek ke slavnostním příležitostem. Nabízí totiž klasiku nevtíravým designem a elegantností, nemyslíte?

Hodinky Runabout lze pořídit ve zlatém a stříbrném provedení.

51