Page 1

Filip Lux Portfolio

1


Filip Lux studium

|2011 |2003 - 2011 |1991

student FA ČVUT Gymnázium Žamberk řešitel matematických soutěží a seminářů narození

dovednosti

|Rhinoceros, InDesign, Photoshop, AutoCAD, ArchiCAD |angličtina, němčina, španělština

zájmy

|architektura, bydlení |organizátor semináře Pikomat MFF UK, práce s dětmi |lyžování, cyklistika, hra na kytaru

kontakt

| 737 856 596 | lux.filip@gmail.com

2


3


doplnění zástavby Komenského náměstí Říčany atelier Kohout Tichý

4


5


Parcela se nachází v samém centru Říčan. Okolí je velmi dobře občansky vybavené, vyniká především dopravní dostupností. Skýtá proto příležitost nabídnout nájemci kvalitní alternativu k suburbánímu bydlení. Koncept počítá s menšími byty pro páry a začínající rodiny, krom standardního bytového vybavení nabízí polečenské prostory, zahradu ve vnitrobloku i prostory pro kavárnu s terasou nad městem a pod stromy. Obyvatelům otevírá nový prúchod do pasáže za parcelou.

6


7


veřejné prostory | ulice, náměstí poloveřejné prostory | místa sdílená větší skupinou obyvatel polosoukromé prostory | předzahrádky, vchody soukromé prostory | zahrady, dvorky vnitřní soukromé prostory | byty 8


9


Bytové domy Parcela se nachází v samém centru Říčan. Okolí je velmi dobře občansky vybavené, vyniká především dopravní dostupností. Skýtá proto příležitost nabídnout nájemci kvalitní alternativu k suburbánímu bydlení. Koncept počítá s menšími byty pro páry a začínající rodiny, krom standardního bytového vybavení nabízí polečenské prostory, zahradu ve vnitrobloku i prostory pro kavárnu s terasou nad městem a pod stromy. Obyvatelům otevírá nový prúchod do pasáže za parcelou.

10


11


mezonetové byty 4KK byty na pavlači 2KK střešní byty 4KK byty ve věži 3KK pronajímatelné prostory 12


mezonetové byty 4KK 150m2, zahrada 55m2

byty na pavlači 2KK 55m2, terasa 8m2

pronajímatelné prostory 24m2

byty ve věži 3KK 3KK, 66m2 13

střešní byty 4KK 155m2 terasa 12m2


Řadové domy

přízemí

patro

14


15


Bytový dům Říčany atelier Kohout Tichý

16


17


Parcela se nachází v samém centru Říčan. Okolí je velmi dobře občansky vybavené, vyniká především dopravní dostupností. Skýtá proto příležitost nabídnout nájemci kvalitní alternativu k suburbánímu bydlení.

18


19


Koncept počítá s menšími byty pro páry a začínající rodiny, krom standardního bytového vybavení nabízí polečenské prostory, zahradu ve vnitrobloku i prostory pro kavárnu s terasou nad městem a pod stromy. Obyvatelům otevírá nový prúchod do pasáže za parcelou.

20


21


3.patro 2.patro 1.patro přízemí podzemí

22


podzemí

přízemí

1. patro

2. patro

23

3.patro


Polyfunkční dům Vršovice atelier Lábus

24


25


Návrh zástavby doplňuje ulici Petrohradská. Směrem k potoku se blok rozpadá. Administrativní budova tvoří blok, chránící před hlukem.

26


27


Obyvatelé do domu vstupují přes nádvoří se stromy, poloveřejného prostoru. Díky tomu se mohou lépe personifikovat s místem, kde bydlí, není to ulice nikoho. V přízemí je standardní bytové vybavení a společenská místnost.

28


podzemí

přízemí

1. - 3. podlaží

4. podlaží

29


Letní restaurace Císařský ostrov ZAN Fořtl

30


31


Parcela je mimo hlavní proud života na ostrově. Její okolí nabízí útočiště spíš pro ty, kteří sem chodí přemýšlet a užít si přírodu. To je největší síla místa, proto to svým návrhem nechci porušit, zážitek přidávám. Symbolem zůstává řeka.

32


33


Kavárnu jsem navrhl na Císařský ostrov, k přírodnímu, dosud nezastavěnému břehu Vltavy. Jeho jedinečnost jsem budovou nepopřel, dávám místu další kvalitu. Půdorys kavárny je geometrická hra. Stěny definuje hexagonální síť. Budova tvoří nový prostor, dává návštěvníkovi další alternativu pro útěk a relaxaci.

34


35


Dřevěná rozhledna Orlické hory ZAN Fořtl

36


37


Rozhledna není specifikována místem, její tvar je univerzální. Archetypálnost návrhu podporuje srozumitelnost. Je dbáno na minimální konstrukční náročnost. Návštěvník při výstupu obchází jádro celé věže a má stále přehled o celé krajině. Plošina mu umožňuje výhled do všech světových stran. Střední kříž propojuje nosné prvky a stavbu prostorově ztužuje.

38


39


40

12_  
Advertisement