Page 1

Acarlıoğlu’na Bartınspor forması

Zeren Mekeç duygulandırdı

Programa ezgileri ile renk katan Sanatçı Ammar Acarlıoğlu’na Saadet Partisi Bartın İl Gençlik Kolları Başkanı Musa Titiz, 74 numaralı Bartınspor forması hediye etti.

Belediye Başkan Adayı Mücahit Mekeç’in küçük kızı Zeren’in okuduğu Erbakan şiiri katılımcılara duygulu anlar yaşattı.

Belediye Başkan Adayı

Mücahit MEKEÇ

Yeni Bir Bartın İçin El Ele Aynı Yöne...

OCAK 2014

BARTIN KAZANACAK

COŞKU SALONA SIĞMADI

Saadet Partisi, Bartın’da muhteşem bir şölenle belediye başkan adaylarını açıklayarak seçim startını verdi. Yoğun bir katılımla gerçekleşen ve coşkunun salona sığmadığı şölene, Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak, Genel Başkan Yardımcıları ve çok sayıda davetli katıldı. Sanatçı Ammar Acarlıoğlu ezgileri ile programa renk kattı.

MEKEÇ DEVRİM SÖZÜ VERDİ... Aday tanıtım şöleninde konuşan Mücahit Mekeç iddialı konuştu: “Bartın’da 2014 yerel seçimlerinde bu geceden itibaren dengeler değişmiştir. Bartın halkı eğer günü-birlik belediye hizmetlerini yeterli görüyorsa herhangi bir partiye oy verebilir. Ama Bartın halkı 10 yıl sonrasının Bartın’ını inşa etmek istiyorsa adres bellidir. O adres Saadet Partisi’dir.”

Rüşvet Alan da Veren de Mel’undur!

Milli Görüş; Yolunu Bilenlerin Görüşüdür

Kamalak konuşmasında belediyelerde yaşanan yolsuzluklara değinerek “2009 seçimlerinden bu yana yani geçen 4,5 yıllık süre içerisinde resmi kayıtlara göre 1521 belediye başkanı hakkında yolsuzluktan, rüşvetten, ihaleye fesat karıştırmaktan dolayı işlemler başlatılmıştır. Kimdir bu belediye başkanları?

Programın açılış konuşmasını yapan Saadet Partisi Bartın İl Başkanı Ünal Yurtbay, yapılan bu programla birlikte seçim startını verdiklerini belirterek bu salondaki coşku selinin çok şey anlattığını söyledi.

Aday tanıtım şöleninde konuşan Mücahit Mekeç iddialı konuştu: “Bartın’da 2014 yerel seçimlerinde bu geceden itibaren dengeler değişmiştir. Bartın halkı eğer günü-birlik belediye hizmetlerini yeterli görüyorsa herhangi bir partiye oy verebilir. Ama Bartın halkı 10 yıl sonrasının Bartın’ını inşa etmek istiyorsa adres bellidir. O adres Saadet Partisi’dir.”


2

MUHTEŞEM ŞÖLEN İLE A

Saadet Partisi, Bartın’da muhteşem bir şölenle belediye başkan adaylarını a salona sığmadığı şölene, Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kam Acarlıoğlu ezgileri ile Milli Görüş, Yolunu Bilenlerin Görüşüdür! Programın açılış konuşmasını yapan Saadet Partisi Bartın İl Başkanı Ünal Yurtbay, yapılan bu programla birlikte seçim startını verdiklerini belirterek bu salondaki coşku selinin çok şey anlattığını söyledi. Yurtbay sözlerini şöyle sürdürdü: “Bir takım dedikodu merkezleri oturmuşlar, hesap yapıyorlar. Kendilerince seçimi 2-3 partinin çekişmesine kilitlemek için kamuoyunu yönlendirme gayreti içerisindeler. Almışlar ellerine madeni parayı, havaya atarak ‘Yazı mı gelecek? Tura mı? Yazı diyenler falan partiye, tura diyenler filan partiye’ diyerek kamuoyunu dizayn etmeye çalışıyorlar. Ama bu salon onlara bir şey haykırıyor ve diyor ki: ‘Bakın o havaya attığınız para yazı da gelmeyecek tura da. O para yere dik düşecek Allah’ın izni ile.’ Çünkü Milli Görüş her şeye rağmen dik durmanın adıdır. Çünkü Milli Görüş, siyasetten nemalanarak yolunu bulanların değil, yolunu bilenlerin görüşüdür. Hesabınızı ona göre yapın.”


3

ADAY TANITIMI YAPILDI

açıklayarak seçim startını verdi. Yoğun bir katılımla gerçekleşen ve coşkunun malak, Genel Başkan Yardımcıları ve çok sayıda davetli katıldı. Sanatçı Ammar programa renk kattı.


4

Mekeç, Devrim Sözü Verdi...

Aday tanıtım şöleninde konuşan Mücahit Mekeç iddialı konuştu: “Bartın’da 2014 yerel seçimlerinde bu geceden itibaren dengeler değişmiştir. Bartın halkı eğer günü-birlik belediye hizmetlerini yeterli görüyorsa herhangi bir partiye oy verebilir. Ama Bartın halkı 10 yıl sonrasının Bartın’ını inşa etmek istiyorsa adres bellidir. O adres Saadet Partisi’dir.” Saadet Partisi Bartın adaylarını Genel Başkan Prof. Dr. Mustafa Kamalak’ın katıldığı şölenle açıkladı. Bartın kültür merkezindeki şölende sanatçı Ammar Acarlıoğlu ezgileriyle katılımcılara büyük coşku, heyecan ve unutulmaz bir gece yaşattı. Yoğun katılım içerisinde gerçekleşen programda Amasra ilçesine Adem Deligür, Ulus ilçesine Durmuş Özsoy, Kurucaşile ilçesine İzzet

Bostan, Kumluca beldesine Mustafa Aydoğan’ın isimleri açıklanırken, Bartın belediyesi için Mücahit Mekeç belediye başkan adayı olarak açıklandı. Mücahit Mekeç’in ismi açıklanınca salona sığmayan kalabalıklar “Mücahit Başkan” şeklinde slogan attı. Tüm salonu selamlayarak kürsüye çıkan Mücahit Mekeç salonun coşkusundan bir süre konuşmasına başlayamadı. Daha sonra konuşmasına başlayan Mücahit Mekeç belediyecilik denince akla Milli Görüş belediyeciliğinin geldiğini belirterek Bartın’da belediyecilik anlayışında devrim yapacaklarını belirtti. Mekeç sık sık alkış ve sloganlarla kesilen konuşmasında şunlara yer verdi: “Bartın’da 2014 yerel seçimlerinde bu geceden itibaren dengeler değişmiştir. Bartın halkı eğer günü-birlik belediye hizmetlerini yeterli görüyorsa herhangi bir partiye oy verebilir. Ama Bartın halkı 10 yıl sonrasının Bartın’ını inşa etmek istiyorsa adres bellidir. O adres Saadet Partisi’dir. Tüm Türkiye’de olduğu gibi Bartın’da da Saadet Partisi’nin yükselişini görenler dedikodu merkezlerini harekete geçirecekler. “Belediye iktidar partisinde olursa daha çok hizmet ve yatırım alırsınız.” diyecekler. Bu söylem ancak ve ancak CHP ve MHP’li belediyeler için geçerlidir. Saadet Partili bir belediyenin yatırım ve hizmet noktasında eli AKP, CHP ve MHP’li belediyeden daha güçlüdür. Çünkü bizim elimizde rüşvetin, yolsuzluğun, partizanlığın, israfın, iltimasın, kayırmacılığın izi yoktur. Bizim elimiz alan el değil, veren eldir. Çünkü veren el alan elden üstündür. Doğru teşhis ve doğru tedavi ile halka be-

raber yönetilen, rüşvetin ve partizanlığın kökünden kazındığı bir Bartın kurmaya mecburuz. Bartın yeni bir ses bekliyor, Bartın yeni bir heyecan bekliyor. Mavisi ve yeşiliyle, deniziyle ırmağıyla, gelenek ve adetleriyle, yeni bir Bartın kurmaya mecburuz. Mantar, duba ve bariyer zihniyetine son vereceğiz. Bartınlıların huzur içinde yaşayabileceği, sular şehrinde; temiz suya hasret kalmayan ve içilebilir suyu olan, alt geçidi ve üst geçidiyle trafik sorunu olmayan, turizme kazandırılmış ırmağıyla, profesyonel ligde mücadele eden Bartınspor’uyla Yeni Bir Bartın inşa edeceğimize söz veriyoruz.” dedi. Mücahit Mekeç, konuşmasının sonunda, adaylarını açıklayan diğer partilere de gönderme yaptı. “Diğer partiler adaylarını ilan etmek üzere Ankara’ya çağrılırken, bizim Genel Başkanımız adaylarını açıklamak üzere Bartın’ımızı onurlandırdı. İşte milletin partisinin farkı, işte genel başkan farkı.” Daha sonra sahne alan Ammar Acarlıoğlu’na İl Gençlik Kolları Başkanı Musa Titiz, Bartınspor forması hediye etti. Programın kapanış konuşmasını yapan Genel Başkan Prof Dr Mustafa Kamalak, konuşmasının sonunda partililerden söz aldı. Kamalak, konuşmasının ardından belediye başkan adaylarına plaket takdim etti. Adaylarla birlikte çekilen hatıra fotoğrafı ile program sona erdi.

Saadet_baskı_son