Page 1


Agnieszka Chylioska

Nie oszukujmy się – jak jest dobrze, to nie zastanawiasz się nad niczym, bo i po co. Dopiero jak się zaczyna psud, jak złapiesz tę pokrzywkę i poczujesz, że boli, włącza ci się głęboka analiza. Jeśli oczywiście masz odrobinę rozsądku.

2


Spis treści List od Luneme Ludzie listy piszą… Kefircia – zdobywczyni naszej okładki 8 marzec – dzień każdej z Nas Klub na medal StarPlaza News Look na sezon: marzec 2011 Trend: T-shirt z nadrukiem Ma być różowo Pastele w akcji. Make-up Rozwiązanie „Konkursu na wiosnę” Taras na wiosnę! Przygotowania czas zacząć! Kącik porad Agaty Apfel Dbaj o bezpieczeństwo swojego konta Redakcja poleca

03 04 05 06 10 14 18 19 22 24 27 34 44 54 57 58

3


4


5


6


Zdobywczyni naszej okładki Oto ona! Piękna i inteligentna! Po dwóch miesiącach zdobyła naszą frontową stronę! karolina280: Jaka była Twoja pierwsza reakcja kiedy dowiedziałaś się, że jako pierwsza będziesz na okładce magazynu „Żurnal”? Kefircia: Cóż, byłam bardzo szczęśliwa, że mi się udało. A to wszystko tylko dzięki wsparciu tylu osób. :) karolina280: Dlaczego postanowiłaś się zgłosić do konkursu na okładkę „Żunala”? Miałaś jakiś specjalny powód czy zrobiłaś to z czystej chęci? Kefircia: Pomyślałam, że będzie to fajna zabawa, a nuż mi się uda. :) Kostium DKNY (bazzar) Top Killah (12 SD*) Buty VOILE (bazzar)

karolina280: Spodziewałaś się tego, że będziesz jako pierwsza na okładce magazynu „Żurnal” czy to było dla ciebie duże zaskoczenie? Kefircia: Dużym zaskoczeniem było to, że tyle osób chce mi pomóc, niektóre pisały w prezentacjach o głosy na mnie, to było cudowne. :) A kiedy zajrzałam, by sprawdzić wyniki, to było takie "WOW!", chociaż miałam cichą nadzieję, że może się uda... i udało się. :) karolina280: Jak zaczęłaś grać w stardoll? Ktoś Ci powiedział o tej stronie czy sama ja ”odkryłaś”? Kefircia: Stronę pokazała mi kuzynka, jeszcze kiedy Stardoll "raczkował". Nie zakładałam wtedy konta, tylko tak wchodziłam i ubierałam lalki - miałam wtedy z 8-9 lat, nie kojarzyłam o co w tym wszystkim biega. ;) Konto założyłam pod koniec 2007 roku, również pod namową ku7 zynki. :)


karolina280: Wiele osób ma swój ulubiony blog o stardoll na którego codziennie zagląda. Pytanie brzmi : Czy ty również go masz? Kefircia: Nie, nie mam takiego ulubionego. :) karolina280: Masz może swojego idola? Jeśli tak to kim on jest i czym Cię "zafascynował"? Kefircia: Nie mam takiego typowego idola... Chociaż w sumie.. ;) Bardzo podziwiam Hayley Williams - wokalistkę Paramore - za tą jej spontaniczność, podejście do życia, a także za muzykę, jaką wraz z zespołem tworzy. karolina280: Czy lubisz projektować ubrania na stardoll? Kefircia: Czasami projektuję, ale zazwyczaj nie mam na to czasu, więc jakoś specjalnie się tym nie zajmuję. ;) Karolina280: Jaka jest Twoja pasja? Kefircia: Fotografia i muzyka. Fotografuję już od jakiegoś roku i coraz bardziej to kocham. Póki co nie mam dobrego sprzętu, ale kiedy skończę gimnazjum rodzice obiecali, że się dołożą i będę mogła kupić coś lepszego. :) Muzyka to głównie rock, ale ogólnie rzecz biorąc - słucham wszystkiego, co wpadnie mi w ucho. :) Oprócz tego gram też na flecie i gitarze klasycznej.

Karolina280: Kim byś chciała zostać w przyszłości? Kefircia: Wiesz, zmieniałam zdanie już chyba milion razy i naprawdę nie wiem. :D Bardzo lubię matematykę, więc może coś w tym kierunku. :) Karolina280: Dziękuje za udzielnie wywiadu dla magazynu "Żurnal" ;). Kefircia: Również bardzo dziękuję za rozmowę. :)

Sukienka Fudge (bazzar) Kurtka Fallen Angel (10 SD*) Torebka HB Pretty in Pink (16SD*)

8


3. Czarne szpilki

9


8 marca Dzień każdej z nas! Tekst napisany przez DollPaulinka

Dzień Kobiet to coroczne święto obchodzone 8 marca, jako wyraz szacunku dla ofiar walki o równouprawnienie kobiet. Ustanowione zostało w 1910 roku. Historia Dnia Kobiet Początki Międzynarodowego Dnia Kobiet wywodzą się z ruchów robotniczych w Ameryce Północnej i Europie. Pierwsze obchody tego święta zaczęły się 28 lutego 1909 r. w Stanach Zjednoczonych. Obchody Dnia Kobiet zostały zapoczątkowane przez Socjalistyczną Partię Ameryki dla upamiętnienia się odbywającego rok wcześniej nowojorskiego strajku pracownic przemysłu odzieżowego, przeciwko złym warunkom pracy. Strajkujące kobiety zostały zamknięte w fabryce przez właściciela. Niestety, w pożarze, który odbył się podczas pracy kobiet w budynku zginęło 126 kobiet. 10


W latach 1913-1914 podczas Międzynarodowego Dnia Kobiet odbyły się demonstracje antywojenne. Tego dnia święto było obchodzone po raz pierwszy w Rosji. Demonstracje odbyły się w ostatnią niedzielę lutego, co według kalendarza „ Gregoriańskiego „ miało miejsce 8 marca. I tak zapoczątkowano święto i zaczęto obchodzić je w innych krajach. W 1917 r. Kobiety postanowiły stworzyć kolejny strajk, tym razem na temat „ Chleb i Pokój „ . Cztery dni później po strajku niejaki car abdykował, a rząd tymczasowo przyznał nam – Kobietom prawo wyborcze. Po rewolucji październikowej, feministka bolszewicka Aleksandra Kołłontaj przekonała Lenina, by Święto Dnia Kobiet było oficjalnym świętem obchodzonym co roku w Rosji.

Dzień Kobiet Współcześnie Po upadku Związku Radzieckiego świętowanie Międzynarodowego Dnia Kobiet zostało porzucone w Armenii. Zamiast tego otóż święta, wprowadzono inne na 7 kwietnia, które brzmiało „Święto Piękna i Macierzyństwa„. Ciekawa nazwa… To nowe święto stało się bardzo popularnym świętem wokół Armeńczyków i jest obchodzone prawdopodobnie dotychczas, jako upamiętnienie jednego z głównych świąt kościoła armeńskiego, zwiastowania. Ludzie jednak świętują je 8 marca. Trwała również dyskusja publiczna na temat Dwóch Dni Kobiet, lecz przyniosła nieoczekiwanie lepszy rezultat pod postacią Miesiąca Kobiet, która trwa od 8 marca do 7 kwietnia. 11


Raz do roku jest taki dzieo, Który przemija jak piękny sen. Wszystkie kobiety panie i matki, W dniu tym dostają pachnące kwiatki. Życzymy zdrówka, szczęścia i spełnienia marzeo. Zespół „Żurnal”

12


13


Jak prowadzić dobry club? Każdy marzy o licznym i aktywnym clubie, ale nie każdemu to wychodzi. Podam wam pomysły na zabawy, konkursy w waszych klubach. Podam je w tzw. Kategoriach, gdy tworzymy club są tam kategorie m.i.n. Kluby gwiazd, kluby przyjaciół zwierząt, kluby serca i łzy itd. Podam rady do każdej z kategorii. 1.Kluby gwiazd: Zabawy: Gwiazdowe X czy Z - Czyli np. Hannah Montana czy Bill Kaulitz? Znana zabawa. Plotki - Podajemy plotkę a następna osoba mówi czy to Prawda czy Fałsz i piszemy kolejną plotkę. Układamy historię - Historia wiąże się od zwykłej dziewczyny do gwiazdy Hollywood, układamy historyjkę. Zabawo-Quizik- Pierwsza osoba zadaje pytania kolejna odpowiada i zadaje kolejne pytanie. Konkursy: Quiz: Ile wiesz o gwiazdach- Zadajesz pytania, członkowie bądź menagerowie odpowiadają. Ułóż historię- Osoba układa historię. itd.

2.Kluby Przyjaciół Zwierząt: Zabawy: Jakiego zwierzaka bardziej lubisz: Np. Kot czy Pies i się odpowiada Czy to prawda? - Zadajemy pytanie a kolejna osoba odpowiada czy to prawda czy może nie. Itd. Konkursy: Quiz-Ile wiesz o zwierzętach – Zadajemy pytania członkowie odpowiadają. Najciekawsza opowieśd: Układamy opowieśd o zwierzętach itd.

14


3.Kluby Serca i łzy Zabawy: Piszemy romansidło -Wspólnie ułóżcie piękne romansidło, Miłosne forum -Piszemy wyznania miłosne, rady na jej temat itd.

Konkursy: Miłosna sceneria - Zrób scenerię o miłosnym podłożu. Romansidło itd.-Napisz krótkie romansidło lub miłosne wyznania. 4.Kluby Kit czy Hit Zabawy: Hit czy Kit: Oceniamy osobę powyżej, Hit-Super, fajnie Kit-Okropnie, brzydko itd. Konkursy: Quiz- quiz o osobach. Członkowie muszą zgadnąd czy ty o jakiejś osobie myślisz hit czy kit (oczywiście podajesz pytania) itp. 5.Kluby Uważam, moje filozofie i różne Zabawy: Żarty nie zaskoczą -Zabawa polega na tym, że jakaś osoba pyta się o śmieszne rzeczy np. Czy często jesz obiad na desce klozetowej? I ta osoba odpowiada śmieszną odpowiedź. Wiązanki-Zabawa ta polega na mówieniu rzeczy kojarzących się z tym słowem np. Zabawa dzieci. Ponieważ dzieci się bawią i podajemy kolejne słowa kojarzące się z słowami. 6.Kluby Stylowe: Zabawy: Porady -Porady związane z ubiorem. Ubraniowe X czy Y -Czyli np. Rurki czy leginsy? Itd. Konkursy: Stylizacja -Na scenerii z 3 prostokątami, zrób 3 dollki i ubierz je jak najpiękniej.

15


A co z aktywnością członków? Każdy chce, aby jego klub był sławny, udzielę teraz kilka dobrych rad na zapraszanie. Wysyłanie wiadomości transmitowanych (transferek), dośd popularne, ale tak naprawdę ludzie się tak nie zapisują? Jak ja wysłałam zapisały się 2 osoby i do tego z Turcji czy tam Peru. Ja wam radzę zachęcid osobę na chacie lub organizując w tym klubie konkurs na zapraszanie. Jak zachęcid MeDoll do przyłączenia się do klubu? Pierwsza ważna zasada to pisad prawdę, to, co dzieje się w klubie. Druga zasada brzmi: Pisz bez błędów ortograficznych. Teraz podam przykład: "Hejka, prowadzę klub o nazwie(podajesz nazwę clubu). Liczę na to, że się przyłączysz. W tym gwarancyjnie: ( i piszesz co w nim ciekawego jest). Przepraszam bardzo, jeśli nie lubisz takich wiadomości"

Tak na marginesie: Bądź odpowiedzialny za swój klub. Pamiętaj, aby zrobid ciekawą prezentację

Poświęcaj mu dużo czasu Kajla12

Takie coś jest udowodnione, ja tak pisałam i mam teraz w moim klubie 200 członków. Można zachęcid także wpisem w Księdze Gości, jeśli nie masz zbyt dużej ilości przyjaciół. Jak zadbad o klub? Dbad o klub jest chyba najłatwiej, staraj się codziennie umieszczad nowe zabawy bądź konkursy, postaraj się robid ciekawe tematy może z najnowszymi ciekawostkami ze świata np. zwierząt, mody, gwiazd (co zależy od kategorii). Co zrobid, aby członkowie twierdzili "Super klub"? Rób konkursy z nagrodami w postaci stardollarów (powyżej 5 stardollarów), prezentów (lepiej dla superstar). Staraj się, aby chociaż raz zwyciężył każdy członek.

16


Co z prezentacją? Jaka ma byd? • Prezentacja powinna byd wymyślona przez ciebie. • Staraj się wymyślad ciekawe pomysły np. żarty itd. • Nie pisz zwyczajnego regulaminu, bądź kreatywniejszy!

17


Jak mam byd szczera to marcowe HB nie zachwyca w żadnym stopniu. Stardollowe wersje praktycznie niczym nie dorównują pierwowzorom z reala (Topshop, Asos, Fendi, H&M, Tripp NYC, Miu Miu, Victoria Beckham, Ralph Lauren, Paul Smith)

Do StarPlazy weszła nowa kolekcja. Czym się oznacza? Niebieskim! Poza kolorem niczym się nie wyróżnia. Nic jej nie można ciekawego przypisad. Przygotowała Luneme

18


Bisou 5SD Killah 26SD*

Wild Candy 7SD

Stardoll 8SD*

Killah 6SD*

Fudge 5SD

Archive 7SD*

RIO 7SD*

Stardoll 4SD *Produkt jedynie dla Superstar

19

LOOK NA SEZON: MARZEC 2011

Bisou 7SD*


LOOK NA SEZON: MARZEC 2011

Bisou 9SD*

Decades 10SD*

„Ż” to lubi!

Window on the world 4SD* Pretty in Pink 4SD Miss Sixty 16SD*

Principals 6SD

Bisou 15SD*

20


Stardoll TV 9SD*

LOOK NA SEZON: MARZEC 2011

Decades 8SD*

21 Przygotowane przez Luneme


Bisou 8SD*

Fudge 16SD* (HB)

PCD 8SD*

IdentiTee 2SD

Projekt agaciaaniolek 6SD

Miss Sixty 16SD*

22


Sunny Bunny Kloz 12SD*

Windows on the world 6SD*

Evil Panda 6SD*

Fudge 6SD*

Projekt strawberry_xP 6SD

Evil Panda 5SD

23


Niedługo dzień kobiet! A więc czas na stylizacje na ten dzień. Zaczynamy! 1. Madzia1906 Jeśli nie lubisz pastelowych kolorów polecam taką właśnie stylizacje, jeansy i tuniczka to wszystko co potrzeba, do takiej stylizacji

24

Opra


2. EmilyShey Tutaj kopertówka i sukienka, w pastelowym kolorze. Buty radziłabym też w jasnym różu ale jak założysz czarne nic się nie stanie.

3. natalia-ja Troszkę bardziej wizytowo, sukienka i korale w stylu vintage i do tego kopertówka.

4. MissMazi7 Ta stylizacja jest w odcieniach pastelowych które fajnie pasują w dzień kobiet! Ubiór nadaje się wszędzie! 25


26


Make-up

Przygotowała Gitarzystka_

27


28


29


30


31


32


33


Rozwiązanie:

„Konkursu na Wiosnę” Już w tym numerze poznajemy szczęśliwą czwórkę wytypowaną przez naszych sędziów*! Nagrody jakie otrzymają to: 1 miejsce - 50sd 2 miejsce - 25sd 3 miejsce – 15sd 4 miejsce – 7sd Osoby zwycięskie proszone są o zgłoszenie się do KG Luneme, w terminie do 12 marca 2011, w celu odbioru nagrody!

* Sędziami byli: Luneme, Karolina280, EmiliyShey, DollPulinka.

34


35


I miejsce – Jultka Piękna kreacja balowa. Różnorodność w doborze kwiatów.

36


37


II miejsce – Kavanostra Sukienka balowa w tonacji zielono-żółtej. Ciekawie wykończona.

38


39


III miejsce – Aidztam Krótka sukienka z bardzo ciekawym stanem. Do tego ciekawa korona.

40


41


IV miejsce – marzenka990 Strój dwuczęściowy wykonany z różnych kwiatów. Na uwagę zasługują zwłaszcza buty!

42


43


Przygotowania czas zacząć!

Całkiem niedawno administratorzy pozwolili nam poszaled i zrobili promocję na taras. Ile z Was go ma? Całkiem spore grono się znajdzie. Do rzeczy. Taras jest bardzo trudnym pomieszczeniem do urządzenia. Wiele osób rezygnuje z niego i zastępuje jakimś kupionym wnętrzem. Inni go zabudowują tworząc z widoku na miasto (które w zależności od pory jest jasne lub ciemne) okno. Dzisiaj jednak szalejemy na wiosennie. Czyli co warto mied w penthaousie? Zobacz również propozycje, jak inni poradzili sobie z aranżacją balkonu. Masz wiele dróg. Możesz zamienid swój szczyt domu na zakątek pełen zieleni, miejsce imprez czy też salę sportową! Przygotował Luneme 44


Aby wypełnić przestrzeń warto zainwestować w krzaczaste kwiaty. Garden Variety

Jeżeli chcemy nadać tarasowi wysublimowany charakter trzeba pomyśleć o delikatniejszych wiązankach.

Wybór akcesoriów jest ogromny! Może warto pomyśleć o czymś użytecznym? Penthouse

Oświetlenie jest bardzo istotne! Zwłaszcza w nocy! Evening Falls

Taras jako oaza odpoczynku musi zapewnić miejsce do siedzenia!

45 Penthouse


46


47


48


49


50


51


52


53


Agaty Apfel Z powodu, że nie dostałam ani jednego listu muszę zmienid formę prowadzenia kącika. Rezygnuję z formy listownej (chociaż jak ktoś ma ochotę wysład list to nie ma problemu) na rzecz poradnika.

Dzisiejszym motywem będzie higiena włosów. Podam wskazówki jak zadbać o suche i przetłuszczające się włosy.

1. Włosy suche. Gdy masz przesuszone, zniszczone włosy używaj specjalnego szamponu dla włosów suchych i zniszczonych. Zawiera on substancje natłuszczające, dzięki którym włosy nabierają połysku i wyglądają zdrowiej. Nanoś szampon na włosy tylko raz i to w małej ilości, w przeciwnym razie warstwa chroniąca rdzeo włosa stanie się porowata. Przy suchych włosach nie powinno się myd włosów codziennie, gdyż naturalna warstewka tłuszczowa na włosie nie zdąży się odbudowad. Wystarczy dwa razy w tygodniu. Łamliwości i rozdwajaniu się koocówek włosów można przeciwdziaład, stosując produkty regeneracyjne, które wypełniają słabe punkty włosów. Po umyciu nie trzyj włosów ręcznikiem, tylko owio je w turban i poczekaj, aż wchłonie wilgod. Susz włosy na średnim strumieniu powietrza, z odległości co najmniej 15 cm od włosów. Unikaj termoloków, prostownicy i karbownicy. Gdy koocówki są już rozdwojone możesz je obciąd. Wystarczy skręcid włosy pasemko po pasemku i obciąd (ostrymi nożyczkami) odstające rozdwojone kooce. Do włosów suchych wypróbuj też kurację z biotyną (czyli witamina H). Potrafi ona wzmocnid kruche paznokcie i włosy. Zalecana dawka dzienna to 2,5 miligrama. Maseczka: olejek migdałowy z zawartością kapsułki witaminy E. Nałóż na włosy. Taka maseczka odżywi i wzmocni pasma. 54


2. Włosy przetłuszczające się Przyczyn przetłuszczania się włosów jest kilka dlatego jak najszybciej należy rozpoznad przyczynę. Z pewnością należą do nich czynniki uwarunkowane genetycznie takie jak liczba i wielkośd gruczołów łojowych oraz zmiany hormonalne zachodzące w naszych organizmach. Problem z tego rodzaju włosem jest taki ze zaraz po umyciu wyglądają na świeże jednak po upływie niedługiego czasu przylegają do głowy i są oklapnięte. Powinnaś unikad prostowania takiego rodzaju włosów, a zastąpid czesanie suszarką z dyfuzorem, która pozwoli odbid włosy od nasady głowy. Sprawi to, że włosy zachowają dłużej świeżośd. Włosy, które mają tendencję do przetłuszczania się powinny byd myte codziennie, aby wyglądały świeżo i zdrowo. Należy jednak pamiętad, że do pielęgnacji takiego rodzaju włosów powinno używad się odpowiednio dobranych kosmetyków. Produkty te zazwyczaj są o bardzo lekkiej konsystencji, która nie powoduje niepotrzebnego obciążenia włosów. Przeznaczone one są do codziennej pielęgnacji. Dodatkowo nie zawierają silnych detergentów, które mogłyby podrażniad i uwrażliwiad skórę głowy. Po umyciu włosów należy zawsze używad odżywek pielęgnacyjnych. W tym przypadku należy jednak zrezygnowad z odżywek bez spłukiwania, a zastąpid je lekkimi mgiełkami w aerozolu. Pamiętad należy, aby produktu nie nakładad na całej długości włosów, a jedynie od połowy ich długości aż po same kooce. Następnie obficie należy spłukad letnią wodą, unikamy zbyt ciepłego strumienia wody, gdyż zbyt ciepła woda powoduje rozszerzenie się gruczołów łojowych, co prowadzi do szybszego wytwarzania przez skórę głowy łoju. Następnie podsusz je suszarką, ale zimnym strumieniem powietrza. Wetrzyj we włosy odrobinę pianki, która nada optycznie objętości. Następnie nawio pasmo po pasmie na wałki i pozostaw do całkowitego wyschnięcia włosów. Po rozwinięciu wałków nie rozczesuj ich grzebieniem ani szczotką tylko przeczesz delikatnie palcami. Pochyl głowę i utrwal fryzurę lakierem przeznaczonym do włosów delikatnych. W tak prosty sposób sprawisz ze Twoje włosy będą odpowiednio odbite od nasady głowy co pomoże zachowad im na dłużej świeży wygląd. Nie stosuj żadnych wosków i żeli do stylizacji ponieważ sprawią one wrażenie włosów posklejanych, a dodatkowo obciążą włosy, a w efekcie fryzura opadnie. 55


Taryfikator: Ogłoszenie podstawowe (4 linijki) 2sd Kolorowe +1sd pogrubione +1sd w ramce +1sd zdjęcie +2sd Koszt prowizji ponosi zamawiający.

56


Jeśli boisz się, że twoje konto będzie kąskiem hakera, musisz je odpowiednio zabezpieczyć! Jak to zrobić? Najczęściej stosowane zabezpieczenia to: "123456" , "haslo" , "1245678" , "qwerty" i "abc123". Jeśli mamy problem z zapamiętywaniem długich i skomplikowanych haseł i chcemy by było krótkie to konstruujemy je pod względem wielkości liter oraz dodajemy cyfry czy symbole, ten zabieg zapewni nam 18 dni zanim rozpracuje je specjalista. Wg. statystyk im dłuższe i bardziej skomplikowane hasło, tym trudniejszy orzech do zgryzienia mają hakerzy. Pamiętaj aby twoje hasło zawierało cyfry lub znaki wtedy jest trudniejsze do zgryzienia. Staraj się używać wyrazów wynalezionych przez siebie {O których nikt nie wie} i mniej używanych wyrazów, używaj także wyrazów tzw. gwarowych np. chlopyszek, dzbanyszek i mniej używanych wyrazów! Często zmieniaj hasło na jeszcze trudniejsze! A teraz trochę ciekawostek:9 znaków małe litery i cyfry i symbole 44530 lat - zgadywanie poprzez hakera.6 znaków i małe litery zapewnią ci 10 minut bezpieczeństwa. Tekst napisany przez EmilyShey

57


1. Internet STARDOLL-I-MY.BLOGSPOT.COM Jest to blog o stardoll oczywiście. Ma przeszło 4 tysiące obserwatorów. Chyba jak do tej pory to najsławniejszy blog o stardoll. Regularne są dodawane nowe posty z ciekawymi konkursami i informacjami. Blog jest bardzo lubiany ma wiele fanów. Nie był by taki gdyby nie nasze kochane redaktorki Gabisia9 i rockkasia. Jestem pod wrażeniem tego ,że można osiągnąd taki sukces w blogowaniu. Podziwiam i polecam tego bloga.

2. Stardoll KLUB POLAN-POLSKA Wielu z was już pewnie o tym klubie słyszało i jest jego członkiem. Klub Polad-Polska stworzyła chyba przez wszystkich znana agniieszka91. W tym klubie nie ma miejsca na nudę. Co chwile są dodawane nowe posty. Jest dużo zabaw i ciekawych tematów. Mogę powiedzied tyle ,że ten klub jest po prostu znakomity. Obecnie ma ponad 104 tysiące członków! Odniósł on wielki sukces już kilka krotnie był na liście najpopularniejszych klubów. Jeśli komuś nudzi się i nie ma zielonego pojęcia co z sobą zrobid to takiej sytuacji najlepiej jest zajrzed do tego klubu ,a wtedy nie będziesz mógł się oderwad od komputera :).

3. Życie Realne „Tam gdzie spadają anioły” Przepiękna powieśd napisana przez genialną Dorotę Terakowską. Opowieśd i dziewczynce, która traci swojego Anioła Stróża. Książka jest pełna tajemnic, pasji, przemyśleo i pozytywnych myśli! Przygotowałay: karolina280 i Luneme

58


Wanted • Graficy • Redaktor do działu wnętrzarskiego • Redaktor do działu psyche

Aby skontaktowad się z redakcją prosimy o kontakt emailowy! luneme@g.pl

• Modelki (wytyczne są umieszczone w zakładce „Modelki” na blogu)

Możliwośd również jest bezpośredni kontakt z każdym z redaktorów. Więcej informacji na blogu w zakładce „Redaktorzy”.

Z niecierpliwością czekamy na wasze listy i komentarze! Jeżeli czegoś wam brakuje w „Żurnal” napisz nam o tym! Zespół redakcyjny Zamów reklamę w magazynie: Jednostronna 50 sd Dwustronna 90 sd Projekt graficzny 30 sd

Numer 03/2011 redagowała: Luneme Okładka: Kavanostra Grafika: Luneme 59


60

Marcowy numer "Żurnala"  

Inny format. Z A4 do B5

Marcowy numer "Żurnala"  

Inny format. Z A4 do B5

Advertisement