Page 1

Exkluzivně Parlez vous francais? Non? S námi nemusíte. Rozumíme francouzským vínům za vás. Překvapte své hosty znalostmi a nabídkou ze země, která určuje vývoj vinařství.

PERLE d´Azur 2012

Chateu Sainte Roseline 0, 75 l Svěží růžové víno z Provence může být vynikajícím aperitivem, skvěle se hodí k letním salátům, středomořské kuchyni a rybám.

„Dopřejte svým zákazníkům pocítit atmosféru letní Francie“

156 Kč ,-

bez DPH

VÍNA Z FRANCIE

Kvalitní francouzská vína od 78 Kč a pravé šampaňské od 491 Kč přímo od francouzských dodavatelů.

ZÁRUKA KVALITY Víno přímo od francouzského dodavatele - Arnoud Bricout, který pečlivě vybírá od francouzských vinařů.

Objednávejte ihned: E-mail: obchod@lunchtime.cz, http://o.lunchtime.cz/vina


Červená vína

196 ,-

Saint-Amour 2011 Joseph Drouhin 0, 7 l

bez DPH

Domaine de Font Neuve 2011 0, 7 l

78 ,bez DPH

Svěží a lahodné víno s ovocným výrazem. Hodí se k pečeným masům nebo grilované zelenině. Výběr odrůd dodává tomuto vínu vyváženou chuť a barvu s tóny fialové.

Camas Pinot Noir 2011 Anne de Joyeuse 0, 7 l

145 ,-

0, 7 l

145 ,bez DPH

Víno Merlot - Tannat se vyznačuje intenzivní barvou a brilantním, expresivním, čerstvým a teplým aroma s náznaky černého ovoce. Silné, hluboké a vždy vyrovnané víno lje vhodné ke grilovaným pokrmům, kachně, slanému koláči quiche a tvrdým sýrům.

La Ciboise 2011

M.Chapoutier 0, 7 l

Côtes de Bourg 0, 7 l

bez DPH

La Réserve de Léoville Barton 2008

188 ,-

Chateau Léoville Barton 2007

bez DPH

298 ,-

Vieilles Vignes 0, 7 l

bez DPH

Víno má barvu červených malin až rubínu. Aroma je ovocné až pikantní, po černém rybízu či červeném ovoci. Chuť vína je čerstvá a lékořicová. Je ideální ke zvěřině.

385 ,-

Joseph Drouhin 0, 7 l

bez DPH

Joseph Drouhin přijal praktiky ekologického vinohradnictví. Volnay je víno s velkou elegancí. Jasné, zářivé a velmi přímočaré, Barvy je intenzivní rubínově červené. Chuť je kulatá a hladká, jemná kyselost taninů dodává vínu příjemnou svěžest. Volnay má přetrvávající vůni kandovaného ovoce s tóny vanilky.

Saint-Julien 0, 7 l

Réserve de Léoville Barton je produktem z rodinných vinic Chateaux Leoville Barton. Etiketa s divokým prasetem byla speciálně vytvořena jako znak rodinného podniku. Barva vína je jasně rubínová, vůně obsahuje tóny vanilky, tabáku cassis a koření. Vhodné k červenému masu, vepřovému, k sýrům.

Saint-Julien 0, 7 l

294 ,-

Château l’Hospital 2006

181 ,bez DPH

Vacqueyras 0, 7 l

bez DPH

Chinon Rouge je světlé barvy, ale vůně je silné, červené, granátové, připomínající zralé červené plody. Výborné v kombinaci s jehněčím, vepřovým, telecím mase, pečenou drůbeží, grilovaným masem.

165 ,-

Víno vyniká bohatou a jemnou vůní, která nese stopy malin a fialek. Je vhodné k zeleninovému quiche, pečenému kuřeti, hovězí pečeni, steaku z tuňáka či šnečím specialitám.

Le Clos de Cazeaux 2011

Domaine de la Dozaunerie 0, 7 l

Volnay 2008

Intenzivní a jasné víno s nádechem růžového dřeva a vůní červených bobulí jako jsou maliny a černý rybíz Toto víno je ideální v kombinaci s rybami a grilovaným masem.

Le Vigneau 0, 7 l

220 ,-

Chinon Rouge

Maranges Le Goty 2010

bez DPH

Saint-Nicolas de Bourgueil 2011

bez DPH

165 ,-

Víno má barvu červeného granátu s čirými purpurovými odlesky. Jeho chuť je komplexní s kořeněnými tóny muškátového oříšku a černého ovoce. Hodí se k jakémukoliv masu, sýrům a dokonce i k pizze.

Abbé Rous 0, 7 l

Côtes de Bourg 0, 7 l

Toto víno z Côtes de Bourg je tmavé barvy, výrazné vůně připomínající černý rybíz s tóny zralých třešní, silné a zároveň rozplývající se chuti. Je vhodné k zelenině, telecímu, hovězímu, jehněčímu, králičímu masu a různým dezertům.

bez DPH

Château de Calce 2010

196 ,-

Château de La Place 2008 Jasné a plné víno s lehce dřevitými a vanilkovými tóny. Vynikající klasické víno z Côte de Bourg, které zraje v sudech. Je výborné s hovězí pečení, houbovým koláčem, sýrovými talíři, krůtím, telecím, jehněčím a skopovým masem.

bez DPH

Merlot-Tannat 2011

Saint-Amour je rozeznatelné svou krásnou fialovou barvou a typickou vůní fialek a pižma. Víno s dlouhým a intenzivním ovocným závěrem je vhodným doplňkem k předkrmům a delikatesám jako jsou šunky a sýry. Je také výborné v kombinaci s hlavními jídly jako je telecí, vepřové nebo hovězí maso.

687 ,bez DPH

1766 ,bez DPH

Obchodní tajemství a vinifikace tohoto Cuvée se datují od počátku vzniku Maison Billecart-Salmon a jsou předávany již po sedm generací. Jeho aroma je rafinované, s vůní červeného ovoce a citrusové kůry, chuť s tóny malin a krásnou čerstvostí. Champagne Rosé je ideální aperitiv, ale také se výborně doplňuje s jídly z lososa nebo sushi. Jako dezert je vhodný ke všem druhům červeného ovoce. 


Bílá vína

Quincy 2011

Phillipe Portier 0, 7 l

Viognier 2011

Domaine de Font Neuve 0, 7 l

78 ,bez DPH

Tomuto Viognieru dominuje intenzivní čerstvé ovoce, meruňky, ananas a maracuja. Na patře je svěží a dobře vyvážené. Domaine de Font Neuve vyjadřuje dlouholetou vášeň jeho výrobců k francouzskému venkovu.

Les Caminières 2010 Viognier 0, 7 l

bez DPH

0, 7 l

Domaine De Bader 0, 7 l

165 ,-

Joseph Drouhin 0, 7 l

Víno svěží, voňavé, světle žluté barvy se zelenými odlesky a aromatem čerstvých hroznů. Obsahuje střední množství kyselin, ale zůstává svěží na patře. Jeho předností je vyváženost mezi ostrou a hladkou chutí.

Macôn Blanc 2011 Joseph Drouhin 0, 7 l

Barva vína je čirá a jasná s květinovým a ovocným aroma. Chuť je ostrá, jako když se zakousneme do samotného hroznu. Víno je čerstvé a lehké s příjemným závěrem.

188 ,bez DPH

Bourgogne Aligoté 2011

392 ,bez DPH

Marc Lemoine

Champagne Brut 0, 7 l

491 ,-

Marc Lemoine - Champagne Brut má krásnou světle žlutou barvu a svěží vůni, která je charakteristické pro bílé ovoce a cukroví. Při degustaci objevíte tóny vanilky a opečeného chleba. Toto šampaňské je osvěžující. Díky přítomnosti Chardonnay je jeho chuť dlouhá a zanechává příjemný pocit svěžesti a ovocné minerality. La Cave D‘Adrien je jediným distributorem tohoto vína v České republice.

Louis Roederer Champagne Brut Premier 0, 7 l

192 ,-

Premier Brut má od prvního okamžiku svůdnou osobnost - textura je plná, důžnatá a zcela nečekaně v něm najdeme vyzrálou chuť a vinné, ovocné a osvěžující tóny. Šampaňské které je jemné, elegantní a díky rezervním moštům, kulaté a aromatické. Jeho svěžest a jemnost jsou slavnostní a jeho tělo je strukturované. Loiuis Roederer Champagne je komplexní, moderní a silné šampaňské.

Champagne Billecart Salmon

192 ,bez DPH

Brut – Rosé 0, 7 l

Obchodní tajemství a vinifikace tohoto Cuvée se datují od počátku vzniku Maison Billecart-Salmon a jsou předávany již po sedm generací. Jeho aroma je rafinované, s vůní červeného ovoce a citrusové kůry, chuť s tóny malin a krásnou čerstvostí. Champagne Rosé je ideální aperitiv, ale také se výborně doplňuje s jídly z lososa nebo sushi. Jako dezert je vhodný ke všem druhům červeného ovoce. 

667 ,bez DPH

bez DPH

Champagne vína bez DPH

Gros Manseng je exotické, chutné a sladké bílé víno, které je vynikajícím společníkem jako sladký aperitiv či dezertní víno. Exotická vůně pozdního sběru Gros Manseng připomene mango, tropické ovoce a limetku.

181 ,-

Víno má brilantní zlatou barvu s vůní bílých květů, hlohu a akácie a vytříbenou chuť bílých broskví a citrónů. Toto víno je vynikající v kombinaci s grilovanými rybami, drůbežím masem, jehněčím a zeleninou.

0, 7 l

181 ,-

bez DPH

Gros Manseng-Doux 2011

156 ,-

K výrobě růžového vína Perle d´Azur jsou použity odrůdy, které vynikají svou jemností a jsou typické pro oblast Provance. Réva je sklízena od konce srpna do konce září. Lisování probíhá šetrně v pneumatických lisech. Slupka je oddělena od dužiny a díky tomu je dosaženo krásné světle růžové barvy. Víno je vynikající jako aperitiv, doporučujeme servírovat k letním salátům, středomořské kuchyni a rybám.

Chateu Sainte Roseline 1,75 l

bez DPH

Anne de Joyeuse 0, 7 l

PERLE d´Azur 2012

PERLE d´Azur 2012

Toto bílé víno je světle žluté se zelenkavými odlesky. Jeho výjimečná jemnost a svěžest ho činí populárním mezi pravidelnými konzumenty vína. Rozeznáme v něm jemné ovocné vůně s nádechem citrónu, grepu, broskví a hrušek v kombinaci s jemným květinovým aroma. Alsace se velmi dobře kombinuje s předkrmy, saláty, mořskými plody sýry.

Chardonnay Ampelosaurus 2011

bez DPH

bez DPH

Růžová vína Chateu Sainte Roseline 0,75 l

Brumont gros Manseng snoubí révy Sauvignon k vytvoření struktury a svěžesti a Gros Manseng pro ušlechtilou chuť, to z něj činí harmonické víno: plné a osvěžující. Toto víno má exotické květinové tóny s vynikající čerstvostí. Je vhodné jako aperitiv s čerstvými rybami, kuřetem a zeleninou.

Alsace 2011

bez DPH

118 ,-

Víno s vůní bílých květů. Chuť překvapí vyvážeností minerální svěžesti a příchutěmi bílé broskve, hrušky a citrusových plodů. Viogner je vhodné podávat s lososovým tatarákem, pstruhem, kuřecím masem na smetaně, čerstvým kozím sýrem, chřestem a je také vhodný k předkrmům.

Brumont gros Manseng 2011

Víno je bledé barvy se zlatými odstíny a odlesky. Ročník 2011 má krásně vyrovnanou chuť s tóny citronu a grapefruitu. Je vhodné k podávání s mořskými plody, korýši, s ovocnými mísami, chřestem, rybami, bílým masem, kozím sýrem nebo s bobulovinami.

220 ,-

934 ,bez DPH


POPIS REGIONŮ FRANCIE

Alsasko

Pestrá nabídka kvalitních červených, bílých a růžových vín a pravého šampaňského z vyhlášených regionů:

Bordeaux

Alsaska, Bordeaux, Bourgogne, Champagne, Côtes-du-Rhône, Languedoc-Roussillon, Provence, Sud-Ouest, Val de Loire.

Alsasko je ve světě známé především svým suchým ryzlinkem. Zdejší podnebí je vhodné pro pěstování bílého vína, to tvoří až 94% celkové produkce. Vyjímkou mezi bílými víny je červené nebo růžové víno vyráběné z odrůdy Pinot Noir. Téměř veškerá produkce tohoto regionu spadá do kategorie AOC.

V Bordeaux se tradice vinařství rozvíjí již od 12. století a oblast je tak absolutním symbolem kvalitního vína. Klimatické podmínky regionu splňují všechny předpoklady pro růst vinné révy. Jednotlivá území jsou specifická různorodou geologickou strukturou přispívající k ohromné rozmanitosti každé z apelací. Okolí města Bordeaux je pak především oblastí červeného vína, které je vyráběno z odrůd Cabernet Sauvignon, Merlot a Cabernet Franc.

Côtes-du-Rhône

Popularita vín z údolí řeky Rhôny je v současnosti na velikém vzestupu. Tato oblast je známá svou různorodostí, velkými kvalitativními i chuťovými rozdíly mezi víny. Rozléhá se podél řeky Rhôny, která pramení ve Švýcarsku a vlévá se do Středozemního moře nedaleko Marseille.

Provence

Provence je proslulá růžovými víny a kvalitními stolními víny. Region rodukuje 45% celkového objemu růžového vína v celé Francii. Provensálské růžové je ovocné s nádhernou barvou. Oblast se rozkládá na pobřeží Středozemního moře od La Ciotat po Saint Raphael, od Sanary po Carnoules a kolem údolí Var až k Nice.

Burgundsko

Oblast Bourgogne je tradičně největším soupeřem Bordeaux, oba regiony však rozhodně mohou nabídnout ta z nejlepších vín na světě. Obecně mají burgundská vína silnější buket, bílá burgundská vína jsou velmi suchá. V Burgundsku používají vinaři pro výrobu vína nejčastěji odrůd Chardonnay a Pinot Noir, bílá vína jsou obvykle vyrobena z hroznů odrůdy Aligote.

Val de Loire

Údolí řeky Loiry se rozkládá se od francouzského středohoří Auvergne až po ústí řeky do Atlantiku. Jedinečnost této vinařské oblasti je dána ideálními podmínkami pro tři odrůdy révy: Sauvignon, Chenin blanc a červené odrůdy Cabernet Franc. Je zde celkem 87 apelací, která se můžou pyšnit označením AOC.

Champagne

V Champagne působí přibližně tisíc výrobců šampaňského vína. Za zakladatele a objevitele dnešní podoby šumivého moku je považován benediktinský mnich Dom Pérignon. Šampaňské víno se vyrábí dvojí fermentací moštu, nejprve v kádích a pak v láhvích. Pouze vína vyrobená v oblasti Champagne se mohou honosit tímto názvem. I když mnoho vinařů po celém světě používá stejné metody výroby, nikdy se nebude jednat o šampaňské, ale o šumivé víno.

Sud-Ouest

Jihozápad Francie zahrnuje několik vinařských regionů, které leží východně a jižně od Bordeaux, a tudíž zůstává ve stínu mocnějšího souseda. Oblast vyniká širokou paletou různorodých vín. Některé části jsou známé pro své červené víno velmi podobné tomu z Bordeaux, pro jiné jsou typická sladká nebo velmi suchá bílá vína. Pěstuje se zde réva odrůd Merlot a Cabernet Franc nebo Cabernet Sauvignon. V jižnějších částech jsou běžnější odrůdy jako Tannt, Gros Manseng nebo Petit Manseng.

Languedoc-Roussillon

Nejrozlehlejší vinařská oblast Francie se rozkládá na pobřeží Středozemního moře od Rhony až k Pyrenejím, kde se pěstují především červené odrůdy vína. Languedoc je geograficky a podnebím velmi podobný jižní části Rhony nebo Provensálsku. Ročně se tu vyprodukují neuvěřitelné 2 miliardy lahví. Místní vinaři jsou známí tím, že se nebojí inovací a zavádění nových stylů vín.


JAK ROZEZNÁTE PRAVÁ FRANCOUZSKÁ VÍNA? Vin de Table (nově Vin de France)

Toto označení mají stolní vína bez označení odrůdy a původu. Na etiketách najdete pouze označení „Produce of France“ a často jsou propagovaná pod názvem značky. Jsou určena pro každodenní spotřebu. Do této kategorie spadá asi 40% veškeré francouzské produkce vína.

Vin de Pays (nově IGP)

Tato vína mají vyznačený původ a individuální charakter. Zastupují určitou oblast a jsou spojena s charakteristikami jedné nebo více odrůd révy. Tvoří 14,5% z celkové roční produkce francouzských vín.

AOC (Appellation d‘ Origine Contrôlée) (nově AOP)

Toto označení nesou všechna nejkvalitnější francouzská vína - jedná se o nejvyšší jakostní zařazení. Tato vína jsou vyráběná uvnitř jedné zeměpisné oblasti, v které půda, klima, zastoupení odrůd a další prvky jako minimální obsah alkoholu, omezení výše sklizně apod. zaručují originalitu, autentičnost a kvalitu vína.

Premier Cru, Grand Cru

Slovo „cru“ je odvozené od slovesa „croitre“ = dařit se. Jde o úřední ohodnocení nejlepších vinic v určitých oblastech Francie. Obecně lze říct, že vína bývají rozdělena do 5 tříd:

l Cru Classé - Premiers Crus 2 Cru Classé - Seconds Crus 3 Cru Classé - Troisiemes Crus 4 Cru Classé - Quatriemes Crus 5 Cru Classé - Cinquiemes Crus

Některé regiony, jako je Bordeaux, však mají klasifikaci vín Cru odlišnou. Výjimku také tvoří apelace Pomerol, která nemá žádné další označení, protože Pomerol, je prostě již pojem a garance vysoké kvality vína sama.

Objednejte ještě dnes Tel. : 725 027 343, E-mail: obchod@lunchtime.cz, http://o.lunchtime.cz/vina Lunchtime.cz s.r.o., IČO: 27774244 Zastoupení v Praze: Opletalova 4, 110 00 Praha 1 V Brně: Údolní 11, 602 00 Brno

Vína z Francie pro restaurace  
Vína z Francie pro restaurace  

Překvapte své hosty znalostmi a nabídkou ze země, která určuje vývoj vinařství.

Advertisement