Page 1


Rok

2019


Po raz kolejny Sztab przy Hufcu Poznań-Wilda ruszył do wspólnego grania z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. W tym roku 13 stycznia zbieraliśmy na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Udało nam się zebrać aż:

Tegoroczny Sztab


Wolontariusze z II Szczepu w akcji.

I Szczep również zbiera.


Harcerkom z 36 PDH deszcz nie straszny.

Harcerski z 18 PDHş miały wsparcie Imperium.


Z okazji Dnia Myśli Braterskiej, odbył się 23 lutego rajd zorganizowany przez 33 PDHs „Łosie”.Rajd w tym roku wygrała 35 PDH.

W rajdzie uczestniczyli członkowie I, II, IV i V Szczepu.

Po rajdowych zmaganiach na trasie Mosina - Puszczykowo wszyscy spotkali się przy ognisku.


„Vaiana: Skarb Oceanu” – ten film animowany był w tym roku tematem przewodnim Rajdu Wiosennego, który odbył się w dniach 22-24 marca w Robakowie. Rajd, jak zwykle, zorganizowała 33 PDH „Granat”.

Pozdrowienia z trasy.


Tegoroczni zwycięzcy – 35 PDH.

Apel kończący rajd.


Tradycyjnie już długi weekend majowy poświęcony był na prace remontowoporządkowe w Bazie Obozowej w Kaplinie. W dniach 30.04-05.05 trwały intensywne prace, aby przygotować bazę na kolejny sezon. A w planie …

… jak zwykle, wielkie sprzątanie …

… ale również malowanie ….


… impregnowanie ...

… naprawianie …

… a nawet burzenie.


Wyprawa pamięci na Monte Cassino w 75. rocznicę Bitwy o wzgórze odbyła się w dniach 13-21 maja. Wzięli w niej udział harcerze z Chorągwi Wielkopolskie, w tym również z naszego Hufca, a konkretnie 5 os. z I Szczepu i 1 os. z II Szczepu.

W ramach obchodów rocznicy harcerze pełnili służbę w miejscach pamięci związanych z bitwą o Monte Cassino. A w tzw. „międzyczasie” można było nieco pozwiedzać:


W dniach 12 – 31 lipca odbył się obóz I Szczepu w Marianówce – bazie obozowej Hufca ZHP Bystrzyca Kłodzka.

Pamiątkowe zdjęcie przed bramą.

Czarna Góra zdobyta.


Zwiedzanie Twierdzy Kล‚odzko.

Wspรณlne ognisko.


W tym roku w naszej bazie w Kaplinie odbyły się obozy: III i V Szczepu w dniach 29.06 – 14.07 lipca oraz IV Szczepu w dniach 15-28.07.

IV Szczep w kręgu watry.


IV Szczep

8 PDH


Apel III i V Szczepu

9 PDH


17 sierpnia w kościele pw. Maryi Królowej w Poznaniu, w związek małżeński weszli dh. Gosia Bogucka i dh Tomek Kaniewski. Podczas tej wspaniałej uroczystości nie zabrakło oczywiście licznych harcerzy.


21 września razem z Decathlon Franowo V Szczep wziął udział w akcji Światowego Dnia Sprzątania Świata. Wspólnymi siłami udało się choć trochę oczyścić ze śmieci poznańskie Rataje.


Profile for lukasz.dorna

Internetowa Kronika Hufca ZHP Poznań-Wilda | Rok 2019  

Internetowa Kronika Hufca ZHP Poznań-Wilda | Rok 2019  

Advertisement