Page 1


Rok

2016


31 stycznia odbyła się II edycja rajdu samochodowego. Trasa rajdu (250 km) biegła m.in. przez Rogalin, Śrem, Dolsk, a swój koniec miała w Zaniemyślu.

Przystanek – Pałac w Rogalinie.

Jeden z kolejnych punktów trasy – Dolsk i j. Dolskie Wielkie.


Na zgłodniałych, standardowo, kiełbaski z ogniska.

Uczestnicy rajdu na mecie - j. Łękno w Zaniemyślu.


Jak co roku, wildeccy harcerze świętowali Dzień Myśli Braterskiej czynnie podczas Rajdu, którego trasa prowadziła tym razem z Pierzchna do Zaniemyśla. Rajd odbył się 27 lutego, a jego organizatorem była 33 PDHw. Tegoroczni zwycięzcy to 18 PDHm, a miejsce drugie ex aequo 27 PDH i 92 PDH.

Uczestnicy rajdu na mecie.

Podczas apelu kończącego rajd, komendant hufca wręczył również Listy Pochwalne od Naczelnik ZHP


4 marca w Forcie IIa - siedzibie I Szczepu – miała miejsce Wyżera Wędrownicza, czyli kultowe już spotkanie wędrowników naszego hufca. Impreza rozpoczęła się częścią oficjalna z ogniskiem, a później uczestnicy przeszli do głównego punktu programu, którym była oczywiście konsumpcja przyniesionych smakołyków, przeplatana dyskusjami, pląsami i zabawami integracyjnymi.

Oficjalna część ogniskowa na terenie Fortu IIa.


Uczestnicy „W.W.” w harcówce I Szczepu na terenie Fortu IIa.


20 marca w Urzędzie Miasta Poznania miał miejsce kominek upamiętniający 73. rocznice Akcji pod Arsenałem. Spotkanie to współorganizowali harcerki i harcerze z naszego hufca: 8 PDH, 93 PDW oraz 10 PDH, którzy byli odpowiedzialni za część artystyczną. W wydarzeniu wzięli udział m.in. także Seniorzy z Kręgów Starszyzny i członkowie Komisji Historycznej.

Część artystyczna przygotowana przez członków naszego hufca.


Uczestnicy spotkania.

Harcerski krąg i „Bratnie słowo” na zakończenie.


Zespół Szkół w Nekli to już stały punkt na naszej mapie baz biwakowych. Tym razem gościliśmy tam w ramach tegorocznego XIV Rajdu Wiosennego, który odbył się w dniach 8-10 kwietnia. Imprezę zorganizowała 33 PDH „Granat”, a tematem przewodnim w tym roku był film animowany pt. „Hotel Transylwania”. Rajdową rywalizację wygrała w tym roku drużyna 92 PDH „Orzeł”.

Pod względem ilości uczestników ten rajd był rekordowy!


harcART

II edycja

W tym roku 14 maja przypadła 2. edycja wydarzenia plenerowo-kulturalnego, orgaznizowanego przez 93 PDW pod nazwą „harcART”. Tym razem przez patrolami stanęło zadanie, polegające na wykonywaniu graffiti z tematem przewodnim "Bunt robotników Czerwiec 1956".

Uczestnicy wydarzenia i ich prace.


Uczestnicy wydarzenia i ich prace.

Uczestnicy wydarzenia i ich prace.


Uczestnicy wydarzenia i ich prace.

Uczestnicy harcARTu na wspรณlnym zdjฤ™ciu.


W dniach 20-22 maja, w Bazie obozowej w Rogalinku, odbył się Zlot Hufca. W tym roku organizatorami imprezy była 74 PDW. Tematem przewodnim w tym roku był pobyt na bezludnej wyspie, a dla zuchów świat „Małego Księcia”. W zlocie wzięło udział ponad 230 osób, a zwycięzcami zmagań została 35 PDH.

Uczestnicy Zlotu na wspólnym zdjęciu.

Patrol 8 PDH na jednym z punktów.


Zuchy zmagały się także z zadaniami plastycznymi z zakresu rękodzielnictwa.

Apel na zakończenie Zlotu.


Obóz w Kaplinie – 8 PDH.

Obóz w Kaplinie – III Szczep.


. Obóz w Kaplinie – apel.

Obóz w Kaplinie – ognisko.


Obóz w Kaplinie – 92 PDH.

Obóz w Kaplinie – 36 PDH.


Obóz w Nasiczne – apel.

Obóz w Nasiczne – 27 PDH.


Harcerski Start nowego roku harcerskiego odbył się 13 września w Parku im. Jana Pawła II, gdzie o godzinie 18:00 miała miejsce inauguracyjna Zbiórka Hufca. Uczestniczyło w niej łącznie 190 osób z 19 jednostek. Podczas zbiórki dokonano podsumowania rankingu rywalizacji gromad i drużyn. Gromady Zuchowe:

Drużyny Harcerskie:

I miejsce: 6 WGZ

I miejsce: 92 PDH

II miejsce: 1 WGZ

II miejsce: 74 PDW

III miejsce: 13 WGZ

III miejsce: 74 PDH


20 grudnia miało miejsce spotkanie opłatkowe Kręgu Instruktorskiego "Zorza". Gościnnie wzięli w nim także udział druhowie z Kapituły Kasprowiczowskiej naszego Hufca. Jak na wieczór wigilijny przystało, stół uginał się od pysznych potraw, były życzenia, prezenty i rzecz jasna „:święty Mikołaj”.

Wszystko gotowe …

… pora zaczynać.


Dobrych życzeń czas.


Grzeczne „dzieci” losowały prezenty.

Wspólna kolacja.


Profile for lukasz.dorna

Internetowa Kronika Hufca ZHP Poznań-Wilda | Rok 2016  

Internetowa Kronika Hufca ZHP Poznań-Wilda | Rok 2016  

Advertisement