Page 1


Rok

2012


8 stycznia 2012 – kolejny wspólny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Hasło przewodnie tegorocznej zbiórki brzmiało: “Gramy z pompą! Zdrowa mama, zdrowy wcześniak, zdrowe dziecko, czyli na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.” W niedzielę sztab w hufcu pracował przez cały dzień. Rano odbyła się odprawa oraz wydawanie identyfikatorów, puszek i serduszek-naklejek. Wolontariusze wracali do rozliczenia do godziny 19:00.

Wolontariusze przygotowują się przed wyjściem na miasto.


W dniu finału na ulicach Poznania kwestowało przez cały dzień 82 oficjalnych wolontariuszy naszego sztabu, a dodatkowo wielu nieoficjalnych pomocników. Wszyscy bezpiecznie powrócili do sztabu. Po podliczeniu zebranych datków członkowie sztabu, w eskorcie policji z wildeckiego komisariatu, zawieźli pieniądze do banku, by wpłacić je na konto Fundacji.

“Tablica świetlna” na bieżąco prezentuje aktualny wynik zbiórki.

W tym roku udało się osiągnąć nowy rekord zbiórki! Po ostatecznym podsumowaniu, wliczając w to kwotę zlicytowanych gadżetów, końcowy wynik Sztabu to

Rekordzistą tegorocznej kwesty został Wojtek Kaliszan (92 PDH) - 2.157,67 zł. Na drugim miejscu Tomek Kaniewski (7 WGZ) - 2.112,63 zł. Trzecia w kolejności była Dominika Krawiec (18 PDHż) - 1.958,81 zł.


Festiwal zorganizowany 20 stycznia 2012 r. przez 36 PDH w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 na Os. Czecha. Organizatorzy zaproponowali tym razem formułę marynarsko - piracką. Nie zabrakło czarnych flag, morskiej scenerii i oczywiście marynarskich piosenek. W festiwalu wzięło udział 8 drużyn Hufca: 1 WGZ, 7 WGZ, 12 WGZ, 8 PDH, 9 PDH, 17 PDH, 18 PDHż i 92 PDH. Festiwal wygrała 92 PDH, czym zapewnili sobie przywilej organizowania kolejnego festiwalu.

Harcerki z 36 PDH. Występ organizatorek na otwarcie Festiwalu.


Występ harcerzy z 92 PDH – zwycięzcy tegorocznego Festiwalu.

Widownia wypełniona uczestnikami oraz gośćmi.


3 marca na terenie Puszczy Zielonki odbył się coroczny rajd z okazji Dnia Myśli Braterskiej organizowany przez 33 PDHw "Goliard". Na punkcie startowym w Owińskach stawiło się łącznie 76 uczestników z 10 ekip: 10 PDH, 17 PDH, 18 PDHm, 18 PDHż, 27 PDH, 33 PDHm, 33 PDHs, 35 PDH, 92 PDH oraz gościnnie 33 DH z Kociołkowej Górki (Hufiec Poznań-Rejon). Tematyka rajdu utrzymano w charakterze sensacji. Zadaniem patroli było rozwiązanie zagadki kryminalnej.

I miejsce w rajdowych zmaganiach zdobyła ekipa 33 PDHs i 33 PDHm.

Harcerki z 27 PDH – zdobywczynie III miejsca.


Patrol 35 PDH – zdobywcy II miejsca - na trasie rajdu.

Na mecie rajdu czekały na uczestników ognisko, kiełbaski i ciepła herbata.


Harcerski Klub Łączności “Wilda” został zarejestrowany w Polskim Związku Krótkofalowców 13 lipca 1967r. - w tym roku minęło więc 45 lat odkąd nadany wówczas znak nasłuchowy SP3ZAC rozbrzmiewa w eterze. Tegoroczne obchody jubileuszu miały miejsce 15 kwietnia i rozpoczęły się mszą św. o godz. 15:00 w kościele p.w. Św. Trójcy na poznańskim Dębcu. Następnie w domu parafialnym odbyło się spotkanie z poczęstunkiem, podczas którego można było obejrzeć wystawę oraz posłuchać o działalności i osiągnięciach klubu na przestrzeni 45 lat istnienia, a także poznać tajniki pracy radiostacji klubowej.

Przewodniczący HKŁ - dh. hm. Jerzy Szkudlarz wita przybyłych gości.


Przewodniczący Klubu składa uroczysty meldunek Komendantowi Hufca.

Członkowie Klubu prezentują swój sprzęt na wystawie.


29 czerwca 2012 r. odbył się turystyczny rajd samochodowy, zorganizowany przez dh. Katarzynę Kruk (18 PDHż). Rajd rozpoczął się w Poznaniu, na parkingu hipermarketu Lidl przy ul. Fabrycznej. Metą rajdu była baza obozowa hufca w Kaplinie. W pierwszej edycji rajdu wzięło udział 5 osób podzielonych na załogi 2 samochodów. Mimo niedużej frekwencji nie przeszkodziło to uczestnikom w dobrej zabawie i sportowej rywalizacji.

Uczestnicy rajdu z dyplomami za zajecie 1-ego i 2-ego miejsca.


Oznaczenie jednego z samochodów uczestniczących w rajdzie.

Na zakończenie rajdu pożegnalny kurczak z grilla.


W dniach 11-15 sierpnia 2012 r. odbył się Zlot Chorągwi Wielkopolskiej z okazji 100-lecia harcerstwa w Wielkopolsce. Gospodarzem tego wyjątkowego wydarzenia było miasto Ostrów Wlkp. Który gościł w tych dniach ponad XXX harcerzy z całego regionu. Miasteczko zlotowe rozbite zostało na terenie lotniska Aeroklubu Ostrowskiego w Michałkowie.

Reprezentacja Hufca podczas uroczystego apelu.

Hufiec Poznań-Wilda wystawił na to zgrupowanie 12-osobową reprezentację, która pod komendą dh. pwd. Macieja Garczewskiego (17 PDH) tworzyła jedne z gniazd zlotowych.


Program zlotu przewidywał wiele zajęć w gniazdach zlotowych i na terenie samego miasta. Miało miejsce także wiele dodatkowych wydarzeń, m.in.: konferencje, wystawy, koncerty. Harcerze zorganizowali też dla mieszkańców miasta festyn z licznymi atrakcjami. Drugiego dnia Zlotu odbył się uroczysty apel na rynku miejskim z udziałem władz lokalnych oraz najwyższych władz harcerskich, w tym Przewodniczącego ZHP i Komendanta Chorągwi.

Apel na rynku w Ostrowie Wlkp. Przewodniczący ZHP, komendant Zlotu oraz poczet sztandarowy Hufca Poznań-Wilda podczas oddawania honorów.


Równolegle do głównych obchodów jubileuszowego zlotu zorganizowany został Zlot Seniorów i Starszyzny Harcerskiej. Podczas tej imprezy odbyły się m.in.: kominek wspomnieniowy, turniej strzelecki, ognisko, wycieczki, koncerty. Dokonano także otwarcia wystawy Kręgów seniorackich. Seniorzy brali także udział w festynie harcerskim oraz odwiedzili miasteczko zlotowe w Michałkowie.

Uczestnicy Zlotu Seniorów i Starszyzny Harcerskiej podczas głównych uroczystości na rynku w Ostrowie Wlkp. Wśród nich przedstawiciele wildeckiego hufca.


Przewodniczący Rady HKS hm. Paweł Napieralski, Komendant Hufca Poznań-Wilda phm. Łukasz Dorna oraz za-ca Kom. Huf. Poznań-Wilda phm. Katarzyna Kruk na festynie harcerskim w parku miejskim w Ostrowie Wlkp.


W weekend 28 – 30 września br. odbyła się w bazie obozowej w Kaplinie zbiórka polowa kadry hufca. Jest to nowa propozycja programowa skierowana dla kadry, drużynowych i instruktorów. Organizatorki imprezy, druhny Katarzyna, Dominika i Paulina (z V szczepu), zaproponowały tę nową formę, jako sposób na wspólną zabawę i integrację kadry hufca. W zbiórce wzięło udział 20 osób. W programie przewidziane były wspólne zajęcia, gra terenowa oraz ognisko z kiełbaskami.

Odprawa patroli przed grą terenową.


Wspรณlne ognisko z kieล‚baskami.

Uczestnicy Zbiรณrki Polowej.


1 grudnia 2012 r. w godzinach popołudniowych odsłonięto tablicę poświęconą pamięci Romana Wilhelmiego, aktora i poznaniaka. Tablica zawisła na kamienicy przy ul. Sikorskiego. Rada Osiedla Wilda zechciała w ten sposób uczcić pamięć artysty i przypomnieć jednocześnie o tym, że urodził się On właśnie w tej kamienicy się. Harcerze wildeckiego hufca, na prośbę Rady Osiedla uświetnili tę uroczystość wystawiając wartę honorową oraz asystę z pochodniami.

Warta honorowa podczas odsłonięcia tablicy Romana Wilhelmiego.


Tegoroczna Wieczornica Kasprowiczowska odbyła się 11 grudnia. Spotkanie zorganizowały harcerski z 27 PDH i 36 PDH w ZSO nr 4 na Os. Czecha. Wieczornica przeprowadzona została w formie konkursu z wiedzy o patronie Hufca. Uczestnicy zostali podzieleni na grupy, a następnie typowali odpowiedzi na pytania z różnych dziedzin życia Jana Kasprowicza.

Uczestnicy spotkania w trakcie zmagań konkursowych.

Na koniec spotkania, tradycyjnie już nastąpiło wręczenie odznaczeń. Indywidualne Odznaki Kasprowiczowskie otrzymały w tym roku 4 osoby. Tytułem Drużyny Kasprowiczowskiej wyróżnione zostały w tym roku 27 PDH i 36 PDH. Odznaczenia dokonał Przewodniczący Kapituły Kasprowiczowskiej, dh hm. Jan Szymczak.

Wręczanie odznaczeń kasprowiczowskich.


Profile for lukasz.dorna

Internetowa Kronika Hufca ZHP Poznań-Wilda | Rok 2012  

Internetowa Kronika Hufca ZHP Poznań-Wilda | Rok 2012  

Advertisement