Page 1


12


14


16


18


20


22


24


25


26


28


30


Mozzarella Mozzarella Mozzarella v teplé kuchyni v teplé kuchyni

v teplé kuchyni

Vůbec nejoblíbenější cizokrajnou kuchyní je v České republice ta italská. To je dáno delikátními Vůbec nejoblíbenější cizokrajnou kuchyní ingrediencemi, kterénejoblíbenější se při přípravě ať už se Vůbec cizokrajnou kuchyní je v České republice ta její italská. To jepoužívají, dáno delikátními jedná svěží republice bazalku, různá pesta, je voČeské tašťavnatou italská. Tozeleninu, je dánopoužívají, delikátními ingrediencemi, které se při její přípravě ať už se ingrediencemi, které se při její přípravě používají, ať už se těstoviny ze semoliny nebo čerstvý sýr mozzarella. jedná o svěží bazalku, šťavnatou zeleninu, různá pesta, jedná o svěží bazalku, šťavnatou zeleninu, různá pesta, těstoviny ze semoliny nebo čerstvý sýr mozzarella. těstoviny ze semoliny nebo čerstvý mozzarella. surovinu prosýr přípravu pizz, hodí se do celé řady těstovinových pokrmů, slaných koláčů

pro přípravu pizz, do celé surovinu pro přípravu pizz, hodí se báječně dohodí celé sedochutí asurovinu dalších zapékaných jídel, řadykrémové těstovinových pokrmů, slaných koláčů řady těstovinových pokrmů, slaných koláčů polévky a ugrilovaná s čerstvými a dalších zapékaných jídel, báječně a dalších zapékaných jídel,dochutí báječně dochutí nitá. K dostání je v klasickém 125ti gramobylinkami a olivovým olejem může skvěle krémové polévky a ugrilovaná s čerstvými krémové a ugrilovaná čerstvými sloužit jakopolévky předkrm. Mozzarellas se tepel- vém balení, ve kterém se ukrývá bochánek bylinkami a olivovým olejem může skvěle nitá. K dostání je v klasickém 125ti gramobylinkami a příjemně olivovýmrozteče olejem amůže skvěle nitá. K dostání je vjednoho klasickém gramonou úpravou získá jedi- vyrobený z více než litru125ti kravského sloužit jako předkrm. Mozzarella se tepel- vém balení, ve kterém se ukrývá bochánek sloužit chuť. jako předkrm. tepel- z mléka. vém kterém se ukrývá bochánek Mozzarella Galbani má také schonou nečnou úpravou příjemně rozteče aMozzarella získá jedi- se vyrobený více nežbalení, jednohovelitru kravského nou úpravou příjemně rozteče a získá jedivyrobený z více jednoho pnost seGalbani nádherně rozpéct, je přikravského využití mléka. Mozzarella mánež také scho-cožlitru nečnou chuť. pnost se nádherně což je přiGalbani využití v mléka. teplé rozpéct, kuchyni jasnou prioritou.má Každý nečnou chuť. Mozzarella také gurschov teplé kuchyni jasnou prioritou. Každý gur- byla mán si přeje, aby jeho pizza pnost se nádherně rozpéct, což potažena je při využití mán si přeje, aby jeho pizza byla potažena vláčnou v jeho těstovinách v teplésýrovou kuchynivrstvou, jasnou prioritou. Každý gurvláčnou sýrovou vrstvou, v jeho těstovinách semán táhlasilahodná mozzarellová vlákna a koláč přeje, aby jeho pizza byla potažena se táhla lahodná mozzarellová vlákna a koláč se samovolně rozpouštěl v ústech. sýrovou se samovolněvláčnou rozpouštěl v ústech.vrstvou, v jeho těstovinách

Mozzarella Itáliimezi mezinejpopunejpopuse táhla lahodná mozzarellová vlákna a koláč Mozzarella patří patří vv Itálii Galbani nabízí také Mozzarellu lárnější taképochází pochází z italské Značka Galbani nabízí také Mozzarellu lárnějšísýry, sýry,vždyť vždyť také z italské seZnačka samovolně rozpouštěl v ústech. Mini v kilovém balení. Tyto sýrové “třešničky“ Neapole. Postupně však šplhá po žebříčku Mini v kilovém balení. Tyto sýrové “třešničky“ Neapole. Postupně šplhá po nejpopužebříčku Mozzarella patřívšak v Itálii mezi mozzarelly je důležité dbát sedbát skvěle hodí pro přípravu netradičních oblíbenostitaké také uu nás. nás. Tento čerstvý sýrsýr mámá Při výběru Při výběru mozzarelly je důležité se skvěle hodí pro přípravu netradičních oblíbenosti Tento čerstvý Značka Galbani nabízí také Mozzarellu lárnější sýry, vždyť také pochází z italské v gastronomii velmi široké použití. Kromě na kvalitu, aby byl i ten nejnáročnější host špízů a kanapek. Lehce rozpečené také bána kvalitu, aby byl i ten nejnáročnější host špízů a kanapek. Lehce rozpečené také bávNeapole. gastronomii velmi široké použití. Kromě Mini v kilovém balení. Tyto sýrové “třešničky“ Postupně však šplhá po žebříčku klasického caprese a jiných salátů je vhodná spokojen. Jedničkou na italském trhu je ječně dozdobí těstovinová jídla i zeleninové spokojen. Jedničkou na italském trhudbát je ječně dozdobí těstovinová jídla i netradičních zeleninové klasického caprese a jiných salátů je vhodná Při Galbani výběru důležité se skvěle hodí pro přípravu oblíbenosti také u nás. Tento sýr máMozzarella - mozzarelly mléčná, svěží je a vlákpolévky. i do teplé kuchyně. Jedná se očerstvý nezbytnou Mozzarella Galbani mléčná, svěží a vlákpolévky. iv do teplé kuchyně. Jedná se o nezbytnou gastronomii velmi široké použití. Kromě na kvalitu, aby byl i ten nejnáročnější host špízů a kanapek. Lehce rozpečené také bá-

klasického caprese a jiných salátů je vhodná i do teplé kuchyně. Jedná se o nezbytnou

Dvoustrana.indd 1

spokojen. Jedničkou na italském trhu je Mozzarella Galbani - mléčná, svěží a vlák-

ječně dozdobí těstovinová jídla i zeleninové polévky.

11/08/15 11:59


Président Somborska základ dobrého salátu

Jídlo moderní doby musí být především zdravé, rychlé a chuťově vyladěné. Tyto parametry dokonale splňují saláty. Představují ideální pokrm jak v horkých letních měsících, tak i po zbytek roku. Jenže… Aby byl salát skutečně dobrý, je nutné připravit si jej z čerstvých a kvalitních ingrediencí.

Salát je pokrm moderní doby

Pro ty, komu feta nevoní

Mnoho z nás má salát zafixovaný jen jako přílohu pro zpestření talíře. Časy, kdy tomu tak bylo, jsou už ale dávno pryč. Že je salát moderním plnohodnotným hlavním chodem potvrzuje boom salátových restaurací a barů. Tento čerstvý pokrm nasytí, dodá tělu jednu z pěti doporučených denních porcí zeleniny a navíc i potěší naše chuťové buňky. Možností, jak a z čeho si jej připravit, je celá řada.

Právě sýr feta je poměrně častou ingrediencí čerstvých salátů. Ale díky své specifické chuti, v níž se snoubí kozí a ovčí mléko, mnohým strávníkům příliš nevoní. Naštěstí ale existují sýry, které jsou typově velmi podobné a chuťový výsledek neošidí. Tím je třeba čerstvý sýr Somborska od značky Président. Jde o sýr typu feta, ale je vyroben z kravského mléka.

Řecký, italský nebo prostě podle aktuální chuti Základ salátu tvoří vždy zelenina – ideálně čerstvá, křehká a křupavá. Jedině taková je chutná a šťavnatá. To, čím doladit výslednou chuť, je už pak na fantazii každého. Oblíbenou ingrediencí jsou sýry. Jejich bohatá škála nabízí celé spektrum chutí, které se skvěle snoubí právě s čerstvou zeleninou. Že je tato kombinace oblíbená, dokazují recepty na světoznámé italské caprese nebo řecký salát s fetou.

Má podmanivou jemně smetanovou chuť s příjemným mírně slaným nádechem. Skvěle si rozumí právě se zeleninou a čerstvým kořením. Oceníte ho také jako chuťové zpestření do polévek, výborně ozvláštní například špenátovou nebo rajčatovou. Čerstvý sýr Président Sombroska se prodává v praktickém znovu uzavíratelném obalu.


37


38


39


40


41


44


45


46


47


48


50


52


53


54


55


56


57


58


59


60


62


64


65


66


67


68


70


72


74


76


79


80


81


82


84


86


88


90


91


94


95


96


97


98


100


101


102


103


104


108


109


110


111


112


113


114


115


116


118


119


121


123


124


128


129

Protecting the World’s Oceans


130


131


132


133


136


137


138


139


140


141


142


143


144


145


146


147


148


150


152


154


157


158


159


160


161


162


163


164


165


167


168


171


172


173


177


178


PřiPravte si trochu místa Pro velkého Profesionála

Professional line Představujeme nejnovějšího člena do naší baristické rodiny: Aguila 220. Chytrý všemi smysly v kombinaci s dokonalým vzhledem. Jednoduše ovladatelný Aguila 220 přináší velké množství kávových receptur k uspokojení vašich hostů stisknutím jednoho tlačítka. Přidaná hodnota pro vaše podnikání s každým Grand Cru.

www.nespresso.com/pro

Culinary 12  

www.culinaryonline.cz : El Celler de Can Roca, Steirereck, La vie, Taubenkobel, Peter Duranský, Martin Záhumenský, MG restaurace, Thum

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you