PURELIGHT LUG (PL)

Page 1

Rozwiązania do sterylizacji pomieszczeń

PURELIGHT LUG Skuteczność i bezpieczeństwoLUG

Light Factory

Jesteśmy międzynarodową grupą kapitałową aktywną w 70 krajach na całym świecie, która 30-letnią historię ciągłego rozwoju zawdzięcza przede wszystkim umiejętności reagowania na rodzące się potrzeby rynku. Bazując na zdobytym przez dekady „know-how”, korzystając z zaplecza doświadczonego zespołu projektantów oraz inżynierów zatrudnionych w zakładach produkcyjnych działających w Europie prezentujemy nową ofertę produktową – rodzinę opraw UV-C pozwalających uzyskać doskonały efekt sterylizacji pomieszczeń. Ideą, która przyświecała nam podczas kreowania nowej grupy produktowej była troska o zdrowie i bezpieczeństwo naszych pracowników, partnerów biznesowych oraz klientów.

Z wielką satysfakcją przedstawiamy grupę opraw, które znacząco podnoszą poziom bezpieczeństwa pracy nie tylko w placówkach medycznych, ale również jednostkach oświatowych oraz administracji publicznej. Nowe produkty znajdują szerokie zastosowanie zarówno w środkach komunikacji publicznej, firmach usługowych oraz zakładach produkcyjnych zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnym. Prowadzimy swoją międzynarodową działalność poprzez szeroką sieć zagranicznych spółek, biur i przedstawicielstw regionalnych. Jesteśmy wszędzie tam, gdzie znajdują się nasi klienci.

Zapraszamy do kontaktu!


Promieniowanie

UV UV-A UV-B UV-C

Czym jest promieniowanie UV? Promieniowanie ultrafioletowe UV należy do falowego promieniowania elektromagnetycznego, podobnie jak promieniowanie rentgenowskie, fale radiowe oraz światło. Technologia jego stosowania od 20 lat jest wykorzystywana m.in. do uzdatniania wody czy oczyszczania powietrza.


Technologia

UV-C

Promieniowanie UV-C w trosce o bezpieczeństwo Fotony UV-C przenikają do komórek i uszkadzają kwas nukleinowy rozbijając DNA mikroorganizmów, a RNA w przypadku wirusów np. Covid-19. Efekt: mikroorganizmy stają się niezdolne do rozmnażania lub nieaktywne mikrobiologicznie. Promieniowanie wypacza strukturę ich materiału genetycznego i uniemożliwia cząsteczkom wirusowym tworzenie większej liczby kopii. Promieniowanie UV-C dezynfekuje powietrze i powierzchnie w pomieszczeniu (ściany, blaty, przedmioty itp.).

Biobójcze właściwości promieniowania UV-C powodują nieodwracalną dezaktywację szkodliwych mikroorganizmów!

99.9%

neutralizacji

• • • • •

bakterii wirusów pleśni grzybów innych drobnoustrojów


6


Technologia

PURELIGHT LUG Rozwiązania z rodziny PURELIGHT LUG wykorzystują światło ultrafioletowe w redukcji zagrożeń dla zdrowia. Skuteczna eliminacja szkodliwych drobnoustrojów jest banalnie prosta. Wystarczy skorzystać z funkcji naświetlania w przestrzeni, którą chcemy poddać sterylizacji. Pamiętaj, aby postępować zgodnie ze wskazówkami przygotowanymi w instrukcji.

Stosowanie opraw UV-C to jedna z najefektywniejszych metod oczyszczania powietrza i powierzchni. Potwierdzona skuteczność wykorzystania fal o długości 253.7 nm pozwala uzyskać skuteczny efekt dezynfekcji. PURELIGHT wspiera Twoje bezpieczeństwo w każdej publicznej przestrzeni. Korzystaj z niej wszędzie tam, gdzie jakość usług łączy się z bezpieczeństwem:

Zastrzegamy sobie prawo zmian konstrukcyjnych w oprawach oświetleniowych Aktualne dane produktu oraz Ogólne Warunki Gwarancji dostępne na naszej stronie www.lug.com.pl

‣ szpitale i kliniki ‣ przychodnie medyczne gabinety lekar skie i zabiegowe ‣ laboratoria ‣ apteki ‣ przemysł farmaceutyczny spożywczo-przetwórczy, kosmetyczny ‣ hotele i sanatoria ‣ zakłady kosmetyczne i fryzjerskie ‣ przemysł spożywczy ‣ restauracje ‣ biura ‣ szkoły ‣ jednostki administracyjne ‣ firmy usługowe ‣ zakłady produkcyjne ‣ stacje paliw ‣ firmy kurierskie

7


SKUTECZNOŚĆ DEKONTAMINACJI (%) 100 80 60 40 20 0

serratia marcenscens

bacillus subtilis

rozwiązanie konkurencji competition solution

cladosporium sphaerosperum rozwiązanie LUG LUG solution

nazwa mikroorganizmu

grupa

rozwiązanie konkurencji [%]

PURELIGH LUG FLOW [%]

serratia marcenscens

bakteria

96,7

100

bacillus subtilis

bakteria

84,1

99,95

cladosporium sphaerosperum

grzyb

32,7

46,09

Skuteczność dekontaminacji na podstawie badań w akredytowanym włoskim laboratorium Tecnal zgodnie z normą ISO 15714:2019

8


DOWIEDZIONA SKUTECZNOŚĆ POŚWIADCZONA BADANIAMI I CERTYFIKATAMI Posiadając ponad 30-letnie doświadczenie jesteśmy nadzwyczaj świadomi, że poza nienagannym designem czy wysoką jakością produktów, bezpieczeństwo stanowi fundamentalną rolę. Przed wprowadzeniem naszych opraw oświetleniowyh na rynek, zawsze przeprowadzamy kompleks testów - nie innaczej jest z naszymi urządzeniami do dekontamincacji powietrza i powierzchni PURELIGHT LUG. Projektując urządzenia opartę o technologię UV-C, nadrzędnym celem było uzyskanie najwyższej skuteczności przy zachowaniu jak największego bezpieczeństwa pracy urządzeń. Nasze produkty z rodziny PURELIGHT LUG przeszły szerg badań i posiadają certyfikację krajowych oraz zagarnicznych akredytowanych laboratoriów. Dzięki zgodności z międzynarodowymi normami, możemy zapewnić wszystkich użytkowników urządzeń PURELIGHT LUG o efektywności eliminacji patogenów przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczństwa!

SKUTECZNOŚĆ PRODUKTÓW PURELIGHT LUG GWARANTUJĄ: •

Udowodniona skuteczność promieniowania elektromagnetycznego o długości fali 253,7nm przy neutralizacji patogenów, w tym wirusa SARS-COV2. Wykorzystywanie w produktach PURELIGHT LUG promienników UV-C uznanych producentów, gwarantujących optymalną emisję promieniowania elektromagnetycznego o długości fali 253,7nm. Przeprowadzone symulacje i badania rzeczywistych uzyskiwanych wielkości natężeń promieniowania UV-C w wewnętrznym certyfikowanym laboratorium. Przeprowadzone badania skuteczności dekontaminacji w akredytowanym włoskim laboratorium TECNAL zgodnie z normą ISO 15714:2019 oraz w Instytucie Biotechnologii Rolno-Spożywczej im. prof. Wacława Dąbrowskiego w Łodzi, Bezpieczeństwo użytkowania elektrycznych urządzeń do oczyszczania powietrza potwierdzone badaniami w akredytowanym Laboratorium Badawczym ITE Oddział PREDOM zgodnie z normą IEC 60335-2-65 Spełnienie wymagań higienicznych potwierdzone przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego PZH

Zastrzegamy sobie prawo zmian konstrukcyjnych w oprawach oświetleniowych Aktualne dane produktu oraz Ogólne Warunki Gwarancji dostępne na naszej stronie www.lug.com.pl

9


Dbamy o Twoje

BEZPIECZEŃSTWO Projektując rozwiązania bazujące na technologii UV-C,

Oprawy PURELIGHT LUG spełniają normy:

zapewniamy najwyższą jakość rozwiązań. Skuteczność technologii UV-C wymaga stosowania środków ostrożności Przygotowaliśmy produkty, które wspierają cię

wskaże kiedy należy wymienić promiennik

‣ PN-EN 55011/15

‣ EN 60061-1

‣ PN-EN 61547

‣ EN 62471 (Grupa ryzyka

‣ PN-EN 61000-3-2

fotobiologicznego 3)

w tej staranności.

Licznik czasu pracy

‣ EN 61195

‣ PN-EN IEC 630000

‣ EN 60598-2-1

Pilot wygoda sterowania oprawą bez konieczności przebywania w sterylizowanej przestrzeni

Czujnik ruchu PIR podniesienie bezpieczeństwa użytkowania

Instrukcja użytkowania 1.

W celu włączenia opraw PURELIGHT LUG DIRECT oraz PURELIGHT LUG HYBRID (w trybie świecenia bezpośredniego) użytkownik musi osobiście skontrolować pomieszczenie i upewnić się, że nie przebywają w nim ludzie ani zwierzęta! Bezpośrednie promieniowanie UV-C wpływa negatywnie także na rośliny i tekstylia.

2.

Po włączeniu urządzenia PURELIGHT LUG DIRECT oraz PURELIGHT LUG HYBRID (w trybie świecenia bezpośredniego) należy niezwłocznie opuścić sterylizowane pomieszczeni.

3.

Podczas włączania i wyłączania urządzenia PURELIGHT LUG DIRECT oraz PURELIGHT LUG HYBRID prosimy o zachowanie maksymalnej możliwej odległości, optymalnie 4 m. Wymagane jest także stosowanie odzieży ochronnej, w tym przyłbic lub okularów ochronnych.

10

4.

W przypadku opraw PURELIGHT LUG HYBRID oraz PURELIGHT LUG DIRECT pilot umożliwia włączenie promiennika zewnętrznego. Komorę przepływową można włączyć jedynie bezpośrednio przyciskiem na urządzeniu.

5.

Aby włączyć oprawę należy skierować pilot w stronę urządzenia i nacisnąć przycisk ON. Wyłączamy oprawę nakierowując pilot na urządzenie i naciskając przycisk OFF. Zasięg pilota umożliwia włączenie oprawy z bezpiecznej odległości i oddalenie się od urządzenia.


Mazowieckie Centrum Stomatologiczne Warszawa, Polska

Szpital Wojewódzki Gorzów Wielkopolski, Polska

eobuwie.pl Nowy Kisielin, Polska

Szpitalny Oddział Ratunkowy Zielona Góra, Polska

Zastrzegamy sobie prawo zmian konstrukcyjnych w oprawach oświetleniowych Aktualne dane produktu oraz Ogólne Warunki Gwarancji dostępne na naszej stronie www.lug.com.pl

11


Rodzina urządzeń

PURELIGHT LUG PURELIGHT LUG DIRECT

12

Bezpieczeństwo w podstawowej wersji.

PURELIGHT LUG DIRECT OPTI

14

w wersji symetrycznej i asymetrycznej

PURELIGHT LUG FLOW Dodatkowe funkcje i możliwości w odpowiedniej formie

12

20


PURELIGHT LUG HYBRID

24

Prowadzenie ciągłej dezynfekcji powietrza

PURELIGHT LUG FLOW STATION

26

Najpotężniejsze rozwiązanie w mobilnej formie

AKCESORIA Rozszerz możliwości przy pomocy dostępnych akcesoriów

Zastrzegamy sobie prawo zmian konstrukcyjnych w oprawach oświetleniowych Aktualne dane produktu oraz Ogólne Warunki Gwarancji dostępne na naszej stronie www.lug.com.pl

28

13


Oprawy dostępne również z

LICZNIKIEM CZASU PRACY PILOTEM ZDALNEGO STEROWANIA oraz

CZUJNIKIEM RUCHU PIR

50 mm Promieniowanie UV-C dezynfekuje powietrze i powierzchnie w pomieszczeniu (ściany, blaty, przedmioty itp.). Dzięki swojej naturze dociera ono również do różnych zakamarków jako promienie odbite.

14

940 / 1250 mm

88 mm


PURELIGHT LUG

DIRECT ozone free

SINGLE

DOUBLE

Moc oprawy [W]

33, 40

66, 79

Moc źródła [W]

30, 36

60, 72

Maks. pow. dekontaminacji [m ]

12, 15

18, 22

3:10, 2:43

3:02, 2:33

2

Czas dekontaminacji [h:mm] Zasilacz Sposób świecenia Zalecana wys. montażu [m]

Zastrzegamy sobie prawo zmian konstrukcyjnych w oprawach oświetleniowych Aktualne dane produktu oraz Ogólne Warunki Gwarancji dostępne na naszej stronie www.lug.com.pl

ON/OFF bezpośredni 2.1 - 2.5

Żywotność źródła [h]

9 000

Gwarancja

2 lata

15


Najwyższa jakość dezynfekcji powietrza i powierzchni połączona z rozwiązaniami optycznymi kierunkującymi promieniowanie UV-C. Sterylizuj pomieszczenie tak jak tego potrzebujesz. Definiowany zespół ekspertów wesprze Cię w przygotowaniu najlepszego projektu oświetlenia UV-C.

16


PURELIGHT LUG

DIRECT OPTI ozone free

SINGLE

DOUBLE

Moc oprawy [W]

33, 40

66, 79

Moc źródła [W]

30, 36

60, 72

Maks. pow. dekontaminacji [m ]

12, 15

18, 22

0:59, 0:51

0:56, 0:47

2

Czas dekontaminacji [h:mm] Zasilacz Sposób świecenia Typ optyki Zalecana wys. montażu [m]

Zastrzegamy sobie prawo zmian konstrukcyjnych w oprawach oświetleniowych Aktualne dane produktu oraz Ogólne Warunki Gwarancji dostępne na naszej stronie www.lug.com.pl

ON/OFF bezpośredni odbłyśnik 2.1 - 2.5

Żywotność źródła [h]

9 000

Gwarancja

2 lata

17


Wersja z odbłyśnikiem

ASYMETRYCZNYM Oprawy linii PURELIGHT LUG DIRECT OPTI wyposażone są w odbłyśniki wykonane z błyszczącej, anodyzowanej blachy aluminiowej. Zastosowanie odbłyśnika w wersji asymetrycznej pozwala na lepsze ukierunkowanie wiązki emitowanych promieni UV-C w dezynfekowanym pomieszczeniu.

18


PURELIGHT LUG

DIRECT OPTI

Wersja z odbłyśnikiem

SYMETRYCZNYM Odbłyśnik w wersji symetrycznej powoduje równomierne dystrybuowanie emitowanych przez źródło lampy promieni UV-C.

Zastrzegamy sobie prawo zmian konstrukcyjnych w oprawach oświetleniowych Aktualne dane produktu oraz Ogólne Warunki Gwarancji dostępne na naszej stronie www.lug.com.pl

19


121 / 135 mm

2 długości 940 / 1250 mm

20

182 / 188 mm


PURELIGHT LUG

DIRECT OPTI

Oprawa dostępna w wersji z jednym lub dwoma źródłami światła

SINGLE DOUBLE

Oprawy dostępne również z

LICZNIKIEM CZASU PRACY CZUJNIKIEM RUCHU PIR oraz

PILOTEM ZDALNEGO STEROWANIA

Zastrzegamy sobie prawo zmian konstrukcyjnych w oprawach oświetleniowych Aktualne dane produktu oraz Ogólne Warunki Gwarancji dostępne na naszej stronie www.lug.com.pl

21


LICZNIK CZASU PRACY

Każda oprawa wyposażona jest w

Dostępna jest również wersja z

PILOTEM ZDALNEGO STEROWANIA

Stała dezynfekcja powietrza w trosce o Twoje bezpieczeństwo Przepływowa lampa UV-C to rozwiązanie stworzone z myślą o sterylizacji pomieszczeń, w których przebywają ludzie. Wymuszony obieg powietrza i bezpieczna osłona emitowanego światła UV-C zapewnia możliwość stosowania opraw w obecności osób w pomieszczeniach.

22

1070 / 1370 mm

150 mm 150 mm

1495 / 1795 mm


PURELIGHT LUG

FLOW ozone free

Moc oprawy [W] 68, 76, 100, 110 Moc źródła [W] 2x30, 2x36, 3x30, 3x36 Maks. pow. dekontaminacji [m2] 17, 20, 25, 30 Maks. objętość pomieszczenia [m3] 50, 60, 75, 90 Zasilacz Sposób świecenia

ON/OFF pośredni

Typ optyki

zamknięta

Kolor obudowy

inox, bialy

Zalecana wys. montażu [m] Żywotność źródła [h]

2.1 - 2.5 9 000

Gwarancja 2 lata

Zastrzegamy sobie prawo zmian konstrukcyjnych w oprawach oświetleniowych Aktualne dane produktu oraz Ogólne Warunki Gwarancji dostępne na naszej stronie www.lug.com.pl

23


Możliwość intensywnej dezynfekcji powietrza w obecności ludzi dzięki komorze przepływowej UV-C. Dzięki wymuszonemu obiegowi powietrza, dekontaminacja odbywa się w zamkniętej komorze urządzenia. Pobierane powietrze zostaję oczyszczone ze wszelkich patogenów na wskutek działania promieniowania UV-C. Rozwiązanie zapewnia bezpieczne użytkowanie w obecności osób przebywających w danym pomieszczeniu.

24


Zasada działania dezynfekcji

PRZEPŁYWOWEJ

Zastrzegamy sobie prawo zmian konstrukcyjnych w oprawach oświetleniowych Aktualne dane produktu oraz Ogólne Warunki Gwarancji dostępne na naszej stronie www.lug.com.pl

25


LICZNIK CZASU PRACY

Każda oprawa wyposażona jest w

Dostępna jest również wersja z

PILOTEM ZDALNEGO STEROWANIA

1070 / 1370 mm

Połączenie oprawy przepływowej z zewnętrznym promiennikiem Wykorzystaj maksymalny potencjał opraw UV-C. Zadbaj o najwyższą jakość sterylizacji powietrza. Niezwodna, nieprzerwana praca połączona z funkcją sterylizacji powierzchni po opuszczeniu pomieszczeń przez ludzi.

26

150 mm 150 mm

1495 / 1795 mm


PURELIGHT LUG

HYBRID TCL+T8 2G11+G13

ozone free

Moc oprawy [W] 102, 110 Moc źródła [W] 3x30, 3x36 Maks. pow. dekontaminacji [m2] 17, 20 Maks. objętość pomieszczenia [m3] 50, 60 Zasilacz Sposób świecenia Typ optyki Kolor obudowy Zalecana wys. montażu [m] Żywotność źródła [h]

ON/OFF bezpośredni/pośredni otwarta/zamknięta inox, bialy 2.1 - 2.5 9 000

Gwarancja 2 lata

Zastrzegamy sobie prawo zmian konstrukcyjnych w oprawach oświetleniowych Aktualne dane produktu oraz Ogólne Warunki Gwarancji dostępne na naszej stronie www.lug.com.pl

27


MOŻLIWOŚĆ USTAWIANIA POZIOMU PRZEPŁYWU 5-stopniowa regulacja

PROGRAMOWALNOŚĆ Ustawianie czasu pracy

ERGONOMIA Uchwyt pozwalający na wygodne przestawianie

OSZCZĘDNOŚĆ CZASU Licznik czasu pracy promienników – brak obowiązku prowadzenia dodatkowej dokumentacji

BEZPIECZEŃSTWO Awaryjne wyłączenie w przypadku otwarcia drzwiczek podczas pracy urządzenia

ESTETYKA Możliwość opatrzenia dodatkową personalizowaną grafiką

PRZEPŁYWOWOŚĆ Możliwość w pełni bezpiecznego użytkowania w obecności ludzi

MOBLINOŚĆ Kółka zapewniające szybkie i bezwysiłkowe przestawianie

28


PURELIGHT LUG

FLOW STATION 230V

2G11

ozone free

Najpotężniejsza moc dla szybkiej dezynfekcji w każdym pomieszczeniu Mobilna przepływowa jednostka UV-C pozwala na skuteczną i szybką dezynfekcję powietrza wszędzie tam gdzie zajdzie taka potrzeba. Osłony emitowanego światła UV-C zapewniają bezpieczeństwo osób przebywających wewnątrz dezynfekowanych pomieszczeń.

Moc [W] 341, 361, 387, 420, 452 Zasilanie Prędkość przepływu powietrza [m/s] Wydajność urządzenia [m3/h] Typ promiennika Liczba promienników Rodzaj osprzętu Przyłącze elektryczne Sposób świecenia

230V/50Hz 1,95, 2,95, 4,35, 6,6, 9,9 84, 127, 188, 285, 428 TC-L UV-C 95W 4 panel sterowania przewód 3-żyłowy o długości 2 m ze złączem UNISCHUKO wewnętrzna komora UV-C

Zakres temperatury pracy 0˚C ... +35˚C Kolor obudowy

biały

Żywotność promiennika UV-C [h] 9 000 Gwarancja 2 lata

Zastrzegamy sobie prawo zmian konstrukcyjnych w oprawach oświetleniowych Aktualne dane produktu oraz Ogólne Warunki Gwarancji dostępne na naszej stronie www.lug.com.pl

29


Pilot

zdalnego sterowania Cała rodzina opraw PURELIGHT LUG jest już dostępna w wersjach umożliwiających wygodne załączanie bez konieczności zbliżania się do urządzeń. W celu załączenia oprawy należy skierować sygnał pilota w kierunku urządzenia. Zasięg pilota umożliwia włączenie oprawy i bezpieczne oddalenie się od urządzenia.

Stojak mobilny

Wszystkie oprawy PURELIGHT LUG możesz wykorzystać jako rozwiązanie mobilne. Podstawa jezdna oraz długi przewód zasilający pozwalają na łatwe przewożenie zamontowanej oprawy między stanowiskami lub pomieszczeniami.

Kratka ochronna

Kratka ochronna chroni świetlówki przed uszkodzeniami mechanicznymi. Prosty sposób montażu umożliwia wygodną wymianę promienników po upływie okresu ich żywotności.

30


PURELIGHT LUG

AKCESORIA

Filtr

gąbkowy Dzięki precyzyjnie zaprojektowanemu systemowi filtracji powietrza oprawa zatrzymuje do 99,9% zanieczyszczeń m.in. alergeny, pyłki, kurz, lotne związki organiczne, a także nieprzyjemne zapachy. W połączeniu z promieniowaniem UV-C, które eliminuje bakterie, roztocza, wirusy i grzyby rozwiązania z rodziny PURELIGHT LUG FLOW zapewniają wyjątkową czystość i świeże powietrze w pomieszczeniu.

Licznik czasu pracy

Cyfrowy licznik czasu pracy wyposażony w wbudowany przycisk umożliwia zliczanie liczby godzin pracy oprawy wyposażonej w źródła światła UV-C. To idealne rozwiązanie wdrożone z myślą o przestrzeganiu najwyższych standardów bezpieczeństwa i zachowania zdolności użytkowej specjalistycznych lampy promieniotwórczych.

Czujnik ruchu PIR

Urządzenia PURELIGHT LUG DIRECT oraz PURELIGHT LUG HYBRID dostępne są z dodatkowym zabezpieczeniem w postaci czujnika ruchu PIR. Czujnik zapewnia wyłączenie się promiennków zewnetrznych urządzenia zawsze wtedy, gdy w pomieszczeniu zostanie stwierdzony ruch. Akcesorium zwiększające bezpieczeństwo i komfort użytkowania.

Zastrzegamy sobie prawo zmian konstrukcyjnych w oprawach oświetleniowych Aktualne dane produktu oraz Ogólne Warunki Gwarancji dostępne na naszej stronie www.lug.com.pl

31


Producent Profesjonalnych Rozwiązań Oświetleniowych LED LUG Light Factory Sp. z o.o. ul. Gorzowska 11, 65-127 Zielona Góra marketing@lug.com.pl www.lug.com.pl

32