Page 1

Найзнаменитіша теорема математики — це теорема Піфагора. Площа квадрату побудованого на гіпотенузі дорівнює сумі площ квадратів побудованих на катетах Більшість знає її як Піфагорові штани, які на всі сторони рівні Вчені посилали цю теорему на інші планети в пошуках розумних істот. Впорядкували учениці 8-А класу Войтенко Катя, Бевзюк Юля

Не роби нічого того, чого не знаєш. Але вчись усьому, що потрібно знати, і тоді будеш спокійно жити.

Піфагор жив у Стародавній Греції приблизно 500 років до нашої ери. Він народився дуже гарним і розумним хлопчиком. Прожив довге і цікаве життя. Займався математикою, астрономією, музикою, політикою, навчав дітей.

Вдячні учні його настанови зберегли і до нашого часу як

“Золоті вірші”.


І будучи на самоті, і на людях—бійся здійснити вчинок негідний! Честь свою бережи! Будь завжди справедливий і в словах і у вчинках своїх, дотримуючись непохитно велінь і розуму, і закону. Роби лиш те, що в майбутньому не засмутить тебе. Роби лиш те, що потім тобі не завдасть горя-болю і не буде причиною для каяття і докорів сумління Бійся бути скупим!

У житті своєму дотримуйся—скільки можеш - порядку. Розкіш у всьому жени-відганяй! Розкіш твоя—знада для заздрощі, що є в людях, які бачать і знають тебе. Не зневажай здоров’ям свого тіла. Давай йому вчасно їжу і пиття, і вправи в яких воно потребує. Не зачиняй очей своїх, коли хочеш спати, не розглянувши вчинків своїх у минулий день. Пам'ятай, що блага земні, коли з легкістю людям даються, легко йдуть од них, легко зникають.

Золоті вірші Піфагора  

Учнівська публікація