Page 1

GUIDE

Cestovanie ʰravelling


94

| TRAVEL |

LUXURY SHOPPING GUIDE

物alaysia

MALAJZIA 094_101_Malajsie1.indd 94

24.3.2009 16:45:33


Tie najkrajšie miesta odjakživa patrili bohom, jedno z nich však bude patriť už len vám! Since time began the most beautiful places have belonged to the gods, but one can belong to you!

A kdeže sa to miesto snov nachád- And where is this place of dreams? za? Na súostroví Langkawi v Andamanskom In Malaysia´s archipelago of Langkawi. While mori. Aj keď jeho hlavný ostrov pokrýva prevažne dažďový prales a ryžové polia, nájdete tu tie najkrajšie pláže na svete. Komplex Four Seasons sa rozkladá na jednej z nich - Tanjung Rhu. Malajskú oázu luxusu tvorí 91 pavilónov a viliek, ktoré ponúkajú fantastický výhľad na Andamanské more. V tomto kúte plnom prepychu sa prirodzene snúbi tradičná malajská architektúra s dotykmi moderného štýlu. Vysoké trámové stropy a drevené podlahy doplnené splývavými tkaninami svetlých farieb podčiarkujú pocit uvoľnenia a pohodlia. K výbave všetkých ubytovacích zariadení patrí priestorná mramorová kúpeľňa a veranda, vily majú navyše vlastný bazén. Okolitá zeleň zaručuje dokonalé súkromie. Kúpele, ktoré sú oázou absolútneho pokoja, sa nachádzajú v impozantnom komplexe šiestich budov. Odborný personál poskytuje nielen malajské masáže, ale ich ponuka zahŕňa aj masáže thajské a indické, cvičenie jógy a veľké množstvo čistiacich a liečebných postupov, vďaka ktorým sa budete cítiť odpočinutí a svieži.

094_101_Malajsie1.indd 95

predominantly still rainforest and paddy, the main island of the archipelago of Langkawi has some of the most amazing beaches in the word. The Four Seasons Resort is positioned just off that of Tanjung Rhu. A Malaysian luxury retreat made up of 91 guest pavilions and villas, all offering incredible views of the Andaman Sea. Traditional Malay architecture comes together naturally with contemporary touches at this luxury haven. High-beamed ceilings and wooden floors complemented by flowing pale fabrics exude relaxation and comfort. All of the accommodations come with large marble bathrooms and verandahs and are surrounded by green areas to ensure utmost privacy. The villas come with the added extra of a private pool. The spa, an impressive six-pavilion affair, is a masterpiece of serenity. Not only are the staff members experts at local treatments, but they will also offer Thai and Indian massages, yoga classes and an abundance of purifying, healing practices to ensure you emerge feeling revived and renewed. ...

27.3.2009 13:06:25


96

...

| TRAVEL |

LUXURY SHOPPING GUIDE

Pôvodná domorodá architektúra v harmonickom spojení s dokonalými službami - presne v takom svetle sa vám predstaví Four Seasons na Langkavi. Four Seasons integrates indigenous architecture with gracious service.

094_101_Malajsie1.indd 96

24.3.2009 16:46:58


Iba váš raj na zemi ponúka Beach Villa - osamotená jednoizbová chata zaručuje dokonalé súkromie. Stačí jeden krok a ste na pláži, oči prechádzajú nad krásou azúrového mora. Cestička záhradou vaše kroky dovedie k súkromnému bazénu! Overlooking the azure sea with the white sandy beach a step down from the deck, each stand-alone one-bedroom Beach Villa features a quiet garden path leading to a private plunge pool and reflecting pond.

...

094_101_Malajsie1.indd 97

27.3.2009 12:37:24


98

...

| TRAVEL |

LUXURY SHOPPING GUIDE

Letovisku Four Season Langkawi sa v Malajzii žiadne iné nevyrovná rozkladá sa totiž na jednej z najkrajších pláží celého súostrovia – Tanjung Rhu, obklopenej sviežou prírodou a dramatickými útesmi. Langkawi is a tropical paradise of lush foliage and dramatic cliffs. Set on Tanjung Rhu, one of the island's best beaches, Four Seasons is a resort experience unmatched in Malaysia.

094_101_Malajsie1.indd 98

24.3.2009 16:48:46


094_101_Malajsie1.indd 99

24.3.2009 16:49:37


100

...

| TRAVEL |

LUXURY SHOPPING GUIDE

Architektúra všetkých 91 pavilónov a víl vás uchváti spojením pôvodnej architektoniky s poslednými výdobytkami civilizácie. Drevené podlahy, vzdušné stropy, rozľahlé verandy, remeselné prevedenie dekorácií – všetko odkazuje k dominancii divokej prírody ostrovov. The generously sized guest accommodations are a fusion of traditional Malaysian design elements and contemporary resort features, with timber floors, soaring ceilings and large open verandahs. Inspired by the traditions of indigenous artisans, the décor reflects the vibrancy of the natural environment.

094_101_Malajsie1.indd 100

24.3.2009 16:49:55


FOTO: GORTZ, MARKUS /FOUR SEASONS HOTELS AND RESORT

094_101_Malajsie1.indd 101

Pre odpočinok sú ako stvorené prútené pohovky s mnohými farebnými poduškami v Rhu bare. Nie je nič príjemnejšieho než popíjať exotický drink a sledovať modravé diaľky. V nápojovom lístku nechýba ponuka zahraničných pív ani široký vínový lístok. Amidst hanging fabrics, guests lounge on wicker sofas piled high with coloured cushions, while enjoying views of clear blue waters and beyond. Rhu Bar offers special tropical cocktails, old favourites, international beers and an extensive wine list.

24.3.2009 16:50:50


102

| TRAVEL |

LUXURY SHOPPING GUIDE

Dovolenka 3. tisícročia

Text Lucie Hášová Truhelková

102_104_Travel1.indd 102

Skúšky odolnosti, pôsty, litre potu, mráz... a nezabudnuteľné zážitky. Elitní cestovatelia začali túžiť po tom, čo sa nedá len tak kúpiť: siahnuť si až na samé dno svojich fyzických a psychických síl. Tí, ktorí už majú všetko, chcú totiž tiež všetko zažiť. Nocovať v slume, presť vlakom Indiu... Predstavujeme vám tie najzaujímavejšie miesta na Zemi, kde aj vás okúzli majestátna krajina a vyskúšate si, či vydržíte toľko, koľko myslíte. Alebo ešte viac.

CESTY ZA TICHOM Deň v írskom programe Body and Soul začína o pol siedmej ráno. A to zabúchaním na dvere, po ktorom už neexistuje otočenie sa na druhý bok – za pol hodiny už totiž budete lapať po dychu na cvičebnej podložke, končatiny zamotané do uzla... Po miniraňajkách (čaj bez kofeínu, zabudnite na mlieko či cukor) vyrazíte na poldňový trek do okolitých hôr spojený s jazdou na kajaku, alebo šliapaním do pedálov horského bicykla. Na druhý deň ráno vás budú

bolieť aj tie svaly, o ktorých ste ani nevedeli, že existujú. Za päťdňové týranie tela zaplatíte 2 500 dolárov a po celý čas budete odpočítavať hodiny do konca, aby ste napokon zistili, že tento zážitok si chcete rozhodne zopakovať. Intenzívny fitness program v kúpeľoch Golden Door v Kalifornii vám zocelí telo za 7 995 dolárov týždenne. Spolu s dvadsať míľových pochodov horskými serpentínami tu pre vás majú solárium, saunu, hydroterapiu, prechádzku japonskými záhradami, spinning či tenis.

PO KOĽAJNICIACH AKO KEDYSI Zabudnite na Orient Express - takto už cestoval každý druhý. Nostalgické niekoľkodňové cestovanie vlakom môžete zažiť na mnohých okúzľujúcich miestach planéty. Kanadský Rocky Mountaineer vás prevezie divokou prírodou z jedného pobrežia Kanady na druhé! Náročnejší cestujúci si môžu kúpiť lístok do triedy GoldLeaf, ktorý má dve poschodia a obrovské okná. Vďaka tomu

FOTO: ARCHIV FIRMY (1)

Éra vylihovania pri bazénoch päťhviezdičkových hotelov s koktajlom v ruke definitívne skončila. Čo ju nahradilo? The times of idling around five-star hotel pools with a cocktail in hand are, once and for all, over?

27.3.2009 12:32:35


Vlak Rocky Mountaineer na trase (naľavo). Meditácia v Golden Door Spa v kalifornskom Escondide (dole). The Rocky Mountaineer train on the tracks (left). Golden Door Spa meditation at the Californian Escondido (below).

Ŀ

rd ʪillennium ʱacation

budete mať jazerá, hlboké lesy a nespútané hory ako na dlani, nehovoriac o zážitku pri prejazde cez most Stoney Creek. Radšej by ste obdivovali iný kontinent? V tom prípade nastúpte na palubu vlaku Pýcha Afriky na trati Rovos Rail. V kupé obloženom drevom môžete stráviť jednu noc alebo aj dvojtýždňový výlet. V priebehu cesty z Kapského Mesta do Tanzánie uvidíte Viktoriine vodopády, púštne planiny, trstinové polia, rezervácie... Len nepočítajte s tým, že nejaké to kilo schudnete- vlak totiž disponuje päťhviezdičkovou kuchyňou. S vlakom Deccan Odyssey precestujete za osem dní podstatný kus Indie. Jeho vozy sú zariadené v duchu kráľovského honoru a pozor, pôjde s vami aj špeciálny vagón so spa! Nástup aj cieľ je v Bombaji, ale už na druhý deň budete obedovať na piesočnej pláži a prezerať si paláce, chrámy, jaskyne... Veľa dovoleniek vo vlaku si môžete objednať aj prostredníctvom českej kancelárie Dovolená snú (www.dovole-

102_104_Travel1.indd 103

nasnu.cz) – cena osemdňovej cesty z Bombaja do Bombaja tu začína na 51 250 Kč.

MRÁZ NA CHRBÁTE Lyžovanie v Aspene je passé. Zimnú dovolenku, na ktorú sa nezabúda, prežijete v ľadovom hoteli. Vo švédskej dedine Jukkasjärvi, 200 kilometrov severne od polárneho kruhu, na vás čaká designový skvost – Icehotel. Každoročne je vystavený z ľadových kvádrov zamrznutého toku Torne River. Prvá väčšia stavba sa na tejto rieke objavila pred takmer dvadsiatimi rokmi – bolo to iglu rozkladajúce sa na ploche 60 metrov štvorcových. Slúžilo pre zahájenie výstavy francúzskeho umelca Jannota Derita. Jedného večera sa skupinka zahraničných hostí rozhodla, že iglu využije namiesto hotela. Nasledujúce ráno nadšene rozprávali o unikátnom zážitku a koncept ICEHOTELu bol na svete. Dnes už v ľadovom hoteli hostia nielen prespávajú. ICEHOTEL pre svojich klientov organizu-

je napríklad výlety na snežných skútroch za polárnou žiarou. Spolu s nimi ale rozhodne odporúčame kurz Sochárstva z ľadu. Pod vedením profesionálneho lektora a s profesionálnymi nástrojmi si za 600 švédskych korún počas stopäťdesiatich minút vyskúšate z chladného ľadu vytvoriť jedinečný sochársky kúsok. A aby vám pritom nebola zima, zohreje vás horúci brusnicový džús. Možno v sebe objavíte skrytý talent a o rok už budete tráviť dovolenku vo svojom vlastnom iglu. A možno nie. Ale to predsa nemôžete vedieť, kým to na vlastnej koži neskúsite!

Endurance trials, fasting, litres of sweat and frost … along with unforgettable experiences. Top-of-the-chart travellers began longing for something even money can not easily buy: getting to know oneself in the middle of a wilderness, reaching to the absolute limits of one’s physical and mental strength. Those who have everything also wish to experience . . .

27.3.2009 12:34:39


104

| TRAVEL |

LUXURY SHOPPING GUIDE

Ľadové hotely vás vyvezú za polárnou žiarou. Ice hotels will lead you to the Aurora.

Okúzľujúci interiér indického vlaku Deccan Odyssey. The glamorous interior of the Indian Deccan Odyssey train.

Lyžovanie v Aspene je out. Tvorte sochy z ľadu! Skiing in Aspen is passé. Carve ice statues!

travel across India on a train. We introduce you to the most interesting places on Earth. You can be entranced by majestic scenery but you can also challenge yourself to endure as much as you can take, and more.

JOURNEY INTO SILENCE A day at the Irish Body & Soul programme starts at 6.30 a.m. After the first bang on the door there's no turning back, no time for a sleep-in - half an hour later you’ll be trying to catch your breath on a mat with your legs twisted like a pretzel. Once you're through your “mini-mini” breakfast (caffeine-free tea, not to mention the milk and sugar), you’ll rush out for a half-day trek in the surrounding mountains, with some added kayaking or a mountain bike ride. The next morning you’ll feel pain in muscles you've never heard of. This five-day abuse of your body will set you back 2 500 dollars. You'll constantly be counting the minutes to the end, but later you'll discover you want more. The Californian Golden Door spa intensive fitness programme will harden your body for 7 995 dollars a week. Apart from a 20-mile-long march along mountainous paths you can enjoy a solarium,

102_104_Travel1.indd 104

ONCE UPON A TIME ON THE TRAIN TRACKS

day, you will lunch on a sandy beach and discover palaces, bazaars, temples and caves. You can reserve such vacations through Czech travel office Dovolena snu (www.dovolenasnu. cz). Journey prices start at CZK 51 250.

Forget the Orient Express - it's nothing new under the sun. There are now plenty of alternative nostalgic several-day train travels along many varied, fascinating routes. The coast-tocoast Canadian Rocky Mountaineer takes you through a wilderness. The more demanding traveller can opt for the GoldLeaf doubledecker class with huge windows. All the lakes, deep forests and mountains will be right before your eyes, not to mention the thrill of the Stoney Creek bridge crossing. Rail holiday enthusiasts can also hop on the Pride of Africa on the Rovos Rail route. Trips from one day to two weeks' long provide comfortable coupés inlaid with wood. Going from Cape Town to Tanzania, you will see Victoria Falls, desert plains, sugar cane fields and nature reserves. Just don't expect to lose weight en route; the train has a five-star kitchen. On the Deccan Odyssey you’ll travel through a good part of India in eight days. The carriages, equipped in the Indian Royal nobility style, include a special spa wagon. The train starts and finishes in Bombay. On the second

Skiing in Aspen is an obsolete fashion. For an unforgettable winter vacation you need the ICEHOTEL. Set in the Swedish village of Jukkasjärvi, 200 kilometres north of the Arctic Circle, this design jewel is rebuilt annually from ice blocks taken from the Torne River. The first large building – an Igloo covering almost 650 square feet constructed for an exhibition of French artist Jannota Derita – appeared on this frozen river almost twenty years ago. One day, some foreign visitors decided to use it as a hotel. The next morning they enthusiastically told of their unique experience and the ICE HOTEL concept was born. Today’s visitors not only sleep here, they also enjoy snow scooter trips in search of the Aurora lights or take an ice statue carving course with provided tools and a professional lecturer, along with warm cranberry juice! Perhaps you have a hidden talent and will soon be vacationing in your own igloo.

sauna, hydrotherapy, spinning, tennis and Japanese garden walks.

CHILL IN THE BACK

FOTO: ARCHIV FIRMY (2), INDIGO (2)

. . . everything. To spend a night in a slum or to

24.3.2009 16:55:19


TRAVEL

Medové týždne

oneymoon à la ollywood

Celebrity veľmi dobre vedia, kde môžu zažiť nezabudnuteľné medové týždne. Uvádzame zoznam najromantickejších miest, ktoré navštívili hviezdne osobnosti. Celebrities know very well where to spend an unforgettable honeymoon. Here is a line-up of the most romantic locations chosen by the stars.

1 noc / 26 680 Sk USD 1,300 / 1 night

1 noc / 34 900 Sk USD 1,700 / 1 night

Kurumba Resort, Maldives, Tom Cruise & Katie Holmes Po svadobnom obrade v Bracciane tu mladomanželia Tom Cruise a Katie Holmesová strávili dva nádherné týždne. Po celom ostrove je rozmiestnených takmer 200 bungalovov a viliek zariadených v antickom štýle s art-deco sprchami na rozľahlých terasách. Po príchode vás bude čakať kôš plný tropického ovocia, fľaša vína, romantická večera pri sviečkach a čarovný kúpeľ, ktorý pre vás pripraví váš osobný sluha. Newlyweds Tom Cruise and Katie Holmes spent two wonderful weeks here following their wedding in Bracciano. Almost 200 bungalows and villas dotted around the entire island are furnished in antique style, with an art-deco shower on their expansive terraces. Upon arrival you will find a basket full of tropical fruit, a bottle of wine, a romantic candlelit dinner and an enchanting bath prepared for you by your personal servant. www.kurumba.com

1 noc / 123 138 Sk USD 6,000 / 1 night

Frègate Island, Seychelles, Brad Pitt & Jennifer Aniston Ak chcete prežiť medové týždne v súkromí, ideálnym miestom je Frégate Island. Je to najvzdialenejší z granitových ostrovov Seychelského súostrovia, na ktorom sa doteraz v tom istom čase nikdy nezdržiavalo viac než 40 hostí. Chatky sú rozmiestnené takým spôsobom, aby bolo zabezpečené maximálne súkromie návštevníkov, čo ocenili napríklad Paul McCartney s Heather Millsovou alebo Brad Pitt a Jennifer Annistonová. Pokiaľ si želáte uskutočniť svadobný obrad tu, k dispozícii je kaplnka. If you wish to spend your honeymoon in seclusion, Frégate Island is ideal. It is the most remote of all the granite islands of the Seychelles, never visited by more than 40 guests at any one time. The villas are dispersed in such a manner as to ensure maximum privacy, enjoyed by those such as Paul McCartney and Heather Mills or Brad Pitt and Jennifer Anniston. And if you wish to have your marriage ceremony here, a chapel is available.

Çiragan palace Kempinski, Istanbul, J. F. Kennedy Jr. & Carolyn Bessette Luxusný hotel v centre Istanbulu na brehoch istanbulského prieplavu si vybrali za cieľ romantickej svadobnej cesty John F. Kennedy Jr. a Carolyn Bessetteová po sobáši v roku 1996. Architektonickú majestátnosť tohto paláca sa podarilo skombinovať s komfortom moderných technológií. Budova ponúka panoramatický výhľad z okna prezidentského apartmánu. V ponuke tejto lokality sú aj romantické prechádzky kráľovskými záhradami. This luxury hotel in the centre of Istanbul, on the banks of the Istanbul Strait was the romantic honeymoon choice for the late John F. Kennedy Jr. and Carolyn Bessette after their 1996 wedding. The architectural majesty of the palace is combined with modern hi-tech luxury and offers a fantastic panoramic view from the presidential apartment windows. The location also offers romantic walks through the royal gardens. www.ciragan-palace.com

www.fregate.com

66 LUXURY SHOPPING GUIDE

066_68_SK_libanky.indd 66

25.9.2008 15:12:10


TRAVEL

1 noc / 22 500 Sk USD 1,100 / 1 night

San Ysidro Ranch, Montecito, Jennifer Lopez & Marc Anthony V 30-tych rokoch 20. st. prerobili herec Ronald Coman a senátor A. C. Weingand bývalý ranč na luxusné letovisko. Konala sa tu svadba Lawrence Oliviera a Vivien Leighovej a John F. Kennedy tu strávil medové týždne so svojou manželkou Jacqueline. Apartmány, ktoré páry obývali počas svojho pobytu, nesú ich mená a môžete si tu vychutnať rovnakú idylku ako Julia Robertsová a Danny Moder, Jennifer Lopezová a Marc Anthony či Sandra Bullocková a Jesse James. This former ranch was converted into a luxury resort in the 1930s by the actor Ronald Coman and senator A. C. Weingand. Lawrence Olivier and Vivien Leigh chose it as the location for their wedding, and John F. Kennedy spent his honeymoon here with his wife Jacqueline. The apartments they chose for their residence are now named after them, and you too can mingle among such stars as Julia Roberts and Danny Moder, Jennifer Lopez and Marc Anthony or Sandra Bullock and Jesse James. www.sanysidroranch.com

1 noc / 156 000 Sk USD 7,600 / night

Sand Y lane, Barbados, Tiger Woods & Elin Nordegen Hneď od okamihu, keď vás sem privezie z letiska luxusný automobil Bentley, vám bude jasné, že v prípade Sandy Lane nejde o obyčajný hotel. Tiger Woods, ktorý sa zoznámil so svojou manželkou Elin Nordegrenovou počas golfového kurzu, tu bol určite spokojný. Pre mladomanželov je pripravený špeciálny program, súčasťou ktorého je ubytovanie s výhľadom na Karibské more, fľaša exkluzívneho šampanského, večera pri sviečkach a plavba na katamarane. From the moment you are escorted in a luxury Bentley car from the airport, it will be clear that Sandy Lane is no ordinary hotel. Tiger Woods, who took wife Elin Nordegen on the golf course here, would certainly agree. A special programme is prepared for newlyweds, including accommodation with a view of the Caribbean Sea, a bottle of exclusive champagne, candlelit dinner and sailing in a catamaran.

Wakaya Club, Fiji, Tori Spelling & Dean McDermott Céline Dionová plakala, keď odtiaľto odchádzala. Ak sa rozhodnete stráviť medové týždne tu, pochopíte prečo. V romantickom raji Wakaya klubu môže byť naraz ubytovaných iba 11 párov - medzi ktorých patrili i mladomanželia Tori Spellingová a Dean McDermott. Rezervujte si pôvabnú vilu Vale O na vrchole horského masívu, odkiaľ môžete pozorovať oceán, západ alebo východ slnka a kde personál splní každé vaše želanie. When Céline Dion left here, she cried. When you spend your honeymoon here, you’ll know why. The romantic Wakaya Club paradise can be shared by a mere 11 couples at any one time – past newlyweds include Tori Spelling and Dean McDermott. Reserve the Vale O, a charming villa at the peak of a mountain range, from where you can watch the ocean, sunset or moon rise, and where the staff will satisfy your every wish. www.wakaya.com

www.sandylane.com FOTO: ARCHÍV HOTELOV (6), INDIGO (6)

1 noc / 61 400 Sk USD 2,990 / 1 night

68 LUXURY SHOPPING GUIDE

066_68_SK_libanky.indd 68

22.9.2008 17:49:55


TRAVEL

he ottest oliday ips

DOVOLENKOVÉ TIPY Erik Haugen, generálny riaditeľ spoločnosti Kiwi Collection, vám ponúka prehľad najluxusnejších lokalít na svete. Pripravil pre vás pár tipov. Erik Haugen, CEO of the Kiwi Collection offers a review of the most luxurious sites in the world and his personal tips.

1. Madeira, nádherný ostrov pri africkom pobreží sa vyznačuje staromódnym pôvabom. Preslávili ho víno a krásne záhrady, ale aj kontrast ostrovnej zelene a modrých vôd Atlantického oceánu hlboko pod ním. Výborným miestom k pobytu je Reid’s Palace. This beautiful island off the coast of Africa has an old fashioned charm. It is renowned for its wine, its beautiful gardens, and for the contrast of its greenery with the blue waters of the Atlantic Ocean, far below. Reid’s Palace is a great place to stay. 2. Barcelona,

toto katalánske mesto je celkom určite symbolom zábavy. Vďačí za to najmä svojmu mladistvému, živému a bezstarostnému charakteru, ktorý priťahuje ľudí posadnutých láskou k umeniu a k jedlu a hľadaním šťastia. Historická štvrť Ciutat Vella sa nachádza priamo v srdci mesta a môžete tu nájsť stavbu Sagrada Familia od Gaudího. This Catalan city seems to epitomise fun, with its young, lively and laid back nature attracting those who desire art, food and the pursuit of happiness. The historic Ciutat Vella district is the heart of the city and features Gaudi’s Sagrada Familia.

70 LUXURY SHOPPING GUIDE

070_071_Kiwi_B.indd 70

25.9.2008 15:15:12


„Dokonalosť dizajnu neznamená, že sa už nedá nič pridať, ale že sa už nedá nič ubrať.“ — Antoine de Saint-Exupéry

3. Platya de Fenals, Hotel Alva Park, jeden z najluxusnejších hotelov v Európe, sa nachádza pár kilometrov severne od Barcelony. Pobyt v tomto hoteli môžete stráviť na lehátkach ponorených v bazéne alebo pri golfovom simulátore vo vnútri hotela. Ťažko nájdete lepšie miesto na štýlový odpočinok. One of Europe’s most luxurious hotels, the Alva Park hotel, is located just north of Barcelona. There you can spend your days lazing on the sun beds, submerged in the swimming pool or using the indoor golf simulator. It is truly a place to relax in style. 4. Santorini, kto nevidel Santorini, neuverí. Malé súostrovie vulkanických ostrovov v strede Stredozemného mora ponúka rozprávkové výhľady a dojímavé západy slnka. Hotel La Maltese štýlového palácového dizajnu je upravený tak, aby slúžil na dokonalý oddych. Must be seen to be believed. This small archipelago of volcanic islands in the middle of the Mediterranean offers fabulous views and awe-inspiring sunsets. La Maltese hotel, with its with stylish, palatial design, is tailored to relaxation.

FOTO: ARCHÍV FIRMY (5)

www.kiwicollection.com

Erik Haugen, Generálny riaditeľ (CEO), Kiwi Collection Erik strávil dlhý čas cestovaním po celom svete, počas ktorého využíval ubytovanie v najlepších hoteloch. Erikovi sa vo svojej súčasnej pozícii v Kiwi Collection podarilo spojiť lásku k luxusnému cestovaniu so špičkovými schopnosťami v oblasti obchodného manažmentu. Vďaka získaným skúsenostiam sa Erikove meno a titul Kiwi Collection začali často spomínať v médiách na medzinárodnej úrovni. Erik has spent years travelling across the globe and staying at the world’s finest hotels. In his current role at Kiwi Collection Erik has been able to match his passion for luxury travel with his high level business management abilities. Erik’s passion for luxury travel combined with his extensive experience has lead Kiwi Collection and him to be extensively referred to in the global media.

LUXURY SHOPPING GUIDE 71

070_071_Kiwi_B.indd 71

25.9.2008 15:17:33

LG SK Travelling 2009  

LG SK Travelling 2009

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you