Page 1

Latvijas Studentu apvienības (LSA) ziņu lapa (28.01.2013 – 10.02.2012) Par jaunumiem LSA, aktuālo augstākās izglītības jomā, studentu personiskās izaugsmes iespējām un studējošo pašpārvalžu aktivitātēm Augstākā izglītība

LSA jaunumi

 

Nākamā LSA Domes sēde notiks 2. martā Ekonomikas un kultūras augstskolā. Sīkāka informācija sekos. LSA Akadēmiskā virziena tikšanās notiks 15. februārī (piektdien) plkst. 16.00 LSA birojā. Sīkāka informācija par sēdes darba kārtību un pieteikšanās, rakstot uz mikus.dubickis@lsa.lv vai zvanot 25517798. 6. februārī LSA prezentēja jauniešu veidotas rekomendācijas augstākās izglītības sasaistei ar darba tirgu. Rekomendāciju izstrāde notika projekta „Ideju forums: "Darba tirgus prasību sasaiste ar augstākās izglītības saturu. Jauniešu perspektīva.” Sīkāka informācija par prezentācijas norisi un iespēja iepazīties ar studentu izstrādātajām rekomendācijām ŠEIT.

8.02. TVNET

Studenti atbalsta ārvalstu valodu izmantošanas palielinājumu augstskolās, taču uzsver, ka nepieciešams procentuāli sabalansēt valsts un citu valodu lietojumu.

6.02. IR.LV

Ķīlis virzīs grozījumus par ES valodu lietojumu augstskolās.

5.02. TVNET

30.01. DELFI

30.01. TVNET

30.01. LA.LV

Konkursā par Latvijas augstskolu akreditācijas institūciju, kas organizēs studiju programmu licencēšanu un augstskolu, koledžu un studiju virzienu novērtēšanu, uzvarējusi Vācijas Augstākās izglītības akreditācijas aģentūra. Arī nākamajā studiju gadā gan studējošā, gan studiju kredītus izsniegs SEB banka. Tikšanās laikā ar mākslu augstskolu rektoriem Andris Bērziņš sacījis, ka Latvijā jāattīsta tieši tās izglītības jomas, kurās ir labi rezultāti, lai, konkurējot starptautiski, būtu iespējams sasniegt patiešām augsta līmeņa rezultātus. Latvijas Lauksaimniecības universitātes, Daugavpils Universitātes, Liepājas Universitātes, Rēzeknes Augstskolas un Ventspils Augstskolas rektori un prorektori tikās, lai vienotos par turpmāko sadarbību. Aptuveni mēneša laikā Latvijas reģionālās augstskolas noslēgs sadarbības līgumu, lai turpmāk kopīgi aizstāvētu savas intereses.


Projekti, semināri, apmācības, prakses iespējas, pašpārvalžu aktualitātes RTU

FORUMS SEMINĀRS KĀ IR CITUR? AIESEC

Līdz 5.martam eksakto un dabaszinātņu studenti ir aicināti piedalīties konkursa „Research Slam” pirmajā kārtā, sagatavojot 10 minūšu prezentāciju (tā var būt Power Point prezentācija, etīde, stāsts, dziesma, deja, eksperiments, video vai jebkura cita radoša izpausmes forma), kurā tiktu atklāta zinātnes nozare, virziens vai tēma, ko pēta konkursa dalībnieks. Sīkāka informācija un pieteikšanās ŠEIT. 21. februārī Swedbank galvenaja ēkā Balasta dambī 1a notiks uzņēmējdarbības interesentu forums „Biznesa sula”, kurā piedalīsies pārstāvji no tādiem uzņēmumiem kā „Aerodium”, „Wooly World” un A/S „Swedbank”. Vairāk par forumu lasi TE. 11. februārī no 11.00 līdz 12.00 ES mājā notiks seminārs „Kā veicināt savu konkurētspēju?”, kurā varēs iegūt informāciju par izglītības iespējām, resursiem, e-mācību vidi un neformālās izglītības atzīšanas procedūrām. Sīkāka informācija ŠEIT. VIAA sniedz iespēju iepazīties ar informatīvo materiālu par izglītības un apmācību sistēmu visos līmeņos Zviedrijā, Igaunijā un Lietuvā. Informatīvais materiāls atrodams ŠEIT. Starptautiskā jauniešu organizācija AIESEC piedāvā starptautiskās prakses iespējas jauniešiem un aicina un informatīvajiem vakariem. Sīkāka informācija ŠEIT.

Swedbank jauniešu programma „Open” un RTU Attīstības fonds izsludina sociālo projektu konkursu „Open Mind 2013” studentiem. Līdz 15.martam ikviens students vai studentu grupa var iesniegt savu projekta ideju. Sīkāka informācija ŠEIT. www.lsa.lv Twitter: @L_S_A www.facebook.com/LatvijasStudentuApvieniba www.draugiem.lv/lsa

KONKURSS

LSA Ziņu lapa 28.01.2013.-10.02.2013.  

LSA Ziņu lapa

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you