Page 1

lo okma g.sk | f aceb o ok .com/lo okma g a zine | v ime o.com/lo okma g a zine

summer 2013

Covergirl:

Andi

V-DANCE LÁNYNAK LENNI DICSŐSÉG

MIRO HRÁČEK 3000 kilometrov okolo Islandu

STOHL ANDRÁS MÜLLER ATTILA

Ford Fiesta KOMÁROM KÖRNYÉKE KÉTKERÉKEN celebritné vzťahy na ktoré sa zabudlo

DIPLOMA HOGYAN TOVább?

VOLT, SOUND, SZIGET

Summer Focista feleségek

edition


26 content

44

20

established in 2004

30

summer 2013 Vydavateľ: Generation C media s.r.o. Evidenčné číslo: EV 3711/09 Adresa redakcie: Tržničné námestie 4810, budova TREND, Komárno e-mail: mail@lookmag.sk

50 6 8 10 18 20 24 28 36 38 40 42 48 50 42 60

Kreatívny riaditeľ: József Múcska tel.: 0915 799 653 e-mail: joshwa@lookmag.sk

content

Obchodný riaditeľ: Ivan Horský tel.: 0905 605 232 e-mail: horsky@lookmag.sk

obsah

tartalom

Milyen egy mai gentleman? Čo by nemalo chýbať poriadnemu letu? Komárom környéke kétkeréken Požiarník sa obetoval 3000 kilometrov okolo Islandu V-Dance lánynak lenni dicsőség Covergirl: Andi Ako zahnať nudu počas prázdnin? Focistafeleség: Dekoratív kellék...? YouTube compliation Müller Attila Stohl András Ford Fiesta Celebritné vzťahy, na ktoré sa zabudlo Volt, Sound, Sziget

48

Redaktori: Tomáš Kottra Anikó Gáspár Attila Holecz Ozgyin Erika Noja Tóth Inzercia: tel.: 0905 605 232 e-mail: horsky@lookmag.sk Grafika: Generation C media s.r.o. Titulka: MJP studio Foto: dreamstime, istockphoto, google Tlač: Komárňanské tlačiarne

KDE NÁS MôŽETE NÁJSŤ // HOL TALÁL MEG MINKET: Komárno: Komárno Shopping Center, Mestská Tržnica, OD Lodiar, OD Ister, Kaufland, Budova Trend, Hypernova, Outlet Center, STK pri SAD, Čerpacie stanice Real-K, Kaviareň Hoffer, Cukáreň Party, Reštaurácia Danubius, Čárda Tocsi, Hotel Peklo, Noe Pub, Harry‘s pub, Reštaurácia Alibaba, Reštaurácia Apali, West Social Club, Devil Club, Citynet Cafe, Budova Next, City Sun solárium, Pizzéria Lux, Hotel Europa, Reštaurácia Olymp, Apetit fast food, Sultan kebab, Reštaurácia Banderium, Reštaurácia St.Borbála, Hotel Panorama, Termálne kúpalisko, Videopožicovne, Krytá plaváreň, Admiral casino, Litovel pub & penzion, Pizza Grosso, Fiesta reštaurant, Penita reštaurant, Toronto pub, Záložna pri Wigwame, Budova Alternatívy, Forfit fitnes, Mokka cafe, Univerzita J. Selyeho, Budova Trend, Mix shop autosúčiastky, T&L autoumyváreň, Meat heads pub, Foxx herňa a Eoxx pub, Ramses pub, Madách café, Life sport, Viking pub, Jager pub, Potraviny Baker, Chanten kaderníctvo, Reserved predajňa, Kaos, Irish pub, Jázmin pub, Johnny´s pub, Cool bar, Hotel Bow Garden, Reštaurácia Zuzka, Zdravotnícke zariadenia a čakárne, Poštové schránky v kancelárskych budovách Oudoor stojany: Cukráreň na Palatínovej ul., Nám. Gen. Klapku, Nádvorie Európy Okolie: Chotín, Imeľ, Nesvady, Hurbanovo, Kolárovo, Komárom

Copyright: Akékoľvek rozmnožovanie textu a fotografií vrátane údajov v elektronickej podobe len s písomným súhlasom vydavateľa. Vydavateľ nezodpovedá za obsah a informácie uvedené v inzerátoch. Články neprešli jazykovou úpravou.

facebook.com/lookmagazine vimeo.com/lookmagazine www.lookmag.sk


4

I’M A FATO ATO M GENTLEMAN!

facebook.com/lookmagazine

Milyen egy mai

GENTLEAnkét MAN? Gáspár Bertalan, 59, nyugdíjas

Juhász Gábor, főállású fészbúker

Elsősorban előzékeny, főleg a nőkkel szemben. Tiszteli az időseket. Igyekszik egyensúlyt teremteni magában a vele született gyarlóságokkal. Sikeresen birkózik meg az őt körülvevő problémákkal. Ahhoz, hogy valaki gentleman legyen, nem feltétel a gazdagság, mert ha valaki anyagilag jól szituált, még nem biztos, hogy „gentleman”.

A mai gentleman kimért, tisztelettudó udvarias emberként jelenik meg bennem. Mindegyik társadalmi rétegben megtalálható, viszont a nagyvilág inkább a felső tízezer rétegben látja Őket, még ha nem is mindegyik tartozik oda.

Bénes Ján, 26 ,fotómodel

Manapság egy gentleman olyan ritka, mint az a bizonyos fehér holló. Számomra a gentleman olyan férfit jelent, aki ad a megjelenésére, inteligens, jó beszélgetőpartner és még ismeri az alapvatő illemszabályokat. Egy ilyen leírásból sokaknak talán egy régimódi, unalmas alak jut az eszükbe, de ha az illetőnek humora és sármja is van, a gentleman ,,jó pasivá,, válik a nők szemében. Igaz, hogy nem minden gentleman jóképű és sármos, viszont nem minden jóképű férfi gentleman. Aki megtalálja a kettő ötvözetét, az nagyon szerencsés.

Egy gentleman mindig ad a külsejére, ápolt és fontos neki, hogy jól nézzen ki, de fontos, hogy ne legyen beképzelt. A hölgyekkel tisztelettudóan bánjon kivétel nélkül! Sosem feledi, hogy a gyengébbik nemnek szüksége van törődésre. Mindig ügyelnie kell arra, hogy ha egy hölgy tarsaságában tartózkodik, akkor teljes odafigyeléssel és megértéssel legyen az adott hölgy iránt. Egy gentleman kedveskedik, viragot visz és kinyissa előtte az ajtót! Szóval röviden, kedves, figyelmes, nem beképzelt, de foglalkozik külsejével és tisztelettudó a hölgyekkel!

Remák Éva, 26, tanárnő

Gentleman, avagy úriember – és ez mit jelent? Miben nyilvánul meg, hogy valaki gentleman? A gentleman státusz csak a nőkkel való viszonyról szólna? Egy biztos, az udvariasság biztosan része a dolognak, de mennyire tud ez mostanában érvényesülni? A huszonegyedik században a nők már sok férfiszerepet betöltenek, ami korábban – a valódi angol gentleman-ek időszakában – elképzelhetetlen volt. De akkor hogyan lesz ma egy kisfiúból férfi, a férfiből pedig úriember? Lehet ezt tanulni vagy rá kell érezni?

Komjáthy Hajnalka, 22 A megjelenés és a nemes lélek egyaránt elmaradhatatlan kellékei a valódi gentlemannek. Manapság már ritkán találkozni ilyen férfival egy hölgy. Egy gentlman tudja, hogyan kell bánni egy nővel, figyelmes és megértő. Időnként meglepi a hölgyet apró ajándékokkal, hogy így is kifejezze, hogy törődik a partnerével. Összeállította: Gáspár Anikó


6

facebook.com/lookmagazine

Summer

Čo by nemalo chýbať

u em d n ria po

r ? e u m let m u S Lenka

Norika

Samozrejme, že k letu patrí slniečko, teplúčko, voda a zmrzlinka. Nejaká zábava musí byť každý deň. Či len posedenie na tráve s nanukom, alebo piatkové a sobotné párty na záhrade. O tom je leto. Doma môžeme sedieť po zvyšok roka!

Poriadnemu letu by nemalo chýbať hlavne slniečko. Ak by bolo slnko, samozrejme nemôže chýbať kúpanie sa. Či už na kúpalisku alebo niekde pri jazere. Cez leto by sa mali určite konať aj nejaké tie akcie, párty a podobne. Myslím že každý mladý človek by sa veľmi potešil takémuto letu.

23 rokov, predavačka

Tihy

20 rokov, študent Z môjho pohľadu by malo mať leto poriadnu dávku slnečných dní. Samozrejme, veľa času stráveného pri vode, s kamarátmi, priateľkou a keďže som študent, určite aj nejaké to sezónne zamestnanie.

Anketa

17 rokov, študentka

Lukáš

20 rokov, študent

Poriadnemu letu by nemal chýbať dobrý koncert alebo festival, dobrá hudba a kamaráti.Samozrejme dobré počasie, sedieť niekde pri vode s dobre vychladeným pivom . Ale hlavne poriadne leto treba stráviť s dobrými ľuďmi.

r e m m u S e r e h s i

Róbert

29 rokov, nákupný manažér, prezident futbalového klubu FK Activ Ako sme sa mohli aj na tohtoročných Komárňansk ých dňoch presvedčiť, ľudia v Komárne sa vedia a chcú zabávať, len nemajú niekedy kde. Preto, ak by som si mal toto leto pamätať, tak by sa v meste mali v každom prípade organizovať festivaly, resp. každý víkend nejaký koncert pod názvom Kultúrne leto 2013, alebo podobne. Stačilo by aj na námestí, s nejakou dobrou kapelou, stánkami s občerstvením, posedením. To by mohlo trvať trebárs od začiatku júna do konca augusta. Nebránil by som sa však ani nejakému veľkému hudobnému festivalu so známymi osobnosťami napríklad na Mŕtvom ramene alebo v pevnosti.


Na kúpalisku začalA

letná sezóna

Úvodný júnový víkend priniesol do Komárna letnú sezónu aspoň pomyselne. Hoci víkend bol značne upršaný a teplotám sa nad 20 stupňov Celzia veľmi nechcelo, komárňanské termálne kúpalisko otvorilo svoje brány dokorán.

O

krem celoročne dostupného vnútorného termálneho bazéna si tak Komárňania môžu konečne užiť aj bazény pod holým nebom. Na návštevníkov sa tešia dlhodobo najpopulárnejší plavecký bazén a vedľajší bazén výukový. Vedeniu spoločnosti Comorra Servis, ktorá kúpalisko prevádzkuje, sa podaril vyriešiť problém s nízkou teplotou vody, ktorá je už na kúpanie príjemnejšia.

Novinkou je, že minulý rok zrekonštruovaný malý detský bazén pred sezónou „posilnila“ šmýkačka, ktorú si najmenší návštevníci určite hneď zamilujú. Pripravené sú aj ostatné bazény- rekreačný v zadnej časti-, vonkajší sedací, či vírivkový bazén, kde si môžete dopriať masáž vodným prúdom. Zmeny pred kúpacou sezónou nastali najmä v službách

Termálne kúpalisko ponúka vodné vyžitie za najnižšie vstupné v okolí.


Okrem základného, detského, či skupinového sa diferencuje aj na celodenný lístok vstup po 14tej a po 18tej hodine

6

vonkajších bazénov

a bezpečnosti. Do areálu sa vracajú gastronomické služby spoločnosti Kneizel, ktoré boli pred touto sezónou vybraté ako najvhodnejšie prostredníctvom verejnej obchodnej súťaže. Na poriadok a najmä zdravie návštevníkov budú dohliadať profesionálni plavčíci. Tí sú vybavení nielen znalosťami prvej pomoci, ale tiež zdravotníckou technikou, ktorá v  kritických momentoch môže zachrániť život. O  čistenie bazénov sa denne starajú automatické bazénové vysávače. Termálne kúpalisko ponúka vodné vyžitie za najnižšie vstupné v  okolí. Ponuka vstupeniek je naozaj široká. Okrem základného, detského, či skupinového sa diferencuje aj na celodenný lístok vstup po 14tej a po 18tej hodine, pričom otváracia doba termálneho kúpaliska sa začína o desiatej dopoludnia a končí o dvadsiatej hodine večer.


10

facebook.com/lookmagazine

Sokszor észre sem ves�szük, mit rejt magában a közvetlen környezet ahol élünk. Rohanunk dolgozni, bevásárolni, rokonokhoz, de nem figyelünk a tájra, a látnivalókra. Természetesnek vesszük, mert minden nap elmegyünk mellettük. Fel sem tűnik egy-egy épület szép homlokzata, hiszen felfelé sosem tekintünk, ez a turisták ismertetőjegye.

Komárom környéke két keréken H

ogyan válhatunk igazán a természet részévé? Autóval közlekedve biztosan nem, gyalogosan pedig tovább tartana az utunk. Pattanjuk hát nyeregbe és ismerjük meg jobban kerékpárral a vidéket ahol élünk. Első körben nem is kell messzire mennünk, járjuk körbe az erődöket, Monostori erőd, Igmándi erőd, Csillagerőd. Tekintsük meg a Pozsonyi kaput, majd az Öregvár mellett haladjunk el és a Vág-par-

meg egy kicsit a falak mellett és szívjuk magunkba a történelmet. Érezzük át mennyire erős és jelentős városban élünk.

A gútai vízi malom és környéke ideális úticél a túrakerékpározás kedvelőinek

ton a bicikliúton a bástyák mentén egy kört téve, a Holt-Vágot érintve visszajuthatunk a városba. Álljunk

Ha már kicsit jobb erőnlétben vagyunk, akkor eltekerhetünk Gútáig. Megtehetjük az utat a töltésen is, vagy a beton utat is választhatjuk. Gútára érve álljunk meg a vízi malomnál. A malom környékének jellegzetessége a Kis- Duna holtágán átvezető,


www.lookmag.sk

Érdemes felfedezni a közeli dél-komáromi erődöket.

gyalogosok számára épült fahíd. A 20. század elején jeges ár pusztította hidat két ízben is felújítottak és meghosszabbítottak, valamint tetőszerkezetet is kapott. Ezzel Közép- Európa leghosszabb fedett fahídja lett. Mielőtt nekivágunk a visszaútnak, megejthetünk akár egy rögtönzött pikniket is ebben a kellemes közegben. Kedvelt célpont lehet még Tata is. Almásfüzitőig bicikliúton tudunk haladni, onnan a forgalmas 1-es számú főúton mehetünk tovább, ahol nagyon figyelmesen kell tekernünk. Az Öreg-tóhoz érve biztosan magával ragad minket a táj szépsége, ezért üljünk le a parton együnk meg egy almát és hallgassuk a ter-

mészet hangjait. Majd tekintsük meg a tatai várat és a késő barokk stílusban épült Esterházy- kastélyt. Ha szeretnénk, feltekerhetünk a Kálvária- dombhoz, mely a város legmagasabb pontja, egyben a kilátója is.

a környező falvakat, megtekintve azok műemlékeit is, vagy választhatnak túrákat a Duna mentén, akár a Dunakanyarban Visegrád és Párkány környékét is bejárva, de akár Passautól, vagy Bécstől is hazáig tekerhetnek.

A Duna mentén a töltésen Leányváron át letekerhetünk Patig vagy Radványig

A legjobb, ha baráti társasággal vágunk neki a túráknak, mert nem csupán segíthetjük egymást, de sokkal jobb hangulatban telik az idő és közös élményekkel leszünk gazdagabbak. És ne feledjük, városon kívül a sisak használata kötelező. Ozgyin Erika

Ha nem akarunk nagy távolságokat megtenni, akkor a Duna mentén a töltésen Leányváron át tekerjünk el Patig. És ha van kedvünk, térjünk be a falutól 2 km-re található termálvizes fürdőbe. A bátrabbak és edzettebbek akár több napos vagy hosszabb távokat is kitűzhetnek célul. Végigjárhatják

Egy tatai út szintén kellemes kirándulás lehet


Kinyitott a pati

strandfürdő és

idején a pati fürdő és mi központja a nyári turistaszezon égiónk leglátogatottabb idegenforgal vel gazdagodott a encé natúj csúszdarendszerrel és med üdülőfalu-komplexum. 2012-ben vado régió legmagasabb a t edhe kélk büsz snak köszönhetően Pat pati termálstrandfürdő. A beruházá ról kció és a tervekről. Péter fürdőigazgatót kérdeztük az attra és leghosszabb csúszdáival. Boncsek

R

„Elengedhetetlen, hogy az igényeknek és a kor követelményeinek folyamatosan megfeleljünk, tehát fejleszteni és újítani kell. Egyszerű csúszdák ma már máshol is vannak. Mi egy csúszdavilágot hoztunk létre, amelynek lényege, hogy ennek korlátlan használata a fürdőbelépőjegy árában

már benne szerepel. Leghosszabb csúszdánk a 90 méter hosszú, 10 méternél is magasabbról rajtoló ANACONDA. Kisebb gyermekeknek, családoknak nagy élmény a 2,5 méter széles FAMILY-szupercsúszda, 13 éves kortól pedig a KAMIKAZEcsúszda jelenti a kihívást. A csúszdavilághoz 120 négyzetméteres, 1 méter mély vadonatúj medence is épült, melynek szélére egy esztétikus vízgomba került. Áraink és nyitva tartásunk változatlan: 5,- EUR/felnőtt, ill. 2,50 EUR/ gyermek na-

Áraink és nyitva tartásunk ermek változatlan: 5 €/felnőtt, ill. 2,50 €/gy

pijegyárral, egész nyáron reggel 7:30-tól este 20:00 óráig várjuk kedves látogatóinkat. A hibátlanul tiszta víz Paton alapkövetelmény. Két medencét vízforgatós rendszerrel láttunk el, a betonborítású felületeket az elmúlt években mindenütt korszerűre cseréltük, ezen kívül további három új medencét alakítottunk ki. Hűvösebb, borúsabb időben a 30–33 °C-os ülőmedence a sláger, a nagy hőségekben pedig inkább a 27–29 °C-os úszómedencék a legkedveltebbek. A családosok bizonyára nagyon örülnek annak, hogy két olyan 28–30 °C-os játszómedencénk is van, ahol a felnőttek együtt lubickolhatnak a kisgyermekekkel. Mindkét gyermekmedencénkben látványos gyermekcsúszdáknak, valamint méretes elefánt-, delfin- és teknősbéka-állatfiguráknak örvendhetnek a kicsik. Paton a gyerekeket még játszóterek, hinták és ugrálóvárak várják, a felnőttek teniszezhetnek,


TÉGED IS VÁR A PATI NYÁR!

Csúszdavilág röplabdázhatnak, péntek esténként pedig zenés-diszkós medencepartival egybekötött szórakozással várunk éjfélig mindenkit. Horgászni, csónakázni és vízibiciklizni is lehet a másfél hektáros tavon, valamint a párszáz méterre található dunai jachtkikötőben kirándulóhajóra lehet ülni. A medencéktől alig 100 méterre levő hatalmas parkolót pedig idén is ingyenesen vehetik igénybe a látogatók. A fürdőt körülölelő üdülőfaluban különböző szolgáltatások működnek, igénybe vehető például a bicikli- és pedálos kisautó-kölcsönző. A strandon rendeztük a napozófelületeket, füvesítettünk, parkosítottunk,

a A csúszdavilág korlátlan használata el. rep sze ne ben r fürdőbelépőjegy árában má ahol a látogatók kényelmesen elhelyezkedhetnek a napozóágyakon vagy a rengeteg fa árnyékában, amelyek a feltörő friss termálvíz mellett a pati für-

dő egyedi jellegét kölcsönzik. És a pati Wellness-fürdőről még nem is beszéltünk, mely az ország egyik legnagyobb ilyen típusú komplexuma.“

nek annak, hogy A családosok bizonyára nagyon örül cénk is van, ahol a két olyan 28–30 °C-os játszómeden yermekekkel. kisg a ak felnőttek együtt lubickolhatn

www.patincekupalisko.sk


Zažite leto vo

WELLNESS HOTELI PATINCE****

W

ellness dovolenka na Slovenku môže byť atraktívnou alternatívou tej zahraničnej. Pomôže vám načerpať novú energiu a zrevitalizovať svoje sily. Wellness Hotel Patince**** už roky patrí k najobľúbenejším dovolenkovým miestam na Slovensku. Svojou zaujímavou polohou na južnom Slovensku, bohatstvom termálnych prameňov,  kvalitnou ponukou služieb a  ústretovým personálom oslovuje široké spektrum domácich i  zahraničných zákazníkov.

Pohoda a relax v hlavnej úlohe Ako už aj samotné meno hotela napovedá, hlavným posolstvom hotela je poskytovať kvalitné wellness služby pre maximálnu spokojnosť hostí. Pre hotel je dôležité, aby si každý klient, ktorý k nám zavíta, dokázal kvalitne oddýchnuť v príjemnom prostredí a za pár dní zrevitalizovať svoje telo i myseľ. Jedným z najdôležitejších faktorov dokonalej relaxácie je termálna voda, ktorá blahodárne pôsobí na pohybové ústrojenstvo člove-

ka. Hotel sa môže pýšiť najväčším vnútorným zážitkovým bazénom s termálnou vodou na Slovensku. Vo vnútornom bazénovom svete hostia nájdu relaxačný zážitkový bazén s  množstvom vodných atrakcií, detský bazén s  tobogánom, vírivku a  sedací bazén. Teploty vôd sú v rozmedzí 30 – 36°C. Vonk ajšie možnosti bazénov zvýrazňujú a  spestrujú ponuku, v  letnej sezóne sú okrem vnútorných bazénov k dispozícii aj ďalšie relaxačné a  detské bazény s  termálnou vodou, plavecký bazén a navyše pre väčšie možnosti zábavy aj 4 tobogány. Saunový svet ponúka hosťom 2 fínske sauny, 1 parnú a 1 bylinkovú saunu, ochladzovací bazén, vírivku a  Kneippov kúpeľ. Extra bonusom pre všetkých ubytovaných hostí hotela je možnosť celodenného neobmedzeného využívania bazénového sveta, saunového sveta a  fitnes centra. Komplexnosť poskytovaných služieb vhodne dopĺňajú spa a wellness procedúry, ako masáže,

thajské masáže, zábaly, vaňové kúpele, tvárové a telové ošetrenia, spa ošetrenia rúk a  nôh a  kaderníctvo. K spríjemneniu pobytu slúžia priestranné a komfortné dvojlôžkové izby s  klimatizáciou, balkónom, minibarom, TV a  trezorom. Pre náročnejšiu klientelu sú k  dispozícii dvojlôžkové, štvorlôžkové a  jeden šesťlôžkový mezonetový apartmán, ktorý je výstavnou skriňou hotelového ubytovania. Pre rodiny hotel ponúka mezonetové Family izby so štyrmi pevnými lôžkami a  balkónom. Samozrejmosťou je možnosť bezplatného wi-fi pripojenia na internet, ktoré je dostupné na všetkých hotelových izbách a v spoločných priestoroch hotela.

Doplnkové programy Zo širokej palety doplnkových slu-


žieb ponúka hotel svojim hosťom predovšetkým špeciálne relaxačné a jogové cvičenia, prednášky na tému zdravého životného štýlu a  poradenstvo v  oblasti vizáže a kozmetiky. Pre aktívne športové vyžitie sú pre hostí k  dispozícii tenisové kurty, multifunkčné ihrisko, minigolf, petanque a plážový futbal. V  hoteli je požičovňa bicyklov, ktorými je možné preskúmať okolie, dobre sa prevetrať v  blízkosti lužných lesov a vyskúšať dunajskú hrádzu, ktorá vedie po brehu Dunaja. Okrem cestných bicyklov si hostia môžu požičať aj vodné bicykle či člnky. Pre milovníkov rybolovu poslúži aj hotelové jazero s  bohatým zastúpením sladkovodných rýb. Nakoľko sa hotel nachádza v tesnej blízkosti Dunaja a  prístavu Marína Patince, je možné využiť vyhliadkové plavby po Dunaji, ktoré sa pravidelne uskutočňujú v  mesiacoch máj - september. V  prístave Marína Patince je pre hostí k  dispozícii aj Marina Bar, v  ktorom sa hostia môžu občerstviť rôznymi grilovanými a  rybacími špecialitami. Pre najmenších návštevníkov je k  dispozícii detské ihrisko s preliezkami a trampolínami. Po náročnom dni si hostia môžu posedieť v  spoločnosti dobrých priateľov v  lobby bare alebo si zahrať bowling v Bowling bare hotela, kde sa počas víkendov môžu zabaviť aj pri živej či reprodukovanej hudbe. Hotel ponúka hosťom aj fakultatívne výlety do okolia a  v  spolupráci s  Podunajskou vínnou cestou aj pravidelné ochutnávky vína u regionálnych vinárov.

Gastronómia

Hotel sa môže pýšiť najväčším vnútorným zážitkovým bazénom s termálnou vodou na Slovensku.

Gurmáni si určite budú vedieť vybrať zo širokej ponuky gastronomických špecialít, ktoré pozostávajú z tradičných slovenských, obľúbených regionálnych ale aj medzinárodných jedál. Okrem bohatej ponuky bufetových stolov si hostia môžu pochutnať aj na špecialitách šéfkuchára, ktoré sa pripravujú so zreteľom na sezónnosť surovín. Počas letnej sezóny je víkendová ponuka gastronomických špecialít obohatená o pravidelné grilovačky, ktoré spríjemňuje cimbalová muzika. Pre zvýšenie komfortu pobytu si hostia môžu vybrať okrem ponuky reštaurácie aj z  ponuky jedál a  nápojov vo Wellness bare, ktorý sa nachádza priamo v bazénovom svete. Navyše, počas letnej sezóny je hosťom k dispozícii aj nový Grill bar s  grilovanými a  rybacími špecialitami, rovnako ako aj tradičnými „kúpaliskovými“ jedlami.

Kongres Dôležitou súčasťou Wellness Hotela Patince**** je moderné kongresové centrum s kapacitou až 300 osôb. Technické vybavenie kongresového centra a variabilita usporiadania kongresových priestorov zodpovedá aj náročným požiadavkám firemnej klientely. Možnosť výberu z  bohatej po-

n u k y doplnkových služieb, zabezpečenie sprievodných, športových či kultúrno-spoločenských podujatí na kľúč, vhodným spôsobom prispieva k dokonalému a  úspešnému priebehu kongresov, konferencií alebo teambuildingových pobytov. Vďaka ponuke svojich služieb, pružnému servisu, ochotnému a  ústretovému personálu je Wellness Hotel Patince**** predurčený stať sa Vašim spoľahlivým partnerom v  pracovnom aj každodennom súkromnom živote.

Wellness Hotel Patince**** Patince 431 946 39 Patince www.wellnesspatince.sk Recepcia: recepcia@wellnesspatince.sk wellnesspatince@wellnesspatince.sk Tel.: +421 35 79 08 500 Mobil: +421 918 886 715 Rezervácie: rezervacie@wellnesspatince.sk Tel.: +421 35 79 08 510


18

facebook.com/lookmagazine

Bola osamelá,

tak zavolala pohotovosť

N

a miestnu linku záchrannej služby sa rozhodla zavolať preto, lebo bola osamelá. A zjavne opitá.  V predposledný marcový večer, okolo ôsmej hodiny, sa na tiesňovú linku 911 dovolala 64 ročná žena. Fleurette French popísala službukonajúcemu dispečerovi svoje problémy s dodatkom, že požila alkohol. Ten predal prípad zasahujúcemu medikovi s tým, že žena nejavila známky stresu.  Záchranár po tom, ako dorazil na miesto, dostal zo ženy neuveriteľné priznanie: „Zavolala som vás len preto, že som sa cítila sama.” Napriek tomu sa ju lekár rozhodol previezť do nemocnice. Vyšetrovateľ zistil, že obyvateľka mesta Vero Beach v americkom štáte Florida uskutočnila podobný hovor medzi 22. a 30. marcom celkom päťkrát. Zakaždým opitá, osamelá a prevezená do nemocnice.  Keďže lekár nemohol skonštatovať žiadne zdravotné problémy, Fleurette zakaždým prepustil, no po piatom pokuse o socializáciu s lekármi, prišiel trest - obvinenie zo zneužívania tiesňovej linky. Táto žena ale nie je jediná svojho druhu. V roku 2010 sa v americkom Ohiu našla žena, ktorá po zavolaní na 911 volala dispečerov na rande. Súd ju uznal vinnou zo zneužívania tiesňovej linky a tiež z vykonávania

potreby vo vstupnej hale jej bytového domu. Dispečeri sa stretávajú s rôznym využívaním tiesňovej linky. Joshua Basso (32) volal na 911, aby si objednával domov zamestnankyne ženského pohlavia na sexuálne aktivity.  Everett Lages sa na 911ke sťažoval, že si nemôže priniesť do striptízového klubu mačku.  Jarvis Sutton (34) bol zatknutý po tom, ako za jeden deň zavolal na tiesňovú linku osemdesiatkrát, aby si objednal domov hamburger, limonádu a marihuanu. Istý Rother McLennon bol zase nespokojný s už vykonanou donáškou. Fastfood jeho objednávku vraj poplietol.  Roberta Hagermana   zatkla polícia po tom, čo ju volal na svoju dcéru. Pretože mu odmietala kúpiť pivo. Väčší problém si vytvoril James Farnsworth z Colorada. Chcel totiž nahlásiť krádež marihuany. Zrejme nečakal, že polícia bude chcieť prezrieť aj jeho. Policajti našli dosť trávy na to, aby ho poslali pred súd ako dílera.  Svätí ale nie sú ani štátni zamestnanci. V Detroite sa našiel policajt, ktorý časť skonfiškovanej marihuany zapiekol do koláča. Zjavne neskúsený užívateľ potom volal na tiesňovú linku. Prepis jeho telefonátu: „Spravili sme si koláčiky. A asi sme mŕtvi. Čas ide naozaj veľmi veľmi veľmi pomaly.”

Požiarnik sa Obetoval, aby zachránil iných

Takto vyzerá hrdina! Iránsky požiarnik vyťahoval z domu deväťročné dievča. Pre splodiny, ktoré sa v o vzduchu nachádzali, jej natiahol svoju vlastnú kyslíkovú masku. Na následky otrávenia umrel a jeho orgány zachránili ďalších.

P

ožiarnici v Teheráne, hlavnom meste Iránu, zasahovali 14. mája proti požiaru, ktorý vypukol v jednom za tamojších obytných domov. Počas evakuácie osôb z postihnutého desiateho poschodia sa Omid Abbasi dozvedel, že niekde vnútri ostalo sedemročné dievčatko. S touto vedomosťou sa mladý hasič vybral do horiaceho domu, aby dievčatko našiel. Omid mladú slečnu našiel a aby ju udržal nažive, nasadil jej svoju kyslíkovú masku. Po tom, ako sa dostali do bezpečia, Omid upadol do bezvedomia. Zasahujúci lekári konštatovali, že mladému hrdinovi pre nedostatok kyslíka odumrel mozog. Skonal napriek úmorným pokusom o oživenie.  Príbeh hrdinu ale pokračuje v momente, kedy jeho rodina odobrila trnasplantáciu jeho orgánov tak, ako si to Omid želal. Jeho pečeň a obe obličky šli na záchranu ďalších ľudí. Takto boli zachránené ďalšie tri ľudské životy. “Bol to dobrý človek, rád zachraňoval životy,” povedala mam požiarnika o svojom nebohom synovi. Rovnako sa o ňom vyjadrovali aj ďallší rodinní príslušníci, vrátane manželky, podľa ktorej Omid miloval svoju prácu.  Príbeh zaujal nielen médiá, ale aj širokú verejnosť. Na pohrebe požiarnika, ktorý v posledných chvíľach života a po ňom zachraňoval ľudí, pritiahlo stovky smútiacich, vrátane primátora Teheránu Mohammada Baqera Qalibafa. Pohrebu sa zúčastnilo aj dievča, ktorému kyslíkovou maskou daroval Omid život. 


VÝPREDAJ A D E R P Ý VÝPREDV AJ VÝPREDAJ J A D E R P Ý VVVÝKABELKY P R E D PREDAJ ÝPR AJ VÝ19€ EDA VKOŽENÉ ÝPR BUNDYJ VÝP39€ RED EDA AJ VÝPRED J A J VÝ P od

od

s DPH

s DPH

PRED RED A JREDAVJ VÝPREDAJ VÝP JE OBCHODNÁ SIEŤ KOŽENÝCH A KOŽUŠINOVÝCH ODEVOV


20

facebook.com/lookmagazine

3000

kilometrov okolo

Islandu

Miro Hráček sa spolu s kolegom Ďurom Daridom predstavili na 22. Komárňanských dňoch svoj cyklistický cestopisný film Expedícia Island. Tritisíc kilometrový výlet okolo Islandu na bicykli síce dal zabrať, no výsledok za to stál.


www.lookmag.sk

krajinu a inokedy bola akoby vystrihnutá z filmu Pán prsteňov. Zároveň sa ale jednalo o moju diplomovú prácu, ktorej praktická časť spočívala vo vytvorení cestopisného filmu.

N

a Komárňanských dňoch ste predstavili film Okolo Islandu. Ide o Vašu prvotinu? Nebol to môj prvý film, ktorý som premietal. Mám za sebou už dva podobné projekty. „Krisztambuli vándorok“ o potulkách na Krymskom polostrove a horolezecký film „Pillantás a magasból“. Expedícia okolo Islandu bola prvotinou v tom zmysle, že som osobne išiel na túto cestu.

Teda z prvých dvoch filmov ste spracovával dodaný materiál? Áno, oba filmy „Krisztambuli vándorok” a „Pillantás a magasból” boli mnou len zostrihané. Zábery boli zaznamenávané samotnými cestovateľmi. Čo bolo cieľom, čo ste chcel divákom ukázať? Chceli sme divákom priblížiť Island. Jeho krajina nám miestami pripomínala mŕtvu mesačnú

Stalo sa, že by ste sa pri tej islandskej prírode zabudol na kameru? Kamera je pre mňa ako tretie oko. Ak vidím niečo nádherné, tak to musím zaznamenať. Akurát keď sme videli polárnu žiaru, tak som ju nestihol dostatočne rýchlo vybrať a zachytiť celú tú nádheru. Zaznamenané ostali len dozvuky tohto maľovania po nočnej oblohe. Aké hodnotenie ste zožal za film na poli akademickom a ako ho hodnotili laici? Film bol hodnotený ako na akademickom poli tak aj zo strany laikov veľmi pozitívne. Vrámci diplomovej práce sa nejednalo len o cestopisný film, ale o multimediálne


22

facebook.com/lookmagazine

dielo, ktoré obsahovalo okrem tvorby filmu aj tvorbu loga, plagátov, DVD menu, spravovanie blogu, organizovanie prednášok a premietaní, zúčastnenie sa súťaží a festivalov. Počas premietaní sa rozdal dotazník, ktorý odhalil, že sa publiku najviac páčila hudba a najmenej kvalita zvuku nahratého na mieste diania. Ako prebiehalo natáčanie? Mali ste pripravený scenár, alebo ste sa spoliehali na spontánnosť? Pred cestou sme si len približne naplánovali našu trasu. Bola orientačná, keďže sme predpokladali, že na mieste bude záležať od viacerých faktorov-cesty, počasia, nálady, energie a podobne, či pôjdeme presne po tej istej ceste, alebo si ju miestami skrátime. Natáčanie bolo takpovediac nepripravené a spoliehali sme sa na prekvapenia, ktoré nám táto cesta ponúkala. Náhoda predsa

„Po 43 dňoch som sa najprv oholil a potom som si dal bryndzové halušky.“

píše najlepší scenár, ale zachytiť taký moment nebolo vždy jednoduché. Tým pádom konštatujem, že náš film predstavuje len osem percent zo všetkých zážitkov, ktoré sa nám na Islande stali. 43 dní je dlhá doba - nevznikala v tíme ponorka? Spolu s Ďurom sa poznáme už šiesty rok a veľkou výhodou nás oboch bola vysoká dávka


tolerantnosti. Snažili sme sa vždy konfliktné momenty riešiť chladnou hlavou a tak sme vždy našli kompromis, či sa jednalo o ceste kadiaľ pokračovať, strave, alebo o mieste stanovania. Ako ste sa pokúšali odreagovať od šliapania do pedálov? Ja osobne som nemal potrebu sa odreagovať. Okolitá krajina mi dodávala neustále energiu a nevedel som sa dočkať čo ma čaká za najbližšou zákrutou. Aký sme mali pocit z kontaktu s

ľuďmi? Predsalen, severania sú iná mentalita. Čakali sme, že severania budú chladní a bude s nimi ťažká komunikácia. Ale opak bol pravdou. Všetci boli priateľskí, vedeli po anglicky. Dokonca aj dedinčania na kraji ostrova. Snažili sa nám vždy pomôcť. Príjemné bolo, keď sme šliapali po cestách a z oproti idúcich áut kývali ľudia a povzbudzovali nás. Máte už na pláne nejaký ďalší projekt, alebo výlet? Čo vás láka najviac?

Plánujem sa určite vrátiť niekedy na Island. Zdolať nehostinné vnútrozemie. Pôvode sme v rámci našej expedície chceli prejsť krížom cez ostrov, ale financie nám už nestačili. Aspoň bude mať film pokračovanie. Najviac ma láka Laos. Niekedy v budúcnosti by som túto krajinu veľmi rád navštívil. Čo bolo prvé, čo ste spravil, keď ste prišiel naspäť domov? Prvé čo som spravil? Po 43 dňoch som sa najprv oholil a potom som si dal bryndzové halušky. (text: Tomáš Kottra, foto: archív)


24

facebook.com/lookmagazine

„V-dance lánynak lenni dicsőség!” Dekoratív táncoslányok, akiknek a produkcióját öröm nézni. Az összhang, a koncepció, az akrobatikus és más elemek, mellette pedig a rengeteg referencia. Magyarország egyik legismertebb formációja a V-dance Cheerleaders Team Veszprém. 2013-ban is a patinás kézilabda klub, az MKB Veszprém hivatalos pompom csapatának bájos edzőnőjét, Vilics Andreát stoppoltuk le egy eszmecsere erejéig.

M

ilyen formában, illetve mikor alakult a V-dance Cheerleaders Team Vesz-

prém? 2010. decemberében határoztam el, hogy megalapítom a csapatot. 2011. januárjában lebonyolítottam az első válogatót, majd február 19-én már debütált is a

pompom csapat. Az akkor még hobbi szinten művelt és Veszprémi Cheerleaders néven futó tánccsapat azóta a V-fitness Sportegyesülethez tartozik, a Magyar Cheerleader Bizottság tagja, és 2012. januárja óta V-dance

Cheerleaders Team Veszprém néven népszerűsíti a műfajt. Gondolom, valamiféle és nem is akármilyen válogatás előzte meg azt, hogy melyik lányok kerülhettek be a casting után a csapatba?

Prečo Práve hrb? Preto, lebo len my Vám ponúkame: • 50% z ohodnotenej nehnuteľnosti bez dokladovania príjmu

0917 791 306 w w w. h rb. s k

• úver pre každého • 3% úrok • neskúmame bankový register • vyplácame do 24 hodín

už na noVej adrese:

+ výkup a predaj nehnuteľností

jókaiho 32, Kn (vo dvore LuX)


www.lookmag.sk

Jól gondolod, nálunk a castingokon picit magasabban van a mérce. Az első válogatón megjelent 40 lányból 10-et regisztráltam a fellépő-, és tizet a felzárkóztató csoportba. Azóta nagyjából félévente rendezem meg ezeket a válogatókat, ahol a jelentkező ritmusérzékét, koreográfia-tanulási képességét, megjelenését, és kisugárzását pontozza a szakmai bizottság. Dinamikus, mosolygós, tehetséges lányokat keresek, akik szívvel-lélekkel tudják ezt csinálni! Milyen fő követelményeknek kellett megfelelniük a lányoknak azon kívül, hogy mind nagyon dekoratívak? A táncos múlt alapkövetelmény volt? Nem, viszont óriási előny. Nem elviekben, hanem amikor a casting során betanítom nekik a rövid koreográfiát, szinte anélkül ki lehet szúrni, kinek van táncos múltja, hogy belenéznék a jelentkezési lapjaikba. Rengeteget számít, de

nem alapkövetelmény. Én is, mint minden ember szeretek készen kapni valamit, de edzőként azt is

patot, milyen elemek gyakorlásából áll pl. egy edzés: erőnléti, koreográfia, akrobatika, esetleg

legalább ennyire szeretem, mikor valaki az én kezeim alatt fejlődik, mikor kihozom belőle a maximumot! Bár hozzá kell tennem, hogy a lányok fele táncol vagy táncolt másik csapatban is, úgyhogy alapjaiban véve nincs nehéz dolgom.

nyújtás? A lányoknak heti két alkalommal tartok edzést, melyek egyenként két órásak. Egy átlagos tréning részét képezi a bemelegítés, rövid specifikus erősítés: fekvőtámasz, guggolások, valamint a koreográfia- és akrobatika tanulás, gyakorlás. Ez a rendszer általában felborul, ha egy-egy fontosabb

Milyen intenzitással edzenek, hány lány alkotja a fellépő csa-


26

facebook.com/lookmagazine

VIDEÓ: A veszprémi cheerleader csajok akcióban

fellépésre készülünk. Olyankor teljesen más a preferenciarendszer. Nincs erősítés, csak gyakorlás, gyakorlás és még több gyakorlás. Mi picit nagyobb nyomás alatt állunk abban a tekintetben, hogy van olyan periódus, amikor az MKB Veszprém KC egy hónapra két BL-mérkőzést is összehoz. Ekkor nekünk két hetünk, azaz négy edzésünk van egy teljesen új koreográfiát kitalálni, megtanulni, begyakorolni. Ránk alapvetően nagyon igaz, hogy mindig kapkodunk, mindig az utolsó pillanatban végzünk mindennel, az utolsó próbán még billeg a dupla piramis, még nem pontos a tér-forma, de az Arénában valahogy mindig minden tökéletesen sikerül! Nem okoz problémát a táncosoknak, hogy munka, esetleg tanulás mellett ott vannak az edzések, illetve a mérkőzéseken való fellépések? Mivel tudod motiválni őket, vagy arra nincs is szükség? Ez a kedvenc kérdésem! De csak

azért, mert itt elmondhatom, és ők elolvashatják, hogy mennyire büszke vagyok rájuk! Jól gondolod, ezek a lányok munka, és iskola mellett tesznek eleget a csapat kötelezettségeinek. A hozzáállásuk, a kitartásuk, a küzdeni akarásuk egyszerűen példaértékű! Van olyan lány, aki éjszakai műszakból, alvás nélkül jön edzeni, majd fellépni. Olyan, aki érettségire, felvételire készül, és olyan is, aki még gyorsan megírja a matek témazárót, majd rohan egy rendezvényre, ahova meghívást kaptunk! A mi csapatunkba tartozni óriási felelősség, hiszen egy-egy alkalommal 5000 ember előtt kell bemutatni azt, amit megtanultak a lányok. Nagyon sok lemondással, kompromisszummal jár V-dance lánynak lenni, de véleményem szerint így, hogy mára országos ismertségre tettünk szert: dicsőség is! Nem csak a veszprémi közönség zárt benneteket a szívükbe, ha-

nem több nívós eseményen is szerepeltetek már. Említenél párat közülük? Természetesen! Kezdeném az első meghatározó felkérésünkkel: 2012. májusában, Debrecenben a férfi kosárlabda FinalFour a V-dance lányok közreműködésével zajlott le. Minden meccs minden időkérésében, illetve első negyedében felléptek a lányok, 55 koreográfiát kellett megtanulniuk! A meccseket több magyar és európai televízió is közvetítette. A sajtóvisszhang alapján hatalmas sikerünk volt! Immáron második éve vagyunk hivatalos pompom csapata a Cokeball Egyetemi Kidobós Kupának, és a Veszprém Arénában megrendezésre kerülő válogatott mérkőzéseknek. Léptünk már fel több nívós sportrendezvényen is: FittAréna, Mozdulj rá!, Regatta, Cell-Cup, Coca-Cola Testébresztő Mozgásnap, Gyulafirátóti Streetball-Bajnokság. Milyen felkérések, illetve tervek körvonalazódnak a jövőre nézve? Természetesen a legfontosabb feladatunknak továbbra is az MKB Veszprém KC szurkolótáborának szórakoztatását tartom. Ezen kívül szívesen teszünk eleget minden felkérésnek, amennyiben időnk engedi. Terveim vannak, viszont ezeket egyelőre titok övezi. Annyit elárulhatok, ha minden jól alakul, hamarosan már nem csak képeken láthatjátok a V-dance lányokat! A csapatról bővebben itt: www.facebook.com/vdancevp (Holecz Attila, fotó: archív)


l r i g r ve

o C

i d n A t B ar

Cov

e

lv r g ir

ide

o:

ha l

os

re And

7) a (1


Outfit: Anett design, Komárno

Foto: Zuzana Makaryszynová (MJP studio) Make up: Tímea Nagyváthy Hair stylist: Chantén - Sylvia Győrfiová Outfit: Anett design, Designer Vintage Helyszín / Miesto fotenia: Gólya csárda - Čarda u Bociana


Outfit: Anett design, Komรกrno


Miesto fotenia / Helyszín: Gólya csárda - Čarda u Bociana Hetény - Chotín


Outfit: Designer Vintage, Komárno

Barthalos Andrea (17) csillagjegy: rák foglalkozás: diák kedvenc étel: bolognai spagetti kedvenc ital: kóla film: Díva hobbi: zene, tánc tervek: főiskola


Moderné značkové oblečenie a doplnky

oslnivá

nadčasová

ženská

jedinečná

letná kolekcia už v predaji exkluzívna zmyselná

Palatínova 41, Komárno (vedľa kníhkupectva Diderot)

Otváracia doba: Pondelok-Piatok Sobota

9-18 9-12

www.designer vintage.sk


Videรณ a fotรณzรกsrรณl eo ahojkomarno.sk/vid nia te fo Video z

Outfit: Designer Vintage, Komรกrno


ín: elysz ia / H u Bociana n e t o to f rda Mies árda - Ča otín Ch cs a y ly n Gó Heté


36

facebook.com/lookmagazine

Ako zahnať

NUDU počas

prázdnin?

tešia. Po dvoch týždňoch Prichádza leto a školáci sa osť, že netreba do školy a ale opadá nekonečná rad som a. Čo teda robiť v lete, aby nastáva nekonečná nud cou hra za bo počítači, ale sa necítil trápne pri telke, y y treba skúšať nové aktivit ked , čas je o Let konzolou? to na ia neradi. Nemajú a nové hobby. Ľudia to rob školák, či študent doma ane ost ale priestor a čas. Keď sám, ten čas tu je.

Nauč sa hýbať v kuchyni Leto je skvelé obdobie na varenie, no tiež na prípravu studenej kuchyne. Na trhoch a v obchodoch sú dostupné mnohé druhy zeleniny a ovocia za prijateľné ceny. Prečo by som nemohol experimentovať v kuchyni? Pripraviť svieži šalát, alebo ak mám už na to vek, tak rozohriať hrnce. Na internete je mnoho receptov, no prednosť by sme mali dať osvedčeným kuchárskym knihám. Limonáda, letná polievka, alebo

chutné kuracie prsia na prírodno, jednoduchý ovocný koláč, najlepšie chutí, čo si sám uvarím! Čo ak ma to nebude baviť, alebo mi to nepôjde? Aspoň si to skúsil a počas roka možno viac oceníš prácu rodičov. ;)

STAŇ sa dobrovoľníkom Ak chcem niečo robiť a dokonca mať zo seba dobrý pocit, mohol by som sa stať dobrovoľníkom! Školy sú síce zavreté, otvorené ale ostávajú škôlky, centrá voľného času a organizujú sa rôzne denné

tábory. Venovať sa deťom, vymýšľať im hry a čítať môže byť zaujímavý nápad na pár dní. Alebo skús zorganizovať kamarátov a pozbierať odpad pri Váhu, namaľovať nejakú tú škaredú lavičku (bez zanechávania vulgárnych odkazov), alebo upratať na svojom sídlisku. V Komárne tiež máme domov dôchodcov, detské domovy a ďalšie zariadenia, ktoré by dobrovoľníkov možno privítali.

CHOĎ VON! Najlepší spôsob, ako nesedieť doma, je nesedieť doma. Vezmite si s kamarátmi deky, stany a aj keď nie na noc, choďte si zakempovať k vode. Pohyb je pre telo žiadaný.  Pokiaľ naozaj nemáš čo robiť, začni trénovať, popracuj na fyzičke. Prípadne sa zapíš, alebo prihlás do niektorého zo športových klubov v meste. Plavci, volejbalisti, vodnopólisti, basketbalisti, kajakári,... Alebo začni plávať, či behať sám. Výber je naozaj široký, stačí sa zdvihnúť a poraziť nudu!


38

facebook.com/lookmagazine

Focistafeleség

dekoratív kellÉk Egy keresett focista mellett nem ritka jelenség egy nagyon csinos barátnő vagy feleség. Persze a labdarúgók nem mindig született adoniszok, mégis tömegestül futnak utánuk a legjobb nők. Azok pedig néhány éves casting után egy szerénynek még kissé sem mondható esemény keretén belül a kiválasztott ujjára húzzák a gyémántokkal kirakott karikagyűrűt. Ezzel a szerencsés nő főállású focistafeleség lesz. Mit csinál egy focistafeleség? Annyi biztos, hogy nem mosogatással és porszívózgatással üti el üres óráit, amíg szeretett férje a pályán rúgja a bőrt. Persze vannak kivételek, de mint tudjuk, ők is csak a szabályt erősítik.

Vagy mégsem?

Antonella Roccuzzo Ki gondolná, hogy az évi 8,4 millió eurót kereső Messi egy farmernadrágos-pólós egyetemista lányt választott. De hol találkozik egy mezei tanuló egy nagymenő csatárral? Mindenkinek jár egy kis kikapcsolódás, így hát 2009-ben Messi is kilátogatott a rosario-i fesztiválra, ahol a jó hangulaton kívül Antonella-ra is rátalált. Úgy néz ki, az argentin focista bukik az okos és szép csajokra, hiszen mitagadás, ez a lány tényleg nagyon vonzó teremtés. Élete botrányoktól mentes, legnagyobb bűne talán az, hogy huszonhárom éves korától a Barcelona játékosa oldalán van, így rengeteg más cicababától vette el ezt a fantasztikus lehetőséget.

Victoria Beckham Az egykor Spice Girl csapatában éneklő, később modellkedő Victoria sokkal nagyobb hírnévre tett szert focistafeleségként, mint korábban bármelyik általa kipróbált professziójában. Természetesen ő sem otthon porolgatja férje stoplisait, jelenleg divattarvezőként tevékenykedik. Persze harminckilenc évesen a modellkedés már kilőve, próbálkozott egyéni énekléssel is, de sikertelennek bizonyult. Vagyis nem maradt más, mint híres feleségnek lenni, csináltatni egy személyre szabott parfümöt és a médiában szerepelni. Angliában az egyik leghírsebb médiasztárrá válni és szélesen mosolyogni. Nem rossz, igaz? Persze Beckham szíve választottja mindig stílusos, nem hiába ő a világ egyik legtöbbet fotózott híressége.


www.lookmag.sk

Sara Carbonero 2009 legszexibb riportere, aki nemcsak leghengerlő stílusával és közvetlenségével veszi le a lábáról a focirajongókat, de Iker Casillas menyasszonyaként is feltűnik a képernyőn a gyönyörű és okos Sara. A pálya mellett laza, divatos és roppantul nőies riporterlány kitartóan szurkol vőlegényének, de ha arról van szó, vadócabb énjét is megmutatja a rajongóknak. Le a kalappal a hölgy előtt, botrányoktól mentes, szakmájában sikeres életet él. Neki csupán másodlagos dolog, hogy szerelme egy felkapott focista, a magánéletet és a munkát elválasztva kapcsolatuk harmonikus maradt.

Shakira Gerard Pique latinos barátnője mindenki számára ismert, ha másról nem is, akkor világhírű csípőmozgásáról. Mindig tudja, mit vegyen fel, hogy minden férfi szem őt nézze. Énekesnő révén életéből nem tudja kizárni a médiát, hiszen terhessége már tavaly ilyenkor felreppent a sztárhírekben, bár akkor még hétpecsétes titok volt. Idén januárban azonban ő is visszavonult picit a reflektorfényből, hiszen megszületett a sztárpár első gyereke. Nem siette el a kisasszony az anyaságot, rendesen kiélte fiatal éveit a címlapokon és a slágerlistákon – karrierista nőhöz méltóan harmicas éveinek közepén jött a trónörökös. A kis Milan még napvilágot sem látott, de már körülötte forgott a világ. Önök szerint mi lesz kéőbb?

Sylvie van der Vaart Rafael van der Vaart felesége negyedik lett a legstílusosbb focistafeleségek között. Ez nagyon szép helyezés egy olyan nőnek, aki leggyőzte a rákot és ismét vidám áll a lencsék elé. Sőt, 2003-ban Hollandia legszexisebb nőjének címét is magának tudhatja – igaz, ez tíz évvel ezelőtt volt. Tudni kell róla, hogy nem egy megszokott sablonos futaballista felségről van szó, saját parfüm helyett ékszerkollekciót terveztek neki, így a divatiparban is ismertté vált a hölgy neve. Természetesen a színészkedés és modellkedés tőle sem áll messze, hiszen hogyan is nézne ki, ha pont ő maradna ki a sorból.


40

facebook.com/lookmagazine

COMPILATION Adj egy ötöst!

Vannak még segítőkész emberek

Jönnek az „adj egy ötöst” bakik. Félresikerült, vagy meg nem történt pacsik. Elég kellemetlen helyzet némelyik :D Youtube search: High Five FAIL Compilation

Lehet egyre kevesebb a jó szándék az emberekben, de a videót látván megkönnyebbültem. Van még a Földön pár kedves, segítőkész lélek. Youtube search: Good people

RÁZZAD KISHAVER

ÉHENKÓRÁSZ

Hihetetlen tehetséggel van megáldva a kiscsákó. Csak úgy rázza a rongyot! Mire lesz képes, majd ha felnől? Sorban fognak érte állni a lányok. Youtube search: 2 year old dancing the jive

Jaj, de éhes lehetett már szegénykém! Mikor végre megkapja a kaját elveszti az önkontrollját. Nagyon cuki :) Youtube search: hungry dog loses selfcontrol

300 KM/H A motoros elsuhan a sebességmérő rendőrök előtt. Soha ki ne próbáljátok, de azt hiszem a rendőrök reakcióját érdemes megnézni :) Youtube search: Passing The Cops At 300

AZ IGAZI ÉLETMENTŐK Ők azok, akik nem félnek segíteni a másokon. Emberek, akik segítenek túlélni egy váratlan és szinte elkerülhetetlennek látszó tragédiát. Youtube search: Passing The Cops At 300


Körkép.sk

A gondolkodó blogportál Kik?

K

örkép, korkép, kórkép. Véleményformáló, szlovákiai magyar blogportál. Többéves fennállásunk óta egy perspektivikus, színes, állandó jelleggel bővülő „szerkesztőséget“ sikerült létrehoznunk. A Körkép.sk mára Szlovákia legolvasottabb magyar nyelvű blogportáljává vált, évről évre dinamikusan növekvő olvasótáborral. Havi felbontásban ez több tízezer találatot jelent. C:50; M:0; Y:100; K:0 C:20; M:0; Y:100; K:0 C:0; M:35; Y:85; K:0

Kinek? Olvasói táborunk gerincét fiatalok, egyetemisták, ill. a kereső, diplomás értelmiségi réteg alkotja, akik leginkább a szlovákiai magyar városokból, Komáromból és Pozsonyból kerülnek ki. Ezenkívül külföldi olvasóink száma is jelentős.

Miről? A Körkép.sk-n magyar és szlovák nyelven jelennek

meg véleménycikkek, kommentárok, elemzések a legkülönfélébb témakörökben, mint pl. gazdaság, kultúra, sport, politika, külföld, stb. Legyen szó bel- vagy külföldi zenei fesztiválról, sporteseményről vagy bármilyen magyar érdekeltségű kulturális rendezvényről, mi ott vagyunk, és kendőzetlenül beszámolunk nektek róla.

Hogyan? A szlovák-magyar kapcsolatok javítása érdekében elengedhetetlenül szükséges a szlovák nyelven való véleménycsere, hogy az üzenet eljuthasson a  címzetthez.  A Körkép.sk ezért teljes értékű szlovák felülettel  is rendelkezik. Hirdess a  Körképen!  Banner-hirdetés elhelyezéséért  kérd  médiaajánlatunkat a korkep@korkep.sk címen. Kövess minket a Facebookon is!


42

facebook.com/lookmagazine

AZ ÉLETMűVÉSZ,

akinek lételeme a pörgés!

at a harminckét éves srác. milyen sokrétű tevékenységet folyt Szinte felsorolni is lehetetlen, hogy rvizsgával rendelkezik, sz, rádiós, kaszkadőr, nemzetközi testő Színész, műsorvezető, modell, zené sort. Leginkább a szép a k ker. És még sokáig folytathatnán sportoló, ceremóniamester, ringspea Attilával a Harcosok ler Mül lő mixe ornánál a Sztárkoktélt lányokat űző, jelenleg a Viasat3 csat a. szób ünk yedt eleg Éjszakáján a ketrec közepén

F

olyton pörögsz, az egész este folyamán a száddal, a nyelveddel játszottál(értsd. a beszédet), már éjfél is elmúlt és nem látszol fáradtnak…Hm? Hm, jó kérdés. Ha tudnátok, hogy a komáromi rendezvény előtt már milyen dolgokon vagyok túl, csodálkoznátok. Hogyan bírom a pörgést? Nagyrészt a sportnak köszönhetően. Hat évig kajakoztam,

8-at atletizáltam. Kedvencem a capoeira, de emellett rendszeresen futok, úszom és bringázom. Versenyszerűen nem űzöm egyiket sem, hiszen az teljes embert kívánna. Nem bírnám a vele járó felelősséget, az edzésmunkát. De minden nap teszek valamit a kondimért. Persze egészségesen, „ügyesen” kell kajálni, hogy fitt maradj. Nagyon fontos a sportos

életmód, mivel a szervezet rá tud állni pl. a hatórás alvásrendszerre, és mint a nagy példaképem, Schwarzenegger mondja: marad 18 órád minden másra. Ki is használom, gyorsabban alszom, mint az átlag. Így élvezem az életet, a hatalmas pörgéssel. Na és a nagy kedvenced: a motorozás? Versenyezni nem hiszem, hogy fogok, de mivel itt a szezon, az utcán nyúzom a vasparipámat. Amikor csak lehet, ha nem kell nagy csomagokkal szaladgálnom, akkor a nyereg. Ide is lejöttem volna vele, de ringspeakerként elegánsabban kellett megjelennem, és az ég is kissé felhősebb volt, hát ezúttal pihennek a lóerők. Átlagban tavasztól-őszig motorral rohangálok Pesten. Amatőr versenyek, a hecc kedvéért, és természetesen


a szenvedély kiélése miatt még bele-beleférnek. De tolni is fogsz, nem? Méghozzá kocsit a Nemzeti Vágtán, ahol tavaly már bizonyítottál. Eddig minden évben kint voltam a Nemzeti Vágtán mint néző. Tavaly pedig az a megtiszteltetés ért, hogy behívtak a celebek csapatába szekeret tolni. Másodikok lettünk ugyan, de a sportolókat nem sikerült legyőznünk, hiszen elég szedett-vedett csapattal álltunk ki. Faragó Andris barátomat, aki 130+os raktuk fel a kocsira, ami nem bizonyult túl jó ötletnek. A Fekete család is velünk volt, de az idősebb Lacinak az első száz méter alatt kiment a lába, tehát eléggé megfogyatkoztunk. Idén már tudatosan rakjuk össze a médiás csapatot, és megszorongatjuk a sportolókat vagy elverjük… A lovaglás, egyéniben esetleg a jótékonysági sztárfutamban? Az már nagyon komoly. Talán

két-három év múlva, amolyan bakancslista számomra. Nagyon szeretnék megtanulni lovagolni hosszabb távon. Az ex-barátnőm, Rajnai Réka profi lovas-a hatására tetszett meg ez a sport. De két éve ledobott a hátáról egy paci, és

azóta bennem volt egy bizonyos félsz. Érdekes, mivel többször estem már motorral. A vasparipára mondhatni simán, de a lóra an�nyira nem sikerült nyugodt lélekkel visszaszállnom. De majd Réka tanítgat…

tak bukni a dolgok. Vagy én nem tudok a másikhoz igazodni, mert szanaszét vagyok. Egy helyes, aranyos, de csendes csajjal nem tudnék mit kezdeni. Ha nincs energiája, megőrülnék vele. De ezzel az életmóddal viszont rengeteg dolgot átélek. Olyan helyekre juthattam el a különböző foglalkozások által, hogy az elképesztő. Ha csak színész lennék, nem beszélgetnék itt, a ketrec közepén satöbbi, satöbbi. És nem tudnék választani, hanem ha lehetne még tennék is hozzá a tevékenységi körömhöz. Mindenes, életművész, kalandor. Ennyi. Hogy meddig lehet ezt csinálni? Fogalmam nincs, de bevallom neked, nem is érdekel. Élvezem az életet.

A csajok, a párkapcsolat? Nézd, talán kalandor, életművészként definiálnám magamat. A pörgés és a vele járó életmód irtóra élvezetes, változatos, de egy nyugodt párkapcsolat nehezen fér bele. Általában ezen meg is szok-

De azért annyira már nem habzsolod a dolgokat. Volt olyan periódus az életemben, amikor szétbuliztam magamat: csajok, buli, rock and roll. Minden, ami belefér. De Rékának köszönhetően azért kicsit változtam.

„Egy helyes, aranyos, de csendes csajjal nem tudnék mit kezdeni.”


44

facebook.com/lookmagazine

Kim köszönésemet fogadta el, „KesHa, a világsztár csak a a dre An t vár Os erjút is adott. Basinger lánya viszont int ” . ott lát pedig meglepődött, hogy

És itt jön a képbe a fent említett sportos életmód is, mert különben már nem lett volna sok időm hátra. De az, hogy szinte százfelé vagyok, azon nem fogok és talán nem is akarok változtatni. Ameddig a lábam bírja, erre azt mondom. A Viasat3-nál milyen a csapat, a

légkör? Frankó, nagyon jó csapat verődött össze. Egyébiránt nem vesztem össze a korábbi munkaadóimmal sem, mint pl. az RTL-esekkel, „kúlosokkal”. Vannak ott a mai napig nagyon jó cimboráim, csupán nem voltak számomra olyan műsorok. A jövőben lehet, nem tudni. Idén februárban pl. még

dolgoztam az RTL-en a Havazin magazinban. A Viasatnál most egy kreatívabb irány van. Hiszen talán az egyetlen olyan magyar csatorna, amely rengeteg saját gyártású műsorral kopogtat és csinálja. Az egyik a Sztárkoktél, tavaly pedig az esküvős: Fátylat rá! Egyébiránt az RTL kettesen épp most ismétlik a Szeress most sorozatot. Pető


Lőrinc. Úristen, érdekes dolog látni az akkori fejemet. Vajon miért hittem, hogy az a fülbevaló jól áll, nem tudom. Nem tudod? A nagy szerelmed: a szaxofon, a zenélés. Több mint húsz éve tolod. Igen, bár mostanság kissé háttérbe szorult. Nagyon sok esküvőt nyomtunk nagyzenekarral, de volt egy sajátom is. Rockosabb, mondhatni a stílusok keveredtek. Baromi jó élmények fűződnek hozzá. Végig zenéltük Magyarországot, de pl. Komáromban is játszottunk. Amit megkerestünk, az el is ment a bulikra. Annak a korszaknak személyes indokból vége lett, mondhatni a sors akarta így, mivel két éve leégett az apukámék háza, ahol a próbaterem volt, és a zenekar is megszűnt, szétesett. Most kezdem visszaerősíteni a vonalat. Van egy klub Székesfehérváron, ahol minden hónapban egyszer zenélek, Jászberény és környékén mondjuk esküvőkön. A haverom szintis, én meg nyomom rá a töb-

bit. Ha már esküvőipar, és felkérnek ceremóniamesterként, akkor becsatlakozom a nagyzenekarhoz vagy a szintishez. Aranyos megle-

miből. Pénteken felhívtak, kedden már mentem: brutális ajándék volt. Megmártózni a jéghideg tengerben, jó csajok, lemosni

„Végig zenéltük Magyarországot, de pl. Komáromban is játszottunk. ” petés ez nekik, hiszen csak néznek, hogy az előbb még szónokolt, most meg nyomja. Mi van? Még az éneklést is bevállalom. Nemrég ünnepelted a harminckettest. Ezúton is gratulálunk! De gratuláltak mások is. Nem akármilyen helyszín, celebek. Köszi! Ja, bakker! Pozitív váltóvízként jött. Hiszen Olaszországban, Riminiben csináltunk egy kis útifilmet. Bemutató, 3500 ember, marha jó csajok a színpadon, iszonyat olasz show. Minden játszott. Horváth Évi ment volna tőlünk, de nem ért rá, mivel a barátjával Kínába kellett utaznia, így menjek én a Sztárkoktélból. De így a sem-

magadról a régi sz@rt, feltöltődni energiával. KesHa, a világsztár csak a köszönésemet fogadta el, Kim Basinger lánya viszont interjút is adott. Osvárt Andrea pedig meglepődött, hogy látott. Pár szót pedig sikerült váltanom Sarah Jessica Parkerrel is, aki az est fénypontja volt. Kell ennél több élvezet? Otthon pedig a barátokkal buliztam tovább közel három hétig. Ha pörgés, akkor legyen pörgés! Persze a családi parti sem maradhatott ki. Csak ajánlani tudom Nektek is: csapjatok a lovak közé ezerrel! (kép és szöveg: Holecz Attila)


46

facebook.com/lookmagazine


48

facebook.com/lookmagazine

Stohl András: ”Minden pihenésem aktív.” A Nemzeti Színházban végéhez közeledik egy nagyon sikeres időszak. Szinte minden egyes este egy előadás végleges búcsúztatásával ér véget. Az évad még tart, de én már a nyári tervekről és a pihenésről faggattam Stohl Andrást.

K

özeledik az évad vége, várod már a nyaralást, a pihenést? Lesz időd rá? Mik a terveid? Alig lesz időm nyaralni, mert már most próbáljuk a Kőműves Kelement, aminek június 14-én lesz a bemutatója. Abból hat vagy nyolc előadás lesz a RAM Colosseumban, aminek 26-án lesz vége. Utána készítek egy hangoskönyvet. Grecsó Krisztián személyesen kért föl rá, amire nagyon büszke vagyok. Ez két napig, 28-áig eltart. Július 1-jén vagy 2-án meg már kezdem próbálni, az István, a királyt. Két nagy előadás lesz a Papp László Sportarénában augusztus 30-án, és 31-én, Szegeden pedig 17-én, 18-án és 20-án. Szeptember 2-án pedig kezdem a Danton halálát a Vígszínházban, mert oda szerződök jövő évadtól. Hogy bírod ezt a folyamatos munkát? Mi az, ami feltölt energiával? Nekem mindig a vadászat volt, ami feltöltött meg a család. A vadászat most nagyon korlátozódott, mert a baleset miatt elvették a puskáimat. Most csak íjjal mehetek ki va-

dászni, de azért kijárok az erdőre. Manapság inkább a család meg a lovaglás maradt. Ha egy pici időm van, akkor lemegyek a lovamhoz, van egy Esély nevű lovam Fóton. Az a másfél-két óra, amit ott töltök, az feltölt. Másra nagyon nincs időm meg energiám, mert folyamatosan dolgozom, próba van, szinkron van, előadás van. Az összes nyár ilyen zsúfolt szokott lenni vagy az idei kifejezetten hajtós időszak? Ez a nyár most nagyon. Talán nem is emberi, nem is normális ennyit vállalni, egymás után rávállalni előadásokat, de nem volt választásom. Alföldi Robinak lehetősége volt megcsinálni a Kőműves Kelement, az István, a királyt és nyilván nem mondhattam nemet. Ráadásul olyan szerepekkel kínált meg…, a Kőműves Kelemenben Kőműves Kelement, az István a királyban Koppányt játszom. Hát mondjatok egy magyar színészt, aki ezt visszautasítja. Hol szoktatok kikapcsolódni a

családdal? Tengerpart, Balaton, vagy a hegyek? Úgy szokott lenni, hogy mikor mire van idő. Hála Istennek nagyon sok barátom van, és nagyon sokan hívnak sokfelé, Mezőtúrra, Hajdúszoboszlóra, Bakonyba, vagy Somogyba. Ezek általában vadászbarátok. A feleségek az én feleségemmel, a gyerekek az ő gyerekeikkel is jól kijönnek. Most Hajdúszoboszlóra fogunk elmenni 3-4 napra az egészen biztos és talán el tudunk menni Törökországba ugyanezzel a társasággal. Remélem, hogy ez most jól fog alakulni. Egyébként nagyon-nagyon necces szokott lenni, hogy el tudunk-e menni nyaralni. Régen voltunk nyaralni együtt. Melyiket részesíted előnyben az aktív, vagy a passzív pihenést? Igazából minden pihenésem aktív, a lovaglás is aktív, a vadászat is aktív. Azt nem szeretem, hogy kifekszem a napra és süttetem a hasamat. Nyaralás közben képes vagy ki-


www.lookmag.sk

kapcsolni, a színházat elfelejteni, vagy akkor is azon gondolkodsz, hogy mi lesz, hogy lesz? Nem, nem. Én általában a vadászaton is, a ló hátán is, ha a barátaimmal vagyok, akkor is tökéletesen elfelejtem. Akkor azt a pillanatot élem meg, ahol vagyok. Eszembe sem jut a színház. Szó se lehet róla. Hol élted át a legkellemesebb nyári élményedet? Milyen helyszínhez fűződik? Életem legkellemesebb élménye, ezért már sokat kaptam a családtól, hogy ezt mondtam egyszer, de most is ezt fogom mondani. Az életem legboldogabb napja, vagy legboldogabb 8 napja az volt, amikor kint voltam Afrikában vadászni a legjobb barátommal. Nagyon vágyom vissza Afrikába, nagyon szeretném. Ott nincs mobiltelefon, ott nincs semmi, ott nem tudnak elérni a szinkronból, ott nem tudnak elérni az újságírók. Ott semmiféle probléma nem volt. Ott arról volt

szó, hogy én Stohl András, személyesen én, ott vagyok egy kontinensen egy ősi kultúrában és ott megélem azt, amit megélek. Azt nagyon szerettem. És az nem hiányzott, hogy ezt a családdal éld meg? Az más, ha a család ott van. Ott figyelni kell a gyerekre, ne totyog-

jon ide vagy oda, ne menjen bele egy kaktuszba. Figyelni kell a kedvesemre, hogy jó érezze magát. Itt nem kellett figyelni senkire, csak magamra. Ettől volt fantasztikus. szöveg: Ozgyin Erika, fotó: Nemzeti Színház


50

facebook.com/lookmagazine

Ford Fiesta 1.25 Trend X Trendi kisautó! Az autóknál előfordul, hogy akár generációváltások sora marad jószerivel észrevétlen – lásd a Golf 40 éves történetét –, de az is, hogy az előző nemzedékből kő kövön nem marad. Jó példa erre a Ford Fiesta legutóbbi újjászületése, amelynek eredményeképpen a kategória legcsúnyább autója egyik napról a másikra a legszebbikké alakult át. Viszont 4 év után az immár hetedik generációnál is eljött a frissítés ideje; a megújult Fiestát alapmotor-alapszereltség-ötajtós karosszéria kombinációban teszteltük.


Alaktan Ezekhez az alapformákhoz nemcsak hogy felesleges, de egyenesen bűn lett volna hozzányúlni; a változások tehát a részletekben keresendők. Közülük messze a legattraktívabb az „aston martinos” hűtőrács. Zseniális húzás volt, hihetetlenül feldobta az összképet. Ezen kívül hullámosabb (bordázottabb) lett a motorháztető, és az embléma is jobban mutat mostani helyén, mint a korábbi keskeny résben. Hátul kissé átrajzolták a lámpákat, a tetőspoiler pedig versenyautós méretet öltött. Végezetül még annyit, hogy az autó – az ST sportverziót leszámítva – csak ebben a szereltségben és ezzel a motorral kapható háromajtós karosszériával is.

Belvilág A futurisztikus kialakítású műszerfal mélyen benyúlik az első szélvédő felé, a rádiópult elnézhetetlen sajátsága a két lepkeszárny. A kézi légkondi kezelőegysége egyszerű, de ízléses és jól áttekinthető. A helykínálat a kiskocsik jobb átlaga, a kiválóan formázott elülső üléseken kívül a hátsók sem nélkülöznek némi oldaltartást. Pohár-flakon-és kacattartóból is van elég, a csomagtér pedig pótkerékkel (tesztautónk ilyen volt) alapon 276, bővítve 960 literes. A bővítést viszont nem a legszerencsésebben oldották meg: nemcsak óriási lépcső keletkezik, hanem a padló szöge is erősen megtörik. Ami a szereltséget illeti, alapfokon is standard az összes menetszabályozó rendszer, a térdlégzsák, a fedélzeti számítógép, a digitális bemenetű rádió és a már említett kézi légkondi. Kü-

lön szólnunk kell a szintén alapáras MyKey rendszerről, amelynek lényege a kevés vezetői gyakorlattal rendelkező, ám annál nagyobb virtusú kamaszsofőrök megfékezése. Ők ugyanis olyan kulcsot kaphatnak az autóhoz, amelyet a szülők előre beprogramoztak. Megszabhatják rajta az autó végsebességét (140 vagy 160 km/óra), a rádió hangerejét, sőt azt is beállíthatják, hogy a hifi addig meg se nyikkanjon, amíg mindenki be nem kötötte magát. Mi több, a MyKey kikapcsolhatatlanná teheti a menetstabilizáló rendszert is. Ennél többet már tényleg csak akkor tehet az apuci-anyuci, ha otthon marasztalja a kocsikázásra sóvárgó csemetét…

Az országúton Az 1,25-ös alap-benzinmotor bő15 éve élte fénykorát; azóta némileg korszerűsítették, és a teljesítménye is megnőtt néhány lóerővel. Hatfokozatú váltóra itt a nyomatékszegénység miatt gondolni sem lehetett, az ötgangost viszont nagyon jól eltalálták. Ennek köszönhetően például egy falun folyamatosan áthajtva végig simán használhatjuk a legmagasabb fokozatot. Egy necces előzéshez viszont okvetlen vissza kell kapcsolni, akár kettőt is – de még jobb nem belemenni ezzel a motorral ilyen előzésbe. A fogyasztás gyári adata a szokásos marketingérték, de a teszt során mért reális 6,4 liter sem rossz. A menettulajdonságok pedig – kiemelkedően jók, de ezt a Fordnál már jó ideje megszokhattuk… Vas Gyula (A szerző felvételei)

ADATLAP 1,25 l Hengerűrtartalom: LE) (82 kW 60 : ény ítm Teljes Nm 114 Nyomaték: atú kézi Sebességváltó: ötfokoz 168 km/óra Legnagyobb sebesség: a: 13,3 s /ór km 100 0– lás Gyorsu l* 4 –97 290 r: Csomagté 5,2 l/100 km Gyári átlagfogyasztás: 0 km Tesztfogyasztás: 6,4 l/10 ó eur 9 Ár: 999 ll A háromajtós alapmode ára: 9599 euró * Defektjavító készlettel


52

facebook.com/lookmagazine

Malé kroky k zdravšiemu životu Aj menšie úpravy môžu zvýšiť kvalitu nášho života. Keď ešte na tie veľké nie sme pripravení. Vstaneme od obrazovky Sledovanie televíznej obrazovky, alebo monitora pri počítači, je skvelý spôsob, ako regenerovať myseľ a telo po náročnom pracovnom dni. Pokiaľ ale trpíme nadváhou, alebo so sebou proste nie sme spokojní, je čas zamyslieť sa nad sebou a nad spôsobom, akým oddychujeme. Dobrá správa je, že sa nemusíme hneď ísť potiť. Priemerný človek strávi pri týchto zariadeniach štyri hodiny. Prečo by sme jednu z nich nemohli presunúť na aktívny

odpočinok? Napríklad obyčajná prechádzka! Nielenže spálime oveľa viac kalórií, ale znížime riziko moderných problémov, ako sú cukrovka, či obezita.

Nevynechávame schody Chodenie po rovnej zemi je jednoduché a nerobí nám problém. Dobre, tak si vo svojom dennom režime nájdeme poriadne schody a niekoľkokrát denne po nich prejdeme zdola nahor, zhora nadol. Vymyslite si dôvod! Napríklad ak potrebujete ísť na záchod, použite niektoré iné poschodie, ako vám aktuálna situácia ponúka. Americkí vedci (ktorým verí úplne každý) predpovedajú, že iba aktívnym chodením po schodoch zhodíte ročne tri kilá!

Používame nohy Ďalším dobrým nápadom je prechádzať sa pri rozmýšľaní. Niektorí ľudia dokonca nedokážu premýšľať, pokiaľ neprejdú stovky metrov. Ak sa aj vy kreatívne zaseknete, určite neostaňte sedieť za písacím stolom. Vstaňte a prechádzajte sa. Rozpumpujete tak krv v tele, čo isto pomôže aj mozgu.

Stolička je zlo Sedavé zamestnanie je síce najprv dobré, no potom zlé. Uvedomíme si, že sa nehýbeme a že priberáme toľko, koľko nám len kancelárska stolička dovolí. A ak sa do nej nevrpaceme, šéf kúpi novú, väčšiu. Nie, tomu je koniec! Sedením počas práce totiž podľa meraní spálime 63 kalórií, pričom ak sa len postavíme, spotrebujeme viac než dvojnásobok. Ak nám to káble (napríklad od telefónu) dovolia, môžeme využiť priestor na prechádzky. Zrazu budeme mať viac energie, ako keby sme len sedeli.

Domáce práce Je pekné, že chceme zapájať do činností v byte, alebo okolo domu aj deti. Väčšinou je to ale skôr o našej vlastnej lenivosti. Prečo by malo dieťa mať povinnosť vysávať? Najprv ho musíme donútiť, čo znamená často hádky, a potom si sedíme a naberáme kilá. Nie, kosačka, vysávač, alebo prachovka patria do rúk tým, ktorí chcú žiť aktívne! Denná starostlivosť o náš príbytok je dokázateľne taký zabijak tukových tkanív, ako cvičenie v posilňovni.


54

facebook.com/lookmagazine

Celebritné vzťahy, na ktoré

sa zabudlo Každý vie, že že Brad chodí s Angelinou a Selena babysittovala Justina. Či si takto Selena stále privyrába u pani Bieberov nevieme, pretože nedávno bola na večeri so 14 ročným Jaden Smithom, ktorý hviezdil vo filme After Earth. No ale späť k podstate veci. Ukážeme vám vzťahy celebrít, na ktoré ste zabudli, alebo ste o nich ani nikdy nevedeli.

Brad Pitt & Christina Applegate Brada si pamätám IBA ako žiadaného a dobre vyzerajúceho chlapa a nejaké fotky z detstva to nevyvrátia. V roku 1989 sa doňho zahľadela Christina Applegate, no nebolo to z jej strany vážne. Na MTV Movie Awards mu totiž zlomila srdce, keď ho vymenila za iného muža. Veríme, že Brad tento rozchod neľutuje, skôr naopak.

Jessica Biel & Chris Evans Herec, ktorý sa pre hlavnú rolu vo filme Captain America napumpoval svalstvom, si voľakedy nosil domov vtedy blonďatú Jessicu. Ich láska na striebornom plátne vo filme London bola ale silnejšia, ako tá v skutočnosti. Ako sa napokon ukázalo, rozchod bolo to najlepšie, čo mohlo týchto dvoch stretnúť. Oboch násled-

ný separátny vývoj katapultoval do hviezdnych výšin. Chris sa stal spomínaným kapitánom a Jessica sa stala pani Timberlake.

Robert Downey Jr. & Sarah Jessica Parker Mladý a nerozvážny, taký bol Robert Downey Jr. Okrem značne známych drogových hriechov a problémom s alkoholom bol Robert na pomyselnom dne, keď sa v roku 1984 zaľúbil do Sarah Jessici Parker. Fuj. Sarah ale nedokázala cválať popri párty-drogovo rozbehnutom mladíkovi a tak sa tento vzťah musel skončiť. Napriek úmorným snahám Jessica z Roberta pána Božského nespravila.

Scarlett Johanson & ... ? Slečna toho má na rováši viac v tomto smere a tiež v iných

smeroch. Tak atraktívne dievča si predsa môže vyberať. A zrejme aj preto si vybrala Jacka Antonoffa, gitaristu skupiny .fun. To bolo ešte v časoch, keď Scarlett nebola slávna, iba známa a pekná. Zaujímavejší pre médiá bol jej údajný románik s oscarovým hercom Beniciom del Torrom. Dvojica sa stretla v roku 2004 a ešte len 20 ročná herečka si vtedy podľa klebiet s 37 ročným hercom užila predĺženú cestu výťahom v jednom luxusnom hoteli. Scralett to samozrejme poprela.

Paris Hilton & Edward Furlong Predstavte si lásku z roku 1999 medzi rozmaznanou dedičkou (vtedy 18 rokov) a chlapcom z Terminátora 2. To je na plač.


56

facebook.com/lookmagazine

Vyvarujte sa letným rizikám ER WARNING! SUMM

IS HERE!

Ak trávite letné chvíle na záhrade, pri vode, či nebodaj v zahraničí, toto sú veci, na ktoré by ste si malo určite dať pozor.

Voda do tela

Voda a pitný režim je to najzákladnejšie, čo by ste mali mať na mysli počas letných dní. Každé leto sa nájdu ľudia, ktorí v teple skolabujú, alebo im príde nevoľno. To je zväčša dôsledok nedodržiavania pitného režimu. V čo najpravidelnejších intervaloch by sme mali vypiť aspoň 3 litre vody. Počas leta a najmä ak v teple a na slnku pracujeme, oveľa viac. Pokiaľ vieme, na predávkovanie

vodou ešte nikto neumrel. Niečo také sa môže stať zrejme iba ak sa prihlásite do súťaže o to, kto jej vypije najviac v priebehu minúty. Nezabúdajte, že pocit smädu je už neskoro. Najmä keď udrú teploty nad tridsať stupňov Celzia, nesnažte sa „osviežovať” ľadovou vodou. Telo musí vodu najprv ohriať na svoju vnútornú teplotu, čo ho stojí ďalšiu energiu a zahrievanie organizmu. V lete to môže mať nepríjemné následky.

Telo do vody

Voda je v teplých dňoch veľkým priateľom človeka. Najmä deti obľubujú zábavu v riekach, jazerách, alebo bazénoch. Pokiaľ využívate verejné bazény, zrejme bude nablízku plavčík. V opačnom prípade by ste si pred letom mohli zopakovať prvú pomoc, keby sa váš menší čí väčší príbuzný začal topiť. V panike totiž vznikajú chyby, aké si v pokojnom prostredí predstaviť neviete.


Pokiaľ sa vyberiete kúpať do rieky s malými deťmi, dbajte na čo najvyššiu bezpečnosť. Ideálne je, keď sa deti kúpu zopár metrov hore po prúde, aby ste v kritickom momente získali čas na pohotovú reakciu. Každá sekunda môže mať cenu života. Pred kúpaním by bolo vhodné, aby dospelý člen skupiny skontroloval nielen breh, ale aj dno v najbližšom okolí. Veľké kamene, rozbité sklo, alebo konáre predstavujú riziko. Najlepšie je deťom - ale aj sebe povinne naordinovať kúpacie papuče.

Otrava jedlom

Je snáď úplne jasné, že na dovolenke si treba dať sakramentský pozor na to, čo si dávame do úst. Exotické jedlo by mohlo žalúdku uškodiť. Navyše, ak by bolo neodborne pripravené, prípade by jeho príprave nespĺňala dostatočné hygienické predpisy, mohli by ste si riadne ublížiť. Organizmus je v lete vystavený veľkej záťaži. Ako sme už vyššie spomínali, pitný režim nedodržiavame v lete ani doma, nieto ešte na dovolenke v zahraničí. Už samotné vycestovanie a zmena klí-

my je pre organizmus stresujúca skúsenosť. V spojení s dehydratáciou je zrazu oveľa náchylnejší ako doma a to, čo by ste doma zvládli, by vám tu mohlo reálne uškodiť. Odporúča sa na dovolenke konzumovať probiotické jogurty, prípadne takýto prípravok zakúpený v lekárni.  Ak sme doma, zrejme si brávate jedlo so sebou na pikniky, alebo výlety. Nezabúdajte, že v každom jedle, nech je pripravené akokoľvek hygienicky, sa budú nachádzať nejaké organizmy, ktorým vyhovuje, že ste ich vybrali z chladničky. Preto dbajte na to, aby ste zvyšky z letných výletov už nebrali domov a nekonzumovali trebárs na nasledujúci deň. Aj priamo vonku tepelne spracované jedlo by sa po dvoch-troch hodinách nemalo konzumovať. 

Voda je v teplých dňoch veľkým priateľom človeka.


58

facebook.com/lookmagazine

Diploma

h o g ya n t o vá b b . . . ?

Ha megvolt az államvizsga, megünnepelted és még az utóbulik zaja is lecsillapodott, benned is felmerül a kérdés: és most? hogyan tovább? Gyorsan, ahogy indult, véget ért, most már talpra kéne állni, kipróbálni az öt éves elméletet gyakorlatban. A nyár elteltével pedig csak erősödik az érzés, hogy vége a közös lógásnak és linkeskedésnek, itt már a lét a tét.

Ha

megvan a hároméves képzésről az eslő diploma, akkor nem kérdés a továbbtanulás – hiszen mért ne? Az individulás okítás, a levelező képzés sok teret enged azoknak, akik bontogatni szeretnék szárnyaikat. Az önbizalom eleinte még megvan és ez csak fokozódhat, ha egy jó pozícióba kerül az abszolvens. Előfordulhat ennek az ellentettje is, hogy nem képesítésének megfelelő állást talál az iskolapadból kikerült frissdiplomás, ilyenkor folytatódik tovább a keresgélés. Ez alatt at idő alatt viszont minden harmadik diákban felmerül, hogy külföldön próbálkozzon tovább – és mért ne? Fiatalon és szabadon mindent meg lehet tenni, ha az ember nem az akadályokat keresi. Ha már megvolt a kiábrándulás, hogy senki nem kínálta fel egy világvezető multi igazagatói székét, pedig Te egy „jó nevű” egyetemen szereztél oklevelet és benned megvan minden kreativitás, szakmai tudással is rendelkezel és annyi innovációs terved lenne fellendíteni az amúgyis jól működő céget, akkor hajrá, szállj le a földre és ötleteidet igazítsd a realitáshoz! Ahhoz a bizo-

nyos vezetői székhez egy szamárlétra vezet, amit végig kell járnod és elszomorítóan hosszúnak tűnik. A házat is alulról építik és ebben az esetben az egyetemi diploma minősül az elengedhetetlen alapnak. Az interneten hemzsegnek a munkalehetőségek és ezek közül sajnos nagyon kevés az, amihez nem kell 3-5 év tapasztalat. A fejedhez csapsz, hogy mit gondolnak a humán erőforrásos istenek, huszonhárom évesen hogyan is lehetne öt év tapasztalatod projekelemzői és döntéshozói poszton? Persze tudod miről van szó, a vállalat irányítási rendszerről is tanultál, bár élesben még sosem próbáltad. Elképzelésed sincs, hogyan is kerülhetnél a tűz közelébe. Nincs más megoldás, elkezdesz frissen diplomázottak számára meghirdetett állásokra életrajzot küldözgetni, közben nyugtatod magad, hogy lesz jobb is, de addigis tapasztalatot gyűjtesz. Amikor már öt éve gyűjtöd a tapasztalatot valami papírrendezgetős pozícióban, rájössz, hogy ehhez nem kellett volna diploma, de azért húsz körömmel kapaszkodsz a székedben, mert a barátaidnak még ilyen munka sem

jutott. Hát igen, nem te választasz, hanem téged választanak. Jó tanácsot nem kapsz, hallgatod az „ügyes vagy te fiam, büszke vagyok rád nagyon és meglátod, egyszer miniszterelnök leszel” hozzászólásokat, de közben tudod, ebből nem állsz lábra, de már érzed, hogy eleged van, így magadtól ugrasz be a mélyvízbe és megpróbálsz egyedül boldogulni, vészhelyzetben születnek a legjobb megoldások alapon, hátha neked is szerencséd lesz. Ilyenkor nem szabad feladni, ha megvan a cél, akkor ragadj meg minden eszközt, hogy elérd. A pozitív hozzáállás jó dolog és kell, de magában kevés. Tapasztald ki, miben vagy jó és csináld! Kezdjed kicsiben, így munka mellett is foglalkozhatsz vele, aztán terjeszkedj. Hány olyan embert ismersz, aki munka mellett a hobbijával egészíti ki havi jövedelmét és jól érzi magát a bőrében? Na, látod, nem nagy dolog, csak addig tűnt annak, amíg el nem kezdted. De ha nem állsz neki, akkor rendezgetheted nyugíjig azokat a dokumentumokat a főnököd asztalán, pedig már rég megszáradt a pecsét a diplomádon.


60

JÖN A VOLT, SOUND ÉS A SZIGET

facebook.com/lookmagazine

y mikor ment utoljára gondolkodnia azon, hog l kel el sen i! erő is ak lán ? Haverok, buli és satöbb mikor a hőmérő higanyszá rnak. Na és mi van nyáron nyá ő en elg tes köz a sze k mé tün ter lhe ül mínuszba, joggal örü yobb örömünkre. Ezek köz l jobb fesztiválok, a legnag k programjaiból Egymást követik a jobbná yobbat szólnak majd. Eze nag leg a k lye me k, azo yei rendezvén sit. a Sziget Produkciós Iroda csemegézünk most egy kic

A

VOLT

A július harmadikán rajtoló soproni Volt fesztiválon idén is jókat csemegézhetünk a világ kön�nyűzenei palettájáról odarendelt szereplők között. A legnagyobb hazai nevek közül biztosan Ákosnak, a Quimbynek vagy esetleg a Tankcsapdának örülhetnek majd az odatévedők, de a nemzetközi

sztárok közül is kiemelhetnénk a már-már klasszikus visszatérő THIRTY SECONDS TO MARS-ot. Lesz még Papa Roach, Martin Solveig, de a Parov Stellar is fellép.

Csupán ezen nevek miatt is érdemes lesz akár bérletet is váltani, hiszen a VOLT Fesztivál mindigis arról volt híres, hogy relatíve olcsó pénzért (a helyszínen 140€ lesz az ára a négy napnak) igazán mi-

nőségi szórakozást kínál. További info: www.volt.hu

BALATON SOUND Egy héttel később, azaz július 11-én Zamárdiban is begyújtják a rakétákat, és útjára bocsátják Európa legjobb közepes méretű feszkóját, mely idén a MasterCard BalatonSound nevet viseli.


www.lookmag.sk

Olyan nevek csapnak majd bele a lecsónkba, mint a legendás WuTang Clan, vagy éppen híres rapper és producer NAS. Igazán jó hír az eszementeknek is akad:

Újra fellép a The Prodigy, csak hogy még Füreden is hallják, mekkora banzáj van odaát. Lesz még Steve Aoki, Jamie Jones, Dimitri Vegas & Like Mike. Fellép Calvin Harris is, de akár Fedde Le Grand neve is izgalmasnak tűnik. Felesleges is lenne tovább ragozni, mert végtelen számú érdekes fel-

lépő teszi majd igazán othonossá és kellemessé a Balaton parti nyaralást. További info: www. balatonsound.hu

évvel ezelőtt uralták a zenetévék műsorait, és igazán nagyon szerettük őket.

SZIGET Augusztus ötödikén viszont mindenki állampolgárságot válthat egy hétre, és beköltözhet a Sziget Fesztiválköztársaságba. Ahogy látjuk a folyamatosan bővülő repertoárt, semmi kétségünk nem lesz afelől, hogy talán minden idők legnagyobb Szigetes bulijának nézünk elébe. Igazán érdekesnek tűnik még sokadikra is a Die Artzte nevű német formáció, de a Blur nevét látván azt is gondolhatnánk, hogy egy tutkeráj időutazásban lehet majd részünk. Ezek a csapatok ugyanis 10-15

Enter Shikari, Hadouken, John Digweed, Empire of the Sun, de akár a Franz Ferdinand vagy éppen Katy B neve sem tűnik rossznak, és ha jól értelmeztük, akkor a záróbulit David Guetta fogja levezényelni az utolsó napon. Addig viszont ki kell valahogy húzni, illetve türelemmel kell lenni. Számoljuk tehát vissza a napokat, és a megfelelő időben irány a jóság felé! További info: www.sziget.hu


62

facebook.com/lookmagazine

Gombaszög:

„Egységben az erő”! Két hónap múlva kezdetét veszi a Gombaszögi Nyári Tábor, ahová az „Egységben az erő!” mottó alatt több száz résztvevőt várnak. „Tartjuk magunkat a hagyományainkhoz, és idén is a szlovákiai magyar fiatalok és barátaik legnagyobb találkozóhelyét kívánjuk létrehozni.” – vallja Orosz Örs, a tábor főszervezője. előtt is felpezsdül az élet: újra a kat követi, s amikor az egészséges táborba látogat a Quimby, kezdeményezésre, a fiatalos tettahogy az Intim Torna vágyra, a pozitív tartalmakra naIllegál, a Magasgyon nagy szükség van. Táborunk hegyi Undergrohatározottan növekvő tendenciát und, a párkányi mutat, a résztvevők létszámában, A Gombaszögi Nyári Jóvilágvan is. Új a programok mennyiségében, és Tábor ötvözi a feszszereplőként reményeink szerint minőségében tiváli és szabadegyelép fel a Hot Jazz is. A regisztrációkor kitöltött adattemi műfajt, klasszilapok alapján kiderül, hogy Pokus művelődési tábori MAGASHEGYI UNDERGROUND Band és a ByeAlex. Rajtuk kívül még zsonytól Nagykaposig jegyekkel kiegészítve. jó pár magyaroraz összes szlovákiNapközben közéleti, tuszági és szlovákiai magyar régidományos és művészeti előai magyar – összesen óból érkeznek adások lesznek a nagysátor alatt, tizenöt – együttes játszik hozzánk a fianéhány faházzal arrébb kézműa krasznahorkai vár alatt. talok.” – mutat vesek, színjátszók várják az érA néptánc sem maradhat rá Orosz Örs. A deklődőket, a rét ki, idén a Felszállott a páva INTIM TORNA ILLEGÁL táborba idén is a koncertek, című műsorban is megisindulnak buszok a várdomb mert csallóközi Pósfa zenekar Nyugat-Szlovákiáa csapatjászolgáltatja a muzsikát. ból, ahová a hamarosan tékok szína tábor honlapján lehet regiszthelye lesz, rálni. A szervezők hagyományt paintballal, QUIMBY teremtve idén először két járás iszapbirkószámára is ingyenjegyet biztosítazással, vármának, mégpedig a Pozsonynak és a szással. Estén„Oly korban élünk, amikor egyik Nagymihályi járásnak. ként két zenei színpad negatív közösségi élmény a mási-

A gombaszögi hangulat

Növekvő tábor, …


www.lookmag.sk

… bővülő kínálat A zenei repertoár már ismert, a közéleti program is fokozatosan körvonalazódik. A tábor szervezésébe a Diákhálózaton, tagszervezetein, illetve a Sine Metu polgári társuláson kívül idén tizennyolc szervezet is bekapcsolódik, biztosítva a tényleg változatos kínálatot. A Szlovákiai Magyar Írok Társasága könyvbemutatókkal és irodalmi délutánokkal várja az olvasás és a rímek szerelmeseit, a drámarajongók a Fiatal Építészek Fóruma által szalmabálából készített hangszigetelt Színházi Sátor színi előadásaiból válogathatnak. Egy csapat csallóközi vándor a Tawahka indiánokról mesél, és online kapcsolják a Vámbéry Ármin nyomdokain éppen Pakisztán felé bringázó komáromi Bujna Zoltánt is. Táborunkban négy éves hagyománya van az MKP-Híd találkozóknak, sőt elmondhatjuk, hogy a szakadást követően, 2010-ben itt ültek először egy asztalhoz a két párt képviselői. Tavaly a tábor közéleti sátrában a Pátria rádió riportere külön-külön faggatta a két part elnökét. „Az idén is meghívtuk aaz MKP és a Híd vezetőit. Bízunk benne, hogy a rendezvényünkön teremtett hagyomány és a semleges terep jó alapot szolgáltat a BYEALEX vitán való részvételre. Reméljük, az elnökök kiállnak a hallgatóság elé, és egy tartalmas vitának lehetünk tanúi.” – tette hozzá Orosz. Szintén gombaszögön teremtődött hagyomány a fiatal szlovákiai magyar bloggerek nyilvános találkozója is. Idén a közéleti írók vitáján kívül sor kerül a művészeti bloggerek beszélgetésére is. A Gombaszögi Nyári Tábor programja korántsem ér itt véget. A rendezvény honlapján (www. gombaszog.sk) a fellépő együttesekről már lehet olvasni részletesen, a további programok fokozatosan kerülnek feltöltésre. A tábor szintén követhető a facebookon és twitteren is (www.facebook. com/gombaszog, twitter.com/gombaszog)!


Ha szeretnéd viszontlátni a partyfotód itt, küld el nekünk az office@lookmag.sk címre.


/lookmagazine

LIKE: facebook.com

Ak chceš mať Tvoje partyfoto uverejnené v našom magazíne tak ju pošli na office@lookmag.sk.


Summer 2013 | LOOK magazine  

LOOK magazine 2013 summer © Generation C media, s.r.o. Komárno, Slovakia bilingual magazine (hungarian, slovak) and it's FREE :)

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you