Page 1

zdarma | ingyenes | free | máj 2012

Covergirl: Ági Už ste sa začali pripravovať na plavkovú sezónu? Boros Csaba a Rebublicból Hogyan hat Rád a tavaszi fáradtság? Peter Lipa Pitbull-al táncolt és Don Omarral forgat Beyoncé Asi je šialená Muž, ktorý uniká smrti Historický úspech basketbalistov Komárna Chevi Traverse lookmagazine.sk | facebook.com/lookmagazine | vimeo.com/lookmagazine


pri rieke Váh

zk Noví Prevád

vá ovatelia, No

kUChyňa

Cez týždeň MeNU za 3,30 €

Po – Štv 10.00 – 22.00 Pia–So 10.00 – 23.00 Neď 10.00 – 22.00

Vynikajúce H alászlé, grilované ry by, a neodolatel ný Cisárský trhanec s lesn ými plodmi Ponúkáme jedlá z čerstvých surovín bez konzervantov

Naša reštaurácia na lodi očakáva svojich hostí po celý rok. V zime padne dobre posedieť si pri krbe a pochutnať si na vynikajúcich pochúťkach. S príchodom pekného počasia si môžeme užiť prvé jarné vánky a chutné jedlo na otvorenej terase.

Rezervácie: 0918 125 194 Tel kontakt: 0905 301 207

www.stborbala.meu.zoznam.sk

pre 40 osôb riadať akcie Možnosť uspo ilovania gr o h vonkajšie s možnosťou avbou a výletnou pl

Ak ste ešte neobjavili vhodné miesto pre rodinné, priateľské či firemné oslavy a akcie, navštívte našu galériu a presvedčte sa o tom, že reštaurácia na lodi St. Borbála je pre vás tou správnou voľbou.

Prístav v Komárne prevádzkuje Lodná Reštaurácia St. Borbála. Okrem možnosti parkovania osobných člnov zabezpečujeme rôzne lodné výlety. Atrakciou sú najmä výlety motorovými člnmi na Váhu a Dunaji.

Vykonávame aj opravu a servis lodí: www.donaumarine.com

Pre športovo založených záujemcov sa ponúkajú možnosti jachtingu, lyžovania za motorovým člnom a jazdy na vodnom skútri ako aj člnkovanie na kanoe v rieke Váh.


MÁJ2012

28 20

content

7

established in 2004

Vydavateľ: Generation C media s.r.o. Evidenčné číslo: EV 3711/09 Adresa redakcie: Tržničné námestie 4810, budova TREND, Komárno e-mail: mail@lookmag.sk

36

Kreatívny riaditeľ: József Múcska tel.: 0915 799 653 e-mail: joshwa@lookmag.sk

14

Obchodný riaditeľ: Ivan Horský tel.: 0905 605 232 e-mail: horsky@lookmag.sk

content obsah

tartalom

8 10 14 18 20 22 28 32 36 42 46 48 52

52

Plavková sezóna Tavaszi f§radtság Boros Csaba: Republic Szexi lábak, ápolt kérmék Fitten, frissen, gyümölcsökkel Covergirl : Ági Pitbull-al táncolt, Don Omarral... Beyonce Peter Lipa Asi je šialená Historický úspech basketbalistov Muž ktorý uniká smrti Chevrolet Traverse

22

Redaktori: Tomáš Kottra Anikó Gáspár Tímea Becková Noja Tóth

46

KDE NÁS MôŽETE NÁJSŤ // HOL TALÁL MEG MINKET:

Komárno: Komárno Shopping Center, Mestská Tržnica, OD Lodiar, OD Ister, Kaufland, Budova Trend, Hypernova, Outlet Center, STK pri SAD, Čerpacie stanice Real-K, Kaviareň Hoffer, Cukáreň Party, Reštaurácia Danubius, Čárda Tocsi, Hotel Peklo, Noe Pub, Harry‘s pub, Reštaurácia Alibaba, Reštaurácia Apali, West Social Club, Devil Club, Citynet Cafe, Budova Next, City Sun solárium, Pizzéria Lux, Hotel Europa, Reštaurácia Olymp, Apetit fast food, Sultan kebab, Reštaurácia Banderium, Reštaurácia St.Borbála, Hotel Panorama, Termálne kúpalisko, Videopožicovne, Krytá plaváreň, Admiral casino, Litovel pub & penzion, Pizza Grosso, Fiesta reštaurant, Penita reštaurant, Toronto pub, Záložna pri Wigwame, Budova Alternatívy, Forfit fitnes, Mokka cafe, Univerzita J. Selyeho, Budova Trend, Mix shop autosúčiastky, T&L autoumyváreň, Meat heads pub, Foxx herňa a Eoxx pub, Ramses pub, Madách café, Life sport, Viking pub, Jager pub, Potraviny Baker, Chanten kaderníctvo, Reserved predajňa, Kaos, Irish pub, Jázmin pub, Johnny´s pub, Cool bar, Hotel Bow Garden, Reštaurácia Zuzka, Zdravotnícke zariadenia a čakárne, Poštové schránky v kancelárskych budovách Oudoor stojany: Cukráreň na Palatínovej ul., Nám. Gen. Klapku, Nádvorie Európy Nové Zámky: Aquario Shopping Center, Jazz Café, Irish pub, Headers pub, Country pub, City pub a iné Okolie: Chotín, Imeľ, Nesvady, Hurbanovo, Kolárovo, Komárom

Inzercia: tel.: 0905 605 232 e-mail: horsky@lookmag.sk Grafika: Generation C media s.r.o. Titulka: MJP studio Foto: dreamstime, istockphoto, google Tlač: Komárňanské tlačiarne Copyright: Akékoľvek rozmnožovanie textu a fotografií vrátane údajov v elektronickej podobe len s písomným súhlasom vydavateľa. Vydavateľ nezodpovedá za obsah a informácie uvedené v inzerátoch. Články neprešli jazykovou úpravou.

facebook.com/lookmagazine vimeo.com/lookmagazine www.lookmagazine.sk


8

lookmagazine.sk

UŽ ste sa začali pripravovaŤ

na plavkovú sezónu?

Pohľad do kalendára je srdcervúci snáď pre každého. Školákom sa kráti čas pred vysvedčeniami, maturanti sú v plnom nasadení, vysokoškolákom končí letný semester a ku všetkému prichádza leto a naše „zimné kilá“ sú stále s nami...

Kinga, 19, študentka

Keďže celý rok pravidelne cvičím a tancujem, plavková sezóna ma nerozhádže. Leto zbožňujem, lebo je plné pohody a voľného času. Rada sa korčuľujem  a opaľujem , lebo nie je nič lepšie ako pekné hnedé telá uprostred leta. No zatiaľ na toto všetko ešte nemyslím, keďže sa sústreďujem na maturity. Ale potom ....leto začne v plnom prúde!

Monika, 43, účtovníčka

Áno, pripravujem, lebo už mám prvý dôležitý krok za sebou - prekonala som jarnú únavu. Striehnem na prvé slnečné lúče, aby aspoň nohy chytili aký-taký bronz. Snažím sa dávať pozor na stravu, aby aj na postave bolo vidieť že si môžem dať plavky a nemusím sa ukryť a úsilie navršujem nejakým pohybom - buď bicyklovaním alebo tancom a ľahším posilňovaním problémových partií ženského tela.

Adrika, 18, študentka

V prvom rade sa na plavkovú sezónu nesmierne teším, lebo to znamená leto, slnko, vodu, kamarátov a koniec školy.  Vždy s radosťou vyťahujem zo šatníka plavky a odkladám dlhé rifle. Moja príprava nespočíva v ničom výnimočnom, vo svojej koži sa cítim dobre celý rok a leto pre mňa znamená chytanie peknej bronzovej farby a nasávanie energie zo slnečných lúčov. Takže letom mi začína jedno úžasné obdobie, ktoré by mohlo trvať 12 mesiacov a nie len 2.


MÁJ2012

Patrícia, 20, speváčka

Na plavkovú sezónu sa extra nechystám. Chodievam síce občas do solária, ale určite to nerobím kvôli letnej sezóne. Chodievam tam i v zime, pretože mám veľmi bledú pleť a to mi pomôže mať aspoň trošku prirodzenejšiu farbu

Kryťo, 20, študent

Ja sa tento rok nemusím nijako špeciálne pripravovať na plavkovú sezónu , pretože idem pracovať do Nemecka, kde sa v horách k vode určite nedostanem. Ale aj keby, tak by som nejak extra nemusel.

9


10

FACEBOOK.COM/lookmagazine

Itt a tavasz, csicseregnek a madarak, a napocska korán előbújik és egyre később tér nyugovóra. Mi emberek mégis fáradtabbnak érezzük magunkat, mint az év bármelyik másik szakaszában, érzékenyebbek vagyunk az időjárásra, hiszen szervezetünk alkalmazkodik az időváltozáshoz. Egyeseknek teljesen felborul a hormonháztartásuk, mások viszont teljesen feltöltődve üdvözlik a meleg nap éltető sugarait. Vagy mégsem?

Hogyan hat Rád a

tavaszi fáradtság?

Szabó László, egyetemista

Tóth Attila, ápoló

Nem szoktam jelentőséget tulajdonítani a tavaszi fáradság fogalomnak,ha dolgozom természetesen abban kilfáradok néha én is, ha pedig otthon vagyok akkor kipihenem magam. Tehát én ezt nem a tavasznak tudom be.Ha pedig fáradtnak érzem magam szerencsére vannak olyan emberek körülöttem akik felvidítanak és feltöltenek energiával.

Számomra ez a jelenség mint fizikai, mint szellemi formában észlelhető. Február végétől mindig 10 perccel előbbre állítom az ébresztőórát, hogy fel bírjak kelni időben. Mivel egyetemista vagyok, az előadásokon észlelem, hogy egy picit nehezebben fogadja be az agyam az információkat. Rendszeresen sportolok, ezért egy kis fizikai teljesítménycsökkenést is elkönyvelhetek ezekben a napokban. De szerencsére ez a kellemetlen változás mindössze néhány hétig tart, utána hozzászokom és folytatódik az megszokott életvitelem.

Kiss Lóránt, vállalkozó

Szerintem a tavaszi faradtsag az emberek többségét eléri. Vagy az oraátállítás miatt, mivel a legtöbb dolgozó ember, aki rendszeresen korán kel, ezzel küszkodik, vagy a sűrűn változó hideg és meleg idő miatt. Személy szerint én is frontérzékeny vagyok, bár még nem vagyok koros ember. Egyre több a napos, meleg idő, tovább van világos, így kicsit hosszabbnak tűnnek a munkanapok es az ember hamarabb erzi fáradtnak magát. Ebből kifolyólag jobb lenne a szabadban többet pihenni. Mindezek ellenére ezen hamar túl lehet lépni, csak fő a pozitív gondolkodás.


MÁJ2012

Bercik Melinda, vállalkozó

„Nem vettem észre magamon, hogy tavasszal fáradtabb lennék, mint máskor. Sőt, inkább még jobban is érzem magam. Imádom a napsütést, a virágzó fákat, a hosszú sétákat az ébredező természetben, ezért mindig nagy lelkesedéssel várom a tavaszt. Fáradtságra még csak nem is gondolok.

Baranyai Emese, regionális manager

A téli időszak után mindenkinél előjön egy kis tavaszi fáradtság. Ez ellen igyekszem tenni sportolással, szabadban való sétával es egy jó kávéval. Tavasszal az embernek tele kell lennie élettel, energiaval, nem pedig a fáradtságra gondolni.

11


12

PRCIKK

MÁJUSI ESŐ ARANYAT ÉR! Megrendült bizalma a befektetési alapok iránt? Nem tudja mit csináljon az otthon dugdosott pénzével? Elege van, hogy a bankba lekötött pénze még az infláció emelkedését se hozza? Váltsa át pénze egy részét befektetési aranyra!

Biztonság

Az arany az értékállóság jelképe. Évszázadokra visszatekintve az arany megbízható és kiszámítható befektetési formának bizonyult. Az értékállóság miatt fontos figyelni a befektetési aranytermék megválasztásánál annak tisztaságára. Napjainkban már csak a "négy kilences", azaz 999,9 ezrelék tisztaságú rudak, érmék számítanak értékállónak.

Garancia

Az aranyban rejlő biztonságot pont a függetlensége okozza. Az arany értéke a világon mindenhol elismert és garantált, függetlenül egy adott ország politikai berendezkedésétől, gazdasági helyzetétől, a különféle valutáktól, az eltérő kulturális hagyományoktól vagy akármi mástól.

Tapasztalataink alapján a hazai forgalmazók közül többen nem fektetnek kellő hangsúlyt arra, hogy az LBMA által minősített gyártóktól származó, a már említett Good Delivery státuszú tömböket forgalmazzanak. Ez a befektetőnek a későbbi értékesítés során jelenthet problémát, hiszen a kereskedő ebben az esetben kénytelen a tömböt bevizsgáltatni ami jelentős költséggel jár, nem beszélve arról, hogy az ilyen tömbök árfolyamértéke minden esetben jóval a világpiaci ár alatt kerül meghatározásra. Good Delivery tömb esetén a befektetőt ilyen kellemetlenségek nem érhetik.

Likviditás

Stabilitás

Függetlenség

Akinek aranya van, annak mindig van pénze! Az arannyal a nap 24 órájában kereskednek az egész világon. Az arany az egyetlen igazán nemzetközi valuta, amely a világon bárhol bármikor eladható, készpénzre váltható. Ezért fontos, hogy hazánkban is megvalósult a napi árfolyamon alapuló vétel-eladás. A napi árképzés biztosítja a befektetési termékek eladásakor az árfolyamnyereség azonnali realizálását. Azon termékeknél, melyeknél ez nem biztosított, gyakorlatilag a nyereség, a befektetés értelme kerül veszélybe.

Minden, a múltban is már tapasztalt világpiaci áringadozás ellenére az arany értéke hosszú távon stabil.

Ha mégtöbbet szeretne megtudni a befektetési aranyról, akkor regisztráljon ingyenesen ezen a weboldalon: www.karatbars.com Vagy hívjon minket személyesen ezen a telefonszámon: 0918781969


14

lookmagazine.sk

„Maga náci?

Miért, maga bohóc?” A VIII. Komáromi Egyetemi Napok keretén belül, a Selye János Egyetem és Hallgatói Önkormányzat szervezésében hatalmas buli helyszínéül szolgált a révkomáromi Városi Sportcsarnok. Magyarország egyik legnépszerűbb zenekara, a huszonkét éves Republic adott koncertet. Miközben az előzenekar, az Undermind hangolta a látogatókat, a kulisszák mögött mi a sztárfellépő extravagáns basszusgitárosával-énekesével, „állatidomárjával”, Boros Csabával beszélgettünk.

LOOK: Immár huszonkét éve töretlen a sikeretek, pedig oda-oda mondogattok. Igaz, burkoltabb formában. De aki rendelkezik egy kis sütnivalóval, könnyen megértheti, kire-mire is célozhattok a szóképekkel... B.CS.: Az oda mondogatás, pirítás esetünkben a sorok közt meglapuló gondolatiság. Számunkra kulcsfontosságú, ami a szövegeket is illeti, hogy a dalaink mellett ne szaladjanak el az emberek. Hanem fűzzék tovább a gondolatmenetet, elemezzék. Mindenki számára jelentenek valamit, mondhatnám egyénfüggő. Van aki ezt érzi ki belőle, van aki azt. Lényeg az, hogy gondolatokat tudjunk sugallni, érzéseket közvetíteni az emberek irányába.

Prečo Práve hrb? Preto, lebo len my Vám ponúkame: • 50% z ohodnotenej nehnuteľnosti bez dokladovania príjmu

0917 791 306 w w w. h rb. s k

• úver pre každého • 3% úrok • neskúmame bankový register • vyplácame do 24 hodín

už na noVej adrese:

+ výkup a predaj nehnuteľností

jókaiho 32, Kn (vo dvore LuX)


MÁJ2012 LOOK: Kormányok, épp aktuális „hatalmak” jönnek-mennek, de Ti mindig ott vagytok a toppon. Minek köszönhető ez? B.CS.: A közönség szimpátiája épp onnan ered, hogy nem szolgáljuk ki a hatalmat. Arra ott vannak mások, s akad belőlük elég. A zenekar megpróbált kifelé apolitikus maradni. Az más kérdés, hogy belülről mit érzünk, hisz az egyénnek megvan az a szuverén joga, hogy milyen irányvonalat próbál követni az agyacskája, de ezt nem hozzuk nyilvánosságra. A dolgokat az elmúlt évek során úgy próbáltuk szelektálni, hogy akiknek játszunk, lehetőleg jó emberek legyenek. Úgy vélem, az emberek igazi megrontója az, hogy a társadalom, médiumok napirenden foglalkoznak a politikával. Undorító dolog. A politikusoknak az lenne a dolguk, hogy csendben mű-

„...akiknek játszunk, lehetőleg jó emberek legyenek.” veljék, amiért a zsíros fizetéseket kapják, és egy ország az adott körülményekhez mérten jól éljen. Úgy munkálkodjanak, hogy mi, „halandó emberek” ne is tudjunk róla. Gondolom, ilyen napi „sztárok” nem hiányoznának senkinek. LOOK: Rákanyarodva a zenei csapásvonalra, 33 nagylemezt adtatok ki. Van kedvenc Republiclemezed? B.CS.: Ja, és érdekesnek fogod

tartani, hogy talán a legkevésbé ismertről van szó. Ez a hanghordozó nem is „aranyozódott” be. A „Hahó Öcsi!!!”-ről beszélek. 1993-ban jelent meg, és ez áll hozzám a legközelebb. Azért is, mert nevezhetnénk korszakosnak, mivel még bakeliten dobtuk a piacra, és a zenekar életében is nagy beccsel bírt. Ezen megtalálható pl. a Fényes utakon című zeneszám, vagy a Micimackó-feldolgozás. Kapaszkodónak, dobbantónak is használtuk akkoriban, összeszedtünk mindent, és sikerült. Az azt következőbe apait-anyait „belecsöpögtettünk”. A Disco című, amelyen a 67-es út is hallható, már kiugrott és platina lett. LOOK: A 2011-es, legújabb lemezeteknek érdekes címe van, és ha jól értesültem róla, a története is komikus... B.CS.: Te tudsz valamit. Miért, maga bohóc? címet kapta. Mulatságos történet. Ha szeretnéd, röviden vázolom. A zenekarnak rengeteg barátja van Európa-szerte, sőt...Ez egy kisvárdai spanunkhoz köthető. A srác kocsmáros, motoros, dobos, szóval nagy arc. Kisvárdán volt egy színházi találkozó a Művházban. Nyár, tomboló hormonok és kánikula. A portékáit kipakolta egy lakókocsiba, majd árulni kezdte. Szomjas emberek megrohamozták, ittak minden A-val kezdődőt. A sört, a bort, a pálinkát, amit kell. És ahogy a haverunk festett: bakancs, terepszí-

15

nű nadrág, sörhas, süni haj, az elmaradhatatlan napszemüveg és a mocija is mellette. Egy mindenki átal ismert, a művészi érdemei által elismert színésznő, aki szintén extrán szokott ruhákat válogatni, elé toppant. Végigmérte a kocsmárosunkat, és csak egy kérdést tett fel: „Maga náci?” Kérdésrekérdéssel válaszolt, ami így hangzott: „Miért, maga bohóc?” LOOK: Kontra-rekontra? Remek, és megtudhatnánk az erősen extravagáns, élénk színekben pompázó művésznő nevét, aki ezt a kérdést intézte, és a másikat kapta „válaszul”? B.CS.: Persze. Bár ezt nem igazán szoktuk publikáltatnimedializáltatni, de mivel Ti vagytok, legyen. Eszenyi Enikőről van szó. LOOK: A legnagyobb volumenű éves koncertjeitek a sajtószabadság, forradalom, szabadságharc napjára szoktak esni. Március 15ére. Vajon miért? B.CS.: Pofátlanul kisajátítottuk, bár talán sok rajongónk nem bánta ezt az idén sem. Szegeden, ahol fullos nézőtér előtt zenéltünk. Feltettük a kérdést magunkban: ki az, aki játszhatna ezen az ünnepen? Meg is válaszoltuk hamar: MI! Nagy mellénnyel beálltunk, és az évek folyamán immár tradíciónak nevezhetjük és el is várják tőlünk. LOOK: Európán kívül kiruccanta-

I-FI

EW

FRE

caffe, cocktail

and salad bar

Nám. M. R. Štefánika 6 (dom Matice Slovenskej, vchod z Pohraničnej ul.) Po-Št: 09.00 – 22.00 Pi-So: 09.00 – 24.00 Tel.: 0918 771 540

HAPPY HOUR: 15:00-18:00 Káva + Muffin Körfest - 1,90 Eur Čaj + Linzer - 1,90 Eur

Elegantný bar v centre Komárna s bohatou ponukou nápojov, ľahkého občerstvenia a zákuskov.

LeRougecaffe


16

FACEBOOK.COM/lookmagazine

tok a tengerentúlra is. Milyen élményekkel jöttetek haza? B.CS.: 2010 nagyon mozgalmas év volt. Az Aréna-koncert után (ami „véletlenül” márc. 15-ére esett), áprilisban a tengerentúli magyarok meghívására repcsire szálltunk, és felejthetetlen dolgokat éltünk át New Yorkban és környékén. Három kint élő magyar srác szervezte az egészet. Egyikkel állítólag közel egy évtizede együtt italozgattunk még Zalabércen. Nagyon profi volt minden, a tenyerükön hordoztak bennünket. A koncertek után még pár napot kint is töltöttünk. Ami az előadást illeti, hihetetlen. Szeretet, rajongás, tömve minden. Velünk énekelték a dalokat. Óriási volt, emberek! Azt át kell élni, elmondani nem lehet. Totálisan feltöltött mindenkit a zenekarból. Mi rengeteget játszunk határon túli magyaroknak, mint azt tesszük nemsokára Révkomáromban is. De...Ott, Amerikában derült ki számomra, hogy

ez a „határon túliság” nagyobb távlatokban is működik. Furcsa volt találkozni olyan emberekkel, akiket nem láttam hosszú éveken keresztül, és ott vannak. Ezek az emberek nem azért mentek el, mert egy olyan fajta csapdába kerültek, mint amibe Magyarország az első világháború után. Nem! Gyakorlatilag, a munkanélküliség csapdájába kerültek. Elmentek, és megpróbálnak pénzt keresni. Szerencsét próbálnak, és szinte aranyásók. Utána Londonban és Dublinban játszottunk, szintén „zenész”! Frenetikus volt. Az emberek szinte sírtak, amikor felcsendült a 67-es út, vagy a Szeretni valakit valamiért. Abban a pillanatban azt éreztük, hogy mi vagyunk az a „híd”, ami összeköti őket Magyarországgal. LOOK: Nemrég napvilágot látott az új videoklip is. Kóborló szél... B.CS.: Nem semmi, Te már erről is tudsz? Én csak az egészet „fel-

basszusoztam”, az érdem inkább Tóth Zoli barátomé. Kalandos körülmények során felfedeztünk egy tizennégy éves kislányt, Bordács Anasztáziát (Sziszit). Egy borsodi kis településen játszottunk. Az igazgató néni megkért, hogy hadd énekeljen már a leányzó egy dalt velünk közösen. Ilyesmi gyakran előfordul, hogy kisgyerek felszalad. Örülünk, poén, a szeretet megnyilvánulása mindkét részről. De itt, láss csodát! Feljött a kislány, Cipő pedig valamilyen oknál fogva levonult, amit a mai napig nem értünk, és ő sem nyilatkozik a témában. Néztünk egymásra a többiekkel, no most mi lesz? Se Cipő, se semmi. Botrányszag volt a levegőben. Elkezdtük a nótát, és a gyerek olyan gyönyörűen, professzionális módon elénekelte, hogy köpni-nyelni nem tudtunk, és a mai napig emlegetjük. Ennek lett folytatása. Írtunk neki egy dalt, Kóborló szél címmel, amely azóta elérhető videoklip formá-


MÁJ2012

17

„ Az emberek szinte sírtak, amikor felcsendült a 67-es út, vagy a Szeretni valakit valamiért. ”

ban is. A szárnyaink alá vettük a kis hölgyet, és meglátjuk. Megérdemli! LOOK: Miben változtatok az elmúlt huszonkét év során? B.CS.: Rengeteg minden történt,

formálódtunk, tapasztalatokat szereztünk, de hosszasan sorolhatnám. Az idő nem szaladt el nyomtalanul. Azt hiszem, mindmind benne van a Republic mindennapjaiban, dalaiban, szövegeiben. Végtelenül örülünk, hogy

visszacsatolásként a fiatalok meghívására újra Révkomáromban lehetünk, és talán már a piát nem is bírjuk úgy, mint régen, de arra mérget vehetsz, hogy flottul a húrok közé csapunk! (Holecz Attila, fotó: Adrián Hráček)

Výkup zlata Aranyfelvásárlás

21 €/g

Špitálska 19, Komárno, 0915 559 342, www.unitra.szm.sk Otváracia doba: Po-Pia 8.00-12.00; 13.00-17.00


18

lookmagazine.sk

Szexi lábak, ápolt körmök mesterfokon Itt a papucsszezon és ezzel együtt megérkezett a szebbnél szebb szandálok és papucsok időszaka is. Kezdhetjük elővenni a tavalyi csinos darabjainkat és már a cipőboltok is az új kollekciókkal kápráztatnak el bennünket. Ahhoz, hogy ezek a csini kis nyári lábbelik jól mutassanak, jólápolt lábak is kellenek. Hölgyeim figyeljenek: szexi, puha és hidratált lábakhoz adunk tippeket.

Hogyan kezdjünk hozzá? A teljeskörű lábápolás kb. 1-1,5 órát is igénybe vehet, ezért egyedül unalmas lehet. Érdemes áthívni egy-két barátnőt, akikkel együtt, egymásnak segítve végigcsináljuk lábunk frissítését. A csizmák és a félcipők által megvislet lábunkat kényzetessük lábfürdővel. Egy lavórba engedjünk testhőmérsékletű vizet, tegyünk bele finom

fürdősót, valamint ízlés szerint levendula- vagy mandunlaolajat és 30 percig áztassuk lábfejünket. A hideg hónapok során megkeményedett bőrünk most alaposan felpuhul és előkészül a radírozáshoz. Ezalatt a fél óra alatt az aromaterápiás fürdő illatától mi is ellazulhatunk, közben olvashatjuk kedvenc magazinunkat, feltehetünk egy arcpakolást, cseveghetünk ba-


MÁJ2012 rátnőinkkel vagy egyszerűen csak relaxálhatunk. Gondoljunk csak bele, hogyan köthetjük ös�sze a kellemeset a hasznossal: egy péntek délután a fárasztó munkahét után egy kellemes illatú szobában langyos illóolajos vízben áztatjuk lábunkat, kezünkben a kedvenc olvasmányukkal és senki nem zavar bennünket. Jól hangzik, igaz? Az áztatás után jöhet a finom szemcsés, hidratáló hatású bőrradír, melyet akár házilag is elkészíthetünk. Egy kis olivaolaj, egy kiskanál méz, egy kanál kristálycukor és máris kész a házi-peeling. Most alaposan átdörzsöljün talpunkat, hogy végleg megszabaduljunk az elhalt bőrrétegtől. Öblítsük le lábunka. vágjuk egyenesre körmeinket és készüljünk fel a legjobb részre. Taplmasszázs Levendulaolaj, mandulaolaj vagy

olivaolaj a legjobb választás, de ha nincs más kéznél, a babaolaj is tökéletesen megfelel a célnak. Kenjük be lábfejünket, majd részletesen maszírozzuk meg taplunkat. Ilyenkor jöhetnek képbe a barátnők, hiszen a kölcsönös maszírozás igazi ellazulást nyújt testünknek és lelkünknek. Figyeljünk oda, hogy a masszázs ne legyen túl erős, finom és apró mozdulatokkal haladjunk a sarkaktól a lábujjak felé. Ha kész, még ne mossuk le az olajat, foglalkozzunk kicsit körmeink szépségével is. Körömápolás Az előbb már levágtuk körmeinket, most szépre varázsoljuk azokat. Töröljük le róluk az olajat, majd a körömágyra ránőtt bőrt finoman toljuk vissza. Fogjunk egy 4 lépéses polírozószettet és csiszoljuk simára, egyenletesre. Most már lemoshatjuk a mas�százshoz használt olajat és ked-

19

vünkre lakkozhatjuk körmeinket. Vigyázzunk, hogy a lábbelinkkel és a kezünkön használt lakk színével mindenképpen harmonizáljon a választott stílus. Ha a lakk megszáradt, következhet az utolsó lépés. Hidratálás Végezetül jöhet a hidratáló krém, mely a procedúra végét jelenti. Mindegy, hogy krém vagy spray formájában, de ajánlatos minden fürdés után hidratálni, hogy lábunk friss és puha maradjon. Legjobb a mentolos, mely kellemesen hűsít és serkenti a vérkeringést is. Bőrtípustől függően heti egykét alkalommal foglalkozzunk lánunk alapos ápolásával. Ha ezt betartjuk, bátran válogathatunk a csinos kis nyári pápucsok és szandálok között és elfelejthetjük a zoknit és a zárt csipőket. Éljen a nyár és a szexi lábak!

www.onyxshop.sk

t megtalá, l!madaraknak, Itt mindeun nak soknak, cicák öknek is!

Kuty teknős , halaknak és rágcsálóknak kínálunk! is t a k o t a l l Élő á ekció uhakoll r i z s a v a Új, t tünkben! már üzle

Jókaiho 38, Komárno • 0905 962 473


20

lookmagazine.SK

Fitten, frissen

zöldségekkel, gyümölcsökkel Harminc fok van, belebújnál kedven rövidnacidba, de a télen felszedett kispárnák dudorodnak a combodon? A lapos hasad pocivá változott? Közben jobbnál jobb nyári falatok után csorog a nyálad, és úgy gondolod, hogy neked az tabu? Tévedsz! Fiatalítás, zsírégetés, ránctalanítás és minden, ami a vonzó külsőhöz kell megtalálható a gyümölcsökben és zöldségekben. Lényeg: időben kezd el, hogy a fürdőruhaszezonra szenvedés nélkül rázhasd magad gatyába!

Az

éhezés helyett együnk eleget, és közben fogyjunk, karcsúsodjunk. Nem véletlen, hogy az egészséges életmód összefonódik a fittséggel, hiszen kutatások is kimutatták, hogy egyes zöldségek megemésztéséhez a szervezetnek több energiára és kalóriára van szüksége, mint amennyit maga az elfogyasztott táplálék képes nyújtani. Ha ezeket esszük pont olyan hatást váltanak ki szervezetünkben, mintha na-

ponta sportolnánk egy keveset. Természetesen ez nem fedezi száz százalékban a mozgás által nyújtott kalóriaégetés mennyiségét, viszont egy kis odafigyelés mellett megsokszorozhatjuk a hatást. A rostokban gazdag táplálkozás az egyik legjobb módszer az anyagcsere serkentésére, és a


MÁJ2012 legtöbb rostban gazdag nyári finomság zsírégető is egyben. Nézzünk csak párat, és válogassunk kedvünkre a piacon kedvencienkből. A meleg hónapok első toplistás gyümölcse az eper. Ki ne szeretné a lédús ínycsiklandozó és illatos epret. A legjobbat még nem is mondtam: kalóriamennyisége annyira kicsi, hogy az édesszájúak akár barnacukorral is ehetik – persze akkor utána kötelező a mozgás, nincs lustálkodás. Az emésztéséhez több energia kell, mint amennyit képes szervezetünk felszívni belőle. C-vitamint és flavonoidokat tartalmaz, amely elősegíti a zsírok lebontását és a benne lévő mangán pedig a zsírégetésért felelős. Az alma mindenre jó – mondják a régiek, és igazuk is van. Szabályozza a hízásért felelős inzulint a szervezetben, így a vércukor szintet kordában tartja. Aszalva vagy éppen frissen, de mindig elérhető számunkra a szilva. Motiválja a bélműködést és az anyagcserét, melynek során megköti a felesleges zsírokat, így azok nem rakódnak le. Ha mindezt megspékeljük egy kis ananásszal, akkor teljes a kis gyümölcssalátánk, mely nem csak finom, hanem egészséges és még karcsúsít is.

Az ananászban található enzim fontos szerepet játszik a zsírok lebontásában, így azt az egzotikus gyümölcsöt is bűntudat nélkül fogyaszthatjuk. Ha már elég a gyömölcsökből, akkor készítsünk finom vacsorát vagy ebédet zöldégekből. Vegyünk egy friss uborkát, egy szép egészséges káposztát, egy céklát és egy brokkolit. Válasszuk mellé az almaecetet vagy balzsamecetet és máris kész a frissítő ebéd. A káposzta felgyorsítja az anyagcsrét, a cékla serkenti a bélmozgást és az anyagcserét, az uborka az emésztést könnyíti, a brokkoli pedig elősegíti a szénhidrátok gyors távozását a szervezetből. Az ínyencek és nagyfalók egy ilyen összeállítás mellé bátran grillezhetnek egy csirkemellet, esetleg egy kis fokhagymás joghurtos öntet még csábítóvá teszi ezt az amúgyis fogyókúrás ételkombinációt. Számtalan lehetőség áll rendelkezésedre a jobbnál jobb gyümölcsökből és zöldségekből: leves, püré, sima saláta, kifacsarhatod és zabpehelyre öntheted, eheted a kedvenc husiddal vagy egyszerűen csak elrágcsálhatsz egy finom almát. Egyél és foggy, de ne felejtsd el, a napi 45 perc mozgást semmi sem pótolhatja, és még a diéta is hatékonyabb lesz. Kellemes formásodást csajok!

21

alacsony glikémiás index csökkentett szénhidrát tartalom hozzáadott cukor nélkül

egyszerűen, életmód FOGYNI vágyóknak A CSALÁD minden tagjának CUKORBETEGEKNEK

HÁZHOZ SZÁLLÍTÁS egésznapos menük is

EGÉSZSÉGTUDATOS ÉLELMISZEREK Tržničné námestie 945 01 KOMÁRNO Tel.: +421 35 / 7780 580


Ági 22

lookmagazine.sk

Video z fotenia / Videó a fotózásról: lookmag.sk/tv

Helyszín / Miesto fotenia: Hotel Forrás, Komárom Outfit: P and S Fashion, Hurbanovo


23

Téglás Ágnes (17) Csillagjegy: rák Foglalkozás: diák Kedvenc étel: pizza, gyros Kedvenc ital: gyümölcslé Film: vígjáték, horror Hobby: mozi, olvasás, tánc Tervek: a kozmetikus iskola elvégzése után saját szalont szeretne nyitni

Foto: Zuzana Makaryszynová Hair stylist: Žaneta Vargová Make-up artist: Rita Csöbönyei

Helyszín / Miesto fotenia: City Sun solárium, Komárno Outfit: P and S Fashion, Hurbanovo

Helyszín / Miesto fotenia: Forrás Hotel, Komárom Outfit: Anett design, Komárno

Helyszín / Miesto fotenia: City Sun solárium, Komárno Outfit: P and S Fashion, Hurbanovo


Videó a fotózásról lookm ag.sk/tv Video z fotenia

Helyszín / Miesto fotenia: Hotel Forrás, Komárom Outfit: Anett design, Komárno

lookmag.sk/tv

Outfit: Anett design, Komárno Helyszín / Miesto fotenia: Hotel Forrás, Komárom

24

a megálmodott elegancia! Alkalmi ruhák széles kínálata menyecskéknek, örömanyáknak, esküvői vendégeknek!

Nálunk megtalálja az igazit! európa udvar: Hétfő-Péntek 10.00-17.30; Szombat 09.30-12.00 Hypernova: Naponta 10.00-20.00


Outfit: Anett design, Komárno Helyszín / Miesto fotenia: Hotel Forrás, Komárom

MÁJ2012

Outfit: Anett design, Komárno Helyszín / Miesto fotenia: Hotel Forrás, Komárom

25


lookm agazine.sk

Outfit: P and S Fashion, Hurbanovo Helyszín / Miesto fotenia: City Sun solárium, Komárno

26

Videó a fotózásról lookm ag.sk/tv Video z fotenia

Outfit: P and S Fashion, Hurbanovo Helyszín / Miesto fotenia: City Sun solárium, Komárno

ion

ash F S d n a P

p and

novo hurba

ion s Fash

:0 0 95, :0 0 - 12 ˇ ansk á n so 0 9 komár 8 :3 0 - 18 :0 0 , po -pi

0

šiat ! ekcia l o k onuke ia p š v v o ž n na j 2012 u

to na le

ša jte

vyskú

tu

L

M - 6X

R

TWISTE

š

a j ná

m

l áriu rboso

i n bicam s tru ate brow l c hoco


Outfit: P and S Fashion, Hurbanovo Helyszín / Miesto fotenia: City Sun solárium, Komárno

MÁJ2012

27

Outfit: P and S Fashion, Hurbanovo Helyszín / Miesto fotenia: Forrás Hotel, Komárom Helyszín / Miesto fotenia: City Sun solárium, Komárno Outfit: P and S Fashion, Hurbanovo


28

lookm agazine.sk

A lány, aki Pitbull-lal táncolt, és Don Omarral forgat... Nem akármilyen vendéggel találkozhattunk a közelmúltban a révkomáromi Life Sport stúdiójában. Felvidéki körútja során, Dunaszerdehely után, Szenice előtt városunkat is érintette a magyarországi gyökerekkel rendelkező, DélFloridában élő „Zumba Tornádó”, Fejszés Bernadett. Felejthetetlen órában „tornáztatta” meg lányainkat-asszonyainkat. LOOK: Megtudhatnánk valamit a magyarországi gyökereidről? Hogyan kerültél a tengerentúlra? F.B.: Nyíregyházi lány vagyok, és huszonkét évesen döntöttem úgy, hogy szerencsét próbálok az Egyesült Államokban. 2002ben, közgazdasági végzettségem után


MÁJ2012 egyetemre mentem. A tanulmányaim során ismerkedtem meg a zumba fitness-szel, s az mindent háttérbe szorított. Megszakítottam a sulit is, és teljes erőbedobással belevetettem magam ebbe a világba. Elvégeztem a zumba oktatói tanfolyamot is.

gár, mivel ott a zumba központja is. Nagyon érdekes döntések születnek, illetve dolgok történnek, és ennek többnyire részese is lehetek. Épp New Yorkból repültem Floridába, amikor jött egy telefon, hogy megoldható lenne-e egy fellépés a rapper Pitbull-lal?! Egy nívós díjkiosztón szerepelhettem vele, mint az egyik háttértáncosa.

29

vel mindenkinek megvan a maga órarendje. Ha én azt mondom, hogy Japánba szeretnék zumbára menni, kikeresem az ott tevékenykedő oktatókat, kontaktusba lépek velük, és huss. Simán meglátogatom. Tapasztalatokat cserélünk, körülnézek. Rengeteget utazom!

LOOK: Gondolom, valamiféle „sportos”, táncos múlttal rendelLOOK: Magyarországgal mi keztél... LOOK: Beto Perezzel, a zumba a helyzet? Mennyit tartózkodsz F.B.: Természetesen. Amióta az „szülőatyjával” is többször sze- a szülőföldeden? eszemet tudom, imádom a spor- repeltél. F.B.: Évente két-három alkalomtot, táncot. Kiskoromban úsztam, F.B.: Igen, Beto! Azt kell róla tudni, mal látogatom haza, de akkor teniszeztem, atletizáltam. Mel- hogy vele kezdődött minden. Neki huzamosabb időtartamra. Meglette közel tizenhárom éven ke- köszönhetjük ezt a csodát. A vi- található vagyok Európa-szerte. resztül néptáncoltam. Sajnos ez lág közel 135 országában tombol Mindenhol ott van a zumba. Vis�abbamaradt, és az ember lánya a zumba-őrület. Többször is meg- szük, ahova csak lehet. Nagy örömindig keres valami olyat, ami hívott minket, oktatókat a fellé- mömre szolgál, hogy ahol egyszer örömet okoz. Amerikában sűrűn péseire. Közösen népszerűsítjük megfordulok, utána már várnak látogattam egy fitness termet, a zumbát. Partik, tv-szereplések, vissza. Kialakult valamiféle rendahol először találkoztam ezzel konferenciákon való részvétel, szeresség. Nemrég Dániában volaz órával, amely eléggé furi volt oktatói dvd-k. Nagyon jó bará- tam egy hétig. Jó pár állomáshely, számomra, mivel latin táncot még tomnak tekintem Őt. majd a kanárinem tánún. , “, tele energiával szigeteki c o l t a m „ ...jött egy „őrült nőszemély edzőtábor. Ott ” soha. Viaztán rendeés szinte végigsöpört rajtuk. szont a sen kiélhettem tánc és a fitness ötvözte mindazt, LOOK: Milyen formában működik magam. amire vágytam, első látásra be- az oktatói hálózat? leszerettem. Elhatároztam, hogy F.B.: Létezik egy remek koncep- LOOK: A órád közben észrevettük, csak ezzel fogok foglalkozni. ció, nagyon jól megszervezett hogy harsány hangeffektusokat hálózat, amelynek bizonyos havi adsz ki, magyarul: fütyülsz. LOOK: Hogyan folytatódott to- díj fejében tagja lehet bármelyik F.B.: Jaja. A fütyülés jeladásnak vább a zumba karriered? oktató. Ezen belül kapunk dvd- számít. Figyelmeztetés, hogy válF.B.: Elkezdtem tanítani. Először ket, zenéket-feldolgozásokat. Az tozás készül-következik a mozkevés óraszámban, a munkám ún. mesteroktató (ZES), vagy az dulatsorban. Amikor elkezdtem mellett, ami rendezvényszervező általa kiválasztott személy mu- tanítani, tapsoltam. De szinte volt. De egyre kevesebbet tud- tatja be az anyagot, koreográfiát. véresre tapsoltam a tenyerem, tam foglalkozni vele, mivel nőtt Rengeteg ötletet meríthetünk azóta inkább fütyülök. Ez az új a zumba iránti igény, és tényleg belőle, a kapott cd-ken pedig evi- módszer praktikusabb. Legalább mindent a szőnyeg alá söpörtem. dens, hogy kizárólag a zene ta- a hátsó sorokban is tudják, mi Akadt olyan hét is, amelynek so- lálható. Azokra pedig mi, zumba a szituáció. rán huszonöt órát tanítottam. jammerek kreáljuk a koreót. Mint Talán két éven keresztül is ilyen egy szerető család, én csak úgy LOOK: Valami kuriózummal szolmennyiségben nyomattam. tekintek rá, ahova nagyszerű ér- gálnál a zumba-őrületről? zés tartozni. F.B.: Fantasztikus! Utazom a viLOOK: Nem nevezhető rossz válágban, rengeteg országot érinlasztásnak a lakhelyed sem. LOOK: Európát már sikerült tek, különböző kultúrákkal ismerF.B.: Dél-Floridában, pontosab- „megfertőzni“, de a világhódító kedem meg. Észak-Európában ban Boca Raton városában lakom. portya is zajlik. Honnan tudjátok, az emberek távolságtartóak, de Miamitól negyven percre északra hogy ki-merre „kószál“? sikerült őket oldani. Kissé furcsátalálható, szóval egy ugrás a su- F.B.: Erre is remek a hálózat, mi- nak tartották, hogy jött egy „őrült


30

lookm agazine.sk

nőszemély“, tele energiával, és szinte végigsöpört rajtuk. Én lelkes vagyok mindenhol. Tavaly voltam ott először, és csak vizslattak, hogy mi bajom van? Hangoztatták, hogy ez a mentalitás itt nem szokványos, nem mosolygunk an�nyit, és nem ordibálunk. A zumba lényege: az ember felszabadult

„ ..Hölgyek is dícsérték párjuk .” teljesíttőképességének javulását legyen, kibontakozzon, átlépjen a saját maga állította korlátokon. Egy évre rá visszamentem, és mintha kicserélték volna őket.

LOOK: Ugyanez igaz a férfiakra is? Nemcsak a szexuális életre van jó hatással a zumbázás, hanem? F.B.: Hát persze. Hölgyek is dícsérték a párjuk teljesítőképességének javulását. De mint azt az egész világban tapasztalom, a válság okozta bizonytalanság, munkahelyek hiánya, s az egyéb negatív tényezők hatására egyre nagyobb a felelősségünk, és valamilyen szinten terápiának is számít egy-egy foglalkozás. A krízishelyzetek megoldására, beforratlan sebek kozmetikázására, eltüntetésére is remek lehetőség.

LOOK: Nem akármilyen dícséretet is kaptál. Elmeséled? F.B.: Nemsokkal azután, amikor elkezdtem tanítani, egy úriember jött oda hozzám, és ezt súgta: „Kedves Bernadett! Szeretnék köszönetet mondani. Amióta a feleségem az óráidat látogatja, a magánéletünk is sínen van, és remek érzés a hálószobában tölteni az időt. Szinte lepedőakrobatává vált az oldalbordám.“. Szuper! A zumba által megismered a tested, elfogadod, megszereted, LOOK: Mit tervezel a közeljövőre és ha ilyen remek visszajelzések nézve, illetve mikor üdvözölheérkeznek?! tünk újra itt a Felvidéken?

F.B.: Nemsokára Amerikába repülök, mivel Don Omar énekesnek készül új klipje, és abban fogok szerepelni, más oktatókkal karöltve. Majd következik a felkészülés egy hatalmas zumbás eseményre, amely Orlandoban kerül megrendezésre. Nyáron jövök újra Magyarországra, és várható, hogy szeptember elején akár a tájaitokon is feltűnök. De addig ne feledjétek: A zumba gyógyír mindenre. A legfontosabb az, hogy nyitott szívvel járjunk-keljünk, pozitívan gondolkodjuk. Merjünk mosolyogni! A zene, a mozgás, a közösség építő ereje csodákra képes, és bearanyozhatja a szürke hétköznapokat. (Holecz A., fotó: Hráček A.)


32

lookmagazine.SK

Beyoncé

Sokoldalú, tehetséges és gyönyörű Nagy fülbevalók, szőke haj, kivágott ruha, magassarkú cipő – leggyakrabban tűsarkú, - és persze karakteres szárnyaló ének. Ezek Beyonce Giselle Knowles eredeti és összetéveszthetetlen védjegyei. A gyönyörű és sokoldalú sztár már a 90-es éveben lépett színpadra először, de azóta is reflektorfényben úszik: énekesnő, dalszerző, zenei producer, színésznő, táncos és modell.

A

fiatal és tehetséges lányra és csapatára a Destiny’s Child-re Whitney Houston figyelt fel még a 90-es években, majd 1997-ben a Columbia Records felkérte a zenekart, hogy énekeljék el a Killing Time-ot, a Sötét zsaruk főcímdalát, de a Charlie angyalaiban is felcsendült a lányok hangja: az Independent Women Part I. akkoriban több mint 2 hónaig vezette a Billboard Hot 100 Slágerlistát. Ekkor Beyoncé még tinédzer korszakának

végét élte, ám hangjával már a világot készült lehengerelni, ugyanis több mint 50 millióan vásárolták meg a lánycsapat lemezeit. Neki ez nem volt éleg, tovább menetelt a popzene ranglétráján, s az éneklésen kívül más zeneipari ágban is tehetségesnek bizonyult. Az afroamerikai szépség 2001-ben magáének tudhatta az ASCAP popdalszerzői díjat is. Ennek ellenére az énekesnő úgy döntött, hogy szóló lemezt ad ki, így 2003-ban már ott szere-


MÁJ2012

33

2009-ben kezdte meg fellépéseit is igazi nagy turnéit és még ebben az évben az MTV Music Awards átadóján Single Ladies-

dvere Laguna

kovanie na posuvné

Otv. doba: 9.00 - 17.00

´ zl ava 45% na

Ezután sem következett pihenő, 2008. novemberében újabb albummal kényeztette rajongóit I Am...Sacha Fierce címmel. Ugyanebben az az X-Factor tehetségkutatón bukkant fel, mikor Alexandra Bruke-kal énekelt duettet.

Tel. 0911 023 417

peltek a toplistákon a Dangerously ért megkapta az „Év videója” sokáig titkolta, de 2006-ban in love című szolóalbumának szá- díjat. Az énekesnő ekkorra már nyilvánosan is bevallotta, hogy a mai. A siker továbbfokozódott: egy egész polcot betölthetett a Destiny’s Child miatt, majd híresugyanezért a lemezért 2004-ben zenei elismerések díjával, de neki sége miatt forfult magába. 2002a huszonhároméves énekesnő még ez sem volt elég: 2009-ben a ben azonban utolérte a szerea Grammy-díj átadón 5 díjat is „Woman of the Year” díjat is ha- lem Jay-Z képében. Diszkréten, besepert. Legnagyobb slágere a zavihette. a média és bulvár világától távol Crazy in love, mely az átadót kö- 2010. január 22-én az 52. tartva élték szerelmi éltüket, vető egy évben szó szerint meg- Grammy-díj átadón történelmet mígnem 2007-ben bejelentethódította az egész világot. 2005- ír Beyoncé: Az If I Were A Boy című t é k eljegyzésüket és 2008. ben feloszlott a Destiny’s április 4-én egykeletek. A Child, de a rajangók házasság ugyan sikeres, legnagyobb öröde nem felhőtlen. Jay-Z mére Beyoncé szóGlory című dalából kidelóban folytatta az rül, hogy az énekesnő éneklést és rá egy egy korábbi várandósáévre már ki is adta ga megszakadt. 2011második nagylemeben az MTV Video Music zét B’Day címmel, Awards átadón jelenti mely az énekeső be első gyermeke érkehuszonötödik szüzését és 2012. január letésnapján, 2006. 7-én életet is adott a egy pár t ak otn szeptember 4-én kis Blue Ivy Carteralk éve 10 r má Jay-Z-vel jelent meg. Nem nek (Jay-Z hozzá írta a meglepő, hogy az év Glory című számot). A legsikeresebb és legk e - dallal tíz jelölésből hatot meg is jelenleg 31 éves Beyoncé igyekresettebb albuma lett az USA-ban kap. szik minden idejét kislányának és háromszoros platinalemezet Beyoncé-t sem kímélte a ma- szentelni, ami valljuk be, teljesen is elérte. Ezen az albumon hall- gánélet és a depresszió. Ugyan érthető. ható az Európában ismert Déjá Vu, melyben Jay-Z hangja is felAKC csendül. Ezzel a lemezzel indul výroba nábytkov IA Beyoncé első turnéjára, mely a pracovných dosiek annyira jól sikerült, hogy a 2007na mieru es Grammy-díj átadó után újabb výber z vyše 250 dekorov trófeával téhet haza: neki ítélték a dovoz v Komárne ZADARMO legjobb R&B almbu díjat, és egyúttal ő lett az első nő, aki az AmeBudova krytej rican Music Awards-on megkapta plavárne, a legjobb nemzetközi előadónak Ul. Eötvösa, Komárno járó díjat.


34

facebook.com/lookmagazine

TROLL FACES Tulajdonképpen felesleges bemutatnom a videót, mert ezt a mániát már úgyis mindenki ismeri. Nagyon menő dolog lett fényképekre trollface képet retusálni, vagy csak lazán leutánozni a mimikáját. Ez a videó szemlélteti a való életben is megtörténő esetek lereagálását trollface szemszögből. Youtube search: in real life

QR

code

SUPER MARIO LIVE Gyermekkorunk legjobb Nintendo játéka élőben. Órákon át képesek voltunk nyomni. Egy amerikai iskola diákjai felelevenítették ezzel az előadással, hogy milyen jókat is játszottunk valamikor a kis bajszos, piros ruhás vízvezetékszerelővel. Rendesen hiányzik! Youtube search: super mario live

QR

code

EZEK A LáNYOK! Egy kis összeállítás arról, hogy a lányoknak sem sikerülhet mindig minden tökéletesen. Esések, csobbanások és borulások. De még ezt is milyen ízlésesen csináljuk mi, nők :) Youtube search: girls summer fail

QR

code

QR

code

Töltsön le okostelefonjára QR olvasó szoftvert, majd helyezze mobilját a kód fölé és a videó automatikusan elindul. Internetkapcsolat szükséges.

Tržnica Komárno

Pondelok-Piatok

800 -18

00

Rozvoz :

84 0918 740 7

la bella_61x41.indd 1

7. 1. 2011 16:43:39


MÁJ2012

LEGROSSZABB SOFőrök

QR

code

Azt hiszem mondanom sem kell, hogy a férfiak jobb sofőrök, mint az ellenkező nem képviselői. De ebben a videóban azért előfordul itt - ott, hogy férfiak teszik tönkre a méreg drága kocsijukat, apró figyelmetlenségek miatt. Persze a hölgyeket sem kell félteni... Youtube search: worst drivers

ÖRDÖGI TEKINTET

QR

Fantasztikusan jól csinálja a baba. Nagyon tudja lövelni az ördögi tekintetet és egy pillanat alatt abba tudja hagyni a kacagást, ha arra kérik őt, hogy mutassa meg azt a bizonyos „komoly” tekintetet. Youtube search: serious baby

code

IJESZTő játék

QR

code

Aki már hallott róla vagy kipróbálta a scary maze game játékot, annak azt hiszem nem igazán kellemesek az emlékei a játékot illetően. Ez a srác annyira megijedt, hogy akaratán kívül tönkretette a monitorját és becsurrantott. Kellemetlen. Youtube search: monitor punch

35


36

facebook.com/lookmagazine

Amfiteáter na Lipu nestačil Ak sa chceme rozprávať o slovenskom jazze, nesmieme obísť meno Petra Lipu. Spevák a skladateľ organizátor a manažér jedného z najtradičnejších hudobných festivalov na Slovensku – Bratislavských jazzových dní – je aj po desaťročiach stále divácky populárny a vyhľadávaný. Pôvodom Prešovčan dal bodku za horúcim sobotným večerom pred zaplneným amfiteátrom, ktorý kapacitne náporu fanúšikov napokon nestačil.


MÁJ2012 LOOK: Ako prvú pesničku ste zahrali „Slnečnú stranu ulice“. Začali by ste ňou, aj keby pršalo? P.L.: Dobrá otázka. Bola by to tá istá pesnička, len by som povedal, že keďže dnes slnko nesvietilo, tak preto zahráme práve pesničku o slnku. To je taká výhovorka.

„ To sa aj príjemnejšie hrá, keď človek cíti, že je oňho záujem.“ LOOK: Prišlo dosť ľudí, možno aj preto počasie. P.L.: Toľko ľudí ešte nebolo na mňa v Komárne, ako dnes. Nehral som síce tu v amfiteátri, ale boli sme na námestí a tam nebolo toľko divákov. To sa aj príjemnejšie hrá, keď človek cíti, že je oňho záujem. Ale kritériu pre mňa ešte vyššie je nielen to, koľko ľudí príde. Bol by som zvedavý, koľko ľudí by prišlo, keby bolo vstupné (smiech). LOOK: Dnes tu na vás aj tancovali, to muzikanta zvyčajne teší. P.L.: Samozrejme, tanec je výraz toho, že ich ten rytmus akosi

oslovil a že majú chuť si zatancovať. LOOK: Je podľa vás jazz žáner, ktorí stále oslovuje ľudí? P.L.: To, čo ja robím sú, pesničky, ktoré v sebe majú prvky jazzu. Ja sa snažím hrať pre divákov, lebo hrať len tak, bez divákov je dosť ťažká úloha pre muzikanta. Ja som rád, že oslovujem ľudí, celý život som to takto robil a stále v tom pokračujem. Čiže ja potrebujem divákov k tomu, aby som mohol hrať. A preto im musím dať niečo také, čo oni chcú počuť. LOOK: Ktoré obdobie je podľa vás zlatým obdobím jazzu? P.L.: Verím, že budúcnosť bude lepšia. Rodí sa kopa mladých ľudí. Dnes sa dá vzdelávať, dnes sa dá naučiť na školách. Ja verím, že prídu aj ďalší muzikanti, noví, mladí a tí budú ešte lepší. Dnes sú oveľa lepšie možnosti, ako kedysi boli. To boli len také lastovičky kedysi. Celospoločenská situácia nie je celkom pre jazz dobrá, lebo nie je žiadna podpora. Ale tí muzikanti stále sú a tá hudba žije a oslovuje aj muzikantov aj ľudí a ja verím, že bude ešte lepšie.

37

LOOK: Nemyslíte si, že v dobách minulých, keď bol jazz zakázaným ovocím, podnecovalo to ľudí viac tvoriť? P.L.: Určite mal špeciálne jazz vtedy aj iný rozmer – rozmer revolty, niečoho zakázaného, undergroundu. To pomáhalo mnohému, ale vždy išlo nakoniec o kvalitu. Je dôležité, aby človek dobre hral na tom pódiu, aby bol profesionálne pripravený, aby mal dobrý koncept, dobré skladby, dobrú kapelu, celý kolektív. To sú len také podporné argumenty. Malo to skutočne aj iný rozmer, ale hudba je oveľa dôležitejšia a dnes je sloboda a práve tú treba využiť. LOOK: Čo je základom dobrej skladby? P.L.: To je ťažká vec. Jazz je hudba interpretačná. To znamená, že u nás ani nie je také dôležité, akú skladbu hráme, ale ako ju hráme. Keď sú dobrí muzikanti a je dobrý koncept vymyslený, tak vznikajú z takých nečakaných vecí dobré kúsky, ktoré nikdy pred tým neboli. Muzikanti si sadnú, začnú len tak niečo hrať a vznikne z toho jeden veľmi dobrý kúsok. Dôležitá je tá komunikácia medzi


38

lookmagazine.sk

nami na pódiu a potom samozrejme pripravenosť jednotlivých muzikantov. Každý musí doma sa učiť, študovať, cvičiť tak, aby keď príde do tohto kolektívu, vedel odovzdať niečo mimoriadne, čo osloví tých kolegov. A keď to tu medzi nami zafunguje, ľudia si to všimnú funguje to aj s nimi. LOOK: Ani improvizácia teda nejde bez prípravy. P.L.: Určite nie, musí byť príprava. Väčšinou je to tak, že je niečo dohodnuté – hudobná forma, harmónia, rytmus samozrejme a do toho improvizujeme . Niekedy sa tak uvoľníme a ideme len tak voľne a hľadáme niečo nové. Ale príprava je veľmi dôležitá. Nepripravený človek nemá šancu. LOOK: Myslíte si, že slovenčina je jazzový jazyk? P.L.: Pri takýchto otázkach si pomáham väčšinou s taliančinou a s operou. Všetci speváci na celom svete spievajú opery. Aj Rusi, aj Bulhari, aj Angličania, ale predsa sa všetci speváci učia aj po taliansky tie svoje árie, pretože v tej taliančine je to akosi najkrajšie, samozrejme pokiaľ sú

to talianske opery. No a v jazze je angličtina takým svetovým esperantom. Ale medzičasom vek pokročil tak ďaleko, že my počúvame speváka, ktorý je z Afriky, alebo z Ázie, alebo z Japonska. Spieva vlastným jazykom, nerozumieme tomu, ale chápeme to ako hudbu a často si pozrieme preklad jeho textu a konzumujeme to. Svet sa globalizuje v tomto a stáva sa to univerzálnym. Text pesničky je veľmi dôležitý, lebo to je ďalší kanál, ktorým človek môže osloviť poslucháčov.

„ Ja dávam dopredu hudbu, až po tom som ja.“ Ja dosť na tom bazírujem a snažím sa, aby mi ľudia rozumeli. Ja spievam po slovensky a po anglicky. Anglicky som spieval dlhé roky a do dnešného dňa spievam, ale slovenčina je pre mňa doma veľmi dôležitý jazyk, lebo tým priamo oslovujem divákov oveľa lepšie, ako len hudbou. Ja toto využívam a veľmi sa mi to páči. A dokonca musím povedať v posledných rokoch aj keď idem do zahraničia, zaradím do svojho repertoáru aj slovensky spieva-

né pesničky. Trošku vysvetlím, o čom v tom texte ide a má to celkom dobrú odozvu a mám z toho radosť. LOOK: V Komárne by ste mohli spievať aj maďarsky, ako sme si všimli. P.L.: Mohol by som spievať, ale neviem žiadnu pesničku po maďarsky. LOOK: Kto vám píše texty? P.L.: Ja dlhé roky spolupracujem s Milanom Lasicom a druhý textár je Rudo Rusiňák, ktorý mi napríklad napísal aj Maturantky a na novom albume má hneď štyri pesničky. Napríklad pesničku Stromy sa ľúbia postojačky, ktorú som tu spieval napísal on. LOOK: Ktorý z nich vás tak ľúbi, že vám napísal pesničku o Lipe? P.L.: To je Lasica. Taký žart. LOOK: Nemáte zvláštny pocit, keď spievate takúto kvázi seba-milujúcu pesničku? P.L.: Ja sa schovám za to, že to napísal Lasica. Tým pádom som chránený, že to nie ja spievam sám o sebe, že sa producírujem. A Lasica je doma natoľko známa


MÁJ2012

39

osobnosť, že sa za to dá schovať. Určite by som nie sám o sebe takto písal a hovoril. Ja dávam dopredu hudbu, až po tom som ja. LOOK: Ako vznikli Bratislavské jazzové dni? „ Niekedy sa tak P.L.: Vznikli ako iniciatíva mlauvoľníme a ideme len dých ľudí, ktorí chceli vidieť hrať – lepších, zahraničných. tak voľne a hľadáme druhých Tak sme začali pozývať iných niečo nové.“ a už tomu je štyridsať rokov pomaly. Ja som veľmi spokojný a veľmi rád, lebo každý rok vidíme ďalšie a ďalšie mená, ktoré nám všetkým ukazujú, ako sa hrá vo svete. Za tie tri dni človek dostane dokonalý prehľad o tom, čo sa hrá vo svete. Keď si uvedomíme, že za tri dni je tam 24 skupín a to je silná indícia k tomu, že človek, ktorý má rád hudbu, si tam nájde to svoje. LOOK: Plníte si aj svoje hudobné sny, koho pozvať, s kým sa stretnúť? P.L.: Áno aj. Väčšinou to tam má veľa s mojím osobným vkusom do činenia. Ja si tých ľudí vyberám, sledujem,  čo hrajú a potom si ich pozývam. A tak isto, ja sa často vyberiem na nejaký koncert. Sadám na vlak, auto lietadlo a idem sa pozrieť.

S Petrom Lipom sa rozprávala Tímea Becková, FOTO: Tomáš Kottra

Á. Jedlíka 4554 945 01 Komárno

035 7731 043 www.comklima.sk

H P D €s a

adlá

rm e h t Al

rp e č é

ln e p Te

lá ad p r če

0 9 8 3

A

a

er m lth

0€

o

89 3 d

H

P sD

4 55 o a4 lík már n d o Je K . 6 Á k 1 09 a.s 50 94 7 468 klim 1 m 09 .co


40

facebook.com/lookmagazine

NAJ-sam-super bulvár Za naj-sam-super správu uplynulého mesiaca síce považujeme novinku Snoop Dogga, no je toho viac, o čo sa potrebujeme podeliť.

A

merický raper a producent Snoop Dogg, autor hitov ako Gin and Juice, alebo Drop It Like It’s Hot plánuje vydať knihu, ktorú môžete vyfajčiť. Doslova. Nielenže bude samotná kniha vyrobená z konope, ale každá je vhodná na použitie ako papierik na ubalenie cigarety. Čo sa vlastne v knihe má nachádzať ako samotný obsah už zaujíma málokoho, nám sa ale podarilo zistiť, že to budú Snoopove texty a osobné odkazy vytlačené netoxickým atramentom. Snoopovi fanúšikovia, ktorí knihu použijú na fajčiarske, či huličské účely, tak neprídu k ujme na zdraví spôsobenej

otrávením. Pre jednoduchšie použitie bude knižka vybavená aj zápalkami a skrkátkom. Či sa dostane na trh aj u nás, sa ešte nevie, my o tom však veľmi pochybujeme. Prejdeme k ďalším správam, ktoré otriasli svetom. Speváčka Nicole Scherzinger ohodnotila svoju krásu na 8 z 10, no pripustila, že sa to odvíja od toho, akú fotku jej ukážete. Elton John so svojím milovaným partnerom Davidom Furnishom predávajú dva byty v luxusnom Sierra Tower Bulding v Los Angeles po tom, ako si kúpili dom v Beverly Hills. Predbežný záujem o jeden z nich prejavila aj Cher. Pokračuje aj rozvodové peklo

basketbalistu New Jersey Nets Krisa Humphriesa a Kim Kardashian, ktorú je ťažké vo svete showbiznisu niekam zaradiť bez toho, aby to znelo vulgárne. Kris sa totiž odmieta vzdať svojej ženy, ktorá požiadala o rozvod po 72 dňoch manželstva. Kate Winslet žije v utkvelej predstave, že od filmu Titanic sa s Leom zmenili. Je to určite pravda, veď uplynulo už pätnásť rokov, no verejne vyhlásiť že ona schudla a Leo pri-


MÁJ2012 bral, je trochu odvážne. Deti speváčky Madonny sú „krutě úpřimné“. Hviezda svetovej hudby sa nedávno vyjadrila, že jej deti vždy povedia pravdu o tom, či sa im páči jej hudba, alebo nie. Majú vkus a nepáči. No a na záver si povieme niečo o speváčke Rihanne, ktorá má zjavne v poslednej dobe problémy sama so sebou. Okrem toho, že sa nechce stretávať s ex-priateľom Chrisom Brownom, ktorý ju chcel vystúpiť z auta cez zatvorené dvere, Rihanna nemá problém oslavovať svoj úspech celé dni a víkendy. Došlo to až do takého štádia, že sa jej priatelia rozhodli dať domáce väzenie. To jej ale nezabránilo stráviť noc s Ashtonom Kutcherom, ktorý za toto

41

leží v žalúdku Brucea Willisa, ktorému sa nepáči Ashtonova necitlivosť smerom k bývalej manželke Demi Moore, ktorá má stále problém dostať sa z tohto vzťahu.

Snoop Dogg plánuje vydať knihu, ktorú môžete vyfajčiť


42

WWW.lookmag.SK/TV

Chovanie partneriek vo vzťahu je vždy byť rôznorodé. Čo sa ale môže zo začiatku zdať byť zlaté, alebo normálne, môže byť signálom, že ste si našli šibnutú, švihnutú, ba dokonca šialenú slečnu. V tomto prípade odporúčame veľmi jemne ukončiť vzťah. Čim skôr.

Asi je šialená Napojená

Často sa stáva, že sa od seba čerstvo zaľúbení nevedia odtrhnúť. Okrem času stráveného fyzicky spolu, sa stretávate aj online, smskujete si, prevoláte

celý paušál či kredit už za tri dni. Toto je ešte v láske celkom normálne, no pokiaľ ste „ňou“ zaplavovaný aj počas chvíľok, ktoré by mali patriť vám, vašim kamarátom, alebo rodine, nie je to


MÁJ2012 dobrý signál. Až máte pocit, že vás kontroluje, alebo sa snaží zamestnať myšlienkami na ňu. Aby ste ani náhodou niečo nevyparatili. V ranom štádiu vzťahu by sa tiež nemala objavovať jej posadnutosť spoznávať vám

má dať pozor. S tým potom súvisia aj prehnané reakcie – hlavne pocit vlastníctva voči partnerovi. Tak sa môže stať, že za každé otočenie sa za inou ženou (samozrejme, otáčajme sa s mierou a nie za

43

APÁLI penzión & restaurant

pri mŕtvom ramene váhu

„... žena tvrdo napojená na vás a vašich blízkych sa buď snaží kontrolovať vás...“ blízkych ľudí. A to až tak, že ich takpovediac unesie – sestru vezme nakupovať, volá si s vašou mamou, alebo sa silno snaží skamarátiť sa s každou vám blízkou osobou. Môže sa to zdať ako neškodná záležitosť, no žena tvrdo napojená na vás a vašich blízkych sa buď snaží kontrolovať vás pomocou čo najväčšieho množstva informácií o vás, alebo si buduje zázemie, ktoré jej poskytne vo vzťahu silnejšiu pozíciu.

Tajná služba

Niektoré ženy rady pracujú ako tajná služba. Potrebujú vedieť, že ich vzťahu nič nehrozí a pritom ani netušia, že svoju aktivitu riadne preháňajú. Stretli sme sa s takými prípadmi, kedy bola mladá žena schopná „oťuknúť si“ všetých kolegov a susedov svojho priateľa, len aby zistila, či a aké atraktívne ženy má v blízkosti, na ktoré si

každou) bude odmenené prudkou reakciu, ktorou môže byť aj hádka na verejnosti, čo je ďalší náznak šialenosti. Najhoršie je, ak vás bezdôvodne núti prestať sa stretávať s kamarátkami, bez ohľadu na to, či je atraktívna, alebo nie.

Minulosť je stále tu

Každý si nesie zo sebou svoju minulosť. Detstvo, pubertálne výčiny, hriechy mladosti, počet sexuálnych partnerov. Alebo aj samotné vzťahy. A je pravdepodobné, že sa v istom štádiu partneri navzájom duševne otvoria a o tejto svojej minulosti si povedia. Počúvajte svoju priateľku pozorne, aj keď to môže byť nepríjemné. Ak sa totiž stalo, že posledných päť partnerov malo ťažké zdravotné problémy, alebo má slečna súdom zakázané približovať sa k nim, asi máte problém.

Radi by

ste

ALI GRILOVnom v príjem dí? prostre

ostatné a m á N Príďte k zabezpečíme, Vám my nosť varenia ož ako aj m pekanie... o guláša a

tel. 035 / 77 21 721 mob. 0905 855 181

www.apali.sk


44

facebook.com/lookmagazine

Môže byť muž znásilnený?

V druhej polovici minulého roka sa objavila v médiách šokujúca správa. Polícia v Zimbabwe musela riešiť netradičnú situáciu. Tri ženy boli predvedené na výsluch a obvinené zo sexuálnych útokov na istého muža. Extrém z Afriky Ako sa neskôr ukázalo, až takmer dve desiatky mužov identifikovali trojicu žien vo veku okolo 25 rokov ako násilníčky, ktoré ich v rokoch 2010 a 2011 znásilnili, niektorých opakovane. Dôležitou súčasťou aktu, v ktorom si trojica žien uschovávala ejakuláty pre svoje ďalšie rituály podporujúce ich zdravie, boli drogy. Podľa

Podľa sexuológa je znásilnenie muža možné. „Nechcenú erekciu môžete dosiahnuť dotykmi, ale aj vplyvom silnej emócie, napríklad strachu,“ prekvapuje sexuológ Zlatko Pastor. A to aj ženou, ktorá daného muža nepriťahuje a on o ňu nemá žiadny záujem. To už je Aj strachom to ide V opačnom garde sú známe mno- len na skok k znásilneniu. hé prípady, kedy pod hrozbou ublíženia na zdraví, ba až smrti, Mužom sa predstava páči muži útočia na ženy. Takýto útok Zaručene vieme, že muž je vo všeje správne považovaný za veľmi obecnosti jednoduchšie „spracostresujúcu situáciu. No a u muža vateľný“ a sú to práve muži, ktorí je stres jedným z dôvodov, prečo mávajú problémy s predčasným má so vzrušivosťou problémy. koncom. Dospieť ku komplexnej Tu teda nastáva otázka, či môže odpovedi sa dá len ťažko. Muži si vôbec žena znásilniť muža nasilu znásilnenie obyčajne predstavujú a bez toho, aby o to on stál, alebo ako príjemné spestrenie sexuálneho života. Pravda je však taká, sa dokonca bránil. že atraktívna žena nebude odkázaná na násilnosti v parku. Pôvodná správa priniesla mnoho reakcií medzi mužmi. Od pohoršenia, cez triezve hodnotenie situácie, až po vtipné reakcie. Niektorí polemizovali práve nad týmto fyziologickým rébusom, iní nemali podľa vlastných slov dosť času na dostatočne fundovanú odpoveď, pretože boli zaneprázdnení balením a bookovaním leteniek do Afriky ... niektorých opýtaných mužov, nie je možné, aby vystrašený a zdrogovaný chlap bol schopný súlože a radosti z vyvrcholenia, podľa iných je toto akoby „poľahčujúcou“ okolnosťou.


46

Historický úspech basketbalistov Komárna! lookmagazine.sk

Basketbalisti MBK Rieker Komárno dosiahli v pred pár dňami ukončenom ročníku Slovenskej Extraligy 2011/2012 historický úspech! Vo finálovej sérii síce súperovi z Prievidze podľahli 1:3, v konečnom hodnotení sezóny prevládajú pozitíva.

Spanilá jazda

Konečné umiestnenia tímov v tabuľke pred samotnými bojmi v play-off ovplyvnilo práve Komárno, ktoré vyhralo deväť zápasov v rade, čím porazilo každý z ôsmich extraligových tímov a zároveň si na poslednú chvíľu zabezpečilo najvýhodnejšiu pozíciu pred vyraďovačkami. Až tam sa mal lámať chlieb, pretože cie-

ľom Komárňanov bolo postúpiť cez prvého súpera a dostať sa tak do bojov o medailové umiestnenie. Štvrťfinálovým súperom boli žilinskí Šošoni. Tí odpor nekládli a Komárno po troch presvedčivých víťazných zápasoch (78:59, 87:62 a 100:59) postúpilo do semifinále. Aj semifinálová séria s

Iskrou Svit (89:75, 97:88 a 82:69) pokračovala v znamení víťaznej šnúry. Tú Komárňania predĺžili na 15 vyhratých zápasov v rade a v najkratšom možnom čase postúpili do historického finále.

Zlom v treťom zápase

Každému bolo jasné, že BC Prievidza bude vo finále súperom z iného cesta. Komárňanom však


MÁJ2012

47

stačilo vyhrať všetky tri zápasy pred domácim publikom, aby získali titul. Úvodný domáci zápas sa im vyhrať aj podarilo. V treťom zápase, po nepríjemnej prehre v Prievidzi, ale domácim Obuvníkom nevyšiel záver zápasu a Baníci si odviezli z Komárna dôležité víťazstvo a doma už „mečbal“ potvrdili. Prievidza sa stala majstrom Slovenska zaslúžene, hoci všetky štyri zápas série boli vyrovnané (83:77, 70:84, 66:67, 61:69) a otvorené až do samotného záveru.

Rón by mohol ostať v Komárne

Zaujímavosťou sezóny bola „výmena“ trénerov na linke Komárno – Levice. Na Tekove sa ku koncu novembra rozhodli rozviazať pre neuspokojivé výsledky zmluvu s Františkom Rónom. Ako jeho náhradu oslovili Petra Bálinta, ktorý v tom čase sedel na lavičke Komárna. To sa obratom dohodlo s voľným Rónom, aby lavička neostala neobsadená. „Od momentu, ako prebral družstvo, získal si dôveru vedenia i hráčov. Myslím, že nám to prospelo. Družstvo sa dalo dohromady, vytvoril sa kolektív. Na jednej strane sme nemali lídra typu Phillips (hráč BC Prievidza, pozn. redakcie), na strane druhej prevládal u nás tímový duch. Vytvorilo sa mužstvo, v ktorom jeden ťahal za druhého,“ zhodnotil udalosti zo

Podporu fanúšikov pociťovali hráči aj po rozhodujúcej finálovej prehre v Prievidzi. začiatku decembra Jozef Paulík, manažér MBK Rieker Komárno pre portál eBasket.sk. „Existuje dohoda, že Rón ostáva,“ povedal Paulík. Zároveň povedal, že sa klub predbežne dohodol so 6-7 hráčmi, ktorých plánujú doplniť ďalšími. Ako konkrétne bude súpiska Komárna v nasledujúcej sezóne vyzerať, sa uvidí koncom leta.

Jeden za všetkých, ...

Vedenie MBK sa počas sezóny muselo popasovať aj s príjemnou úlohou – „narvať“ do športovej haly v Komárne čo najviac fanúšikov. Tá totiž ku koncu základnej časti kapacitne nestačila na rastúci záujem fanúšikov. Posledný domáci zápas videlo 1200 ľudí na vlastné oči, ďalší si mohli

zapnúť televíziu CE TV, ktorá ponúkla priamy prenos. Komárňanskí fanúšikovia sa však nestrácali ani v hľadiskách súperov. Početná enkláva smerovala tak na finále do Prievidze ako aj na vyraďovacie boje do Svitu, či Žiliny, ale aj na atraktívny zápas základnej časti do Nitry, kde Červeno-bieli ovládli divácky priestor i hru. I keď sa napokon Komárnu zlato získať nepodarilo, historické striebro teší. Poďakovať hráčom prišli fanúšikovia do športovej haly v sobotu 28. Apríla, kde si naposledy zahrali spolu proti druholigovému tímu Highlanders Komárno. „Podpísal som toľko tričiek a častí tiel, že sa cítim slávny,“ skonštatoval LJ Johnson, bývalý pivot tímu od rieky Dunaj.


48

lookmagazine.sk

Frano Selak

Muž, ktorý uniká smrti

Vykoľajený vlak

Sedemkrát podviedol smrť a vyhral v lotérii. Dnes žije s piatou ženou - spoznajte Frana Selaka!

Pán učiteľ sa v minulosti viackrát zviditeľnil neuveriteľným osudom, ktorý ho doprevádzal pri jeho ceste životom. Človeku, ktorý si uvedomí, čím všetkým Frano prešiel, naskakujú zimomriavky a spomína na filmové tituly, kde protagonisti bojujú proti smrti. Nikto snáď nebol úspešnejší, ako Frano Selak.  Niektorí hovoria, že má neuveriteľné šťastie, iní volajú jeho stretnutia so smrťou, ktorú odmietne, nepredstaviteľnou smolou. Dnes 81 ročný dôchodca sa do životu nebezpečných situácií dostal až sedemkrát. Prvý pokus odpraviť ho na druhý svet sa udial ešte v roku 1962. V ľadovom januári cestoval do Dubrovníka vlakom, ktorý sa vykoľajil a nešťastnou náhodou skončil vo vodách zamrznutej rieky. Zomrelo 17 ľudí, Frano Selak sa dostal z domov iba so zlomenou rukou a niekoľkými malými poraneniami. 

Lietadlo bez dverí

Už o rok na to letel hudobný pedagóg lietadlom do Rijeky. Nešťastne sa počas letu uvoľnili a otvorili jedny z dvier a dvadsiatku pasažierov, vrátane Frana, "vycuclo". Kuriózny prí-


MÁJ2012

49

pad sa stal kurióznejším, keď šťastný, no obhorené vlasy sú Výhru napokon rozdal jeden z pasažierov (samozrejme asi tým najmenším poplatkom Aby nemal Frano málo pozorFrano Selak) šťastnou náhodou za prežitie. To už bolo veľa aj nosti, v roku 2003 vyhral v lotérii dopadol do kopy sena, ktorá mu na Chorvátovych priateľov, ktorí v prepočte asi 800 tisíc Eur, so zachránila život. Bol to jeho prvý ho pomenovali "Šťastlivec".  svojou piatou manželkou si kúa pochopiteľne aj posledný let Vôbec by som sa nečudoval, keby pil dom na súkromnom ostrove niekto odmietol s Franom cesto- a plánoval v pokoji dožiť. Do lietadlom.  Nedá sa však povedať, že na zemi vať. Na dvadsať rokov mal ale tejto chvíle nie sú známe ďalby mal viac bezpečia. Tretí pokus potom relatívny pokoj. Napokon šie dobrodružstvá Frana Selaka, smrti, vziať si ho na druhý svet, ho v roku 1995 zrazil autobus, no minulý rok sa rozhodol presa udial počas cestovania auto- no nespôsobil mu vážnejšie zra- dať dom a zvyšok výhry rozdať busom. Ten sa opäť nešťastne nenia. To ale nebolo nič oproti priateľom. Nechal si len toľdostal do rieky. Meko, koľko bude dzi štyrmi mŕtvymi Vôbec by som sa nečudoval, keby potrebovať na Frano samozrejme niekto odmietol s Franom cestovať. operáciu bedronebol, ten totiž bez vého kĺbu. tomu, čo si naňho osud pripravil "Všetko čo potrebujem, je moja zranenia doplával na breh.  o rok neskôr - cestou v horách Katarína. Keď vstúpila do môjHoriace autá mu skrížilo cestu nákladné auto. ho života, vedel som, že som Dvakrát sa potom Frano dostal Frano Selak sa ale nedal. Stočil požehnaný," povedal pre médiá do ohrozenia života "vďaka" svoj- volant, prerazil svojou Škodou Frano s tým, že svoje životné mu autu. V rozpätí štyroch rokov bariéry na kraji cesty a z auta skúsenosti so smrteľnými nesa mu počas jazdy vznietili dve vyskočil dostatočne skoro, aby hodami považuje skôr za smolu, jeho autá. V prvom prípade sa s ním nepadol do hlbokej rokliny ako za šťastie. Sedemkrát unikmu podarilo dostať sa bez ujmy pod ním. Napokon ho videl vy- núť smrti a štyrikrát z manželvon ešte skôr, ako auto vybuchlo. buchnúť z koruny stromu, kam stva, aby ste sa znova oženili. V druhom prípade nebol natoľko pristál.  Smola, či šťastie?


Hanoi urant Resta

a 42 e Kossuth Námesti tržnica) ká ts es (M Komárno 8 770 216 Tel.: 035

& Café

0 :00–18:0 Po–Pi: 08 12:00 0– So: 08:0


52

facebook.com/lookmagazine

Chevrolet Traverse aj v roku 2013 Chevy predstavil v NY City Traverse s novým airbagom.


MÁJ2012 Zvonka starý Newyorský Jacob Javits Centre hostil v prvej polovici apríla medzinárodnú automobilovú show a svet vzrušene očakával, čo prinesie. Na radosť fanúšikov americkej automobilovej výroby, splnil Chevrolet svoj sľub a odhalil aj posledné neznáme ohľadom novej verzie radu Traverse. Chevrolet Traverse otvára v roku 2013 svoj piaty ročník existencie. Samozrejme, stále je čo zlepšovať, no tentoraz spravili Američania veľký krok smerom k dokonalosti. Je síce pravda, že exteriér nás neohúri, medzi crossovermi ale vody mútiť určite môže. Ak očakávate veľkú školu redesignu, asi budete sklamaní. Určite si všimnete nový troj-priečkový predný gril s relatívne veľkým Chevy-emblémom, ktorý dopĺňa spodný dvojpriečkový gril. Budúcoročný Traverse bude na vás pozerať uhrančivejšími prednými svetlometmi. Zadok auta vylepšili

tvorcovia modernejšie vyzerajúcimi svetlami, no celkovo sa dizajnéri nemohli vyblázniť s cieľom, aby nestratili svojich konzervatívnych fanúšikov. Zvnútra nový Všetko ale Chevy dobieha interiérom. Ten poskytuje celkovo luxusnejšie pocity prameniace z kvalitnejších materiálov v porovnaní s predchádzajúcim ročníkom, kontrastnejšie zošitých pre štýlovejší vzhľad poťahov na sedačkách. Tu si môžete vybrať nielen farbu poťahov, ale aj materiál. Keď už sme pri nich, tak musíme spomenúť aj skvelý systém nastavovania opierky na hlavu, ktorá sa hýbe hore, dole, dopredu, dozadu, čím poskytuje komfort navyše presne podľa vašich predstáv. Pod nanovo vyklepanou kapotou sa nič nemení. Chevy pri tomto modeli vsadila na overený 3.6 liter so silou 281 koní. Na šesťstupňovej automatickej prevodovke však

53

v automobilke popracovali a oproti predchádzajúcemu roku je svižnejšia v preraďovadí. Inovácia v bezpečnosti Tri rady sedačiek ponúkajú zlepšené možnosti nastavenia, v prípade vybratia tretieho radu a sklopenia druhého, dostanete sympatických 3 300 litrov úložného priestoru. Chevy je vybavený tradičnou elektronikou, spomenúť by sme mohli asi len 6 palcový dotykový LCD displej a softvér schopný komunikácie s vaším „múdrym telefónom“ pre potreby hudby i hands-free telefonovania. Chevrolet prišiel s novinkou v oblasti bezpečnosti- stredový bočný airbag, ktorý je umiestnený na vnútornej strane operadla vodičovho sedadla. Airbag je skonštruovaný tak, aby poskytoval ochranu pri bočných nárazoch na spolujazdcovu stranu vozidla, keď vodič je jedinou osobou na predných sedadlách.


54

lookmagazine.sk

Premiéra: 10.máj

21 Jump street

V

akčnej komédii si Schmidt a Jenko pevne stoja za svojím rozhodnutím nechať svoje mládežnícke problémy za sebou. Pripoja sa k polícii a jej tajnej jednotke Jump Street, aby sa pre svoj mladícky vzhľad vplížili do miestnej strednej školy. Zbrane tak vymenia za policajný odznak

Premiéra: 24.máj

a školské tašky, riskujú životy, aby odhalili nebezpečný a násilný drogový začarovaný kruh. Zisťujú ale, že stredná škola sa od ich čias vôbec nezmenila a obaja tak musia čeliť hrozbám teenagerského veku a problémom, o ktorých si mysleli, že už dávno pominuli.

man in black 3

A

genti v čiernych oblekoch sa budú musieť vysporiadať s ďalšími príšerami z vesmíru, ktoré sa chystajú zrovnať našu planétu so zemou. V treťom dieli akčnej sci-fi komédie by sa pritom mal objaviť vo filmoch zatiaľ nevídaný prvok, a to cestovanie v

Premiéra: 17.máj

akčný/komédia

komédia/sci-fi čase. Značná časť snímky sa totiž bude odohrávať v minulosti. Agent J sa zo súčasného sveta vydáva za mladšou verziou svojho parťáka K, ktorý je údajne už dlhšiu dobu po smrti - aby našiel odpovede na svoje nevyjasnené otázky.

Líbaš jako ďábel

D

va roky po diváckom hite Líbáš jako Bůh prichádza autorka a režisérka Marie Poledňáková s volným pokračovaním úspešnej komédie. Príbeh filmu začína vo chvíli, kedy sú staré manželské zväzky minulosťou a Helena s Františkom sa pokú-

komédia

šajú začať nový život, spolu. Avšak, ako to už býva, puto s bývalým životom nejde pretrhnúť iba tak. Vaša rodina, okolie, priatelia a bývalí partneri stále patria do vášho života. Či už chcete, alebo nie.


Premier: június 7.

A

látnoki erejű filmkészítő Ridley Scott visszatér a műfajhoz, mit ő segített megteremteni, egy olyan epikus sci-fi-t létrehozva, mely az univerzum eddig nem ismert, sötét szegletében játszódik. A filmben egy csapat tudós és felfedező egy olyan fé-

Premier: május 31.

A

PROMETHEUS

VÁRANDósok bolása mellett parancsoló természetű édesanyjával is kénytelen megküzdeni, míg férje a másik oldalon alfahím természetű édesapjával verseng, aki szintén ikreket vár magánál jóval fiatalabb feleségétől; a fotográfus Holly épen a fél világot készül keresztülutazni, hogy örökbe fogadjon egy gyermeket, ám férje elkezd pánikolni

Premier: május 3.

A biztonság záloga

látványos akció-kalandfilmben Kirsten Stewart alakítja Hófehért, aki mégis szebb az őt elpusztítani készülő gonosz királynőnél (Charlize Theron). Ám az ármányos nőszemély azt nem sejti, hogy az uralkodását veszélyeztető Hófehért a vadász megtanította a harc művészetére.

55 sci-fi

lelmetes utazásban veszt részt, ahol pszichikai és mentális képességeik a végletekig próbára kerülnek. Egy távoli világon csapdába esve megtalálják a választ az élet alapvető misztériumának kérdésére.

16 millió példányban elkelt azonos című bestseller alapján készült film négy, egymással laza kapcsolatban álló pár történetét mutatja be, melyek mindegyike éppen váratlan gyermekáldás előtt áll. A tévés fitneszguru Jules és táncshow sztár Evan az ünnepelt hírességek életét készülnek éppen feladni; Wendy a hormonok tom-

A

MÁJ2012

És ha ehhez hozzávesszük, hogy a törpéket olyan kemény legények játsszák, mint Ian McShane, Ray Winstone, Bob Hoskins vagy Nick Frost, akkor már világosan látszik, hogy ez a mese egy egészen másfajta mese.

vígjáték

akció-thriller


56

Ha szeretnéd viszontlátni a partyfotód itt, küld el nekünk az office@lookmag.sk címre.

ŠKOLA ORNÁ B D O NÁ STRED ZÉPISKOLA omárno Ö 25 K 10, 945 SZAKK ta vská ces Bratisla

ba Nadstav

ényi Felépítm

kame 13 ponú 2012/20 évre n m roku ta ko s ls -a o 3 V šk 012/201 unk a 2 Kínálat á škola

ískania osťou z s možn árača. él o zv sk i oklev Zvárač tu európskeh özi hegesztő k á t k e z ifi nem Cert el. a tőiskola őségév iztosítv Hegesz ésének lehet t z k atás b r o e z ű s k g o lv s e e m étny áltatá lában k és szolg alkozás o s k á z is o z lk ll A a á atási v a et - váll Gépész Ipari-szolgált lektrotechnik služby E h c a á ia ie b n ž n e a d lu k s ia ik ió r n a ác a d z h o rm c bi info onické stvo - p emeslá g / Továb Strojár odnikanie v r hnika - elektr rmácie page.or u c P alšie info d te Ď o .e tr n k k Ele sos


57

Ak chceš mať Tvoje partyfoto uverejnené v našom magazíne tak ju pošli na office@lookmag.sk.


VÝHODNÝ E-SHOP

´ SHOWROOM Y V O N VE V BRATISLA 130 m2 LEN 5 MINÚT OD CENTRA MESTA TECHHOUSE.SK -

NOVÝ ŠTÝL NAKUPOVANIA - TECHNIKA PRE DJOV, PRODUCENTOV A HUDOBNÍKOV OBJEDNÁVKY, PORADENSTVO, HOTLINE: TEL: 0904 722 733 E-MAIL: INFO@TECHHOUSE.SK SHOWROOM: OVSIŠTSKÉ NÁMESTIE 1 (DK OVSIŠTE OD PARKOVISKA TERNA) 851 04 BRATISLAVA - PETRŽALKA

PREDAJ SVETOVÝCH ZNAČIEK: 4sound, ableton, akai, akg, allen&heat, apogee, audio-technika, avid, behringer, beyerdynamic, cme, dap audio, db technologies, denon dj, dexon, dynaudio acoustics, ecler, esi, jackal, jbl, k&m, korg, krk systems, m-audio, marantz, namba gear, native instruments, nord, numark, pioneer dj propellerhead, roland, sennheiser, soundcraft, stanton, steinberg, t.c. electronic, technics, universal audio, zoom...

FACEBOOK.COM/TECHHOUSE.SK


R-MAXAUTO s.r.o. AUTOSÚČIASTKY / AUTÓALKATRÉSZEK

tok na ka súčias u n o p á k ilov, Širo automob y p y t y k t tva vše ríslušens p o t u a a olejov

i k A v TôNstu z d á v e R )* p otore NOvá 52 (vedľa m

vskej 1 na Bratisla

á! n e r o v t o už

179 216 336, 0905 5 9 9 7 1 9 * Tel.: 0

H

č ne Vás srde Všetk ýc h

e! oč akávam

upr ácu. r e s p ol s T e s a n a p V o r e partn l ia hl á noV ýcH irmy, veľoodber aTeo v Preda jniach. ľ adáme f b le , serv isy, ísl ach a Preda jne h Telefónnych č c u v e de n ý

Slnečná 641, Komárno Email: r-max@azet.sk

Tel.: 035 7705 531,-2 Mobil: 0917 209 880

Po-Pi: So:

8.00-17.00 8.00-12.00


may 2012 | LOOK magazine  

LOOK magazine 2012 may © Generation C media, s.r.o. Komárno, Slovakia bilingual magazine (hungarian, slovak)