Page 1

lo okma g.sk | f aceb o ok .com/lo okma ga zine | v ime o.com/lo okma ga zine

Spring 2014

COVERGIRL

Svadobné

ZVYKY A TRADÍCIE vo svete

Barbi Vőlegények

Túžite po

és az

MODERNEJ SVADBE?

esküvő

10 TIPP

profiktól házasulandóknak

Óvóbácsinak tanul Veko

az ígéretes komáromi rapper

Távkapcsolati

túlélőkalauz

Wedding edition

Boris Demeter “Zmiešanú dvojicu už len s manželkou”


16

52

24

established in 2004

Spring 2014 10.ročník Evidenčné číslo: EV 3711/09: Poradové číslo: 1/2014 Dátum vydania: 20.3.2014 Periodicita: štvrťročník Vydavateľ: Generation C media s.r.o. Leanyvárska 445 Iža 946 39 IČO: 44 632 436 Adresa redakcie: Tržničné námestie 4810, budova TREND, Komárno e-mail: mail@lookmag.sk

content obsah

8 Anketa SK

Kreatívny riaditeľ: József Múcska tel.: 0915 799 653 e-mail: joshwa@lookmag.sk

tartalom

10 Ankét HU 14 Hogy készül az álomesküvő 16 Távkapcsolati túlélőkalauz 20 10 tipp profiktól házasulandóknak 22 Vőlegények és az esküvő 24 Túžite po modernej svadbe?

32

26 Svadobné zvyky a tradície vo svete 32 Covergirl: Barbi

46

46 Boris Demeter 51 Csodálatos Komárom 52 Óvóbácsinak tanul Veko 56 Partyfotók

KDE NÁS MÔŽETE NÁJSŤ // HOL TALÁL MEG MINKET: Komárno: Komárno Shopping Center, Mestská Tržnica, OD Lodiar, OD Ister, Kaufland, Budova Trend, Hypernova, Outlet Center, STK pri SAD, Čerpacie stanice Real-K, Kaviareň Hoffer, Cukáreň Party, Reštaurácia Danubius, Čárda Tocsi, Hotel Peklo, Noe Pub, Harry‘s pub, Reštaurácia Apali, Home Club, Citynet Cafe, Budova Next, City Sun solárium, Pizzéria Lux, Hotel Europa, Reštaurácia Olymp, Apetit fast food, Sultan kebab, Reštaurácia Banderium, Reštaurácia St.Borbála, Hotel Panorama, Termálne kúpalisko, Videopožicovne, Krytá plaváreň, Admiral casino, Litovel pub & penzion, Pizza Grosso, Fiesta reštaurant, Penita reštaurant, Toronto pub, Záložna pri Wigwame, Budova Alternatívy, Forfit fitnes, Mokka cafe, Univerzita J. Selyeho, Budova Trend, Mix shop autosúčiastky, T&L autoumyváreň, Meat heads pub, Foxx herňa a Eoxx pub, Ramses pub, Madách café, Life sport, Viking pub, Jager pub, Potraviny Baker, Chanten kaderníctvo, Reserved predajňa, Kaos, Irish pub, Jázmin pub, Johnny´s pub, Cool bar, Hotel Bow Garden, Reštaurácia Zuzka, Zdravotnícke zariadenia a čakárne, Poštové schránky v kancelárskych budovách

Obchodný riaditeľ: Ivan Horský tel.: 0905 605 232 e-mail: horsky@lookmag.sk Redaktori: Patócs Tibor Tomáš Kottra Pap-Dávid Anna Tóth Noja Inzercia: tel.: 0905 605 232 e-mail: horsky@lookmag.sk Grafika: Generation C media s.r.o. Titulka: MJP studio Tlač: Komárňanské tlačiarne Copyright: Akékoľvek rozmnožovanie textu a fotografií vrátane údajov v elektronickej podobe len s písomným súhlasom vydavateľa. Vydavateľ nezodpovedá za obsah a informácie uvedené v inzerátoch. Články neprešli jazykovou úpravou.

facebook.com/lookmagazine

Oudoor stojany: Cukráreň na Palatínovej ul., Nám. Gen. Klapku, Nádvorie Európy

vimeo.com/lookmagazine

Okolie: Chotín, Imeľ, Nesvady, Hurbanovo, Kolárovo, Komárom

www.lookmag.sk


8

facebook.com/lookmagazine

Manželstvo po romantickej svadbe, alebo žiť spolu ako druh a družka bez BIANCA

V súčasnosti sa často stretávame s názorom, že manželstvo je iba papier a nič nemení na vzťahu dvoch ľudí, ktorí sa majú skutočne radi. Svadba predsa znamená viac. Môžeme ňou potvrdiť pred svetom i pred sebou samým, že život od tej chvíle už zdieľame spoločne. Svadba je tradícia, na ktorú sa oplatí nezanevrieť. Kto by nechcel po rokoch listovať v rodinnom fotoalbume, prezerať si svadobné fotky a spomínať na najkrajší deň svojho života? Svadbu v budúcnosti určite plánujem.

PATRÍCIA

Myslím si, že na svete je málo dievčat, ktoré by nesnívali o rozprávkovej svadbe v bielych šatách. Žijeme však v dobe, keď viac myslíme na praktickosť a finančnú stránku manželstva, ako na tú romantickú. Pravda, môžeme žiť spolu aj bez sobášneho listu, ale nebude pekné, keď nás budú oslovovať manželovým priezviskom? Čo sa týka tradícií, je to iba otázka vkusu. Niekomu sa páči tradičná svadba, niekomu moderná bez tých zbytočných „gýčov“.

LEHOTSKÁ

KOVÁCSOVÁ

KARIN

STRAČIAKOVÁ

LUCIA

PINKE

Každá žena túži po romantickej svadbe, kvetoch a bielych šatách, aj keď v dnešnej dobe väčšina sa k tomu neprizná. Vravia, že načo tá úradná forma, veď keď dôjde k rozvodu, budú s tým len samé vybavovačky. Práve preto si berieme niekoho, aby sme s nim zostali spolu navždy. Plánovať rozvod už pri svadbe, ako to potom dopadne?

Ja som zástancom manželstva. Podľa mňa, skoro každé dievča túži po krásnej svadbe. Neodsudzujem ľudí, pre ktorých je to len papier, a svadba pre nich nie je dôležitá. Ja zatiaľ nič neplánujem, ale raz by som určite rada stála v krásnych bielych šatách a povedala „ Áno“.


Tradícia alebo praktickosť? papierov? PETER

BAKONYI

PATRIK

KOBZA

Čo plánuješ? Manželstvo je znakom lásky, vzájomného porozumenia a spolupatričnosti. Partneri môžu spolu šťastne žiť aj bez sobášneho listu. Vstúpiť do manželstva alebo nie, závisí len od tých dvoch, ale má to byť dobre premyslené rozhodnutie.

Osobne uprednostňujem spolužitie ako druh a družka bez akýchkoľvek formalít. Keď sa pár raz poháda, oveľa jednoduchšie bude ukončenie. Svadba je pekná a romantická, ale nedáva záruku, že vzťah bude trvalý. Za svadbou je určite tradícia, ale spolužitie bez sobášneho listu je praktickejšie. Ožením sa až keď budem mať viac ako tridsať rokov. Dovtedy budem žiť nezáväzne, možno šťastne a pokojne s družkou.

MICHAL

SZIGETI

VIKTOR

TÓTH

Vždy so rozmýšľal skôr o svadbe. Tradícia pre mňa nemá veľký význam. Som praktický typ a z tohto hľadiska svadba je výhodnejšia. Pokiaľ by moja vyvolená so svadbou nesúhlasila, nemal by som s tým problém. Veď šťastné spolužitie je dôležitejšie ako zopár papierov.

Žiť ako druh a družka je lepšie riešenie, pretože vo vzťahu sa hocikedy môže stať niečo nečakané, potom sa môžu jednoducho rozísť. Naopak, keď partneri plánujú mať deti, lepšie je zosobášiť sa, hlavne kvôli budúcim deťom. Plánujem mať svadbu, ale iba vtedy, keď už budem na to pripravený.


10

facebook.com/lookmagazine

Számodra melyek egy kapcsolatban HOSTOMSKÁ

FANNI

PALUSKA

ZSUZSANNA

Az összeköltözés minden kapcsolatban egy fordulópont. Alapvető feltétele, a hosszútávú kapcsolat és mély érzelmi kötődés párunk iránt. Az anyagi függetlenség és a praktikusság sem utolsó szempont. Időt nem tudok mondani, szerintem mindenki megérzi, hogy mikor kell kirepülnie a családi fészekből.

Mikor két ember összeköltözik, akkor derül ki végleg, egymáshoz valók-e. Nálam ez csak több évnyi együttélés után jöhetne szóba. Ha pedig igazán szeretem a páromat, az sem érdekelne, ha egy leélt garzonlakás lenne az új otthonunk. Nem a tárgyi értékeket helyezem előtérbe. Lehet, hogy reménytelenül romantikusan hangzik, de ha olyan valakivel élnék ott, akit szeretek, az lenne a legszebb otthon. .

SÜTŐ

ZSUZSANNA

Csak a házasságkötés után szeretnék majd jövendőbeli párommal összeköltözni. Sokan azt gondolják, hogy az együttlakás a kapcsolat próbája. Úgy vélem, ha egy viszony már érett a házasságra, akkor a pár már a közös háztartásban is el tudja majd viselni egymást.

RIGÓ

ORSOLYA

Számomra a összeköltözés feltétele az, hogy teljesen és minden szempontból megbízzak a másik félben. Érezzem, hogy megtaláltam azt, akihez képes lennék hozzáigazítani az életemet, mindennapjaimat, és az ő szokásait is be tudnám építeni az életembe.

KORPÁS

Nem szeretnék házasság előtt összeköltözni senkivel. Félek, hogy a kapcsolat így megáll csak kapcsolati szinten, és nem lesz belőle házasság.

RÉKA


www.lookmag.sk

az összeköltözés feltételei? PECK

Ahogy említettem, az összeköltözés alatt nem az élettársi viszony kezdetét tekintem, inkább a másik fél személyisége megismerésének utolsó szakaszát a házasság előtt. Az ideális időre nehéz kapásból válaszolni. Főként azért, mert ilyen tapasztalatom még nincs, és sok a befolyásoló tényező. Sokat számít az életkorunk, és hogy mennyire ismerjük a másik felet. Másfél évnél korábban szerintem, még teljesen felesleges ezen a lépésen gondolkodni.

VARGA

Számomra nincs nagy jelentősége a pénznek, mégis azt kell mondanom, hogy az anyagi tényezők fontosak az összeköltözés során. Nem magam miatt, hanem a jövendőbeli élettársamnak szeretném bebiztosítani a lehető legjobb életszínvonalat. Ha ezen kívül, és még pár apróság kivételével (mosás, főzés, takarítás magára vállalásával) minden a terv szerint halad, akkor az ideális időt egy év után lehetne szóba hozni, bár ezt előre megjósolni nem lehet.

ARNOLD

SZABOLCS

MOLNÁR

TAMÁS

MISÁK

ZOLTÁN

SZAKÁL

ÁDÁM

Bevállalós típus vagyok, ha érzem, hogy a párkapcsolatom működni fog és a partneremben is megbízom, akkor szerintem azonnal benne lennék az összeköltözésben.

Az első elvárásom az, hogy ne teljesüljön minden elvárásom. Nem tudnám elviselni, ha mindig minden úgy lenne, ahogy én akarom. Ez viszont nem zárja ki a dolgok hasonló értelmezését. A vita fontos része az együttlétnek. Az összeköltözés fontos döntés, de nem idő kérdése. Nem hiszem, hogy ezen áll vagy bukik egy kapcsolat. Hat hónapnál kevesebb idő, semmiképpen sem elég.

Nem költöztem össze még senkivel, a szüleimmel élek. Ha valakivel igazán komolyra fordulnának a dolgok, akkor azt hiszem szükség lenne pár éves kapcsolatra, hogy igazán megismerjem. Ha pedig valóban klappolnának a dolgok, talán nem is haboznék és megkérném a kezét. Persze azért ez még 7-10 évvel odébb van.


14

facebook.com/lookmagazine

Hogy készül az

ÁLOMESKÜVŐ? „Hetedhét országra szóló lakodalmat csaptak, és boldogan éltek, amíg meg nem haltak.”

Í

gy szól a mindenkinek ismerősen csengő mese idézet, ami jól tükröz, hogy bizony kell az a hetedhét országra szóló lakodalom nekünk is. Vajon milyen manapság egy álomesküvő és miben rejlik a tökéletesség titka? Hosszas gondolkodás, és jó pár átmulatott esküvő után arra jutottam, hogy a dolgot nem árt több szempontból megközelíteni. Azzal mindenki tisztában van, hogy a nők már kislány korukban álmodoznak az esküvőjükről, ebből kifolyólag mire a valóságban is eljön ez a nap, már konkrét tervekkel rendelkeznek. Azt sem árt tisztázni, mit

jelent a „tökéletes álomesküvő”. Ezt a kifejezést hallva mindenki egy hatalmas, pompás, fényűző eseményre asszociál. Azonban hogy helyre tegyük magunkban a kifejezést tisztában kell lennünk azzal, emberi mivoltunkból kifolyólag, hogy nem vagyunk egyformák, így az álomesküvő van, akinek egy kicsi, meghitt, családi esemény; van, akinek egy Las Vegas-i kiruccanás; van, akinek egy titkos szertartás és van, akinek egy hatalmas összejövetel. Annak, aki megálmodja és megéli, a saját elképzelése a tökéletes esküvő. Mindegy, hogy kicsi-nagy, kültéri-beltéri, hol szervezi, mikor tartja, milyen ruhában van, ez mind

annak a döntése, akit a saját álomesküvője vezérel. Ebben rejlik az álomesküvők ereje, hogy annak az álmait tükrözi, akiért odagyűlik a násznép. Azok, akik kívülről szemlélik az esküvőket vélekedhetnek eltérően róluk, de abba bele kell gondolniuk, hogy nem azért szervezik, hogy a násznép kedvében járjanak, hanem, hogy a pár a saját elképzeléseit megvalósítsa. Fontos, hogy el tudjuk dobni a mindenkinek való megfelelni vágyást, ha az álmainkról van szó. Egy esküvő lehet hatalmas és tetszhet mindenkinek, de ha az ifjú pár nem érzi jól magát közben, mert nem a saját elképzeléseit követte, ak-


www.lookmag.sk

kor nincs is értelme az egésznek. Persze mindenki szeretné, hogy a vendégek jól érezzék magukat, ami így is van rendjén, de maga az esemény a házasulandókról szól, őket kell ünnepelni. Számítani kell arra, hogy mindig lesz egy ember, akinek nem tetszik valami az esküvőn. Ez ne szegje senki kedvét, törődni semmi esetre se érdemes azzal, aki elfelejti, hogy miért van egy ilyen eseményen. Az aggodalmakat egyszerűen ki kell dobni a kukába, még az esküvőszervezés elején. Tudjuk, hogy minden esküvő jár némi stresszel, ezt tudni kell kezelni,

és erre fel kell mindenkinek készülni, különben a nagy napból hamar horror paródia lesz. Annak érdekében, hogy minél kevesebb stressz érjen bennünket érdemes megosztani a szervezés feladatait, akár a rokonság, barátok bevonásával is. Számtalan ötletet olvashatunk, és hallhatunk a nagyvilágból, amik mind abban segítenek, hogy minél tökéletesebb esküvőt szervezhessünk. Kicsit azonban úgy érzem, hogy ezek figyelmen kívül hagyják az esküvőknek azt a fajta varázsát, ami a házasulandó párt körülveszi. Természetesen kellenek instrukciók a szervezésben, és valami irányvo-

nal, ami mentén haladni lehet, de egyetlen pillanatra sem szabad elfelejteni, hogy a pár az életét készül összekötni, és a számukra elképzelt eseményt az ő ízlésük fogja meghatározni. Írhatnak arról, hogy mik épp a trendek a dekorációban, hogy milyen virágot érdemes választani, vagy, hogy minél nagyobb legyen a felhajtás, ha ez nincs összhangban a párral, akkor értelmetlenné válik az a sok leírt tanács. Nincs annál fontosabb, minthogy a vőlegény és a menyasszony élvezni tudja, és meg legyen elégedve a saját esküvőjével. A végére egyetlen tanácsom van csupán: hogy minden pár álmodja meg az esküvőjét, és ne engedje,

hogy rajtuk kívül bárki más beleszóljon, mert egy álomesküvő

attól lesz tökéletes, hogy ha az elejétől a végéig a saját álmaink keltik életre.


16

facebook.com/lookmagazine

Távkapcsolati túlélőkalauz

TECHNIKA és ÉRZELMEK ÖSSZHANGJA Kétségkívül modern időket élünk.

M

i sem bizonyítja ezt jobban, mint az orvostudomány, az űrkutatás, az utazás és a technika számtalan vívmánya. Mind olyan innovációk, amik befolyásolják, megkönnyítik és szolgálják mindennapjainkat, így természetes velejárói lettek szerelmi életünknek is.

Történetesen ezek az újdonságok lehetővé tették, hogy párkapcsolatunknak ne szabhasson gátat egy ország-, vagy városhatár. Ha körül nézünk, a baráti körünkben biztos tudunk olyat, aki valamilyen okból kifolyólag távkapcsolatban él párjával. Azzal is tisztában kell lennünk, hogy ez nem működ- ne a megfelelő technikai háttér nélkül. A legalapvetőbb technikai esz-

köz egy távkapcsolatban a telefon, és a lehetőség, hogy azon keresztül értesüljünk a másik mindennapjairól. Nem csak telefonálásra használhatjuk, de okos mivoltukból kifolyólag üzeneteket válthatunk vele, videóhívást kezdeményezhetünk, illetve fogadhatunk, és általa megoszthatjuk párunkkal az életünket. Továbbá sokat köszönhetünk azoknak a fejlesztéseknek, amik lehetővé tették, hogy a távollevő felet élőben láthassuk számítógépünk képernyőjén is, így mérsékelve a másik hiányát. Arra is alk almunk nyílik, hogy mind a telefonunkkal, mind pedig számítógépünkkel, laptopunkkal mindennapos, aktív kapcsolatban legyünk, már nem kell a postást lesni, és heteket várni arra, hogy hírt kapjunk a másikról. Vitathatatlanul nagy segítség ez egy egymástól távol lévő szerelmes párnak. Természetesen a technikai adottságokon túl két ember magas fokú érzelmi intelligenciája, elkötelezettsége és rugalmassága sem hiányozhat a kapcsolatból. Kár lenne azon rágódni,

hogy mi a fontosabb, mert egy ilyen helyzetben a technikába és az érzelmekbe is ugyanúgy bele kell kapaszkodnia a párnak. Sokkal inkább érdemes arról beszélni, hogy mik azok az emberi tényezők, amiket a technika nem tud megoldani helyettük. Egy távkapcsolatnak minden kétséget kizáróan a szerelem az alapja, abban biztosak lehetünk, hogy anélkül egyik fél se vállalná az ezzel járó áldozatokat. Ezen túlmutatva azonban kell hozzá a feltétel nélküli bizalom, hiszen nem fognak tudni a párjuk minden lépéséről, hogy mikor, mit csinál vagy kivel van. Előfordulhat az is, hogy lemaradnak a másik életét kísérő fontosabb eseményekről. Mindezeket el kell fogadni és bízni kell a másikban, és magunkban is annyira, hogy ne váljon a kapcsolat a féltékenység meleg ágyává.


Elengedhetetlen a folyamatos kommunikáció. Talán még több beszélgetést igényel, mint egy normál párkapcsolat. Nem csak a jó élményeket és gondolatokat kell megosztani, hanem a sérelmeket is. Itt bizony nagyon hamar, komoly következményei lesznek annak, ha a problémákat a szőnyeg alá söprik. Lehet attól félni, és arra fogni a problémák elhallgatását, hogy a másik távol van, és az amúgy is törékeny kapcsolatra jobban kell vigyázni, de a gondok elfedése a legrosszabb út, és a titkolt sérelmek hamar véget vethetnek a kapcsolatnak. Mindezek mellett nagyon

fontos, hogy a párnak legyenek közös élményei, rituáléi, céljai. Törekedni kell arra, hogy minden találkozás maradandó, és emlékezetes része legyen a kapcsolatnak. Bevezethetnek olyan szokásokat, amiket együtt találnak ki, és intimebbé teszi kettejük viszonyát. Mégis ha az előző felsorolásból rangsorolni kéne, akkor talán a legfontosabb a közös célok megfogalmazása, és az erről való beszélgetés. Tudjuk, hogy az életünket a célok viszik előre, nincs ez másként egy távkapcsolatban sem. A bizonytalanság itt hatalmas kétségeket szülhet, de ha vannak közös tervek, amiknek a megvalósítása mindkét fél akarata, akkor ez egyfajta biztonságérzetet és pozitív töltetet ad a kapcsolatnak. Azt kijelenthetjük, hogy távkap-

csolatban élni nem kis feladat, és áldozatokkal jár. Többet kell dolgozni rajta, és erősebb érzel-

mek kellenek hozzá, mint egy hagyományos kapcsolathoz. Azonban, ha a

távolság ideje alatt nem rombolja szét semmi a párkapcsolatot, jó esély van rá, hogy végig kíséri hátralévő életünket.


20

facebook.com/lookmagazine

10 TIPP

profiktól házasulandóknak Esküvőszervezők tanácsai a gördülékenyebb lagzihoz. Kétségkívül az az egyik legboldogabb pillanat egy nő életében mikor megkérik a kezét, aztán kezdetét veheti az esküvő megszervezése. A kezdetektől egészen a nagy napig rengeteg elintézni való van, és minden pontos tervezést igényel. Azért, hogy segítségedre legyünk, és könnyedén szervezhesd meg saját esküvőd, összegyűjtöttük neked profi esküvőszervezők tanácsait a tökéletes lebonyolításhoz.

I.

Vendégek névsora: A legfontosabb tudni, hogy mekkora esküvőt terveztek. Ebből lehet minden további lépést kibontani. Kalkulálni kell plusz/mínusz 5-10 fővel, attól függően, hogy mekkora lesz az esküvő.

II.

Költségvetés: Tudjuk, hogy az esküvő nem olcsó mulatság, de egy rendkívüli napja az életünknek, így tőke ráfordítást igényel. Tisztában kell lennünk vele,

hogy mi az a keretösszeg, amivel gazdálkodhatunk. Ennek függvényében tudjuk, hogy mit engedhetünk meg magunknak.

III.

A helyszín: Rettentően fontos a helyszínválasztás, amit ugye akkor tudunk jól kiválasztani, ha tudjuk mekkora lesz a násznép. Körülbelül 1 évvel előre kell lefoglalni egy helyszínt, tehát ezzel az időtényezővel kalkulálni kell. Azt sem árt tisztázni, hogy milyen év-

szakban szeretne a pár egybekelni, és a helyszínt ehhez is igazítani.

IV.

A forgatókönyv: Ahhoz, hogy biztos minden az eszünkbe jusson és semmiről ne feledkezzünk meg, írásban pontos forgatókönyvet kell készíteni. Dátumokkal, nevekkel, részletes tervekkel, és azzal, hogy kinek milyen feladatai lesznek. Ez ad egy mankót, ha úgy éreznénk, káosz van a szervezés körül.


V.

Étel, ital: Ha a helyszínt kiválasztottuk, meg kell tudnunk, hogy készítenek-e a helyszínen ételt, ha nem, akkor meg kell keresni a legmegfelelőbb ételszállítót, meg kell határoznunk a menüt. Össze kell állítani az itallapot, és az étellel együtt időben megrendelni.

VI.

Megrendelt szolgáltatások: Mindegyikre egyaránt igaz, akárcsak a helyszínnél, hogy időben meg kell rendelni. Illetve nem árt tájékozódni a különböző szolgáltatók kvalitásáról. Idetartozik többek közt: a fotós, dekoratőr/dekoráció, zenekar, ceremóniamester, fodrász, sminkes, virágos.

VII.

Esküvői torta: Külön említendő a pár tortája. Ugyanis ezt jó, ha ők választják ki, hogy legalább egy olyan legyen, amit mindketten szeretnek, végtére is ez az ő napjuk. Az idő itt is fontos tényező, na meg persze a kóstoló.

VIII.

www.lookmag.sk

Felkérések: Arról is időben kell gondoskodnunk, hogy felkérjük a kiválasztott lányokat és fiúkat, koszorúslánynak, valamint tanúnak. Fontos tudni, hány fővel kalkuláljunk. Nem árt tudni, hogy az esküvői „protokoll” szerint a pár költsége a koszorúslány ruhája és csokra. Ettől el lehet térni, de minden esetben egyeztessünk a megfelelő személyekkel.

IX.

Meghívók: Ha már idáig eljutottunk, az azt jelenti, hogy közeleg a nagy nap, és már a végső simításokat végezzük. Egy ilyen utolsó elem a meghívók kiválasztása és szétküldése. Minimum az esküvő előtt 3 héttel, hogy a meghívottak vissza tudják jelezni, hogy elfogadják-e a meghívást.

X.

Szórakozás: És végül talán a legfontosabb! Ne felejtsük el, hogy a meghívottak azért vannak ott, hogy az ifjú párt ünnepeljék. Ez a nap róluk szól, és a sok szervezés után a minimum, hogy élvezzék munkájuk gyümölcsét.


22

facebook.com/lookmagazine

VŐLEGÉNYEK ÉS AZ ESKÜVŐ Adjunk teret a férfinak az esküvőszervezésben

N

apjainkban elfogadottá vált, hogy az esküvőszervezést túlnyomó részben a menyasszony végzi. Elfogadta ezt a vőlegény, a menyasszony, a násznép és a köztudat is. Ennek kialakulásában szerepet játszott, hogy a nők azok, akik már gyerekkorukban elképzelték a nagy napot, és az azt kísérő felhajtást, és jobban készülnek a házasságra, mint férfi társaik. Mindezeken túl úgy vélem a férfiaknak is vannak elképze-

léseik az esküvőjükről, legfeljebb azután kezdenek rajta gondolkodni, ha már mellettük van a tökéletes személy, és ezt lánykérés formájában tudatták is velük. Egy férfi ismerősöm azt mondta egyszer, hogy „olyan lesz az esküvője, amilyet a menyas�szony akar, mert ez úgyis róla szól”. Hatalmas tévedés. Sürgősen változtatni kell azon a gondolkodásmódon, ami életre hívta ezt a hozzáállást, mert egy esküvőn a vőlegény ugyan azt ünnepli, amit a menyas�-


www.lookmag.sk

szony, és legalább annyira szól róla is, mint az aráról. Kiindulva abból, hogy a nők álmodják meg az esküvőt, a férfiak

vagy nem akarnak részt venni a szervezésben, vagy nem sok

esélyük van beleszólni. Pedig nyilvánvalóan könnyebb dolga lenne a menyasszonynak, ha engedné, hogy segítsen neki a párja.

Annak érdekében, hogy a szervezés ne csapjon át káoszba, és

ne csak a nő vállát nyomja, az első, amit tenni érdemes, hogy a pár egyezteti az elképzeléseit. Bizony a férfiaktól is meg kell kérdezni, hogy mit szeretnének, és mi az, amit biztos, hogy el szeretnének kerülni a nagy napon. Ez nekik is fontos, de egy gőzerővel intézkedő nővel nem szívesen egyezkednek, ezért van az, hogy sokan ráhagyják a menyasszonyra a szervezést. Pedig azon túl, hogy felfedik elképzeléseiket számos olyan feladatot lehet rájuk bízni, ami nekik jobban

megy, mint nő társaiknak. Be kell ismerni, hogy a nők képesek elveszni a részletekben, és sok esetben döntésképtelenebbek. Ezzel ellentétben párjuk reálisan átlátja a szervezés menetét és feladatait feltéve, ha esélye van beleszólni ezekbe! Szem előtt tartva józanságukat, első tényezőként fontos a férfiak véleménye a pénzkeret felhasználásával kapcsolatban, amibe nem csak azért van beleszólásuk, mert közös tőkéről van szó, hanem mert jobban be tudják osztani a rendelkezésre álló keretet. Nincs ezen mit szépíteni, bizony a nőkkel könnyen elszalad a ló, és szem elől tévesztik a sok kicsi sokra megy elvét. Ezen túl vannak még azok a férfiakat előnyben részesítendő feladatok, amik gyorsabban megvalósulnak, ha rájuk vannak bízva. Ilyen feladat a világítás és hangtechnika, valamint a zenekar kiválasztása, az itallap összeállítása, a fotós és videós kiválasztása, az esküvői autó megrendelése, hiszen valamivel jobban értenek hozzá a nőknél.

Nem csak azért fontos bevonni a férfiakat az esküvőszervezésbe, hogy a menyasszonynak könnyebb legyen a szervezés, és ezzel kevesebb feszültséget szüljön otthon, hanem elsősorban azért, mert ez egy közös ünnep, ami kettejük boldogságáról szól, ahol a nagy nap elmúltával nem azt kell érezniük, hogy végre vége, hanem úgy emlékezzenek rá, mint a közös munkájuk gyümölcsére, amire mindig jó érzéssel gondolhatnak vissza.

Az esküvőszervezésben ugyanúgy egy csapatot alkot a pár, mint az élet más területén, ezért nem kell, hogy kimaradjanak belőle a férfiak, és emiatt úgy érezzék, hogy ez a menyasszony „projektje”. Egy vőlegénynek nem merül ki abban a feladatköre, hogy elveszi az oltár előtt álló menyasszonyt, azért van ott ő is, hogy együtt ünnepeljék eltervezett közös életük kezdetét.


24

facebook.com/lookmagazine

Túžite po

MODERNEJ SVADBE? V

tomto prípade by ste mali zabudnúť na klasické masové veselice, na ktoré sa chodilo autobusmi plných strýcov, tetiek a vzdialených sesterníc, ktorých vaša budúca manželka jakživ nevidela. Vsaďte na komornú a romantickú svadbu v kruhu najbližších a priateľov. Povedzte svoje ,,áno“ na romantickom mieste pod šírym nebom a nechajte sa doviezť starým veteránom so šoférom v cylindri. Občas sa veľmi ťažko starým rodičom i rodičom vysvetľuje, že doba pokročila a klasickým svadbám v ,,kostoloch už odzvonilo“. Ak si to novomanželia neprajú, jednoducho, existujú viaceré alternatívy

ako si svoj deň D užiť nesterilne a moderne.

Staromódnu klasiku nechajme Angličanom.

Dnešné svadobné obrady si novomanželia už môžu zariadiť podľa seba a nepotrebujú k tomu výklady o tom, ako má vyzerať svadobný harmonogram, či svadobná hostina. Všetko ide ruka v ruke s trendmi. Ak sa rozhodnete pre pomoc pri organizácii, nečudujte sa, keď vám svadobné agentúry navrhnú namiesto klasickej svadobnej hostiny s rodinným obedom, celodenný raut, na ktorý môžu hostia prichádzať v priebehu celého slávnostného dňa, a hlavným menu budú rybie špeciality a k

tomu rôzne koktaily. Veď miestom svadobného maratónu môže byť výletná loď iba pre vás! Moderný môže byť nielen obrad a raut, ale samotná nevesta, ktorá dá prednosť netypickým svadobným šatám. Tie v súčasnosti môžu hýriť farbami, rôznorodosťou strihov a v neposlednom rade dĺžkou šiat.

Nevesta v bielej klasike a čierne lodičky? Podľa vás vrchol nevkusu? Kdeže! Najlepšie dokonca

vyniknú s čiernou stuhou v páse, či dokonca s čiernym závojom. Biele princezné už nie sú v kurze a tak majú súčasné nevesty pripomínať skôr fatimy, ktoré si odskočili zo spoločenského večierka, či plesu, aby si stihli so snúbencom konečne vymeniť svadobné obrúčky.


„...nebrániť sa trochu experimentovať a vyjsť z vyjazdených koľají.“

Jednoducho, moderná nevesta si vyberá šaty podľa vlastného gusta, či najnovšieho čísla svadobného módneho listu a nikto nemá právo jej to zazlievať. Ženích sa stáva dokonalým doplnkom či kontrastom nevesty, od ktorej sa všetko odvíja. Trendy sa netýkajú iba svadobných rób, ale aj ,,dôležitých drobností“ ako sú dekorácie, stolové úpravy, kvetinové výzdoby a podobne. Vsaďte na inovatívne svadobné oznámenia, ktoré môžu mať rôzne podoby. Ak ste veselý pár, skúste karikatúru, ak ste romantickí, dajte si potlačiť červené balóniky v tvare srdca.

Fantázii sa medze nekladú, najmä ak nás netlačí finančný rozpočet. Nezabudnime tiež na originálny transport mladomanželov cez mesto, v prípade golfistov napríklad v elektrickom golfovom autíčku, či v super luxusnej jachte postavenej na prívese, ktorý je ťahaný s najnovším Mercedesom. Čo sa týka organizácie, starí rodičia, svokrovci, či iní rodinní príslušníci by mali konečne pochopiť, že hoci chcú túto slávnosť svojich detí zafinancovať, mali by aj napriek tomu dať mladomanželom rozlet a nechať ich vziať celú svadbu do vlastných rúk, vrátane voľby svadobnej torty bez marcipánových

holubičiek. Torta je predsa symbolikou budúceho spoločného žitia, tak prečo by nemohla mať tvar domčeka, v ktorom budú manželia tráviť spolu život?

Moderná svadba koniec koncov nemusí byť vôbec uletená, ako by si mnohí mohli myslieť. Ide skôr o to, nebrániť sa trochu experimentovať a vyjsť z vyjazdených koľají. Skutočnosť je však taká, že Slováci dávajú až na deväťdesiat percent prednosť klasike a o modernej svadbe si radšej prečítajú v časopise, či na internete. Nuž, tých desať percent sa aspoň nechá inšpirovať.


26

facebook.com/lookmagazine

SVADOBNÉ ZVYKY A TRADÍCIE VO SVETE Rozmýšľali ste už nad tým, odkedy sa ľudia sobášia, alebo nevesty mali vždy biele šaty? Dnes vo svete je to už bežné, ale nebolo tomu vždy tak.

V

staroveku prvé zväzky medzi mužmi a ženami boli o prežití. Prežitie a sila spoločenstva bola totiž v počte. Ženy sa vtedy unášali a kradli. Potom, ako bola žena unesená, musela byť čo najdlhšie držaná ďaleko od príbuzných z dôvodu odplaty. Táto doba prešla vývojom a dnes sa nazýva svadobná cesta. Ak nebola nevesta unesená, bola použitá ako politický nástroj - často ju vymieňali za majetok alebo za tovar. Tento majetnícky prístup sa mierne zlepšil počas stredoveku, no nie príliš. Začali sa objavovať už aj manželstvá z lásky. Svadobná ceremónia začala pripomínať to, čo dnes, najmä počas panovania

Alžbety I. v Anglicku v 16. storočí. Počas svadby bola nevesta sprevádzaná venom - peniazmi, majetkom. Svadba ostala dlhé obdobie až do nedávnej minulosti výhradne synonymom obchodu. Dnes sa možno zdá, že sa nevesty v bielom sobášili od nepamäti, no nie je tomu tak. V antických časoch nosili nevesty šaty svetlých farieb, aby tak dali najavo svoje šťastie a radosť. Zvyk nosiť biele svadobné šaty má svoje počiatky v Anglicku za panovania kráľovnej Viktórie v druhej polovici 19. storočia, ktorá si ako prvá pre svoju svadbu zvolila čisto biele šaty. Po stáročia predtým nosili nevesty širokú škálu farieb a materiálov zodpove-

dajúcim ich spoločenskému postaveniu. Prvé zásnubné prstene boli urobené z konope alebo spletenej trávy. Nakoniec ich však nahradili prstene z odolného kovu. V 15. storočí prišli na scénu diamanty, ktoré sa stali symbolom cennosti a silnej oddanosti. Túto tradíciu využívajú snúbenci aj v súčastnosti.

V antickom Ríme nebolo manželstvo legálne, až kým sa dvoji-

ca nepobozkala. Bozk bol znakom aj právneho uzavretia všetkých zmlúv a dohôd. Odtiaľ pochádza aj zvyk „udierania” lyžičkou do pohára alebo taniera predtým, než sa novomanželia pobozkajú.


www.lookmag.sk

Nevestu sprevádza k oltáru jej otec. Viete odkiaľ pochádza tento zvyk?

Dávnejšie, kým sa dcéra nevydala, bola majetkom svojho otca. Potom sa stala majetkom manžela. Vo svadobný deň ju jej otec doslova „dal preč” - previedol vlastníctvo na jej manžela.

Tradičných zvykov a obradov spojených so svadbou poznáme veľmi veľa. A množstvo z nich po-

chádza ešte z predkresťanskej doby, kedy mali hlboký zmysel a symbolický charakter. V každom kúte našej zemegule sa oslavujú svadby vlastným, jedinečným spôsobom.

osladila

manželský

zväzok.

Fínske nevesty obchádzajú s oblieč-

kami na vankúš susedov, aby si nazbierali dary. Ak nevestu sprevádza starší ženatý muž, symbolizuje to dlhé manželstvo. Vo Francúzku počas obradu pije pár z „pohára manželstva”. Tento špeciálny pohár sa dedí v mnohých francúzskych rodinách z generácie na generáciu.

V Holandsku uznávanou tradí-

ciou je zasadiť novomanželom k domu strom ako symbol plodnosti.

Na Bermudách ostrovania dávajú na vrch svadobnej torty živý mladý stromček. Novomanželia ho potom zasadia vo svojej záhrade pri dome, aby mohli sledovať, ako stromček rastie a silnie spoločne s ich manželstvom.

V Španielsku ženích daruje ne-

Grécka

kzvaných Casa matrimoniales - sobášnych domoch postavených špe-

nevesta vkladá kocku cukru do rukavice, aby tak

veste trinásť mincí ako symbol schopnosti postarať sa o ňu. Počas ceremónie nesie nevesta mince v špeciálnej peňaženke, alebo ich nesie družička na vankúši.

Kubánske obrady prebiehajú v ta-

ciálne na tento účel. Svadobná hostina na Kube je známa pre svoju veselosť a slávnostnosť. Pri tamojšej temperamentnej živej hudbe na svadbách spravidla vznikajú nové páry.

Čínske nevesty dostávajú od žien z rodiny kabelky naplnené zlatými šperkami. Tieto dary sú symbolom spoločenského postavenia. V starovekej Číne bola farbou lásky a radosti červená. Dodnes je obľúbenou farbou na šaty nevesty, ale aj sviece, krabice na dary a obálky s peniazmi pre novomanželov.

Japonská nevesta zvyčajne vymení svoj odev počas svadobného dňa dva až trikrát. Začína tradičným kimonom a končí v západnom štýle - v bielych šatách.


Acacia Team

A szórakoztatás szolgálatában Az Acacia Team műsorszervező iroda 1999 óta tevénykedik a szórakoztatóiparban. Prónik Attila és Kren Arnold az évek során nemcsak tapasztalatra és kapcsolatokra tett szert, de folyamatosan bővítette saját eszközparkját is, így mára a szórakoztatás iparágában az élvonalba tartoznak. Prónik Attilát, az iroda egyik tulajdonosát kérdeztük.

H

a egy mondattal kéne megválaszolni, mi az Acacia Team fő profilja, mi lenne az? A kisebb családi rendezvényektől (születésnapok, évfordulók, esküvők stb.) a nagy eseményekig (nemzetközi fesztiválok, kultúrális események, koncertek, falunapok stb.) bármilyen igényt igyekszünk kielégíteni. Nemcsak a programokat, hanem a technikát is biztosítani tudjuk: az ügyfél egy helyen mindent megkap. Ezzel pedig nemcsak időt, de pénzt is spórolhat! Tegyük fel, hogy az ügyfeletek vagyok és egy kisebb családi rendezvényre készülök. Mi mindent tudna nekem az Acacia Team ajánlani? A rendezvény helyszínétől és jellegétől függően szinte bármit be tudunk biztosítani. Gyakran keresnek bennünket pl. esküvőkkel kapcsolatban. Sátrakat, tüzijátékot igényelnek általában, de a  gyermekprogramok is népszerűek. Ugrálóvárak, trambulin, rodeó bika, élő csocsó, foci aréna

–hogy csak párat említsek a lehetőségek közül. Mi a helyzet a nagyobb tömeget megmozgató rendezvényekkel? A színpadtól és a színpadtechnikától kezdve a laser showig, a látványos dekorációs fényekig, pirotechnikáig szintén sok választási lehetősége van az ügyfélnek. Az igények folyamatosan változnak és mi ehhez próbálunk alkalmazkodni. Szerencsére rengeteg elégedett – és visszatérő – ügyfelünk van. Természetesen azt szeretnénk, ha a  jövőben még többen fordulnának hozzánk. Szóba került a  pirotechnika. Ez elég széles fogalom, mit takar valójában? Az egyszerűbb tüzijátékoktól kezdve - amit akár maga a megrendelő is el tud indítani - a komolyabb, speciális (pl. színpadi) tüzijátékig mindenféle megrendelést teljesíteni tudunk, pl. az önkormányzatok, vagy a nagyobb cégek felé.

Amennyiben valaki a közeljövőben igénybe venné az Acacia Team szolgáltatásait, hogy veheti fel veletek a kapcsolatot? Megtalálhatnak bennünket a weboldalunkon található elérhetőségeken ( www.acaciateam.sk ), vagy a Facebook-on, az Acacia Team név alatt. A telefonos egyeztetést követően kézségesen találkozunk leendő ügyfelünkkel személyesen is.


SOKAKAT GÁTOL A SZEMÜVEG A MUNKÁJÁBAN, VAGY A KARRIERÉBEN,

PEDIG MÁR VAN BEVÁLT MÓDSZER RÁ, HOGYAN SZABADULJUNK MEG TŐLE!

„K

inézek éjjel az ablakon és nem látom a csillagokat, de mire megtalálom a szemüvegem, már azt is elfelejtettem miért kerestem.” – mondta egy lézeres látásjavításra jelentkezett páciensünk arra a kérdésemre, hogy miért jelentkezett a beavatkozásra. Érthető indok, mindamellett a kevésbé égető problémák közé tartozik. A nálunk jelentkező szemüvegesek nagy részét gátolja a munkában, nehézkessé teszi a jelenlegi munkavégzést vagy kizáró kritérium egy jobb pozíciónál. Nem tudják elolvasni a távolabbi feliratokat szemüveg nélkül, így hátrányban vannak a többiekkel szemben, télen pedig az állandó párásodás miatt szinte lehetetlen a folyamatos kinti-benti munkavégzés. Fordultak már hozzánk lézeres látásjavításra rendőr akadémiára jelentkező fiatalok, akiket csak a szemüveg gátolt eddig, vasúti dolgozók, hajón és külföldön munkát vállalók, akiknek lépéshátrány lenne a szemüveg a többiekkel szemben. Gyakoriak az iparosok, szerelők, építőiparban dolgozók, ahol elég bosszúságot okoz az álladóan elakadó és összetörő szemüveg, de megfordult már nálunk motoros is, akinek egyszerűen nem

fért el a szemüvege a bukósisak alatt. Érettségi ajándékként is többen kaptak már szemüvegmentes életet, a sportolók pedig kifejezetten várják a lehetőséget, hogy megcsináltathassák gyenge szemüket. Sokan viselik ezeket a nehézségeket és gátakat, pedig a megoldás egyszerű. A mai modern szemészet lehetővé teszi, hogy dioptriánként 2 másodperc alatt kijavítsuk a szem fénytörési hibáját és visszaadjuk az éleslátás örömét a betegeinknek. Egy csúcstechnológiás lézer, többszörösen biztosított eljárás keretében könnyedén, gyorsan elvégzi a beavatkozást, a páciens úgy kell fel, hogy már tisztán lát, akár nálunk is hagyhatná szemüvegét. Mivel az eljárás egyre gyakoribb és a különböző klinikák egyre csábítóbb ajánlatokkal próbálnak maguknak pácienseket szerezni, így nem árt odafigyelni, hogy mi az, amilyen költségekkel számolni kell még az eljárásban. Ezek közül a legfontosabbak az alkalmassági vizsgálat, a kezelés utáni szemcseppek és ellenőrzések, melyek legtöbbször a tényleges beavatkozáson felül térítendők. A mi szemészetünkön éppen ezért olyan csomagot állítottunk össze, melyben minden benne van,

a legtöbb járulékos költséget vállaljuk a páciens helyett, így csak magát a lézeres kezelést kell fizetni. Sokan választanak minket a magyar anyanyelvű személyzet és orvosok miatt is, mindemellett nem jelent gondot a szlovák vagy akár az angol nyelvű kommunikáció sem. Én személy szerint szeretek személyesen megismerkedni a hozzánk látogatókkal, így bejelentkezés után közvetlenül én adok tájékoztatást betegeinknek, így bíztatok mindenkit, aki fontolgatja valamilyen okból a lézeres látásjavítást, hogy látogasson el hozzánk és higgye el, az eredményben nem fog csalódni! Ingyenes alkalmassági vizsgálatért hívja szemészetünket bizalommal! MUDr. Nagy Péter A Fovea Szemészet tulajdonosa és főorvosa Fovea Szemészeti Klinika Cím: 945 01 Komárno, Munka utca (Ulica Práce) 4644, Szlovákia Nyitvatartás: Hétfő-Péntek: 08:00-15:00 Telefon: 00 421 35/ 770 01 33 Mobil: 0918 22 88 08 E-mail: info@bezokuliarovo.sk web: www.bezokuliarovo.sk


a

sz em üv a eg m u

gá to nk lja áb an

?

Sz ab to ´´ ad és l ul a m hoz e n z jo ax a k im i l ál um eh un n m ot et´o´ ! sé eg ge k ib´o ´ l

 a szem lézeres kezelése + + + +

mos t

alkalmassági vizsgálat 0 perc várótermi várakozás kezelés utáni szemcsepp beavatkozás utáni ellenőrzés

Így Önnek csak a szem kezelését kell fizetni

140 € ért

ékb aján en dék

390 € /szem

Hívjon minket és egyeztessen időpontot még ma!

Munka utca 4644, Komárom tel.: +421 35 / 770 01 33 mobil: 0918 22 88 08 info@bezokuliarovo.sk


Covergirl Barbi

Covergirl video:

Svadobné šaty / Menyasszonyi ruha: Glória svadobný salón, Komárno


Foto: Zuzana Makaryszynová (MJP studio) Make up: Tímea Nagyváthy Hair stylist: Chantén - Sylvia Győrfiová Outfit: Glória salón, Designer Vintage Helyszín / Miesto fotenia: Tiszti pavilon / Dôstojnícky pavilón Csokrok/ Kytice: Kevty - Virág na ul. Komenského


Svadobné šaty / Menyasszonyi ruha: Glória svadobný salón, Komárno Helyszín / Miesto fotenia: Tiszti pavilon Dôstojnícky pavilón

Csokrok/ Kytice: Kvety - Virág na ul. Komenského


Outfit: Anett design, Komárno Helyszín / Miesto fotenia: Soho Tower, Komárno


Outfit: Designer Vintage, Komárno Helyszín / Miesto fotenia: Tiszti pavilon / Dôstojnícky pavilón


Outfit: Designer Vintage, Komárno Helyszín / Miesto fotenia: Tiszti pavilon / Dôstojnícky pavilón


Nová jarná Moderné značkové oblečenie a doplnky

kolekcia

Palatínova 41, Komárno (vedľa kníhkupectva Diderot) Otváracia doba: Pondelok-Piatok 9-18 | Sobota 9-12 www.designervintage.sk

Designer Vintage


40

facebook.com/lookmagazine

A címlapon: Hegedűs Barbara

„AZ ESKÜVŐ SZOROSABBÁ TESZI A KAPCSOLATOT“ SAJÁT ELHATÁROZÁSA VOLT, HOGY MENYASSZONYKÉNT LEGYEN CÍMLAPLÁNY, ÁRULTA EL A SZIMPATIKUS CSALLÓKÖZARANYOSI HEGEDŰS BARBARA. „NEM VAGYOK BABONÁS, ÉS NAGYON JÓ ÉRZÉS VOLT PÁR PILLANAT EREJÉIG MENYASSZONYNAK LENNI” - TETTE HOZZÁ MOSOLYOGVA BARBIE, MERT SZERETI, HA ÍGY SZÓLÍTJÁK.

M

int menyasszony, hogy voltál megelégedve magaddal a fotózáson? A ruhák gyönyörűek voltak, a smink és a frizura is nagyon jól sikerült. A klasszikus fehér menyasszonyi ruha tetszik, vagy itt is követhetők a divattrendek? A klasszikus fehér ruha tetszik.

egy kapcsolatot. Az ideális vőlegénynek valót megtaláltad már? Jelenleg egyedül álló vagyok. Jelenleg mivel foglalkozol? Diák vagyok. A dunaszerdahelyi Hotelakadémia 3. évfolyamát végzem.

A fotózáson viselt menyasszonyi ruhák megfeleltek az ízlésednek? Igen, örültem, hogy ezeket a ruhákat viselhettem.

Kedvenc elfoglaltságod? Szeretek olvasni, kedvencem Oravecz Nóra - Összekötve című könyve. A sportok közül a fitneszt kedvelem.

Az esküvő utáni házasélet, vagy az élettársi kapcsolat közül melyiket részesíted előnyben? Az esküvő utáni házaséletet, mert szerintem ez tesz igazán szorossá

Jövőbeni terveid? Szeretném befejezni a tanulmányaimat és külföldön munkát találni. Remélem pár év múlva a család is összejön.

Ha kívánhatnál „egyet”, hol töltenéd legszívesebben a mézesheteidet? A Seychelles szigeteken. ( pt,foto: mjp)

NÉVJEGY Életkor: 18 g Csillagjegy: mérle Kedvenc étel: pizza tea Kedvenc ital: zöld iller, horror Film: komédia, thr -hop Zene: rap, rnb, hip esz Hobbi: olvasás, fitn


A varázslatos pillanatok olyanok, mint a szentjános bogarak. Örökítsük meg azelőtt, hogy örökre eltűnnek! Sokéves sikereink alapja a kreatív látásmód és az ebből fakadó fényképezési stílusunk, mely kifinomult, lezser és részletekben gazdag alakot öltött. Az esküvő napját igyekszünk úgy megörökíteni, hogy e nagy napra egy emlékekben és romantikában gazdag történetként emlékezzetek. Fedezzétek fel velünk az eskuvői képek varázsát. Marek & Zsuzsa | MJP Studio www.mjpstudio.com

Ruha, cipő, gyűrűk ... Eljegyzési gyűrű, karikagyűrűk, cipők és a harisnyakötő, haj kiegészítők, fülbevalók, parfüm, meghívó... Miért annyira fontosak a részletek? Azért mert számotokra ezek teszik a nagy napot különlegessé. A meghívó és a program lista apró részletei szintén a történet része. A Menyasszony felkészítése Örökre megmaradnak a pillanatok, melyeket a nagy nap alatt éltek meg. Az édesanya tűzi fel a fátylat miközben a legjobb barátnőd főzi a nyugtató mimóza teát... A nap elrepül a homályos szórakozásban, de a fenykép által ezek a pillanatok örökre megmaradnak. A készülődésre szánjatok több időt, hiszen köztudott, hogy ha a lányok együtt készülődnek akkor ”idő lyuk” keletkezik.

Első találkozás... Ez a vőlegény első és egyben utolsó esélye, hogy jövendőbelijét először a násznép jelenléte nélkül pillanthatja meg. Ezt a jelenetet nagyon fontos megörökíteni, hiszen ez az első olyan alkalom, hogy párját menyasszonyi ruhában láthatja. Az utolsó időben nagyon elterjedt, hogy a párok közös portréi hétköznap, pár nappal az esküvő előtt készülnek el. Ez egy nagyon bevált módszer melyet mi is igyekszünk alkalmazni, hiszen ilyenkor minimális a stressz, nincs násznép, nincs pap, nincsenek szülők.


Egy ügyes fényképész mindig a legjobb helyen és a legalkalmasabb pillanatban emlékeztet, mikor kell megállni, megcsókolni egymást, lehajolni, vagy integetni a távozó kocsiból. Legyenek előre kigondolt pillanatok és megbeszélt helyszinek ahol mindeképpen szeretnétek, hogy a fényképész megörökítsen. Az út az oltár felé Minden lány erről a pillnatról álmodik... amikor már csak pár lépes választja el az élete szerelmétől... Az összegyűltek érzik a pillanat fontosságát: az izgatottságot, a mélabút, milyen gyorsan eltelt az idő, az apaság érzésének varázsát mikor elősször megpillantotta kislányát... Ha tehetitek, válasszatok olyan fényképészt aki csapattal dolgozik. Míg az egyik az apát rögzíti, a másik a vőlegényre koncentrál. Az örömkönnyek, a fülig érő mosoly, ezek mind a szertartás kihagyhatatlan pillanatai! Mindenképpen megörökítendő!


Esküvői násznép Az esküvői násznép a legfontosabb családi és baráti kör. Ők minden fontos részén a nagy napnak jelen vannak. Ezért fontos, hogy a csoportképekről se feledkezzetek meg. Koszorúslány, gyűrűhordozó Ha a legjobb képet szeretnétek elcsípni a koszorúslányról vagy a gyűrűhordozó kisfiúról, az elsők közott örökítsétek meg őket, hiszen a kicsik gyorsan elfáradnak. Mindig jó, ha kéznél van valami amivel elfoglalják magukat, mint például szines ceruzák és kifestők, kedvenc kabalák. Készítsetek a gyerekeknek csomagokat apróságokkal, számukra fontos tárgyakkal, vagy akár jutalmat is kaphatnak, amiért segítettek az szertartásnál.

A páros távozása a templomból A távozó pár fényképének lélegzetelállítónak, vidámnak és meghatónak kell lennie! Ilyen fényképnek egyszerűen lenniuk kell. Távozásnál nagyon népszerűek a csillagszórók, konfettik de a rizs is mutatós. Voltak már ügyfeleink, akiket buborékok ezrei fogadták, világítós pálca kapu alá érkeztek, csengős szalagokat akasztottak rájuk vagy virágszirmokkal hintették meg őket. Ízlések és pofonok... Egy jó fotós mindig az egyediségre törekszink. Az első tánc A lakodalom egyik fénypontja a menyasszony és a vőlegény MJPSTUDIO.COM első tánca. A tánc után, sok fényképész még mindig a táncparkettre koncentrál, mikozben sok fontos pillanatot veszítenek el ami a násznép körül zajlik. A legnagyobb érdekességek pedig MJPSTUDIO.COM azok, melyek körülöttük történnek: a büszke szülők könnybe lábadt szemei vagy a szerető vendégek köre. Kérjétek meg a fényképészt, hogy a lakodalom MJPSTUDIO.COM helyszineről is készítsen képetek, melyek örök élményként maradnak meg emlékezetetekben.

MJPSTUDIO.COM

szöveg és fotók; 2014 © www.mjpstudio.com

MJPSTUDIO.COM


46

facebook.com/lookmagazine

ZMIEŠANÚ DVOJICU UŽ LEN S MANŽELKOU „Nie som hviezda, ale mám toho najviac za sebou” – hovorí o sebe Boris Demeter, skúsený univerzál komárňanského volejbalového mužstva, rodák z Dolného Kubína. Rozdiel v mentalite Dolnokubínčanov a Komárňanov nezbadal. Líši ich iba prízvuk, kebab a palacinky.

U

ž je isté, že komárňanské nej neprítomnosti chýbal len dva mužstvo bude aj v budúcej zápasy. Všetci v družstve pracujesezóne hrať extraligu. Je to me alebo študujeme, volejbal je pre nás až na druhom mieste. Pre malý dôvod k oslave. Súhlasíš? Jednoznačne súhlasím, keďže niektorých dokonca možno až na sme naplnili predsezónne ciele. treťom. Sme družstvo, ktoré funNebolo to vôbec jednoduché, guje na amatérskej báze v amatérskych podmienkach, ktoré sú družstvo sa dostalo po výbornej však veľmi dobré. Veľká prvej časti ligy „Sme družstvo, ktoré funguje na vďaka patrí celému vedo útlmu, a v nadstavbovej amatérskej báze v amatérskych deniu komárňanského časti dokázalo podmienkach, ktoré sú však veľmi volejbalu, lebo má podobré.“ chopenie pre takéto vyhrať len jefungovanie družstva. den zápas. Našťastie – ten najdôležitejší. Oslavovať však budeme Si rodákom z Dolného Kubína na až po ukončení súťaže. severe, dosť ďaleko od Komárna. V posledných zápasoch pred play- Líši sa niečím mentalita severanov a južanov? -off si nebol mužstvu k dispozícii. Rodák z Dolného Kubína s trvalým Cestoval si na ZOH do Soči, i keď nie ako športovec. Ako to brali os- bydliskom v Bratislave a hrajúci za Komárno? Je to príjemná kombitatní v tíme? Ostatní o tom vedeli už pred sezónácia. V mentalite nebadám veľký nou. Tým, že sme v nadstavbovej rozdiel, ten vidím hlavne v prízvučasti hrali v skupine o 7.-9. miesto, ku, kebabe a v palacinkách, ktoré patria medzi top chuťové zážitky. vyšlo to tak, že som počas mesač-

V komárňanskom mužstve hráš iba túto sezónu. Ako si sa sem dostal? Po predošlej sezóne v Prievidzi neprejavil klub záujem o predĺžení kontraktu. Ostal som voľným hráčom. Prvý impulz z Komárna prišiel od kapitána Mareka Patúca, môjho dlhoročného priateľa. Povedal mi, že Komárno po postupe do extraligy potrebuje posilniť. Sadli sme si s vedením klubu, a korektne sa dohodli na spolupráci pre túto sezónu. Čítal som o tebe, že v mladosti si sa s volejbalom nekamarátil. Kedy prišiel ten prelom? Dlho som hrával tenis a basketbal. V mládežníckych kategóriách nám po štyroch rokoch vystavili stop. Musel som sa rozhodnúť, čo bude s mojím ďalším športovým napredovaním. Otec ako bývalý volejbalista mi dohováral, že by som to mohol skúsiť aj s volejba-


www.lookmag.sk

lom pri „starších pánoch“ v Dolnom Kubíne. Tak som to skúsil a skončil som v Komárne. Budem ťa citovať: „Nie som hviezda, ale mám toho najviac za sebou“. Ako hodnotíš svoju doterajšiu športovú kariéru? Veľmi pozitívne. Mal som možnosť hrať v tých najlepších družstvách. Zažil som trikrát pocit byť majstrom Slovenska, dvakrát som bol víťazom Slovenského pohára. Roky som hrával aj v reprezentácii. Nebyť nešťastných zranení, možno by to bolo ešte lepšie. Počas mojej športovej kariéry neľutujem ani jedno rozhodnutie. Máš trému pred dôležitými zápasmi? To už dávno nemám. VK Spartak bol v tejto sezóne extraligovým nováčikom. Nemal si na začiatku obavy, ako sezóna dopadne? Po príchode Marcela Kišša z VKP

som vedel, že môžeme potrápiť a uhrať dobré výsledky aj s tými najlepšími, čo sa v prvej časti súťaže potvrdilo. Bol som si istý, že sa zachránime a dúfal som v postup do prvej šestky, čo nám o malý kúsok ušlo v dramatických koncovkách. Veľmi zarážajúce je, že v celej sezóne sme vyhrali len jednu. Všetko mohlo byť inak, ak by sa vyhrali ešte aspoň dve. Mužstvo je v play-off. Čaká Vás Humenné, líder extraligy. Pod heslom „nemáme čo stratiť, tak vydajme zo seba všetko“, s akým výsledkom by si bol spokojný? Poznám a uznávam kvality Humenného. Postúpiť cez takéto družstvo bude veľmi náročné. Spokojný by som bol, ak by sme do semifinále postúpili akýmkoľvek pomerom v celej sérii. Koketuješ ešte s plážovým volejbalom? V tomto špor-


48

facebook.com/lookmagazine

tovom odvetví sú najkrajšie športovkyne. Čo povieš, hrať v miešanom páre? Pár rokov dozadu som s ním aj koketoval, ale len ako s doplnkovým športom počas leta. Teraz už na to nemám čas, ani chuť. Hlavne, keď ma bolí celé telo z predchádzajúcej sezóny. Navyše som si založil rodinu a v zmiešanom páre teraz vymieňam plienky mojej dcére Paulínke. Pracuješ v Slovenskom olympijskom výbore. Spája sa s tým veľa povinností a práce? Som projektový manažér Slovenského olympijského výboru. Hlavnou náplňou mojej práce je zabezpečenie mládežníckych olympijských tímov na športové podujatia ako Olympijské hry mládeže, Európske olympijské festivaly mládeže a samozrejme LOH a ZOH. Počas štvorročného olympijského cyklu máme až deväť takýchto podujatí, takže sa nenudím.

Máš rodinu, bývaš v Bratislave, extraligu hrávaš za Komárno, ako to všetko zvládaš? Kde je vôľa, tam je cesta. Treba vedieť plánovať a stanoviť si reálne dosiahnuteľné ciele. Šport ti určite veľa dal, ale i vzal. Najviac mi dali rodičia. Vychovali ma a dali mi silné základy

do ďalšieho života. Obrovský a najvzácnejší dar mi dala moja manželka Lenka, ktorá mi pred dvoma mesiacmi porodila dcéru. Športom som v sebe vybudoval návyky disciplíny, komunikáciu s okolím, zodpovednosť k plneniu povinností. Dal mi ešte úspechy i neúspechy, priateľov, počas zranení časté návštevy nemocníc,

„Som projektový manažér Slovenského olympijského výboru.“


„Mesto Komárno ma pozitívne prekvapilo, najmä so svojim záujmom o šport..“

čiastočne slávu, aj keď nie v takom merítku, akú majú napríklad bývalí spoluhráči z VKP Martin Nemec alebo Andrej Patúc. Ako sa ti páči naše mesto, neplánuješ sa sem prípadne presťahovať? Mesto Komárno ma pozitívne pre-

kvapilo, najmä so svojim záujmom o šport. Čo sa týka samotného mesta, máte tu krásne centrum, ktoré si myslím, že nežije tak, ako by si to zaslúžilo. Otázku bývania mám vyriešenú v Bratislave. Bez ohľadu na konečné umiestne-

nie mužstva v extralige, zostávaš aj budúcu sezónu v Komárne? S vedením som sa o tejto možnosti ešte nerokoval. Po ukončení a zhodnotení sezóny bude na to dosť času v uvoľnenej atmosfére záchranárskych osláv. ( pt, foto: archív )


Csodálatos Prekrásne Komárom Komárno FOTÓSOK JELENTKEZZETEK!

A

z Ahojte - Sziasztok polgári társulás a 23. Komáromi Napok kísérőrendezvényként 2014-ben is fotókiállítást szervez „Csodálatos Komárom” címmel.

A tavalyi sikeres rendezvény után a II. évfolyamban is várjuk a fotósok jelentkezését kortól és lakhelytől függetlenül.

O

FOTOGRAFI HLÁSTE SA!

bčianske združenie Ahojte – Sziasztok usporiada aj tento rok v rámci 23. Komárňanských dní sprievodné podujatie, výstavu fotografií pod názvom Prekrásne Komárno. Po vlaňajšej úspešnej akcii očakávame, že sa fotografi budú hlásiť aj do II. ročníka. A to bez ohľadu na vek a bydlisko.

Téma: Komárom (SK, HU), és a Komáromi járás szépségei képekben Beküldött képek száma egy jelentkezőtől: legfeljebb 5 db. Formátum: A3-as méret, 300dpi felbontás Beküldés módja: a képeket elektronikus úton az info@ahojkomarno.sk címre kérjük eljuttatni. Beküldési határidő: 2014. április 6.

Téma: Krásy Komárna (SK, HU) a Komárňanského okresu v obrazoch. Počet prihlásených fotografií od jedného záujemcu: maximálne 5 kusov. Formát: rozmer A3, rozlíšenie 300dpi. Spôsob zaslania: elektronickou cestou na e-mailovú adresu info@ahojkomarno.sk. Termín zaslania: do 6. apríla 2014 .

Helyszín: Révkomárom, Shopping Center (volt Prior) III. emelete. Megnyitó: 2014. április 25-én (péntek) a Komáromi Napok keretén belül.

Miesto výstavy fotografií: Komárno, Shopping Center ( bývalý Prior) III. poschodie. Slávnostné otvorenie výstavy: 25. apríla 2014 (piatok) v rámci Komárňanských dní.

Az Ahojte – Sziasztok polgári társulás a kiválogatott képekből egy kommentárral ellátott, többnyelvű exkluzív anyag összeállítását tervezi, melyet könyv formájában tervez megjelentetni. Célunk Komárom város és környéke történetének, nevezetességeinek és szépségének képeken való bemutatása.

Občianske združenie Ahojte – Sziasztok z vybraných fotografií zostaví exkluzívny obrazový materiál, a plánuje jeho vydanie s viacjazyčným odborným komentárom v knižnej forme. Našim zámerom je obrazové zverejnenie histórie, pamätihodností a krás mesta Komárno a jeho okolia.

foto: Kren Arnold

23. KOMÁROMI NAPOK - KOMÁRŇANSKĚ DNI


52

facebook.com/lookmagazine

ÓVÓBÁCSINAK TANUL

VEKO , AZ ÍGÉRETES

KOMÁROMI RAPPER Vekoval, alias Holocsy Viktorral délután 2 órára beszéltünk meg találkozót. Pár perccel a megbeszélt idő előtt kopogtak az ajtón, és belépett egy jó modorú, szimpatikus fiatalember. Őszintén szólva, másként képzeltem el egy rappert. Milyen is ő valójában?

V

eko a művészneved. Van története a névnek, vagy jelent is valamit? Igazából nem szeretem a művésznév kifejezést. Tízéves koromban az unokatestvérem nevezett el így, aki egy poén során vektort akart mondani, de valahogy veko jött ki neki. Meghallotta ezt az egyik barátom, és elkezdett Vekonak hívni. A név rajtam maradt és sokan már nem is tudják, hogy Viktornak hívnak. Annyira a sajátommá vált, hogy a személyimbe is bele kéne íratni. Zenész, rapper és mi vagy még? Inkább csak rapper. Nem tartom magam zenésznek, mert az szerintem ennél sokkal több, komolyabb történet. Igazából pincér, szakács és bármixer, de leginkább egyetemista vagyok. A Selye János Egyetem óvópedagógia szakán végzem a III. évfolyamot. Most leszek majd bakalár, de szeretném folytatni a tanulmányaimat és teljes pedagógiai képesítést szerezni.

Lehet, hogy sokakat meglep, de én szeretem a rapet és a pedagógiát is. Csak az a zenész, aki tanulta is a zenét? Valamilyen módon igen, mert a kettő összefügg. Én nem tanultam zenét, így csak rapperként zenélek. Egy rappernek született tehetségnek kell lennie? Igen, mindenféleképpen, egy bizonyos szinten muszáj. Adottságok és képességek itt is elengedhetetlenek, melyeket iskolában nem tanítanak. „Nem adom“ című videokliped színvonala minden téren messze meghaladja az amatőr szintet. Lesz folytatás? Természetesen. Az utóbbi hetekben sok minden történt körülöttem. Már elkészült legújabb video- klipem dalának stúdiófelvétele Budapesten. A Való Világból

ismert Béci is meghallgatta a felvételt, és együttműködést ajánlott fel az újonnan - Guns of Destiny (ford. Végzet fegyverei) néven - alakuló csapatában, és tehetséges fiatal előadók bemutatásával is foglalkoznának. „Feljebb és feljebb“ című új klipem megjelenése májusra várható. A rap fiatal zenei ágazat, és te is fiatal vagy. A rap talált rád vagy fordítva? Kölcsönös a szerelem. Gyerekkorom óta rapzenét hallgatok. Amióta az eszemet tudom, mellettem mindig a rap bömbölt a rádióban. Egyszer csak azon kaptam magam, hogy ezt nem csak hallgatni, de csinálni is tudom. A rapben lényeges a szövegmondás, de még inkább a szövegek tartalma. Te írod őket? Természetesen én írom mindet. Érdekes, de amikor a szövegeket fogalmazom, hosszasan nem gondolkodom. Nem töröm a fejem,


www.lookmag.sk

hogy mit is írjak. Jön a pillanat, amikor elfog az ihlet, fogom a papírt és a tollat,s utána csak rovom a sorokat. Diktafonba mondani nem lenne egyszerűbb? Nem. Számomra a papírnak és a tollnak varázsa van. Ebből nem engedek!

írt dalokat ismert előadóknak. Ők már régebbről ismerték egymást,s nekem öröm volt nézni az összhangot, ahogy megalkották új dalom zenéjét. Szerencsésnek érzem magam, hogy ilyen emberekkel dolgozhatok együtt.

A zenéket is te szerzed? Ebben már nem vagyok otthon. Sokat segít Csonka Andreas, akinek már az első, „Reflektorfényben“ című videoklipjében is szerepeltem, és segítettem is ezt a számot megírni.

Tehát a jövőben budapesti stúdiókkal szeretnél együttműködni? Nem feltétlenül. Hogy ez eddig így alakult, azt az ismeretségeimnek köszönhetem. Ebben a szakmában oda kell menni, ahol minőséget lehet produkálni, és persze ahová hívnak. Ahogyan ismertebbé válsz, úgy bővülnek majd a határok.

Hogy áll össze egy számod? A kész szöveget elviszem egy zenei producerhez, akinek elmagyarázom az elképzelésemet. Ő ennek alapján szerzi a zenét. Így készült a „Feljebb és feljebb“ című számom is Budapesten. Andreasszal megkerestük Burai Krisztiánt, aki már az Eurovízióra is

„Nem adom“ című klipedet itthon forgattátok a hajógyárban. Jó érzés, hogy az első klipemet Komáromban készíthettem. Emmer Peti stúdiójában vettük fel a zenei anyagot, és a számban hallható gitárbetét is az ő nevéhez fűződik. A videoklip helyszíni felvételeit a komáromi MB Move forgatócsa-

pata készítette. Alexander Sárközi barátom mindenben támogatott. Sokat köszönhetek nekik. Szeretnék még többet együtt dolgozni velük!

„NEM SZERETEM AZ ERŐSZAKOT, KIFEJEZETTEN GYŰLÖLÖM AZ AGRESSZÍV EMBEREKET”.


54

facebook.com/lookmagazine

Klipjeid és számaid forgalmazását hogyan tervezed? Egyelőre csak a youtube-on. De a „csak“ szócska itt nem hátrányt jelent, manapság ez a legegyszerűbb és legnépszerűbb terjesztési forma. A TV-k és rádiók már csak amolyan presztízst jelentenek. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy nem szeretnék szerepelni bennük… A rapperek a köztudatban mint kemény fiúk ismertek. A klipedben te is annak látszol. Milyen vagy valójában? Bár a klipben keményen bunyózunk az aranyosi Molnár Viktor barátommal, ennek ellenére nagyon jó viszonyban vagyunk. A civil életben kifejezetten gyűlölöm az agresszív embereket. Elutasítom az erőszakot, mert sehova sem vezet. A kemény külsőt tisztáztuk. De mit rejt az érzékeny belső? Hogy állsz

például a romantikával, vagy az otthoni mosogatással? A mosogatással nincs problémám. Megfogom a tányért és elmosom. Ennyi. A romantika az már más fán terem. Nem vagyok romantikus alkat, a gyertyafény és a rózsacsokor nem az én műfajom. Az udvarlásban is inkább a gyakorlatiasságot kedvelem, de a nőket tisztelem, becsülöm és szeretem. Van barátnőm,akivel jól megvagyunk, ha nem is lakunk együtt. Mi egy párkapcsolat lényege? Vannak elvárásaid a másik féllel szemben? Őszintén szólva, nem szoktam ezen gondolkodni. Nincsenek különleges elvárásaim. Talán csak annyi, hogy egy nőben legyen tartás, legyen mindig nő. Ha van egy lány, akivel jól érzem magam, és működik a kölcsönös szimpátia, akkor hagyom magam sodródni az eseményekkel.

Romantikus esküvő utáni házasélet, vagy élettársi kapcsolat. Melyik áll hozzád közelebb? Nem szeretnék most összehasonlításokba bonyolódni. A romantikus esküvő még nagyon távol áll tőlem. Inkább kezdeném a másikkal. Ha egy lánnyal jól megvagyok, nem lényeges, van-e papír meg ceremónia, a fő, hogy szeressük egymást. Nem vagyok azonban az esküvők ellensége sem, még ha rólam van is szó, mert soha nem mondom semmire, hogy soha. Családalapítás, gyerekek, gyereknevelés, mit mondanak neked? Őszintén mondom, még soha nem gondolkodtam rajta. Lehet, hogy ez probléma, mert 25 éves korban kellene már filóznom a dolgok felett, de még nem tettem. Nincs rá más mentségem, talán még nem nőttem fel eléggé. De gyereket egyszer majd mindenképpen szeretnék.


Mivel szereted eltölteni a szabadidődet? Kevés szabadidőmben leginkább FIFÁ-zom, a playstation nem bír kiesni a kezemből. Szeretek még sportolni, tornázom, gyúrok. Zenét hallgatok (rapet), fent vagyok a hálón, elfoglalom magam. Így történt nemrég, hogy látom a facebookon, hogy egy barátom sörpárbajra hívott ki. A lényege: exre meginni egy nagy sört, videóra venni, feltenni a hálóra, mindezt 24 óra alatt. Akinek ez nem sikerül, az vesztesként egy tálca sörrel jön a másiknak. Jelenleg már ketten is tartoznak nekem sörökkel. Színes egyéniség vagy. Gondolom, a móka sem kerül el messzire… Én sem őt. Nem vagyok semmi jónak elrontója.

A „Nem adom” klipem forgatásakor Viktor barátommal megbeszéltük, hogy élethűre vesszük a bunyót. Mivel a barátom súlyban és magasságban is jóval előttem jár, hát a földre nem az ökle szele vitt le. Jó félórát kellett utána pihennem, míg ös�szeszedtem magam. Hogy tervezed a folytatást? A zenében szeretnék továbblépni. A magam pályáját akarom egyengetni. A tervem az, hogy minden hónapban megjelenek egy új számmal, és videoklipekkel is gyakrabban állok a közönség elé. A forgalmazást pedig majd megoldja az internet. ( pt, fotók: Marko Krisztián, Töltésy Rudolf )


DOBJ EGY LÁJKOT A


LOOKNAK! :)

/LOOKmagazine


Britishoutlet.sk

www.britishoutlet.sk

Nová kolekcia už v predaji Megérkezett az új kollekció

Bratislavská cesta 1, Komárno Pondelok - Nedeľa / Hétfő - Vasárnap 9.00-19.00


Spring 2014 | LOOK magazine  

LOOK magazine 2014 Spring edition © Generation C media, s.r.o. Komárno, Slovakia bilingual magazine ( hungarian, slovak ) and it's FREE :) w...

Spring 2014 | LOOK magazine  

LOOK magazine 2014 Spring edition © Generation C media, s.r.o. Komárno, Slovakia bilingual magazine ( hungarian, slovak ) and it's FREE :) w...

Advertisement