Page 16

16

AVRUPA

Haberler

19 Nisan 2019 Cuma

SOKAKLARDA SIRTIMIZDAN BIÇAKLANARAK ÖLDÜRÜLMEK İSTEMİYORUZ! Avrupa Ajansı / AVA| Londra İngiltere’nin başkenti Londra’da Türklerin yoğun yaşadığı bölgelerde, bıçaklı saldırılar giderek artıyor. Sokaklarda ceset torbalarının sayısını arttıranlar, suç ve suçluyla mücadele edemezler. Sosyal hak ve özgürlükler sorununu polisiye tedbirlerle çözemezsiniz! Pir Sultan Kültür Merkezi tarafından avrupa Gazetesien gönderilen açıklamada bıçaklı saldırılar konu edildi. Pir Sultan Kültür Merkezi’nın açıklaması şöyle:

2 ayda 37 insan öldürüldü Pir Sultan Kültür Merkezi: “Guardian gazetesine göre "Şubat ve Mart aylarında Londra’da 37 insanın bıçaklı saldırı sonucu öldürüldüğü". Son bir hafta içinde, bıçaklı saldırı sonucu beş kişi yaralandı ve sakat bırakıldı.Bu yaşanan bıçaklı saldırıların artması sonucu İngiltere hükümet yetkilileri, Londra belediye başkanı ve güvenlik görevlileri sorumluluktan uzak, beylik ve geçiştirici açıklamalar yapmaya devam ediyorlar.”

Suça mücadele yeterli mi ? Pir Sultan Kültür Merkezi : “İngiltere İçişleri Bakanı: “Artan suç oranının endişe verici olduğunu polis ve diğer yetkililerle suça karşı mücadele ettiklerini” belirtiyor. İnterneti açıp baktığınızda, 2018 tarihinden geriye doğru giderek ve aynı öldürmeler sonucu, sorumluların aynı açıklamaları yaptıklarını görebilirsiniz. İngiltere İçişleri Bakanına göre "bütün bu endişe verici suçla ve suçluyla mücadele ediyorlar ama bir türlü suçu önleyemiyorlar". Bu açıklamalarla sorumluluklarını yerine getirdiklerini sananlara soruyoruz”

• SUÇLUYU ya da SUÇLULARI YARATAN KİM? • NEDEN MÜCADELE ETTİĞİNİZ HALDE ÖNLEYEMİYORSUNUZ? • GÜCÜNÜZ YETMİYOR MU? • LONDRA’DA GÜVENLİĞİ NEDEN SAĞLAYAMIYORSUNUZ? 5 yıl önce oğlu öldürülen Alison Cope: “Hükümetin bu konuyla ilgili yeterli adım atmadığını”söylemesine rağmen son 5 yıl içinde hangi adımları attınız? Ya da adım attınız da; Şubat 2019 tarihinde, 19 yaşında bıçakla öldürülen Hasan Özcan'ın ailesinin "Bu Son Olsun" feryadı gibi, onlarca ailenin feryadını neden susturamadınız? SORUYORUZ: SON BEŞ YILDA LONDRA'DA KAÇ KİŞİ ÖLDÜ? BU YIL CESET TORBALARININ SAYISI NE KADAR ARTTI? Londra Belediye başkanı Sadiq Khan "2018 yılında bu sorunla ilgili yorulmaksızın çalışacağız” demişti. Soruyoruz Sadıq Khan’a; Bu canla başla çalışmalarınızın sonuçları, sokaklarda cesetlerimizin fazlalaşması mı, Komaya Sokulan Veya Sakat Bırakılan İnsanlarimızın Sayısının Artması Mıdır?Londra'da güvenliğimizden sorumlu Polis teşkilatı: “Bıçaklı saldırılarla mücadele için, ek kaynağa ihtiyaçlarımız var” demişlerdi. Soruyoruz: Polislerin maaşlarının az ya da kaynaklarının yetersiz olduğundan mı, suç veya suçluya karşı mücadele etmiyorlar ya da edemiyorlar? Veya polis sayısını artırmakla mı suçları önleyecekler? Bir de tesbit yapıyorsunuz; “Ölenlerin Önemli Bir Bölümü Gençlerden Oluşuyor”muş. Neden acaba? Sosyal haklarımızın her geçen yıl kesilip (el konulup, gaspedilip), Bankaları ve Büyük Tekelleri Kurtarmaya Aktarılmanız Sonucu Olmasın sakın? • Barınma HAKLARIMIZI gaspedip; bir odada

birkaç kişinin kalacak duruma getirilip ortak yaşam alanlarını ortadan kaldırmanız olmasın? • Eğitimin paralı hale getirilip, başta göçmenler olmak üzere, İngiltere'deki işçi ve emekçilerin çocuklarının eğitimlerinin engellenmesi olmasın? • Ve eğitim görseler de Nasıl Bir Eğitim verildiği de tartışılır. Tartışılmalıdır. Eğitimin de hizmet sektörlerinde çalışacak eleman yetiştirmeye yönelik olmasının payı yok mu acaba?Hastanelerde ve sağlık ocaklarında kesintilere gidilerek, halk sağlığının neredeyse paralı hale getirilmesi, basit ve önlenebilir hastalıklarda bile insanlarımızın ölmesine ya da sakat kalmasına payı yok mu? -Sokaklarda, ellerinde bıçak, silah ve uyuşturucuyla gezen; piskopatların, katillerin ve çetelerin yaratılmasında; özellikle gençlerimiz olmak üzere, insanlarımızın gittikleri sosyal alanları kapatmanızın payı var mı? -Bu ölümlerimizde Yozlas-tır-ma ve Irkçı Politikalarınızın payı var mı? - Toplum güvenliğini sağlamakla görevli polisler, polis karakollarının etrafındaki uyuşturcu satış yerlerini görmüyorlar mı? - Uyuşturucu, kumarlarla yoksul halk çocuklarını kimliksiz, kişiliksiz hale getirip, kullanan ve kullandıran durumuna düşürülmesinde payınız nedir?

-Ya da bundan sonra Ne yapacaksınız? Bizlere hangi ödev ve sorumlulukları vereceksiniz? Mesela, Sokaklarda Kendimizi Korumak İçin Ne Önereceksiniz? -Üzerimizde bizler de bıçak mı bulunduralım? -ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİLERİ Mİ TUTALIM ? Ya da, SIRTIMIZA BIÇAK VE KURŞUN GEÇİRMEYEN ÇELİK YELEKLER Mİ GİYELİM? Pir Sultan Kültür Merkezi’nin açıklaması şöyle devam etti: “Ve ya ekonomik durumu iyi olanlar, kendilerini güvenli hissettikleri, özel güvenlikli bölgelere mi taşınsınlar? Hangi bölgelerin güvenliği olduğunu açıklayın da müsaadenizle oralara gidelim.-Kumar yerlerine (betting office) saldırı olup camları kırıldığında bile, üç-beş dakika içerisinde, polisler gelir ve camı kıranı yakalayıp “adalete“ teslim eder. Bizler ise yarattığınız Çeteler ve katillerin kurşunlarıyla öldürülürken ya da caddelerde Sinsice Sırtlarımizdan Bıçaklanırken neden aynı hassasiyeti göstermezsiniz? Yoksa kumarhanelerinizin camı insanlarımızın canı’ndan daha mı değerli?Bu saygısızlığa izin vermeyeceğiz… Bize saygı göstermeyi de öğreneceksiniz… Kimseden lutuf istemiyoruz...Çünkü bizler sadece Emeğimizle Varız, Haklarımızı İstiyoruz!

İngiltere'de ve Avrupa’da ırkçılık sistematiktir! Pir Sultan Kültür Merkezi’nın açıklaması şöyle sona erdi: “Eğer Avrupa’da sistematik bir ırkçılık olduğunu görmez ve ona göre mücadele etmezsek, var olan ırkçılık çok daha katmerlenerek devam edecektir. Okuldan hastanelere, sokağa kadar her şey düşünülerek, tasarlanarak yapılmaktadır. Çalışan bütün memurlar buna göre seçilir, yasalar buna göre belirlenir. Zaten oralarda çalışan, sokaklarda yürüyen yerli halk da anaokulundan itibaren bu bakış açısı ile büyütülmektedir. “Burası bizim ülkemiz, biz onlara yardım ediyoruz, onlar bize boyun eğmeli” bakış açısına sahiptir. Yani korkutarak “Eğer benim istediğim gibi davranmazsan; sınır dışı ederim, işini elinden alırım, oturumunu vermem ya da kalleşçe arkandan bıçaklanırsın, katillerini de aklarım” mesajını veriyorlar.Özellikle Türk Toplumuna ait gençler, onların istediği gibi boyun eğmedikleri için ırkçılığı artırıyorlar.Gençlere istedikleri meslek eğitimleri verilmiyor. Üniversitelerde İngilizler’den daha iyi not almalarına ragmen, en son onlar seçiliyorlar. Yeni nesil, bir önceki neslin yaşadıklarını biliyor ve onlara yapılanların kendilerine yapılmasına izin vermiyor. Her şeye boyun eğmediği ve hakkını bir şekilde aramaya çalıştığı için İngiliz devleti de bundan memnun değil.

Profile for Vatan Londra

avrupa gazete egazete 19 nisan 2019  

avrupa gazete egazete 19 nisan 2019

avrupa gazete egazete 19 nisan 2019  

avrupa gazete egazete 19 nisan 2019

Profile for londra874
Advertisement