Page 1

Pilte Laine Roosi (Tamp) albumist. Kommentaarid Laine Roosilt.

Kunagine metsameeste staap. Gertrud, Laine ja Salme (õed, endised Tamp) 1987 Eheri maja juures tegi Mart meist pildi. Olime Eherite alalised külalised, kui nende pere oli veel koos! Nüüd seisab majake tühi ja ei ava enam keegi neid uksi. hoone varises kokku 2008.a..

Lükka Luhasoos 1987.a.


Punkri otsimismeeskond 1987. aasta suvel Ermeli Eeri talu varemete juures. Vasakult: Eeri Ermel, Salme Tamp-Niidumaa, Laine Tamp-Roos, Meelis Roos. Foto: Mart Roos

Mart ja Kalju punkrit otsimas. Vene ajal 1987.a.


Lükkas Eheri maja juures, vene ajal kui Eheri pere oli ära küüditatud Gerta, mina ja Ülevi

Punkrit otsimas. Pildil Laine, Salme ja Mart. Meelis muidugi fotomees.


L端kka Luhasoos.

Pikasaarel. Punkri otsingul, vanaema ja Meelis

L端kkas, Punkrit otsimas. Mardi poeg Meelis 1986.a..


Istun ja puhkan punkri platsi peal ja meenutan möödunut 1945.a.. mis juhtus samas kohas. Väga kurb lugu ... 9 noort hinge hukkus enamlaste käe läbi. 28.dets.1945 a. Kuuse peale on rist lõigatud sellel, kes ellu jäi (vaata pildi üles äärde, leiadki üles. 10.aug. 2010.a. Laine Roos (Tamp)

Nursis, Salme maja juures. Laine, Salme, Mart. suvi, 2010.a.

Nursis, mtsameeste mälestussamba juures. 10, august 2010.a. Meelis, Anu, Heli, Laine, Mart, Ingrid Siit algab reis LükkäLuhasohu kogu kambaga (neli põlve)


Heli ja Ingrit istuvad valmiks varutud ja punkri lähedale viidud palkidel, et sama koha peale põlenud punkri asemele uus samasugune ehitada, sest üks lahingust pääsenud mees ehk meenutab vana "varjupaika" ja on abiks töömeestele, mis võib ehk alata 2011.a. või ka hiljem ... , kes seda teab? Aga tegemata ta ei jää!

Meelis siblib midagi risti juures. Tasandab ehk metssigade ülespööratud mulda. Punkri kohalt oli kõik muru pahupidi sigadel pööratud. või ta leidis sealt mulla alt midagi?


Mina ja väike Ingrid (neljas põlv) istume ilusa suure kuuse all, mille juures oli punkri põhjapoolne sein, teadis Mart meile rääkida. Punker oli meestel ehitatud maa peale, sest maa sisse sügavale oleks vesi kogunud põrandale. 10. august 2010.a.

Lükkas einetamas peale pikka Luhasoo reisi. Oma majavaremete juures. 10.aug.2010.a.


Mart ja Meelis peavad millegi kohta nõu.Tänu sellele inimesele, kes püstitas siia langenute punkri kohale risti. Mart muidugi koos selle inimesega. Risti tegi Aare Pruus. 10.aug.2010a. tehtud reis siia sohu.

Jälle väike puhkus. Palgi otsa on märgitud suurelt sinise värviga P täht, tähendavat et punkri jaoks see suur palgivirn. Teed ka oli täidetud kohati punkri suunas kruusaga.


Meelis on punkri ümbrusest midagi kotti leidnud, kadunud metsameeste raua või metalli osakesi. Ma tõin endale mõned väikesed punkrist põlenud söekillud, mälestuseks. Meelis teadis mulle rääkida, et põlenud söed võivad säilida kuni 100 aastat. 10.aug.2010.a. Neli põlvkonda koos korraga.

Luhasoos, üle kraavi aitab mind purdel Heli (tütar), teised vaatavad põnevusega pealt. Meelis, Anu, väike Ingrid (3. aastane) Mart pildistab Tuhat tänu Meelisele, kes mind sõidutas koos teistega sinna Luhasohu.


Seisan ja vaatan, kuhu on rist pandud kadunud metsameeste mälestuseks 2009.a. Anu ja väike Ingrid. Mart leidis midagi kuuse alt roostes metsameestele kuuluvat aparaatide osasid ja korjas üles, et viia metsameeste muuseumi Nurssi.

Meelis ja Mart tuhnivad midagi punkri kohalt, et leida veel ehk midagi tähtsat punkri põlengust, kuigi on juba neil leitud ka midagi. Aeg on väga pikk, mitukümmet aastat, kõik senini leitud on roostes, aga oli aeg, kui kõik oli vajalik neile?


Mart oma poja perega. Mardil oma leiud ka kotiga, muidugi punkri juurest, mis kuulub Nursi metsameeste muuseumi tuppa, kui roostest 채ra puhastatakse.

Siin seisab ikka seesama valmiks veetud punkri materjal. Ma ka vaatan ja loodan, ehk n채en ma ka veel seda uut ehitust, mis ehk kunagi valmib. Raske k체ll uskuda, sest aastaid on minul juba turjale palju kogunud.

Pilte Laine Roosi albumist  

Pildimaterjali seoses Lükka punkriga