__MAIN_TEXT__
feature-image

Page 1

polecam prezenty.

KATALOG PREZENTÓW MUST HAVE www.lodzdesign.com


must have to więcej niż plebiscyt i wystawa. To nasz autorski projekt, dzięki któremu co roku chcemy dokonywać znaczącego wkładu w prezentowanie i promocję polskiego wzornictwa oraz wzmacnianie relacji pomiędzy artystami, producentami i odbiorcami. Dla tych drugich to pretekst do wyrabiania w sobie wrażliwości estetycznej poprzez obcowanie z najlepszymi polskimi wzorami. must have to plebiscyt, w którym Rada Ekspertów wybiera najlepiej zaprojektowane polskie produkty, powstał by przypomnieć, że i my mamy się czym pochwalić. Spośród nadsyłanych zgłoszeń wybieramy najciekawsze projekty i prezentujemy je w ramach specjalnej wystawy podczas Łódź Design Festival. W 2012 roku wystawa must have from Poland odwiedziła w Mediolanie największe targi designu na świecie. Wystawie towarzyszy prezentacja wszystkich obiektów na stronie www.lodzdesign.com, która przez cały rok przyczynia się do popularyzacji wybranych obiektów. Kuratorem wystawy jest Ewa Solarz. W skład jury w 2012 weszli: Marta Lubaszewska (redaktor naczelna domosfera.pl), Olga Nieścier (projektantka, artysta, wykładowca), Zuzanna Skalska (trendwatcher o międzynarodowej renomie), Ewa Solarz (domplusdom.pl), Małgorzata Szczepańska (redaktor naczelna „Elle Decoration”), Katarzyna Świeżak (dziennikarka i redaktorka, pracuje w Wysokich Obcasach), Jacek Utko (Design director w Bonnier Business Press International). Zapraszamy do zapoznania się z projektami, które rekomendujemy jako przykłady mądrej i świadomej strategii inwestowania w design oraz doskonały pomysł na świąteczne prezenty. Więcej informacji: www.lodzdesign.com


KAFTI www.kafti.com

Lampa ORDINARY

299 PLN

Projekt: Monika Brauntsch, Sonia Słaboń Producent: Kafti Design Ordinary to sprawdzony, archetypiczny kształt lampy. Oszczędna forma nawiązująca do porządku i harmonii w naturze, to chęć uchwycenia panującej w przyrodzie perfekcji i przeniesienia jej do rzeczywistości, która otacza nas na co dzień. Minimalistyczne podejście i chęć zneutralizowania wpływu na środowisko przejawia się m.in. w zrównoważonym sposobie produkcji oraz przemyślanym opakowaniu.

poleca Łódź Design Festival


TABANDA www.tabanda.pl

Stolik ŁOŚ OD

1790 PLN

Projekt: Małgorzata Malinowska, Filip Ludka, Tomasz Kempa (Tabanda) Producent: Tabanda Ozdobne nogi stolika zbudowane są z powtarzającego się modułu ze sklejki brzozowej. Kompozycja 4 modułów to organiczna forma, przypominająca poroże łosia. W celu ekonomicznego wykorzystania materiału, elementy zostały połączone ze sobą jak puzzle, a szklany blat dodatkowo uwydatnia wdzięk konstrukcji.

poleca Łódź Design Festival


JAGA HUPAŁO www.jagahupalo.pl

Doczepiane grzywki OD

650 PLN

Projekt: Jaga Hupało Producent: Jaga Hupało Dopinane grzywki to kreatywne instalacje fragmentu fryzury. Projekt może być wykonany w trzech wariantach kolorystycznych – czarnym, brązowym i blond oraz daje możliwość indywidualnego doboru kształtu. Grzywkę dopina się za pomocą dwóch spinek.

poleca Łódź Design Festival


DELIVIÉ www.delivie.com

Meble Ogrodowe Limeryk

?

PLN

o cenę pytaj producenta

Projekt: Tomasz Augustyniak Producent: Delivié Kolekcja Limeryk składa się m.in. z trzech rodzajów metalowych krzeseł, z których każde ma swój indywidualny, wyrazisty charakter. Pierwsze jest najprostsze, nowoczesne i nienachalne, drugie – odważne, o zaskakującej formie siedziska, trzecie nawiązuje stylistyką do klimatu ogródków kawiarnianych z lat 60-tych. Ta kolekcja wskrzesza ducha szalonych lat sześćdziesiątych.

poleca Łódź Design Festival


RAFA KIDS www.rafa-kids.com

Łóżka F&R

1700 EUR

set dla dwójki dzieci

Projekt: Agata i Arek Seredyn Producent: Rafa Kids Łóżeczka F&R bazują na segmentowej, mobilnej konstrukcji, pozwalającej na wykorzystanie jej zarówno do spania, jak i do zabawy. Łóżko F uwalnia przestrzeń przy ziemi, pozwalając dowolnie ją zagospodarować. Łóżeczko R mieści się pod nim w rożnych pozycjach. Meble inspirują dzieci do kreatywnego korzystania z przestrzeni.

poleca Łódź Design Festival


CASALIS www.casalis.be

Pufy Slumber

2490 PLN

za mniejszą pufę

Projekt: Aleksandra Gaca Producent: Casalis Gdy na nich usiądziesz – otulą cię, gdy wstaniesz – powrócą do pierwotnego kształtu. Pufy Slumber przyciągają wzrok jasnymi i ciemnymi akcentami. Wyglądają jakby ktoś zrobił je na drutach, ich obicie powstało jednak na maszynie tkackiej. Trójwymiarowe tkaniny to specjalność projektantki, która na pokrycie pufy wybrała miękką mieszankę jagnięcego moheru i wełny z merynosów.

poleca Łódź Design Festival


ONDESIGN www.ondesign.pl

Stół L3

950 PLN

Projekt: Marek Krajewski Producent: ONDESIGN Stół L3 do samodzielnego montażu, szybkiego składania i rozkładania oraz przechowywania w stanie rozłożonym, przeznaczony jest do użytkowania wewnątrz jak i na zewnątrz budynków. Blat z płyty HPL jest odporny na warunki atmosferyczne i łatwy w utrzymaniu czystości, a nogi wykonane z drewna jesionowego, zabezpieczone olejem naturalnym, gwarantują trwałość i długoletnie użytkowanie stołu.

poleca Łódź Design Festival


PAGED MEBLE www.pagedmeble.pl

Stół i krzesło Polonia (zestaw) OD

1645 PLN

Projekt: Jadwiga Husarska Chmielarz i Paged Design Team Producent/ Paged Meble Założeniem projektowym zestawu Polonia było myślenie o niewielkich przestrzeniach, dlatego też stół i krzesło, dzięki dokładnie przemyślanej konstrukcji, mogą się sztaplować aż do 8 sztuk. Charakterystyczne toczone nogi i kształt blatu sprawiają, że forma jest przyjazna, a zarazem wytrzymała.

poleca Łódź Design Festival


MARMORIN www.marmorin.pl

Wanna Liva

5100 PLN

Projekt: MOWO Studio Producent: Marmorin Sp. z o.o. Dzięki zachowaniu ergonomicznego kąta w oparciu oraz zastosowaniu gładkiego, ciepłego w dotyku materiału, wanna Liva gwarantuje optymalny komfort kąpieli. Precyzyjnie dobrane proporcje nóg i misy oraz detal wydobyty w płynnym przejściu pomiędzy tymi elementami, nadają jej łagodnego, harmonijnego wyglądu.

poleca Łódź Design Festival


BISK www.bisk.eu

Kolekcja Futura

30-600 zależnie od akcesorium PLN

Projekt: Studio Colorofon Producent: Bisk Futura – kolekcja akcesoriów łazienkowych, armatury i zestawów natryskowych to mocne, wręcz architektoniczne bryły i nowoczesne technologie zaprojektowane z dbałością o ochronę środowiska naturalnego. Oryginalna, mocno osadzona w modernistycznym nurcie wzornictwa zachodnioeuropejskiego linia jest wynikiem współpracy Bisk z młodymi polskimi projektantami ze studia Colorofon.

poleca Łódź Design Festival


RED POPPY www.redpoppy.pl

Tapety Red Poppy

?

PLN

cena zależna od projektu

Projekt: Justyna Medoń Producent: Red Poppy Tapety i tkaniny Red Poppy dedykowane są indywidualnym klientom, świadomym swoich potrzeb, śmiałym, a przede wszystkim ceniącym artystyczne rękodzieło. Charakteru poszczególnym projektom nadają odręcznie narysowane wzory oraz drobne, dopracowane wykończenia, odważne rozwiązania kolorystyczne oraz przemyślane kompozycje.

poleca Łódź Design Festival


KRISTOFF www.porcelana-kristoff.pl

Kolekcja Circus

52-195 zależnie od elementu PLN

Projekt: Marek Mielnicki Producent: Porcelana Kristoff Inspiracją kolekcji stał się cyrk – zjawisko o wielowiekowej tradycji, które wraz z epoką, do której należy (epoką królów i niewolników, tradycji i rewolucji, magii i religii) odchodzi w zapomnienie, a wraz z nim klauni, treserzy, kuglarze, tancerki na linie i poskramiacze dzikich zwierząt. Kolekcja jest próbą zatrzymania odchodzącej epoki na szlachetnej porcelanie, materiale od zawsze kojarzącym się z czymś delikatnym i kruchym.

poleca Łódź Design Festival


MOPS DESIGN www.mopsdesign.pl

Misa Moon

220 PLN

Projekt: Arkadiusz Jaworski Producent: Mops Design Misa Moon została zaprojektowana z myślą o serwowaniu owoców, sałat, pieczywa czy ponczu. Ręczne wykonanie z porcelany Lomoges oraz „księżycowy” deseń, nadaje jej szczególnego charakteru, dzięki czemu może stać się ozdobą stołu. Inspiracją do powstania misy jest estetyka lat 60-tych.

poleca Łódź Design Festival


WYTWÓRNIA www.wytwornia.com

Książka „Wszystko Gra”

33 PLN

Autor: Anna Czerwińska-Rydel Opracowanie graf.: Marta Ignerska Wydawnictwo Wytwórnia Książka dla dzieci wprowadzająca młodego czytelnika w świat orkiestry symfonicznej. Jest tuż przed koncertem, słychać strojenie orkiestry. Każdy muzyk i instrument pokazują swoje możliwości. Niezwykłe ilustracje sprawiają, że niemal słyszymy ich dźwięk. Znakomita okazja do obcowania dzieci ze sztuką i wstęp do edukacji muzycznej.

poleca Łódź Design Festival


DWIE SIOSTRY www.wydawnictwodwiesiostry.pl

Książka „M.O.D.A.”

42 PLN

Autor: Katarzyna Świeżak Ilustracje: Katarzyna Bogucka Wydawnictwo Dwie Siostry Książka opowiada o tym, co ciekawego zdarzyło w modzie w ciągu ostatnich 150 lat. Czytelnicy przeczytają o związanych z nią miejscach, osobach i wydarzeniach. Poznają najciekawsze i najbardziej zwariowane pomysły projektantów mody, a także dowiedzą się, skąd wzięły się ubrania, bez których dziś nie wyobrażamy sobie życia: dżinsy, spódniczka mini czy buty na obcasie.

poleca Łódź Design Festival


DOOKOŁA ŚWIATA www.dookolaswiata.net

Książka „Żożo i Lulu”

19 PLN

Autor: Elisabeth Duda Ilustracje: Agata Dudek Opracowanie graf.: Małgorzata Frąckiewicz Poważne Studio Wydawnictwo: Dookoła Świata Książka opowiada historię paryskiego rodzeństwa, które wraz z wujkiem Charlesem na nowo odkrywa Paryż, przeżywając niezliczoną ilość niezwykłych i fascynujących przygód. W książce opisana została autentyczna trasa, którą można odtworzyć na umieszczonej w środku mapie, lub podczas wycieczki do stolicy Francji.

poleca Łódź Design Festival


WHITE AND BLACK www.whiteandblack.pl

Książeczka „White & Black”

48 PLN

Projekt: Maja Ratyńska Producent: White and Black Biało-czarna, harmonijkowa książeczka została stworzona z myślą o dzieciach już od pierwszych chwil ich życia. Podczas zabawy szeleści, przyciągając uwagę najmłodszych, a wzory zastosowane w projekcie pozytywnie wpływają na ich rozwój psychoruchowy. Barwniki użyte do produkcji nie powodują alergii. Produkt szyty ręcznie, materiał posiada certyfikat “Bezpieczny dla Dziecka “.

poleca Łódź Design Festival


MAMSAM www.mamsam.pl

Seria kubków barowych

36 PLN

Projekt: Mamsam (różni projektanci) Producent: Mamsam Projektanci tworząc logotypy na kubki użyli oryginalnych wzorów z PRL. Te, które nasze pokolenie zapamiętało jako pierwszy „graphic design” w swoim życiu, obserwowany z perspektywy stołu przy śniadaniu w przedszkolu oraz te, które miło kojarzą się z posiłkami na stołówkach w wakacyjnych ośrodkach wypoczynkowych. Treści haseł często ewoluowały w trakcie pracy, by lepiej pasować do strony wizualnej logo.

poleca Łódź Design Festival


PAN TU NIE STAŁ www.pantuniestal.com

Koszulki Pan tu nie stał

59 PLN

Projekt: różni projektanci Producent: Pan tu nie stał Produkty Pan tu nie stał inspirowane są estetyką rodem z lat 60-tych i 70tych. Przygotowanie projektów odbywa się w całości lokalnie – od produkcji dzianiny, szycia, nadruków, po tworzenie detali i dodatków w postaci wszywek, guzików, skórek. Flagowe produkty – t-shirty z nadrukami – czerpią ze zwrotów, słów i powiedzeń kiedyś popularnych, a dziś zapomnianych i nieużywanych.

poleca Łódź Design Festival


RZECZ PIĘKNA www.2plus3d.pl

Prenumerata kwartalnika 2+3D

12,50 PLN

za jeden egz. czasopisma

Wydawca: Rzecz Piękna Fundacja Rozwoju Wydziału Form Przemysłowych ASP w Krakowie oraz 2+3D Spółka z o. o. 2+3D to kwartalnik projektowy poświęcony grafice użytkowej i wzornictwu przemysłowemu. Istnieje na rynku od 2001 roku. Podzielony na 3 części, prezentuje najważniejsze projekty graficzne, przybliża sylwetki wybranych projektantów, porusza zagadnienia interdyscyplinarne, które wyposażają ten zawód w narzędzia pracy.

poleca Łódź Design Festival


40 000 MALARZY www.40000malarzy.pl

Książki z serii „40 000 Malarzy” OK

30 PLN

cena zależna od pozycji

Projekt: Aleksandra i Daniel Mizielińscy / Hipopotam Studio Wydawnictwo: 40 000 malarzy Projektanci dołożyli wszelkich starań, by książki Wydawnictwa 40 000 Malarzy były „kompaktowe”, poręczne, o eleganckiej szacie graficznej, ale jednocześnie nowoczesne i rozpoznawalne na pierwszy rzut oka. Tak też się stało – surowa, wyrazista okładka jest dziś znakiem rozpoznawczym Wydawnictwa. Są to książki z zakresu sztuki współczesnej i krytyki sztuki, a także architektury i designu.

poleca Łódź Design Festival


FERABIKES www.fera-bikes.com

Rowery FeraBikes OD

1600 PLN

Producent: Manufaktura FeraBikes według projektów klienta Od początku działalności Manufaktura FeraBikes tworzy rowery niepowtarzalne, o oryginalnym wyglądzie, wyposażone w części wysokiej jakości, wykonane z dużą precyzją. Każdy z rowerów jest składany i lakierowany ręcznie, stąd istnieje wiele możliwości aranżacji i zestawiania kolorów wyposażenia. Ceniąc oryginalną twórczość klientów, producenci kierują się hasłem „Twój rower – Twój wybór”.

poleca Łódź Design Festival


COLORSTORIES www.colorstories.pl

Pościel ColorStories

155 PLN

Projekt: Agnieszka CzajkowskaStarzyk Producent: ColorStories Pościel projektu Agnieszki Czajkowskiej-Starzyk to propozycja dla wielbicieli klasyki i wysmakowanej elegancji w wydaniu dziecięcym. Proste wzory, starannie dobrana kolorystyka, dbałość o szczegóły i precyzja wykończenia widoczne są w każdym detalu kołderek.

poleca Łódź Design Festival


ORSKA www.orska.pl

Kolekcja Biżuterii Machiny

960 PLN

za naszyjnik z robotem

Projektant: Anna Orska Producent: Orska Pracujące trybiki, zawiłe układy, systemy przełożeń i środki ciężkości uzależniają swoim warczeniem, mruczeniem i stukaniem. Nieustannie pragniemy je ulepszać i wymieniać na nowe, „stare” skazując na zapomnienie. Może je rozebrać i wykorzystać do wyższych celów? Kolekcja Machiny to instalacje kolczyków i skomplikowane systemy wisiorów, taśmociągi bransolet i pierścienie, które zamieniają maszyny, w niezwykłe wzory biżuterii.

poleca Łódź Design Festival


MOWO STUDIO www.mowo.pl

Abażury BEZA

300 PLN

Projekt: Mowo Studio Producent: Mowo Studio Mowo Studio stworzyło trzy proste abażury, które analogicznie wykorzystują zasadę modelowania płaszczyzny materiału dzięki zastosowaniu odpowiedniego wykroju. Abażury kształtują się przez ściągnięcie formy sznurkiem. Wymiary: średnica: 410 mm, wysokość 370 mm średnica: 500 mm, wysokość 510 mm

poleca Łódź Design Festival


MALAFOR www.malafor.com

Blow Sofa Extreme OK.

1400 PLN

Projekt: Agata Kulik-Pomorska i Paweł Pomorski Producent: Malafor Blow Sofa Extreme, jest jednym z trzech mebli wykonanych z DAKRONU. Zrobiona jest z dmuchanych worków schowanych w pokrowcach z tkaniny żaglowej, odpornej na ekstremalne warunki pogodowe. Blow Sofę Extreme łatwo się składa, a aby ją używać, wystarczy nadmuchać. Rozłożony stelaż ze stalowych rurek i poduchy bez powietrza są płaskie, dlatego jest wygodna i niedroga w transporcie.

poleca Łódź Design Festival


BESIGN www.besign.eu

Talerze z kolekcji TOY BS Transportation OK.

40 PLN

Projekt: Bogusław Śliwiński Producent: Besign Z talerzami projektu Bogusława Śliwińskiego z serii BS Transportation bawienie się jedzeniem z nudów jest niemożliwe. Seria składa się z sześciu wzorów. Na talerzach znajduje się m. in. dźwig, statek, ciężarówka czy wózek widłowy. Talerze wykonane są z wysokiej jakości ceramiki wypalanej w temperaturze 800 °C. Wzór na talerzach jest bardzo trwały i nadaje się do mycia w zmywarce.

poleca Łódź Design Festival


GANG DESIGN www.gangdesign.pl

Tkanina/Obrus Wzorcowa Mama

1080 PLN

Projekt: Pani Jurek Producent: Gang Design Obrus z serii „Wzorcowa mama” przeznaczony na wielorodzinny stół, podczas uroczystości domowych pozwala dzieciom kreować własną przestrzeń. Wnętrze „podstołu” umeblowane jest znakomitymi przykładami wzornictwa odnoszącego się do estetyki i potrzeb dzieci. Obrus jest haftowany na lewą stronę. Dzięki temu to dziecko ogląda kontury wyhaftowanych przedmiotów, a dorosły może docenić efekty ręcznej pracy od kuchni.

poleca Łódź Design Festival


KARAKTER www.karakter.pl

Książka „O Fotografii”

45 PLN

Autor: Susan Sontag Projekt: Przemek Dębowski Wydawnictwo Karakter Wybitna amerykańska intelektualistka bada znaczenie i funkcję fotografii we współczesnym świecie. W książce analizuje prace wybitnych fotografów, przytacza teksty pisarzy i filozofów, ale pisze również o fotografowaniu jako części codziennego życia, swoistym społecznym rytuale,
starając się zrozumieć jego funkcję i sens.

poleca Łódź Design Festival


ZNAK www.znak.com.pl

Książka „Kto kogo zjada”

32,90 PLN

Ilustracje: Aleksandra i Daniel Mizielińscy Wydawnictwo: Znak Książka „Kto kogo zjada” to książka autorów nagradzanego tytułu „D.O.M.E.K." Tym razem dwójka młodych grafików w zabawny sposób przedstawia działanie łańcucha pokarmowego w przyrodzie, a dzieci poznają wzajemne zależności i harmonię naturalnego świata. Najważniejsze w książce są oczywiście ilustracje – zwierzęta rysowane prostą, niemal dziecięcą kreską, niezwykle przyjazne dla młodego odbiorcy.

poleca Łódź Design Festival


CENTRUM ARCHITEKTURY

www.centrumarchitektury.org

Gra Archimemo

55 PLN

Projekt: Anna Piwowar (lapolka) Producent: Centrum Architektury „Archimemo. Modernizm w Warszawie 1918-1939” to gra pamięciowa typu memory (w niektórych domach zwana ponoć loteryjką) , przedstawiająca 32 perły międzywojennej architektury Warszawy i zawierająca ulotkę ze zdjęciami oraz opisami budynków. Wybór obiektów i opis: Grzegorz Piątek i Jarosław Trybuś

poleca Łódź Design Festival


ROMET www.romet.pl

Skuter Retro 750

3899 PLN

Projekt: zespół Romet Motors Producent: Romet Rocznik: 2012 Wymiary: 1945 x 680 x 1190 [mm] Silnik: 1 cylinder 4 suw, chłodz. powietrzem Pojemność: 49,5 [ccm] Prędkość maksymalna: 45 [km/h] Przeniesienie napędu: CVT Moc maksymalna (KM): 2,9 KM Rozruch: elektryczny/nożny Hamulec przód/ tył: tarczowy/ bębnowy Obręcze: aluminium Masa pojazdu gotowego do jazdy: 92 [kg]

poleca Łódź Design Festival


KROSS www.kross.pl

Rower górski B6

3499 PLN

Projekt: Andrzej Żuczkowski Producent: Kross Cieniowana rama wykonana z materiału Aluminium Super Lite, sztywny i wydajny amortyzator z blokadą skoku (Rock Shox XC 28 Mg TK), pewne i mocne hydrauliczne hamulce tarczowe (Shimano M446), przerzutka przeznaczona do ambitnej jazdy górskiej zapewnia wysoką kulturę pracy i trwałość (Shimano SLX) 30 biegów. Więcej na stronie producenta.

poleca Łódź Design Festival


METR 64 metr64.wix.com/metr64

Nosidło zmienne – model 35/42cm

240 PLN

Projekt: Anna Kasieczka Producent: Metr 64 Nosidło zmienne pełni funkcją plecaka lub torby – wystarczy przepiąć pasek. W kieszeni z przodu można wygodnie trzymać mp3, a przez metalowe oczko wypuścic kabel od słuchawek. W środku znajduje się czarna, impregnowana podszewka z materiału kaletniczego, przegroda na laptopa lub dokumenty, trzy małe kieszenie i pasek z karabinkiem na klucze. Torba wykonana jest głównie z przemysłowej włókniny z recyklingu. Wymiary: 35/42/12cm.

poleca Łódź Design Festival


UEG www.ueg.pl

Kurtka UEG lifestyle packaging

320 PLN

Projektant: Michał Łojewski Producent: UEG „Lifestyle Packaging” to kolekcja inspirowana opakowaniami i brandingiem. Jej hasłem przewodnim jest “UEG jest opakowaniem Twojego stylu życia”. UEG to artystyczny projekt konceptualnej marki kierowanej ideologią, manifestem i określoną przez zasady. Nie tworzy tradycyjnych kolekcji, lecz projekty, których regularność określana jest przez osobistą inspirację twórcy. UEG łączy sztukę z designem oraz modą.

poleca Łódź Design Festival


DREAM NATION www.dreamnation.eu

Legginsy REM

180 PLN

Projekt: Luiza Jacob Producent: Dream Nation REM lub sen paradoksalny to faza snu, w której występują szybkie ruchy gałek ocznych. Występuje okresowo, zajmując około 25% czasu snu. Na tym etapie snu występuje wysoka aktywność mózgu, oddech jest nieregularny, pojawiają się marzenia senne. Skład: 67% dzianina bambusowa, 27% bawełna organiczna, 6% spandex, 260g, jersey, nadruk cyfrowy.

poleca Łódź Design Festival


PARADECKA www.paradecka.com

Sukienka z mankietów

690 PLN

Projekt: Joanna Paradecka Producent: Paradecka Joanna Paradecka tworzy ubrania z tkanin uzyskanych z istniejących ubrań bądź gotowych elementów, np. mankietów lub kołnierzyków. Jej kolekcje określa się jako „recyklingowe haute couture” lub „hand remade”. Najnowsza kolekcja Joanny Paradeckiej zachwyca oryginalnością pomysłów oraz zaskakuje nietypowym łączeniem wzorów i kolorów. Wszystkie modele są unikatowe i wyjątkowe.

poleca Łódź Design Festival


PIES FILOZOF www.piesfilozof.pl

Meble Cmoki

869 PLN

za stolik

Projekt: Katarzyna Klimaszewska, Marek Wysocki Producent: Pies Filozof Pies filozof tworzy śliczne mebelki dla dzieci. Swoich małych klientów traktuje poważnie, ponieważ uważa, że im także należy się ciekawe wzornictwo, które przy okazji może podobać się również rodzicom. Meble Psa Filozofa są kolorowe, wesołe i zachęcają do zabawy.

poleca Łódź Design Festival


AZE DESIGN www.azedesign.pl

Pojemniki Taste of Diversity

?

PLN

na zamówienie

Projekt: Aze Design dla Urzędu Miasta w Białymstoku Producent: Aze design Ten ceramiczny komplet do przypraw wygląda jak miasto z opowieści 1001 nocy. „Nasz zestaw na przyprawy to trochę kuchni, trochę religii, odrobina odpustowego kiczu i szczypta fetyszu. Wszystko wymieszane i niejednoznaczne jak podlaska kuchnia” – mówią projektanci z AZE design.

poleca Łódź Design Festival

Profile for Łódź Design  Festival

Katalog prezentów must have – 2012  

Katalog prezentów wybranych spośród projektów wyróżnionych przez Łódź Design Festival znakiem must have w 2012 roku. Polecamy!

Katalog prezentów must have – 2012  

Katalog prezentów wybranych spośród projektów wyróżnionych przez Łódź Design Festival znakiem must have w 2012 roku. Polecamy!

Advertisement