Literadar nr 11

Page 63

Ja Wam powiem na to: Wiosna to nieśmiałe lato!” Na zaciekawionych czytelników czeka sześć szablonów, których odrysowanie pozwala na dokończenie dwunastu uroczych ilustracji Urszuli Pankowskiej. Wesołe obrazki, przypominające nieco dziecięce malowanki, nie onieśmielają dziecka swoim „nieskazitelnym pięknem”, lecz przeciwnie, zachęcają do chwycenia za kredki i twórczego zapomnienia. Dobrej zabawie pomaga też wykonanie książki: spiralna oprawa i grube kartki. Szkoda tylko, że książeczka nie jest odrobinę dłuższa.

KOLORY. MAGICZNE SZABLONY Nieszablonowa książeczka z szablonami. Wierszowana, rymowana i z fantazją malowana. Zamiast typowej obrazkowej wyliczanki, czyli groszek, kapusta, oto kolor zielony, arbuz, poziomka, oto kolor czerwony, autorki Joanna Tuluś i Urszula Pankowska proponują dzieciom zabawę w ilustratora. Celowo nieukończone obrazki czekają na małych artystów. Do świata barw zapraszają maluchów wierszyki Joanny Tuluś. Żółty to wesoły kolor lata, czerwony jest silny i mocny, a purpurowy wytworny i dumny. A gdyby tak poczarować i zmieszać nieśmiały niebieski ze słonecznym żółtym? „Mamy efekt – ot zielony.

Tytuł: Kolory. Magiczne szablony. Tekst: Joanna Tuluś Ilustracje: Urszula Pankowska Wydawnictwo Kurza Stopka, 2011 Liczba stron: 26 Cena: brak informacji 63

| nr 11 wrzesień 2011 r.