Page 79

Väikese kubermangulinna koorekiht pulbitseb uudishimust, kui linna saabub keegi salapärane, soliidse välimusega isand, kes tutvustab end kolleegiuminõunik Tšitšikovina ning asub jalamaid kohalike võimukandjatega suhteid looma. Kõigi hämminguks võtab ta peagi ette ringsõidu mööda lähedalasuvaid mõisaid, tehes mõisnikele veidra ettepaneku – müüa talle oma pärisorjad, kes iga kümne aasta tagant toimuva rahvaloenduse järgi veel mõisa hingekirja kuuluvad, aga tegelikkuses juba surnud on. Milleks tal neid vaja on, seda ta aga ei paljasta... Nikolai Gogoli 1842. aastal ilmunud „Surnud hinged” on teravalt satiiriline vaade ühiskonnale, kus vohavad saamahimu, korruptsioon, valelikkus ja rumalus.

surnud hinged Esietendus: 15. november 2014 Mängukoht: Taevalava, Lai 21 Kestus: 2 tundi 40 minutit, kahes vaatuses NB! Lavastuses on stseene, kus suitsetatakse.

Preemiad: Piret Kalda – Tallinna Linnateatri kolleegipreemia parima naiskõrvalosa eest, 2015 Allan Noormets – Tallinna Linnateatri kolleegipreemia parima meeskõrvalosa eest, 2015 Pille Jänes – Eesti teatri aastaauhind parimale kunstnikule, 2015

79

REPERTUAAR SÜGIS/TALV 2017  

Tallinna Linnateatri 53. hooaja repertuaarivihik.

REPERTUAAR SÜGIS/TALV 2017  

Tallinna Linnateatri 53. hooaja repertuaarivihik.

Advertisement