Page 55

INFRASAUNA

IDEÁLNY POMOCNÍK PRE ŠPORTOVCOV ŠPORTUJETE PRAVIDELNE? POTOM PRE VÁS BUDE IDEÁLNYM POMOCNÍKOM INFRASAUNA.

Na rozdiel od klasických sáun, ktoré sú odporúčané len po menej náročných tréningoch a maximálne dvakrát týždenne, môžete infrasaunu používať pokojne každý deň. Saunovanie v infrasaune je vhodné pred športovou činnosťou, i po nej. Stačí 5 až 15 minút, ktorými vaše telo pripravíte na fyzický výkon, alebo si po ňom doprajete vytúženú relaxáciu. Po pobyte v infrasaune navyše nemusíte telo šokovať ľadovou vodou, stačí sa pohodlne osprchovať vlažnou. Infrasauna efektívne predhrieva telo pred plánovanou športovou aktivitou. Dokáže plnohodnotne zastúpiť rozcvičku, pretože rovnako účinne zvyšuje prekrvenie organizmu, zabezpečuje látkovú výmenu a pulzovú frekvenciu. Infračervené žiarenie predstavuje jeden z najlepších spôsobov obnovy preťažených svalov. Preniká priamo do svalov, zahrieva ich zvnútra a stimuluje krvný obeh. Tak dochádza k hojeniu a regenerácii. Infračervené žiarenie redukuje aj kyselinu mliečnu, takže znižuje napätie, kŕče a svalovicu.

Okrem fyzickej regenerácie majú infrasauny aj blahodarný vplyv na psychiku. Zbavia pocitov úzkosti, odbúravajú stres, znižujú únavu a zmierňujú agresivitu. Veľkým plusom je aj ich schopnosť posilňovať imunitný systém a podieľať sa na detoxikácii organizmu.

AKO INFRASAUNA FUNGUJE? Princíp infrasauny je založený na prenášaní tepla pomocou infračerveného žiarenia. Jedná sa o formu svetelnej energie, ktorá má silné prenikajúce vlastnosti. Prehrieva celé telo, nielen jeho povrch. Pôsobí hĺbkovo a dostáva sa až do kĺbov, svalov a tkanív, ktoré zahrieva zvnútra. Tak dochádza k rýchlejšiemu prehrievaniu a nástupu intenzívneho potenia než pri klasickom saunovaní. Ďalšou výhodou infrasáun je aj nižšia teplota vzduchu v kabíne, ktorá sa pohybuje v intervale 50-65 °C. Tento typ saunovania je preto vhodný pre každého, kto nie veľmi dobre znáša vysoké teploty, alebo má ťažkosti so srdcom a vysokým krvným tlakom.

UVAŽUJETE NAD KÚPOU INFRASAUNY? Infrasauny Goddess sú vyrobené z exkluzívneho saunovacieho dreva hemlock, ktoré je odolné voči tvorbe a množeniu mikroorganizmov. Infrasauny sú tiež vybavené kvalitnými karbónovými ohrievačmi, ktoré v porovnaní s bežne používanými keramickými, zabezpečujú rovnomernejšie rozloženie tepla v kabínke, energetickú úspornosť, väčšiu bezpečnosť a rýchlejšie a účinnejšie prehrievanie organizmu. Vo všetkých nami odporúčaných modeloch je navyše zabudovaný ionizátor, ktorý obohacuje vzduch o množstvo záporne nabitých iónov (aniónov). Takéto infrasauny prospievajú ľudom s astmatickými a alergickými ťažkosťami. Pozitívne pôsobia proti ochoreniam dýchacích ciest, migrénam a znižujú nespavosť. Stimulujú myšlienkovú činnosť a zlepšujú pamäť. Inštalácia infrasáun Goddess nevyžaduje žiadne náročné stavebné úpravy. Jednoducho ich zložíte a zapojíte do zásuvky 230 V. Dostupnosť: DOMOSS, NAY, Hej.sk.


Millions discover their favorite reads on issuu every month.

Give your content the digital home it deserves. Get it to any device in seconds.