Galeria Limited Edition na 16. Warszawskich Targach Sztuki

Page 1


16. Warszawskie Targi Sztuki Oferta Galerii Limited Edition 1. Marcin Ryczek 2. Mariusz Wideryński 3. Paul Bik 4. Stefan Gierowski 5. Tadeusz Dominik 6. Wiktor Dżochowski 7. Beata Czapska 8. Józef Wilkoń

2018 www.limitededition.pl


Szanowni Państwo, Galeria Sztuki Limited Edition to internetowa galeria sztuki współczesnej skupiająca czołowych przedstawicieli polskiej i międzynarodowej sceny artystycznej. W sceny ofercie przedstawicieli polskiej i międzynarodowej galerii znalazły się prace mistrzów malarstwa, Pabla Picassa, Paula Klee, Salvadora Dalego, Marca Chagalla, Joana Miró; rodzimych klasyków, Józefa Wilkonia, Beaty Czapskiej, Stefana Gierowskiego, Tadeusza Dominika, Stannego Beatę Czapską; oraz młodych artystów Janusza Stannego; oraz młodych artystów o ugruntowanej pozycji w Polsce i na świecie m.in. Marcina Ryczka, Paula Bika, Szymona Brodziaka. Misją galerii jest promocja starannie wyselekcjonowanych prac - malarstwa, grafiki, fotografii kolekcjonerskiej i rzeźby w zgodzie z szymi trendami rynku sztuki oraz nowoczesnymi najnowszymi trendami rynku sztuki oraz technologiami. Jako jedna z pierwszych w Polsce nowoczesnymi technologiami. Jako jedna z pierwszych w Polsce podjęła się organizacji wystaw całkowicie wirtualnych - łączących profesjonalne zaplecze merytoryczne z powszechną dostępnością.

Iwona Staroszczyk


Marcin Ryczek Polski fotograf z Krakowa, gdzie studiował grafikę komputerową i doskonalił warsztatowo swoją „miłość do fotografii”. Jego fotografie odnoszą się do symboli i geometrii. Ich cechą charakterystyczną jest prostota, minimalizm i nawiązywanie do grafiki. Symbole, kształty geometryczne, nadają jego zdjęciom filozoficznego znaczenia, zmuszają do zastanowienia i głębszej refleksji. Najważniejszym podmiotem, który łączy wszystkie jego prace jest człowiek, ze swoją „wielowymiarowością”, akcentowaną użytymi prostymi symbolami i przemyślaną kompozycją. Jego zdjęcia publikowane były w prasie i w serwisach na całym świecie m. in. w Anglii - The Guardian , Niemczech – Der Spiegel, Izraelu – Yedioth Ahronoth, Włoszech – La Repubblica, Danii – Politiken, Szwajcarii - 20 Minuten, Australii - The Daily Telegraph oraz w najbardziej popularnych portalach społecznościowych w wielu krajach, wszystkich kontynentów.

"A Man Feeding Swans in the Snow" odbitka kolekcjonerska, 45x81cm +5cm biały margines, edycja 25szt, wydruk Hahnemuhle |Digigraphie technology | Limited edition, 2018 autorski w Paper technologii Digigraphie, certyfikat autentyczności, sygnatura ręczna, numeracja Hahnemuhle Paper |Digigraphie technology | Limited edition, 2018

Hahnemuhle Paper |Digigraphie technology | Limited edition, 2018


Mariusz Wideryński

Fotograf, nauczyciel akademicki, animator i teoretyk fotografii. Z wykształcenia geolog, ale po studiach to jednak fotografia, wielka życiowa pasja stała się zawodem. Doktor sztuki filmowej – doktorat na Wydziale Operatorskim i Realizacji Telewizyjnej w PWSFTviT im. L. Schillera w Łodzi, członek Stowarzyszenia Autorów „ZAiKS” oraz Związku Polskich Artystów Fotografików, w którym w latach 2005-2011 pełnił funkcję prezesa Związku. Pomysłodaw-ca oraz kurator ponad 90 wystaw fotografii w kraju i za granicą. Organizator plenerów oraz warszta-tów fotograficznych o zasięgu międzynarodowym. Juror i recenzent fotografii w krajowych oraz międzynarodowych konkursach i przeglądach portfolio reviews.

"Józef Wilkoń", fotografia, odbitka kolekcjonerska, 2018


Stefan Gierowski

Polski malarz, abstrakcjonista, urodził się 21 maja 1925 w Częstochowie) – Studiował na ASP w Krakowie u Zbigniewa Pronaszki i Karola Frycza. Od 1949 mieszka i pracuje w Warszawie. Jest laureatem Nagrody im. Jana Cybisa przyznawanej malarzom za całokształt twórczości (1980) oraz Nagrody im. Kazimierza Ostrowskiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie malarstwa (2005). W 1997 został odznaczony Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski (1997). W 2005 roku został odznaczony przez ministra kultury Waldemara Dąbrowskiego Złotym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”

Abstrakcja, olej na płótnie, 100x92cm, 2001


1.

Tadeusz Dominik Malarz, grafik, zajmował się też tkaniną artystyczną, ceramiką i grafiką komputerową. Urodził się w 1928 roku w Szymanowie, zmarł 20 maja 2014 roku. W latach 1946-51 studiował malarstwo w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, dyplom uzyskał w 1953 w pracowni prof. Jana Cybisa. Prace Tadeusza Dominika znajdują się w wielu muzeach i kolekcjach prywatnych w kraju i za pospolitej Polskiej w zakresie rozpowszechniania granicą, m.in. w Muzeach Narodowych w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu, wstałym w 2011 roku Stowarzyszeniem Przyjaciół Museum of Modern Art w Nowym Jorku, Museo de Bellas Artes w Caracas, Museum Albertina we Wiedniu, Stedelijk Museum w Amsterdamie. Dominik mawiał "Moje malarstwo jest w całości efektem otwarcia na naturę, jest inspirowane naturą. Nie ilustruję natury, ale swoimi obrazami otwieram drogę widzowi do jej własnego przeżywania".

1. 90x90cm, olej na płótnie, 2010 1.

2. Zielony, 100x100cm, olej na płótnie, 2010 2.

2.


Paul Bik Polski malarz, architekt wnętrz, autor rozpoznawalnych, reliefowych prac charakteryzujących się silnymi efektami fakturowymi, zredukowaną gamą barwną i wyrazistą kompozycją. W pracach Paula Bika o subtelnej ,wyrafinowanej, monochromatycznej kolorystyce i kompozycji budowanej rytmem linii prostych jak również kolistych, daje się wprawdzie wyczuć związki z przedstawieniem, ale artysta pozostaje wierny językowi abstrakcji, uzyskanemu za pomocą znaków graficznych. Jego prace dające poczucie ładu i wyciszenia porządkują świat wrażeń współczesnego widza osaczonego ze wszystkich stron wielością form i kolorów. Monochromatyczna gama kolorystyczna uzyskiwana przez artystę, poparta wyrafinowanymi efektami przestrzennymi, służy skupieniu.

Composition 27, relief, 98x98cm, 2017

1. 2.


Józef Wilkoń Malarz ilustracji, wielki narrator, twórca wszechstronny, rzeźbiarz, scenograf, projektant gobelinów. Zilustrował blisko 200 książek dla dzieci i dorosłych wydanych w Polsce oraz ok. 80 wydanych za granicą kraju. Książki z ilustracjami artysty przetłumaczono na ponad 20 języków. Ilustruje również czasopisma, projektuje karnety, pocztówki, kalendarze oraz inne małe formy graficzne. Prace Józefa Wilkonia znajdują się niemal na całym świcie m.in. w japońskich muzeach i wielu prywatnych kolekcjach. Jest laureatem wielu prestiżowych polskich i zagranicznych nagród, ma na swoim koncie ponad 80 wystaw indywidualnych w Polsce, jak również poza jej granicami. Do ważniejszych należy z całą pewnością „Arka Wilkonia”, Zachęta, Warszawa (2008) oraz wystawa w Centrum Pompidou (1989).

Kaczuszka, odlew z brązu, edycja kolekcjonerska 8 sztuk, sygnatura i numeracja ręczna


Wiktor Dżochowski Potrafi, kilkoma muśnięciami pędzla, rozlaniem farby na wilgotnym papierze, uzyskać sugestię dalekich horyzontów zapamiętanych krajobrazów. Pracując w wymagającej szybkich decyzji malarskich technice akwareli, zdobył niezwykłą swobodę w malarstwie olejnym, w prosty sposób, bez zbędnej filozofii, malując otaczający Go świat pełen piękna , liryzmu, melancholii. W sposób umiejętny, bezbłędnie jest w stanie zatrzymać na płótnie, desce czy papierze ulotną chwilę. Najbardziej banalne rzeczy takie jak walące się chaty, czy fragmenty ukochanego Przemyśla, zachwycają grą barwy i światła i jakimś nieuchwytnym nastrojem. Sztuka obecna przez cały czas w życiu Wiktora Dżochowskiego, w chwili kryzysu pozwala mu komunikować się z otoczeniem. Pomaga mu w tym specyficzny intelekt, niezwykła pamięć wzrokowa i wyobraźnia twórcy. Malarstwo jest łącznikiem artysty z życiem, jest całym jego światem.

1. Akt kobiecy | 30 x 20 cm | 2001


Beata Czapska Jest znaną i cenioną na świecie rzeźbiarką. Jej twórczość osiągnęła rangę muzealną. Obecnie, po wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych w Polsce i we Francji, jej dzieła zasilają zbiory zarówno kolekcji prywatnych, jak i publicznych, w tak odległych zakątkach świata, jak USA, Wielka Brytania, Belgia, Niemcy, Francja, Polska, Węgry, Izrael, Luksemburg, Egipt, Maroko oraz Chiny. Jest członkiem Francuskiego Związku Artystów i Plastyków „Maison des Artistes” oraz Polskiego Związku Artystów Plastyków. Mieszka i żyje w Paryżu.

1. VENT-MISTRAL | dąb


Kontakt

Galeria Limited Edition E-mail: biuro@limitededition.pl Tel: +48 502 381 176 Atelier Limited Edition ul. Boboli 6/12, Mokotรณw, Warszawa (po umรณwieniu siฤ telefonicznym)

www.limitededition.pl